Setari Cookie-uri

sunt indragostita dar maritata

c rautate esti.vorbesti de parca ai fi cel mai misogin barbat. esti incapabila sa intelegi niste lucruri. foarte urat din partea ta. Ea are nevoie de un sfat,sufera si u vorbesti ca la usa cortulul. mai bine te-ai abtine de la comentarii.
mantonette
Postat pe 29 August 2010 17:51
c rautate esti.vorbesti de parca ai fi cel mai misogin barbat. esti incapabila sa intelegi niste lucruri. foarte urat din partea ta. Ea are nevoie de un sfat,sufera si u vorbesti ca la usa cortulul. mai bine te-ai abtine de la comentarii
mantonette
Postat pe 29 August 2010 17:53
De la: tavi85, la data 2010-08-29 17:45:46eu sunt indragostit .. de sotia mea!
daca ea nu m-ar mai iubi ,mai bine mi-ar spune!o iubesc atat de mult incat a-si fi dispus s-o las sa fie fericita langa alt cineva!

roz5blue6lila7
Postat pe 29 August 2010 18:02
sa faci ceea ce simti....de ce sa stai legata de un barbat pe care nu l iubesti...copilul va creste oricum....si trebuie sa te gandesti PUTIN si la sufletul tau
adiroxy40
Postat pe 29 August 2010 18:06
Draga mea ,pana nu stii cine este barbatul din spatele monitorului,eu zic ca nu e bine sa te hazardezi(stii bine ca pe net se leaga prietenii,se distrug inimi ,si mult mai bine stii ca ...pe net exista atata mizerie si atata minciuna.....;si ca un sfat prietenesc:incerca si pune-ti ordine in ganduri ,in viata,stati la masa tratativelor si vedeti cine si cum agresit,cine a gresit mai mult si de ce nu .....exista si reconciliere;cand spui ca nu ti-ai iubit sotul,gresesti;l-ai iubit , nu poti sta langa un om fara nici un fel de sentiment(tu spui asa pt ca "netistul" ti-a sucit capuldar, tot ca un sfat amical:nu avea incredere in himere)
Cu bine si ...la mai multa minte
_D_D_
_D_D_
Postat pe 29 August 2010 18:08
vai marco. u nu esti in toate mintile sincer

cati ani ani domnul principe al problemelor si mai marele psihologiei feminine???
Sunt sigura ca viata ta personala e de vis si u esti cel mai adevarat gentleman.
Ai auzit de Codul Bunelor Maniere??? aproximativ 98% din voi, care ati comentat aici nu aveti habar
mantonette
Postat pe 29 August 2010 18:10
Ai grija mare,ca relatiile pe net ascund multe.Un barbat cunoscut pe net poate fi foarte bine un obsedat sau cine stie ce maniac.Mai ales ca nu l-ai cunoscut fata in fata, nu poti spune ca il iubesti sau alte treburi din astea.De obicei, in spatele mirajului internet, stau multi frustrati si unoeri chiar bolnavi psihic.Mare atentie!Ma tem ca tu ti-ai creat o imagine despre el, si ti l-ai conturat in mintea intr-un fel si nu cumva realitatea sa fie cu totul diferita.
Cel mai bine sa iti concentrezi atentia asupra copilului, sa iti iei inima in dinti sa divortezi daca relatia actuala nu te face decat sa suferi si sa fii foarte atenta cu cine incepi o relatie. Mult curaj si incredere in tine ca sa poti depasi aceasta etapa grea din viata ta.
kudika224424
Postat pe 29 August 2010 18:14
Un pic de scoala nici tie nu-ti strica vezi DUTE scris de tine
remo
Postat pe 29 August 2010 18:18
De la: mioara2000, la data 2010-08-21 09:25:54Buna am nevoie de un sfat mam indragostit nebuneste de un barbat dar eu sunt maritata , vreau sa mentionez ca relatia cu sotul meu nu a mers niciodata el este foarte gelos si posesiv in 10 ani de casnicie nu am simtit nici o afectiune din partea lui am suferit foarte mult in toti acesti ani .Am uitat sa mentionez ca avem si 1 copil impreuna si asta ma tinut atata timp langa el , insa acum iubesc cu adevarat si nu stiu ce sa fac , pe sotul meu nu lam iubit niciodata si daca va intrebati de ce mam maritat cu el sa stiti ca nu a fost alegerea mea ci doar a lui , nu stiu daca ma va intelege cineva dar am fost luata cu forta cred a intelegeti ce spun si la vremea aceea mia fost rusine frica sa-l denunt . Sunt foarte multe multe de povestit cert este ca ochi mei au au varsat foarte multe lacrimi si nu mai vreau.
Dupa cum va spuneam mam indragostit de un barbat , ne iubim amandoi nebuneste si ne dorim unul pe celalalt nu am avut nici o relatie intima cu el ptr ca neam cunoscut pe net si nu am avut ocazia sa ne intalnim de vina este distanta dintre noi , el este un barbat singur si mia cerut sa ma marit cu el ,sa vin la el .Problema este ca nu stiu ce sa fac ma gandesc la copil , daca ii cer sotului divortul nu o sa accepte niciodata si imi este foarte frica ptr ca stiu ca o sa devina violent.Va rog sa ma ajutati nu stiu ce sa fac , imi doresc o familie in care sa fiu si eu fericita si sa simt ca sunt iubita .
ciuby_33
Postat pe 29 August 2010 18:19
Buna, Mioara!

