Setari Cookie-uri

sunt indragostita dar maritata

buna si eu trec printr-o astfel de problema ca si tine daca vrei sa vorbim pt ca si eu simt nevoia de o prietena putem vorbi pe messenger adresa mea este r.oana2007
healthy007290
Postat pe 29 August 2010 20:31
Buna..Cred ca pot sa iti dau un sfat si din cealalta parte a baricadei...Ne-am casatorit cand ea avea 17 ani...am fost impreuna 15 ani dupa care ea a considerat ca nu este destul de apreciata...am divortat..dupa divort ea a avut relatia pe care a vrut-o cu persoana cu care flirta inca din timpul casatoriei...dupa 2 luni s-a intors la mine si din cele spuse de ea : nimic din ce a crezut ca va fi nu s-a intamplat , si ca uitandu-se in urma acum isi da seama ca nu era asa de rea casnicia cu mine....Chestia este ca acum eu nu o mai respect ca inainte de divort ..STIU CA A LUAT TEAPA...Asa ca NU divorta decat daca se poarta urat cu tine (fii sigura de asta)...Daca cel de pe net te compatimeste o face pentru a te aduce langa el..asta facem toti barbatii pana ne atingem scopul...NU STRICA CASNICIA
danielivan
Postat pe 29 August 2010 20:33
Pt ce atatea scuze de telenovela? Nu e mai simplu sa spui ca nu-ti mai iubesti sotul si cu asta-basta ??
Nu e o crima sa te indragostesti de altcineva ! Mi se pare totusi maxim de stupid sa spui ca te-ai indragostit nebuneste de o persoana pe care n-ai vazut-o live in viata ta. Pana la urma ne indragostim pasional si nebuneste de contactul fizic...nu de randuri scrise.
Parerea mea ca asta de pe net e un idiot daca ti-a crezut prostiile pe care le-ai insirat aici, cum ca te-ai casatorit cu fortza si nu ti-ai iubit niciodata barbatul.Dar in fine...probabil va potriviti.
JolieJulie
Postat pe 29 August 2010 20:48
Am citit cateva marturii legate de parintele Arsenie Boca. El spunea ca de cele mai multe ori a doua relatie - casatorie este mai rea decat prima.Poate daca tu l-ai iubi te-ar iubi si el.Trebuie sa aiba ceva..ca altfel nu te ai fi lasat luata.
kudika088830
Postat pe 29 August 2010 20:57
buna... sa stii ca nu esti singura in situatii din astea... pot sa iti dau un sfat din pacate sant foarte buna in a da sfaturi dar cand ii vorba despre mine raman muta...recunosc ca pe net se pot lega prietenii frumoase.. mai ales atunci cand acasa nu santem multumite de persoana de langa noi, doar ca mai devreme sau mai tarziu relatiile la distanta se racest si mor incet, iti spun asta din experienta, nu oricine te poate intelege ,eu sant casatorita de 20 de ani si am cunoscut pe net mai multe persoane, am crezut ca sant indragostita de vreo doua ori ,tot ce -a ramas din asta sant doar simple prietenii deoarece distanta sa spus cuvantul de fiecare data,in prezent am un bun prieten care ii la sute de km, nu ne-am intalnit niciodata decat virtual, am crezut in el mi-a jurat iubire ne facusem planuri de viitor pana intr-o zi cand a primit niste mesaje de la o tipa si am reusit sa le citesc,, din aceea clipa am inteles ca distanta va ramane mereu distanta, iar barbatii au mereu nevoie de persoane disponibile cand vor eii, deci nu fii atat de sigura pe aceea iubire. nici cand il ai langa tine nu poti fi sigura ca esti singura persoana din viata lui dar la distanta si mai ales cunostinte de pe net....de multe ori pe net sant iubiri superficiale..foarte rar raman impreuna aceste relatii..nu cred ca o sa gasim aici persoana pe care o cautam sa ne inteleaga si sa ne iubeasca....asa cum santem..
vyorela2008
Postat pe 29 August 2010 20:58
De la: kudika199563, la data 2010-08-29 12:22:48mioara2000 daca esti sigura ca tipul acela te iubeste si ca vei avea o viata frumoasa alaturi de el eu as spune sa divortezi de sot ( adica eu asa as face in locul tau ) .copilul cati ani are? banuiesc ca o sa inteleaga ca nu esti fericita alaturi de tatal lui. ( daca nu acum,mai tarziu....)


si voi...incercati sa o sprijiniti.macar dati un sfat nu o mai condamnati...


