Setari Cookie-uri

Cineva stie o firma serioasa prin care se poate pleca in Strainatate?

Eu o sa-i dau numarul si sa incerce , ca incercarea moarte nu are. Vede el.....Merci mult
Rotty_
Postat pe 14 Iunie 2013 09:27
De la: Rotty_, la data 2013-06-14 09:27:10Eu o sa-i dau numarul si sa incerce , ca incercarea moarte nu are. Vede el.....Merci mult

sa nu dipere si sa sune mai des ca sa vada Alexandra ca este interest!Bafta sa aibe nepotul tau si sa-i ajute Dzeu!!!
Titanika
Postat pe 14 Iunie 2013 09:32
Doamne da , ca-i baiat bun. Altfel nu ma deranjam O sa-i spun.
Rotty_
Postat pe 14 Iunie 2013 09:34
De la: kudika_36606, la data 2013-06-14 08:30:34titanika tu de unde ai nr? si de unde sti ce si cum? si cu ce ocazie atata generozitate? vrei sa profiti de naivitatea oameniilor?


daca nu ai incredere ca am postat aceste numere,de ce mi-ai cerut prietenia pe kudika?
Titanika
Postat pe 14 Iunie 2013 09:38
Este greu pentru romani sa-si gaseasca de lucru in strainatate pentru ca restrictiile in ceea ce priveste dreptul de munca pentru romani au ramas aceleasi. In unele tari a angaja pe cineva la negru se plateste cu amenda de pana la 16.000€
Cavalerul_maltez
Postat pe 14 Iunie 2013 16:16
Buna, imi poti zice si mie pasii pe care i-ai parcurs cand ai primit primul tau contract cu agentia mai sus mentionata, te rog? documente,calificare ceva comisioane? din ce stiu la toate agentiile din Romania platesti taxe si comisioane pentru orice.

Am intrat pe site-ul lor si am citit,dar as vrea sa stiu si experienta ta cu firma respectiva.

~andrei
Pif_Pif_1
Postat pe 17 Iunie 2013 17:13
De la: dianasan, la data 2011-09-04 11:35:20buna,
incearca firma Protos din Brasov.Eu am plecat prin ei pe vas.Am stat vreo 9 ani.Bineinteles nu continuu ci contracte.Acum depinde si de prregatiri si e limbi vorbite si de ce anume vrei sa faci in strainatate.In functie de alegere te va costa coomisionul ,dar macar contractele sint sigure si reluate.Adik daca nu faci tu vreo traznaie,vii inapoi in tara cu un alt contract in mana.Bafta


am uitat sa-ti dau quote :p
Pif_Pif_1
Postat pe 17 Iunie 2013 17:14
BUNA ZIUA ,AM GASIT ACEST FORUM CAUTND O LISTA CU FIRME SERIOASE DE PLASARE MUNCA IN STRAINATATE.EU CU SOTUL MEU CAUTAM DE LUCRU DE APROAPE 3 LUNI IN GERMANIA AUSTRIA INSA TOT CE AM GASIT ESTE TEAPA.
EU AM MAI LUCRAT IN AUSTRIA LA O PENSIUNE LA CURATENIE,AJUTOR IN BUCATARIE ETC,AM LUCRAT 2 ANI LA CRUCEA ROSIE,SI VREO 10 CA BUCATAR,SOTUL MEU E PRICEPUT LA CONSTRUCTII CASA DIN LEMN SI MOBILA DIN PAL MELAMINAT ,DAR AM MUNCII ORICE .
AM VAZUT IN CELE CITITE AICI CA ATI AJUTAT DEZINTERESAT O GRAMADA DE OAMENI SI MI-ATI DAT SPERANTA LA UN LOC DE MUNCA .POATE AVETI CEVA SI PT NOI.VORBIM DOAR ENGLEZA
kudika481156
Postat pe 18 Iunie 2013 11:35
De la: barabi12, la data 2011-08-28 14:49:56Caut de un an de zile si nu gasesc o firma serioasa de recrutare prin care se poate pleca in strainatate....cineva poate sa ma ajute