Te inteleg dar este important sa fii sigura ca ceea ce se intampla acum in viata ta, deocamdata virtual, va fi ceea ce iti doresti cu adevarat.
Mioara, incearca sa-ti raspunzi la cateva intrebari: Sunt independenta financiar? As putea sa-mi cresc copilul singura? Ce m-a tinut in aceasta relatie de 10 ani? Ce m-a impiedicat sa ma eliberez si sa traiesc o viata libera (enumera 10 lucruri care te-au tinut in relatie)? Ce astept de la partenerul virtual? Ce asteapta el de la mine? (e bine sa-l intrebi) Cum vad viata alaturi de el? Cum vede el viata alaturi de mine? Ce se va intampla daca voi divorta si nu voi mai fi nici cu partenerul 2? Care va fi impactul in viata mea daca voi renunta la actualul sot si voi incerca sa am o relatie cu acest barbat? Cum va fi viata mea? Cum ma voi simti? Ce beneficii voi avea? Ce dezavantaje? De cand am devenit inversunata sa ma depart de sot - de dinainte de a-l cunoaste pe "virtual" sau dupa ce l-am cunoscut? Ce m-a atras la "virtual"? De ce m-am casatorit cu primul sot?
Cand esti indragostit nu mai vezi lucrurile limpede. Gandeste-te, cand aburii indragostirii se vor risipi, ce vei vedea, auzi sau simti alaturi de barbatul 2?

Inca o data iti spun, te inteleg. Daca viata alaturi de sotul tau te face nefericita, cauta-ti fericirea. Doar asigura-te (pe cat posibil) ca acolo unde cauti, este locul potrivit. Tu esti singura responsabila de viata ta! Tu poti sa-ti faci viata asa cum vrei, daca vrei. Vei gasi tu cele mai bune solutii.
Mult noroc!
kudika296279
Postat pe 29 August 2010 18:20
Naspa treaba. Daca vrei un sfat , suna-ma. www.machiajtatuaj.ro
machiajtatuaj
Postat pe 29 August 2010 18:24
E adevarat, de multe ori viata bate filmul. Poate majoritatea mesajelor pe care le-ai primit ti s-au parut putin cam dure, si e adevarat ca noi nu stim sau poate nu intelegem exact situatia ta. Sau poate ca o intelegem prea bine.
In primul rand, cand ai scris mesajul, parca ne cereai noua tuturor permisiunea de a alege calea pe care doresti sa o urmezi pentru propria ta fericire. E viata ta si dreptul tau pe care nu trebuie si nu are cum sa ti-l ia nimeni. Iar copilul tau are in primul rand nevoie de mama lui alaturi de el. Daca esti atat de nefericita, nu ai sa ii poti fi alaturi atunci cand va avea intr-adevar nevoie pentru ca ai sa fii prea absorbita in propria suferinta. Crede-ma ca daca alegi sa parasesti o casnicie care e ca o inchisoare, copilul tau te va respecta in cele din urma.
Dar ai o capcana in fata si toti cei care ti-au raspuns si-au dat seama de asta. Pentru ca vrei sa evadezi dintr-o casnicie ratata, alergi sprea prima si cea mai usoara alegere. Esti foarte vulnerabila si e greu sa gandesti limpede in situatia asta. Probabil nu ai sa crezi, dar nu as scrie asta daca nu mi s-ar fi intamplat si mie si credeam ca sunt o persoana cerebrala, si aveam impresia ca imi cunosteam bine "capcana" pentru ca il cunosteam de ceva timp, imi era bun prieten si credeam ca ma iubeste. E atat de usor sa visezi la o noua sansa, sa fugi de idea ca termini o casnicie, sa nu accepti ca intr-adevar divortezi.
Divortul este un proces foarte dureros, si va fi foarte dur pentru tine daca sotul tau nu accepta. Nu inseamna ca nu e posibil, dar probabil va contesta toate motivele tale si va trebui sa iti vezi cei mai buni prieteni cum depun marturie impotriva ta. Daca vei mai avea si inima zdrobita, va fi cumplit de greu.
Macar incearca sa il vezi fata in fata pe alesul tau. Nu cred ca il iubesti pentru ca nu ai cum sa il cunosti, desi probabil vei incerca sa ne convingi pe toti de contrariu. Atunci cand iti scrie vezi doar partea lui frumoasa, dar nu stii nimic despre defectele lui.
orice ai alege, macar gandeste-te bine. Iti urez noroc.
Amalia23
Postat pe 29 August 2010 18:25
Draga prietena,

