Setari Cookie-uri

o relatie cu seful ...

Sunt cu o buna prietena langa mine ....are o relatie cu seful ei ... ...el singur, ea singura ....Se pare k se iubesc de ceva timp , insa acum i-ar fii spus k totul se termina ...deoarece nu poate pune in aceeasi oala sentimentele cu jobul . I-am spus k nu traieste cu lumea , colegii ...sa mai aibe rabdare ...sincer nu stiu ce sfat sa ii dau . Voi ce credeti ? La serviciul ei totul este ok , nu stie nimeni si nu deranjeaza pe nimeni ....va multmuesc ..revin maine sa aflu si parerile voastre . O seara minunata
iulia_78
Postat pe 13 Ianuarie 2013 21:05
De la: iulia_78, la data 2013-01-13 21:05:37Sunt cu o buna prietena langa mine ....are o relatie cu seful ei ... ...el singur, ea singura ....Se pare k se iubesc de ceva timp , insa acum i-ar fii spus k totul se termina ...deoarece nu poate pune in aceeasi oala sentimentele cu jobul . I-am spus k nu traieste cu lumea , colegii ...sa mai aibe rabdare ...sincer nu stiu ce sfat sa ii dau . Voi ce credeti ? La serviciul ei totul este ok , nu stie nimeni si nu deranjeaza pe nimeni ....va multmuesc ..revin maine sa aflu si parerile voastre . O seara minunata



Sa-si caute un sef de care sa nu se indragosteasca!!!!Iar el sa-si caute o iubita in afara locului de munca!!!Impartialitate!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Ianuarie 2013 21:09
seful e in rac sau in gemeni?
maria-ioana
Postat pe 13 Ianuarie 2013 21:12
ms ..ce iute ai fost ....asa i-am spus dar ei sunt trecuti de prima tinerete ..au trecut amandoi prin greutati si se pare k se plac si se potrivesc . Chiar eu am citit pe net ..si nu este chiar interzisa aceasta relatie ... au ceva timo de cand sunt impreuna ..i-am spus sa isi dea demisia ...dar in dragoste nu functia si vorbele oamenilor conteaza ...chiar eu cunosc pe cineva ..el mare patron ..ea somera sunt de 7 ani casat si au 2 copii ...iar alt caz ..dupa 6 luni ea vanzatoare , el sef sau casatorit si sunt impreuna
iulia_78
Postat pe 13 Ianuarie 2013 21:13
nu are treaba cu zodiile ....este un subiect total diferit ...citeste ..am spus k sunt cu o prietena langa mine ...eu am iubit
iulia_78
Postat pe 13 Ianuarie 2013 21:14
am citit si am intrebat
unde e supararea?
maria-ioana
Postat pe 13 Ianuarie 2013 21:16
nu ma supar ....acum mi-a spus k seful ei ar fii capricorn si ea pesti ...ms de rasp
iulia_78
Postat pe 13 Ianuarie 2013 21:18
cu placere
maria-ioana
Postat pe 13 Ianuarie 2013 21:23
De la: iulia_78, la data 2013-01-13 21:18:58nu ma supar ....acum mi-a spus k seful ei ar fii capricorn si ea pesti ...ms de rasp


Daca ar fi sa respectam predictiile astrale,relatia lor se supune unei foarte bune compatibilitati!!!!Personal,nu ma orientez dupa asa ceva!!!!

Draga mea,daca sunt doua persoane mature,care se doresc si se inteleg,cu toata impotrivira mea,in ceea ce priveste sfatul anterior,sunt stapani pe viata lor si sunt singurii in masura sa-si oranduiasca coabitarea!!In general,relatiile familiale nu sunt recomandate in cadrul aceluiasi loc de munca,motive sunt multe,dar exista si exceptii!!Din experienta personala,am lucrat,la un moment dat,cu sotul meu ,si vreau sa-ti spun ca a fost un dezastru,nu indemn pe nimeni la asa ceva!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Ianuarie 2013 21:24
ms frumos ptr raspuns ..si eu am lucrat cu cel care am avut relatie 4 ani de zile ..el doctor , eu asistenta ..dar totul a fost ok , toata lumea ne-a accepta, am fost ani buni impreuna ...dar a plecat in alta tara ..iar eu am ra,mas aici ....erau multe relatii in spital ..nu k acum ....amanate , divorturi etc ..cat despre prietena mea ...sa faca ce le spun inimile ...sa dea Dzeu sa fie impreuna k nu traiesc cu lumea sau cu angajatii ...sa fie fericiti ..totusi eu cred k nu e o aventura ..sunt de luni bune impreuna ..poate chiar sunt suflete pereche
iulia_78
Postat pe 13 Ianuarie 2013 21:38
De la: kudika_15804, la data 2013-01-13 21:24:22
De la: iulia_78, la data 2013-01-13 21:18:58nu ma supar ....acum mi-a spus k seful ei ar fii capricorn si ea pesti ...ms de rasp


Daca ar fi sa respectam predictiile astrale,relatia lor se supune unei foarte bune compatibilitati!!!!Personal,nu ma orientez dupa asa ceva!!!!