Nu stıu ce sanse aı doar daca aı trımıs un cv....cel maı sıgur e sa te suı ın caruta sı sa ajungı ın tara ın care tı aı propus....de acolo doamne ajuta....cred ca germanıa e cea maı rapıda varıanta ...nu stıu sıgur....succes
selin32
Postat pe 18 Iunie 2013 11:45
buna,am incercat un nr de tel.dintre cele expuse de tine,este corect nr de tel,il am de la inca o persoana,din pacate nu raspunde .Am vazut poza ta si cei doi batrani pe care ii ingrijesti in Kema..... cu punctele de riguare :)) ,si eu am lucrat cu o pacienta in apropiere de Traun,Este foarte util sa dai informatii dar uni probabil au fost de atitea ori inselati ca nu mai au incredere in faptele voluntare pe care le fac alti.pa si multa sanatate ,cine stie poate ne vom intalni prin Austria de sus
carmina2013
Postat pe 10 Iulie 2013 16:16
De la: carmina2013, la data 2013-07-10 16:16:10buna,am incercat un nr de tel.dintre cele expuse de tine,este corect nr de tel,il am de la inca o persoana,din pacate nu raspunde .Am vazut poza ta si cei doi batrani pe care ii ingrijesti in Kema..... cu punctele de riguare :)) ,si eu am lucrat cu o pacienta in apropiere de Traun,Este foarte util sa dai informatii dar uni probabil au fost de atitea ori inselati ca nu mai au incredere in faptele voluntare pe care le fac alti.pa si multa sanatate ,cine stie poate ne vom intalni prin Austria de sus
.
buna draga mea,acum sunt in Eferding,in Kematen an der krems am terminat stagiunea si am lucrat si in Traun,la o fam minunata,daca ai fi mai aproape de mine ti-as face o vizita sau am vorbi la tlf,pt eventuale sfaturi!


dar pt cei care nu stiu le mai spun inca odata....Daca nu puteti duce o conversatie cu cel numit de la agentie nu reusiti nimic!!!
Titanika
Postat pe 10 Iulie 2013 17:11
De la: Pif_Pif_1, la data 2013-06-17 17:13:26Buna, imi poti zice si mie pasii pe care i-ai parcurs cand ai primit primul tau contract cu agentia mai sus mentionata, te rog? documente,calificare ceva comisioane? din ce stiu la toate agentiile din Romania platesti taxe si comisioane pentru orice.

Am intrat pe site-ul lor si am citit,dar as vrea sa stiu si experienta ta cu firma respectiva.

~andrei

Draga Andrei,pt barbati e foarte greu,aproape imposibil sa fi plasat.Am cunoscut cativa care veneau la lucru si-ti spun drept ca erau nemti din nastere si asa au fost primiti!
In primul rand trebuie sa cunosti lb macar 60-70%,2:sa ai curs de calificare de de asistent medical sau ingrijitor batrani la domiciliu,sa sti sa citesti medicamentatia si cum sa o administrezi bolnavului,sa faci curat,sa gatesti,sa faci cumparaturi,sa anunti medicul in cazuri grave....etc si nu in ultimul rand sa ai toata rabdarea din lume si credema ca nu-i chiar asa de usor!
Si mai ales sa-ti impui punctul de vedere a ceea ce inseamna si libertatea ta....adica referitor la cele 2 ore libere la care ai dreptul,plus sa ti se plateasca asigurarea si un drum.Oricum fam face un contract cu agentia si agentia iti spune ce drepturi ai si ce indatoriri!Daca fam incalca una din reguli va plati amenda,iar daca tu calci stramb,nu vei mai privi alt loc de munca,iar acest lucru va fi anuntai WKO,unde ai cartea ta de munca,......deci mare grija pt cei cu alcoolul....nu se sta la discutie....mai ales cu cei care fura din casele batranilor bani sau lucruri de valoare!!!Deci atentie mare!!!
Titanika
Postat pe 10 Iulie 2013 17:26
Si....nu stiti la ce va expuneti....sunt pacienti foarte agresivi care tin in ei si apoi explodeaza,....in urma cu ceva luni,o ingrijitoare a fost omorata cu mai multe lovituri de cutit in somn,pt asta statul austriac au platit daune familiei si corpul inert a fost repatriata in tara.
O alta ingrijitoare ,a uitat cheile casei pe masa si pacienta nebuna lea gasit si a iesit afara si in acelasi moment afost calcata de masina.Ingrijitoarea care trebuia sa aibe grija,dormea linistita stiind ca pacienta este in camera ei,....acum e pasibila de puscarie!
Titanika
Postat pe 10 Iulie 2013 17:33
Mai stiu ca firmele din Romania prevad taxe mari adica comision pe an de 300 euro,plus ca daca nu-ti place locul si vrei sa-l schimbi mai platesti iar cate 100 de euro plus pe fiecare luna lucrata alta 100 euro!
Pana si sefa mea Pamelammi-a facut un contract nou pe care treb sa platesc la inceputul anului 120 euro -pt firma comision +240 euro un fel de garantie a lucrurilor care le stric!
Asa ca am schimbato si sunt la dmna Wald Muller.
va doresc SUCCES!!!
Titanika
Postat pe 10 Iulie 2013 17:40
De la: Titanika, la data 2013-07-10 17:33:38Si....nu stiti la ce va expuneti....sunt pacienti foarte agresivi care tin in ei si apoi explodeaza,....in urma cu ceva luni,o ingrijitoare a fost omorata cu mai multe lovituri de cutit in somn,pt asta statul austriac au platit daune familiei si corpul inert a fost repatriata in tara.
O alta ingrijitoare ,a uitat cheile casei pe masa si pacienta nebuna lea gasit si a iesit afara si in acelasi moment afost calcata de masina.Ingrijitoarea care trebuia sa aibe grija,dormea linistita stiind ca pacienta este in camera ei,....acum e pasibila de puscarie!


