Setari Cookie-uri

CELULITA -O PROBLEMA

Dupa multe cautari pe internet am hotarat sa deschid un topic nou in care vreau sa dicutam despre celulita si cum o putem remedia ,dar asta numai din experienta voastra ,nu din auzite sau promovari de produse.Probabil nu sunt singura care are aceeasi problema ,de aceea am indraznit sa incep acest subiect.M-am gandit ca daca discutam de solutiile ' probate ' pe noi ,vom afla ceva ce, pe alte forumuri sau site-uri ,nu sunt decat chestii generale,prea putin probate si stiute de toata lumea dar care nu dau nici un rezultat .vreau sa dicutam nu numai de diete si sport care,in general pt, aspectul de celulita nu face mare lucru{dai grasimea jos,dar coaja de porotocala tot acolo e },ci de produse cosmetice[daca au vreun rezultat }si aparate de masaj{gen vacuum sau mai stiu eu...}.CONCLUZIA:CE FOLOSITI VOI SI FUNCTIONEAZA PENTRU REMEDIEREA ASPECTULUI DE COAJA DE POROCALA SI MICSORAREA IN DIAMETRU A COAPSELOR...VA ROG AJUTATI-MA DIN EXPERIENTA VOASTRA SI ,EU SPER CA DACA VOM FACE SCHIMB DE INFORMATII UTILE VOM REZOLVA PROBLEMA ASTA IMPREUNA.MULTUMESC MULT.
eliza_vizitiu
Postat pe 30 Mai 2011 07:43
Mai sunt 100 de topicuri pe aceasta tema...ia de citeste....
kudika226898
Postat pe 30 Mai 2011 23:53
hei...bn k ai deschis acest subiect...am auzit k zatu de cafea este foarte bun pt asa cv...am inceput sa.l folosesc sh fac sh spor..nu am mult..dar se vad rezultate
kudika405829
Postat pe 1 Iunie 2011 20:46
da,mai sunt 100 de topicuri pe tema asta,dar cum am mentionat(daca ai citit bine ce am scris )din experienta personala,nu din auzite
eliza_vizitiu
Postat pe 3 Iunie 2011 19:38
daca functioneaza zatul de cafea sa imi zici si mie
eu acum am inceput sa fac tratamentul cu ienupar si crusin.cica e bun pt circulatie in zonele afectate de celulita
eliza_vizitiu
Postat pe 3 Iunie 2011 19:39
BUNA AS VREA SA STIU PENTRU CELULITA DACA ZICI CA ESTE BUN ZATUL DE CAFEA CUM TREBUIE SA IL FOLOSESC
DAU PE MINE SA CUM SPUNE-MI TE ROG MULTUMESC
GABRYELLA_08
Postat pe 4 Iunie 2011 09:02
BUNA AS VREA SA STIU PENTRU CELULITA DACA ZICI CA ESTE BUN ZATUL DE CAFEA CUM TREBUIE SA IL FOLOSESC
DAU PE MINE SA CUM SPUNE-MI TE ROG MULTUMESC
GABRYELLA_08
Postat pe 4 Iunie 2011 09:02
De la: GABRYELLA_08, la data 2011-06-04 09:02:53BUNA AS VREA SA STIU PENTRU CELULITA DACA ZICI CA ESTE BUN ZATUL DE CAFEA CUM TREBUIE SA IL FOLOSESC
DAU PE MINE SA CUM SPUNE-MI TE ROG MULTUMESC


Cand faci baita, frectionezi pielea cu zat de cafea( poti amesteca zatul si cu faina de porumb); frectionezi cu forta. Poti face asta pe toata pielea corpului, nu neaparat pe picioare. Dupa ce te cureti de zat, aplici o crema hidratanta. Nu stiu daca e bun pt celulitis dar cu siguranta vei avea o piele foarte fina.
mimi_ca29
Postat pe 4 Iunie 2011 09:40
Zatul de cafea da rezultate. Am dat bani si bani pe creme gen Vichy si altele. la fel de scumpe. Rezultat? Nada.
Am inceput treaba de curiozitate - si am vazut ca exfoliaza asa de bine .... am continuat doar pt asta sincer. Dar rezultatele sunt vizibile.

