Setari Cookie-uri

Doresc sa salvez o relatie care dureaza de aproape 5 ani!!!

Numele meu este Ovidiu si cer ajutor.
Sunt cu actuala prietena de aproape 5 ani. Acum relatia scartaie, partial din vina mea. De aproape 2 ani eu nu am serviciu si stau pe banii ei. Desi am cautat, nu am gasit ceva stabil, care sa mi se potriveasca. Ea a renovat apartamentul, ea a tinut casa. Eu o ajut la curatenie, gatesc ca sa o scap de munca cand vine de la servici. Este la fel de adevarat ca de aproape 2 ani, nici dragoste nu mai facem deoarece fosta mea prietena ne-a facut farmece, dupa cum a si recunoscut. Nu-i vorba de potenta pentru ca sunt viril ci doar de faptul ca acele farmece ma faceau sa stau departe de ea desi o doream enorm si aveam sentimente profunde pentru ea.
In decembrie mi-a spus ca vrea sa ma paraseasca pentru ca s-a saturat sa traga singura iar eu doar sa consum.
I-am cerut sa aiba rabdare ca timpul va rezolva orice problema, dar spune ca si-a cam pierdut increderea-n mine. Vreau sa gasesc servici si sa-i demonstrez ca se poate baza din nou pe mine. Zice ca nu crede sa mai poata astepta, desi in sufletul ei ma iubeste chiar daca nu-mi mai spune verbal. Vreau sa-i arat ca sunt capabil sa o ajut financiar, sa fac o casa frumoasa si sa pun niste bani deoparte. Credeti-ma ca o vreau de sotie si vreau sa avem copilas impreuna. O iubesc enorm, o doresc alaturi de mine si nu vreau sa o pierd. Nu am inselat-o si nici nu o voi face desi ea este la servici si eu acasa. Nu as putea sa o privesc in ochi daca as umbla cu "dubluri" cum nici ea nu are pe altcineva in afara de mine. Macar aceasta incredere este reciproca.
De 2 saptamani este plecata din Bucuresti in interes de serviciu, iar maine este siua ei de nastere. Regret enorm ca nu este fizic langa mine si o astept cu nerabdare sa vina acasa. Cred ca daca nu ma mai iubea si chiar era decisa sa ma paraseasca, nu ma mai suna si nu ma mai baga in seama, dar noi vorbim zilnic pe messenger, vorbim la telefon, se intereseaza de mine, ma intreaba ce fac, cum ma descurc iar asta imi demonstreaza ca in sufletul ei mai are dragoste pentru mine desi nu-mi spune ca ma iubeste. Iubirea stiu ca nu se spune ci se arata, iar ea arata prin fapte asa cum ai arat si eu desi nu aduc momentan bani in casa.
Cea care ne facea farmece a murit luna trecuta si sper ca odata cu ea sa dispara si raul facut impotriva noastra. M-am saturat sa se implice altii in relatia noastra. Vrau doar sa ne continuam relatia si in timp sa reusesc sa astup prapastia facuta intre noi. Mai vreau doar sa-mi acorde o sansa, una mica de care sa profit si sa-i demonstrez ca dragostea si sentimentele pentru ea sunt profunde, asa cum au fost mereu, dar poate ca n-am stiut sa le exprim asa cum trebuie.
Am sanse sa salvez aceasta relatie?
Inclin sa cred ca DA. Voi ce spuneti?
OLECO
Postat pe 3 Februarie 2011 07:12
Nu cred ca mai ai nevoie de parerile noastre ci de cineva care sa-ti sustina punctul de vedere. Crezi in sinea ta ca poti salva relatia si asa si este insa asta numai de tine depinde. Problema ta cea mai mare in momentul actual este un loc de munca. Desigur n-ai sa gasesti peste noapte. In loc sa stai acasa sa fii casnic mai bine ti-ai dedica toata energia in gasirea unui loc de munca. Apeleaza si la o reconversie profesionala daca e cazul pentru ca din cate am inteles din comentariul tau, joburile pe care le-ai gasit nu t-i se potrivesc. Procedand astfel ai sanse ridicate sa fii observat de partenera ta si cine stie, poate va aprecia sincer eforturile tale iar relatia voastra v-a lua o turnura mult mai pozitiva.
Mult succes!
R0MW4LD
Postat pe 3 Februarie 2011 07:24
Din greseala am postat anuntul in doua laocuri. Sper ca n-am facut o mare incurcatura ?
OLECO
Postat pe 3 Februarie 2011 07:43
De la: OLECO, la data 2011-02-03 07:43:26Din greseala am postat anuntul in doua laocuri. Sper ca n-am facut o mare incurcatura ?

