Setari Cookie-uri

voi, cei ce iubiti! help me!

Draguta, tu nu ai nicio problema, cel putin asa cred eu. Vezi tu, nu e in regula sa te incurci cu barbati insurati ( crezi ca daca pe ea o inseala cu tine pe tine nu te va insela cu alta?)
In al doilea rand "x" e un tip care "nu te vrea dar nici nu te lasa: asa ca... lasa-l tu pe el. O sa suferi un pic( o luna, un an ...cine stie) dar o sa treaca.
Deci..concluzia e ca DOAR TU TE POTI AJUTA, nu te teme de ce greu o sa fie, priveste pozitiv lucrurile ( o sa scapi de neliniste, o sa gasesti pe cineva care merita, o sa ai parte doar de bine).
Crede-ma! Si eu am stat 4 ani cu cineva ca "x" care nici nu ma vroia dar nici numa lasa , mereu imi spunea ca ma iubeste dar ca mama lui nu e ma vrea si el nu poate sa isi supere mama asa ca... am trecut peste sentimentele ce le aveam pentru el, m-am inarmat cu tigari si cafea, m-am cufundat in munca si..... a trecut.
Inca ma mai gandesc la el si inca il iubesc dar........ nu merita o femeie ca mine asa ca... I will survive!
SUCCES! Secretul reusitei tale este in sufletul tau!
lisaU
Postat pe 16 Aprilie 2011 09:45
E in natura umanã sa fim nemulțumit de ploaie, de cer senin, de cel de lângã tine. Dar fiindcã mereu dorim mai mult de la noi, cred ca cel mai bine ar fi descoperim in celãlalt cerul când e senin, ploaia când e inorat si atunci când nimic nu poate fi descoperit, mergem mai departe. Asta am învãțat in 9 ani de relație, când nimic nu avea sa notifice despartirea. Si s-a întâmplat! A fost ușor dezastruos, dar acum când privesc înapoi, nimic nu e de regretat. Tot ce conteazã din cei 9 ani e ca fiecare l-a învãțat pe celãlalt tot ce era mai bun. Dacã poți crede in viitor fãrã sa privesti înapoi, înseamnã ca ești pregãtita sa dai drumul. Cred ca cel mai bine ar fi sa stai singura, sa te descoperi, sa te reinventezi!
miracle
Postat pe 16 Aprilie 2011 09:50
Draga mea, in viata este bine sa alegi ceea ce este mai bine pentru tine si viitorul tau. Trebuie sa analizezi la rece toata situatia si sa iti dai tu singurica seama de ceea ce iti doresti in primul rand. Daca iti doresti relatii fugare si dezamagire alege persoana X, daca iti doresti fericire o familie si tot ceea ce este mai bine pentru tine alege o alta persoana diferita de cei doi. Nici cel casatorit nu o sa iti mai aduca atatea satisfactii la un moment dat. Copiii tipului casatorit vor ramane copiii lui toata viata si asta s-ar putea sa devina deranjant la un moment dat pentru tine. Uita de trecutul tau, elibereaza-te de enrgiile negative care te inconjoara si incearca sa cunosti o terta persoana potrivita pentru tine.
