Setari Cookie-uri

sunt indragostita dar maritata

sincera sa fiu nu trebuie sa cei parerea nimanui si sa faci ce crezi u ca este mai bine pentru tine si copil!chear daca as avea de obiectat ceva nu este dreptul meu pentru ca nu traesc eu in locul tau si nu stiu ce se intampla in casa ta
ramonik_iordache
Postat pe 29 August 2010 15:15
din ce am citit eu pana acum cred ca aceasta femeie sa facut neinteleasa . in primul rand ea spune ca a fost violata si ia fost rusine pe vremea de atunci sa il denunte sa sa spuna cuiva. iar sarlatanu de barbatuso a violato ca sa ramana cu ea probabil ca ia nu vroia . sa casatorit obligata mai mult pt ca in capul ei era : domne gata am facuto trebuie sa ma ia ! ceva de genul asta ... asta era gandirea de atunci . a facut un copil bine mersi , ca fac altele la 14 ani dar ia la 20 si ceva ca nu a mentionat cat avea ! dar a spus ca este o mare poveste . ok tu ai cunoscut pe internet un barbat dar cata incredere ai tu in el ? de unde sti tu ca ala nu te minte mai rau de cat barbatuto ? nu poti avea incredere oarba chiar daca exista dorinta ! in primul rand ce asi face eu in locul tau ? ca defapt asta ceri parere nu sa te judece altii cum au facut aici !!!
deci eu in locul tau asi divorta de el pt ca se poarta urat pt ca nu va potriviti , pt ca te bate si ce iti mai face ! mi-asi lua copilul pt ca este cel mai important !!!!! instanta niciodata nu acorda tatalui custodia copilului numai daca este nevoie dar nu cred ca si in cazul tau ! nu stiu! apoi iti poti vede de viata ta linistita ! si daca barbatul de pe internet chiar vrea sa va intalniti de ce nu vine el la tine sa va cunoasteti mai bine ! te duci tu acolo si cine stie peste cine dai ! treaba ta ! mult noroc !
kudika007146
Postat pe 29 August 2010 15:25
buna, nustiu cat de mult va conta pentru tine ce iti voi spune eu acum dar ai cerut un sfat si eu imi dau cu parerea la ce ai scris tu ...in primul rand nu inteleg un lucru in general la toate femeile care sunt maritate si nu se mai simt bine langa sot de ce trebuie sa stea cu el de ce toate se gandesc sa aiba copilul tata pt. el stau de ce ?copil acela cand va fi mare va vedea ca nu esti fericita si atunci de ce trebuie facut acel sacrificiu defat ii faci rau acelui copil, daca te va vedea ca nu esti fericita nici el nu va putea fi , si acum femeile au aceasta gandire dar acel copil va creste is va face familia lui si tu vei ramane singura cu acel sot langa care nu te simti bine si langa care nu te-ai simtit bine de la inceputut ce faci pt viata ta, nimic ...tu chiar nu contezi?...
...iar cu acel barbat dupa net incearca sal cunosti mai bine adica sa faceti cumva sa va vedeti de mai multe ori nu ai cum sa zici ca il cunosti destul de bine incat sa poti avea incredere in el ca sa de duci la el...eu sincer iti doresc sa iti fie bine si sa te gandesti mai mult si la viata ta....
rami85
Postat pe 29 August 2010 15:26
mai da tu cine te crezi...ce vb e asta castron cu fericire pana la tine nu am mai auzit...femeia asta cere si ea un sfat-dc nu ai ce sa-i spui abtine-te nu crezi ca mai mult rau ii faci?
roxana_roxana
Postat pe 29 August 2010 15:27
off off cata idiotenie?adica o faci idioata dupa ce ca e cum e ea de nefericita ...............
roxana_roxana
Postat pe 29 August 2010 15:39
buna eu zic sa faci ce e mai bine pentru tine si copilu tau
dany34
Postat pe 29 August 2010 15:42
Toate persoanele casatorite stiu ca dragoste este la inceput dar, o data cu trecerea anilor, cu nasterea copiilor , ea se transforma in respect unul fata de celalalt. Tu ce ai crezut ca este casnicia ?
