Setari Cookie-uri

fetelor sunteti de acord cu zicala "toti barbatii sunt porci mai devreme sau mai tarziu"?

va poop fetele... ma gandeam sa cer si parerea voastra,barbatii sunt "porci " fie prin gesturi , prin comportament fie mai devreme sau mai tarziu !eu asa zic si vorbesc in cunostinta de cauza.Eu am o relatie de 4 ani si ceva cu logodnicul meu si cert ....ma iubeste foarte mult ,mi a dovedit o de a lungul timpului k daca nu ,sigur o femeia nu ar sta langa un barbat atata timp daca nu i ar oferi lucrul cel mai de pret...si anume IUBIREA SA,insa exista un DAR..iubitul meu are defectul,la fiecare cearta, de a ma jigni rau sau mai putin rau,depinde de cheful lui apoi la cateva minute ia totul de la capat ca si cand nu sa intamplat nimic,mai grav este ca a incercat sa ma mai si loveasca de cateva ori,nu foarte rau dar zic ca da de gandit acest lucru!partea buna este ca ma iubeste tare mult si cand zic asta ma refer la faptul ca imi ofera tot ce este mai bun mie,ma intretine eu ramanand fara serviciu de un an si cv ,imi zice lucruri frumoase,are grija de mine....deci ar putea sa ma faca cineva sa inteleg acest comportament????mai are cineva acasa un asemenea om?va rog sa mi da ti un rasp fetelor
shteffa
Postat pe 23 Aprilie 2010 16:54
exista destui barbati care se comporta de parca ar face parte din familia lui nea Guitz.dar si cate femei vipera,cicalitoare,Fulga..etc sunt.....
vaiana
Postat pe 31 Mai 2010 06:55
LUCREZ INTR-UN BIROU CU 5 BARBATI , UNII AR ZICE "CE BINE DE TINE"
AS......... SUNT CA IN ZICALA DE MAI SUS.
TE INSULTA SI PE URMA TU CEA LEZATA NU STII DE GLUMA.
SI DACA LE RASPUNZI CU ACEEASI MONEDA ESTI PROASTA SI NU-TI VEZI DE LUNGUL NASULUI.
PORCI CU PPPPPPPPPPPPP MARE
transhumanta
Postat pe 31 Mai 2010 07:46
De iubit, poate te iubeste, dar nu te respecta!! Barbatii care se poarta asa sunt frustrati, au sechele din copilarie...nu stiu, dar nu te poti lasa calcata in picioare doar pt momentele lui bune si ca te intretine sau...poti trai cu asta?
gandacel18
Postat pe 31 Mai 2010 08:17
daaaaaaa maxim maxim
anca_mapetz
Postat pe 31 Mai 2010 08:41
e un subiect tare divers, dar daca tu ai avut de suferit din cauza unui barbat... nu inseamna ca toti sunt la fel, in fond si la urma urmei tot femeile (mamele) cresc copii, copii devin adolescenti si apoi barbati sau porci cum le zici tu deci cresterea unui porc se datoreaza in cele mai multe procente unei femei "porcii mari sunt la munca pentru a intretine femeia si purcelusul"!acum sa nu generalizam,cineva zicea "fetelor inainte de casatorie sa mancati mult morcov ca sa vedeti bine cu cine va casatoriti ca apoi veti manca multa ceapa pentru a inchide ochii si a trece cu vederea peste multe neplaceri,e valabil si pentru barbati" daca nu deschizi ochii inainte de nunta, te poti trezi inca din prima zii dupa nunta cu un "alt barbat" decat cu cel care te-ai maritat,dar inainte sa judeci si sa arunci cu piatra... fa-ti tie o scanare completa si vezi unde ai gresit sau unde esti defecta(orice cauza are un efect)... judeca-te pe tine si daca tu esti fara pacat (sau o sfanta) arunca prima cu bolovanul nu doar cu vorbe!

in speranta ca vei gasi si un barbat adevarat,iti urez succes si mult noroc!

- Corneliu Timisoara
Marry_grace
Postat pe 31 Mai 2010 08:50
hmm...daca as fi de acord cu zicala asta "toti barbatii sunt porci mai devreme sau mai tarziu" ar trebui sa fiu de acord si cu varianta "toate femeile sunt niste....mai devreme sau mai tarziu"
De ce sa facem diferente intre barbati si femei (daca noi atat de mult ne dorim egalitatea intre sexe), nu?

