Setari Cookie-uri

Cum e barbatul taur?

kudika352970
Postat pe 14 Ianuarie 2011 23:19
barbatul taur este foarte tandru,stie sa iubeasca,stie sa te faca sa te simti iubita,dar ai grija sa nu il inseli ca ai pierdut tot indiferent de cand santeti impreuna.Sotul meu este taur si am o casnicie perfecta dar fi atenta
kudika337129
Postat pe 15 Ianuarie 2011 08:40
nu va mai luati dupa zodii ca o sa ajungeti sa ramaneti singure....fiecare om este o entitate...depinde de educatia primita in familie, de nivelul de cultura, de mostenirea genetica...
pana acum cativa ani nu erau atatea zodiace si horoscoape si totusi lumea se descurca si fara ele.
intelectualitate
Postat pe 15 Ianuarie 2011 10:08
cata intelectualitate...acum cativa ani?????? sau secole?:)))))))))))
kudika226541
Postat pe 15 Ianuarie 2011 11:46
a-propos, si tu tot Taur sunt......
kudika226541
Postat pe 15 Ianuarie 2011 11:46
mmmm! tandri, atenti, incapatanati, putin razbunatori, posesivi, realisti, si super buni in pat
tumblin
Postat pe 15 Ianuarie 2011 12:26
Draga mea! Barbatii tauri sunt cu adevarat barbati!!! Spun din experienta. Sunt barbati bine facut, stiu sa faca si bani, si pe care nu ii risipesc. Vor sa stie toata lumea ca ei sunt sefii, dar pe de alta parte stiu sa se poarte fff frumos cu o femeie. Asta e clar. Dar la randul lor vor si ei sa fie alintati. Le place sa- gatesti mancaruri bune, sa-i servesti, sa fi casnica dar si o vampa in pat. Le place sexul de calitate. Deci sunt buni...dar desigur au si defecte, ca noi toti. Daca iubesc, daca ti la tine...pot fi foarte posesivi. Pe mine totdeauna ast m-a despartit de un taur. La un moment dat ma sufoca. Eu sunt varsator, deci nu ma poti inchide, daca nu imi dai libertate...am plecat. Unui taur ii place in totdeauna sa se stie cine e femeia lui. Si asta o sa simnti si pe pielea ta, no sa mai aibe nimeni curaju sa-ti dea tarcoale. Dar in concluzie...mie imi plac taurii. Sunt la al treilea , si totdeauna zic ca nu mai...dar tot de unul ca el dau.
Deci...c-am atat despre tauri. Nu-s cei mai rai din toate zodiile.
healthy002731
Postat pe 15 Ianuarie 2011 13:43
Buna:*eu locuiesc cu u" taur",vr sa spun k e super;akm depinde de fiekare nu neaaparat dupa zodie dar nu l as da nici pe un "leu "nici pe nmkpwp
kudika040044
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:04
iubitel,eu sut taur.fffffffff incapatanat,egoist,ce-i al meu e-al meu ,ce-i al tau e-al meu.dk intelegi.dar cand e vb de dragoste...ori ori! nimeni nu cred ca iubeste mai tare ca noi.nimeni nu pune mai mult suflet.acum cum ti-o fi norocul.nu e usor sa suporti pe cineva care numai el are dreptate,tot ce face el e cel mai bine.depinde de zodia in care esti tu.completeaza-l si o sa fie bine,asculta-i visele si crede in ele,fii alaturi de el cand e rau si nu va mai pl de lg tine........doar asa cand si cand sa mai vada si cum e cu alta,dar tu ramai cea la care ramane.
kudika195644
Postat pe 15 Ianuarie 2011 17:30
depinde ce zodie esti tu,dar daca esti capricorn si ai cunoscut un barbat din zodia taur nu mai sta pe ganduri,agata-l si daca poti pune-i pirostriile.Este ff adevarat ca sunt mincinosi daca le ingradesti libertatea,tre sa-i lasi sa creada ca ei conduc si atunci duci cu ei o viata de regina
kudika098950
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:24
eu nu cred in zodii, dar am fost cu un taur 7 ani (eu-berbeaca).