Mi se pare o naivitate sa crezi ca daca divortezi o sa fi fericita cu un barbat pe care il cunosti doar de pe net.
Cu foarte multa usurinta te-ai maritat, cu aceeasi usurinta vrei sa te arunci in bratele unui necunoscut aflat la sute de Km. Nu esti o persoana responsabila iar casnicia inseamna o mare responsabilitate.
parker
Postat pe 29 August 2010 15:44
Am inteles ca acel barbat e in prezent doar un prieten virtual .
Chiar daca e virtual tu il iubesti nebuneste !Cred ca ar fi mai bine pentru tine sa nu te atasezi prea mult de o persoana pe care inca nu ai vazut-o niciodata (ma refer fizic). Cred ca sti destul de mult ca pe Internet poti fi oricine !
In ceea ce priveste relatia ta de familie numai tu esti in stare sa iei o decizie ! Nu poate nimeni sa-ti dea sfaturi ci tu esti propriul tau arbitru ! Totusi daca e asa cum spui tu ,cred ca e bine in primul rand sa te gandesti la copilul pe care il ai de crescut .Este cea mai mare dragoste a ta (ma gandesc ) .Daca ai posibilitatea sa-l cresti singura , atunci ar fi bine sa divortezi ,iar a doua casatorie sa o lasi pe mai tarziu !
Nu cred ca acel copil va suporta doua socuri intr-un timp relativ scurt ! Chiar dac e destul de mic si noi credem ca "nu pricepe " el isi da totusi seama de neregulile din cadrul famililei . Cred ca nu vei vrea ca sa fi catalogata peste ani de propriul copil ca fiind o...femeie de moravuri usoare!
Deci cred ca deocamdata ar fi bine sa lasi rochia pe tine si sa te gandesti la viitorul copilului .
lucianflorinpop
Postat pe 29 August 2010 15:55
buna,foarte rautacioasa lumea pe aici din cate vad in fine...si eu sunt intr o casnicie nereusita si ma tine doar copilul, te sfatuiesc sa faci pasul fara sa mai stai pe ganduri!daca vrei da mi un id de mes si vorbim mai multe!
rrumenyg
Postat pe 29 August 2010 15:55
ups as vrea sa iti pot da un sfat considerabil dar nu cred k pot pt ca trec prin aceasi situatie ca tine, gandestete la tine si la fericirea ta daca yu simti ca el este omul care te va face fericita nu mai trai in trecut si gandeste in prezent si viitor alaturi de barbatul iubit ,sper sa iei in consideratie sfatul meu tocmai pt k trec prin acelasi lucru ca si tine ,si stiu ce inseamna o relatie din care simti ca nu poti scapa ,si stiu ce inseamna sa cunosti iubirea barbatul ,pt care merita sa fugi de tot ce a fost rau o data in viata ta :P
blonda_20
Postat pe 29 August 2010 16:01
De acord cu tine ca ai si tu dreptul la fericire.Dar gingeste - te bine inainte de a face pasul.Voi nu va-ti vazut niciodata si cum poti avea increderea necesara incit sa renunti la tot ptr. el?Si in ultima instanta daca te iubeste asa mult iti va fi alaturi.Ma refer ca la momentul oportun el sa vina si sa te ia cu totul la el sa te ajute financiar sa puna un avocat bun asfel incit copilul sa ramina la tine.Si inca ceva, oare acel barbat iti va iubi copilul, la fel ca tatal lui natural?Ai mare grija sa nu-ti distrugi si viata ta si pe al copilului.Gindeste de o mie de ori si ea o singura decizie.
kudika228167
Postat pe 29 August 2010 16:14
daca nu mai simti nimic pentru acel om atunci divorteaza. Deja zece ani de chin iti sunt de ajuns. Asigura-ti tie si copilului confortul material si mai ales psihic necesar si apoi vezi si cum e cu relatia cu tipul de pe net. Cel mai bine ar fi sa va vedeti fata in fata sa va spuneti povestea vietii sa aveti mai multe intilniri si daca in cele din urma va potriviti atunci ramineti impreuna !
