Setari Cookie-uri

voi, cei ce iubiti! help me!

Dumezeu nu aprinde niciodata flacara iubirii cu un om casatorit, nu uita asta niciodata. Cele care azi pe termen scurt, ne fura amintirile de ieri; isi vor plati placerea unui furt, fatal, cu furtu-aceleiasi placeri.
Parerea mea e sa-i uiti pe amandoi, nici unul din ei nu e cel potrivit pentru tine ! Cauta cu rabdare si-l vei gasi pe cel care te va merita cu-adevarat!
Sarbatori frumoase si pupici !
Liuta
Postat pe 17 Aprilie 2011 07:16
De la: battleofwits, la data 2011-03-22 13:02:02
De la: Ame_ly, la data 2011-03-22 12:48:05
De la: Valy90, la data 2011-03-22 12:46:25
De la: battleofwits, la data 2011-03-22 12:45:11
De la: Valy90, la data 2011-03-22 12:39:20


o vreau ... sa puna accent pe viata spirituala si sa nu asculte de parerile altora, mai ales celor ne-crestini. Sa faca tot posibilul pentru a insusi caracterul lui Isus. Sa-si umple capul cu versete din Biblie


battle , ti-a ,,imprumutat" cineva nick-ul ?
perce_neige
Postat pe 17 Aprilie 2011 08:55
De la: perce_neige, la data 2011-04-17 08:55:02
battle , ti-a ,,imprumutat" cineva nick-ul ?




posibil, la cate absurditati mi-au iesit pe gura nici eu nu mai stiu
battleofwits
Postat pe 17 Aprilie 2011 09:01
De la: battleofwits, la data 2011-04-17 09:01:27
De la: perce_neige, la data 2011-04-17 08:55:02
battle , ti-a ,,imprumutat" cineva nick-ul ?




posibil, la cate absurditati mi-au iesit pe gura nici eu nu mai stiu

hai la o berica mai dau de ziua mea pt tn uita-te si tu ce soare e afara
yumy
Postat pe 17 Aprilie 2011 09:06
De la: yumy, la data 2011-04-17 09:06:09
De la: battleofwits, la data 2011-04-17 09:01:27
De la: perce_neige, la data 2011-04-17 08:55:02
battle , ti-a ,,imprumutat" cineva nick-ul ?




posibil, la cate absurditati mi-au iesit pe gura nici eu nu mai stiu

hai la o berica mai dau de ziua mea pt tn uita-te si tu ce soare e afara


hai noroc [img]http://smileys.on-my-web.com/repository/Drinks/drinking-41.GIF[/img]
battleofwits
Postat pe 17 Aprilie 2011 09:10
De la: battleofwits, la data 2011-04-17 09:10:25
De la: yumy, la data 2011-04-17 09:06:09
De la: battleofwits, la data 2011-04-17 09:01:27
De la: perce_neige, la data 2011-04-17 08:55:02
battle , ti-a ,,imprumutat" cineva nick-ul ?




posibil, la cate absurditati mi-au iesit pe gura nici eu nu mai stiu

hai la o berica mai dau de ziua mea pt tn uita-te si tu ce soare e afara


hai noroc [img]http://smileys.on-my-web.com/repository/Drinks/drinking-41.GIF[/img]

zi-mi ca te cheama florin macar sa ne serbam amandoi [img]http://smileys.on-my-web.com/repository/Drinks/drinking-41.GIF[/img]
yumy
Postat pe 17 Aprilie 2011 09:19
De la: yumy, la data 2011-04-17 09:19:25
De la: battleofwits, la data 2011-04-17 09:10:25
De la: yumy, la data 2011-04-17 09:06:09
De la: battleofwits, la data 2011-04-17 09:01:27
De la: perce_neige, la data 2011-04-17 08:55:02
battle , ti-a ,,imprumutat" cineva nick-ul ?




