Setari Cookie-uri

Legile lui Murphy despre dragoste si sex

SE PARE CA MAJORITATEA APRECIAZA NR.13 . NU E CU GHINION?
RATUSCA_CEA_URATA
Postat pe 20 Noiembrie 2010 15:13
Oh da..muuulte broaste trebuie sarutate ca sa vina in final si printul!..e atat de adevarat!
Irene_Hreniuc
Postat pe 20 Noiembrie 2010 15:44
prea tare``.nr 20 e cea mai adevaratha lege:))
kudika325694
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:00
super legile acestea , chiar nu le știam
Shocata
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:12
niki eu nu le stiam
imi place ultima:X:x:X:X:X
paula_bb
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:36
De la: paunita_mari, la data 2010-11-20 06:54:53Imi place in special cea de la nr. 20..... uff

da si eu cred ca e cea mai...
liliak2
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:37
mie imi place 8 si 14 :)
amarya_a
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:59
13 este bestiala
kudika111480
Postat pe 20 Noiembrie 2010 18:02
hellou la toti ... dap nr 13 e belea ... it's not the size of the ship but the motion of the ocean ;)
RaduStyles
Postat pe 20 Noiembrie 2010 18:28
roz5blue6lila7
Postat pe 20 Noiembrie 2010 18:58
Legea lui Murphy a devenit ulterior extrem de populara, fiind urmata de o multime de alte variante si particularizari. Iata 15 dintre cele mai amuzante legi care au derivat din legea lui Murphy:


In ciuda opiniei generale, Murphy a existat cu adevarat. A fost un inginer angajat la Fortele Aeriene Edwards din Murdoc. Prima sa lege, cea originala, din lungul sir de care ne putem bucura astazi este: “Daca exista vreo posibilitate ca lucrurile sa mearga prost, vor merge prost!” ("Anything that can go wrong, will go wrong") si a fost rostita atunci cand Ed Murphy a fost scos din minti de curelele de transmisie vesnic defecte. Legea lui Murphy a devenit ulterior extrem de populara, fiind urmata de o multime de alte variante si particularizari. Iata 15 dintre cele mai amuzante legi care au derivat din legea lui Murphy:

15. Cand incerci sa dovedesti cuiva ca un obiect nu functioneaza, va functiona.

14. Suma inteligentei pe planeta este constanta. Populatia insa se afla in continua crestere.

13. Sexul ocupa cel mai putin timp si determina cele mai multe conflicte.

12. Dragostea inseamna superioritatea imaginatiei fata de inteligenta.

11. Daca pare prea frumos pentru a fi adevarat, probabil ca asa este.

10. Daca te joci de-ajuns de mult cu un obiectsi iti faci griji sa nu-l strici, il vei strica.

9. Daca te simti bine, nu-ti face griji. Iti va trece.

8. Intensitatea sentimentelor cuiva fata de tine este invers proportionala cu intensitatea sentimentelor tale pentru acea persoana

7. Primul loc in care trebuie sa cauti ceva este ultimul loc unde te astepti sa-l gasesti.

6. Plicurile si timbrele care nu se lipesc cand le umezesti tu, se vor lipi de alte lucruri, cand nu vrei tu.

5. Lucrurile se inrautatesc inainte de a se imbunatati.

4. Felia de paine va cadea intotdeauna cu partea unsa in jos.

3. Indiferent ce se intampla, intotdeauna se va gasi cineva care sa-ti zica “Ti-am spus eu!”.

2. Zambeste! Maine va fi mai rau!

1. Tot ce e bun este imoral, ilegal sau ingrasa.

Va invitam si pe voi sa adaugati altele pe lista noastra!
kudika182517
Postat pe 20 Noiembrie 2010 20:53
Nr. 20 e chiar adevarat
kudika317091
Postat pe 20 Noiembrie 2010 20:59

:sml-h
appy0065: sunt foarte interesante
kudika073706__zoicaradu
Postat pe 20 Noiembrie 2010 22:10
sal all....13 si 20.....
adyfitz
Postat pe 21 Noiembrie 2010 02:14
De la: moashasanda, la data 2010-11-06 05:16:20Legile lui Murphy despre dragoste si sex

Legea nr 1: Nimic nu se imbunatateste cu varsta.

Legea nr 2: Sexul nu ingrasa.

Legea nr 3: Sex-appeal este 50% ce ai si 50% ce cred altii ca ai.

Legea nr 4: Nu face sex cu cineva din biroul tau

Legea nr 5: Virginitatea poate fi vindecata.

Legea nr 6: Calitatile care o atrag pe femeie la un barbat sunt cele pe care nu le va mai suporta mai tarziu. (si invers...:) )

Legea nr 7: Nu exista alt remediu pentru sex decit... mai mult sex.

Legea nr 8: Sexul ocupa cel mai putin timp si genereaza cea mai mare bataie de cap.

Legea nr 9: Sexul e ca zapada: nu stii nicioadata cati centimetri o sa ai si nici cat o sa tina.