Pe alte topicuri se vorbeste de Elmiplant. E termoactiva, dar nimeni(sau pana unde am citit eu) nu zice ca daca ai fragilitate capilara nu ai voie sa folosesti acest tip de creme anticelulitice (am testat-o, si ca toate cremele, cat timp o folosesti e bine ... apoi ...)

Am inceput "lupta" (nu pot sa zic ca aveam celulita cu carul, dar era - desi sunt destul de slaba) cu crema de la Cosmetic Plant - am zis ca macar sa am pielea hidratata. Si totusi s-au vazut ceva rezultate.

Grija mare cu zatul - e cam messy. Poti amesteca cu ulei de masline - grija mare sa nu va rupeti ceva
Alt exfoliant bun - zahar + ulei de masline.

Astea le-am testat pe pielea mea si sunt foarte bune.

Daca faci si ceva sport - garantat ca se reduce stratul adipos + celulita. Important e sa arzi mai multe calorii decat mananci. (acum, cu teoria caloriilor "bune" ... nu stiu ce sa zic). Am testat si un program de aerobic de facut acasa si m-a ajutat mult sa dau jos de pe unde am vrut si rapid. Unde mai pui ca e si fun. Deci, cea mai importanta e ambitia, sa te tii de treaba.
thegirlnextdoor
Postat pe 5 Iunie 2011 08:18
Buna!Eu am fragilitate capilara și folosesc Elmiplant de 2 luni.Ma simt foarte bine cu ea și nu imi mai simt nici picioarele obosite. O folosesc in combinatie cu zatul de cafea amestecat cu miere, fac putin sport și mananc sanatos. Celulita s-a redus considerabil si acum pot sa merg la plaja fara probleme.
kiki2412
Postat pe 5 Iunie 2011 12:06
Buna, eu folosesc Dove firming pentru combaterea celulitei, e ok daca masajul se face regulat( ca de altfel lala fel cum se intampla cu toate cremele de acest gen). Nu pot spune ca sunt extraordinar de multumita dar raportul calitate /pret e echitabil.
Multumesc pentru ideea de a folosi zatul de cafea, voi incerca in mod sigur. :)

De la: thegirlnextdoor, la data 2011-06-05 08:18:15
Daca faci si ceva sport - garantat ca se reduce stratul adipos + celulita. Important e sa arzi mai multe calorii decat mananci. (acum, cu teoria caloriilor "bune" ... nu stiu ce sa zic). Am testat si un program de aerobic de facut acasa si m-a ajutat mult sa dau jos de pe unde am vrut si rapid. Unde mai pui ca e si fun. Deci, cea mai importanta e ambitia, sa te tii de treaba.


Imi poti spune te rog despre ce program de aerobic este vorba? Mersi anticipat.
tistis
Postat pe 5 Iunie 2011 12:56
De la: tistis, la data 2011-06-05 12:56:09Buna, eu folosesc Dove firming pentru combaterea celulitei, e ok daca masajul se face regulat( ca de altfel lala fel cum se intampla cu toate cremele de acest gen). Nu pot spune ca sunt extraordinar de multumita dar raportul calitate /pret e echitabil.
Multumesc pentru ideea de a folosi zatul de cafea, voi incerca in mod sigur. :)

De la: thegirlnextdoor, la data 2011-06-05 08:18:15
Daca faci si ceva sport - garantat ca se reduce stratul adipos + celulita. Important e sa arzi mai multe calorii decat mananci. (acum, cu teoria caloriilor "bune" ... nu stiu ce sa zic). Am testat si un program de aerobic de facut acasa si m-a ajutat mult sa dau jos de pe unde am vrut si rapid. Unde mai pui ca e si fun. Deci, cea mai importanta e ambitia, sa te tii de treaba.


