Setari Cookie-uri

credeti ca un barbat si-ar lasa sotia pt amanta?

Ba is nevestele de vina, ba is amantele...
Prostii, ei sunt de vina, barbatii. Ei inseala.
fantome
Postat pe 18 Noiembrie 2009 17:46
Bravo, vad si eu o analiza corecta. Dupa casatorie nici un barbat nu este proprietatea sotiei.
Amanta....ok...de multe ori este o solutie acceptata de ambele parti din varii motive.
Multora nu le trece prin cap sa "strice casa" celuilalt.
Problema este de implicare...noi, femeile simtim un pic altfel...dar, situatia poate fi sub control.
Sunt la fel o femeie independenta care este implicata intr-o astfel de relatie . Nu-mi este jena, sunt suficient de matura pentru a stii pana unde merg.
colmi
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:38
ba da e foarte posibil,dar va mintiti singure.sunt atatea femei care au fost amante si acum sunt casatorite cu respectivii.voi nu stiti decat sa criticati,sa jigniti si sa va mintiti singure.asta e realitatea.pur si simplu fiecare are dreptul la o a doua sansa.daca s-au insurat o data si nu le merge bine asta nu inseamna ca toata viata lor va trebui sa suporte o viata care nu-i mai face fericiti,fiecare are dreptul la o a doua sansa.m-as fi bucurat sa vad si opiniile barbatiilor care au amante.amanta nu e neaparat o curva sau o mancatoare de bani.o curva e aia care o platesti si in cateva ore sau o nopate ai terminat cu ea dar o amanta e pentru o perioada de timp nedeterminata iar asta inseamna ca exista si niste sentimente pe acolo.aici sunt multe femei frustrate care stau cu frica sa nu cumva sa auda de vreo amanta in relatia lor si isi manifesta frica doar prin jigniri daca nu cumva au auzit deja de vreuna.i se poate intampla oricui sa se indragosteasca si sa devina amanta indiferent de educatia primita si de principile voastre
deana87
Postat pe 19 Noiembrie 2009 15:49
aa si inca ceva.o femeie care e amanta e facuta in toate felurile dar un barbat care inseala e doar porc?
deana87
Postat pe 19 Noiembrie 2009 16:05
Va salut!
Tot ce vreau sa va spun ca sunt satula pana peste cap de neveste care se cred martire ca spala si calca. De ce v-ati maritat mai fete daca voi asta intelegeti prin casnicie? Credeati ca daca v-ati maritat dansul devine proprietate personala? Ca voi nu trebuie sa fiti ingrijorate de nimic? Daca nu mai vor sa stea cu voi dece trebuie sa cautati vinovati in altii? Poate ca buba e la voi in casa... dar voi martirele sunteti prea ocupate sa va plangeti la vecina de cat spalat voi si care e ultima aparitie de detergent in loc sa va gandinti ca o casnicie facuta trebuie intretinuta.Succes!!!!
sunnydays_grace
Postat pe 28 Noiembrie 2009 12:09
De la: sunnydays, la data 2009-11-28 12:09:37Va salut!
Tot ce vreau sa va spun ca sunt satula pana peste cap de neveste care se cred martire ca spala si calca. De ce v-ati maritat mai fete daca voi asta intelegeti prin casnicie? Credeati ca daca v-ati maritat dansul devine proprietate personala? Ca voi nu trebuie sa fiti ingrijorate de nimic? Daca nu mai vor sa stea cu voi dece trebuie sa cautati vinovati in altii? Poate ca buba e la voi in casa... dar voi martirele sunteti prea ocupate sa va plangeti la vecina de cat spalat voi si care e ultima aparitie de detergent in loc sa va gandinti ca o casnicie facuta trebuie intretinuta.Succes!!!!


