Setari Cookie-uri

Soacra...este in plus

De la: kudika172071, la data 2013-02-03 11:33:09VOI TOATE CARE STATI CU SOACRELE SI VA PLANGETI PE ACEST FORUM ,AR TREBUI SA TACETI! DE CE VA COMPLACETI IN SIRUATIA IN CARE SUNTETI?DE CE NU ATI DIVORTAT,DEAPARTIT?ATATA TIMP CAT ACCEPTATI SITUATIA V AMERITATII SOARTA!CE , S-AU TERMINAT BARBATII LA FATALAII AIA?NU,GURA SII SUPORTATI!


Fiecare isi stie situatia si banuiesc ca nimeni nu sta de placere cu soacra. Te-ai gandit ca ar putea exista o gramada de motive ?! Copii, situatia financiara etc ?! Nu sunt aspecte de neglijat...
Roua_Deraway
Postat pe 3 Februarie 2013 11:38
Tu "cuscra" nu mai ai trei, doua mai ai ca una-i a mea. Si vezi ca-s soacra buna, nu ma bag, nu ma-amestec si nu ma intereseaza.
Roua_Deraway
Postat pe 3 Februarie 2013 11:40


"071",ai dreptate in ceea ce ai tastat,dar pana la un punct al discutiei,dupa care trebuie luat in calcul mai multi factori!!!!Nu putem generaliza!!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2013 11:42
soacra ta e draguta atata timp cat o vizitati des, dar ia sa incerci sa va vedeti mai rar sa vezi ce scoate ghearele! Mamele de baieti sunt egoiste si inca n-am auzit de vreo soacra sa nu se bage in sertarele tale si sa nu asculte la usa atat timp cat locuiesti cu ea si iti spun din experienta!! Soacra mea imi studiase actele (cartea de munca) stia mai bine ca mine ce vechime am si intre ce ani am lucrat!
Diana_Tudorache_1
Postat pe 3 Februarie 2013 11:44
De la: kudika_23545, la data 2013-02-03 11:40:06Tu "cuscra" nu mai ai trei, doua mai ai ca una-i a mea. Si vezi ca-s soacra buna, nu ma bag, nu ma-amestec si nu ma intereseaza.



S-a facut,caci fiicei mele, i-a placut fiul tau,i-am aratat poza de la avatarul tau!!!! Fiicele cele mari sunt la casele lor,si ginerii mei spun la toata lumea ca au o soacra buna,care le face toate poftele,si acesta este adevarul,ii iubesc ca pe fiicele mele si ii rasfat deopotriva!!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2013 11:45
De la: kudika_15804, la data 2013-02-03 11:45:06
De la: kudika_23545, la data 2013-02-03 11:40:06Tu "cuscra" nu mai ai trei, doua mai ai ca una-i a mea. Si vezi ca-s soacra buna, nu ma bag, nu ma-amestec si nu ma intereseaza.



S-a facut,caci fiicei mele, i-a placut fiul tau,i-am aratat poza de la avatarul tau!!!! Fiicele cele mari sunt la casele lor,si ginerii mei spun la toata lumea ca au o soacra buna,care le face toate poftele,si acesta este adevarul,ii iubesc ca pe fiicele mele si ii rasfat deopotriva!!!!


Foarte frumos, asa si trebuie... nu vreau sa jignesc pe nimeni care ne va citi, dar parerea mea este ca tine si de educatie in mare masura.
Si poze am facut aseara noi ca m-au invitat la discoteca si am fost ca altfel nu voiau sa se duca singuri.
Roua_Deraway
Postat pe 3 Februarie 2013 11:50
De la: kudika_23545, la data 2013-02-03 11:50:21[quote name='
Foarte frumos, asa si trebuie... nu vreau sa jignesc pe nimeni care ne va citi, dar parerea mea este ca tine si de educatie in mare masura.
Si poze am facut aseara noi ca m-au invitat la discoteca si am fost ca altfel nu voiau sa se duca singuri.



Sunt pozele existente la profilul tau???Le-am vazut,reusite!!!!! Totul tine de educatie si de autoeducatie,de calitatile de autodidact!!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2013 11:55
De la: kudika_15804, la data 2013-02-03 11:55:34
De la: kudika_23545, la data 2013-02-03 11:50:21[quote name='
Foarte frumos, asa si trebuie... nu vreau sa jignesc pe nimeni care ne va citi, dar parerea mea este ca tine si de educatie in mare masura.
Si poze am facut aseara noi ca m-au invitat la discoteca si am fost ca altfel nu voiau sa se duca singuri.