Am ramas impresionata cand am citit mesajul tau si m-am gandit sa-ti rapund desi nu fac de obicei asta. Nu stiu daca o sa ma asculti pe mine, o fata de 16 ani care "nu stie nimic despre viata" dar o sa-ti spun ce cred. Stiu cum te simti pentru ca desi nu crezi si eu am avut impresia mai demult ca ma indragostesc de un baiat de pe net. Dar m-am inselat..am ajuns sa-l cunosc mai bine si s-a dovedit a nu fi ceea ce pare. Nu stiu daca in cazul tau e la fel dar stiu ca dragostea e oarba. Eu zic sa incerci sa-l cunosti..sa te duci la el..sa vina el in romania, si sa te asiguri ca nu seamana nici pe departe cu sotul tau PENTRU CA DACA NU-L CUNOSTI FATA IN FATA NU POTI STII CINE E CU ADEVARAT.
De curand am primit o scrisoare catre "adolescenta romanca" si cred ca desi nu mai esti o adolescenta, acum ca te-ai indragostit(sau asa crezi cel putin) cu siguranta te simti din nou ca la 15 ani. In scrisoare mi-a atras atenti un paragraf care cred ca ti s-ar potrivi. Zice: "Sa fie clar! O femeie batuta este victima propriilor greseli. Trebuia sa plece de langa barbatul respectiv la prima palma. Ce o poate lega de el? Copiii?! Cum adica?! “Ma sacrific pentru copii!” Esti tampita?! Te sacrifici ca sa le oferi sansa de a creste langa un animal degenerat?!"
Stii cum se zice "mai bine mai tarziu decat niciodata". N-ar trebui sa-ti fie frica, desparte-te de el, e pentru binele tau si al copilului, si chiar daca nu o sa fi impreuna cu tipul de pe net, fi sigura ca undeva, poate chiar langa tine exista jumatatea ta, trebuie doar sa ai rabdare, multa incredere in tine si o s-o gasesti cand o sa te astepti mai putin.
Cu siguranta o sa te gandesti la binele copilului dar crede-ma, e spre binele lui sa te desparti de tatal sau. Nu va fi placut deloc pentru el scenele de violenta dintre voi doi, ele pot sa-l marcheze pe viata si chiar sa devina si el asa.
Cam atat...mult succes si curaj. Te asigur ca dupa ce o sa te desparti de el o sa incepi o noua viata, mult mai buna, si soarele o sa rasara si pe strada ta.

Cu drag,
Deea

P.s iti primit linkul de la scrisoarea aceea, poate o sa te puna putin pe ganduri:)
http://mihaibendeac.ro/2009/02/24/scrisoare-catre-adolescenta-romanca.html
kudika296127
Postat pe 29 August 2010 18:26
De la: tavi85, la data 2010-08-29 17:45:46eu sunt indragostit .. de sotia mea!
daca ea nu m-ar mai iubi ,mai bine mi-ar spune!o iubesc atat de mult incat a-si fi dispus s-o las sa fie fericita langa alt cineva!