Draga mea,daca sunt doua persoane mature,care se doresc si se inteleg,cu toata impotrivira mea,in ceea ce priveste sfatul anterior,sunt stapani pe viata lor si sunt singurii in masura sa-si oranduiasca coabitarea!!In general,relatiile familiale nu sunt recomandate in cadrul aceluiasi loc de munca,motive sunt multe,dar exista si exceptii!!Din experienta personala,am lucrat,la un moment dat,cu sotul meu ,si vreau sa-ti spun ca a fost un dezastru,nu indemn pe nimeni la asa ceva!!!
nu conteaza ce ai facut tu cu barbatitu nu mai invata lumea sa traiasca dupa pertipuri,,daca n ai ce face mai laso pe fita la calculator si dute joacate cu sobolanu,,ca esti prea ocupata sa spui prostii pe forum
kudika_25225
Postat pe 13 Ianuarie 2013 21:49
De la: iulia_78, la data 2013-01-13 21:38:19ms frumos ptr raspuns ..si eu am lucrat cu cel care am avut relatie 4 ani de zile ..el doctor , eu asistenta ..dar totul a fost ok , toata lumea ne-a accepta, am fost ani buni impreuna ...dar a plecat in alta tara ..iar eu am ra,mas aici ....erau multe relatii in spital ..nu k acum ....amanate , divorturi etc ..cat despre prietena mea ...sa faca ce le spun inimile ...sa dea Dzeu sa fie impreuna k nu traiesc cu lumea sau cu angajatii ...sa fie fericiti ..totusi eu cred k nu e o aventura ..sunt de luni bune impreuna ..poate chiar sunt suflete pereche
tu ai fost doar amanta kui,,asa fac doctorii isi mai cordesc asistentele
kudika_25225
Postat pe 13 Ianuarie 2013 21:53
De la: iulia_78, la data 2013-01-13 21:05:37Sunt cu o buna prietena langa mine ....are o relatie cu seful ei ... ...el singur, ea singura ....Se pare k se iubesc de ceva timp , insa acum i-ar fii spus k totul se termina ...deoarece nu poate pune in aceeasi oala sentimentele cu jobul . I-am spus k nu traieste cu lumea , colegii ...sa mai aibe rabdare ...sincer nu stiu ce sfat sa ii dau . Voi ce credeti ? La serviciul ei totul este ok , nu stie nimeni si nu deranjeaza pe nimeni ....va multmuesc ..revin maine sa aflu si parerile voastre . O seara minunata


Daca vor ca relatia lor sa functioneze bine in continuare, unul dintre ei ar trebui sa se mute in alt departament sau chiar in alta firma.

Oamenii vor vorbi, daca nu deja vorbesc, iar tot ceea ce realizeaza cei doi indragostiti pe plan profesional va fi umbrit de faptul ca lumea va barfi ca acele realizari se datoreaza relatiei lor de cuplu.
Viorica_Franziska
Postat pe 14 Ianuarie 2013 14:58
am intrat sa vad care mai sunt parerile ...asta k imi pasa de prietena mea ....ei bine au fost si sunt impreuna , au fost in grecia de anul nou ..la locul de munca este apreciata si iubita de toti colegii . Chiar este strict problema lor ...dak este iubire si incredere ce conteaza functia ?????Nu mai judecati gresit ...Si au in plan si un bebe .... Altele sunt somere si panarame si au umbla cu sefii lor ...care lor nici k le pasa in ziua de azi . Sa fim seriosi ...lasa-ti lumea sa fie fericita
iulia_78
Postat pe 14 Ianuarie 2013 16:54
De la: iulia_78, la data 2013-01-14 16:54:23am intrat sa vad care mai sunt parerile ...asta k imi pasa de prietena mea ....ei bine au fost si sunt impreuna , au fost in grecia de anul nou ..la locul de munca este apreciata si iubita de toti colegii . Chiar este strict problema lor ...dak este iubire si incredere ce conteaza functia ?????Nu mai judecati gresit ...Si au in plan si un bebe .... Altele sunt somere si panarame si au umbla cu sefii lor ...care lor nici k le pasa in ziua de azi . Sa fim seriosi ...lasa-ti lumea sa fie fericita


Se pare ca tu judeci gresit mesajele noastre.

Si vezi ca faci aceeasi greseala cand confunzi utilizatorii acestui forum cu acei colegi de munca ai prietenei tale, bagandu-ne pe toti in aceeasi oala.

Daca prietena ta vrea sa fie fericita, va fi cu sau fara ajutorul tau sau cu sau fara vrerea ta.
Viorica_Franziska
Postat pe 14 Ianuarie 2013 16:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
re 9 De la: franziska_eu 19 Februarie 2012 09:59
RUGAMINTE 20 De la: carmina33 23 Septembrie 2009 21:39
Pareri 5 De la: scorpio67 28 Decembrie 2009 10:33
zodia... 12 De la: mimi_ca29 18 Februarie 2011 19:26
BUNA 7 De la: deelisha 29 Aprilie 2009 16:00