posibil, la cate absurditati mi-au iesit pe gura nici eu nu mai stiu

hai la o berica mai dau de ziua mea pt tn uita-te si tu ce soare e afara


hai noroc [img]http://smileys.on-my-web.com/repository/Drinks/drinking-41.GIF[/img]

zi-mi ca te cheama florin macar sa ne serbam amandoi [img]http://smileys.on-my-web.com/repository/Drinks/drinking-41.GIF[/img]


nu :P ... dar tot beau un pahar de vin cu tine [img]http://smileys.on-my-web.com/repository/Drinks/drinking-62.gif[/img]
battleofwits
Postat pe 17 Aprilie 2011 09:23
nici una dintre noi nu putem sa hotaram in locul tau. trebuie sa intelegi ca ceea ce iti spun ceilalti e neaparat cel mai bine. din cate am inteles X nu iti face viata tocmai fericita si cred ca dragostea ta pentru el e mai mult sub inconstientul tau. parerea mea e ca trebuie sa renunti la el ca el sta cu tine numai cand are nevoie. iar cel casatorit, din moment ce el vrea sa isi petreaca restul vietii cu tine nu esti vinovata ca se distruge casnicia lui. nu te-ai bagat tu, el hotaraste daca renunta la sotia lui. nu crezi? si daca tu te simti implinita alaturi de el , inima ce-ti spune? gandeste-te...sa iti fie tie bine. nu te chinui
merrienne
Postat pe 17 Aprilie 2011 11:15
Eu zic sa pui in balanta calitatile si defectele lui X .. iar daca defectele sunt mai multe renunta la el si fati viata frumoasa.. cateodata e bn sa te gandesti si la tine ..Cred k ai pierdut foarte multe sanse din pricina lui si nu merita
alielena
Postat pe 17 Aprilie 2011 13:44
cred ca e timpul sa te trezesti! nu stiu cat de fatala poti sa fii incat un barbat casatorit si cu 2 copii aflat la sute de km e dispus sa isi lase sotia si sa te ia pe tine....daca ai fi cu el, atunci cat de fericita ai fi?...sau cat de nefericita? te-ai gandit ca poate X simte ca mai exista cineva? poate te iubeste dar tu nu esti 100% langa el...problema este ca ti-ai complicat singura viata...sau poate esti o persoana egoista si nu vrei sa renunti la niciunul...eu sunt casatorita si crede-ma ca barbatul perfect nu exista...poate ca ai vrea sa faci din amandoi unul singur dar nu se poate! "fie ca dragostea la care nici nu visezi sa te gaseasca!" :D
allyya84
Postat pe 17 Aprilie 2011 15:01
trec printr-o situatie oarecum asemanatoare,numai ca eu iubesc un tip pe care nu l-am vazut niciodata...iubirea asta mi-a schimbat viata si mi-a distrus personalitatea..stiu ca pare o nebunie dar cine a trecut prin asta,poate intelege..iubirea virtuala este la fel de puternica precum cea reala..pentru mine e tragic faptul ca el nu mai vrea sa vorbeasca cu mine,nu mai intra pe meess,nu ma mai baga in seama..traiesc setimentul ca nu mi-a inteles nici mintea si nici sufletul..totul pentru mine a devenit un cosmar..va rg sa nu radeti si sa ma privit cu ingaduinta,este o poveste absolut reala
kudika295250
Postat pe 17 Aprilie 2011 17:22
BUNA. EU CE SFAT POT SA ITI DAU ESTE SA TE INDEPARTEZI DE ACEL X CARE ESTE UN TIP PROBABIL CARE NU STIE CE VREA DE LA VIATA. EU ITI MAI SPUN CA INTR-O ZI TU AI SA INEBUNESTI DEA BINELEA .SFATUL MEU ESTE SA STAI UN TIMP SINGURA SI SA REFLECTEZI CA PETICUL TAU SCRIS DE DUMNESEU ITI VA APARE IN CALE CAND NU TE ASTEPTI DRAGA MEA. POVESTEA TA ESTE TARE URATA SI AI GRIJA DE TINE DE SANATATTEA TA CA ESTE MAI PRESUS DE ORICE PT CA IUBIREA ADEVARATA VINE LANGA SUFLETUL TAU CAND NU TE ASTEPTI TU. SI ACEL CARE SIA BATUT JOC DE SUFLETUL TAU VA FI IMPOVARAT INTR-O ZI PT CA DUMNESEU NU LASA PE NIMENI NEPEDEPSIT.
enigmatica
Postat pe 17 Aprilie 2011 17:30
Subscriu la ce a zis Valy90.
Vrei si tu o felie de fericire in viata asta si totusi te multumesti cu firmiturile ce cad de la masa altora.
Pareraa mea e ti-e frica sa fii fericita, altfel ai face ceva cu viata ta. Sincer cred ca mai ai timp sa prinzi trenul , pe ultima suta de metri. Trebuie sa vrei cu adevarat si daca vrei , vezi ce esti dispusa sa sacrifici. Pentru ca orice lucru bun, cere sacrificii. Ia-o de la capat in alta parte, cu alti prieteni, alte perspective. Rupe lanturile. Toate.
kudika024458
Postat pe 17 Aprilie 2011 17:48
desi sunt femeie ma straduiesc sa inteleg ,dar mi-e foarte greu.ori cit de indragostit esti pune ratiunea pe primul plan,credem-ma se poate
kudika377807
Postat pe 17 Aprilie 2011 18:10
BUN SI RASPUNSUL DVS. , PROBABIL ESTI AMANTA !,NU ?!
ANACONDA33
Postat pe 17 Aprilie 2011 18:55