Asa-i de sigura ca prima oara:))
Nu am citit ca ar condamna-o cineva, fetele isi puneau intrebari si faceau supozitii...ea a disparut!
stem_29
Postat pe 29 August 2010 21:26
De la: healthy007290, la data 2010-08-29 20:31:09buna si eu trec printr-o astfel de problema ca si tine daca vrei sa vorbim pt ca si eu simt nevoia de o prietena putem vorbi pe messenger adresa mea este r.oana2007


Si pe tine te-a dus la starea civila cu forta?
stem_29
Postat pe 29 August 2010 21:31
Buna,este alegerea ta, de a ramane cu tatal copiluli tau sau nu,eu cred ca nu poti sa te indragostesti de cineva cu care conversezi pe net,tu ti-ai creeat o stare de bine in urma conversatiilor cu acest tip pe net si crezi ca esti indragostita de el.Gandeste la rece!
kudika315955
Postat pe 29 August 2010 21:38
Ai mare grija cu iubirea pe net...e foarte periculoasa.....
508
Postat pe 29 August 2010 21:43
De la: 508, la data 2010-08-29 21:43:29Ai mare grija cu iubirea pe net...e foarte periculoasa.....


ceva confesiuni smulgem?
mitura
Postat pe 29 August 2010 21:46
De la: stem_29, la data 2010-08-29 21:26:45
De la: kudika199563, la data 2010-08-29 12:22:48mioara2000 daca esti sigura ca tipul acela te iubeste si ca vei avea o viata frumoasa alaturi de el eu as spune sa divortezi de sot ( adica eu asa as face in locul tau ) .copilul cati ani are? banuiesc ca o sa inteleaga ca nu esti fericita alaturi de tatal lui. ( daca nu acum,mai tarziu....)


si voi...incercati sa o sprijiniti.macar dati un sfat nu o mai condamnati...


Asa-i de sigura ca prima oara:))
Nu am citit ca ar condamna-o cineva, fetele isi puneau intrebari si faceau supozitii...ea a disparut!


Doamna cu telenovela s-a plictisit de sotzul ei si ar mai incerca si altii...si confunda lucrul asta cu iubirea. Madame, sfatul meu e sa-ti iei un amant....o sa inveti sa-ti apreciezi sotzul !
JolieJulie
Postat pe 29 August 2010 21:47
De la: mitura, la data 2010-08-29 21:46:16
De la: 508, la data 2010-08-29 21:43:29Ai mare grija cu iubirea pe net...e foarte periculoasa.....


ceva confesiuni smulgem?


sa stii ca si io-s curios. tare curios!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 August 2010 21:48
De la: JulieJolie, la data 2010-08-29 21:47:08Madame, sfatul meu e sa-ti iei un amant....o sa inveti sa-ti apreciezi sotzul !

