Setari Cookie-uri

Ce faci daca te indragostesti de amant?

Lucrurile cu totul cred ca se vor rezolva in timp in ambele parti, intr-o directie sau alta. Acum oricum sunt mult mai linistita, mi-am pus gandurile, sentimentele si starile interioare mai in ordine si vreau sa mai las si timpul sa rezolve anumite chestii. Am sa va zic daca se intampla lucruri noi
irina_nd
Postat pe 26 Septembrie 2011 17:24
nu stiu daca ai fost 100% sincera, sentimentele nu se sterg cu buretele...ar fi fost foarte simplu asa, lasa timpul sa treaca, le rezolva pe toate. Iti tin pumnii.
angii
Postat pe 26 Septembrie 2011 19:07
De la: angii, la data 2011-09-26 19:07:15nu stiu daca ai fost 100% sincera, sentimentele nu se sterg cu buretele...ar fi fost foarte simplu asa, lasa timpul sa treaca, le rezolva pe toate. Iti tin pumnii.


adica sentimentele nu au fost sterse cu buretele, se vor dilua pe parcurs!?
PICCKARD
Postat pe 26 Septembrie 2011 19:10
Nu cred.Am impresia ca ele arata intr-o singura directie: Spre Nord-Vest unde se gaseste somiera.
kudika023770
Postat pe 26 Septembrie 2011 22:41
IMI PARE RAU PT CAT DE MULT TE FRAMANTI,DAR EL NU MERITA NICI SA TE GANDESTI LA EL.LA 37 DE ANI ESTE UN BARBAT CARE PROFITA DE EXPERIENTA SI SARM PT A SUCI MINTILE TINERELOR .DACA MA ESTE SI CASATORIT CUMVA ,CHIAR CA NU VALOREAZA NICI DOI BANI.NU CA AR VALORA PREA MULT DACA E SINGUR.ESTE DOAR UN EGOIST CAUTA PLACERE SI DISTRACTIE CU CINE VREA EL SI DE ACEEA NU VREA O RELATIE STABILA.BAFTA SI IUBESTE/TE MAI MULT PE TINE!
mimishor957
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:03
S-ar putea sa ai dreptate.Dar asta inseamna ca el profita pentru ca gaseste niste femei care seamana cu mamaligutele. Adica el stie exact ce vrea si ea este naiva si umbla inca cu biberonul in gura? Hai sa fim seriosi.
kudika023770
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:07
acum astepti ca si el sa se indragosteasca de tine? cred ca mai ai de asteptat si asta pentru ca valoric ii semeni, or el daca el s-ar putea indragosti de cineva ar cauta ceva mai mult de atat, care sa-l intrige si sa-l fascineze, nu cineva comun, in care sa se regaseasca, poate, in ceva ce nici lui nu-i place. nu i-ai aratat ca ai fi mai buna decat el, atunci de ce sa-i aprinzi niste sentimente nobile. nu-i vorba de critica, dar exact in felul asta se prezinta situatia. tu erai implicata intr=-o relatie de ceva ani cu un om care te iubeste. amantul stia asta. deci, te-a luat ca atare. una in plus cu care face sex. nimic neclar, nimic complicat. el a fost corect. ca tu te-ai indragostit, nu mai e vina amantului. trebuia sa-i dai clasa, sa fii, paote, corecta fata de tine si de iubitul tau, sa incerci sa dregi situatia, or sa pui punct relatiei si abia apoi, poate, amantul te-ar fi vazut cu alri ochi si-ar fi vazut ca uite, fata asta chiar e altceva si merita. dar cand lumea e plina de domnite ce joaca pe post de sosete de schimb la cateva luni, de unde pretentia ta ca el sa-ti inteleaga "iubirea"? tu i-ai inteles-o pe-a iubitului tau? si daca cineva isi pierde timp si-ti raspunde, e de bun gust sa dai un repley, chiar daca nu raspunzi concret. tine de bun simt, dar, ma gandesc, ca in categoria asta de "discreti" se nasc amantele si amantii! deci recapitula, nu amnatul are atata vina, cat ai tu...de ce te plangi acum? tu ai fost mai incorecta decat el, chiar si fata de el. el e liber. tu nu erai, dar strigi dupa iubire de la cineva care te-a atentionat de la inceput ca nu esti mai mult decat un partener de distractie si de descarcare hormonala.