negrul_de_serviciu
Postat pe 29 August 2010 16:24
De la: bebebyta, la data 2010-08-29 12:55:42buna te inteleg prin ce treci cu toate ca am doar 18 ani,am o prietena care a trecut prin ce treci tu cu sotul tau sa maritat pt ca asa au vrut parinti,are 3 baieti.a fost casatorita 13 ani in care a plans mereu pt k ea inainte sa se marite avea pe cineva si urma sa fuga impreuna dar de frica a acceptat sa se marite cu acel idiot pt ca alfel nu poti numi barbati care practic tin o femeie langa ei cu forta.dupa 13 ani de casnicie mi-a cerut ajutorul.noi ne cunosteam de 3 ani.eram doar un copil pe atunci dar am fost alaturi de ea si am inteles-o.in 2007 a fugit de acasa a durut-o mult ca a fost nevoita sa isi lase copii cu sotul ei dar a plecat pt a putea face ceva sa ii ia de acolo.dupa cateva luni sa intors eu aveam grija de copii i-am luat si i-am dus sa o vada fara ca nimeni sa stie.dupa o perioada sa intors acasa ea lucra in germania.la facut pe sotul ei sa creada ca nu se vor desparti si ea continua sa plece in germania pana intr-o buna zi cand a avut banii necesari a venit acasa si a bagat divortul,copii au ramas la ea iar acum ea este foarte fericita si-a gasit un neamt care iubeste enorm copii.asa ca nu are de ce sa iti fie frica gandestete daca stai cu frica nu vei rezolva decat sa stai sa te chinui in continuare si sa fi nefericita.vb cu acel barbat si explicai situatia daca nu o stie i-ati copilu si pleaca dar imediat dute la tribunal si baga actele de divort ca sa nu te bage la abandon de domiciliu.i-ati un avocat si explicai care e situatia si totul va fi ok copilul va ramane in custodia ta.tot ce iti trebuie e curaj daca vrei sa fi fericita.credema nici o femeie nu merita sa stea langa un barbat pe care nu il iubeste si tot ce face e sa o chinuie.gandestete ca pe langa faptul ca te chinui tu se va chinui si copilul tau vazand ca parinti lui nu se iubesc nu se inteleg.daca nu pentru tine fa-o pentru copilu tau.bafta

Asa e....nu aveti minte ...judecati omul fara sa ganditi...fara sa stiti Ce simte saraca femeie. Judeca numai cel care nu trece prin momente dificile sau cel putin de genul asta. Se poate sta langa un barbat fara sa-l iubesti si fiind impinsa de valtoarea vietii si sperand ca totusi se pot schimba lucrurile( sa ai macar linistea sufleteasca daca nu stii ce inseamna sa fii iubita de omul de langa tine, sa nu simti afectiune). Din nefericire se intampla si din astea, totul este sa faci asa cum crezi ca poti fi fericit, chiar daca fericirea ta aduce nefericire altora...cateodata...CAPUL SUS, NU TE DA BATUTA, LUPTA PENTRU FERICIREA TA!
Pheonix
Postat pe 29 August 2010 16:43
Sfaturi, sfaturi si iar sfaturi dar Mioara unde e? Din 21.08 vad ca n-a dat nici un semn de viata nici sa multumeasca nici sa mai raspunda la unele intrebari
kudika310730
Postat pe 29 August 2010 16:46
(daca chiar e adevarata povestea ta) divorteaza! in primul rand pentru copil.daca nu ai asa o casnicie fericita, el e violent s.a.m.d., asta ii face rau copilului , este traumatizat si o sa fie mult mai bine daca parintii se despart ca el s anu mai fie nevoit sa asite la certuri sau scene violente intre tine si sotul tau.In al doilea rand pentru tine....daca nu esti fericita langa el (nici nu stiu dece te-ai maritat cu el.cum a comentat cineva mai devreme:nu te ameninta nimeni...). Daca te ameninta , denunta-l.ne intrebi pe noi ce sa faci ,daca nuy divortezi ca ti-e frica de el atunci cum ai indrazni sa te intalnesti cu "iubitul tau"?atunci n-o sa-ti fie frica de sotul tau?poate o sa te prinda , o sa-ti mai ia si copilul....nush...indiferent daca o sa ramai cu iubitelul tau virtual sau nu e mai bine sa te desparti de sotul tau...si nu-ti mai plange de mila ptr ca intr-un fel sau altul ti-ai facut-o cu mana ta....imi pare rau...cred...