toate la superlativ.
pt anumite fete posesivitatea lui ar constitui un impediment, mie insa imi placea.
experientele noastre nu sunt relevante.
trebuie sa simti pe pielea ta daca va potriviti sau nu.
mai bine iubeste decat sa stai sa citesti in stele.
doamne ajuta!
maria-ioana
Postat pe 15 Ianuarie 2011 18:49
Cu taurii e simplu adica: curat, gatit (bine), prajiturit si...sexat. Nu au nevoie de altceva :P
ocs
Postat pe 15 Ianuarie 2011 20:44
De la: kudika098950, la data 2011-01-15 18:24:03depinde ce zodie esti tu,dar daca esti capricorn si ai cunoscut un barbat din zodia taur nu mai sta pe ganduri,agata-l si daca poti pune-i pirostriile.Este ff adevarat ca sunt mincinosi daca le ingradesti libertatea,tre sa-i lasi sa creada ca ei conduc si atunci duci cu ei o viata de regina



pai eu sunt rac si asa stiu k racii cu taurii sunt compatibili dar acuma vreau sa aud si de la voi cum va impacati cu barb tauri
rheiush
Postat pe 15 Ianuarie 2011 20:50
De la: ocgiogi, la data 2011-01-15 20:44:32Cu taurii e simplu adica: curat, gatit (bine), prajiturit si...sexat. Nu au nevoie de altceva :P



am inteles atunci
rheiush
Postat pe 15 Ianuarie 2011 20:52
Traiasca Leii :X..Leu cu Leu o dragoste cu nabadai
Al3xutzaa
Postat pe 15 Ianuarie 2011 20:56
asa este, sant fff gelosi si stiu sa iubeasca , acum nu stiu daca toti sant la fel dar taurul pe care il cunosc eu asa este
kudika012484
Postat pe 16 Ianuarie 2011 08:01
De la: rheiush, la data 2011-01-12 20:44:42Buna tuturor! am mai citit aici si pe garbo tot felul de povesti despre barbatul taur.... unii spun k sunt foarte egoisti, incapatanati , mincinosi .. Oare e adevarat? sunt fff curioasa pt k m-am cunoscut acum 2 luni cu un baiat din aceasta zodie si vreau sa aflu cate ceva despre barbatii taur( avem de gand sa ne mutam impreuna si vreau sa ma gandesc bine inainte sa fac ceva). Deci astept pareri de la voi, va pupik:*:*:*:*


Barbatul taur? in cazul in care credeai ca barbatii pasionali,de moda veche care stiu sa iubeasca sincer au disparut,iata ca taurasul tau iti va da peste cap tot universul existential si va zbura cu tine pe cele mai inalte culmi! vei uita negresit de foste relatii si crush-uri , vei avea parte de lucruri intense,care evolueaza adesea rapid(spre exemplu mutarea dupa 2 luni...mie sincer parandu-mi-se ca te pripesti nitel).Asteapta putin sa vezi daca face fata presiunii vietii langa tine , daca "you`re the one" si apoi...go for it!!!
Acum depinde si de ascendentul pe care il are...spre exemplu,al meu taur are ascendent in balanta:este foarte calm,calculat,dar uneori viseaza cu ochii deschisi!! noroc ca se trezeste la timp pentru a indeplini visele
Mult succes !
karinita18
Postat pe 16 Ianuarie 2011 20:09
pentru - kudika226541
ai fost rautacioasa doar de dragul rautatii...pacat... eu nu m-am legat in nici un fel de persoana ta
intelectualitate
Postat pe 17 Ianuarie 2011 19:54
Buna, tind sa va contrazic,eu sunt balanta iar sotul meu e taur si ne intelegem perfect suntem casatoriti de 4 ani si am o casnicie frumoasa,asa ca depinde de personalitatea fiecaruia nu trebuie sa fii taur ,gemeni ,etc ca sa fii nebun.Asa ca daca vreti sa aveti o relatie frumoasa nu va luati niciodata dupa zodii ci dupa sufletul si comportamentul lor.Va pup si o zi buna:*
camyriana
Postat pe 18 Ianuarie 2011 10:37
si eu(taur) tot cu un rac sunt....iar racii nu pot oferi niciodata nimic din ceea ce au nevoie taurii: in primul rand fidelitate, stabilitate materiala, incredere-nu te poti baza nicicand pe ei, si nu in ultimul rand apreciere....taurii simt nevoia sa fie apreciati de cei de langa ei si sa ofere absolut tot ce au, asteptand la fel si de la partener....racul e doar pt el.....dar sper sa fie asta doar experienta mea nefericita cu un rac...