Iti doresc mult succes si multa fericire.
RIAJ
Postat pe 16 Aprilie 2011 09:51
De la: Cobra09, la data 2011-03-22 11:40:03Incurcate sunt caile Domnului
x,y,w,j,
kudika323092
Postat pe 16 Aprilie 2011 10:00
draga mea, cred ca ar tb sa ti iei viata in serios si sa te gandesti foarte bine la ceea ce ai de facut.cred ca respectivul X nici macar nu te iubeste,poate e atractie fizica sau poate ca te iubeste insa il plictisesti si dupa cv timp te vrea inapoi. tu pentru el...:-? cred ca e doar o obsesie..ar tb sa ti limpezesti gandurile si sa vezi daca intr adevar merita sa duci o astfel de viata sau sa o iei de la 0. viata e scurta asa ca traieste o din plin ,fiecare zi ca si cum ar fi ultima.si nu cred ca alaturi de X vei avea parte de astfel de placeri. ai grija de tine
kudika130902
Postat pe 16 Aprilie 2011 10:03
Draga mea,sfatul meu este ca cel casatorit nu doreste decat o relatie temporara,pt ca are nevoie de divertisment,iar tu vei fi cea sacrificata L-ai intrebat de ce doreste sa fie cu tine???Gandeste-te ca daca-ti cladesti fericirea pe nefericirea alteia nu vei fi niciodata fericita ,dar mai ales cei doi copilasi vor suferi enorm,pt ca mama nu poate fi inlocuita cu nimeni..Ti-asi recomanda sa nu-i dai atata atentie acelui "X",sa-l tratezi cu indiferenta si vei vedea rezultatul... Nu te grabi sa te legi de cineva numai de dragul unei relatii... Fii desteapta ,iubeste-te mai intai pe tine si sa stii ca destinul tau este asigurat si nimeni nu ti-l poate modifica.Traieste-ti viata ,cu bucuriile ei si zambeste mult ca sa atragi doar energia pozitiva spre tine .Cu drag Gina.
kudika323092
Postat pe 16 Aprilie 2011 10:09
Cred ca te inteleg....am avut aceiasi problema...cu un tip cu 12 ani mai tanar..timp de patru ani...dar la inceputul acestui an mi-am adunat curajul si am spus NU...pana aici a fost...stiu ca este foarte greu...i-am sters nr. de tel din memoria telefonului meu si nu raspund la nr. pe care nu le cunosc....este ca si cand te lasi de fumat...ori de lasi deodata ori deloc....nu merge cu putin cate putin...trebuie sa fii foarte hotarata. In privinta tipului insurat...punete in situatia sotiei lui si incearca sa privesti prin ochii copiilor lui...si vei stii deja sfatul meu. Gandeste-te cum te-ai simti tu in situatia sotiei lui...niciodata nu vei fi fericita daca incerci sa iti cladesti fericirea pe nefericirea altora...dar in final totul depinde de tine si de vointa ta...tu trebuie sa te gandesti ce-ti doresti de la viata...nu uita viata e foarte scurta si trebuie sa ti-o traiesti frumos....
MonicaH
Postat pe 16 Aprilie 2011 10:18
Draga mea!