lizzylight
Postat pe 27 Septembrie 2011 05:59
voi inselati, iar cand altul va trezeste la realitate si va ia exact ceea ce sunteti, deveniti fete bune si cuminti si neintelese. nu! ti-a dat ceea ce-ai cautat, iar punctul culminant a fost sa-ti propuna sa faceti sex in trei. te-a readus exact la ceea ce esti! exact asta ai facut si tu cu cei doi, doar ca le-ai oferit "exclusivitate" pe rand, cu programare, dar in acelasi timp amundorura. deci, nu doar barbatii "e" porci, iar el te-a facut sa vezi asta, desi, tu te simti, nejustificat, nedreptatita!
lizzylight
Postat pe 27 Septembrie 2011 06:07
Lizzylight, eu nu am sustinut ca ceea ce am facut a fost corect sau moral ci pur si simplu am zis ca am o problema la care nu stiu cum sa fac fatza si am cerut niste sfaturi. Unul dintre lcrurile pe care le-am invatat eu in mica mea experienta de viata este faptul ca e usor sa critici, sa etichetezi si sa judeci insa, in momentul in care ne aflam noi in exact aceleasi situatii avem pretentia la intelegere din partea celorlalti.
irina_nd
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:49
De la: irina_nd, la data 2011-09-27 10:49:14Lizzylight, eu nu am sustinut ca ceea ce am facut a fost corect sau moral ci pur si simplu am zis ca am o problema la care nu stiu cum sa fac fatza si am cerut niste sfaturi. Unul dintre lcrurile pe care le-am invatat eu in mica mea experienta de viata este faptul ca e usor sa critici, sa etichetezi si sa judeci insa, in momentul in care ne aflam noi in exact aceleasi situatii avem pretentia la intelegere din partea celorlalti.


pretentii?...cred ca vroiai sa spui toleranta!pretentii poti avea numai de la propria persoana!
kiss_my_ass
Postat pe 27 Septembrie 2011 11:51
Nu! Chiar pretentie am vrut sa zic. Dar eu nu incerc sa conving pe nimeni de absolut nimic. Fiecare este cu viata lui, cu experientele lui si cu filosofia lui de viata. Fiecare invata in felul lui si aplica in acelasi mod. Iar pretentii de la propria persoana e destul de nesanatos sa ai...pt ca asta inseamna ca te critici, ca nu esti destul de bun pt tine insutu sau insati. Iar daca noi nu ne iubim pe noi insine si nu avem grija de noi insine, ceilalti nici atat nu vor face. Si chiar cred in ideea ca "Ii iubesc pe cei din jurul meu...dar mai mult ma iubesc pe mine" pt ca atunc cand am avut probleme, cand am suferit, cand am avut nevoie de ajutor, degetele de la o mana au fost mult prea multe pt a numara pe cei care mi-au fost alaturi in mod sincer si eu am fost cea care a trebuit sa imi fiu mie confidenta, punct de sprijin si sa am puteresa interioara de a trece peste anumite momente cu mintea si sufletul sanatos.
irina_nd
Postat pe 27 Septembrie 2011 12:15
De la: irina_nd, la data 2011-09-27 12:15:25Nu! Chiar pretentie am vrut sa zic. Dar eu nu incerc sa conving pe nimeni de absolut nimic. Fiecare este cu viata lui, cu experientele lui si cu filosofia lui de viata. Fiecare invata in felul lui si aplica in acelasi mod. Iar pretentii de la propria persoana e destul de nesanatos sa ai...pt ca asta inseamna ca te critici, ca nu esti destul de bun pt tine insutu sau insati. Iar daca noi nu ne iubim pe noi insine si nu avem grija de noi insine, ceilalti nici atat nu vor face. Si chiar cred in ideea ca "Ii iubesc pe cei din jurul meu...dar mai mult ma iubesc pe mine" pt ca atunc cand am avut probleme, cand am suferit, cand am avut nevoie de ajutor, degetele de la o mana au fost mult prea multe pt a numara pe cei care mi-au fost alaturi in mod sincer si eu am fost cea care a trebuit sa imi fiu mie confidenta, punct de sprijin si sa am puteresa interioara de a trece peste anumite momente cu mintea si sufletul sanatos.


