Setari Cookie-uri

rodos cu demipensiune???

as vrea sa stiu daca merita sa-mi iau demipensiune in rodos sau nu...am vazut niste oferte faine si incerc sa aflu mai multe informatii.
numai bine si multumesc!
ananico_yahoo_com
Postat pe 19 Martie 2011 12:34
Daca vrei sa cheltuiesti mai putin este bine sa-ti iei demipensiune,daca insa doresti sa vizitezi toata insula si te vei plimba mult este de preferat doar cazare cu mic dejun.Oricum mincarea nu este scumpa si este foarte variata si buna in toata Grecia.Nu-ti recomand allinclusiv-ul pentru ca nu se ridica la nivelul Turciei.Nu te bucura de un pret foarte mic pentru ca vei fi dezamagita de conditii.Daca iti permiti ia-ti un hotel de 4* pe malul marii,fugi de hotelurile din interiorul orasului !Carmen de la Europroiect travel.
carmen_natural
Postat pe 28 Martie 2011 14:12
De la: ananico_yahoo_com, la data 2011-03-19 12:34:10as vrea sa stiu daca merita sa-mi iau demipensiune in rodos sau nu...am vazut niste oferte faine si incerc sa aflu mai multe informatii.
numai bine si multumesc!
Mancarea in restaurante sau terase in Rhodos e ceva mai scumpa ! Sunt destule hoteluri de 3 stele cu plus in care preturile (intre 264-399 euro/persoana/zi)sunt foarte bune si beneficiezi de all-inclusive si chiar cu all-inclusive light(hotel Venezia) ! Poti intalni oferte "de criza" in Rhodos la Hotel Lomeniz(350 euro/zi) ,Meliton (264 euro/zi) sau Mitsis Petit ,Mitsis Faliraki Beach sau Sunshine -de 4 stele- ci preturi intre 399-420 euro/zi !.. Eu prefer in schimb o locatie cu mai multa verdeata si un voyage facut cu autoturismul propriu la Chalkidiki care mi se pare a fi cea mai frumoasa regiune a Greciei ! Insulele batute de vant cu tarmurile abrupte, cu putina vegetatie si cu prea "multa liniste" la asfintit..MA DEPRIMA !
crysis
Postat pe 28 Martie 2011 16:34
Rodosul merita toti banii,este o altfel de grecie dar nu la Lomeniz(atentie este 350euro tot sejurul nu pe zi !) si nici la Meliton,ambele sunt hoteluri proaste chiar daca ofertele par bune financiar.
Dar si Halkidiki e superba si se poate ajunge usor pe cont propriu,exista vile cu cazare de la 10euro/pers/zi
carmen_natural
Postat pe 29 Martie 2011 20:48
Tocmai am revenit din info-tripul din Rhodos si va anunt ca Lomenizul a fost renovat si arata super.Cine merge in Rhodos si e amator de fructe de mare va rog sa-mi scrieti ca sa va spun unde mincati foarte bine si convenabil ca pret.
carmen_natural
Postat pe 4 Mai 2011 13:38
Buna!
All Inclusive - pentru cei care vor doar sa stea la hotel si atat, relaxare.
Demipensiune - pentru cei care vor sa faca excursii individuale sau excursii optionale organizate de o jumatate de zi sau o zi
Mic dejun - pentru cei care vor sa faca excursii individuale sau excursii optionale organizate de o zi, doua zile.
carmen_ge
Postat pe 4 Mai 2011 22:50
Peisajul e super,am fost de 2 ori am frunzarit cu masina toata insula ,este printre cele mai frumoase din Grecia,este cosmopolita si mai scumpa decit alte insule.Hotelul de 5*pare de 4,hotelul de 4* pare de 3 si asa mai departe....
Exista citeva hoteluri foarte bune dar nu prea sunt de nasul nostru,tavernele si inchirierile de vehicule te rup....o bere la bar 5 euro,o bere la alimentara 1,5euro.....peste si fructe de mare la pescarie ca au gratar in aceeasi incinta si ti le prpara pe loc,gratis.
carmen_natural
Postat pe 4 Mai 2011 23:10
mai avem un pic si plecam in rodos....va povestesc la intoarcere impresiile.
numai bine tuturor!
ananico_yahoo_com
Postat pe 4 Iunie 2011 10:53
Nu rata Lindosul.ca patrimoniu UNESCO si Faliraki pentu viata de noapte!
carmen_natural
Postat pe 4 Iunie 2011 23:15
heloo tuturor!
tocmai ne-am intors din rodos!ati avut dreptate este superb!noi am stat in rodos si nu regretam!orasul este superb;istorie multa ;se vad urmele cavalerilor ioaniti peste tot si nu numai iar despre colos ce pot sa spun?!
o sa-l mai cautam si anul viitor ca tare mult ne-am placut!
am fost la lindos cu autocarul costa 5 eoro un drum este super ;am fost sus la cetate apoi la plaja(cu nisip);oa cetate se poate ajunge cu magarusul dar noi am mers pe jos ca nu-i greu drumul si parca prea imi parea rau de magarusi ca sa-i mai chinuim si noi-pareau si mai deprimati din cauza caldurii cred!
de la firma ne-am cumparat o excursie cu vaporul si-a merita-t am vazut afandou,tampichi,antony Quin.
concediu placut tuturor si numai bine!
ananico_yahoo_com
Postat pe 23 Iunie 2011 12:10
Colosul Il puteti cauta in urma cu ceva secole,au ramas din el doar caprele.Intradevar Rodosul este o altfel de Grecie,anul viitor incearca Zante.
carmen_natural
Postat pe 23 Iunie 2011 21:27
De la: ananico_yahoo_com, la data 2011-06-23 12:10:26heloo tuturor!
tocmai ne-am intors din rodos!ati avut dreptate este superb!noi am stat in rodos si nu regretam!orasul este superb;istorie multa ;se vad urmele cavalerilor ioaniti peste tot si nu numai iar despre colos ce pot sa spun?!
o sa-l mai cautam si anul viitor ca tare mult ne-am placut!
am fost la lindos cu autocarul costa 5 eoro un drum este super ;am fost sus la cetate apoi la plaja(cu nisip);oa cetate se poate ajunge cu magarusul dar noi am mers pe jos ca nu-i greu drumul si parca prea imi parea rau de magarusi ca sa-i mai chinuim si noi-pareau si mai deprimati din cauza caldurii cred!
de la firma ne-am cumparat o excursie cu vaporul si-a merita-t am vazut afandou,tampichi,antony Quin.
concediu placut tuturor si numai bine!

felicitari!
pickard
Postat pe 23 Iunie 2011 21:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
doar cazare=programul bani putini 13 De la: kudika_20963 13 Noiembrie 2012 09:42
Hotel Green Nature Resort MARAMARIS TURCIA 4 De la: lazy000884 15 Iulie 2009 18:46
casa in Bucovina 1 De la: rox_rbz 8 Decembrie 2011 18:08
Hotel Elly Beach Corfu 5 De la: carmen_natural 10 Iunie 2011 15:38
bilete internationale la tren 2 De la: Shoarezu 25 Aprilie 2009 09:48