DA NORMAL... daca spala si e harnica e proasta ca face, daca nu spala si o doare la basca a lasat-o ca e puturoasa, daca nu il lasa sa isi cumpere ce vrea e zgarcita si a naibii, daca il lasa sa cheltuie cat vrea el nu mai au cu ce ajunge la sfarsit de luna. E placut sa fii amanta daca nu iubesti si dai peste un prost, stai ca sefa, te tine ca in palma, iti cumpara una alta, se duce la amanta isi descarca ¨ouale¨, se duce acasa linistit. Dar daca iubesti nu esti geloasa cand il stii cu nevasta?
Sunt unele cazuri in care cei doi raman impreuna si traiesc fericiti ca poate chiar a avut o casnicie nereusita, dar sunt si cazuri in care nu isi lasa sotia, ba chiar isi da seama ca a fost un prost ca a inselat-o si nu o mai face alta data.
Nu vom ajunge niciodata sa fim deacord unele cu celelalte ...
rocsanyk3
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:47
Rocsa, e un echilibru in toate astea. A 3a persoana nu apare daca nu-i dai voie.Daca barbatul cauta asa ceva gaseste, daca nu ar cauta atunci nu s-ar pune problema.Daca in casnicie toate sunt ok atunci nu are motiv sa caute.Parerea mea e ca intr-o casnicie e important sa facei cat mai multe lucruri impreuna, sa fiti o echipa.
Cat despre femei si ele insala, si ele au amant si poate mai rau ca barbatii, mai repede isi lasa barbatul, barbatul se gandeste si cantareste ani de zile si poate tot acasa ramane, dar femeia care si-a si-a gasit unul si s-a indragostit aia pleaca urgent.
Si aici nu discut de amantele intretinute.Eu sunt in situatia asta, si muncesc 10 ore pe zi, nevasta deloc, deci e oarecum invers, el a intentat divort, ea si cand i-a spus ca divorteaza nu l-a bagat in seama, de parca ar fi prost, apoi cand a vazut hartiile a facut scandal si a inceput sa-l blesteme, cu toat ca li nu-i trebui nimic din casa aia, nici casa, NIMIC. A inceput sa-i spuna copilului tot felul de prostii numai sa-l tina acolo.
Sune-mi mie, ce e asta? E normalitate din partea ei?
Sa vrei cu orice pret ceva de mult pierdut din nepasarea ta?
Eu sunt buba in relatia asta? Tu crezi ca daca eu ii spun sa rupem relatia ei vor fi fericiti? Nu! Pt ca am incercat, si nu o data, in 5 ani l-am gonit de multe ori, sa-si refaca familia, dar nu s-a putut, nu a avut cum, pt ca intre ei se terminase de mult, iar ei nu-i pasa cum nu i-a pasat decat in momentul in care a vazut hartia si chiar si atunci cand a intrebat-o de ce face toata circoteca aia, ea a raspuns : " DE CIUDA"
Da , de ciuda ca nu va mai fi intretinuta, ca v-a trebui sa-si caute si ea un job adevarat ca toti de pe pamantul asta care ne zbatem pt un leu.
sunnydays_grace
Postat pe 29 Noiembrie 2009 07:46
Elenutza = nevasta disperata. Dar e normal sa afirmi ca nu poti trai fara cineva? Eu zic sa mergi la un control ca deja ai devenit obsesiva, nu mai zic de posesiva! Din tot topicul asta, fata asta e singura care abereaza cuvant dupa cuvant.
sunnydays_grace
Postat pe 29 Noiembrie 2009 08:02
sunnydays... cum am mai spus, sunt cazuri si cazuri, nu putem sti niciodata. Cred ca daca ar fi cineva din familie la mine sau o prietena, amanta, daca stiu care e problema si stiu povestea nu i-as zice ca e o crva sau nu as rupe prietenia cu ea, probabil as intelege-o si as incerca sa-i dau sfaturi si sa-i explic cum vad eu situatia, dar nicidecum sa nu mai vb cu ea. E greu pentru sot sau sotie sa afle ca a fost inselat, e extraordinar de greu si nu ne putem da seama decat in momentul in care suntem in situatie ( Doamne fereste ). Si e normal ca atunci cand afli ca are pe altcineva, sau cand iti vine cu actele de divort sa faci o criza si sa nu mai stii ce vorbesti. depinde de fiecare om in parte poate sa aiba tot ce-i trebuie si cateodata de la prea mult bine se duce in alta parte ... nu e neaparat ca unul din soti sa greseasca, poate inselatul crede ca are o relatie perfecta, ar baga mana in foc pt ea si se trezeste deodata ca totul a fost o minciuna. Nu e nici de ras, nici de judecat ... trebuie doar sa speram ca noua nu ni se va intampla niciodata si ca vom fi fericiti cu actualele perechi chiar daca a mai fost insurat, chiar daca e primul sot...indiferent
rocsanyk3
Postat pe 29 Noiembrie 2009 19:47
De la: rocsanyk3, la data 2009-11-29 19:47:26sunnydays... cum am mai spus, sunt cazuri si cazuri, nu putem sti niciodata. Cred ca daca ar fi cineva din familie la mine sau o prietena, amanta, daca stiu care e problema si stiu povestea nu i-as zice ca e o crva sau nu as rupe prietenia cu ea, probabil as intelege-o si as incerca sa-i dau sfaturi si sa-i explic cum vad eu situatia, dar nicidecum sa nu mai vb cu ea. E greu pentru sot sau sotie sa afle ca a fost inselat, e extraordinar de greu si nu ne putem da seama decat in momentul in care suntem in situatie ( Doamne fereste ). Si e normal ca atunci cand afli ca are pe altcineva, sau cand iti vine cu actele de divort sa faci o criza si sa nu mai stii ce vorbesti. depinde de fiecare om in parte poate sa aiba tot ce-i trebuie si cateodata de la prea mult bine se duce in alta parte ... nu e neaparat ca unul din soti sa greseasca, poate inselatul crede ca are o relatie perfecta, ar baga mana in foc pt ea si se trezeste deodata ca totul a fost o minciuna. Nu e nici de ras, nici de judecat ... trebuie doar sa speram ca noua nu ni se va intampla niciodata si ca vom fi fericiti cu actualele perechi chiar daca a mai fost insurat, chiar daca e primul sot...indiferent



Crede-ma te rog ca nu rad deloc chiar, sunt constienta de lucrurile astea.Stateam de vorba cu mama lui,Si ea a spus ca intre ei nu mai e nimic de multa vreme si probabil daca nu era copilul lucrurile se terminau demult.Eu nu incerc sa-mi caut scuza, spun doar ca oameni implicati in poveste (cum am zis mama lui) vede si stie ca nu eu sunt cea cae a distrus ceva, ca relatia lor nu mergea si era doar o chestiune de timp pana se producea ruptura.
Sufernita e la mijloc, dar in cazul ei e orgoliu, tu femeie care iti iubesti barbatul stii cand ceva nu e ok si incerci sa indrepti, ea nu, desi mama lui=soacra ei i-a spus de multe ori ce sa faca, cum sa faca si nu a interesat-o, ea a crezut mereu ca el nu va pleca ca nu are unde, aici ma refer la locuinta, iti dai seama pe ce s-a bazat ea. Nu cred ca aici e vb de dragoste curata in care eu, nesimtita, am intrat cu bocancii.
PS te admir pt faptul ca esti asa impartiala si linistita.
sunnydays_grace
Postat pe 29 Noiembrie 2009 20:13
Si sper doar ca lucrurile sa iasa ok, linistit, pt ca familia din care face parte nu e din cele mai educate si sunt in stare de tot felul de chestii nasoale deci nici eu nu sunt ok in ecuatia asta.Desi ce-si face omul cu mana lui e lucru manual.
sunnydays_grace
Postat pe 29 Noiembrie 2009 20:17
De la: sunnydays, la data 2009-11-29 07:46:20Rocsa, e un echilibru in toate astea. A 3a persoana nu apare daca nu-i dai voie.Daca barbatul cauta asa ceva gaseste, daca nu ar cauta atunci nu s-ar pune problema.Daca in casnicie toate sunt ok atunci nu are motiv sa caute.Parerea mea e ca intr-o casnicie e important sa facei cat mai multe lucruri impreuna, sa fiti o echipa.
Cat despre femei si ele insala, si ele au amant si poate mai rau ca barbatii, mai repede isi lasa barbatul, barbatul se gandeste si cantareste ani de zile si poate tot acasa ramane, dar femeia care si-a si-a gasit unul si s-a indragostit aia pleaca urgent.
Si aici nu discut de amantele intretinute.Eu sunt in situatia asta, si muncesc 10 ore pe zi, nevasta deloc, deci e oarecum invers, el a intentat divort, ea si cand i-a spus ca divorteaza nu l-a bagat in seama, de parca ar fi prost, apoi cand a vazut hartiile a facut scandal si a inceput sa-l blesteme, cu toat ca li nu-i trebui nimic din casa aia, nici casa, NIMIC. A inceput sa-i spuna copilului tot felul de prostii numai sa-l tina acolo.
Sune-mi mie, ce e asta? E normalitate din partea ei?
Sa vrei cu orice pret ceva de mult pierdut din nepasarea ta?
Eu sunt buba in relatia asta? Tu crezi ca daca eu ii spun sa rupem relatia ei vor fi fericiti? Nu! Pt ca am incercat, si nu o data, in 5 ani l-am gonit de multe ori, sa-si refaca familia, dar nu s-a putut, nu a avut cum, pt ca intre ei se terminase de mult, iar ei nu-i pasa cum nu i-a pasat decat in momentul in care a vazut hartia si chiar si atunci cand a intrebat-o de ce face toata circoteca aia, ea a raspuns : " DE CIUDA"
Da , de ciuda ca nu va mai fi intretinuta, ca v-a trebui sa-si caute si ea un job adevarat ca toti de pe pamantul asta care ne zbatem pt un leu.