alte metoda n-ai?
ca asta mi se pare prea brutala.
ca na, iti poti aprecia perechea si altfel decat facand sex cu altcineva.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 August 2010 22:07
buna incerc sa-ti raspund la intrebare , daca nu l-ai iubit de la inceput trebuia sa nu te mariti cu el eu sunt maritaa dar daca ar fi fost sa ma marit cu un barbat pe care nu las fi iubit , nici in ruptu capului nu as fi m-as fi casatorit cu el , gandestete bine la copilasu tau sunt multi copii care sufefra din cauza divortului nustiu ce sa zic dar ma pun in locu tau mas gandi foarte bine ce face sotu meu pptr voi , ce fel de comportament are cum e cu copilasu ....? si apoi mas gandi ce face persoana care nu am vazuto ca asa ai scris parca ptr voi !!! si as pundetotate pe o balanta si apoi as lua o decizie . gadeste bine de a face un pas !
bebit
Postat pe 29 August 2010 22:42
De la: marco918, la data 2010-08-29 13:37:17
De la: marco918, la data 2010-08-29 13:17:43
De la: mioara2000, la data 2010-08-21 09:25:54Buna am nevoie de un sfat mam indragostit nebuneste de un barbat dar eu sunt maritata , vreau sa mentionez ca relatia cu sotul meu nu a mers niciodata el este foarte gelos si posesiv in 10 ani de casnicie nu am simtit nici o afectiune din partea lui am suferit foarte mult in toti acesti ani .Am uitat sa mentionez ca avem si 1 copil impreuna si asta ma tinut atata timp langa el , insa acum iubesc cu adevarat si nu stiu ce sa fac , pe sotul meu nu lam iubit niciodata si daca va intrebati de ce mam maritat cu el sa stiti ca nu a fost alegerea mea ci doar a lui , nu stiu daca ma va intelege cineva dar am fost luata cu forta cred a intelegeti ce spun si la vremea aceea mia fost rusine frica sa-l denunt . Sunt foarte multe multe de povestit cert este ca ochi mei au au varsat foarte multe lacrimi si nu mai vreau.
Dupa cum va spuneam mam indragostit de un barbat , ne iubim amandoi nebuneste si ne dorim unul pe celalalt nu am avut nici o relatie intima cu el ptr ca neam cunoscut pe net si nu am avut ocazia sa ne intalnim de vina este distanta dintre noi , el este un barbat singur si mia cerut sa ma marit cu el ,sa vin la el .Problema este ca nu stiu ce sa fac ma gandesc la copil , daca ii cer sotului divortul nu o sa accepte niciodata si imi este foarte frica ptr ca stiu ca o sa devina violent.Va rog sa ma ajutati nu stiu ce sa fac , imi doresc o familie in care sa fiu si eu fericita si sa simt ca sunt iubita .







... inca o ... CURVISTINA ... la orizont ... ... si ce si-ar dori ? ... nimic ... cica, sotul e ''gelos'' si ''posesiv'', nu l-a iubit niciodata, s-a maritat cu ''forta'' ... si sub ''talpa'' acestui om nemilos, dulcineea noastra si-a gasit timp si spatiu pentru un ... amant ... ... adica sotul ala ''geleos'' si ''posesiv'' nu e chiar asa ... din contra ... ii ofera timp si spatiu ca dulcineea sa traiasca chinurile ... iubirii ...

... bineinteles ca nu vrea sa divorteze (intrebarile sint pur retorice) dar daca s-ar pune intradevar problema (si se va pune pina la urma cind v-a aflat ''bestia'' de sot) ... amantul si-0ar vedea de drum iar dulcineea o sa intre in disperare ca sta cu un ''monstru'' ...

... ehee, cite cURVISTINE din astea nu sint pe lumea ... au o familie, o duc bine si de plictiseala isi inventeaza telenovele ... singurul, cu adevarat, de compatimit este ... sotul ... el confera stabilitate si seriozitate unei curvistine care nu se sfieste sa ridice coada ... de ce nu a divortat intii ? ... pentru copil ? ... sa fim seriosi ... copilul isi vede de viata lui, iar ''mamica'' lui de a sa ...

... toata buba se va sparge de abia cind va afla sotul ... atita tot ... nu va chinuiti sa o ''incurajati'' sau ii dati sfaturi ... sint inutile ... ''doaman'' iubeste ... pragmatic ... ar vrea totul dar fara sa piarda ... nimic ...