Pentru mine nu e problema dar sa nu-ti sara doamnele si domnisoarele in cap mai tarziu cand vor vedea ca topicul tau nu are ce cauta aici la ''Mirese''/ ''Pregatiri''.
Cred ca mai potrivit era daca postai la relatii. Aveai spatiu suficient si ''sfatuitori'' de comitet. Mult succes in continuare!!!
R0MW4LD
Postat pe 3 Februarie 2011 07:47
Pai atunci daca poti, muta te rog anuntul la locul potrivit, ca sa nu mai deschid altul si acolo.
Multumesc anticipat.
OLECO
Postat pe 3 Februarie 2011 10:49
De la: OLECO, la data 2011-02-03 10:49:44Pai atunci daca poti, muta te rog anuntul la locul potrivit, ca sa nu mai deschid altul si acolo.
Multumesc anticipat.

Din pacate in privinta asta nu te pot ajuta! Cred ca cel mai indicat ar fi sa-l continui pe cel care il ai deschis in domeniul ''Relatii'', si sa-l lasi pe acesta asa cum e. Nu e un capat de tara. Toti gresim!
Mult succes in relatia ta!
R0MW4LD
Postat pe 3 Februarie 2011 10:56
De la: OLECO, la data 2011-02-03 07:12:42....relatia scartaie, partial din vina mea.... De aproape 2 ani eu nu am serviciu si stau pe banii ei. ....Ea a renovat apartamentul, ea a tinut casa.... Eu o ajut la curatenie, gatesc.....nici dragoste nu mai facem .... fosta mea prietena ne-a facut farmece...In decembrie mi-a spus ca vrea sa ma paraseasca pentru ca s-a saturat sa traga singura iar eu doar sa consum.......

Am sanse sa salvez aceasta relatie?


uauuu... sigur povestea asta nu e inventata?


as vrea sa rad mai mult, insa chiar nu pot....daca povestea asta e adevarata, cred ca e cea mai trista pe care am auzit-o in ultimul timp
battleofwits
Postat pe 3 Februarie 2011 10:59
De la: battleofwits, la data 2011-02-03 10:59:06
De la: OLECO, la data 2011-02-03 07:12:42....relatia scartaie, partial din vina mea.... De aproape 2 ani eu nu am serviciu si stau pe banii ei. ....Ea a renovat apartamentul, ea a tinut casa.... Eu o ajut la curatenie, gatesc.....nici dragoste nu mai facem .... fosta mea prietena ne-a facut farmece...In decembrie mi-a spus ca vrea sa ma paraseasca pentru ca s-a saturat sa traga singura iar eu doar sa consum.......

Am sanse sa salvez aceasta relatie?


uauuu... sigur povestea asta nu e inventata?


as vrea sa rad mai mult, insa chiar nu pot....daca povestea asta e adevarata, cred ca e cea mai trista pe care am auzit-o in ultimul timp


iti imprumut o batista? umarul nu este niciunul disponibil!
vitamina_c
Postat pe 3 Februarie 2011 11:01
De la: vitamina_c, la data 2011-02-03 11:01:48
iti imprumut o batista?


ti-a spalat sotu batista inainte sa pleci la servici?
battleofwits
Postat pe 3 Februarie 2011 11:04
De la: battleofwits, la data 2011-02-03 11:04:55
De la: vitamina_c, la data 2011-02-03 11:01:48
iti imprumut o batista?


ti-a spalat sotu batista inainte sa pleci la servici?


amantul! macar atata lucru sa faca si el!
vitamina_c
Postat pe 3 Februarie 2011 11:08
De la: vitamina_c, la data 2011-02-03 11:08:11
amantul! macar atata lucru sa faca si el!


si reusesti sa-l intreti din salariul tau? stiam ca au redus salariile celor din primarie
battleofwits
Postat pe 3 Februarie 2011 11:10
De la: battleofwits, la data 2011-02-03 11:10:26
De la: vitamina_c, la data 2011-02-03 11:08:11
amantul! macar atata lucru sa faca si el!


si reusesti sa-l intreti din salariul tau? stiam ca au redus salariile celor din primarie


sa nu-mi spui ca ai fantezii cu cineva de lucreaza la primarie?! te voi dezamagi crunt atunci! dar daca vrei iti fac cunostiinta!
vitamina_c
Postat pe 3 Februarie 2011 11:11
De la: vitamina_c, la data 2011-02-03 11:11:45...sa nu-mi spui ca ai fantezii ...

24/24 7/7
eu traiesc intr-o fantezie, ca de altfel si tipul care a deschis topicul
battleofwits
Postat pe 3 Februarie 2011 11:16
Femeia aia-i o sfanta, eu te dadeam de mult afara. Trantorul stupului care nici macar la pat nu presta bine.
Spanish_Dancer
Postat pe 3 Februarie 2011 16:10
De la: Spanish_Dancer, la data 2011-02-03 16:10:01... nici macar la pat nu presta bine.


dar daca la pat prestam bine...ma intretineai?
battleofwits
Postat pe 3 Februarie 2011 18:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PENTRU BEBE MIC 1 De la: ADINATURTOI 7 Noiembrie 2009 13:42
focuri de artificii 1 De la: luminar 7 Mai 2009 17:36
pentru concurs 1 De la: mami_meuv 2 Iunie 2009 20:16
as dori un ajutor 13 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:26
PORUMBEI ALBI PENTRU MIRI 3 De la: grace004927 30 Septembrie 2009 00:31