Setari Cookie-uri

credeti ca un barbat si-ar lasa sotia pt amanta?

Buna,
Citesc toate mesajele voastre si imi dau seama ca noi femeile putem fi foarte rautacioase cand vrem...
E usor a comenta o situatie in care nu ai fost sau in care nu crezi ca vei ajunge vreodata....
Asa poti spune ca ai face multe, dar.... cand esti pus intr-o asemenea situatie lucrurile se schimba... nu poti pune in practica sfaturile pe care le dai altora, nu?
Se intampla cazuri si cand astfel de relatii chiar dureaza, fie ca ne place sa recunoastem, fie ca nu...Iar femeile implicate in astfel de relatii pot fi chiar prietenele noastre, fara a sti macar... Exista si femei care accepta astfel de relatii din dragoste... si nu doar din interes... E greu de crezut... dar exista.... si nu va spune asta o amanta....
aly017
Postat pe 29 Iunie 2009 16:26
De la: lorreley, la data 2009-06-14 11:06:30

Intr-adevar, este un sfat pertinent...insa ar fi o mica problema, cum ca lucram in aceeasi firma, ne vedem in fiecare zi, si nu prea pot sa ma detasez in conditiile astea...abia fac o luna de cand lucram impreuna...si nu stiu daca ar fi tocmai ok sa incep sa-mi caut altceva, si sa apara pe cv-ul meu ca sunt de o luna la o firma si deja sunt in cautarea altui job. Si sincer, nu prea stiu cum sa fac...si incotro s-o apuc.
Ma gandeam sa incerc sa-mi caut ceva in afara. Eu am mai lucrat o perioada in SUA, insa pe atunci nu se confruntau cu criza economica iar acum se da f greu viza pt.munca. Insa poate am sa am noroc. :)
Si nu stiu de ce, dar cand lucrurile nu sunt cum vreau eu, simt nevoia de a fugi, departe, departe...si sa nu ma mai intorc. Cred ca se cheama lasitate, dar parca altfel nu reusesc sa fac fata.. :)
[/quote]



[/quote]
atunci poti ezita sa pui acest loc de munca in curriculum ... daca ai experienta suficienta in alta parte pui doar alea ....sau nu scrii timpul exact in care ai lucrat la firma la el ¨ 2009 secretara ¨ si gata..... asta e doar un motiv ... si iti pot gasi inca o mie de motive de astea daca vrei ... trebuie sa fii hotarata si sa fi sigura de ceea ce vrei sa faci .... ori da ori ba ... ia o decizie cu tupeu si mergi pana la capat daca vrei sa scapi de stuatie ...e greu dar zi-mi tu mie ce e usor in viata asta?
gandeste-te ca sunt persoane care au probleme mai seriase si tot trec peste ele ... ce spui de un cancer? de cei care sunt invalizi, orbi, muti sau surzi, bolnavi mintal sau alte lucruri la care nici nu vreau sa ma gandesc ... tu esti frumoasa, desteapta, ai o scoala, experienta prin afara tarii care te poate ajuta, esti sanatoasa si poti munci in alta parte, nu depinzi financiar de el ... daca intr-adevar vrei sa renunti se poate ... acum e decizia ta
rocsanyk3
Postat pe 29 Iunie 2009 17:54
De la: alyce017, la data 2009-06-29 16:26:54Buna,
Citesc toate mesajele voastre si imi dau seama ca noi femeile putem fi foarte rautacioase cand vrem...
E usor a comenta o situatie in care nu ai fost sau in care nu crezi ca vei ajunge vreodata....
Asa poti spune ca ai face multe, dar.... cand esti pus intr-o asemenea situatie lucrurile se schimba... nu poti pune in practica sfaturile pe care le dai altora, nu?
Se intampla cazuri si cand astfel de relatii chiar dureaza, fie ca ne place sa recunoastem, fie ca nu...Iar femeile implicate in astfel de relatii pot fi chiar prietenele noastre, fara a sti macar... Exista si femei care accepta astfel de relatii din dragoste... si nu doar din interes... E greu de crezut... dar exista.... si nu va spune asta o amanta....