in primul rand nu cred ca e corect ca umbli cu un tip casatorit,cat despre faptul ca te-ai gandit sa ramai cu el si poate sa iti formezi o familie,gandeste-te ca el are deja una,si cum isi inseala sotia si familia cum,asa te va insela si pe tn mai tarziu,cu tipul asta x,atata timp cat nu o sa fi ferma cu el si sa nu il mai ierti de fiecare data, nu vei rezolva nimic,pt ca probabil te vede ca pe ceva la care apeleaza atunci cand se plictiseste de altceva,daca ai face ceva sa ii arati ca exista posibilitatea sa te piarda definitiv daca nu se hotareste ce vrea,poate ai reusi ceva,daca nu merge asa,inseamna ca el chiar nu te iubeste si nu trebuie sa iti mai pierzi timpul si gandurile cu el
elena12345
Postat pe 17 Aprilie 2011 19:49
Draga mea stiu cat iti e de greu ca asa am patit si eu,chiar mai grav.EU m-am casatorit cu 'X' si avem si doi copii.Am renuntat la tot pt el si nu am facut decat sa traiesc in acea zona neutra de 12 ani fara sa primesc nimic in schimb.Am aceleasi sentimente ca si tine si stiu cum e sa astepti sa se schimbe ceva.Eu am 36 de ani si sunt inca tanara si simt ca mi-am irosit viata si am daruit dragoste unui om care nu este in stare sa o primeasca. Am renuntat la iubirea altuia,la intelegere si la tot ce poate insemna confort pt o dragoste irationala.MARE GRESALA.Stiu cat de greu e dar sfatul meu e sa incerci sa-l uiti.Esti tanara si nu merita sa-ti irosesti viata si sanatatea mintala pt nimeni.FII EGOISTA,gandeste-te numai la tine,el sigur nu o va face.
KIMIK
Postat pe 17 Aprilie 2011 20:30
tu singura ai zis ...sant dusa cu capul.....cred ca ai dreptate ....nu ti ajunge un singur barbat ..iubeste unu singur fata draga si ai sa scapi de probleme ....sant lucruri mai rele pe pamant ,,,sfatul meu este ; iubeste unul...si bine....bafta ...
jessika_lsd
Postat pe 17 Aprilie 2011 20:33
parerea mea e ca pentru acel X ai facut o obsesie si nu e dragoste...stiu ca tie iti este imposibil sa crezi asta dar aceasta "obsesie" e mai puternica decat tine.... puneti intrebarea: tu ca femeie meriti ca acel X sa plece cand vrea el si sa se intoarca tot cand vrea el?.....impune-ti sa faceti o pauza...in una din certuril pe care spui ca le aveti incearca sa te indepartezi de el......incearca sa faci lucruri care cu el nu le faci...ocupati timpul mai mult de cat o faci cat esti cu el......fii ndependenta....esti femeie deci trebui sa fii respectata si independenta....sper sa reusesti si sa iti faci un vitor alaturi de cel care e la distanta....incalca "fortele naturii" si fii fericita ca meriti.....si nici o rusine nu ar fi sa apelezi la un pshiolog....te-ar ajuta mult....
manuik4u
Postat pe 17 Aprilie 2011 20:42
in primul rand ar trebui sa ai o discutie cu tine insat si dupa aceea sa incerci sa discuti cu altcineva. Incearca sa iti raspunzi singura la cateva intrebari cum ar fi: ce vrei tu pt tine de la viata si de la viitor, ce inseamna fericirea pt. tine, cine este cea mai importanta persoana pentru tine, art trebui sa fii tu cea mai importanta persoana pt tine, si daca ai incredere in tine. daca tu nu te ajuti nimeni altcineva nu o poate face. Trebuie sa intelegi ca viata ta nu este legata de un om iar tu insemni mai mult decat simpla bataie de joc a cuiva sau un obiect care te ajuta sa nu te plictisesti. din cate am inteles cam asta esti tu pentru domnul X. iar in ceea ce priveste relatia ta cu celalalt barbat mie mi se pare oribila si dezonoranta. Problema nu este ca il iei de langa sotia lui ci faptul ca lasi 3 copii fara tatal lor. Asta ar trebui sa fie aspectul principal. Iar acest barbat casatorit daca si-a inselat sotia cu tine cu siguranta te va insela si pe tine cu alta, nu se va schimba. iar viata nu inseamna relatia cu un barbat. Canalizeaza-ti atentia si energia catre ceva constructiv si important pt tine, ocupati timpul si fii disponibila sa cunosti noi oameni. UITA-I PE CEI DOI BARBATI DIN VIATA TA DE PANA ACUM.
Bafta.
Iulia20072
Postat pe 17 Aprilie 2011 21:36
Draguta, eu cred ca ar trebui sa pui capat relatiei cu X chiar nu iti face bine aceasta relatie si nu aveti nici un viitor impreuna, stii proverbul ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust.....
Cat despre tipul insurat chiar crezi ca ti-ai putea cladi fericirea pe nefericirea alteia, faptul ca ar vrea sa fie cu o alta femeie decat sotia lui arata cat de "devotat" poate fii intr-o relatie....
Esti inca tanara si sigur meriti sansa de a fii fericita alaturi de un barbat care sa te merite ....