kudika097546
Postat pe 29 August 2010 22:42
De la: kudika097546, la data 2010-08-29 22:42:53
De la: marco918, la data 2010-08-29 13:37:17
De la: marco918, la data 2010-08-29 13:17:43
De la: mioara2000, la data 2010-08-21 09:25:54Buna am nevoie de un sfat mam indragostit nebuneste de un barbat dar eu sunt maritata , vreau sa mentionez ca relatia cu sotul meu nu a mers niciodata el este foarte gelos si posesiv in 10 ani de casnicie nu am simtit nici o afectiune din partea lui am suferit foarte mult in toti acesti ani .Am uitat sa mentionez ca avem si 1 copil impreuna si asta ma tinut atata timp langa el , insa acum iubesc cu adevarat si nu stiu ce sa fac , pe sotul meu nu lam iubit niciodata si daca va intrebati de ce mam maritat cu el sa stiti ca nu a fost alegerea mea ci doar a lui , nu stiu daca ma va intelege cineva dar am fost luata cu forta cred a intelegeti ce spun si la vremea aceea mia fost rusine frica sa-l denunt . Sunt foarte multe multe de povestit cert este ca ochi mei au au varsat foarte multe lacrimi si nu mai vreau.
Dupa cum va spuneam mam indragostit de un barbat , ne iubim amandoi nebuneste si ne dorim unul pe celalalt nu am avut nici o relatie intima cu el ptr ca neam cunoscut pe net si nu am avut ocazia sa ne intalnim de vina este distanta dintre noi , el este un barbat singur si mia cerut sa ma marit cu el ,sa vin la el .Problema este ca nu stiu ce sa fac ma gandesc la copil , daca ii cer sotului divortul nu o sa accepte niciodata si imi este foarte frica ptr ca stiu ca o sa devina violent.Va rog sa ma ajutati nu stiu ce sa fac , imi doresc o familie in care sa fiu si eu fericita si sa simt ca sunt iubita .







... inca o ... CURVISTINA ... la orizont ... ... si ce si-ar dori ? ... nimic ... cica, sotul e ''gelos'' si ''posesiv'', nu l-a iubit niciodata, s-a maritat cu ''forta'' ... si sub ''talpa'' acestui om nemilos, dulcineea noastra si-a gasit timp si spatiu pentru un ... amant ... ... adica sotul ala ''geleos'' si ''posesiv'' nu e chiar asa ... din contra ... ii ofera timp si spatiu ca dulcineea sa traiasca chinurile ... iubirii ...

... bineinteles ca nu vrea sa divorteze (intrebarile sint pur retorice) dar daca s-ar pune intradevar problema (si se va pune pina la urma cind v-a aflat ''bestia'' de sot) ... amantul si-0ar vedea de drum iar dulcineea o sa intre in disperare ca sta cu un ''monstru'' ...

... ehee, cite cURVISTINE din astea nu sint pe lumea ... au o familie, o duc bine si de plictiseala isi inventeaza telenovele ... singurul, cu adevarat, de compatimit este ... sotul ... el confera stabilitate si seriozitate unei curvistine care nu se sfieste sa ridice coada ... de ce nu a divortat intii ? ... pentru copil ? ... sa fim seriosi ... copilul isi vede de viata lui, iar ''mamica'' lui de a sa ...

... toata buba se va sparge de abia cind va afla sotul ... atita tot ... nu va chinuiti sa o ''incurajati'' sau ii dati sfaturi ... sint inutile ... ''doaman'' iubeste ... pragmatic ... ar vrea totul dar fara sa piarda ... nimic ...

kudika097546
Postat pe 29 August 2010 22:43
De la: marco918, la data 2010-08-29 13:37:17
De la: marco918, la data 2010-08-29 13:17:43
De la: mioara2000, la data 2010-08-21 09:25:54Buna am nevoie de un sfat mam indragostit nebuneste de un barbat dar eu sunt maritata , vreau sa mentionez ca relatia cu sotul meu nu a mers niciodata el este foarte gelos si posesiv in 10 ani de casnicie nu am simtit nici o afectiune din partea lui am suferit foarte mult in toti acesti ani .Am uitat sa mentionez ca avem si 1 copil impreuna si asta ma tinut atata timp langa el , insa acum iubesc cu adevarat si nu stiu ce sa fac , pe sotul meu nu lam iubit niciodata si daca va intrebati de ce mam maritat cu el sa stiti ca nu a fost alegerea mea ci doar a lui , nu stiu daca ma va intelege cineva dar am fost luata cu forta cred a intelegeti ce spun si la vremea aceea mia fost rusine frica sa-l denunt . Sunt foarte multe multe de povestit cert este ca ochi mei au au varsat foarte multe lacrimi si nu mai vreau.
Dupa cum va spuneam mam indragostit de un barbat , ne iubim amandoi nebuneste si ne dorim unul pe celalalt nu am avut nici o relatie intima cu el ptr ca neam cunoscut pe net si nu am avut ocazia sa ne intalnim de vina este distanta dintre noi , el este un barbat singur si mia cerut sa ma marit cu el ,sa vin la el .Problema este ca nu stiu ce sa fac ma gandesc la copil , daca ii cer sotului divortul nu o sa accepte niciodata si imi este foarte frica ptr ca stiu ca o sa devina violent.Va rog sa ma ajutati nu stiu ce sa fac , imi doresc o familie in care sa fiu si eu fericita si sa simt ca sunt iubita .