Legea nr 10: Nu te culca nicodata cu cineva mai nebun decat tine.

Legea nr 11: Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.

Legea nr 12: Dragostea e o gaura in inima.

Legea nr 13: Nu conteaza lungimea baghetei, ci magia din ea...

Legea nr 14: O femeie nu uita niciodata barbatii pe care i-ar fi putut avea, barbatul - pe cele pe care nu le-a putut avea.

Legea nr 15: Dragostea este triumful imaginatiei impotriva inteligentei.

Legea nr 16: Iubeste-ti aproapele, dar sa nu afle nimeni.

Legea nr 17: Dragostea tine de chimie - Sexul de fizic(a).

Legea nr 18: Jocul dragostei nu se amana niciodata din cauza de intuneric.

Legea nr 19: Nu marul din copac, ci perechea de pe pamint a fost cea care a cauzat necazul.

Legea nr 20: Inainte sa-l gasesti pe Fat-Frumos, trebuie sa saruti multe broaste.

Super-tare! Toate sunt perfect valabile! Mi-au placut enorm.
gigi_oprea
Postat pe 21 Noiembrie 2010 07:52
Super tare....
kudika328366
Postat pe 21 Noiembrie 2010 08:22
Mie imi place 9 si 16 :)
purple03
Postat pe 21 Noiembrie 2010 09:31
este foarte adevarat ce ai scris ...este ok
dapyne
Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:45
in place in special ultimul punct.cata dreptate .
flory_ya
Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:47
Legile lui Murphy despre dragoste

*Nu exista nici o diferenta intre un barbat prost si unul intelept, atunci cand acestia se indragostesc.

*Inainte de a te indragosti, asigura-te ca ai o solutie de rezerva. Acest lucru te ajuta intotdeauna sa iti revii.

*Toate intrebarile care incep cu “De ce”, nu au raspuns; si daca au, acest raspuns nu este logic.

*Diferenta dintre dragoste si gripa este aceea ca pentru gripa exista vaccin.

*Daca dragostea este oarba, casatoria iti deschide ochii.

*Daca astazi totul pare perfect, maine se va termina.

*Daca sunteti fericiti impreuna, asteapta pana cand va veti casatori.

*Totdeauna avocatii sotului sau ai sotiei sunt mai buni decat ai tai.

*Faptul ca iubesti prea mult pe cineva, poate fi cauza unui ordin de restrictie.

*Daca esti intotdeauna sincer cu cineva , acest lucru te va transforma in dusmanul acelei persoane.

*Persoana pe care tu o doresti cel mai mult, va deveni persoana pe care tu o urasti cel mai mult.

*O femeie buna sau un barbat bun sunt ca si locurile bune de parcare; cele mai bune sunt deja luate.

*Fa-o intatdeauna cu cei mai buni.

*Cele mai bune lucruri din lume sunt gratis si merita fiecare banut.

*Cele mai bune femei sau cei mai buni barbati sunt intotdeauna fie cuplati, fie nebuni.

*Calitatile cele mai apreciate de o femeie la un barbat, sunt de obicei acele calitati care, mai intarziu, o deranjeaza cel mai mult la barbatul iubit.

*Un barbat poate fi fericit cu orice femeie, atata timp cat nu o iubeste.

*O femeie isi va aminti intotdeauna barbatii pe care i-ar fi putut avea, pe cand un barbat isi va aminti intotdeauna femeile pe care nu le-a putut avea.

*Inainte de a intalni printul chipes multasteptat, trebuie sa saruti o multime de broaste.

*Intotdeauna e mai usor sa gasesti un partener , cand ai deja unul.

*Iubirea vietii tale va dori sa te intorci la ea, doar atunci cand vei fi implicat deja in alta relatie serioasa.

*Cu cat iti doresti mai mult o femeie, cu atat ea te va dori mai putin.

*Cheia catre inima unei femei este un dar neasteptat, care apare intr-un moment neasteptat.

*Cele mai frumoase femei din lume se casatoresc intotdeauna cu cei mai urati barbati.

*Chiar si pentru cea mai frumoasa femeie din lume exista cel putin un barbat care s-a plictisit de ea.

*Daca ai dificultati in a alege dintre doua femei, intotdeauna o vei alege pe cea care este nepotrivita pentru tine.

*Cel mai bun prieten al tau inceteaza sa fie cel mai bun prieten al tau, din momentul in care apare o femeie frumoasa si amandoi sunteti interesati de ea.

*Cand ti se spune ca nu se poate sa te intalnesti cu ea, pentru ca esti un prieten atat de bun, e ca si cum ti s-ar spune ca nu primesti un job pentru ca esti prea calificat pentru el.

*Cand e vorba de dragoste si pierdere , sa faci ceea ce trebuie e intotdeauna dureros.

*Cand te pregatesti pentru o intalnire si nu esti gata, perechea ta va sosi cu 20 minute mai devreme; iar atunci cand esti gata la timp, ea va veni cu 30 minute mai tarziu.