Ai un job foarte riscant, Titanika. Parerea mea e ca ti-ai asumat o responsabilitate enorma, atat pentru pacientii tai, cat si pentru tine.

Cunosc o fata din Polonia, care dupa 2 ani de munca pe post de ingrijitoare batrani, a abandonat meseria asta, pentru ca incepuse sa aiba probleme foarte mari cu spatele, de la atata ridicat de batrani si batrane. A preferat sa se intoarca in tara ei sa lucreze pe bani mai putini, dar ceva mai usor de castigat, fara atata efort fizic si psihic. E invatatoare respectiva fata acum.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 24 Iulie 2013 11:33
De la: kudika_928634, la data 2013-07-23 19:28:41Titanika esti o zevzeaca da muiere care baaaaaaate campii pe aici ca o nebuna,nici unul din numerele tale nu este adevarat,si in plus se stie ca esti psihopata care a ucis 2 batrani anul trecut in Weimaar nebuno ce esti,inceteaza sa mai minti oamenii nemernico si bestie ordinara

In Weimaar,imi poti spune si mie in ce Land este Poate ca nu sant mai nebuna decat tine si eu nu omor pacienti,eu ii ajut sa se duca linistiti pe ultimul drum,dar defapt e problema ta ce crezi,mi se rupe la basca de parerile tale!
Titanika
Postat pe 24 Iulie 2013 11:38
De la: Viorica_Vio, la data 2013-07-24 11:33:14
De la: Titanika, la data 2013-07-10 17:33:38Si....nu stiti la ce va expuneti....sunt pacienti foarte agresivi care tin in ei si apoi explodeaza,....in urma cu ceva luni,o ingrijitoare a fost omorata cu mai multe lovituri de cutit in somn,pt asta statul austriac au platit daune familiei si corpul inert a fost repatriata in tara.
O alta ingrijitoare ,a uitat cheile casei pe masa si pacienta nebuna lea gasit si a iesit afara si in acelasi moment afost calcata de masina.Ingrijitoarea care trebuia sa aibe grija,dormea linistita stiind ca pacienta este in camera ei,....acum e pasibila de puscarie!


Ai un job foarte riscant, Titanika. Parerea mea e ca ti-ai asumat o responsabilitate enorma, atat pentru pacientii tai, cat si pentru tine.

Cunosc o fata din Polonia, care dupa 2 ani de munca pe post de ingrijitoare batrani, a abandonat meseria asta, pentru ca incepuse sa aiba probleme foarte mari cu spatele, de la atata ridicat de batrani si batrane. A preferat sa se intoarca in tara ei sa lucreze pe bani mai putini, dar ceva mai usor de castigat, fara atata efort fizic si psihic. E invatatoare respectiva fata acum.