Si...normal sunt oameni si oameni (nu neaparat femei sau barbati) care sunt porci, nesimtiti, needucati etc etc

Referitor la povestea ta, sunt sigura ca va iubiti, ca te iubeste dar...niciodata nu ar fi trebuit sa ridice mana la tine
Se spune ca, daca a facut acest lucru...acest mic pas...nu se va opri aici pe viitor

Mult succes!
Tu stii mult mai bine ce sentimente ai, si il cunosti cel mai bine pe barbatul de langa tine (nu noi,cei de pe forum...noi vb in general)
lavy_grace
Postat pe 31 Mai 2010 09:07
De ce sunt " porci "? ca nu va lasa sau va "ating " cand va faceti de cap,ca nu va fac toate voile absurde ? Baza existentei voastre, a familiei , a societatii, in barbat este !! Fara inteligenta si capacitatea lui ar disparea societatea umana !!!
Tycu
Postat pe 31 Mai 2010 09:19
daca ei sunt porci si noi suntem scroafe...sincer...asa cum ei fac unele chestii care ne deranjeaza pe noi, la fel facem si noi fetele...nu cred ca exista vreo fata care sa nu fi facut nici o fita...nimeni nu e perfect...toti facem greseli...
katrynel_simona
Postat pe 31 Mai 2010 09:38
deci hai sa nu generalizam..ca si ei daca spun ca toate femeile sunt curve...nu va prea convine...exista oameni si oameni..sotul meu de ce sa fie un porc? ca munceste? pt ca imi face toate capriciile? pentru ca e acolo la orice ora din zi si din noapte pentru mine?...e drept ca au orgoliul si iesirile lor insa nu cred ca trebuie sa judeci pe toti doar pt ca tu ai avut parte de o dezamagire...sau voi sunteti genul eu sunt cea mai desteapta , frumoasa si amabila iar restul sunt toti o apa si un pamant...????
BarbieGirl_grace
Postat pe 31 Mai 2010 09:40
Salve,nu m-am putut abtine sa nu comentez acest subiect....daca tu nu esti inca lamurita ce tip de relatie este asta,atunci suntem in regula...fetit-o vino-ti in fire...cum sa te iubeasca omul asta???????de respect nici nu mai vorbesc...omul asta te trateaza ca pe un obiect,esti marfa lui pe care o vinde si o cumpara cand vrea....nu exista ma jigneste ,bate ecct..intr-o relatie de dragoste nu este permis asa ceva...este un "MITOCAN" ,tipicul barbat parvenit care crede ca i se cuvine totul ,educatia lasa de dorit,incearca sa fii independenta,sa ai banii tai ,viata ta si ai sa vezi cum il trimiti la plimbare ,imediat, ca doar merita...
polettimonica
Postat pe 31 Mai 2010 09:45
De la: Marry, la data 2010-05-31 08:50:28e un subiect tare divers, dar daca tu ai avut de suferit din cauza unui barbat... nu inseamna ca toti sunt la fel, in fond si la urma urmei tot femeile (mamele) cresc copii, copii devin adolescenti si apoi barbati sau porci cum le zici tu deci cresterea unui porc se datoreaza in cele mai multe procente unei femei "porcii mari sunt la munca pentru a intretine femeia si purcelusul"!acum sa nu generalizam,cineva zicea "fetelor inainte de casatorie sa mancati mult morcov ca sa vedeti bine cu cine va casatoriti ca apoi veti manca multa ceapa pentru a inchide ochii si a trece cu vederea peste multe neplaceri,e valabil si pentru barbati" daca nu deschizi ochii inainte de nunta, te poti trezi inca din prima zii dupa nunta cu un "alt barbat" decat cu cel care te-ai maritat,dar inainte sa judeci si sa arunci cu piatra... fa-ti tie o scanare completa si vezi unde ai gresit sau unde esti defecta(orice cauza are un efect)... judeca-te pe tine si daca tu esti fara pacat (sau o sfanta) arunca prima cu bolovanul nu doar cu vorbe!

in speranta ca vei gasi si un barbat adevarat,iti urez succes si mult noroc!