ai dreptate
rocsanyk3
Postat pe 29 Iunie 2009 18:05
da ,simplu, daca sotia nu stie sa/l aduca inapoi.
grace003710
Postat pe 30 Iunie 2009 09:29
De la: grace003710, la data 2009-06-30 09:29:08da ,simplu, daca sotia nu stie sa/l aduca inapoi.

intotdeauna am fost de parere k sotia trebuie sa gaseasca modalitati prin care sa-si tina partenerul in si pe langa casa ... iar intr-o situatie extrema , ca cea discutata , sa stie cum sa-l aduca in postura obisnuita ...
insa viata si realitatea m-au contrazis ... si nu pt k ma aflu intr-o asemenea situatie ... ci pur si simplu nu toate ne ies cum ne-am dori ... inimii nu-i poti porunci ...
paullyss
Postat pe 30 Iunie 2009 21:58
in naivitatea mea condamnam pe cele care se puneau in aceasta situatie ... inca o data , viata mi-a dat peste nas ...
am fost partasa - indirect - la tainuirea unei relatii "nepermise" ... cazul unei bune prietene , cu obligatii din ambele parti ... o dragoste mai curata , mai impartasita si mai puternica nu cred k exista ... si totusi este interzisa ...
de ce ne infranam singuri ?
paullyss
Postat pe 30 Iunie 2009 22:05
Sotii, amante, prietene: UNITI-VA!!!

Femeile ar trebui sa fie unite, sa nu se certe din cauza unor egoisti care cred ca li se cuvine totul. Ei sunt singurii vinovati, ei creaza aceasta situatie.

fantome
Postat pe 2 Iulie 2009 09:58
De ce ne facem asta unii altora?
De ce suntem atat de rele?
Eh... roata se mai intoarce... cum zice acea voba veche.
selene_grace
Postat pe 3 Iulie 2009 19:44
CRED SINCER CA UN BARBAT POATE SA ISI PARASEASCA SOTIA PENTRU AMANTA.UNUL DINTRE CEI CARE INSALA ESTE SOTUL MEU.L-AM INTREBAT ODATA CE II LIPSESTE DE FACE ASA CEVA,STITI CE MIA RASPUNS?„CE FACE EA TIE NU POT SA ITI CER SA FACI„ .CRED CA ATI INTELES DESPRE CE ESTE VORBA.ARE DREPTATE DACA AR INCERCA DOAR SA IMI PROPUNA AR IESI SCANDAL,SI ATUNCI MA GANDESC EU,CINE ESTE VINOVAT CA EL CALCA PE DEALATURI?DE MULTE ORI II INVINUIM PE EI SAU PE ELE DAR NOI NU AVEM OARE NICI O VINA?
laura_novacesc
Postat pe 4 Iulie 2009 15:54
De la: breakoutkiss, la data 2009-07-04 15:54:03CRED SINCER CA UN BARBAT POATE SA ISI PARASEASCA SOTIA PENTRU AMANTA.UNUL DINTRE CEI CARE INSALA ESTE SOTUL MEU.L-AM INTREBAT ODATA CE II LIPSESTE DE FACE ASA CEVA,STITI CE MIA RASPUNS?„CE FACE EA TIE NU POT SA ITI CER SA FACI„ .CRED CA ATI INTELES DESPRE CE ESTE VORBA.ARE DREPTATE DACA AR INCERCA DOAR SA IMI PROPUNA AR IESI SCANDAL,SI ATUNCI MA GANDESC EU,CINE ESTE VINOVAT CA EL CALCA PE DEALATURI?DE MULTE ORI II INVINUIM PE EI SAU PE ELE DAR NOI NU AVEM OARE NICI O VINA?