Intr-adevar asa iti dai seama de iubirea adevarata. Cand iubesti pe cineva atata de mult incat doar fericirea ei/a lui conteaza si ai face orice pentru asta, chiar si sa te sacrifici. Din pacate, e tare rara. Cu atat mai mult, va doresc multa fericire si felicitari!!!
Amalia23
Postat pe 29 August 2010 18:32
Hotii iti cer banii sau viata; femeile le vor pe amandoua. (Samuel Butler)
KNIGHT_31
Postat pe 29 August 2010 18:34
Miss Darine puteai sa dai dovada de mai multa intelegere. Poate ca fiind luata cu forta de rusine a acceptat sa spuna da si in fata ofiterului, oricum nu mai conteaza. Te-ai gandit destul la copil, gandeste-te si la tine ca oricum timpul trece si copilul isi va intemeia propria familie si va pleca de langa tine. Poate ca nici el nu e fericit daca nu esti tu. Incearca sa-ti construiesti un nou viitor, nu te mai gandi la prejudecati
ancaparlogea
Postat pe 29 August 2010 18:41
scuzama ,dar eu una nu cer parerile aici ce sa fac cu viata mea .am vazut cit de mult te judeca unele femei pr ca esti in dificultate ,dar ele au avut o familie cu principii si li se pare aiurea viata ta,nu au avut prb tale ,adica nu inteleg ce inseamna sa te vrea un barbat gelos si cu ceva prb la cap si sa nu te faci de rusine la-i acceptat .si poate familia ta nu iti ofera un sprijin moral ,sunt de moda veche.barbati dupa net sunt ciudati ,stai departe ,dar daca vrei acel barbat eu zic sa te intinlesti cu el sa vezi ce prs este si atunci hotaresti ce vrei sa faci
doriss_doriana
Postat pe 29 August 2010 18:42
hmmm....poate nu sint eu cel mai tare sfatuitor dar asculta-ma un pic. In primul rind majoritatea care au raspuns aici ...lupi moralisti si in loc sa incerce sa iti dea o solutie ....e mai simplu sa judece ...si mai par si pustoaice din generatia asa zisa de aur ...adica dupa revolutie care cred ca ai fi putut fi fortata numai prin japca ... nu iau in consideratie si obligatii morale sau de conjuctura ....no offense ....in fine .deci avind in vedere ca mai devreme sau mai tirziu daca e chiar asa de grav tot vei divorta sau vei ajunge la ospiciu sau te duci sa ii dai flori personal lui saraca Madalina. .... asa ca divorteaza cit mai curind ... un sg lucru ar trebui si ar fi corect ( zic eu ) in momentul cind divortezi, ar trebui sa fii curata ca sa zic asa adica fara sa il fi inselat pe parat macar nu si fizic ca sufleteste e clar ...dupa aia cu nenea asta de pe net ...eu as fi f circumspect ...chiar si daca e baiat bun si va intelegeti in scris ....credema ca in viata reala sar putea intimpla sa fiti total anti ...si daca ai nelamuriri nu lua nici o decizie serioasa pina nu o pui cu el ...acu ai mintea incetosata de dorinta amestecata cu un pic de romantism si mai stiu eu ce.. vise, etc ... cu copilul care e cel mai delicat aspect ...sa stii ca decit cu o fam in picaj mai bine cu doar unul din parinti ( preferabil mama ) chiar si daca vati ascunde de el ...copii mici au instinct incredibil si simt tot si ii afecteaza in mai multe feluri ...toate negative ..si pot avea efecte si in viata de matur ...asa ca fa ceva ...si cit mai repede ...si sa nu crezi ca va fi usor ...dar daca e asa cum zici tu atunci pina la sfirsit va merita pretul extrem de ridicat pe care il vei plati ...si apropo daca faci pasul nu il face pt cel de pe net sau un eventual si viitor altul ...fao doar pt tine si pt sit actuala .
babacu72
Postat pe 29 August 2010 18:45
Despre "luatul cu forta",nu cred ca s-a referit biata femeie la faptul c-a luat-o de mana,dupa ce a fost "luata" nu cred ca a avut de ales la starea civila.Si eu cred ca ar trebui sa cunoasca persoana mai bine,dar ar trebui sa se gandeasca ca poate copilul va pleca cine stie pe unde cand va creste,si tot cu "fiara " va ramane.Femeia are nevoie de afectiune,ca o floare de apa.Frica o va face sa se ofileasca.
adinamov
Postat pe 29 August 2010 18:49
Draga mea,
nu e usor sa treci prin asa ceva,insa ar trebui sa iti pui intrebarea daca ceea ce crezi ca simti pentru celalat barbat este cu adevarat dragoste,sau doar o evadare din realitatea pe care nu o mai poti suporta,o inchipuire a vietii pe care ti-o doresti.Eu iti doresc din tot sufletul sa gasesti fericirea,linistea si implinirea alaturi de un barbat care sa te merite,numai ca trebuie sa te gandesti ca un barbat cunoscut cu ajutorul internetului e totusi un mare semn de intrebare.Mai spui ca nu l-ai intalnit niciodata,in conditiile astea nu poti sa ai incredere orbeasca in ceea ce spune el.Gandestete ca ai un copil care nu merita sa treaca prin alte experiente neplacute.
Parerea mea e sa incerci sa divortezi de sot daca situatia este de nerezolvat,apoi cand ai reusit sa te obisnuiesti cu noua situatie de mama singura sa incerci sa cunosti cu adevarat un barbat inainte de a te avanta cu capul inainte.Gandestete in primul rand la copilasul tau.Copii nostrii sunt tot ce avem mai scump pe lume.Mare atentie cu cei "cunoscuti"pe net,nu intotdeauna sunt ceea ce par.
Iartama daca suna a teorie ieftina,dar iti doresc sincer toata fericirea din lume si stiu ca in situatii disperate poti face erori imense.Dein acest motiv eu iti recomand prudenta.
Oli
kudika014687
Postat pe 29 August 2010 19:05
cred ca ai o casnicie esuata si eu am facut aceeasi greseala . m-am maritat f tanara si m-am grabit , credeam ca orice zboara se mananca . am 2 copii , am ramas langa el ca si tine crezand ca fac bn copiilor. ei , afla ca nu am facut deloc bn . au trecut 20 de ani si mi-am dat seama ca nu a fosr corect fata de nici unul dintre noi. toti suntem nefericiti acum .fii atenta totusi la aceea iubire virtuala. iti ureztot binele din lume si curaj
love_secret
Postat pe 29 August 2010 19:12
De la: machiajtatuaj, la data 2010-08-29 18:24:55Naspa treaba. Daca vrei un sfat , suna-ma. www.machiajtatuaj.ro