fata draga pune-ti ordine in idei ca deja o iei razna! cum drea qu sa n-ai pretentii de la tine? cum drea qu sa refuzi sa fi mai bun cand stii ca poti asta? ma iubesc si doar atat!
kiss_my_ass
Postat pe 27 Septembrie 2011 12:20
Inainte sa intram in polemici absurde si sa judecam mai bine ii dam fetei un sfat. Asta pt ca doar atat a cerut. Altfel topicul ajunge un mare rahat ca altele in care ne chinuim sa ne impunem punctul de vedere si filozofia de viata. Toti gresim, cine nu pacatuieste cu vorba, fapta sau gandul (toate sunt pacate dupa biblie) sa indrazneasca sa dea cu piatra. Asa ca HALT!!!
Draga mea, nu e ok sa tii la un barbat care nu te iubeste. Nu e ok doar sa dai si sa nu ceri nimic. Nimeni nu merita un asemenea sacrificiu, mai ales cu privire la contextul descris de tine. Daca el nu te iubeste e bine sa opresti aceasta relatie, ca nici macar amant nu iti este. Un amant te iubeste nu doar fizic ci si sufleteste. E practic persoana pe care, din pacate, o intalnesti in timp ce ai o alta relatie si cu care simti ca te completezi pe toate planurile, de aici si atatea sacrificii.La tine nu e asa ceva. La el e ceva pur fizic, superficial.
Nu merita tot ce faci pentru el. Evalueaza-ti sentimentele pentru actualul prieten, desi mi-e teama ca numai tii la el daca ai putut sa te atasezi de o alta persoana.
Sper din tot sufletul sa iei decizia corecta pentru tine si pentru cei din jur.
bea79
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:25
trebuie sa fii foarte TARE sa poti sa pui capat rel cu amantul, deoarece el ti-a oferit clipe mai frumoase decat prietenul tau si asta te face sa il apreciezi mai mult. va fi greu dar trebuie sa poti .de asemenea cred ca ar trebui sa te desparti si de prietenul tau caci daca de pe acum aveti probleme in relatia voastra , dupa casatorie va fi mai rau.
sunt sigura ca vei gasi o persoana care sa te iubeasca si pe care sa o iubesti si tu la fel de mult incat nu o sa mai poti sa il inseli pt ca” daca ai acasa tot ce iti trebuie nu te duci la alta casa”.
daroby
Postat pe 27 Septembrie 2011 18:14
De la: bea79, la data 2011-09-27 17:25:09Inainte sa intram in polemici absurde si sa judecam mai bine ii dam fetei un sfat. Asta pt ca doar atat a cerut. Altfel topicul ajunge un mare rahat ca altele in care ne chinuim sa ne impunem punctul de vedere si filozofia de viata. Toti gresim, cine nu pacatuieste cu vorba, fapta sau gandul (toate sunt pacate dupa biblie) sa indrazneasca sa dea cu piatra. Asa ca HALT!!!
Draga mea, nu e ok sa tii la un barbat care nu te iubeste. Nu e ok doar sa dai si sa nu ceri nimic. Nimeni nu merita un asemenea sacrificiu, mai ales cu privire la contextul descris de tine. Daca el nu te iubeste e bine sa opresti aceasta relatie, ca nici macar amant nu iti este. Un amant te iubeste nu doar fizic ci si sufleteste. E practic persoana pe care, din pacate, o intalnesti in timp ce ai o alta relatie si cu care simti ca te completezi pe toate planurile, de aici si atatea sacrificii.La tine nu e asa ceva. La el e ceva pur fizic, superficial.