Nu sunt dzeu sa-l condamn pe nimeni dar eu in locul tau asi parasii pe acel barbat casatorit!Daca un barbat casatorit care mai are si doi copii deasupra este atat de iresponsabil,infidel si nemernic si gata de a parasii familia ce garantie ai ca nu va face la fel si cu tine peste vreo 2-3 ani dupa ce-ti mai face si tie vreun copil??Fi sigura ca daca a fost infidel cu nevasta sa va fi si cu tine garantat!
Cat despre barbatul x,pina ce spui ca o iubesti pe acel barbat eu chiar nu inteleg cum te poti culca cu altul??Ce iubire e aceea cind spui ca adori si nu poti trai fara el dar te culci cu altul?Stii ce inseamna iubirea???Ceva atat de sublim ca nu poti nici macar prin gand sa te gandesti la altu nu sa mai si faci sex cu altul!!!!In locul tau asi parasii pe ambii si asi cauta un altul pt ca dupa parerea mea nici unul din cei doi nu este cee ace doresti cu adevarat!De sigur,decizia iti apartine acesta este opinia mea ..dar pt ca fiecare suntem liberi arbitru de aalege ,decizia itit apartine!Eu iti doresc oricum numai bine,si multa bafta!
raziela
Postat pe 16 Aprilie 2011 10:22
Buna, sper sa iei in serios parerea mea, cu siguranta ai o problema prin faptul ca tu atragi persoane care iti fac rau.Din cate am citit x clar nu este potrivit pt nicio femeie- nu doar pt tine- sau nu simte iubire pt tine. In ceea ce priveste dl. casatorit- aici gresesti tu- nu ar trebui sa faci ceea ce faci...chiar daca va vedeti rar, nu este normal, incearca sa te pui in locul sotiei lui...nu este normal ceea ce faci......imi pare rau sa spun asta dar cu siguranta ai o problema.Incearca sa vb cu un psiholog, s-ar putea sa fii uimita placut de rezultat.
justformysoul
Postat pe 16 Aprilie 2011 10:22
Ady... eu una cred foarte mult in destin si ca fiecare intamplare din viata noastra are un scop precis.... poate ca acel om pe care l ai cunoscut iti arata doar ca poti gasi ceva mult mai bun... nu ti zic sa mergi in bratele lui si sa calci totul in picioare in jurul vostru.... dar intelege ca X este putin mai putin bun decat celalalt... si ca poti gasi mereu ceva mai bun.... trebuie sa cauti, iar daca o sa ajungi sa faci asta e doar pentru ca ti ai asumat riscul si pentru ca TU ti ai dorit ceva mai bun... vei constata ca daca deschizi ochii ai langa tine multi oameni buni care te vor sustine in orice ai decide... Parerea mea personala, (din experienta proprie cu Y (un ihhhh) alaturi de care am fost 5 ani)) renunta la X.... te face sa dai pe invizibil ceea ce ar trebui sa vezi! eu am facut asta si de o luna ma simt cea mai fericita femeie din lume (nu exista variante de comparare intre ei).
inima
Postat pe 16 Aprilie 2011 10:27
lasai pe amandoi x nu te merita asta e clar doar ca nu vrei sa vezi asta si iti faci singura rau si e pacat ca ai o varsta nu mai ai 20 de ani vrei sa ajungi si peste 10 ani tot asa ptr ca daca nu iei o hotarare tot asa vei fi si va fi vai de tine,iar cu cel casatorit nu stiu ce sa zic e f greu sa iti parasesti familia eu zic ca ar trebui sa ii lasi pe amandoi si sa iti gasesti pe cineva singur cu care sa iti poti face o relatie ptr esti capabila de un om intreg nu de jumatate,parerea mea.
kudika228367
Postat pe 16 Aprilie 2011 10:29
Hmm ..ce sa faci ?sa te maturizezi si sa vezi partea plina a paharului,relatia asta nu ti va aduce decat suferinta ,renunta la ambii si incearca sa fii deschisa la o relatie adevarata cu un tip care sa te respecte ,pt ca cei doi...scuza ma se folosesc de tine cand au ei chef,deci draga mea ..maturizeaza te !nu exista NU POT ,fi egoista si nu te multumi cu firimituri ce cad de la masa lor.Ai grija de tine.
nykol_healthy
Postat pe 16 Aprilie 2011 10:51
De la: battleofwits, la data 2011-03-22 11:45:47
De la: andyana, la data 2011-03-22 11:35:19...ce sa fac? va rog, ajutati-ma cu un sfat!