darlo
Postat pe 29 August 2010 16:51
Si crezi ca asta-i iubire?............ L-ai cunoscut pe internet,consideri ca-l cunosti suficient de bine?Parerea mea e ca nu o sa mearga,relatia asta.
kudika224404
Postat pe 29 August 2010 16:58
ok ai fost luata cu japk dar de ce te-ai maritat cu el?iar cu tipul ala de pe net ce incredereai tu in el dc nu l-ai cunoscut personal?nu iti este frik sa nu iti faca la fel k sotul tau si sa fie la fel de gelos si posesiv?mai bine divorteaza
kudika192815
Postat pe 29 August 2010 17:04
Nu cred te-ai casatorit cu forta,numai daca ai fost violata.
Cred ca ceva ai avut pentru el.
Un alt barbat nu ai mai cunoscut?
Esti convinsa ca cel pe care il "iubesti" si te "iubeste" este sincer cu tine?
Crezi asa mult in dragostea intilnita pe net?
Un sfat :intii cunoaste-l pe cel ce-ti "Impartaseste" dragoste pe net.Sa-l cunosti si in realitate sa vezi ce fel de om este sa nu fii naiva si sa crezi intr-o dragoste virtuala.
Cred ca ar fi f mare dezamagirea sa vezi ca ai fost mintita.
Intradevar sint si cazuri cind sint oameni seriosi dar f rare
kudika075135
Postat pe 29 August 2010 17:07
buna eu zic ca faci cea mai mare greseala sa iti parasesti actualul sot pentu un necunoscut .Am trait propria experienta,am cunoscut un barbat pentr-o zi am vb la telefon timp de un an ,dupa care am stabilit sa ma duc la el surpriza am aflat cu stupore ca el era insurat si avea si un copil . ASA CA NU CREDE IN CUVINTE CI IN FAPTE. MULT SUCCES IN VIATA SI IN ALEGEREA PE CARE O VEI FACE.
kudika224770
Postat pe 29 August 2010 17:08
Este o totala prostie. Orice sfat i-am da noi oricum ar face cum ai dicteaza sufletu si inima.Deci fa fata cum crezi, numai sa o faci cu cap. Individu d p net daca iese pe strada poate sa agatze cate tipe doreste sufletelul lui si poate sa faca ce vrea sufletelul lui. Tu lasi o casnicie ptr un personaj care a reusit sa iti suceasca mintile. D c nu lupta EL ptr tine? D c nu vine el acasa la tine sa il ia de urechi pe barbatul tau sa zica...auzi tovarasu?eu simt ceva ptr ea tu iti batzi joc de ea? concret..ce a facut acest individ ptr tine?
Ce a facut acest sotz ptr tine in afara de violentza?
Inseamna ca iti place dragutza, sau te complaci in situatii de genu asta. Asa ca daca tu ti le-ai facut tu sa ti le descurci. Asa cum ai intrat pe net si ai gasit acel individ , si te-a dus inteligentza sa intri in acest cerc asa sa te duca sa si iesi. Stiu un singur lucru. Orice minciuna atrage alta minciuna. Crezi ca merita sa iti incarci constiintza cu falsitatzi?Una esti tu, viatza e scurta e prea valoroasa sa ne batem joc de ea.