Nu e treaba ta sa judeci relatia dintre el si sotia lui; si el e responsabil de ceea ce s-a intamplat acolo, totul se face in doi.
Oricum e o gresala ca te-ai implicat intr-o relatie cu un barbat casatorit care mai dureaza si de atata timp, daca a realizat diferenta intre voi doua de ce nu a divortat mai demult?
Nu cred ca pt copil, nu cred ca acelui copil ii face bine sa traiasca in mediul acela; deci au existat si alte motive.
Pentru barbati intotdeauna e mai usor sa primeasca de la doua femei ceea ce au nevoie, ce nu ofera una, ofera cealalta si invers.
De ce nu lupta pentru femeia pe care o iubesc, indiferent care e ea?
Si in incheiere ce te face sa crezi ca tu nu vei pati la fel, cu el?
De ce majoritatea femeilor care se afla in postura de amanta cred ca sotia e o idioata si ca ele vor sti sa-si pastreze relatia ca la inceput?
Un om care insala o face pentru ca asta ii e caracterul nu din cauza unei alte persoane, de ce acceptati aceasta explicatie cum ca e vina sotiei, de ce trebuie sa fie altcineva responsabil pt faptele lui?E vina lui si numai a lui, daca nu e fericit in casnicie, de ce nu divorteaza oare?
alina
Postat pe 30 Noiembrie 2009 08:55
De la: alina_manuela, la data 2009-11-30 08:55:46
De la: sunnydays, la data 2009-11-29 07:46:20Rocsa, e un echilibru in toate astea. A 3a persoana nu apare daca nu-i dai voie.Daca barbatul cauta asa ceva gaseste, daca nu ar cauta atunci nu s-ar pune problema.Daca in casnicie toate sunt ok atunci nu are motiv sa caute.Parerea mea e ca intr-o casnicie e important sa facei cat mai multe lucruri impreuna, sa fiti o echipa.
Cat despre femei si ele insala, si ele au amant si poate mai rau ca barbatii, mai repede isi lasa barbatul, barbatul se gandeste si cantareste ani de zile si poate tot acasa ramane, dar femeia care si-a si-a gasit unul si s-a indragostit aia pleaca urgent.
Si aici nu discut de amantele intretinute.Eu sunt in situatia asta, si muncesc 10 ore pe zi, nevasta deloc, deci e oarecum invers, el a intentat divort, ea si cand i-a spus ca divorteaza nu l-a bagat in seama, de parca ar fi prost, apoi cand a vazut hartiile a facut scandal si a inceput sa-l blesteme, cu toat ca li nu-i trebui nimic din casa aia, nici casa, NIMIC. A inceput sa-i spuna copilului tot felul de prostii numai sa-l tina acolo.
Sune-mi mie, ce e asta? E normalitate din partea ei?
Sa vrei cu orice pret ceva de mult pierdut din nepasarea ta?
Eu sunt buba in relatia asta? Tu crezi ca daca eu ii spun sa rupem relatia ei vor fi fericiti? Nu! Pt ca am incercat, si nu o data, in 5 ani l-am gonit de multe ori, sa-si refaca familia, dar nu s-a putut, nu a avut cum, pt ca intre ei se terminase de mult, iar ei nu-i pasa cum nu i-a pasat decat in momentul in care a vazut hartia si chiar si atunci cand a intrebat-o de ce face toata circoteca aia, ea a raspuns : " DE CIUDA"
Da , de ciuda ca nu va mai fi intretinuta, ca v-a trebui sa-si caute si ea un job adevarat ca toti de pe pamantul asta care ne zbatem pt un leu.


Nu e treaba ta sa judeci relatia dintre el si sotia lui; si el e responsabil de ceea ce s-a intamplat acolo, totul se face in doi.
Oricum e o gresala ca te-ai implicat intr-o relatie cu un barbat casatorit care mai dureaza si de atata timp, daca a realizat diferenta intre voi doua de ce nu a divortat mai demult?
Nu cred ca pt copil, nu cred ca acelui copil ii face bine sa traiasca in mediul acela; deci au existat si alte motive.
Pentru barbati intotdeauna e mai usor sa primeasca de la doua femei ceea ce au nevoie, ce nu ofera una, ofera cealalta si invers.
De ce nu lupta pentru femeia pe care o iubesc, indiferent care e ea?
Si in incheiere ce te face sa crezi ca tu nu vei pati la fel, cu el?
De ce majoritatea femeilor care se afla in postura de amanta cred ca sotia e o idioata si ca ele vor sti sa-si pastreze relatia ca la inceput?
Un om care insala o face pentru ca asta ii e caracterul nu din cauza unei alte persoane, de ce acceptati aceasta explicatie cum ca e vina sotiei, de ce trebuie sa fie altcineva responsabil pt faptele lui?E vina lui si numai a lui, daca nu e fericit in casnicie, de ce nu divorteaza oare?