Bai acuma depinde si ce iti cere ... daca e ceva normal si practicat de toata lumea si tu nu esti de acord atunci sotia e vinovata ca vrea doar cu picioarele cracanate si el sa-si faca treaba cat mai rapid si apoi ea sa se poata uita linistita la telenovela .... daca iti cere un lucru care ar putea afecta sanatatea ta sau ceva ce tie ti se pare iesit din comun atunci ii poti propune sa-i faci tu lui ce vrea el sa-ti faca tie sa vezi daca ii place .... nu stiu daca m-am explicat dar sper sa intelegi la ce m-am referit .... (ex: vrea anal si tu nu ... baga-i un vibrator in c_r si ai sa vezi cum il linistesti)
oricum intr-o relatie nu trebuie sa fii mereu tu cea multumita si sa nu te intereseze celalalt ... trebuie sa terminati amandoi multumiti
rocsanyk3
Postat pe 4 Iulie 2009 22:07
De la: rocsanyk3, la data 2009-07-04 22:07:43
De la: breakoutkiss, la data 2009-07-04 15:54:03CRED SINCER CA UN BARBAT POATE SA ISI PARASEASCA SOTIA PENTRU AMANTA.UNUL DINTRE CEI CARE INSALA ESTE SOTUL MEU.L-AM INTREBAT ODATA CE II LIPSESTE DE FACE ASA CEVA,STITI CE MIA RASPUNS?„CE FACE EA TIE NU POT SA ITI CER SA FACI„ .CRED CA ATI INTELES DESPRE CE ESTE VORBA.ARE DREPTATE DACA AR INCERCA DOAR SA IMI PROPUNA AR IESI SCANDAL,SI ATUNCI MA GANDESC EU,CINE ESTE VINOVAT CA EL CALCA PE DEALATURI?DE MULTE ORI II INVINUIM PE EI SAU PE ELE DAR NOI NU AVEM OARE NICI O VINA?

Bai acuma depinde si ce iti cere ... daca e ceva normal si practicat de toata lumea si tu nu esti de acord atunci sotia e vinovata ca vrea doar cu picioarele cracanate si el sa-si faca treaba cat mai rapid si apoi ea sa se poata uita linistita la telenovela .... daca iti cere un lucru care ar putea afecta sanatatea ta sau ceva ce tie ti se pare iesit din comun atunci ii poti propune sa-i faci tu lui ce vrea el sa-ti faca tie sa vezi daca ii place .... nu stiu daca m-am explicat dar sper sa intelegi la ce m-am referit .... (ex: vrea anal si tu nu ... baga-i un vibrator in c_r si ai sa vezi cum il linistesti)
oricum intr-o relatie nu trebuie sa fii mereu tu cea multumita si sa nu te intereseze celalalt ... trebuie sa terminati amandoi multumiti

sunt de-acord ... dar simt nevoia sa completez ... nu poti face ceva ce nu-ti ofera nici o satisfactie ... dar pana nu incerci ... poate iti dai seama k este cel mai placut feeling in ciuda aspectului si rezonantei scarboase si meschine ...
o discutie mai deschisa cu sotul o sa-ti dea de gandit ... asculta-l si gasiti impreuna o solutie ... favorabila amandurora ... dc activitatea sexuala este cea care-l tine departe de casa incearca sa-i intelegi necesitatile ... atata timp k nu te pune intr-o lumina nefavorabila ... incercati lucruri noi in dormitor ...
moolta bafta ... !!!
paullyss
Postat pe 4 Iulie 2009 23:29
Raspunsul corect ar fi: niciodata. Mptiv: nu o va lua niciodata de la inceput.
Raspunsul normal ar fi: DA. Motiv: s-a saturat pur si simplu de sotie si nu mai merge relatia.
Lizzie_grace
Postat pe 5 Iulie 2009 21:15
Din pacate,nu pot sa va dau dreptate.Am fost "amanta"lui pe o perioada de 2 ani dar din acest moment ii sunt sotie.
Da, pot sa va zic ca au fost multe nemultumiri in viata mea in postura de "amanta",a trebuit sa ne ascundem,sa trecem peste foarte multe lucruri.
Dar important este cat de mult iti doresti sa fie al tau,daca iti doresti intr-adevar sa fie al tau LUPTA si vei obtine acel lucru.Dr ce isi cauta barbatii amanta?
Tu ca sotie ar trebui sa ai grija de el,are nevoie si el de alinare ,de o vorba buna,nu doar noi femeile avem nevoie de asa ceva si ei.