Imi poti spune te rog despre ce program de aerobic este vorba? Mersi anticipat.


http://www.youtube.com/watch?v=oRGTuvoEgdA
thegirlnextdoor
Postat pe 5 Iunie 2011 18:45
pe mine m-a super multumit programul :)
thegirlnextdoor
Postat pe 5 Iunie 2011 18:46
Wow. Excelent thegirlnextdoor. Pare destul de intens dar incetul cu incetul e sigur realizabil asa ca am apuc de descarcat si de executat
Multumesc
tistis
Postat pe 6 Iunie 2011 10:31
buna
stiu si eu cu zatu de cafea
amesteca cu ulei de masline si fc gomaj,eu n-am incercat dar o prietena isi facea inainte asa
si a zs ca e foarte bun
kudika396396
Postat pe 7 Iunie 2011 00:38
De la: tistis, la data 2011-06-06 10:31:11Wow. Excelent thegirlnextdoor. Pare destul de intens dar incetul cu incetul e sigur realizabil asa ca am apuc de descarcat si de executat
Multumesc


cu placere. spor la treaba.
thegirlnextdoor
Postat pe 7 Iunie 2011 18:38
Azi am vazut un reportaj cu o modalitate de tratare a celulitei cu un fel de injectii la medicul estetician. Aici la noi, in Romania. Rezultatul era spectaculos, dar nu zicea nimeni cat costa si cat dureaza.
happyastrid
Postat pe 7 Iunie 2011 19:55
Azi am vazut un reportaj cu o modalitate de tratare a celulitei cu un fel de injectii la medicul estetician. Aici la noi, in Romania. Rezultatul era spectaculos, dar nu zicea nimeni cat costa si cat dureaza.
happyastrid
Postat pe 7 Iunie 2011 19:55
De la: GABRYELLA_08, la data 2011-06-04 09:02:52BUNA AS VREA SA STIU PENTRU CELULITA DACA ZICI CA ESTE BUN ZATUL DE CAFEA CUM TREBUIE SA IL FOLOSESC
DAU PE MINE SA CUM SPUNE-MI TE ROG MULTUMESC


doamne....
kudika143524
Postat pe 7 Iunie 2011 21:44
Un ajtor impotriva celulitei este ventuza clasica care o poti folosi cu usurinta acasa, ea este folosita foarte des in saloane de catre maseuri pt un mai bun rezultat in tratarea celulitei. O puteti gasi pe sit-ul
http://magazinulmeu.blogspot.com/2011/06/ventuza-ventuze-pentru-masaj.html
Eu am cumparat si ajuta mult pe langa exercitiile fizice care le fac.
Ventuza are garantie 3 ani si e creata dintr-un material medicinal.
Va scuteste de banii care ii dati la maseur.
Georgya7
Postat pe 8 Iunie 2011 10:54
De la: happyastrid, la data 2011-06-07 19:55:19Azi am vazut un reportaj cu o modalitate de tratare a celulitei cu un fel de injectii la medicul estetician. Aici la noi, in Romania. Rezultatul era spectaculos, dar nu zicea nimeni cat costa si cat dureaza.


probabil mezoterapie?
thegirlnextdoor
Postat pe 8 Iunie 2011 16:46
incearca sa faci masaj cu ulei de masiline 3 ori pe zi o saptamana cu masaje usoare
Nico81
Postat pe 9 Iunie 2011 17:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt curioasa... 29 De la: Alexandra04 4 Iunie 2012 10:47
Micropigmentare 49 De la: kudika_1043077 16 Februarie 2022 01:40
acid hialuronic buze. 150 euro 1 De la: kudika419165 16 August 2011 23:10
Recomand si fac cele mai moderne tunsori, colorari, coafuri si cele mai diversificate codite !!!! 17 De la: Cristina_Cerga 30 Octombrie 2010 16:17
de care...placa de intins /creponat parul? 2 De la: eu_alina 2 Noiembrie 2009 17:38