Toate ce ma intrebi tu acolo e usor sa le comentezi fara sa stii amanunte si alte aspacte, as ca nu am sa sar acuma cu raspunsuri si justificara, sau daca vrei am sa-ti spun ce vrei sa auzi pt ca altfel polemica asta poate duce la infinit si fara rezultat.deci da mai, eu sunt de vina, de fapt amantele sunt de vina si eu ca ei se despart, de fapt el nu ma iubeste, el e un porc si clar ma va insela si pe mine, mai rau, eu o sa platesc toate astea.Suna mai bine asa?
sunnydays_grace
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:12
De la: mimoza_gosai, la data 2008-11-29 12:09:19Buna fetelor ,nu sunt membra a acestui site,dar subiectul ma facut sa imi las si eu parerea....so....Eu stiu ca un barbat isi alege sotia dupa multe analize ,studiaza mult inainte de a face acest pas, el cauta cateva mari calitati de la femeia cu care vrea sa isi imparta viata, si dupa ce a gasit-o cum sa aleaga tocmai opusul ei ,amanta stie doar sa ceara bani ...sa isi plateasca serviciile prin sex si cel mai trist nu are pic de demnitate si orgoliu ,o femeie care accepta statutul de amanta nu are prea multe pretentii iar un barbat simte asta. Asa ca un barbat va cauta femei usor doar sa sa se simta el "inca pe val" dar acasa isi doreste femeia perfecta. De aici si vb aia :"in spatele fiecarui barbat celebru sta o femeie puternica"
SO....Dragele mele amante ....nu sunteti decat niste papusi gonflabile si daca "puneti botul" ca isi va lasa nevasta pentru voi ...sry sa va dezamagesc dar ....nu indeplinti anumite calitati :D
grace006952
Postat pe 3 Ianuarie 2010 13:34
De la: mimoza_gosai, la data 2008-11-29 12:09:19Buna fetelor ,nu sunt membra a acestui site,dar subiectul ma facut sa imi las si eu parerea....so....Eu stiu ca un barbat isi alege sotia dupa multe analize ,studiaza mult inainte de a face acest pas, el cauta cateva mari calitati de la femeia cu care vrea sa isi imparta viata, si dupa ce a gasit-o cum sa aleaga tocmai opusul ei ,amanta stie doar sa ceara bani ...sa isi plateasca serviciile prin sex si cel mai trist nu are pic de demnitate si orgoliu ,o femeie care accepta statutul de amanta nu are prea multe pretentii iar un barbat simte asta. Asa ca un barbat va cauta femei usor doar sa sa se simta el "inca pe val" dar acasa isi doreste femeia perfecta. De aici si vb aia :"in spatele fiecarui barbat celebru sta o femeie puternica"
SO....Dragele mele amante ....nu sunteti decat niste papusi gonflabile si daca "puneti botul" ca isi va lasa nevasta pentru voi ...sry sa va dezamagesc dar ....nu indeplinti anumite calitati :D


Buna ziua.

Amanta cade victima propriilor sentimente, cand acestea incearca sa se incadreze in povestea de viata a altora, asa cum face o fetita care incearca sa se impinga intre mama si tata cand sunt imbratisati; cred ca multe incep in acele momente din biografia ei… Nu cred ca iubirea erotica poate fi folosita ca argument sau ca scuza, nici ca scop in viata. Ea este perena, infloreste si se ofileste natural. Cand o simti, e semn ca ai de parcurs o sarbatoare si trebuie sa respiri in ritmul ei, macar o vreme.
Poate ca multi condamna... dar amantele nu judeca pe nimeni si astepta acelasi lucru de la ceilalti. E greu sa te abtii sa nu zici nimic, insa..asa este sa fie!! sunt femei dupa un mariaj esuat si mult timp ocolesc barbatii. Sunt o femeii de cariera, de succes sau nu, au copii sau nu si nu isi doresc un sot. Pe EL il pot intalni intamplator nu-l cauta, nu le cauta..se intalnesc se plac. Nu se deranjeaza unul pe celalat, nu fac caz de povestea lor, locuiesc in localitati diferite sau in acelasi oras, isi traiesc povestea de iubire in umbra, in liniste atunci cand timpul le permite. Nu il suna la ore nepotrivite, nu cere nimic (material), doar il iubeste in tacere. Amantele nu cred ca asta va fi viata lor, nu-l vor pt ele, el are familie, copii, insa in acel moment este ceea ce le trebuie, este ceea ce le linisteste. Amantele sunt sincere, iubesc sincer.
Daca lumea ar avea voie sa ridice o piatra si sa aleaga o singura categorie de persoane in care ar avea voie sa o arunce cu ura fara sa fie pedepsiti, aceea este amanta. Amantele ca si voi Sotiile sunt tot femei..............feritiva sa ajungeti in pielea lor....Am fost sotie............am fost amanta, crede-ti ca ma interesea de sotii cand eu am fost parasita pentru o alta?

grace006952
Postat pe 3 Ianuarie 2010 13:45
De la: sunnydays, la data 2009-11-30 20:12:19
De la: alina_manuela, la data 2009-11-30 08:55:46
De la: sunnydays, la data 2009-11-29 07:46:20Rocsa, e un echilibru in toate astea. A 3a persoana nu apare daca nu-i dai voie.Daca barbatul cauta asa ceva gaseste, daca nu ar cauta atunci nu s-ar pune problema.Daca in casnicie toate sunt ok atunci nu are motiv sa caute.Parerea mea e ca intr-o casnicie e important sa facei cat mai multe lucruri impreuna, sa fiti o echipa.
Cat despre femei si ele insala, si ele au amant si poate mai rau ca barbatii, mai repede isi lasa barbatul, barbatul se gandeste si cantareste ani de zile si poate tot acasa ramane, dar femeia care si-a si-a gasit unul si s-a indragostit aia pleaca urgent.
Si aici nu discut de amantele intretinute.Eu sunt in situatia asta, si muncesc 10 ore pe zi, nevasta deloc, deci e oarecum invers, el a intentat divort, ea si cand i-a spus ca divorteaza nu l-a bagat in seama, de parca ar fi prost, apoi cand a vazut hartiile a facut scandal si a inceput sa-l blesteme, cu toat ca li nu-i trebui nimic din casa aia, nici casa, NIMIC. A inceput sa-i spuna copilului tot felul de prostii numai sa-l tina acolo.
Sune-mi mie, ce e asta? E normalitate din partea ei?
Sa vrei cu orice pret ceva de mult pierdut din nepasarea ta?
Eu sunt buba in relatia asta? Tu crezi ca daca eu ii spun sa rupem relatia ei vor fi fericiti? Nu! Pt ca am incercat, si nu o data, in 5 ani l-am gonit de multe ori, sa-si refaca familia, dar nu s-a putut, nu a avut cum, pt ca intre ei se terminase de mult, iar ei nu-i pasa cum nu i-a pasat decat in momentul in care a vazut hartia si chiar si atunci cand a intrebat-o de ce face toata circoteca aia, ea a raspuns : " DE CIUDA"
Da , de ciuda ca nu va mai fi intretinuta, ca v-a trebui sa-si caute si ea un job adevarat ca toti de pe pamantul asta care ne zbatem pt un leu.