... inca o ... CURVISTINA ... la orizont ... ... si ce si-ar dori ? ... nimic ... cica, sotul e ''gelos'' si ''posesiv'', nu l-a iubit niciodata, s-a maritat cu ''forta'' ... si sub ''talpa'' acestui om nemilos, dulcineea noastra si-a gasit timp si spatiu pentru un ... amant ... ... adica sotul ala ''geleos'' si ''posesiv'' nu e chiar asa ... din contra ... ii ofera timp si spatiu ca dulcineea sa traiasca chinurile ... iubirii ...

... bineinteles ca nu vrea sa divorteze (intrebarile sint pur retorice) dar daca s-ar pune intradevar problema (si se va pune pina la urma cind v-a aflat ''bestia'' de sot) ... amantul si-0ar vedea de drum iar dulcineea o sa intre in disperare ca sta cu un ''monstru'' ...

... ehee, cite cURVISTINE din astea nu sint pe lumea ... au o familie, o duc bine si de plictiseala isi inventeaza telenovele ... singurul, cu adevarat, de compatimit este ... sotul ... el confera stabilitate si seriozitate unei curvistine care nu se sfieste sa ridice coada ... de ce nu a divortat intii ? ... pentru copil ? ... sa fim seriosi ... copilul isi vede de viata lui, iar ''mamica'' lui de a sa ...

... toata buba se va sparge de abia cind va afla sotul ... atita tot ... nu va chinuiti sa o ''incurajati'' sau ii dati sfaturi ... sint inutile ... ''doaman'' iubeste ... pragmatic ... ar vrea totul dar fara sa piarda ... nimic ...

kudika097546
Postat pe 29 August 2010 22:46
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-29 22:07:58
De la: JulieJolie, la data 2010-08-29 21:47:08Madame, sfatul meu e sa-ti iei un amant....o sa inveti sa-ti apreciezi sotzul !

alte metoda n-ai?
ca asta mi se pare prea brutala.
ca na, iti poti aprecia perechea si altfel decat facand sex cu altcineva.

Zisei sa fiu de treaba. Inainte de a-si parasi sotul pt altul , mai bine ar testa intai sa vada cum e cu altul. Asa ar vedea ca niciun alt "putzoi" nu e mai bun decat barbatul care i-a fost alaturi 10 ani.
In fine...eu cred ca nu-i altceva decat o casnica analfabeta, unica ei cultura constand in telenovele si carti de sandra brown...asa ca din partea mea..poate sa se impuste !
JolieJulie
Postat pe 29 August 2010 22:50
De la: JulieJolie, la data 2010-08-29 22:50:44
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-29 22:07:58
De la: JulieJolie, la data 2010-08-29 21:47:08Madame, sfatul meu e sa-ti iei un amant....o sa inveti sa-ti apreciezi sotzul !

alte metoda n-ai?
ca asta mi se pare prea brutala.
ca na, iti poti aprecia perechea si altfel decat facand sex cu altcineva.

Zisei sa fiu de treaba. Inainte de a-si parasi sotul pt altul , mai bine ar testa intai sa vada cum e cu altul. Asa ar vedea ca niciun alt "putzoi" nu e mai bun decat barbatul care i-a fost alaturi 10 ani.
In fine...eu cred ca nu-i altceva decat o casnica analfabeta, unica ei cultura constand in telenovele si carti de sandra brown...asa ca din partea mea..poate sa se impuste !








... da nu-i mai bine sa ii spuna sotului sa incerce alta ... gaurica ? ... poate descopera sotul ''fiorii iubirii'' si o scapa de o dilema ...