- Corneliu Timisoara

mary ai dreptate cã noi femeile ne creºtem copiii... DAR!!! mai este ºi exemplu tatãlui pe care involuntar copilul îl copiazã - deºi îl neagã în copilãrie, adolescenþã ºi în tinereþe, cu trecerea timpului iese la suprafaþã (trãiesc aceastã experienþã, acum când avem 25 de ani de cãsnicie) - iar dacã e bãdãran de la începutul relaþiei, dã-i vitezã - sigur vei gãsi pe cineva care sã te iubeascã, respecte ºi sã te aprecieze la adevãrata valoare.
iulia_expert
Postat pe 31 Mai 2010 10:06
Eu ca barbat iti zic ca gresesti mult ca acepti toate acestea!!
Daca au scris atatea persoane pe tema aceste rubrici, pun si eu o intrebare: Voi felele vreti sa fiti egale cu noi barbatii si noi barbatii vrem sa fim egali cu voi, atunci e normal ca o femeie sa dea intr-un barbat?
pupaciosul
Postat pe 31 Mai 2010 10:28
sunt...indiferent de cat de dulci pot parea la inceput
cammy86
Postat pe 31 Mai 2010 10:44
De la: Tycu, la data 2010-05-31 09:19:49 De ce sunt " porci "? ca nu va lasa sau va "ating " cand va faceti de cap,ca nu va fac toate voile absurde ? Baza existentei voastre, a familiei , a societatii, in barbat este !! Fara inteligenta si capacitatea lui ar disparea societatea umana !!!
Ticu de ce exagerezi???? nu toate femeile isi fac de cap! cum nici toti barbatii. si chestia cu...atinsul...vezi tu,de la prima palma...urmeaza altele,un pumn...un cutzitel...nu pot fi de acord! nu se inteleg..ok...bonjour si pa! fiecare sa-si vada de drumul lui.bataia nu este o solutie! si de unde pana unde barbatul este stalpul casei????face cumva domnul copii? sufera el durerile nasterii in locul femeii?? nu! spala,calca,matura,scutura,face mancare,creste copiii??/ nu! si atunci? aduce bani in casa...corect! dar in ziua de azi cam 85% din femei lucreaza si ele si tot in casa aduc banii! deci....corect ar fi ca stalpii casei sunt in egala masura si barbatul si femeia! cu un mic amendament: femeile muncesc mai mult....si inca ceva...sunt destui barbati care in cap nu au decat o atza...pe care daca o tai ,barbatului respectiv ii cad urechile! iar chestia cu baza societatii...sa o lasam balta! multi barbati si-au parasisotia si copiii[deh...de prea multa inteligentza] pt cate o rapandula ...si femeile au ramas si si-au crescut copiii...sa fie oare un simtom de prostie a femeii respective?????
vaiana
Postat pe 31 Mai 2010 15:29
De la: Tycu, la data 2010-05-31 09:19:49 De ce sunt " porci "? ca nu va lasa sau va "ating " cand va faceti de cap,ca nu va fac toate voile absurde ? Baza existentei voastre, a familiei , a societatii, in barbat este !! Fara inteligenta si capacitatea lui ar disparea societatea umana !!!
Ticu de ce exagerezi???? nu toate femeile isi fac de cap! cum nici toti barbatii. si chestia cu...atinsul...vezi tu,de la prima palma...urmeaza altele,un pumn...un cutzitel...nu pot fi de acord! nu se inteleg..ok...bonjour si pa! fiecare sa-si vada de drumul lui.bataia nu este o solutie! si de unde pana unde barbatul este stalpul casei????face cumva domnul copii? sufera el durerile nasterii in locul femeii?? nu! spala,calca,matura,scutura,face mancare,creste copiii??/ nu! si atunci? aduce bani in casa...corect! dar in ziua de azi cam 85% din femei lucreaza si ele si tot in casa aduc banii! deci....corect ar fi ca stalpii casei sunt in egala masura si barbatul si femeia! cu un mic amendament: femeile muncesc mai mult....si inca ceva...sunt destui barbati care in cap nu au decat o atza...pe care daca o tai ,barbatului respectiv ii cad urechile! iar chestia cu baza societatii...sa o lasam balta! multi barbati si-au parasisotia si copiii[deh...de prea multa inteligentza] pt cate o rapandula ...si femeile au ramas si si-au crescut copiii...sa fie oare un simtom de prostie a femeii respective?????
vaiana
Postat pe 31 Mai 2010 15:29