Nu merita tot ce faci pentru el. Evalueaza-ti sentimentele pentru actualul prieten, desi mi-e teama ca numai tii la el daca ai putut sa te atasezi de o alta persoana.
Sper din tot sufletul sa iei decizia corecta pentru tine si pentru cei din jur.

Asa e, ai dreptate. Amntul te iubeste asa cum ai zis si tu si fizic si sufleteste. Foarte frumos ai spus, cred ca vorbesti din experienta. Sper sa nu te jignesc. Dar atat de mult mi-a placut ceea ce ai zis, plus ca am trait si traiesc experienta asta si de aceea iti dau dreptate. Nu, nu e ok sa iubesti pe cineva care nu te iubeste, inimii insa nu poti sa ii poruncesti, din pacate. Si, da toti pacatuim, mai mult sau mai putin, de aceea avem dreptul sa ne judecam doar pe noi insine. In rest doar sa ne spunem o parere, sa incercam sa ii sprijinim pe cei ce au nevoie.
rosuveronika
Postat pe 27 Septembrie 2011 23:46
De la: kudika023770, la data 2011-09-26 23:07:46S-ar putea sa ai dreptate.Dar asta inseamna ca el profita pentru ca gaseste niste femei care seamana cu mamaligutele. Adica el stie exact ce vrea si ea este naiva si umbla inca cu biberonul in gura? Hai sa fim seriosi.
cu biberonul lui
Indiana_Jones
Postat pe 27 Septembrie 2011 23:51
Sunt de acord cu tine.
Cred ca pincipala noastra problema e ca nu avem rabdare. Fortam, de multe ori, lucrurile.
kudika431101
Postat pe 28 Septembrie 2011 20:46
pt rosuveronica :)
kudika431101
Postat pe 28 Septembrie 2011 20:47
DRAGA IRINA.AM RECITIT TOT BESTSELERUL TAU.UN ADEVARAT ROMAN UNDE MA VAD SI EU PE ACOLO.VEZI TU VIATA ASTA E TARE INCILCITA SI NE FRAMINTAM SA NE FIE MAI BINE,MACAR UN PIC,NU CEREM PREA MULT,DOAR UN PIC DE FERICIRE SI DRAGOSTE DE LA CEL PE CARE IL IUBIM.VEZI TU ,EU CU FOSTUL SOT AM DUSO F GREU.PT FIECARE PALMA PRIMITA SI INJURATURA MAM ARUNCAT IN BRATELE AMANTULUI.IMI ERA BINE SI IMI ESTE SI ACUM PT CA AM RAMAS CU AMANTUL.CE NAM INTELES EU IN TOATA POVESTIREA TA-IUBITUL E SOTUL?SAU ESTI CU EL IMPREUNA FARA ACTE?AMANTUL ASTA AL TAU NU VRE NIMIC DE LA TINE.DOAR SA TE FACA FERICITA CIT TIMP ESTI CU EL.DECI N-AI NICI O GARANTIE CA TEAR PUTEA AJUTA PE VIITOR,SAU SA RAMINA CU TINE.TU VREI SA FUGI.......DAR UNDE?????TE INTORCI MEREU IN VECHIUL PAT.FEREASCA DZEU CIND VA AUZI CA AI UN AMANT.PE MINE FOSTU SOT NU MA PRINS NICIODATA PT CA AMANTU LUCRA LA ACELASI LOC DE MUNCA CU MINE.TU PE CE DRUM O VEI LUA DACA VEI RAMINE SG?ITI VEI CERE IERTARE DE LA IUBIT?,SAU TE ROGI DE AMANT SAL LAMURESTI SA TE IA LA EL???FOARTE GREU DE LUAT DECIZII PT TINE.INTOTDEAUNA CIND VREI SA FACI CEVA' NEORTODOX"TREBUIE SA IA SI UN PLAN DE EVADARE CU ACOPERIS SI TOT TACIMU CA SA ZIC ASA.AMANTU DIN SPUSELE TALE NUTI PROMITE NIMIC.NICI UN PLAN DE VIITOR DAR NICI O MINA DE AJUTOR.SINT CURIOASA CEO SA REUSESTI PINA LA URMA SI CE DECIZII VEI LUA IN FINAL.SFATUL MEU...... PE MOMENT AI GRIJA DE TINE.ORI CONTINUI MAI DEPARTE CU AMANTU DAR SI CU IUBITU,-ATUNCI AI GRIJA SA NU FI PRINSA-.ORI DESPARTETE DE AMANT SI RAMAI CU IUBITU ,PT CA DE BINE