kudika226541
Postat pe 18 Ianuarie 2011 18:53
imi cer scuze..sincer nu am vrut sa ma leg de tine...aveam o zi mai proasta....
kudika226541
Postat pe 18 Ianuarie 2011 18:57
Iti spun eu cum e barbatul taur.Am unul de 21 ani alaturi de mine.Este incapatanat,egoist,nu-l intereseaza decat persoana lui,sa-i fie lui bine si atat.Nu sta acasa decat cat este necesar,sa doarma si sa se schimbe.Priceput la multe,dar pentru altii,nu pentru casa.In casa nu face nimic.Daca ar fi sa mai aleg,m-as feri de taur.Asta este parerea mea.Poate altii sunt altfel.Stie decat atat
georgian7784
Postat pe 19 Ianuarie 2011 12:11
:)) Cred ca nu e doar experienta ta...Din proprie experienta pot spune si eu ca racii sun extrem de egoisti...lor sa le fie bine. U fiind un taur , atunci cand te implici intr-o relatie , incerci sa" inghiti" multe...doar pt ca iubesti. Dar sincer eu nu vad bine o astfel de relatie (taur-rac). Taurii asteapta afectiune, racii la fel...si nici unul nu vrea sa o dea :)) . Dar totusi ca sa nu fiu rea trebuie sa recunosc ca taurii isi mai arata afectiunea dar daca nu sunt stimulati deloc cred ca renunta :(
Andra__C
Postat pe 19 Ianuarie 2011 14:39
De la: georgian7784, la data 2011-01-19 12:11:49Iti spun eu cum e barbatul taur.Am unul de 21 ani alaturi de mine.Este incapatanat,egoist,nu-l intereseaza decat persoana lui,sa-i fie lui bine si atat.Nu sta acasa decat cat este necesar,sa doarma si sa se schimbe.Priceput la multe,dar pentru altii,nu pentru casa.In casa nu face nimic.Daca ar fi sa mai aleg,m-as feri de taur.Asta este parerea mea.Poate altii sunt altfel.Stie decat atat
Andra__C
Postat pe 19 Ianuarie 2011 14:43
Iti spun sigur ca altii sunt diferiti , u presupui asta , eu iti spun ca este o certitudine. U te feresti de tauri, eu din contra , sunt singurii de care nu m-as feri niciodata :)) Sincera sa fiu mi se par aproape perfecti...Dar intr-adevar oamenii sunt diferiti si au puncte de vedere extrem de diferite. Si sa nu uitam ca zodiile nu sunt decisive pentru comportamentul uni om.
Andra__C
Postat pe 19 Ianuarie 2011 14:51
ai perfecta dreptate in ceea ce spui.....si asa este taurii daruiesc tot ce au si fac absolut orice pentru persoana iubita....dar vor sa fie si recompensati....cu aceeasi moneda.....si la un moment dat se satura de lipsa de stabilitate si nerecunostinta a racului si renunta......