Daca acea dragoste sau sentimente vin de sus, si ai aprobarea lui Dumnezeu de fi cu persoana respectiva, e imposibil ca dragostea sa se stinga. Pentru ca daca Dumnezeu a aprins flacara dragostei, pai fii sigur ca tot El te va ajuta ca sa o mentii sa nu se stinga.


Ooooo,frumos raspuns ai dat,surprinzator de frumos!
Nonaflowermay
Postat pe 16 Aprilie 2011 10:53
Fa tot posibilul si rupe accea relatie BOLNAVA cu "x".Ai incredere in tine si vei reusi!E drept ca nu e usor dar ,vei reusi.Nu lasa sa treaca anii tineretii chinuindu-te intr-o relatie care nu-ti aduce implinire si fericire!

AI O SINGURA VIATA SI NIMENI NU ARE DREPTUL SA-SI BATA JOC DE EA,NICI MACAR TU!

E sfatul unei femei care are si un copil si care a invins.

POTI SI TU!
Nisulescu_Maria_1
Postat pe 16 Aprilie 2011 10:55
Nu e usor prin ceea ce treci.Dar nici nu esti singura incercata cu siguranta. Daca deja ai constientizat faptul ca ai o problema si ai si cerut ajutor, chiar daca poate nu unde trebuie, e deja un pas important catre vindecare.
Spunea cineva tot aici ca dragostea vine de la Dumnezeu. Nimic mai adevarat. Iubirea ce o simtim pentru celalalt este Dumnezeul din noi, pentru ca nu exista sentimente mai frumoase, atunci cand ele sunt adevarate. Dar e nevoie si de putin discernamant.
Parerea mea e ca vindecarea vine tot din tine. Dar pentru asta nu trebuie sa pendulezi intre relatii, caci nu e o soluti,e se pare. Ai nevoie de un timp al tau, singura, in care sa-ti stabilesti ceea ce iti doresti cu adevarat, pentru ca nici asta nu stii inca. In fiecare poveste de dragoste daruim o parte din noi celuilalt. Ne impletim existenta cu a lui in moduri de care nici macar nu ai idee, Apoi, cand relatia se rupe din diverse motive, e nevoie de timp sa ne reintregim, sa capatam inapoi ceea ce am oferit, sa redevenim noi insine, cu totul. Dar acest proces ia timp... Daca intram intr-o relatie cand inca suntem imprastiati prin universul celuilalt, acea relatie nu va avea niciodata sanse de reusita. Insa daca avem rabdare - si stiu cat de greu e - sa ne vindecam, sa ne treaca furia si fustrarea, supararea si durerea, atunci o putem lua de la capat curati si intregi.
Faptul ca te-ai latasat de un barbat casatorit, are si el niste explicatii si ar fi foarte mult de comentat. Dar aici sunt alegerile lui, el este cel care minte, care inseala. Cu siguranta daca tu existi in viata lui, inseamna ca si el are niste lipsuri, niste nevoi neimplinite in casnicie. Daca tu apari si dispari, pentru el este un lucru favorabil la un moment dat, pentru ca nu puune prea multa presiune pe el, si ia doar ceea ce ii dai tu, atunci cand esti... Nu spun mai mult, desi as putea.
Dar revin. Parerea mea e ca trebuie sa stai singura o vreme, sa vorbesti cu tine sincer, sa incerci sa afli ce vrei cu adevarat. Iar atunci cand vei stii, sa te rogi la Dumnezeu si sa ai rabdare. Nimic frumos, valoros si adevarat nu este foare usor de obtinut. Dar atunci cand vine, ne umple existenta.
Si daca poti, te-as sfatui chiar sa mergi si la un psiholog, unul cu care sa poti vorbi sincer si fara frica, pe aceeasi lungime de unda. El te poate ajuta sa gasesti mai repede calea spre vindecare. Iar cand vei fi perfect stabila si hotarata, atunci vei stii daca trebuie sa te uiti in urma si sa alegi, sau pur si simplu sa mergi mai departe...
Eu nu pot decat sa iti doresc succes.
bella.flenches@hotmail.com
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:00
eu l-as parasi pe X, mi se pare ca nu merita osteneala asta...dar nu uita EU... tu faci cum simti.
sandacosarca
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:01
eu l-as parasi pe X, mi se pare ca nu merita osteneala asta...dar nu uita EU... tu faci cum simti.
sandacosarca
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:01
RENUUUUUUUUUUUUUNTZA ,CAT MAI AI TIMP ! CRED CA TOTUSI PE UNDEVA ESTI DEPENDENTA DE EL !GRESESC UNDFEVA ????????
kudika377840
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:08
RENUUUUUUUUUUUUUNTZA ,CAT MAI AI TIMP ! CRED CA TOTUSI PE UNDEVA ESTI DEPENDENTA DE EL !GRESESC UNDFEVA ????????
kudika377840
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:08
CAND AI TIMP TE-ASTEPT LA MINE LA O CAFELUTZA SA-TI DAU O MANA DE AJUTOR !!!!!
kudika377840
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:11
Poate nu m-ai cunoscut pe mine...ca uitai toata matematica asta cu x si oameni insurati!