DE RAU .LA EL AI UN ACOPERIS.NU STIU DACA AM PUTUT SA TE AJUT CU CEVA,DAR TIMPU LE VA REZOLVA PE TOATE.DRAGA IRINA...........MAS RIDE SA APARA AL TREILEA SI VEI FI INTRADEVAR FERICITA ,APARATA SI IUBITA.NEAMTU SPUNE MEREU-UN LUCRU ,ATUNCI IL FACI BINE,CIND IL FACI DE TREI ORI-.DECI VEI AJUNGE SO FACI DE TREI ORI.NU TE SPERIA,NU SINT MISOGINA,DAR NU TIAM ZIS TOT ADEVARU.TE PUP SI AI RABDARE MULTA CU TINE.TU NU ESTI BOLNAVA,TE SIMTI PROST CA NU MAI STI CUM SO SCOTI CA CAPAT.DAR NU DISPERA.ORCE POVESTA ARE SFIRSITUL EI.AM SA SCRIU O CARTE,VEI FI SI TU ACOLO CU POVESTEA TA DAR SA ANUNTI CEAI MAI FACUT.TE PUP!!!!!!!
Titanika
Postat pe 2 Octombrie 2011 09:40
da...e greu..stiu...analizeaza bine situatzia...si incerca sa alegi calea cea mai deapta...nu calea care itzi convine tzie cel mai mult... ...si totul va fi oke
kudika404414
Postat pe 2 Octombrie 2011 11:17
Draga Irina.Am avut multe relati de genul . De 2 ani de 3 , de 5 etc etc Eu am 38 de ani am sotie si am avut o amanta timp de doi ani. ea avea 27 ani.Am avut multe relati de genul . De 2 ani de 3 , de 5 etc etc. Sa indragostit de mine la inceput lam iubit si eu dar dupa aia a devenit prea posesiva exact acelasi sentimente pe care ni le ai scris .
traiesteti viata si bucura te de clipele frumoase pe care le petreceti impreuna.
Dar sa stii ca nu o sa dureze mult. Invata cat de mult poti sa inveti din aceasta relatie.Croiesteti viata cariera sau ori ce ai face cu sprijin de la el atata timp cat o sa ramana langa tine. Incet incet gasesteti pe altcineva care e singur, un prieten care este numai a ta . Ca sa ai si duminica si de sarbatori pe cineva langa tine . El este cu tine ca ii place aceasta situatie . se intalneste cu tine cand vrea el, face dragoste cu tine cand vrea el etc etc. Poate sa aiba sentimente pentru tine poate sa te ajute in anumite situatii dar totusi esti o papusica frumoasa pentru el pe care el il foloseste cand are chef. este sincer cu tine dupa cum ai scris apreciazal. Dar inca odata iti spun nu o sa dureze mult aceasta relatie.
Iti doresc succes si sper sa te ajute sfatul meu.
kudika444214
Postat pe 2 Octombrie 2011 13:01
- parerea unui barbat conteaza, tot ce ai spus e adevarat , insa o inteleg ca-l iubeste, poate in timp il uita sau apare altcineva in viata ei....
angii
Postat pe 2 Octombrie 2011 16:24
draga mea antr-o asemenea situatie sunt si eu.nu stiu ce sfat as putea sa ati dau. ai un pic de rabdare poate se schimba ceva.
kudika424422
Postat pe 2 Octombrie 2011 20:31
descrierea amantului seamana cu a iubitului meu..:)))))..iasi..37 ani..burlac... ar fi culmea sa aflu asa ceva din greseala pe un forum...cum il cheama? :)))))))))))
kudikabluezz
Postat pe 2 Octombrie 2011 23:19
descrierea amantului seamana cu a iubitului meu..:)))))..iasi..37 ani..burlac... ar fi culmea sa aflu asa ceva din greseala pe un forum...cum il cheama? :)))))))))))
kudikabluezz
Postat pe 2 Octombrie 2011 23:19
"Ce faci daca te indragostesti de amant ?"