... frateeeee, parca e planeta maimutzelor ... care pe care ... cica e ''civilzat'' sa pui coarne cit mai repede ... si sa te vaiti ca ... nu l-am iubit ... niciodata !!! ... intre noi nu a fost acel ''fior'' !!! ... ... pai daca l-ati invatat pe nea goe numai cu fasole atunci se comporta si el ca atare ... ajunge sa creada ca fasolea e singura leguma comestibila ... ... comparativ vorbind ...
marco918
Postat pe 29 August 2010 22:56
De la: mioara2000, la data 2010-08-21 09:25:54 pe sotul meu nu lam iubit niciodata si daca va intrebati de ce mam maritat cu el sa stiti ca nu a fost alegerea mea ci doar a lui , nu stiu daca ma va intelege cineva dar am fost luata cu forta cred a intelegeti ce spun si la vremea aceea mia fost rusine frica sa-l denunt


Chiar nu e nimeni in stare sa inteleaga ca a fost vorba de un VIOL? Ca femeia provine probabil din mediul rural sau cel putin dintr-o familie cu mentalitate destul de invechita, iar educatia pe care a primit-o a fost pe masura? Ca in conditiile astea, mai ales ca a fost probabil destul de tanara, casatoria "cu forta" a fost singura solutie vazuta de ea pentru a-si spala rusinea? Ca probabil ea si copilul depind financiar de sot si ca nu poate divorta decat daca are o oarecare siguranta in alta parte?

Oameni buni, voi PE CE PLANETA TRAITI??? Vorbiti de psihologi, de consilieri maritali, de libertatea de a decide, de urmat inima etc. Frumos, corect, ideal... dar din pacate in lumea din jurul nostru lucrurile nu stau chiar asa.Ia mergeti voi la macar 10 km departare de casa, si veti descoperi locuri unde mama si preotul tin loc de psiholog, consilier marital si ginecolog.