Sunt pozele existente la profilul tau???Le-am vazut,reusite!!!!! Totul tine de educatie si de autoeducatie,de calitatile de autodidact!!!!


Exact!

Nu, acolo avea cred ca 14-15 ani. Pozele existente la profilul meu sunt din vara lui 2008 . Si cea de la avatarul de acum la fel.
Roua_Deraway
Postat pe 3 Februarie 2013 11:59
De la: kudika_23545, la data 2013-02-03 11:59:05[quote name='
Exact!

Nu, acolo avea cred ca 14-15 ani. Pozele existente la profilul meu sunt din vara lui 2008 . Si cea de la avatarul de acum la fel.



Sa le postezi si pe cele "proaspete"!!!!!! Oricum,sa traiti ,cu totii,multi ani, sanatosi si fericiti!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2013 12:01
De la: kudika_23545, la data 2013-02-03 11:59:05
De la: kudika_15804, la data 2013-02-03 11:55:34
De la: kudika_23545, la data 2013-02-03 11:50:21[quote name='
Foarte frumos, asa si trebuie... nu vreau sa jignesc pe nimeni care ne va citi, dar parerea mea este ca tine si de educatie in mare masura.
Si poze am facut aseara noi ca m-au invitat la discoteca si am fost ca altfel nu voiau sa se duca singuri.



Sunt pozele existente la profilul tau???Le-am vazut,reusite!!!!! Totul tine de educatie si de autoeducatie,de calitatile de autodidact!!!!


Exact!

Nu, acolo avea cred ca 14-15 ani. Pozele existente la profilul meu sunt din vara lui 2008 . Si cea de la avatarul de acum la fel.

E dragut baiatul tau,Roua!Sa-ti traiasca!
kudika_22574
Postat pe 3 Februarie 2013 12:02
De la: kudika_22574, la data 2013-02-03 12:02:17
De la: kudika_23545, la data 2013-02-03 11:59:05
De la: kudika_15804, la data 2013-02-03 11:55:34
De la: kudika_23545, la data 2013-02-03 11:50:21[quote name='
Foarte frumos, asa si trebuie... nu vreau sa jignesc pe nimeni care ne va citi, dar parerea mea este ca tine si de educatie in mare masura.
Si poze am facut aseara noi ca m-au invitat la discoteca si am fost ca altfel nu voiau sa se duca singuri.



Sunt pozele existente la profilul tau???Le-am vazut,reusite!!!!! Totul tine de educatie si de autoeducatie,de calitatile de autodidact!!!!


Exact!

Nu, acolo avea cred ca 14-15 ani. Pozele existente la profilul meu sunt din vara lui 2008 . Si cea de la avatarul de acum la fel.

E dragut baiatul tau,Roua!Sa-ti traiasca!

Si tu sa traiesti,of course!
kudika_22574
Postat pe 3 Februarie 2013 12:03
Bravo tie ca faci asa, esti o femeie inteligenta si te admir pentru asta. Insa nu toti avem noroc de o soacra ca tine, din pacate.
ancaaldea
Postat pe 3 Februarie 2013 12:05
De la: ancaaldea, la data 2013-02-03 12:05:09Bravo tie ca faci asa, esti o femeie inteligenta si te admir pentru asta. Insa nu toti avem noroc de o soacra ca tine, din pacate. Raspuns pentru Kudica 467548
ancaaldea
Postat pe 3 Februarie 2013 12:06
"SATI" SE SCRIE DEZLEGAT:SA-TI.MAI INTAI INVATA SA SCRII CORECT SI ABIA APOI SA ITI SPUI PAREREA CARE ORICUM ESTE PRAF,ESTE RUPTA DE REALITATE.
kudika172071
Postat pe 3 Februarie 2013 12:09
De la: kudika_22574, la data 2013-02-03 12:02:17
De la: kudika_23545, la data 2013-02-03 11:59:05
De la: kudika_15804, la data 2013-02-03 11:55:34
De la: kudika_23545, la data 2013-02-03 11:50:21[quote name='
Foarte frumos, asa si trebuie... nu vreau sa jignesc pe nimeni care ne va citi, dar parerea mea este ca tine si de educatie in mare masura.
Si poze am facut aseara noi ca m-au invitat la discoteca si am fost ca altfel nu voiau sa se duca singuri.



Sunt pozele existente la profilul tau???Le-am vazut,reusite!!!!! Totul tine de educatie si de autoeducatie,de calitatile de autodidact!!!!


Exact!