Iti cumperi un pistol pe care-l incarci cu gloantze de argint si-l impusti mai intai pe amant si apoi pe tine

Succes
denis_3d25
Postat pe 3 Octombrie 2011 01:02
Iti dai seama ca e plin iasul asta de burlaci de 37 ani Nu vad de ce ar fi una si aceeasi persoana Plus ca nu as zice pe un forum cum il cheama...e absurd. Sorry
irina_nd
Postat pe 3 Octombrie 2011 12:46
ar putea fi una si aceeasi persoana din simplul motiv ca respectivul se da neimplicat intr-o relatie anume, dar cu sanse de implicare "multipla"...in mai multe relatii lejere vad ca tii cu dintii stransi de amant...mie nu mi-ai zis, in particular, zodia respectivului(ti-am cerut-o din motive obiective si profesionale, oarecum), ce sa mai vorbesti de nume, in plin forum! relevant sau nu, daca tot ti-ai expus "problema" fii mai cooperanta...si discretia mascata pastreaz-o doar in particular cu burlacu' 37...ca slava domnului, nu cred sa vrea sa ti-l fure nimeni
lizzylight
Postat pe 3 Octombrie 2011 21:15
ar putea fi una si aceeasi persoana din simplul motiv ca respectivul se da neimplicat intr-o relatie anume, dar cu sanse de implicare "multipla"...in mai multe relatii lejere vad ca tii cu dintii stransi de amant...mie nu mi-ai zis, in particular, zodia respectivului(ti-am cerut-o din motive obiective si profesionale, oarecum), ce sa mai vorbesti de nume, in plin forum! relevant sau nu, daca tot ti-ai expus "problema" fii mai cooperanta...si discretia mascata pastreaz-o doar in particular cu burlacu' 37...ca slava domnului, nu cred sa vrea sa ti-l fure nimeni
lizzylight
Postat pe 3 Octombrie 2011 21:15
Zodia...nu stiu cat de relevanat este...nu stiu...poate ma insel. E Berbec. Eu sunt Sagetatoare. Din cate stiu o combinatie care face sa iasa scantei pe toate planurile.

Cat despre decizia mea... am lasat-o mult mai moale cu el... nu e o relatie benefica pe nici un plan atata timp cat eu sufar. Cu iubitul meu lucrurile sunt mai roz... am mai discutat problemele care erau in relatie si sper ca lucrurile sa revina pe un fagas normal.

Stau si ma gandesc daca tot acest sentiment pt "amant", aceasta pasiune se va stinge tot la fel de repede cum s-a aprins... Pentru ca de iubit nu pot sa iubesc un om care ma face sa sufar, care nu ma vrea in viata lui in adevaratul sens al cuvantului si pt care e foarte posibil sa nu fiu singura. Ma doare sa spun aceste lucruri, insa trebuie sa accept realitatea asa cum e si sa nu ma ascund dupa deget
irina_nd
Postat pe 3 Octombrie 2011 22:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nesiguranta 19 De la: kudika322371 12 Decembrie 2010 19:36
help me :( 10 De la: anageo25 4 Octombrie 2011 17:48
cum sa ma mai port cu copil de 11 ani 11 De la: Dor_a 6 Februarie 2011 11:41
ma iubit sau a profitat ? 39 De la: oana84onutza 3 Februarie 2010 20:00
Am fost inselat de sotie si nu stiu ce sa mai fac 227 De la: kudika_956311 27 Martie 2014 19:36