*Dragostea are toate raspunsurile; asta pana cand sex-ul aduce in discutie cateva intrebari bune.

*Sa nu faci niciodata dragoste in gradina din spatele casei; dragostea poate fi oarba, dar vecinii tai nu sunt.

*In razboiul etern dintre sexe, femeiele sunt deja invingatoare.

*Daca barbatul crede ca a castigat o disputa, victoria e doar in mintea lui.

*Daca inima iti este franta, este cel mai indicat sa maturi ramasitele si sa le arunci.

*Cel care spune ca e mai bine sa iubesti si sa pierzi decat sa sa nu iubesti deloc, nu a iubit si nu a pierdut niciodata.

*Probabilitatea sa intalnesti pe cineva cunoscut creste atunci cand esti cu cineva cu care nu trebuie sa fii vazut.

*Toti cred in dragoste, dar fiecare se intreaba daca ea exista.



Iaca si completarea legilor dar numai despre dragoste .

Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:48
legea 20!! best off
kudika164491
Postat pe 21 Noiembrie 2010 15:53
Murphy asta a avut o sclipire de geniu, imi place ca se materializeaza-n practica aceste legi.
kudika166339
Postat pe 21 Noiembrie 2010 16:41
6 si 16 supeeeeeeeeeer tari! cata dreptate mai are si murphy asta....
kittykat_2905
Postat pe 21 Noiembrie 2010 20:10
sunt fanul lui!
pickard
Postat pe 21 Noiembrie 2010 21:18
..13 este si mai 'special"
nouvelle
Postat pe 21 Noiembrie 2010 21:21
De la: nouvelle, la data 2010-11-21 21:21:10..13 este si mai 'special"


De ce crezi ca e atat de indragit Murphy ?
kudika330098
Postat pe 21 Noiembrie 2010 21:25
De la: nouvelle, la data 2010-11-21 21:21:10..13 este si mai 'special"

13 e bun pentru cei cu putulica mica pentru ca au o scuza
pickard
Postat pe 21 Noiembrie 2010 21:27
De la: moashasanda, la data 2010-11-06 05:16:20Legile lui Murphy despre dragoste si sex

Legea nr 1: Nimic nu se imbunatateste cu varsta.

Legea nr 2: Sexul nu ingrasa.

Legea nr 3: Sex-appeal este 50% ce ai si 50% ce cred altii ca ai.

Legea nr 4: Nu face sex cu cineva din biroul tau

Legea nr 5: Virginitatea poate fi vindecata.

Legea nr 6: Calitatile care o atrag pe femeie la un barbat sunt cele pe care nu le va mai suporta mai tarziu. (si invers...:) )

Legea nr 7: Nu exista alt remediu pentru sex decit... mai mult sex.

Legea nr 8: Sexul ocupa cel mai putin timp si genereaza cea mai mare bataie de cap.

Legea nr 9: Sexul e ca zapada: nu stii nicioadata cati centimetri o sa ai si nici cat o sa tina.

Legea nr 10: Nu te culca nicodata cu cineva mai nebun decat tine.

Legea nr 11: Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.

Legea nr 12: Dragostea e o gaura in inima.

Legea nr 13: Nu conteaza lungimea baghetei, ci magia din ea...

Legea nr 14: O femeie nu uita niciodata barbatii pe care i-ar fi putut avea, barbatul - pe cele pe care nu le-a putut avea.

Legea nr 15: Dragostea este triumful imaginatiei impotriva inteligentei.

Legea nr 16: Iubeste-ti aproapele, dar sa nu afle nimeni.

Legea nr 17: Dragostea tine de chimie - Sexul de fizic(a).

Legea nr 18: Jocul dragostei nu se amana niciodata din cauza de intuneric.

Legea nr 19: Nu marul din copac, ci perechea de pe pamint a fost cea care a cauzat necazul.

Legea nr 20: Inainte sa-l gasesti pe Fat-Frumos, trebuie sa saruti multe broaste.


COOL
KNIGHT_31
Postat pe 21 Noiembrie 2010 22:51
da...in special barbatilor le place lucrul asta.....am si eu un barbat acasa care crede k orice se rezolva prin sex
mysgdream
Postat pe 22 Noiembrie 2010 12:47
le stiai?am sa-ti mai trimit ceva interesant
kudika073706__zoicaradu
Postat pe 22 Noiembrie 2010 17:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Baieti singuri 23 De la: kudika148171 23 Martie 2010 17:51
cand ti-se cere voie sa-ti lasi partenerul sa faca sex cu altcineva! 121 De la: pamela_1 24 Iulie 2009 15:54
ejaculare feminina 130 De la: amalia0220 18 Iulie 2013 02:02
imi doresc o amanta 171 De la: rondina 29 Iulie 2014 22:59
elozie :| 182 De la: tigreboy1 26 Iunie 2009 21:37