Nu, acolo avea cred ca 14-15 ani. Pozele existente la profilul meu sunt din vara lui 2008 . Si cea de la avatarul de acum la fel.

E dragut baiatul tau,Roua!Sa-ti traiasca!


ms ms, si tie la fel dk ai
Roua_Deraway
Postat pe 3 Februarie 2013 12:12
si eu am crescut singura pe fiul meu. Si el este atasat de mine. Insa, cu sotul tau trebuie sa vorbesti. Ea nu are nici o vina. Ce sa faca, sa se sinucida?
maria_doina
Postat pe 3 Februarie 2013 12:13
COPII AR TEBUI FACUTI DOAR ATUNCI CAND AI O SITUATIE FINANCIARA F SIGURA SI SUFICIENTA CAT SA ITI PERMITI SA AI CASA TA,DACA NU,NU MAI FACI COPII ,NU TE MAI CASATORESTI PT ALTFEL SE AJUNGE FIX AICI,DECI?aJUNGI SA SUFERI,AJUNGI FRUSTRATA SI UITI SA TE MAI BUCURI DE VIATA TA SI DE COPIL ,SOT,CATEL ETC.dACA SITUATIA TA FINANCIARA NU ITI PERMITE ACEST LUCRU,NU MAI FACE COPII.EI SUNT PRIMII CARE SUFERA , NU TU.
EU NU M-AM CASATORIT PANA ACUM SI NICI COPIL NU AM PT CA SITUATIA MEA FINANCIARA NU IMI PERMITE ACEST LUCRU,CAND VOI AVEA SUFICIENTI BANI PT A MA MUTA SINGURA VOI FACE SI ACEST PAS.
kudika172071
Postat pe 3 Februarie 2013 12:16
Dupa parerea mea, conteaza foarte mult sau cel mai mult conteaza cat e de egoista si de bagacioasa soacra. Daca soacra nu concepe ca baiatul ei poate sa iubeasca si o alta femeie inafara de ea si nu se acomodeaza cu ideea asta, mai ales daca de mic l-a indoctrinat cu ideea ca mama e numai una si trebuie sa stai numai dupa fusta ei, nu prea ai ce face, pentru ca baiatul oricat de bun si de indragostit ar fi de sotie sau de iubita, nu poate sa-i inchida telefonul in nas, nu poate sa o puna la punct pentru ca e inca la sanul mamei, indiferent ce varsta are. Cata vreme maica-sa nu vrea sa isi vada naibii de viata ei, si din lipsa de ocupatie vrea musai tot timpul sa stie daca a mancat fi-su, ce a mancat, ce a facut, cum a facut, il va pisa la cap non-stop. Depinde si de barbat cat de mamos e, ca daca e ud mereu in chiloti cand il suna ma-sa... iar nu poti face nimic. Chiar daca stai la sute de km distanta, vesnic vor vorbi cate o ora in fiecare zi, ea va sti permanent tot ce faceti voi, si daca te arati indignata sfarsesti prin a fi eliminata incet incet din peisaj, adica ti se va ascunde totul. Si daca esti undeva in vizita si isi suna intamplator odrasla, nici ca are bunul simt sa il lase in pace si eventual sa evina, el trebuie neaparat sa iasa la raport cu ultimele noutati. Asa ca... Si daca e la departare, tot omniprezenta e. Voi fi si eu soacra, dar sigur nu voi fi asa. Cu siguranta! Mai ales daca vezi ca si-a gasit o femeie serioasa, care il iubeste si ii face totul pe plac, de ce sa nu-ti vezi tu de treaba ta si sa il lasi sa isi traiasca viata? Urasc soacrele proaste si egoiste!!!!!!
ancaaldea
Postat pe 3 Februarie 2013 12:19
De la: ancaaldea, la data 2013-02-03 12:19:38Dupa parerea mea, conteaza foarte mult sau cel mai mult conteaza cat e de egoista si de bagacioasa soacra. Daca soacra nu concepe ca baiatul ei poate sa iubeasca si o alta femeie inafara de ea si nu se acomodeaza cu ideea asta, mai ales daca de mic l-a indoctrinat cu ideea ca mama e numai una si trebuie sa stai numai dupa fusta ei, nu prea ai ce face, pentru ca baiatul oricat de bun si de indragostit ar fi de sotie sau de iubita, nu poate sa-i inchida telefonul in nas, nu poate sa o puna la punct pentru ca e inca la sanul mamei, indiferent ce varsta are. Cata vreme maica-sa nu vrea sa isi vada naibii de viata ei, si din lipsa de ocupatie vrea musai tot timpul sa stie daca a mancat fi-su, ce a mancat, ce a facut, cum a facut, il va pisa la cap non-stop. Depinde si de barbat cat de mamos e, ca daca e ud mereu in chiloti cand il suna ma-sa... iar nu poti face nimic. Chiar daca stai la sute de km distanta, vesnic vor vorbi cate o ora in fiecare zi, ea va sti permanent tot ce faceti voi, si daca te arati indignata sfarsesti prin a fi eliminata incet incet din peisaj, adica ti se va ascunde totul. Si daca esti undeva in vizita si isi suna intamplator odrasla, nici ca are bunul simt sa il lase in pace si eventual sa evina, el trebuie neaparat sa iasa la raport cu ultimele noutati. Asa ca... Si daca e la departare, tot omniprezenta e. Voi fi si eu soacra, dar sigur nu voi fi asa. Cu siguranta! Mai ales daca vezi ca si-a gasit o femeie serioasa, care il iubeste si ii face totul pe plac, de ce sa nu-ti vezi tu de treaba ta si sa il lasi sa isi traiasca viata? Urasc soacrele proaste si egoiste!!!!!!