Asa ca sotiilor SCHIMBATI-VA si invatati sa iubiti si sa l oferinti un camin cald daca vreti sa nu plece sa-sicaute amante'iar pentru cine este AMANTA nu pot sa le zic decat sa se gandeasca foarte bine daca intr-adevar vrea sa-si petreaca viata alaturi de el,si sa-l sprijine in momentele dificile chiar daca ii este greu,trebuie sa faca un efort sa-l inteleaga.Asa ca..trebuie sa fiti hotarate si sa stiti ce vreti.LUPTA-TI SI VETI CASTIGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anne_grace
Postat pe 17 Iulie 2009 23:08
Si eu am fost inselata si no doar o data.A avut si o amanta pe langa alte aventuri dar pot sa va spun cu mana pe inima ca nu mi-am dat seama niciodata .M-a iubit mi-a facut toate mofturile m-a ajutat la treaba nu m-a jignit niciodata.Dar cand am aflat totul spus chiar din gura lui am simtit ca se prabuseste totul peste mine.Au fost luni de zile de suferinta de lacrimi fara nunar ,acum parca am ajuns pe linia de plutire.Mi-a jurat pe biblie ca va fi numai al meu ca ma va face fericita mult mai mult ca pana acum.Si asa si este.Din ian si pana acum a mers totul bine dar asta nu ma poate face sa nu mai sufar cand ma gandesc.Cum a putut sa aiba amanta ,nu mai zis de curve...si sa nu imi dau seama sa fie un so fidel familiei?Si mai ales ca nu a vrut sa imi recunoasca niciodata ca a iubit-o,in seara asta mi-a spus ca da dar a fost de mult...Cum s-a putut intampla asta fara ca eu sa-mi dau seama si sa nu ma faca sa sufar...?Imi poate spune cineva?Voi putea oare uita vreodata de tot?Ceea ce mi-a spus in seara asta mi-a redeschis rana si doare al naibii de tare.Am avut momente in care am crezut ca voi innebuni dar cu ajutorul lui D-zeu am reusit sa ma tin tare chiar daca ochii mei au fost mai tot timpul inlacrimati.Concluzia este ca depinde de barbat dac si-ar lasa sotia sau nu.Eu am avut probleme genitale de la inceputul casniciei.Dureri si usturimi ingrozitoare.Am fost la toti medicii si nu mi-au dat de leac decat anul trecut cand mi-a cauterizat o rana f veche ,mai fusesem cauterizata dar fara folos deci pt.mine sexul era un chin.Mi-a spus ca de asta s-a dus,dar cum s-a putut indragosti de ea si sa ramana tot cu mine ?Oare nu l-a vrut ea?Putea sa vina sa imi spuna oricand de ei.MI-a spus despre toate relatiile mi-a aratat si cateva cu care a fost dar relatia cu amanta lui ramane un mare mister mi-a spus aproape totul dar eu simt ca mai e ceva.Pana nu o sa aflu chiar tot,tot si stiu ca intr-o zi se va intampla nu voi putea sta linistita si voi mai suferi cand ma voi gandi la ei doi chiar dac ea s-a recasatorit si s-a mutat la sute de km distanta.
grace000028
Postat pe 23 Iulie 2009 23:50
voi incercati sa va mintiti singure??!
grace004392
Postat pe 29 Iulie 2009 09:06
ai dreptate, ele nu stiu de fapt ce se intampla in acea casnicie,vorbesc si ele sa nu adoarma,daca s-ar intreba si ele macar o data de ce barbatii lor le insala, de ce oare ca in timp au devenit doar niste femei care nu miros decat a mancare etc,daca ele le-ar oferii barbatilor tot ce isi doresc ei de la ele,ei nu ar avea de ce sa-si mai caute o amanta,ganditi-va bine sterselor inainte sa afirmati asemenea comentarii.cum spuneti voi ca le spune amantelor ca le iubeste, in gluma,ganditiva ca asa va poate spune si voua.va pup.