Deschideti un pic ochii si uitati-va in jur, prin canalizari nu curg lapte si miere.
corinamuru
Postat pe 29 August 2010 23:35
si daca constati ca acel om te va scoate la produs? sau ca de fapt nu te iubeste si sunt doar vorbe??? Un barbat adevarat care iubeste ....face o familie, copiii, ii recunoaste,...alearga dupa tine la spital...asta este o refulare a ta....incearca sa ii vorbesti sotului....sa plecati amandoi in vacanta.....si sa fi fericita.......auzi m-am indragostit? ha......cum sa te indragostesti daca NU ai trait cu acel om.....nu stii daca este curvar, betiv....maniac.......termina cu prostiile si iubeste-ti sotul si copilul ! timpul pe care-l pierzi la net de ce nu-l pierzi pentru el? cand l-ai invitat la un picnic impreuna......cand v-ati uitat la cer amandoi ultima data? cand i-ai spus ca il iubesti? ca sa meriti si tu atentia lui????? asa ca nu va mai aruncati sotii la gunoi pentru nu stiu cineeeeeeeeeeeee............. unii o fac pe net intentionat de a divorta femei si ei mai au inca 30 de femei..pe care le iubeste ........deci atentie mare!!!!
kudika189312
Postat pe 29 August 2010 23:39
cred ca niciodata nu e prea tarziu sa iti faci curaj si sa te desparti de sotul tau,dar parerea mea e ca ar trebui sa faci asta in momentul in care ai destula incredere in tine ca poti face fata singura la toate incercarile la care te va pune viata nu sa te bazezi pe cel de care esti indragostita pt ca nu stii niciodata ce iti rezerva ziua de maine si peste cine dai.
andreea_qz
Postat pe 29 August 2010 23:40
banuiesc ca , nu acesta e raspunsul care l cauta . de ce naiba te mai bagi in seama . nu ai o opinie referitor la subiect ... tine comentariile ptr tine. Nu toata lumea e la fel de perfecta cum te crezi . Auzi , ore de gramatica. E disperata , offf... rautatea si impresiile din noi sunt mari
cristeaanna
Postat pe 29 August 2010 23:57
Vai !!!!!!! Rai santeti, repede incepeti sa va dati cu presupusul.In fine sfatul meu este sa nu dai cu piciorul unei casnicii stabile de 10 ani pentru cateva luni de placere.
dIVORTEAZA, ASIGURAT-TI STABILIATTE FINANCIARA SA NU DEPINZI DE NIMENI, LINISTESTE-TE , POARTA "DOLIU" SI APOI POTI CU CAPUL LIMPEDE SA VEZI DACA MAI DORESTI SAU NU O RELATIE
elvira44
Postat pe 29 August 2010 23:58
Multi oameni cred ca relatiile ii pot face fericiti.Nimic nu e mai departe de adevar.Promisiunea implinirii prin relatii este o farsa cruda.Exista un singur mod prin care puteti gasi implinire adevarata in viata si acesta este sa invatati sa va iubiti si sa va acceptati pe voi insiva.Avand acest fundament,relatia inceteaza de a mai fi traumatizanta.Asta,poate,pentru ca nu se mai asteapta atat de mult de la ea.Cand stii cum este ''sa fii impreuna''cu tine insuti,nu mai e atat de dificil ''sa fii impreuna''cu celalalt.Daca vrei sa dansezi impreuna cu altcineva,fixeaza-ti mai intai radacinile.
In vremurile de acum,cand se distruge structura familiei pe toate planurile,din ce in ce mai multi oameni se zbat sa nu le fuga pamantul de sub picioare.Ritmurile existentiale de acceptare si iubire au fost distruse.Abia daca se mai gaseste un pic de incredere in inimile majoritatii oamenilor.Acest lucru se intampla ori de cate ori moare ce e vechi si se naste ceva nou; e o perioada de traume si tranzitie...
....Mioara,cati ani ai?Dar copilul tau?
kudika024631
Postat pe 30 August 2010 00:02
De la: kudika024631, la data 2010-08-30 00:02:40Multi oameni cred ca relatiile ii pot face fericiti.Nimic nu e mai departe de adevar.Promisiunea implinirii prin relatii este o farsa cruda.Exista un singur mod prin care puteti gasi implinire adevarata in viata si acesta este sa invatati sa va iubiti si sa va acceptati pe voi insiva.Avand acest fundament,relatia inceteaza de a mai fi traumatizanta.Asta,poate,pentru ca nu se mai asteapta atat de mult de la ea.Cand stii cum este ''sa fii impreuna''cu tine insuti,nu mai e atat de dificil ''sa fii impreuna''cu celalalt.Daca vrei sa dansezi impreuna cu altcineva,fixeaza-ti mai intai radacinile.
In vremurile de acum,cand se distruge structura familiei pe toate planurile,din ce in ce mai multi oameni se zbat sa nu le fuga pamantul de sub picioare.Ritmurile existentiale de acceptare si iubire au fost distruse.Abia daca se mai gaseste un pic de incredere in inimile majoritatii oamenilor.Acest lucru se intampla ori de cate ori moare ce e vechi si se naste ceva nou; e o perioada de traume si tranzitie...
....Mioara,cati ani ai?Dar copilul tau?
kudika024631
Postat pe 30 August 2010 00:08
Daca nu te-ai intalnit niciodata cu iubitul tau de pe net, permite-mi sa-ti spun ca nu ai de unde sa stii ca e iubire adevarata si ca v-ar fi bine impreuna. Starea de indragosteala e frumoasa dar nu reflecta intotdeauna realitatea...poti avea impresia ca esti indragostita dar pana nu traiesti alaturi de cel pe care ai impresia ca-l iubesti, pana nu imparti si bune si rele, pana nu-i vezi si calitati dar si defecte, nu poti spune ca-l iubesti!! Inteleg cum te simti ptr. ca si eu sunt genul de tipa romantica si visatoare dar am invatat din propria experienta ca indragosteala iti poate trece la fel de repede precum a aparut....asa ca sfatul meu ar fi sa incerci sa-ti cauti fericirea, oriunde ar fi ea dar sa nu te arunci cu capul inainte ci sa cantaresti bine lucrurile....oricum merita sa lupti ptr. a schimba ceva in viata ta daca simti ca nu ti-e bine!!!
mihaela_blue
Postat pe 30 August 2010 00:11
De la: kudika024631, la data 2010-08-30 00:08:02
De la: kudika024631, la data 2010-08-30 00:02:40Multi oameni cred ca relatiile ii pot face fericiti.Nimic nu e mai departe de adevar.Promisiunea implinirii prin relatii este o farsa cruda.Exista un singur mod prin care puteti gasi implinire adevarata in viata si acesta este sa invatati sa va iubiti si sa va acceptati pe voi insiva.Avand acest fundament,relatia inceteaza de a mai fi traumatizanta.Asta,poate,pentru ca nu se mai asteapta atat de mult de la ea.Cand stii cum este ''sa fii impreuna''cu tine insuti,nu mai e atat de dificil ''sa fii impreuna''cu celalalt.Daca vrei sa dansezi impreuna cu altcineva,fixeaza-ti mai intai radacinile.
In vremurile de acum,cand se distruge structura familiei pe toate planurile,din ce in ce mai multi oameni se zbat sa nu le fuga pamantul de sub picioare.Ritmurile existentiale de acceptare si iubire au fost distruse.Abia daca se mai gaseste un pic de incredere in inimile majoritatii oamenilor.Acest lucru se intampla ori de cate ori moare ce e vechi si se naste ceva nou; e o perioada de traume si tranzitie...
....Mioara,cati ani ai?Dar copilul tau?