subscriu
Roua_Deraway
Postat pe 3 Februarie 2013 12:22
unele dintre voi vetzi fi soacre,dupa cum ganditi cele de acum sunt bijuterii pe langa cat de scarbe vetzi fi voi
ely4u57
Postat pe 3 Februarie 2013 12:32
De la: ely4u57, la data 2013-02-03 12:32:02unele dintre voi vetzi fi soacre,dupa cum ganditi cele de acum sunt bijuterii pe langa cat de scarbe vetzi fi voi


Sugerez doamnei un vocabular civilizat si o carte de gramatica.
Roua_Deraway
Postat pe 3 Februarie 2013 12:34
VOI TOATE CARE STATI CU SOACRELE SI VA PLANGETI PE ACEST FORUM ,AR TREBUI SA TACETI! DE CE VA COMPLACETI IN SIRUATIA IN CARE SUNTETI?DE CE NU ATI DIVORTAT,DEAPARTIT?ATATA TIMP CAT ACCEPTATI SITUATIA V AMERITATII SOARTA!CE , S-AU TERMINAT BARBATII LA FATALAII AIA?NU,GURA SII SUPORTATI!

Ce smechera te mai crezi1
In primul rand nu mai tipa si in al doilea rand nu mai scrie aberatii!
Tu ar trebui sa-ti tii clontul si sa nu te mai ratoiesti !
Nu se complace nimeni in nimic.
Cand te casatoresti , nu poti impune partenerului sa-si omoare familia , ca tie nu-ti place sa-i ai pe cap si nici nu e normal sa divortezi asa , doua zile mai tarziu tot ca tie nu-ti place sa locuiesti cu familia lui.
Thais13
Postat pe 3 Februarie 2013 12:35
Pana nu i se taie cordonul ombilical (adica pana moare SO-,, ACRA ''-TA, tot asa o sa fie. Si sotul meu este legat de ma-sa, desi a fost crescut de ambii parinti. A mers asa de departe incat l-a supt de bani 22 de ani, desi nu este singurul copil. ia bani de la el sa le dea ,, fetitelor de 45 si 44 de ani. Acuma nu spun sa te rogi sa moara biata femeie, dar poate-l poti face sa inteleaga ca existi si tu si ca nu trebuie sa te puna pe locul II. Cel putin eu m-am revoltat si nu o mai vizitez pe soacra si nici daca moare n-o sa mai merg vreodata. Iti spune o femeie care a vazut in soacra un mare dusman al casei, al copiilor ei, a casniciei intregi, de fapt.
Anca_Ioan
Postat pe 3 Februarie 2013 12:35
De la: ely4u57, la data 2013-02-03 12:32:02unele dintre voi vetzi fi soacre,dupa cum ganditi cele de acum sunt bijuterii pe langa cat de scarbe vetzi fi voi


Adicatelea, toate soacrele sunt pe cale sa devina scarbe, zici tu care esti o "bunatate".
Daca vei avea copii sau ai si pentru tine va urma aceeasi soarta.
Thais13
Postat pe 3 Februarie 2013 12:38
De la: ely4u57, la data 2013-02-03 12:32:02unele dintre voi vetzi fi soacre,dupa cum ganditi cele de acum sunt bijuterii pe langa cat de scarbe vetzi fi voi