grace004470
Postat pe 31 Iulie 2009 13:39
Am 21 ani si am fost casatorita cu un barbat timp de 4 ani,noi avand impreuna si un baietel acum de 3,7 ani,fiindca nu am stiut sa-i ofer ceea ce-i lpseste,a cautat in alta parte ce nu gasea acasa ,dupa un timp am aflat de acea fata si ne-am hotarat sa divortam ca fiecare sa-si poata gasi fericirea care o merita ca doar o viata avem si nu avem de ce sa suferim unul langa celalalt,deci noi sotiile suntem de vina ca sotii nostrii se duc sa gaseasca ce le lipseste acasa,dupa aproape 7 luni am intalnit un barbat casatorit,suntem impreuna de 5 luni,mi-a cumparat o garsoniera sa poata fi cu mine in fiecare zi,mergem la cumparaturi impreuna ,avem o relatie oficiala in fata parintilor mei...,sotia lui este plecate din tara iar el m-a dus la el acasa unde locuiesc sotia si copilul lui,asta ce inseamna ca nu ma iubeste ca doar nu putea sa riste cand m-a vazut si vecinii lui ca stau acolo in casa,nu va inteleg,unde ati gresit voi,dar nu recunoasteti,este mai bine sa aruncati vina pe altcineva,nu stiti decat sa spuneti,l-a imbrobodit,dar voi,voi ce le-ai oferit,le-ati oferit tot ce-si doreste un barbat de la o femeie,nu cred ,daca era asa nu ajungea in bratele altei femei.intai ganditi-va unde ati gresit si dupa incepe-ti sa acuzati.
grace004470
Postat pe 31 Iulie 2009 13:58
De la: grace004470, la data 2009-07-31 13:58:30Am 21 ani si am fost casatorita cu un barbat timp de 4 ani,noi avand impreuna si un baietel acum de 3,7 ani,fiindca nu am stiut sa-i ofer ceea ce-i lpseste,a cautat in alta parte ce nu gasea acasa ,dupa un timp am aflat de acea fata si ne-am hotarat sa divortam ca fiecare sa-si poata gasi fericirea care o merita ca doar o viata avem si nu avem de ce sa suferim unul langa celalalt,deci noi sotiile suntem de vina ca sotii nostrii se duc sa gaseasca ce le lipseste acasa,dupa aproape 7 luni am intalnit un barbat casatorit,suntem impreuna de 5 luni,mi-a cumparat o garsoniera sa poata fi cu mine in fiecare zi,mergem la cumparaturi impreuna ,avem o relatie oficiala in fata parintilor mei...,sotia lui este plecate din tara iar el m-a dus la el acasa unde locuiesc sotia si copilul lui,asta ce inseamna ca nu ma iubeste ca doar nu putea sa riste cand m-a vazut si vecinii lui ca stau acolo in casa,nu va inteleg,unde ati gresit voi,dar nu recunoasteti,este mai bine sa aruncati vina pe altcineva,nu stiti decat sa spuneti,l-a imbrobodit,dar voi,voi ce le-ai oferit,le-ati oferit tot ce-si doreste un barbat de la o femeie,nu cred ,daca era asa nu ajungea in bratele altei femei.intai ganditi-va unde ati gresit si dupa incepe-ti sa acuzati.


Nu e problema amantei ce nu i-a oferit sotia sotului, asta e problema lui - apelati repede la replica asta ca sa va linistiti constiinta (daca aveti una) -pt ca in adancul sufletului simtiti ca nu e in regula ceea ce faceti.Daca barbatii sunt porci nu inseamna ca trebuie sa ne tavalim cu toate in nori alaturi de ei; dar ma rog fiecare cu educatia si principiile proprii daca le are.
alina
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:25
De la: grace004470, la data 2009-07-31 13:39:13ai dreptate, ele nu stiu de fapt ce se intampla in acea casnicie,vorbesc si ele sa nu adoarma,daca s-ar intreba si ele macar o data de ce barbatii lor le insala, de ce oare ca in timp au devenit doar niste femei care nu miros decat a mancare etc,daca ele le-ar oferii barbatilor tot ce isi doresc ei de la ele,ei nu ar avea de ce sa-si mai caute o amanta,ganditi-va bine sterselor inainte sa afirmati asemenea comentarii.cum spuneti voi ca le spune amantelor ca le iubeste, in gluma,ganditiva ca asa va poate spune si voua.va pup.[/quo
Pe ce te bazezi cand spui asemenea aberatii?Daca e asa si amantele sunt asa de grozave de ce toate va doriti sa fiti sotii?Sa fie cumva de vina invidia ?sa fie cumva faptul ca nu suportati sa vedeti cum unele au reusit ceea ce voi nu ati fost in stare?
Barbatii care au neveste cu ziceai tu reprezinta doar o mica parte din cei care insala, majoritatea o fac pentru ca pot si atat, pentru ca gasesc femei care nu se respecta, care nu sunt in stare sa faca fata singure unui barbat, au nevoie si de ajutorul sotiei.