Uite id meu...alinutz_08 intra si specifica de unde ai id si adu-mi aminte de discutie...;)
alinutz0825
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:15
lasa-l pe X....daca nu il lasi nu te va lasa sa ai o viata...o sa te chinui asa o perioada si pana la urma tot la despartire vei ajunge....am fost in situatia ta si crede-ma ca stiu ce spun....eu l-am lasat si mi-e fffff bine acum....si eu am o relatie cu un tip casatorit si desi uneori imi este f greu, e si ffff bine....o sa fie bine si pt tine cand vei gasi puterea sa-i spui lui X: pa, vezi-ti de viata ta si lasa-ma!
kudika047305
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:16
o mama!pai nicicum nu e bine.la ala cu familie ii strici familia si asta e clar k-si bate joc de tine.deci renunta la el si cauta unul de doamne ajuta.k dak vrei poti s renunti .aia nu e dragoste e obsesie si e dorinta de stabilitate.
sorcaandreea
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:16
doamne ..am doar 21 de ani(poate nu am ajuns la acea maturitate incat sa pot fi de acord cu tine ) ...femeie nu te cunosc dar din cate ai apucat sa scri aici...eu nu as putea sa ma bag niki cum intr o relatie cu atat mai putin intr o casnicie al carui rezultat sunt 2 copii..mai ales ca ma bandesc in felul urmator:daca a lasat o pe aia pt mine asa ma va lasa si pe mn pt alta binevoitoare la fel ca tine.cum as putea sa fiu fericita cu un barbat care nu este al meu ..roata se va intoarce si gandeste te ca esti femeie si nu stiu cum ti ar fi sa fi inselata cu atat mai mult atunci cand nu esti tu pe primul lok ci binele copiilor...mie, fara suparare femeile de genu imi provoaca scarba . unde mai punem ca inca te mai agati de o relatie care nu stiu cat e de veridica.
3liza
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:22
Draga mea, esti intr-o situatie in care ai nevoie de un sprijin real.Ar fi bine sa poti rezolva, cat mai curand, dilemele care te macina, pentru ca aici nu mai e vorba doar de viata ta, ci si de a celorlalti. Problemele tale nu se vor rezolva peste noapte, este nevoie de timp si de capacitatea ta de a te maturiza din punct de vedere emotional. Daca simti ca iti doresti sa depasesti aceasta situatie, scrie-mi si iti voi raspunde cu promptitudine.
kudika226769
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:22
La 30 de ani , femeia are un mister aparte si nevoia de dragoste o face sa nu mai gandeasca normal. Dar parca mai e ceva normal acum? Se aceea si accepti o situatie care -ti da dureri de cap. Ce-ti trebuie X daca nu-ti da fiorii aceia specifici sau implinirea iubirii ?E adevarat ca iubirea vine cand vrea ea, dar daca tu nu-i faci loc... Unde sa vina, peste X ? Tine saptamana mare POST ca la carte, spovedeste-te si impartaseste-te, ia lumina si sa vorbim dupa aceea. TOATE SE VOR REZOLVA, va veni si iubirea dar de data asta cu ajutorul DOMNULUI. Deci va fi pentru toata viata. SUCCES!
maricercel
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:25
buna..sfatul meu este sa nu incurci cu cel insurat pt ca stiu ce inseamna sa fii sotie sa ai un sot acasa sa existe dragoste si sa apara alta femeie in viata lui si sa se termine totul...mai bine te gandesti sa fii singura si sa iti faci ordine in viata ta..:)
puf
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:29
iar a trimis kudika mail cu cele mai discutate subiecte!!!
geo_refinantat
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:32
Inseamna ca estei ofire slaba. oricat de dureros ar fi, trebuiesa tedesparti!!! ASm trecutsi eu prin aceasta, si mi-a parut bine ca am luat decizia corecta, pur si simplu m=am despartit. Nu merita sa iti strici viata pentru nimeni, ca dupa ceea iti va parea rau, cat o sa mai traiesti!!!
kudika080439
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:36
Inseamna ca estei ofire slaba. oricat de dureros ar fi, trebuiesa tedesparti!!! ASm trecutsi eu prin aceasta, si mi-a parut bine ca am luat decizia corecta, pur si simplu m=am despartit. Nu merita sa iti strici viata pentru nimeni, ca dupa ceea iti va parea rau, cat o sa mai traiesti!!!
kudika080439
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anii... cat de mult conteaza diferenta de varsta? 34 De la: kudyka_ta 12 Iulie 2010 03:16
Barbatul de care sunt indragostita,iubeste pe alta !!!!!! 7 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:50
oare chiar nu putem fi impreuna 54 De la: always_same 1 Iulie 2011 16:26
Iubirea nu e imposibila,o facem noi! 11 De la: therapsong2 17 Iulie 2009 21:56
diferenta de varsta 3 De la: steffy91 28 Decembrie 2009 16:04