GEBO
Postat pe 29 August 2010 17:12
In primul rand invata sa scrii corect gramatical. Faza cu mariajul fortat mi se pare o aberatie. Dar cine stie, "Doamne fereste-ne!".
kudika071532
Postat pe 29 August 2010 17:12
Draga mea cunoaste/l pe acel care sta in spatele calculatorului ....
nu stii niciodata ce monstru se ascunde ...i
inainte de a lua o decizie ....
poate fi un baiat ok dar poate fi mai rau ca sotul tau ...cunoaste/l draga mea inainte
kudika017877
Postat pe 29 August 2010 17:24
Draga mea cunoaste/l pe acel care sta in spatele calculatorului ....
nu stii niciodata ce monstru se ascunde ...i
inainte de a lua o decizie ....
poate fi un baiat ok dar poate fi mai rau ca sotul tau ...cunoaste/l draga mea inainte
kudika017877
Postat pe 29 August 2010 17:24
Sa nu fim idioate! Numai cretineli am citit, nu sfaturi. Si de ce nu ar putea sa se marite fortat? Juristii lumii sunt cretini cand au inventat notiunea juridica de consimtamant viciat sau dol? Ca sa nu mai vb ca si in caz de acord, poate fi de fapt foarte complicat.
Numai smechere si versate avem pe aici, cineva cu buna intentie, din parti! Ca sa nu mai spun de rautati aruncate la greu. (Ba ca sa aiba o aventura, ba sa nu aiba... ca trebuie intai sa-si realizeze problemele interioare, pe urma alte zeci de misto-uri)...
Hello fetele! Mai sunt si oameni necajiti intr-adevar pe kudika! Vin oameni amarati care nu-si permit consiliere matrimoniala sau psihologica pe 60-80 lei/ora si chiar dezorientati si asa de blocati, ca voua nu va vine sa credeti cat de primitiv gandesc si ca nu au o minima viziune de ansamblu. Da...te prostesti cand traiesti ani in teroare!
Dati naibii cateva sfaturi, lasati rautatile!
Uite fata mea ce sfaturi ti-as da eu:
1. De ce sa inseli? Te duci sa te vezi cu el si atat. Ce daca l-ai cunoscut pe net? netul e locul unde se cunosc in ziua de azi oamenii. Doar nu prea mai sunt bani de socializat, restaurante, plimbari, nici petreceri macar nu se mai fac... Unde sa cunoasca o familista obisnuita oameni noi? Oamenii de pe net sunt la fel de ascunsi si de ciudati ca si cei din viata reala de pe strada, doar sunt evident aceeasi. Poti sa iei teapa si cu cineva cunoascut la serviciu sa zicem, nu doar pe net. va intalniti ca nu aveti de pierdut. Daca e emotie intre voi si totul pare perfect (oricum nu ai cum sa sti decat incercand)...atunci incerca o relatie cu el cu tot ce inseamna asta, trup si suflet, dar numai dupa ce te desparti de sot! Nu-ti ucide sufletul inseland. Pleaca corect intr-o relatie la drum. Si asa casnicia ta de acum e varza. Nu ai ce viata sa mai astepti de la ea.
2. Un om care a reusit sa te smulga de langa ai tai, profitand poate de dorinta ta de-a evada din tutela parinteasca, sau poate alte viclenii cu care te-a convins, e un om suspicios si versat. (Multe femei comit tampenia asta, schimband o ,puscarie" pe alta - asprimea parinteasca de acasa, cu un sot tiranic). De aceea la fel de versata, cu rabdare, pregateste-ti si tu fuga. Asta e, pare mizerabil, dar cata vreme esti nefericita nu prea ai de ales. Si fa-o cu toata logistica pusa la punct (acte, bagaje, bani, etc, ce chestii strict importante poti aduna) si numai dupa ce ai refugiu asigurat ptr tine si copil si un loc de munca cat de cat. Baga divort apoi si refa-ti viata cu cine vrei...cu cel pe care-l iubesti acum sau altul poate mai tarziu. Dar fa-o! Insa nu face compromisuri imbecile! Fara relatii duplicitare...ca in timp, ai sa regreti. Barbatii, deci poate si cel pe care iubesti acum, au prostul obicei sa nu mai aiba incredere daca incepi imoral o relatie. Nu conteaza daca vei incerca si vei da gres si nu-ti va merge bine in timp cu cel pe care-l iubesti acum, macar vei incerca. Cu cel cu care esti acum oricum nu merge, asa ca e cam tot aia. Incercand insa...iti joci sansele pana la capat. Nu fii lasa ca multe alte mii de femei. Pleaca! E cumplit de greu, moral, economiceste, psihic, emotional, in toate felurile, dar asta e singurul drum cat de cat corect fara sa-ti pierzi inima si sufletul.