Cu siguranta exista casnicii care merg in continuare din inertie si paote barbatii respectivi isi iubesc amantele, dar atunci de ce nu divorteaza pentru a fi fericiti?
Nici sotiile inselate, nici amantele nu vor sa recunoasca adevaratul vinovat, care nu se iubeste decat pe sine, si daca poate avea mai multe fraiere in limba dupa el de ce sa nu o faca?
Pt sotii - de ce ii iertati la nesfarsit?credeti ca dc v-ar iubi ar merge la alte femei?
Pt amante - de ce acceptati aceste situatii, de ce le spuneti-crei sa fii cu mine, ma iubesti atunci divorteaza si vom fi impreuna.
De ce?Pentru ca ambele tabere sa tem ca vor pierde "obiecul adorat" - stim foarte bine ca se iubesc pe ei si atat (ma refer la cei care insala) si ca notiunea lor de noi 2 inseamna de fapt el si s**la lui.
Va certati degeaba, sperand la ramasitele din dragostea lui, care u va apartine niciuneia ca sunt sunteti in stare sa treceti peste prooriile frustrari.
alina
Postat pe 9 Septembrie 2009 17:02
De la: grace004470, la data 2009-07-31 13:39:13ai dreptate, ele nu stiu de fapt ce se intampla in acea casnicie,vorbesc si ele sa nu adoarma,daca s-ar intreba si ele macar o data de ce barbatii lor le insala, de ce oare ca in timp au devenit doar niste femei care nu miros decat a mancare etc,daca ele le-ar oferii barbatilor tot ce isi doresc ei de la ele,ei nu ar avea de ce sa-si mai caute o amanta,ganditi-va bine sterselor inainte sa afirmati asemenea comentarii.cum spuneti voi ca le spune amantelor ca le iubeste, in gluma,ganditiva ca asa va poate spune si voua.va pup.


Pe ce te bazezi cand spui asemenea aberatii?Daca e asa si amantele sunt asa de grozave de ce toate va doriti sa fiti sotii?Sa fie cumva de vina invidia ?sa fie cumva faptul ca nu suportati sa vedeti cum unele au reusit ceea ce voi nu ati fost in stare?
Barbatii care au neveste cu ziceai tu reprezinta doar o mica parte din cei care insala, majoritatea o fac pentru ca pot si atat, pentru ca gasesc femei care nu se respecta, care nu sunt in stare sa faca fata singure unui barbat, au nevoie si de ajutorul sotiei.
Cu siguranta exista casnicii care merg in continuare din inertie si paote barbatii respectivi isi iubesc amantele, dar atunci de ce nu divorteaza pentru a fi fericiti?
Nici sotiile inselate, nici amantele nu vor sa recunoasca adevaratul vinovat, care nu se iubeste decat pe sine, si daca poate avea mai multe fraiere in limba dupa el de ce sa nu o faca?
Pt sotii - de ce ii iertati la nesfarsit?credeti ca dc v-ar iubi ar merge la alte femei?
Pt amante - de ce acceptati aceste situatii, de ce le spuneti-crei sa fii cu mine, ma iubesti atunci divorteaza si vom fi impreuna.
De ce?Pentru ca ambele tabere sa tem ca vor pierde "obiecul adorat" - stim foarte bine ca se iubesc pe ei si atat (ma refer la cei care insala) si ca notiunea lor de noi 2 inseamna de fapt el si s**la lui.
Va certati degeaba, sperand la ramasitele din dragostea lui, care u va apartine niciuneia ca sunt sunteti in stare sa treceti peste prooriile frustrari.
alina
Postat pe 9 Septembrie 2009 17:02
De la: , la data 2008-11-29 08:53:43Iulia daca pui intrebarea din postura de amanta care vrea sa devina sotia unui barbat insurat ,stai linistita in banca ta,nu valorezi decat cat o bucata de carne stricata pentru el.Te miroase ,te foloseste o data,de doua ori apoi te paraseste ca pe o zdreanta in drum.Femeile care cred ca pot tine un barbat langa ele doar cu sexul se inseala amarnic.
