Setari Cookie-uri

O experienta pozitiva si pe cale naturala - cea a mea din Franta

Am vazut multe intrebari si experienta dietetice povestite pe acest forum, asa ca am decis sa intervin si eu cu a mea.

Eu am fost plecata un an la masterat in Franta si acolo mi-au fost recomandate de o colega din Belgia care le incercase si ea niste tablete de slabit pe baza de ingrediente naturale XL-S.Se iau inainte de masa si absorb grasimea si colesterolul din mancare. Am tinut 2 luni acest obicei si am ajuns sa slabesc 7 kg fara niciun fel de efort. Am fost foarte incantata, dar plecand din Belgia nu am mai putut sa tin cura. Oricum de curand am aflat ca au fost aduse si in Romania.

Googlind am gasit situl www.xl-s.ro

Este bine ca sunt naturale si eu una chiar le-am testat pe pielea mea. ma voi consulta insa cu nutritionista sau o farmacista daca e ok sa iau si in continuare
daniela_castu
Postat pe 19 Ianuarie 2010 16:36
Buna fetelor,
Mi-am cumparat ceai zein, de pe zeinherbal.ro. Mi-am cumparat 2 cutii, dar nu miam dat seama ca o cutie imi ajunge. Vreau sa il vand. Eu l-am luat de pe site cu 67 de lei +taxele de transport. Vreau sa il vand macar cu 60 sau daca nu cu 50 si platesc si eu taxele de transpoert.
Cine vrea?
0751227757
ioanaiuliana21
Postat pe 25 Februarie 2010 11:17
Buna
e bun?
ai efect yo-yo de la ele?
ioanaiuliana21
Postat pe 25 Februarie 2010 11:17
buna!
draga mea, nutritionaista la care am fost eu, mi-a interzis strict sa iau vre-un fel de pastile de slabit! ma indoiesc ca a ta ar fi de acord!!
de fapt mie imi e si frica, nu ca nu as slabi, ci pentru ca ma gandesc ca ar avea efecte in viitor, peste luni, ani!
ai grija de tine!
te pup
imi_ase
Postat pe 8 Aprilie 2010 15:47
ioi, fetelor cu ce va complicati voi.. va spun eu o cale naturala de slabit.. stiu una care a slabit 18 kile facand ca la carte micul secret pe care l-am descoperit si eu.. kaelyndra@yahoo.com pentru mai multe detalii.. e o poveste prea lunga sa fie postata aici.. si, ghinionul face ca am si de muncit acusica..
KALI03
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:42
De la: GangstaTear, la data 2010-04-09 12:42:57 ioi, fetelor cu ce va complicati voi.. va spun eu o cale naturala de slabit.. stiu una care a slabit 18 kile facand ca la carte micul secret pe care l-am descoperit si eu.. kaelyndra@yahoo.com pentru mai multe detalii.. e o poveste prea lunga sa fie postata aici.. si, ghinionul face ca am si de muncit acusica..


draga mea, daca ai ceva de spus aici e locul ...

in plus, nu stiu cat de multa treaba ai, pentru ca, am vazut ca ai postat si la alte topic-uri dupa ce ai scris aici, deci ...

imi pare rau ca am verificat asta, insa e ciudat, intri intr-o discutie, dar cand sa spui ceva, esti deja prea ocupata cu altceva ...
scuza-ma daca mesajul meu te-a deranjat in vre-un fel ...
imi_ase
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:25
tarot_healthy
Postat pe 11 Mai 2010 15:14
Fetelor ,va spun eu care este metoda cea mai naturista de a va mentine kg in plus.In primul rand mesele sa fie regulate indiferent ca esti sau nu la serviciu .Dimineata ,daca n-ai timp sa mananci bea un pahar sau doua de apa pe stomacul gol ,ajungand la serviciu poti sa-ti bei cafeaua alaturi de un sedvisi sau biscuiti sau ce va place ,nu lasati stomacul dimineata sa digere in gol.Sa nu-mi spuneti ca nu avesti timp ,nu va cred ,va spun eu deoarece am muncit 30 de ani de dimineata pana seara cu pauze de 2-3 ore.Nu mancati mult pana va umpleti stomacul de nu mai puteti sta pe pat , nu uitati fructele de orice fel.Va recomand dimineata cand nu aveti timpp in fuga mancati un mar pe stomacul gol ,niciodata dupa ce a-ti mancat (va constipa) .Seara puteti manca orice pana la ora 20 cel tarziu ,daca vi se face foame mancati iaurt ,un fruct ,biscuiti....Lasati pastilele si orice diete de slabit ,va veti imbolnavi sigur.Totul este cum mancati si ce mancati .Mancati dimineata bine si nu veti mai avea probleme cu ingrasatul.
maya28
Postat pe 5 Martie 2011 08:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Extensii superbe pentru mirese - 320 ron,livrare personala 1 De la: Charmmy 30 Octombrie 2011 11:54
Machiaj profesional 7 De la: perfectlook 25 Iulie 2012 18:04
Revista de moda si beauty online 1 De la: Spitfire_artisan 17 Decembrie 2012 12:17
Nunta are o tematica? 9 De la: Visagiste 23 Aprilie 2010 16:42
frecvente greseli ale mireselor in materie de look! 63 De la: gracemakeup 22 Aprilie 2010 21:52