Nu Viorica,in timp te perfectionezi si daca urmezi pasii perfecti in manevrarea lor de ai schimba ,e chiar floare la ureche!Doar sunt titanica,ai uitat
Titanika
Postat pe 24 Iulie 2013 11:44
De la: Titanika, la data 2013-07-24 11:44:34
De la: Viorica_Vio, la data 2013-07-24 11:33:14
De la: Titanika, la data 2013-07-10 17:33:38Si....nu stiti la ce va expuneti....sunt pacienti foarte agresivi care tin in ei si apoi explodeaza,....in urma cu ceva luni,o ingrijitoare a fost omorata cu mai multe lovituri de cutit in somn,pt asta statul austriac au platit daune familiei si corpul inert a fost repatriata in tara.
O alta ingrijitoare ,a uitat cheile casei pe masa si pacienta nebuna lea gasit si a iesit afara si in acelasi moment afost calcata de masina.Ingrijitoarea care trebuia sa aibe grija,dormea linistita stiind ca pacienta este in camera ei,....acum e pasibila de puscarie!


Ai un job foarte riscant, Titanika. Parerea mea e ca ti-ai asumat o responsabilitate enorma, atat pentru pacientii tai, cat si pentru tine.

Cunosc o fata din Polonia, care dupa 2 ani de munca pe post de ingrijitoare batrani, a abandonat meseria asta, pentru ca incepuse sa aiba probleme foarte mari cu spatele, de la atata ridicat de batrani si batrane. A preferat sa se intoarca in tara ei sa lucreze pe bani mai putini, dar ceva mai usor de castigat, fara atata efort fizic si psihic. E invatatoare respectiva fata acum.

Nu Viorica,in timp te perfectionezi si daca urmezi pasii perfecti in manevrarea lor de ai schimba ,e chiar floare la ureche!Doar sunt titanica,ai uitat


Esti puternica!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 24 Iulie 2013 11:46
Buna ziua,

Am incercat sa o contactez pe doamna Luisa Pop la numarul 004369911364435 dar acest numar nu poate fi apelat. As avea rugamintea daca aveti un alt numar de-al doamnei, sa mi-l trimiteti va rog. Va multumesc
kudika_937167
Postat pe 8 Octombrie 2013 18:49
De la: kudika_937167, la data 2013-10-08 18:49:45Buna ziua,

Am incercat sa o contactez pe doamna Luisa Pop la numarul 004369911364435 dar acest numar nu poate fi apelat. As avea rugamintea daca aveti un alt numar de-al doamnei, sa mi-l trimiteti va rog. Va multumesc

Sigur este in tara si de aceea nu a putut sa-ti raspunda,dar iti dau un alt nr a lui Maria
00436646458092.Dar iti spun sigur ca pt deocamdata sefa nu are nimic nou de lucru pt ca au invadat slovacele si cehoaicele si am avut si eu nevoie pt cumnata mea.Totusi incearca,poate are ceva.Maria e tot asa asistenta lui Margit Waldmuller!Bafta!!!
Titanika
Postat pe 9 Octombrie 2013 12:47
unde vrei sa pleci? si eu caut oameni la lucru pt anglia
Dana_Jurcan_1
Postat pe 1 Noiembrie 2013 00:41
Din cate stiu eu,pt Anglia si pt cei care cunosc lb se pot duce pe cont propiu.Nu trebuie decat sa se duca la fortele de munca de acolo si primesc automat de lucru mai ales in constructii!
Titanika
Postat pe 1 Noiembrie 2013 08:58
ma bucur din tot sufletul ca mai exista si oameni ca tine. Sa i-ti dea dumnezeu multa ,multa sanatate si numai bucurii. 0034666926533 Marcela
marassi
Postat pe 1 Noiembrie 2013 18:08
De la: marassi, la data 2013-11-01 18:08:12ma bucur din tot sufletul ca mai exista si oameni ca tine. Sa i-ti dea dumnezeu multa ,multa sanatate si numai bucurii. 0034666926533 Marcela