Orice ai hotari, sa ai bafta!
cristinarudi
Postat pe 29 August 2010 17:24
eu te inteleg intrun fel*DAR SA NU IMI ZICI CA CU TIPUL ACELA AI VB DECIT PE NET SI TE-AI SI INDRAGOSTIT,INCIT AI FI GATA SA PATASESTI PE NEBUN SI SA TE DUCI LA ALTU.FATA DESCHIDE ACHI,CE CREZI CA DRAGOSTEA TINE DE FOAME.
maria_anw
Postat pe 29 August 2010 17:27
Buna.Nu asculta lumea.Fa exact ce i-ti dicteaza inima.Dar sa te gandesti ca nu il cunosti suficient de bine pe acest barbat indepartat.Parerea mea este ca pana nu traiesti sub acelasi acoperis cu partenerul nu ai de unde sti daca sunteti pe aceiasi lungime de unda.Si sa nu uitam ca dragostea e trecatoare.Eu pun pret pe respect reciproc.E foarte usor sa dai sfaturi.Tu stii cel mai bine daca vrei sa incepi o viata noua.Si daca se merita.Iar cu divortul?????Nu traim in jungla.Exista legi pentru toata lumea.Si daca l-ai suportat atatia ani asa violent,il mai suporti o data pt ai spune hotararea ta.Multa intelepciune i-ti doresc.
COCA109821
Postat pe 29 August 2010 17:29
Da o chestie identica si sunt convinsa ca voi fi singura care te inteleg si cred intradevar in cea ce spui
Ce pot sa-ti spun ? sa faci pasul si gata
Sa nu stai pe ganduri copilul? nu te muta de la unbra la soare traieste cea ce putini pe lume au parte
Este vb despre compatibilitate si cu asta am spus tot
Nu mai sta pe ganduri pt ca va fi prea tarziu ma refer la varsta ? daca nu acum cand?
RUXY_52
Postat pe 29 August 2010 17:30
Buna fetelor
Faptul ca esti nefericita langa acel barbat , il inteleg,dar sa spui ca te-ai indragostit pe net de altul, asta nu mai inteleg. Vezi sa nu cazi din lac in put. Nu te intelegi, divorteaza si eu am stat langa un barbat care nu m-a iubit si am suferit , dar am fost vinovata ca am stat 27 de ani casatoriti si probabil am fost lase sa divortez, si mai ales ca l-am iubit. Daca vrei sa te desparti , despartete dar pentru ca esti nefericita nu pentru un barbat cunoscut pe net, nu stii ce fel de om este, daca e sau nu insurat, si cate altele.Poti da peste unul mai ca barbatatu, si atunci ce ai facut?.Eu nu as avea incredere in o persoana gasita pe net si mai ales sa fac pasul- gata ma marit cu altul.Trebuie sa va cunoasteti, ca stai o viata langa cineva si nu-l cunosti dar pe unul pe care doar ati discutat pe net. Si vrei iar sa te grabesti si sa-ti legi viata de altul pana nu stii ce-i poate capul? Ai grije viata e scurta ca sa-ti bati joc de ia, invata din greselile altora daca din ale tale nu o faci si retine un lucru>>NU MERITA SA PLANGI PENTRU NIMENI< IAR CEL CARE MERITA NU TE VA FACE NICIODATA SA PLANGI''
atena2000
Postat pe 29 August 2010 17:42
De la: mioara2000, la data 2010-08-21 09:25:54Buna am nevoie de un sfat mam indragostit nebuneste de un barbat dar eu sunt maritata , vreau sa mentionez ca relatia cu sotul meu nu a mers niciodata el este foarte gelos si posesiv in 10 ani de casnicie nu am simtit nici o afectiune din partea lui am suferit foarte mult in toti acesti ani .Am uitat sa mentionez ca avem si 1 copil impreuna si asta ma tinut atata timp langa el , insa acum iubesc cu adevarat si nu stiu ce sa fac , pe sotul meu nu lam iubit niciodata si daca va intrebati de ce mam maritat cu el sa stiti ca nu a fost alegerea mea ci doar a lui , nu stiu daca ma va intelege cineva dar am fost luata cu forta cred a intelegeti ce spun si la vremea aceea mia fost rusine frica sa-l denunt . Sunt foarte multe multe de povestit cert este ca ochi mei au au varsat foarte multe lacrimi si nu mai vreau.