Draga mea,usurel,caci ti-a luat-o,caruta,inaintea cailor!!!!!Orice discutie legata de relatia "nora-soacra" are si un sambure de adevar,acceptat sau nu de catre mamele de baieti!!!Orice soacra,indiferent daca este mama de fata sau baiat nu are dreptul de a interveni in viata copiilor,scurt si cuprinzator.
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2013 12:44
Am avut si eu un exemplar mamos. Am divortat de el si am rezolvat problema

Genul asta de barbati nu sunt buni pe langa casa
Ghicicummacheama
Postat pe 3 Februarie 2013 12:44
De la: kudika172071, la data 2013-02-03 12:16:08COPII AR TEBUI FACUTI DOAR ATUNCI CAND AI O SITUATIE FINANCIARA F SIGURA SI SUFICIENTA CAT SA ITI PERMITI SA AI CASA TA,DACA NU,NU MAI FACI COPII ,NU TE MAI CASATORESTI PT ALTFEL SE AJUNGE FIX AICI,DECI?aJUNGI SA SUFERI,AJUNGI FRUSTRATA SI UITI SA TE MAI BUCURI DE VIATA TA SI DE COPIL ,SOT,CATEL ETC.dACA SITUATIA TA FINANCIARA NU ITI PERMITE ACEST LUCRU,NU MAI FACE COPII.EI SUNT PRIMII CARE SUFERA , NU TU.
EU NU M-AM CASATORIT PANA ACUM SI NICI COPIL NU AM PT CA SITUATIA MEA FINANCIARA NU IMI PERMITE ACEST LUCRU,CAND VOI AVEA SUFICIENTI BANI PT A MA MUTA SINGURA VOI FACE SI ACEST PAS.


Si atunci cand vrei sa faci pasul, n-o sa ai cu cine
Ghicicummacheama
Postat pe 3 Februarie 2013 12:46
Suna urat elimin-o. Niciodata nu o sa desprinzi un fiu de mama lui dar o sa se schimbe situatia asta cu sufocatul can o sa aveti voi copilul vostru. Deci la treaba si face-ri un bebeu..:)
Eu sunt soacra si am di feciori si doua nurori.
Amandoi sunt mamosi dar cand vor mangaiere de la masa imi iau si nora langa mine si o dragalesc,nu fac diferente si asa ea se simte mai bine . Practic le fac sa se simta ca si ficele mele desi niciodata nu mi-au zis mama dar nici nu am pretentii sunt o soacra moderna ma adaptez conceptiilor si gandirii tineretului nostru.Am 52 ani si nu cred ca ma voi schimba cu varsta,cel putin asta ini doresc desi de 10 zile sun bunica cu al doilea nepot.
kudika082043
Postat pe 3 Februarie 2013 12:47
De la: kudika_14322, la data 2013-02-03 12:44:48Am avut si eu un exemplar mamos. Am divortat de el si am rezolvat problema

Genul asta de barbati nu sunt buni pe langa casa




Problema reala este legata de nocivitatea acestei dependente,a fiului fata de mama sa,este distructiva ,pana la final,chiar pentru barbatul in cauza,caci anihileaza orice zvacnire a masculinitatii lui!!!Buna ziua,Ami!!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2013 12:50
De la: kudika082043, la data 2013-02-03 12:47:06Suna urat elimin-o. Niciodata nu o sa desprinzi un fiu de mama lui dar o sa se schimbe situatia asta cu sufocatul can o sa aveti voi copilul vostru. Deci la treaba si face-ri un bebeu..:)
Eu sunt soacra si am di feciori si doua nurori.
Amandoi sunt mamosi dar cand vor mangaiere de la masa imi iau si nora langa mine si o dragalesc,nu fac diferente si asa ea se simte mai bine . Practic le fac sa se simta ca si ficele mele desi niciodata nu mi-au zis mama dar nici nu am pretentii sunt o soacra moderna ma adaptez conceptiilor si gandirii tineretului nostru.Am 52 ani si nu cred ca ma voi schimba cu varsta,cel putin asta ini doresc desi de 10 zile sun bunica cu al doilea nepot.



Felicitari,esti una dintre putinele femei,care stie cum trebuie sa se comporte o soacra ,cu nora sau nurorile ei!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2013 12:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
soacra,soacra ......poama acra 79 De la: ravenik_swwet 29 Iunie 2009 16:27
Bebe la 8 luni,cate scaune este normal? 3 De la: Mioara_Gabriela 18 Februarie 2011 21:38
oare am probleme de personalitate? 26 De la: Brunetica25 6 Septembrie 2011 11:17
Dilema... 13 De la: xxxl_a 8 Iunie 2010 15:20
lumanari de cununie 9 De la: miss_darine 9 August 2011 16:17