prefixul telefonului tau este 0034 sau 0043?
Titanika
Postat pe 1 Noiembrie 2013 18:18
Ziua buna tuturor!!!Am stat pe facebook si din prostie m-am logat pe "pagina ingrijitoarelor de batrani din austria" si tot aici am dat peste un nr de telefon al unei firme de recrutare si m-am gandit sa va las si voua acest nr si poate voi ajuta mai multe pesoane care nu cunosc asa de bine lb germana doar ca se plateste un pic mai slab,adica de la 1000 euro in sus.Voi puteti discuta cu ei si poate aveti sansa sa incepeti o viata mai buna!
LOLE CRISTIAN:0720119707,0757367872.
Din cate comentarii am vazut acolo se pare ca este o firma seriosa!!!Va urez bafta si numai bine!!!
Titanika
Postat pe 5 Noiembrie 2013 13:38
buna,am mai scris un text cu subiect similar,va rog sa ma ajutati,caut un loc de lucru ca si ingrijitoare batrini la domiciliu in Austria sau Germania,indeplinesc toate conditiile;am experienta in domeniu 10 ani,calificarea necesara,vorbesc limba germana,am carnet de conducere,sint o persoana calda si loiala,imi place ceea ce fac,batrinii sint atit de docili,linistiti,afectuosi, ai ador,am mai lucrat in urma cu 2 ani dar am fost nevoita sa vin acasa pt. a termina divortul,acum mi-a mai ramas partajul,am incercat la diferite firme din Romania dar sint comisioane foarte mari,va rog,poate ma puteti ajuta in sensul ca fiind acolo sint anunturi in ziare cu sau fara firma,cred ca acolo se poate gasi mai usor,sper,va rog si va multumesc,cu respect Alexa numele meu este Alexa Maria,tel 0367/412471,e-mail alexis_darius58@yahoo.com sau pot primi raspuns chiar pe acest forum,multe multumiri
kudika_941431
Postat pe 7 Noiembrie 2013 18:07
De la: kudika_941431, la data 2013-11-07 18:07:13buna,am mai scris un text cu subiect similar,va rog sa ma ajutati,caut un loc de lucru ca si ingrijitoare batrini la domiciliu in Austria sau Germania,indeplinesc toate conditiile;am experienta in domeniu 10 ani,calificarea necesara,vorbesc limba germana,am carnet de conducere,sint o persoana calda si loiala,imi place ceea ce fac,batrinii sint atit de docili,linistiti,afectuosi, ai ador,am mai lucrat in urma cu 2 ani dar am fost nevoita sa vin acasa pt. a termina divortul,acum mi-a mai ramas partajul,am incercat la diferite firme din Romania dar sint comisioane foarte mari,va rog,poate ma puteti ajuta in sensul ca fiind acolo sint anunturi in ziare cu sau fara firma,cred ca acolo se poate gasi mai usor,sper,va rog si va multumesc,cu respect Alexa numele meu este Alexa Maria,tel 0367/412471,e-mail alexis_darius58@yahoo.com sau pot primi raspuns chiar pe acest forum,multe multumiri

pe pagina a -II-a.am lasat mai multe nr de telefon,de ce nu incerci sa suni tu?
Titanika
Postat pe 8 Noiembrie 2013 23:31
Vreau sa plec in Franta pe sezon cu Stor Company din Cluj. Par seriosi si nu percep comision . Stie cineva ceva despre ei ? A plecat cineva la munca prin ei ? Va rog mult sama contactati la mail mihaelaterbes@yahoo.com. Bafta si noroc la toata lumea!
mihaela42
Postat pe 14 Noiembrie 2013 12:49
buna ma numesc alina si caut un loc de munca in strainatate,am lucrat 4 ani in germania stiu lb,ma poti ajuta?multumesc
kudika_945641
Postat pe 10 Decembrie 2013 16:17
buna te rog daca stii un loc d munca pt un barbat daca ma poti ajuta ...
kudika_945889
Postat pe 4 Ianuarie 2014 16:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga bani de acasa ! Eu chiar am inceput sa lucrez sa vedem ce va fi ! :) 1 De la: kudika514756 7 Aprilie 2012 14:51
Beam MLM ( job la domiciliu ) 1 De la: Knifey 23 Decembrie 2010 16:26
ai de unde alege 6 De la: kudika226898 15 Noiembrie 2010 18:33
Job part time,operator sondaje de opinie :D 1 De la: Like_n_Heart 3 Noiembrie 2010 00:05
Faci bani cand nu esti la calculator! 3 De la: nicoamd 9 Iunie 2011 14:56