... ...
marco918
Postat pe 30 August 2010 00:16
este greu sa nu ai pwe cineva alaturi sa te asculte si sa poti discuta toate variantele . Stiu prin ce treci si te inteleg. Sa nu iti pese de cei care comenteaza rautacios la adresa ta. Stiu femei care au stat chiar 22 de ani si unele chiar pana au murit, au stat din multe motive pe care unii nu le pot intelege pentru ca , Slava lui DUMNEZEU, nu au cunoscut o situatie grea in viata.
copilul nu are nimic de castigat daca are un asemenea tata. intelege ca va ramane cu rani in suflet toata viata! nu vor exista cicatrici, NUMAI rani!!!
pleaca de langa acest barbat, nimani nu are obligatia sa traiasca ca un animal, in teroare si cu lacrimi pe obraz. Copilul tau are nevoie de tine multumita si implinita. Tu vei fi echilibrul lui ! Tu trebuie sa ai grija de psihicul tau pentru a fi o echipa cu copilul caruia i-ai dat viata.
ma bucur ca ai sansa sa cunosti si iubirea! Sigur este un barbat in lumea asta, care este potrivit pentru tine, dar asigura-te ca este benefic pentru puiul tau. Viata ta este mai mult a lui, a copilului tau.
trebuie sa aveti o atmosfera placuta, sa puteti trai ca oamenii. lasa prejudecatile. Dumnezeu ne-a daruit IUBIREA ! Aceasta nu este un pacat!
Gandurile tale sa fie luminate de Maica Domnului si sa ai binecuvantate toate inceputurile tale bune din aceasta viata! Ai grija de tine, tu esti importanta si copilul tau! Nu lasa frica si ura sa va faca doua fiinte ciuntite pentru totdeauna. Doamne ajuta.
kudika182838
Postat pe 30 August 2010 01:04
dak esti o femeie curajoasa...divort apoi sa iti limpezesti mintile si sa renunti si la cel de pe net....k multe vorbe goale ti'a zis....te'a facut sa auzi ceea ce tu nu ai auzit de la sotul....te'a mintit frumos....si da FAPTE NU VORBE....si sa iti reincepi viata alaturi de cineva REAL....PALPABIL.... sfatul meu....si ink ceva....nu mai sta alaturi de sotul tau de dragul copilului,nu faci nimic altceva decat sa inrautatesti treaba....
white_adina
Postat pe 30 August 2010 01:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help 1 De la: neve 28 Septembrie 2009 23:32
ce e iubirea? 7 De la: kudika174830 21 Mai 2010 01:15
Propunere dezbatere 23 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 23:29
un sfat? 32 De la: kudika057068 12 Mai 2011 11:53
AM SLABIT 10 KG CU AJUTORUL PRODUSULUI NEW SUPERSLIM!!! 93 De la: kitty_krieger 12 Octombrie 2013 20:36