De aceea daca pui intrebarea ca sotie vezi unde ai gresit.Oricare barbat insurat se vrea iubit,ingrijit si protejat mult mai mult decat o femeie.Trebuie sa stii sa fii cu multa diplomatie,si sotie si maam si prietena, dar si amanta.Nu trebuie ca dupa casatorie sa te negligezi,sa renunti a mai fi o femeie atragatoare asa cum erai atunci cand s-a indragostit de tine.Fii curata ,cocheta ,dar nu ostentativ,fii gospodina(oricare barbat este un gurmand)fii mama grijulie dar fii si o prietena care il asculta atent si care invata sa-i citeasca gandurile.Sanatatea ta este este extrem de importanta,iubirea unui barbat se ofileste in fata bolii sau fereasca d-zeu in fata mortii.
Si nu uita nu sa fii cicalitoare , sau banuitoare.Acestea sunt sfaturile pe care eu le dau nurorilor mele si carora le doresc sa fie la fel de fericite asa cum sunt eu cu sotul meu.Vreti sa va zic un secret?Meseria de sotie este cea mai grea din lume.Este foarte greu sa oferi multa, multa alinare si iubire.
Si o concluzie a bunicelor noastre,barbatul este ca un catel,daca il hranesti iti linge mana,daca il mangai se gudura pe langa tine...daca....
Ce ziceti printre noi femeile sunt si catele?

in nici-un caz barbatii nu renunta la sotii.amantele alta mincare .in alta traista..
ioanacuna
Postat pe 10 Septembrie 2009 21:50
tarot_healthy
Postat pe 12 Octombrie 2009 05:56
un sot(infidel),o sotie,si-o amanta....care greseste?!?eu consider k barbatul,CLAR,el e infidelu'..daca isi iubeste atat de mult sotia in mod sigur ar trebui s-o respecte,deci...sa n-o insele.pana la urma si 'amanta'e tot femeie,si ea are dreptul la fericire,poate a aflat mai tarziu de statutul barbatului,cand acesta deja a imbrobodit-o,negandindu-se la 'umila'care-l asteapta acasa k masa pusa si camasa calcata...sincer de ce vedem aceasta femeie ca o 'spargatoare de relatii'VINA E A BARBATILOR,si amanta poate fii o sotie buna,o mama.... in amanta gasesti ce sotiei ii lipseste,aceste femei nu merita sa fie facute ;tarfe'NU...niciodata,doar in cazurile in care interesul sunt banii...sa ai o relatie k un barbat casatorit e greu,greuffff greu(as enumera cuv.asta de un milion deX )ganditi-va la petre roman,nikolas sarkossi,berlusconi.c.niculescu,b.stelea,b olteau.etc...care au renuntat la sootii pt 'amante' DC?pt k le-au iubit!!!
grace005886
Postat pe 17 Octombrie 2009 04:56
ce simple sunt lucrurile pentru unele dintre voi,ma si mir de ce viata nu este mai usoara cand va citesc...sau de ce mai discutati atat de mult pe tema asta daca stiti sigur ca "niciodata un barbat nu si va lasa sotia pt amanta".Scapati din vedere un lucru.Da,sotiile sunt bune mereu amantele rele.Comentati atunci o situatie cand ea este si sotie-deci cea mai buna bla bla bla-si amanta unui barbat casatorit.
Amanta da poate insemna si o femeie care cauta doar sex,interes material etc dar amanta poate fi in foarte multe cazuri iubita,femeia cu care ei vorbesc mai mult decat cu sotia,cu care impartasesc bune si rele,femeia in fata careia ei is deschid sufletul.In cazul asta nu mai poti spune ca el este imborobodit si ca o vrea doar pt sex,ecista femei care chiar pot da tot,si suflet si trup fara sa ceara nimic.Si da ei pot alege.Acelasi lucru il poate face si sotia inselata,e dreptul ei sa aleaga sa nu accepte.Cate sotii stiu de amanta si accepta la nesfarsit o situatie dureroasa pt toti?In fine...
deep_eyes_grace
Postat pe 18 Octombrie 2009 09:57
am si eu o intebare pt toate navestele care au scris aici.de ce majoritatea considerati ca o foaie de hirtie te face stapinul cuiva.cind exista o relatie in afara casatoriei,ma refer la ani buni nu mai cred ca e vorba de aventura.asa sintem noi oameni,slabi ,socitatea inca ne conduce.daca eram in america sau oriunde altundeva puneam mai mare pret pe noi ca indivizi,ca oameni.nimeni nu re o relatie in afara casatoriei de bine ce ii este.mai bine va/ti reevalua casniciile decit sa aruncati cu pietre
cosmina_laura
Postat pe 9 Noiembrie 2009 22:11
eu cred ca nu este vina sotiei atunci cand este inselata.