Nu e treaba ta sa judeci relatia dintre el si sotia lui; si el e responsabil de ceea ce s-a intamplat acolo, totul se face in doi.
Oricum e o gresala ca te-ai implicat intr-o relatie cu un barbat casatorit care mai dureaza si de atata timp, daca a realizat diferenta intre voi doua de ce nu a divortat mai demult?
Nu cred ca pt copil, nu cred ca acelui copil ii face bine sa traiasca in mediul acela; deci au existat si alte motive.
Pentru barbati intotdeauna e mai usor sa primeasca de la doua femei ceea ce au nevoie, ce nu ofera una, ofera cealalta si invers.
De ce nu lupta pentru femeia pe care o iubesc, indiferent care e ea?
Si in incheiere ce te face sa crezi ca tu nu vei pati la fel, cu el?
De ce majoritatea femeilor care se afla in postura de amanta cred ca sotia e o idioata si ca ele vor sti sa-si pastreze relatia ca la inceput?
Un om care insala o face pentru ca asta ii e caracterul nu din cauza unei alte persoane, de ce acceptati aceasta explicatie cum ca e vina sotiei, de ce trebuie sa fie altcineva responsabil pt faptele lui?E vina lui si numai a lui, daca nu e fericit in casnicie, de ce nu divorteaza oare?



Toate ce ma intrebi tu acolo e usor sa le comentezi fara sa stii amanunte si alte aspacte, as ca nu am sa sar acuma cu raspunsuri si justificara, sau daca vrei am sa-ti spun ce vrei sa auzi pt ca altfel polemica asta poate duce la infinit si fara rezultat.deci da mai, eu sunt de vina, de fapt amantele sunt de vina si eu ca ei se despart, de fapt el nu ma iubeste, el e un porc si clar ma va insela si pe mine, mai rau, eu o sa platesc toate astea.Suna mai bine asa?


Suna exact ca ceea ce meriti.
alina
Postat pe 4 Ianuarie 2010 12:00
De la: grace006952, la data 2010-01-03 13:45:58
De la: mimoza_gosai, la data 2008-11-29 12:09:19Buna fetelor ,nu sunt membra a acestui site,dar subiectul ma facut sa imi las si eu parerea....so....Eu stiu ca un barbat isi alege sotia dupa multe analize ,studiaza mult inainte de a face acest pas, el cauta cateva mari calitati de la femeia cu care vrea sa isi imparta viata, si dupa ce a gasit-o cum sa aleaga tocmai opusul ei ,amanta stie doar sa ceara bani ...sa isi plateasca serviciile prin sex si cel mai trist nu are pic de demnitate si orgoliu ,o femeie care accepta statutul de amanta nu are prea multe pretentii iar un barbat simte asta. Asa ca un barbat va cauta femei usor doar sa sa se simta el "inca pe val" dar acasa isi doreste femeia perfecta. De aici si vb aia :"in spatele fiecarui barbat celebru sta o femeie puternica"
SO....Dragele mele amante ....nu sunteti decat niste papusi gonflabile si daca "puneti botul" ca isi va lasa nevasta pentru voi ...sry sa va dezamagesc dar ....nu indeplinti anumite calitati :D


Buna ziua.

Amanta cade victima propriilor sentimente, cand acestea incearca sa se incadreze in povestea de viata a altora, asa cum face o fetita care incearca sa se impinga intre mama si tata cand sunt imbratisati; cred ca multe incep in acele momente din biografia ei… Nu cred ca iubirea erotica poate fi folosita ca argument sau ca scuza, nici ca scop in viata. Ea este perena, infloreste si se ofileste natural. Cand o simti, e semn ca ai de parcurs o sarbatoare si trebuie sa respiri in ritmul ei, macar o vreme.
Poate ca multi condamna... dar amantele nu judeca pe nimeni si astepta acelasi lucru de la ceilalti. E greu sa te abtii sa nu zici nimic, insa..asa este sa fie!! sunt femei dupa un mariaj esuat si mult timp ocolesc barbatii. Sunt o femeii de cariera, de succes sau nu, au copii sau nu si nu isi doresc un sot. Pe EL il pot intalni intamplator nu-l cauta, nu le cauta..se intalnesc se plac. Nu se deranjeaza unul pe celalat, nu fac caz de povestea lor, locuiesc in localitati diferite sau in acelasi oras, isi traiesc povestea de iubire in umbra, in liniste atunci cand timpul le permite. Nu il suna la ore nepotrivite, nu cere nimic (material), doar il iubeste in tacere. Amantele nu cred ca asta va fi viata lor, nu-l vor pt ele, el are familie, copii, insa in acel moment este ceea ce le trebuie, este ceea ce le linisteste. Amantele sunt sincere, iubesc sincer.
Daca lumea ar avea voie sa ridice o piatra si sa aleaga o singura categorie de persoane in care ar avea voie sa o arunce cu ura fara sa fie pedepsiti, aceea este amanta. Amantele ca si voi Sotiile sunt tot femei..............feritiva sa ajungeti in pielea lor....Am fost sotie............am fost amanta, crede-ti ca ma interesea de sotii cand eu am fost parasita pentru o alta?



Doar experienta proprie nu-ti da dreptul sa generalizezi.
Spui ca amantele sunt sincere si iubesc sincer, da-mi voie sa rad,
asta daca cumva prin sinceritate intelegi invidie.
Si de unde stii cum ca sotiile nu ii iubesc sincer?
Nici o scorpie nu va spune da sunt o scorpie si sunt invidioasa ca eu nu am ce are aia, va spune sunt sincera, iubesc sincer, nu s vinovata sunt victima sentimentelor, nu am caracter si creier sa judec ceea ce fac.E valabil si pentru obiectele "adoratiunii" voastre.
alina
Postat pe 4 Ianuarie 2010 12:05
sunt cazuri si cazuri..prietena mea cea mai buna..a fost amanta unui barbat insurat timp de 5 ani..acel barbat nu vroia sa divorteze pt k ii era frica sa nu ramana copilul k mama....dupa mai bine de 5 ani..a divortat..a luat copilul(pt k aia nu era nici mama nici sotie..era o parasuta)..acum prietena mea are un copil k el..sunt casatoriti..si'l iubeste pe copilul barbatului acela ca si cum ar fi fost a lui...nu trageti concluzii aiurea.......cand e o aventura de o noapte..e normal k nu are conseguente....dar cand e o relatie de ani de zile...sotioarelor..ar trebui sa va puneti cateva intr...barbatul cauta in amante ceea ce nu au aks...asa ca..terminati'o k faza...sunt casatorita totul mi se cuvine....daca barbatul tau ajunge sa aiba o amanta de ani buni de zile...ceva nu merge;)
elena8820
Postat pe 5 Ianuarie 2010 15:18
Salutare fetele! Am citit tot topicul si observ ca:
- femeia este mult mai blamata decat barbatul(intr-un procent mai mare)
- femeile, in fapt, nu sunt unite, etc
Eu mi-am pus alta problema si anume ca, nu vreau sa generalizez, dar persoanele care inseala au o anume predispozitie genetica la asa ceva. Si ma refer la persoanele care, cu toate ca au tot ce le tb acasa, tot timpul gasesc pe cineva cu care sa comita adulter. Sunt sigura ca si voi cunoasteti astfel de persoane (femei sau barbati): care cauta in permanenta ceva nou in viata lor, aventura, risc, etc. Indiferent pe cine ar intalni, se cumintesc o perioada...dar, in cele din urma, sfarsesc prin a insela.