Buna draga mea,ai dreptate in ceea ce priveste zicala,dar.....sa nu uiti k nu toti barbatii seamana intre ei,asa cum nici toate femeile nu seamana intre ele.Descriind relatia ta am realizat cu dezamagire ca de fapt si eu am trait o asemenea relatie timp de sase ani,mai rau a fost ca acele tentative de agresiune s-au transformat chiar in agresiune si sa nu uitam ca prima palma e mai grea restul vine de la sine.Daca tu ai acceptat-o pe prima atunci el isi va permite sa o aplice si pe a doua,pe a treia...etc. tot asa pana Doamne Fereste ajungi la medicul legist sau mai rau.Si fostul meu iubit ma jignea zilnic cu cate o replica dureroasa( mai rau era k o facea si in fata prietenilor) apoi in clipa urmatoare ma facea sa ma simt cea mai speciala de pe planeta.Dar tot acele cuvinte speciale,si gesturi si stiu eu mai ce te-ar face sa te simti deosebita nu sunt gesturi demne de un om care te iubeste cu adevarat.O persoana care te iubeste cu adevarat te respecta,iti arata afectiune,te sprijina si nu te face sa te simti un gunoi,o povara,mai rau te ameninta sau te agreseaza.Din fericire pentru mine am scapat de acel"iubit",iar acuma am un adevarat barbat pe care nu l-as numi nici macar o clipa"porc".Intr-adevar veti spune ca nu-ti ajunge o viata sa cunosti un om,asa e,dar sa nu uitam si sunt si femei care ar putea sa fie categorisite drept doamna"scroafa",cu tot respectul meu pentru sexul frumos,dar chiar am intalnit.Deci sfatul meu e sa nu o lungesti prea mult cu partenerul tau,mai ales daca nu sunteti casatoriti,pentru ca daca el isi permite de pe acuma sa faca aceste gesturi,mai tarziu gandeste-te dupa ce ii vei deveni sotie cum o sa te trateze,mai ales ca barbatii dupa casatorie ne cred proprietatea lor,sluga lor si sunt in stare sa ne trateze cum vor ei.Bineinteles e vorba de unii barbati,adica acei"porci" pe care ii descoperim numai dupa casatorie.Iti urez sa ai parte de o viata linistita si fericita asa cum meriti,apropo,eu chiar sunt fericita si dupa ce am trait 6 ani un cosmar cu un barbat,pentru care nu eram decat o sclava si o handicapata(asa imi spunea din cauza ca port aparate auditive,rezultatul unui incident neplacut).Te pup si sa auzim numai de bine.
nightwish_83
Postat pe 31 Mai 2010 16:53
nu sunt de acord cu tycu!nu voi barbatii sunteti temelia societatii!noi, femeile va aducem pe linia de plutire,atunci cand ne interesati,cand nu plutiti in deriva!!! idda
grace009061
Postat pe 31 Mai 2010 17:07
asa este.sant de acord cu voi.bravo!
paulaprecup
Postat pe 31 Mai 2010 20:46
Barbatii nu sunt porci, asa sunt ei in esenta,niste animale, mai mult sau mai putin domestice, in functie de ingrijire si adapost.
Lizzie_grace
Postat pe 31 Mai 2010 21:31
jigniti saracii porci, punand semnul egalitatii intre ei si barbati.. eu zic asa.. cel putin o data in viata un barbat e ... cu o femeie, iar o femeie, cel putin o data in viata e ... cu un barbat.. oricare..
gresim, suntem oameni.. asta este..
un sfat: nu il lasa sa te jigneasca sau sa vrea sa dea in tine.. nu merita astfel de om.. vei ajunge rau mai tarziu ;)
KALI03
Postat pe 31 Mai 2010 21:59
domnule, ala cu stalpul societatii.. poate voi parea rautacioasa, insa.. aiurezi, domnule! sa zicem ca is vreo 10% cum zici.. restul sunt rebuturi.. uita-te in jur..
explodez cand aud generalizari: barbatii is porci, femeile is cur*e.. niciodata nu vor fi toti cu de toate..
KALI03
Postat pe 31 Mai 2010 22:06
seriosss?asta nu stiam .stiu doar k o casa in care nu este o femeie ,e o casa goala din toate punctele de vedere.
healthy008027
Postat pe 31 Mai 2010 22:40
De la: vaiana, la data 2010-05-31 15:29:04
De la: Tycu, la data 2010-05-31 09:19:49 De ce sunt " porci "? ca nu va lasa sau va "ating " cand va faceti de cap,ca nu va fac toate voile absurde ? Baza existentei voastre, a familiei , a societatii, in barbat este !! Fara inteligenta si capacitatea lui ar disparea societatea umana !!!
Ticu de ce exagerezi???? nu toate femeile isi fac de cap! cum nici toti barbatii. si chestia cu...atinsul...vezi tu,de la prima palma...urmeaza altele,un pumn...un cutzitel...nu pot fi de acord! nu se inteleg..ok...bonjour si pa! fiecare sa-si vada de drumul lui.bataia nu este o solutie! si de unde pana unde barbatul este stalpul casei????face cumva domnul copii? sufera el durerile nasterii in locul femeii?? nu! spala,calca,matura,scutura,face mancare,creste copiii??/ nu! si atunci? aduce bani in casa...corect! dar in ziua de azi cam 85% din femei lucreaza si ele si tot in casa aduc banii! deci....corect ar fi ca stalpii casei sunt in egala masura si barbatul si femeia! cu un mic amendament: femeile muncesc mai mult....si inca ceva...sunt destui barbati care in cap nu au decat o atza...pe care daca o tai ,barbatului respectiv ii cad urechile! iar chestia cu baza societatii...sa o lasam balta! multi barbati si-au parasisotia si copiii[deh...de prea multa inteligentza] pt cate o rapandula ...si femeile au ramas si si-au crescut copiii...sa fie oare un simtom de prostie a femeii respective?????
:




sml-love0049: Normal ca nu toate femeile isi fac de cap , dar nici toate femeile ii fac pe barbati porci ! Sa fii matale sigura ca femeile care ii fac porci sunt cele care cam isi fac sau vor sa-si faca de cap si barbatul cel cu demnitate o mai "atinge." Domnita, e o zicala in popor ca cica barbatul niciodata nu-si " atinge" femeia degeaba, stie el ce stie ! Nici eu nu sunt pentru a batea femeia , matale ai dreptate , daca nu e intelegere . indicata este despartirea .Domnita, barbatul este stalpul casei , familiei, chiar societatii !Copii si menajeria nu au legatura cu rolul barbatului in relatie. ! Femeia altceva la ce e buna ? sa faca copii , menajeria si bucataria familiei si nu-i vorba de o inteligenta intr-o meserie ci inteligenta in a descurca lucrurile , a vedea mai bine,mai intelept cum trebuie sa mearga familia , societatea barbatul stie. Da , fara barbat femeia se descurca mult mai greu in viata , in societate !!!!!!
Tycu
Postat pe 1 Iunie 2010 16:32
De la: grace009061, la data 2010-05-31 17:07:03nu sunt de acord cu tycu!nu voi barbatii sunteti temelia societatii!noi, femeile va aducem pe linia de plutire,atunci cand ne interesati,cand nu plutiti in deriva!!! idda



Este exact invers,fara barbat care sa tina femeia pe linia de plutire, femeia incet incet se scufunda !! Barbatul merita sa fie tinut de femeie numai in puf, mangaieri si toate voile,ca datorita lor se mentin in societate !Adevarat ca sunt multe femei care se uita intai la portofelul si functia barbatului,ca sa il considere interesant !!!!!!
Tycu
Postat pe 1 Iunie 2010 16:40
De la: Lizzie, la data 2010-05-31 21:31:33Barbatii nu sunt porci, asa sunt ei in esenta,niste animale, mai mult sau mai putin domestice, in functie de ingrijire si adapost.