kudika226541
Postat pe 19 Ianuarie 2011 16:46
se hotareste greu dar atunci cand o face nu mai e cale de intoarcere si e romantic
arimjimjim
Postat pe 20 Ianuarie 2011 00:20
Iubitul meu este tot taur... intr'adevar , este foarte orgolios si ambitios.. Dar , este un barbat foarte ordonat , serios , stie perfect care ii sunt drepturile si valorile . Cand vine vorba de relatii , stie cum trebuie sa fie o relatie serioasa si tine bine de ea atunci cand stie ca e ceea c si'a dorit. S'ar putea sa mai calce stramb. Nu pt ca ar fi ceva in neregula cu tine , ci pt ca este un mascul convins si recunoaste ca ei , barbatii , sunt mai slabi si nu se pot abtine. Dar cu persoana iubita se vor comporta la fel. Nu se schimba nimic pt ei. Stiu ce au ales, sunt mandri de alegerea lor si iubesc cu maxima dedicatie. S'ar putea uneori sa te bulverseze si sa nu ii intelegi starile si actiunile. Dar asa sunt ei , trebuie acceptati , pt ca se vor schimba in timp , desi ei zic ca nu ma voi schimba niciodata ( lasa'l in pace , ca o va face , dar fara sa isi dea seama). Iti zic sincer , sunt barbati de viitor si de casa. Desi , repet , nu par ;)
Daca ti'a zis deja ca tu esti "grupa lui de sange" , adica perechea potrivita , asa e. Se gandesc mult inainte de a lua o decizie ca asta si sunt putine care au auzit asta din gura lor, sper ca singurele si ultimele :D
Ce pot sa iti mai zic , fii intelegatoare si nu ii cere prea multe explicatii , ca se enerveaza tare si zic multe la nervi . Stai linistita , explicatiile vor veni mai tarziu. ;)
Mult noroc in relatie si gandeste'te bine inainte de a lua aceasta decizie.
alecsutza_pyss
Postat pe 20 Ianuarie 2011 09:55
De la: alecsutza_pyss, la data 2011-01-20 09:55:52Iubitul meu este tot taur... intr'adevar , este foarte orgolios si ambitios.. Dar , este un barbat foarte ordonat , serios , stie perfect care ii sunt drepturile si valorile . Cand vine vorba de relatii , stie cum trebuie sa fie o relatie serioasa si tine bine de ea atunci cand stie ca e ceea c si'a dorit. S'ar putea sa mai calce stramb. Nu pt ca ar fi ceva in neregula cu tine , ci pt ca este un mascul convins si recunoaste ca ei , barbatii , sunt mai slabi si nu se pot abtine. Dar cu persoana iubita se vor comporta la fel. Nu se schimba nimic pt ei. Stiu ce au ales, sunt mandri de alegerea lor si iubesc cu maxima dedicatie. S'ar putea uneori sa te bulverseze si sa nu ii intelegi starile si actiunile. Dar asa sunt ei , trebuie acceptati , pt ca se vor schimba in timp , desi ei zic ca nu ma voi schimba niciodata ( lasa'l in pace , ca o va face , dar fara sa isi dea seama). Iti zic sincer , sunt barbati de viitor si de casa. Desi , repet , nu par ;)
Daca ti'a zis deja ca tu esti "grupa lui de sange" , adica perechea potrivita , asa e. Se gandesc mult inainte de a lua o decizie ca asta si sunt putine care au auzit asta din gura lor, sper ca singurele si ultimele :D
Ce pot sa iti mai zic , fii intelegatoare si nu ii cere prea multe explicatii , ca se enerveaza tare si zic multe la nervi . Stai linistita , explicatiile vor veni mai tarziu. ;)
Mult noroc in relatie si gandeste'te bine inainte de a lua aceasta decizie.




Mersi mult pt sfat!!!
rheiush
Postat pe 20 Ianuarie 2011 20:19
Dupa parerea mea si din experienta traita ,un barbat din zodia taur....este un bou cu pretentii,niciodata nu este multumit si se poarta frumos doar cand are interes,in rest e un animal.
kudika275575
Postat pe 22 Ianuarie 2011 15:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna am si eu o parere 9 De la: mitura 15 Noiembrie 2009 21:47
Eu leu el fecioara..sau balanta!!?? 8 De la: Frankie_Zuzu 2 Iulie 2009 18:09
Darine,ne intalnim pe prima pagina 10 De la: scorpio67 8 August 2010 22:24
femeie balanta & barbat taur 11 De la: andy_zanika 21 Iulie 2009 00:54
cosmetice de lux lichidare stoc 100%originale 1 De la: ocaziebuna 2 Noiembrie 2010 12:57