Inca ceva: femeile nu sunt unite intre ele mai deloc. Si din toata aceasta cearta amanta-sotie, tot barbatul iese bine, pt ca - el fiind marul discordiei - sigur nu va pierde nimic.

Cine spune ca lupta pt sotul ei, care a inselat-o de "n" ori inseamna ca nu mai are demnitate si nu e capabila sa-si continue viata singura; se simte dependenta de el. Unele se pare ca merita sa fie calcate in picioare, daca se complac in mod constant cu statutul de "incornorata"/pres. Nu iei nicio atitudine = iti convine = nu te mai plange.

V-am pupat!
AmyB
Postat pe 5 Ianuarie 2010 19:16
Ok... am citit tot ce s-a scris pana acuma... dar in momentul de fata, am o rugaminte la voi sa imi spuneti parerea voastra obiectiva la ceea ce urmeaza sa va povestesc... acum 3 ani am stat cu un barbat pentru o scurta perioada de timp... am fost ceruta in casatorie si am refuzat, pentru ca nu am considerat ca era timpul sa fac un asa pas (am stat 3 luni impreuna)... ne-am certat, ne-am despartit si inevitabil nu ne-am mai vorbit, cu toate ca ne vedem aproape zilnic... intre timp el s-a casatorit cu o fata, s-au mutat impreuna si s-a intamplat ceva ce nu am crezut ca o sa se mai intample... am ajuns sa vorbim din greseala intr-o zi si de atunci s-a pus problema "impacarii", mai mult sau mai putin... adica sa ajung sa fiu amanta lui... pana nu am ajuns in situatia asta eram exact genul acelor femei care blameaza amantele... ei bine acuma sunt pusa intr-o mare dilema, pentru ca mi-am dat seama ca imi lipseste el ca barbat, ca prieten foarte mult si mi-a trecut prin cap sa accept aceasta situatie... mi-e foarte greu si poate gresesc cerandu-va parerea, dar vreau sa stiu ce ganditi voi despre acest lucru...

Va multumesc!
Tanya21
Postat pe 6 Ianuarie 2010 02:11
E destul de ciudata "relatia" asta a ta. Eu ma intreb el de ce s-a casatorit totusi daca tot pe tine te cauta? Accepti ceea ce stii ca poti sa duci. A fi intr-o relatie cu un barbat casatorit nu e nici pe departe usor. Trebuie sa fi pregatita pt faptul ca el nu e la dispozitia ta, nu-l poti suna cand vrei, nu e langa tine la greu decat atunci cand el poate. Daca poti sa-tia asumi o asemenea viata atunci fa-o, daca nu, atunci mai bine stai in banca ta pt ca o sa suferi mai mult decat merita.

Iar pt Alina, e foarte simplu sa porti ochelari de cal, unora le sta bine cu ei, poarta-i in continuare dar nu blama modul de viata al altora, e pur simplu alegerea lor, a noastra si atata timp cand tie nu-ti aduce vreun prejudiciu nu vad de ce te-ai zburli in felul asta. Asta daca nu cumva ai ceva temeri. Numai bine.
sunnydays_grace
Postat pe 6 Ianuarie 2010 08:19
Bun am citit multe puncte de vedere, si sincer vreau sa spun sa nu ziceti niciodata niciodata, s-ar putea sa aveti o surpriza!!!! Ati tot vorbit de amante, bun ce sunt ele???? O categorie aparte a societatii?? Fufe tarfe cu 10-20-30 de ani mai tinere? Nesimtite?? Cele care strica si destrama familii??? Hai sa fim serioase, multe ati vorbit din punctul de vedere foarte moral, nu e corect nici drept sa inseli intr-o casnicie, nici ea nici el nu??Dar cand se intampla asa ceva, pai fetelor se intampla cand ei acasa nu gasesc ce-si doresc sau ca acasa nevasta-sa gateste in continuu, sau e inchistata, sau acum n-are chef de iesit ca e obosita, n-are chef de iubit ca o doare capul, ba nu se mai ingrijeste si se lasa ca Mama Dolores, ba il critica mereu, ca spala=te mai, da-ti jos pantofii cand intri in casa, stiti ce nu e doar vina lor si nici a amantelor!!!!! E vina si acelor femei care plictisite de viata singure isi arunca barbati in bratele altora cand foarte frumos poate sa-l tina in bratele lor, simplu!!!!
A si apropo ati tot criticat dar sincer nu se stie cum se intoarce roata si cred ferm ca si o femeie inseala atunci cand acasa nu gaseste ce-si doreste, asa ca nu spuneti niciodata!!!!! Viata nu e roz mereu, si nici dreapta si nici morala!! m-a invatat si pe mine cineva sa traiesc clipa, si stiu foarte bine de ce o spun!!!am avut si eu o experienta, si sincer te duce valul, pentru ca o femeie mereu e impresionata cand i se spune ca e frumoasa si deosebita si mai stiu eu ce, trebuie doar sa fie inteligenta si sa stie ce vrea si unde sa se opreasca chiar daca e tentata, asta e sescretul!!!!
lucky_happy
Postat pe 6 Ianuarie 2010 11:27
Fetelor, e prima oara cand scriu pe acest forum, insa am citit aproape toate postarile...
De o parte sunt sotiile revoltate ca au fost inselate de sotii lor, iar de cealalta parte a baricadei sunt amantele invinuite ca distrug casnicia altora...

Se face o greseala enorma si anume aproape toata vina se arunca asupra amantei care, chipurile, NU ar trebui sa se "incurce" cu un barbat insurat. Insa putine sunt sotiile care spun ca nici barbatul NU ar trebui sa se uite dupa alta...