oau! fain!
chiar ma gandeam cum se rezolva toate problemele!
ai tatuaje in forma de inima ranita?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 August 2010 19:22
eu am fost in situatia ta acum 12 ani
am divortat si am ales sami petrec viata langa omul pe care il iubeam
am luat copilul cu mine dar dupa atatia ani am ajuns sa regret
nu intotdeauna este ceea ce pare
poate eu am fost ghinionista din partea mea a fost iubire adevarata din a lui doar o iubire pe care o credeam eu adevarata
sfatul meu este sa nu iti abandonezi copilul
mai bine divorteaza si cunoastel pe celalalt mai bine
apoi fa pasul decisiv
sau sar putea ca tu sa fii mai norocoasa
dragostea e frumoasa dar trebuie sa fie adevarata nu doar vorbe
succes
kudika080261
Postat pe 29 August 2010 19:22
De la: love_secret, la data 2010-08-29 19:12:51cred ca ai o casnicie esuata si eu am facut aceeasi greseala . m-am maritat f tanara si m-am grabit , credeam ca orice zboara se mananca . am 2 copii , am ramas langa el ca si tine crezand ca fac bn copiilor. ei , afla ca nu am facut deloc bn . au trecut 20 de ani si mi-am dat seama ca nu a fosr corect fata de nici unul dintre noi. toti suntem nefericiti acum .fii atenta totusi la aceea iubire virtuala. iti ureztot binele din lume si curaj


anii au trecut pe langa tine ca un rapid printr-o halta parasita!
arati extraordinar, de parca nici doi copii n-ai si nici maritata n-ai fi.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 August 2010 19:23
LASA-L!!!!!COPILUL SIGUR TE VREA PE TINE....SI DACA ACEL DOMN CHIAR TE IUBESTE ITI ACCEPTA SI COPILUL!!!HAIIII DA-I BICEEE!!!NU ITI IROSII VIATA!!!FII FERICITA!!!!
ancaperluta
Postat pe 29 August 2010 19:38
De la: ancaperluta, la data 2010-08-29 19:38:07LASA-L!!!!!COPILUL SIGUR TE VREA PE TINE....SI DACA ACEL DOMN CHIAR TE IUBESTE ITI ACCEPTA SI COPILUL!!!HAIIII DA-I BICEEE!!!NU ITI IROSII VIATA!!!FII FERICITA!!!!