Dupa cum va spuneam mam indragostit de un barbat , ne iubim amandoi nebuneste si ne dorim unul pe celalalt nu am avut nici o relatie intima cu el ptr ca neam cunoscut pe net si nu am avut ocazia sa ne intalnim de vina este distanta dintre noi , el este un barbat singur si mia cerut sa ma marit cu el ,sa vin la el .Problema este ca nu stiu ce sa fac ma gandesc la copil , daca ii cer sotului divortul nu o sa accepte niciodata si imi este foarte frica ptr ca stiu ca o sa devina violent.Va rog sa ma ajutati nu stiu ce sa fac , imi doresc o familie in care sa fiu si eu fericita si sa simt ca sunt iubita .


Deci,.....sa-mi trag ceasul (de pe telefon) daca inteleg ceva....

"Luata cu forta?" asta o crede dracu , ca io nu.... cererea de casatorie se depune cu 10 zile inaintea oficierii, (asa ca nu ai scuza ca ai fost beata, drogata, sau temporar cu mintea dusa pe aratura) plus ca nenea cu tricolorul te intreaba inainte , in timpul si dupa ce iti citeste din carte ...
si-ti baga din top, vreo 15 minute. asta in fata martorilor, asistentei fardate si gatite ... etc..

"Cert este ca ochii tai au varsat prea multe lacrimi? si nu mai vrei"................tu te-ai maritat din plictiseala,sau ca sa pleci de acasa si acu te-ai plictisit? cu forta in nici un caz nu se marita nimeni in ziua de azi. si in nici un caz nu sta 10 ani maritata. decat, poate, pirandele...dar alea nu se dau pe net (si asa ajungem la obiectul muncii, iubitul virtual)

asa ca, ori
a) ai zis adevarul, partial si pe sarite, adica numai partea care te avantajeaza, ori
b) minti patologic si ai nevoie de un public care sa iti dea confirmarea unei actiuni generata din lipsa de caracter. In ambele cazuri ai nevoie de ajutor specializat.

sa mai zic de tipii indragostiti pe net? au spus-o alte doamne deja...cat despre divort, eu iti recomand calduros sa il ceri, cat despre copil... nu-ti fa griji, cu un asemenea "caracter" nu esti o mama potrivita.

Du-te dupa tipul de pe net, daca asta conteaza pentru tine, si , admitand ca macar pe el nu l-ai aburit cu povesti decupate din Acasa TV, pe sotul tau il scutesti de chestiile astea.

Nota: valabil doar daca e vorba de un caz real si nu de o poveste nascocita pentru audienta site-ului.






uriashu
Postat pe 29 August 2010 17:44
eu sunt indragostit .. de sotia mea!
daca ea nu m-ar mai iubi ,mai bine mi-ar spune!o iubesc atat de mult incat a-si fi dispus s-o las sa fie fericita langa alt cineva!
tavi85
Postat pe 29 August 2010 17:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
to be or not to be!!!! 73 De la: kudika021451 12 Noiembrie 2010 15:01
Hello 15 De la: kudika091083 21 Septembrie 2011 20:23
Lucru la domiciliu 1 De la: pereuanatol 5 Iulie 2009 10:01
Hellp 6 De la: iacinta 24 Martie 2010 15:17
Dc sangerezi in timpul actului sexual? 66 De la: 3 Noiembrie 2015 23:07