Succes!!!
healthy006715
Postat pe 18 Aprilie 2011 00:51
buna dimineata. am citit mica ta scrisorica.la 30 de ani,draga mea.iti poti da seama daca cel langa,care ai stata atata timp doreste sau nu sa fiti impreuna.comunicarea cred ca e mai importanta decat dragostea uneori. dar umila mea parere este ca ar trebui sa te desparti de el,sa cauti pe cineva care sa te merite cu adevarat.
miry_662001_yahoo_com
Postat pe 18 Aprilie 2011 05:08
Pai..eu zic ca cel casatorit nu isi va lasa sotia, TOTI spun asa, si distanta care este intre voi plus faptul ca va vedeti atat de rar il face sa te doreasca si mai mult; crede-ma, am fost in aceeasi situatie si ar trebui sa renunti si la x, asta e clar, crezi ca daca va veti muta impreuna situatia va fi mai buna?? Nooo, o sa fie din ce in ce mai rau! si poate atunci chiar nu vei mai avea cale de iesire!
Pup si sper sa fii bine!
Si crede-ma, faptul ca traiesti intr-un oras mic te face sa crezi cumva ca optiunile tale sunt limitate, dar nu e deloc asa!
kudika376392
Postat pe 18 Aprilie 2011 07:51
De la: adina_gh, la data 2011-04-18 09:39:16Draga femeie:

Nu sunt chiar in putere sa te judec.............
dar incerci sa o faci....
ad__83
Postat pe 18 Aprilie 2011 09:43
La 30 de ani, ar trebui sa gandesti altfel. Nu ca una de 15-16 ani. Cum adica tu vrei sa te desparti de X, ca se vede normal, ca umbla cu tine doar cand are CHEF (si de unde stii tu ca nu te inseala?) Ai tu nevoie de un tip de asta doar ca sa te imbratiseze cineva? Sau sa va intalniti ca cei de 15-16 ani prin parc la o plimbarica doar? pai ori ai o relatie serioasa cu el, (ca 6 ani nu-s putini) si va mutati impreuna, sa vezi si tu cum e sa fi "casatorita" .
Ori il lasi balta. Nu-ti doresti si tu o familie? copii?
Iar cu cel casatorit: foarte bine ca l-ai refuzat. Ce iti da eu sfaturi de relatie, cand habar nu are sa-si rezolve propria viata? Si scriai ca te-a cerut in casatorie e normal????? e casatorit!!!!! unde sa te ceara???? Nu cred ca ai nevoie de un tip ca el.
Tu tre sa iti analizezi foarte serios situatia in care te aflii, si sa iti dai seama singura de CINE ai nevoie.

Noi de pe forum iti putem da doar idei, dar TU trebuie sa decizi. Sa nu crezi ca v-a fii vreo Zana buna printre noi, care iti va putea scrie reteta completa cum sa ai o viata fericita la 30 de ani, intre doi barbati dintre care nici unul nu e pentru tine.