Ooo, si femeile sunt "usa de biserica "?-vai ce sfinte sunt ele !!!!!!!! Femeia sa stea in genunchi in fata barbatului cand ii cere ceva !!!!
Tycu
Postat pe 1 Iunie 2010 16:44
De la: GangstaTear, la data 2010-05-31 21:59:30 jigniti saracii porci, punand semnul egalitatii intre ei si barbati.. eu zic asa.. cel putin o data in viata un barbat e ... cu o femeie, iar o femeie, cel putin o data in viata e ... cu un barbat.. oricare..
gresim, suntem oameni.. asta este..
un sfat: nu il lasa sa te jigneasca sau sa vrea sa dea in tine.. nu merita astfel de om.. vei ajunge rau mai tarziu ;)





Dar mai e un sfat; cand a dat in tine sau te-a jignit , mai intai intreaba-te ..de ce ? si apoi vezi daca trebuie lasat sau nu !!!
Tycu
Postat pe 1 Iunie 2010 16:48
De la: GangstaTear, la data 2010-05-31 22:06:44 domnule, ala cu stalpul societatii.. poate voi parea rautacioasa, insa.. aiurezi, domnule! sa zicem ca is vreo 10% cum zici.. restul sunt rebuturi.. uita-te in jur..
explodez cand aud generalizari: barbatii is porci, femeile is cur*e.. niciodata nu vor fi toti cu de toate..
:


sml-confused0067: Cu femeile, in general asa sunt !!!!!
Tycu
Postat pe 1 Iunie 2010 16:51
De la: grace008792, la data 2010-05-31 22:40:12seriosss?asta nu stiam .stiu doar k o casa in care nu este o femeie ,e o casa goala din toate punctele de vedere.



Stiai ca Raiul si Iadul sunt pe pamant ? Casa fara femeie e Raiul , iar casa cu femeie e Iadul !!!Cica de asta femeia are o coasta de
Tycu
Postat pe 1 Iunie 2010 16:54
Doamne oameni buni,cam incingeti atmosfera aici cu replicile astea.Evident ca aici s-a creat un mic razboi de cuvinte ,dar la ce folos? Nu o ajutati pe femeia aceea sa ia o decizie corecta,a-ti bagat-o in ceata.Cred ca mai bine a-ti deschide un forum cu contradictii cine nu reuseste sa supravietuiasca fara celalalt.Deci va recomand asta.Asta in cazul in care nu va intereseaza sa-i dati un sfat doamnei sau domnisoarei care a deschis subiectul.Sa va mai spun ceva fiecare om are defectele si calitatile lui,iar a gresi e omenesc,exact cum a ierta e firesc(bine asta in cazul in care nu se exagereaza).Si inca ceva domnule Tycu avand in vedere ca sunteti in minoritate pe acest site,nu mai ridicati barbatii in slavi,cum ca toata societatea ar depinde de ei,si numai barbatii au creier sa gandeasca,nu uitati cine ii intretine pe acesti barbati.Si mai mult in aceasta lume depindem unul de celalalt,iar femeia nu s-a nascut in viata asta doar pentru a face copii si menajerie,are dreptul la cariera si sunt multe femei care au o cariera de invidiat,cariera care unii barbati nu ar fi in stare sa o aiba nici in 3 vieti.Asa ca va rog sa nu mai categorisiti femeile ca fiind menajere la barbati,pentru ca s-ar putea sa vi se intoarca cuvintele.Credeti-ma sunt si barbati care fac menajerie si au grija de copii acasa,iar sotiile lor merg si muncesc de le sar capacele pentru ca ei nu sunt in stare sa isi mentina un loc de munca,din cauza"istetimii" lor.Fiti doamnelor si domnilor impartiali pentru ca e mai inteligent asa si limitati-va la un sfat pentru domnisoara sau doamna noastra care se afla intr-o situatie delicata.O zi buna sa aveti
nightwish_83
Postat pe 1 Iunie 2010 17:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rochie de vanzare 1 De la: cyndi 12 Iulie 2009 21:07
a plecat fara sa ne certam 53 De la: alcmenea 16 Mai 2010 11:52
Caut urgent colega de apartament!!!! 6 De la: grace006841 17 Decembrie 2009 14:13
Marturii 1 De la: Veronica_Ene_1 13 Ianuarie 2014 14:44
Hristos a inviat! 17 De la: cioli2002 6 Aprilie 2010 19:23