oau!
fain tatuaj!
e al tau?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 August 2010 19:42
Draga mea, revino-ti. Daca stai de 10 ani cu sotul, insemna ca ai e putin 30 de ani. E destul ca la varsta asta sa iti fie frica.
1. Cere sfatul unui psiholog. El te va face sa vezi lucrurile altfel, sa prinzi curaj., sa fii tu! Crede-ma, e adevarat. In situatia in care esti tu acum, nu vei avea niciodata curaj, orice s-ar intampla. Un psiholog te va ajuta sa te descoperi.
2. O iubire pe net nu va fi NICIODATA o IUBIRE!!!!!!. Faptul ca nu ai primit din partea sotului tau atentia de care aveai nevoie, te-a facut sa te indagostesti de primul care ti-a dat putina atentie. De unde stii ca el este singur???? De unde stii ca el chiar te iubeste??? De unde stii ca va potriviti la pat? De unde stii ca nu este un obsedat si un pervers? De unde stii ca te bva respecta daca voi nici macar nu ati petrecut o zi unul langa altul( adica sa stai macar o zi fata in fata cu el). Acu, crezi ca il iubesti, dar aceste sentimente vin tot din tine....din nevooia ta de a fi iubita. Cauta pe ascuns un psiholog bun si fa cateva sedinte . Nu ai nevoie de multe sedinte, vei vedea altfel lucrurile.
3. Cauta un barbat adevarat, pe care sa il vezi in fata, in carne si oase, cu care sa faci dragoste si cu care sa te hotarasti sa pernesti in viata.
4. Fiecare din noi are nevoie de dragoste. Tu de ce nu? Meriti, asa ca fa ceva pentru tine. Nu te mai plafona. Analizeaza-ti toate variantele in cazul in care iti vei parasi sotul - financiar, sentimental.....
PA, TE PUP. Sper sa fi inteles
flory_preety
Postat pe 29 August 2010 19:57
Te iubesti nebuneste cu unul pe net,te vezi cu el pe skipe,....cu barbatul tau in casa,cu copil...esti dereglata hormonal,apoi cerebral,uneori calculatorul dauneaza grav sanatatii,timpul pierdut pe calculator e timp luat din viata copilului tau....sa nu intelegi gresit spusele mele,dar situatia ta e un pic atipica.Cit iti ia o zi,sa te urci in tren sa te duci la el ,sa-l vezi...sa vezi cum gindeste ,ce vrea,te lamuresti si vii acasa sau ramii acolo.
kudika227120
Postat pe 29 August 2010 20:02
sfat! intai asigura te k pe cel pe kre l iubeste te iubeste. intalniti va purtati o discutie face to face, apoi ia decizia de a t desparti de sotul tau. nu s in foarte mare masura sa dau sfaturi, dar cred in fericirea fiecarei persoane! bafta multa !!!!
adina81
Postat pe 29 August 2010 20:09
buna,sfatul meu pentru tine este sa realizezi ca ai pierdut deja 10 ani din viata langa un om cu care stai doar pt copil si zic eu ca ai dreptul sa iubesti si sa fii iubita indiferent de prejudecatile pe care le ai.ramane ca tu sa alegi ce crezi ca e mai bine si fa ceea ce simti.
kudika227865
Postat pe 29 August 2010 20:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Masca magnetica de frumusete si sanatate 2 De la: kudika134388 2 Martie 2010 15:17
buna :sml-confused0006: 4 De la: oana84onutza 12 Februarie 2010 18:01
Oare cat voi mai face fata indiferentei? 25 De la: Alexandra_bma 22 Iunie 2010 22:58
prevenirea traficului de persoane pe piata muncii 1 De la: sadora 21 August 2009 13:53
Propunere dezbatere 23 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 23:29