Vedeti, voi, cele care spuneti ca aveti exemple de parinti, bunici etc ce-si serbeaza 25 sau 50 ani de casnicie... Cred ca vreti intentionat sa scapati din vedere ca societatea in care traim astazi nu mai este aceeasi de acum cativa zeci de ani. Inainte, atat femeile cat si barbatii ramaneau intr-o casnicie toata viata pentru ca asa erau "indoctrinati" inca de mici. Indiferent de ceea ce se petrecea in viata celor 2, te loveai de sintagma societatii "mama, bun sau rau, l-ai luat, trebuie sa ramai cu el". Nimic mai gresit pe lumea asta!

Casatoria s-a vrut sa fie o modalitate prin care se recunostea statul de familie si din punct de vedere legal (astazi familia - sot, sotie, copil - este recunoscuta si daca traiesti zeci de ani necasatoriti fiind). In momentul in care cei 2 se casatoreau, ca si acum de altfel, "visau" sa fie "for ever si for always", ca nimeni n-o sa-i mai desparta...

Uitati-va in jurul vostru si ganditi-va ca fiecare om este unic in felul sau... In momentul in care cineva decide sa se casatoreasca nu o face STIIND ca mai bun decat cel de langa nu mai este nimeni...ci SPERAND ca l-a ales pe cel mai bun dintre cei mai buni... sau ca a ales-o pe cea mai buna dintre cele mai bune...

Realitatea insa este cu totul alta... Intalnim mult prea putine persoane in viata pana in momentul in care decidem sa ne casatorim (mai ales daca facem lucrul acesta de tanar, cand inca nici macar nu ai principii sedimentate, cand experienta vietii este atat de boboc...) si de foarte multe ori constatam cu tristete dupa ani de zile ca alegerea facuta nu a fost tocmai cea mai buna.

Cum constati acest lucru? Foarte simplu...Intr-o buna zi apare o EA sau un EL... Si se poate intampla ca o singura privire sa iti schimbe viata. Sau te poti vedea/intalni de cateva ori si e suficient acest lucru pentru ca peste ceva vreme sa ajungi in situatia de a alege: ramai langa nevasta sau ramai langa amanta.

Rolul de sotie este un rol foarte greu. Dupa o anumita vreme nu mai poti reinventa nimic la tine. Esti ca o carte deschisa, careia ii poate fi anticipata fiecare litera ce ar mai putea fi adaugata la ea. "Amanta" sau "Cealalta"... spuneti-i cum vreti... este exact mirajul, misterul, noul care nu mai este acasa. Si cine nu este fascinat de nou?

Sotiile care spera ca sotii lor sa nu le insele niciodata traiesc cu o iluzie. Fidelitatea nu mai este decat un concept frumos, aproape abstract... Toti ne-o dorim in adancul sufletului, dar nimeni nu are parte de ea... Si, in fond, cine poate invinui un barbat care este pur si simplu vrajit de o alta femeie? O alta femeie care poate fi extrem de frumoasa, si desteapta, si culta, si care sa nu il vrea doar pentru bani (cum des se intalneste), sau doar pentru sex (cum iar rar se intalneste)? O alta femeie care poate fi puternica, stapana pe sine, care sa stie sa isi arate feminitatea, care sa stie sa fie si seducatoare, si misterioasa, si dragalasa?

Sotiilor dragi...stim ca nu va plac amantele si va temeti de ele. Insa orice ati face, ele au existat si vor exista mereu pe acest pamant...pentru ca intotdeauna va fi "alta" mai diferita ca voi.

Nu orice amanta este periculoasa. Cu adevarat periculoase sunt amantele care chiar nu isi doresc sa devina sotii...sau cel putin dau de inteles acest lucru. In acel moment barbatul este provocat la maxim, pentru ca orgoliul lui nu poate sa-si inchipuie "cum adica nu ma doreste de sot?" Iar din acel punct pana in acela in care barbatul isi va lasa nevasta pentru acel miraj care l-a incantat si l-a fascinat atat de mult nu mai este decat un pas... Iar un numar de ani de casnicie, un copil sau mai multi la mijloc...devin ceea ce in matematica sunt acele integrale care tind catre 0...

Cele care spuneti ca ati renunta la acesti barbati care inseala pentru ca sunt niste porci si ca nu merita sa luptati pentru ei dupa ce ati aflat ca v-au inselat... Nu-i vorba de merit sau nu... E vorba ca fiecare trebuie sa fie fericit asa cum intelege el fericirea. Iar daca sotul care a inselat intelege la un moment dat prin fericire "o alta relatie", atunci trebuie lasat sa isi traiasca viata...

Ganditi-va ca avem numai o viata si suntem inconjurati de miliarde de oameni... Care sunt sansele in ziua de azi ca o casnicie nascuta la 20 ani sa dureze 50 ani? Extrem de mici...

In cele de mai sus m-am gandit la femeile devenite amante care nu sunt orice femei in viata, care au o putere extraordinara si, cel mai important, investesc suflet in relatie si sunt suficient de inteligente incat stiu nu numai sa seduca un barbat, dar stiu si cum sa-l castige langa ele...

Iar sintagmente de genul "fericirea cladita pe nefericirea altora nu dureaza" este un mit care demult si-a dovedit inaplicabilitatea. In viata pierderea cuiva este castigul altcuiva, fericirea cuiva este nefericirea altcuiva. In viata sunt intotdeauna 2 fete ale aceleiasi monede... Astazi suntem sotia iubita si ridicata in slavi, maine suntem sotie inselata. Astazi suntem sotii, iar maine suntem amante. Astazi ne casatorim si maine divortam. Lumea s-a schimbat... Si din ce in ce mai mult se vede ca "nimic nu dureaza o vesnicie". Iar cei care nu sunt pregatiti de schimbare sunt foarte revoltati cand vad in jurul lor trista realitate...