De ce sa ma schimb eu si sa fac imposibilul sa-l fac pe el fericit, sa ma gandesc doar la ce ii place lui ... chiar daca as face toate astea daca are de dus la alta tot se duce. Cand te casatoresti cunosti persoana cu care vei fi, stii daca iti face mancare, stii a ce miroase,stii cat e de stresanta uneori... dar o iubeste asa um e si o ia de nevasta. Nu poti fi nevasta perfecta daca sotul nu stie sa aprecieze femeia in general. Un barbat care inseala e un las. Daca nu i-ar place ca nevasta miroase a mancare sau ca nu ii ofera placere in pat, de ce nu vorbeste cu ea sa incerce sa rezolve situatia si daca vede ca nu are cu cine vorbi sa se desparta si sa caute o femeie pe gustul lui. Dar ei sunt hoti, de ce sa lase o femeie care il iubeste si ii face toate mofturile? Ii place sa fie tratat ca un rege acasa si in acelasi timp cauta diversitate in alta parte pentru ca altele pun botul imediat la minciunile lor. Le este frica sa ramana singuri si atata timp cat unele permit acest lucru ei sunt fericiti. Daca afla sotia si vrea sa divorteze, el macar are unde trage si se duce la amanta cu codita intre picioare zicandu-i ca s-a saturat si ca divorteaza (n-o sa zica ca il lasa femeia si de asta vine la ea)
Asta in cazul in care femeia e neingrijita, dar daca are o nevasta perfecta acasa, o iubeste la nebunie, au o relatie perfecta dar daca i s-a oferit ocazia de ce sa nu profite cat se poate, dar daca afla sotia si vede ca e pe cale sa o piarda lasa si amanta si mama si tata numai sa nu il paraseasca.
rocsanyk3
Postat pe 10 Noiembrie 2009 17:19
Oricum nu putem generaliza..poate amanantele care scriu traiesc o poveste diferita...cine stie, eu nu am fost niciodata amanta si in calitate de sotie nu pot sustine o amanta oricat de frumoasa ar fi poveste ei de dragoste... imi imaginez ca trebuie sa apar si sa sustin o femeia care e cu sotul meu ... iti dai seama ca e cel mai mare dusman al meu si nu pot fi de acord.
Cred ca numai nevestele care trec prin asta stiu cat doare situatia.
Amantele nu ii imagineaza cat de dureros e sa afli ca ai fost inselata de barbatul pe care il credeai perfect ca daca ar fi stiut nu ar accepta o asemenea relatie.
Ar trebui sa fim feministe si sa nu le dam ocazia barbatilor sa isi bata joc de sexul feminin...
rocsanyk3
Postat pe 10 Noiembrie 2009 17:34
stau si ma gandesc mai nevestelor cum scrieti voi acum si barbatii vostri se implinesc cu altele pt k va credeti perfectioniste.
grace006372
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:35
mda cred k este vina nevestelor ca sunt inselate,,,,,,,,,de ce?credeti k barbatii vostrii nu viseaza la o femeie frumoasa?da eu am fost cu un barbat care nu ara insurat,statea cu cineva asa de fatada.parerea mea e k saraca era pe alta planeta k il sunam si vb cu mine si in fata ei,nu prea ne feream de nimeni asa k nevestelor nu spuneti niciodata numrle de amanta k ati vrea si voi da nu aveti cu cine....
grace006372
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:49
cosmina_laura
Postat pe 15 Noiembrie 2009 17:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poezia asezata in rama 1 De la: eunescu09 27 Octombrie 2009 04:32
ce cadou sa ii iau iubitului meu? 91 De la: kudika_1011377 26 Mai 2016 09:24
nunta pe 31 decembrie 8 De la: raluk4coco 9 Iunie 2009 16:03
Este cineva din Craiova 2 De la: yra_time 3 Mai 2016 14:55
Analizele pt nunta 30 De la: Diamond_grace 26 Noiembrie 2016 15:50