Eu iti zic ca cei doi sunt ca o sticla de bere cu premii: ii desfaci capacu si scrie "cauta in continuare" dar pana ce nu bei toata sticla , nu cauti la alta sticla premiul. Eu cred ca tu bei berea aia de ceva timp, asa ca si-a pierdut gustul. Nu ezita, CAUTA IN CONTINUARE!!!!!!!! BAFTA
poisongirl87
Postat pe 18 Aprilie 2011 09:56
Daca ceva nu merge intr-o relatie la inceput nu o sa mearga niciodata. Tu singura spui ca X nu-ti ofera nimic.
Despre cel casatorit poti sa spui ca e un babat bun abia cand va fi divortat si te va cere de sotie, pentru ca altfel nu face decat sa te foloseasca. Obtine de la tine ce nu poate de la sotie, si este foarte usor sa fii dragut cand nu ai obligatii. Sfatul meu sincer ar fi sa incepi de la zero si sa gasesti un barbat care iti poate oferi o familie nu vise.
Nu pot sa-ti spun decat sa fii curajoasa si independenta si gandeste-te ca dc mai pierzi 5 ani s-ar putea sa fie prea tarziu sa mai ai forta sa incepi o noua viata, acum inca se poate.
Mult noroc !
alhmeida
Postat pe 18 Aprilie 2011 10:10
Draguta,important este ca nu te plictisesti si atata timp cat te simti bine cu x,cand mai apare si un y casatorit cu o alfa,iar consolarea-ti face bine,te sfatuiesc sa iei la rand toate literele alfabetului,experimenteaza in continu,ca viata-i scurta.poti face si bani din chestia asta,dupa ce te retragi d.p.d.v. sexual la pensie,te apuci sa creezi romane si telenovele,iar cand vei atinge culmea succesului literar,nici n-o sa-ti vina sa crezi ce armasar tanar se poate indragosti de tine pana cand moartea v-o despartii!
b_sirius325168
Postat pe 18 Aprilie 2011 10:29
Draga mea eu nu incerc sa iti dau sfaturi sau sa iti spun ce sa faci! nimeni de aici nu este exact in situatia ta! eu iti pot spune doar 2 lucruri! ori iti iei frumos o vacanta... pleci undeva pt 2 saptamani, o luna vezi tu si te gandesti! analizezi calitati si defecte la fiecare in parte si alegi daca tu tii neaparat sa alegi :P:P:P o alta idee ar fi sa iti iei frumos adio de la amandoi si sa stai singura o luna, doua apoi pleci in cautarea iubirii la alte persoane! are balta peste singura problema e ca timpul trece asa ca i-a o decizie si savureaza viata :P Bafta
Ranna4you
Postat pe 18 Aprilie 2011 11:49
Roaga-te la Maica Domnului sa-ti arate calea. Pe cel cu familie eu zic sa-l uiti."x" ti-a descoperit anumite slabiciuni ale tale si acum profita de ele.Sfatul meu, desi nu-mi place sa dau sfaturi, ar fi sa "ramai" o perioada tu cu tine si ai vezi ca solutia o sa apara. Iti doresc numai bine.
ninanca
Postat pe 18 Aprilie 2011 12:25
buna,vad ca sunt o gramada de comentarii pe subiectul asta nu am reusirt sa le citesc pe toate,dar parerea mea e sa renunti la amndoi,nici unul nu e bun pt tine.cel insurat pt ca are deja o viata si nu are rost sa intri cu bocancii in viata lui....si celalalt pt ca s-a obisnuit cu tine,nu cred ca mai e iubire.eu asa asi face in locul tau...chiar daca este f greu pt ca inima nu te lasa.....dar eu zic sa te gandesti mai intai la tine si pe urma la restul lumii
kudika325362
Postat pe 18 Aprilie 2011 13:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac 2 De la: _oktober_ 19 Decembrie 2009 13:12
Back or forward? 2 De la: misteryos25 22 Septembrie 2009 11:45
Am nevoie de un sfat si nu am la cine sa apelez... 19 De la: dyakarina 11 Februarie 2014 13:31
Acceptare sau..uitare?! 19 De la: Elly_Whitesoul 1 August 2011 17:22
AM MARE NEVOIE DE AJUTOR!! 21 De la: Nemesis_25 27 Octombrie 2009 13:21