grace007149
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:59
De la: alina_manuela, la data 2009-11-30 08:55:46
De la: sunnydays, la data 2009-11-29 07:46:20Rocsa, e un echilibru in toate astea. A 3a persoana nu apare daca nu-i dai voie.Daca barbatul cauta asa ceva gaseste, daca nu ar cauta atunci nu s-ar pune problema.Daca in casnicie toate sunt ok atunci nu are motiv sa caute.Parerea mea e ca intr-o casnicie e important sa facei cat mai multe lucruri impreuna, sa fiti o echipa.
Cat despre femei si ele insala, si ele au amant si poate mai rau ca barbatii, mai repede isi lasa barbatul, barbatul se gandeste si cantareste ani de zile si poate tot acasa ramane, dar femeia care si-a si-a gasit unul si s-a indragostit aia pleaca urgent.
Si aici nu discut de amantele intretinute.Eu sunt in situatia asta, si muncesc 10 ore pe zi, nevasta deloc, deci e oarecum invers, el a intentat divort, ea si cand i-a spus ca divorteaza nu l-a bagat in seama, de parca ar fi prost, apoi cand a vazut hartiile a facut scandal si a inceput sa-l blesteme, cu toat ca li nu-i trebui nimic din casa aia, nici casa, NIMIC. A inceput sa-i spuna copilului tot felul de prostii numai sa-l tina acolo.
Sune-mi mie, ce e asta? E normalitate din partea ei?
Sa vrei cu orice pret ceva de mult pierdut din nepasarea ta?
Eu sunt buba in relatia asta? Tu crezi ca daca eu ii spun sa rupem relatia ei vor fi fericiti? Nu! Pt ca am incercat, si nu o data, in 5 ani l-am gonit de multe ori, sa-si refaca familia, dar nu s-a putut, nu a avut cum, pt ca intre ei se terminase de mult, iar ei nu-i pasa cum nu i-a pasat decat in momentul in care a vazut hartia si chiar si atunci cand a intrebat-o de ce face toata circoteca aia, ea a raspuns : " DE CIUDA"
Da , de ciuda ca nu va mai fi intretinuta, ca v-a trebui sa-si caute si ea un job adevarat ca toti de pe pamantul asta care ne zbatem pt un leu.


Nu e treaba ta sa judeci relatia dintre el si sotia lui; si el e responsabil de ceea ce s-a intamplat acolo, totul se face in doi.
Oricum e o gresala ca te-ai implicat intr-o relatie cu un barbat casatorit care mai dureaza si de atata timp, daca a realizat diferenta intre voi doua de ce nu a divortat mai demult?
Nu cred ca pt copil, nu cred ca acelui copil ii face bine sa traiasca in mediul acela; deci au existat si alte motive.
Pentru barbati intotdeauna e mai usor sa primeasca de la doua femei ceea ce au nevoie, ce nu ofera una, ofera cealalta si invers.
De ce nu lupta pentru femeia pe care o iubesc, indiferent care e ea?
Si in incheiere ce te face sa crezi ca tu nu vei pati la fel, cu el?
De ce majoritatea femeilor care se afla in postura de amanta cred ca sotia e o idioata si ca ele vor sti sa-si pastreze relatia ca la inceput?
Un om care insala o face pentru ca asta ii e caracterul nu din cauza unei alte persoane, de ce acceptati aceasta explicatie cum ca e vina sotiei, de ce trebuie sa fie altcineva responsabil pt faptele lui?E vina lui si numai a lui, daca nu e fericit in casnicie, de ce nu divorteaza oare?

ma gandesc k nimanui nu-i face placere sa se puna pe locul 2 ... cu atat mai mult noua , femeilor , care prin gena noastra suntem mai mult sau mai putin posesive si impulsive ... ne place sa zicem "al nostru" ... asta dc nu esti pe interes ...
nimeni nu ar putea zice ce-i impinge pe barbati la asemenea gesturi ...
ba este exact treaba ei sa judece relatia dintre ei doi ... si stii de ce ... pt k sunt 3 ... nu-i asa ?
nu pot fi atat de pesimista ca si tine , vreau sa-mi pastrez increderea in oameni ... cred in ceea ce vad si simt ...
paullyss
Postat pe 26 Ianuarie 2010 18:37
nu este o regula generala, dar cred ca un barbat si-ar lasa sotia pentru amanta.
perceive
Postat pe 4 Februarie 2010 08:53
Da. Barbatii se plictisesc repede de sotii si cauta mereu idealul feminin, tinerete, prospetime, frumusete si pasiune sexuala. Am cunoscut medici care si-au parasit familia si s-au recasatorit...medicii de obicei pun ochii pe studente mediciniste...cunosc eu pe unul care si-a lasat sotia si trei copiii pentru o pustoaica de 24 de ani care studia medicina si care lucra in cabinetul sau, o facuse partenera dupa ce a aceasta terminase facultatea...cunosc insa si alte cazuri...depinde de situatie, de legaturile sentimentale, de caracter, de personalitatea persoanei..
gindindu-ne insa cit de multe despartiri oficiale sunt si cite scandaluri pe bancile tribunalelor...se poate intimpla insa, ca soootia sa-si gaseasca un amant...depinde deci de oameni si de legaturile lor sentimentale si de caracterul lor...ar fi multe de scris in spirit etico-estetic, daca filozofam despre cuplul uman...
Hella
Postat pe 4 Februarie 2010 08:55
Daca au copii impreuna, un sigur NU.
grace007262
Postat pe 4 Februarie 2010 09:10
Buna, am citit intrebarea ta dar si raspunsurile pe care le-ai primit. Nu prea imi dau cu parerea de obicei iar sfaturi nici atat dar aici, am zis ca ar fi cazul sa-mi exprim opinia. Nu mai conteaza din ce postura pui aceasta intrebare ca sotie sau ca amanta ca s-au vazut cazuri o gramada pe lumea asta in care si-au si lasat sotiile pt amante dar si care nu si le-au lasat din varii motive, principalul fiind lasitatea, obisnuinta, plictiseala, ca le e lene sa lupte pt ce e al fiecaruia, etc. Dar eu cred ca daca ai fi amanta si sa zicem barbatul din viata ta si-ar lasa sotia pt tine, peste un timp, atunci cand ii vei fi sotie, nu te vei gandi daca intr-o buna zi ma va lasa si pe mine pentru alta? Si chiar daca n-ar fi asa, sa zicem ca te-ar iubi la disperare toata viata, vei putea sa traiesti in incertitudinea asta? Daca si pe tine te lasa cum a lasat-o pe cea dinaintea ta?
florinaa
Postat pe 4 Februarie 2010 10:29
Eu nu m-as intreba daca sotul meu ma lasa pt amanta? I-as face bagajele si i-as ura drum bun pana la amanta!

Din cauza ca exista femei care se subestimeaza exista atatia barbati infideli
the_only
Postat pe 4 Februarie 2010 10:30
bv,asa e
babalica
Postat pe 4 Februarie 2010 10:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ORE PARTICULARE DE DANS PENTRU MIRI 2 De la: cursdans 14 Ianuarie 2011 16:05
Care credeti ca este varsta potrivita pentru a deveni mama? 42 De la: mycya 24 Februarie 2010 12:58
cel mai bun meniu de nunta si cel mai ieftin! 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:18
E prea repede sa facem nunta? 24 De la: cristinn 24 Iulie 2010 22:12
Mai avem cateva luni pana la nunta si imi spune ca nu mai vrea 158 De la: C_C_A 19 August 2013 22:25