Setari Cookie-uri

Sa fie ceva trecator?

De la: lucianalex, la data 2013-11-03 12:35:33
De la: krizantema, la data 2013-11-03 12:28:29
De la: kudika_940065, la data 2013-11-03 11:39:27
De la: kudika_933021, la data 2013-11-03 11:37:32
De la: krizantema, la data 2013-11-03 11:19:02ne poti spune si de cate ori mers la wc daca vrei.......mai bine iti cauti un loc de munca sa nu te mai gandesti toata ziua la ea si de cate ori te iubeste ea. femeia vine de la munca si daca iti mai vede si moaca ta de milog i se face greata si mai tare.ia mergi tu la munca si mai lasa netul
exact, sa se duca la munca si sa mai lase netul si asa devine totul trecatooor
sa se duca el,,voi stati pe net sa invatati pe altii ca sunteti destepte rau
pai baiatul a scris povestea lui si a cerut o parere. deci ne-am dat cu parerea. tu nu ai treaba?


Krizantema am scris povestea mea in relatia de cuplu..Nu am dat nici un detaliu despre viata mea profesionala...Cum ai ajuns tu la concluzia ca eu nu muncesc nu imi dau seama...Doar am zis ca la inceput ne era greu pentru ca ce fac eu nu poate momentan sa asigure ceva stabil pentru amandoi...Si daca am timp liber sa scriu aici? E criteriu de selectie sau cum? Ma rog raman la parerea mea...Judeci fara sa cunosti !
nu te mai supara suntem femei,acum ai inteles uite cum te pierzi in amanunte.
kudika_933021
Postat pe 3 Noiembrie 2013 12:38
De la: krizantema, la data 2013-11-03 12:34:34
De la: kudika_940065, la data 2013-11-03 12:30:25
De la: krizantema, la data 2013-11-03 12:28:29
De la: kudika_940065, la data 2013-11-03 11:39:27
De la: kudika_933021, la data 2013-11-03 11:37:32
De la: krizantema, la data 2013-11-03 11:19:02ne poti spune si de cate ori mers la wc daca vrei.......mai bine iti cauti un loc de munca sa nu te mai gandesti toata ziua la ea si de cate ori te iubeste ea. femeia vine de la munca si daca iti mai vede si moaca ta de milog i se face greata si mai tare.ia mergi tu la munca si mai lasa netul
exact, sa se duca la munca si sa mai lase netul si asa devine totul trecatooor
sa se duca el,,voi stati pe net sa invatati pe altii ca sunteti destepte rau
pai baiatul a scris povestea lui si a cerut o parere. deci ne-am dat cu parerea. tu nu ai treaba?
ti ai dat cu parerea prost ca ai zis ca nu munceste,,tu nu aveai treaba
eu vb cu el nu cu tn... esti avocatul lui?
tu te crezi cumva profesoara lui
kudika_940065
Postat pe 3 Noiembrie 2013 12:39
De la: kudika_933021, la data 2013-11-03 12:38:07
De la: lucianalex, la data 2013-11-03 12:35:33
De la: krizantema, la data 2013-11-03 12:28:29
De la: kudika_940065, la data 2013-11-03 11:39:27
De la: kudika_933021, la data 2013-11-03 11:37:32
De la: krizantema, la data 2013-11-03 11:19:02ne poti spune si de cate ori mers la wc daca vrei.......mai bine iti cauti un loc de munca sa nu te mai gandesti toata ziua la ea si de cate ori te iubeste ea. femeia vine de la munca si daca iti mai vede si moaca ta de milog i se face greata si mai tare.ia mergi tu la munca si mai lasa netul
exact, sa se duca la munca si sa mai lase netul si asa devine totul trecatooor
sa se duca el,,voi stati pe net sa invatati pe altii ca sunteti destepte rau
pai baiatul a scris povestea lui si a cerut o parere. deci ne-am dat cu parerea. tu nu ai treaba?


Krizantema am scris povestea mea in relatia de cuplu..Nu am dat nici un detaliu despre viata mea profesionala...Cum ai ajuns tu la concluzia ca eu nu muncesc nu imi dau seama...Doar am zis ca la inceput ne era greu pentru ca ce fac eu nu poate momentan sa asigure ceva stabil pentru amandoi...Si daca am timp liber sa scriu aici? E criteriu de selectie sau cum? Ma rog raman la parerea mea...Judeci fara sa cunosti !
nu te mai supara suntem femei,acum ai inteles uite cum te pierzi in amanunte.
sunt si femei destepte,,si vorbesc mai putin
kudika_940065
Postat pe 3 Noiembrie 2013 12:40
ya uzi 933021
http://www.youtube.com/watch?v=FyXtoTLLcDk

kudika_940065
Postat pe 3 Noiembrie 2013 12:44
De la: kudika_940065, la data 2013-11-03 12:40:51
De la: kudika_933021, la data 2013-11-03 12:38:07
De la: lucianalex, la data 2013-11-03 12:35:33
De la: krizantema, la data 2013-11-03 12:28:29
De la: kudika_940065, la data 2013-11-03 11:39:27
De la: kudika_933021, la data 2013-11-03 11:37:32
De la: krizantema, la data 2013-11-03 11:19:02ne poti spune si de cate ori mers la wc daca vrei.......mai bine iti cauti un loc de munca sa nu te mai gandesti toata ziua la ea si de cate ori te iubeste ea. femeia vine de la munca si daca iti mai vede si moaca ta de milog i se face greata si mai tare.ia mergi tu la munca si mai lasa netul
exact, sa se duca la munca si sa mai lase netul si asa devine totul trecatooor
sa se duca el,,voi stati pe net sa invatati pe altii ca sunteti destepte rau
pai baiatul a scris povestea lui si a cerut o parere. deci ne-am dat cu parerea. tu nu ai treaba?


Krizantema am scris povestea mea in relatia de cuplu..Nu am dat nici un detaliu despre viata mea profesionala...Cum ai ajuns tu la concluzia ca eu nu muncesc nu imi dau seama...Doar am zis ca la inceput ne era greu pentru ca ce fac eu nu poate momentan sa asigure ceva stabil pentru amandoi...Si daca am timp liber sa scriu aici? E criteriu de selectie sau cum? Ma rog raman la parerea mea...Judeci fara sa cunosti !
nu te mai supara suntem femei,acum ai inteles uite cum te pierzi in amanunte.
sunt si femei destepte,,si vorbesc mai putin
bine ,TAC ca ai Chef de harta.
kudika_933021
Postat pe 3 Noiembrie 2013 12:44
nu am chef de harta,,,,,uite o femeie care a inteles ce tre sa faca
kudika_940065
Postat pe 3 Noiembrie 2013 12:46
Ne doream din tot sufletul sa ne mutam amandoi insa stiam ca nu e posibil pentru moment(deoarece nu aveam nici unul un job) si mi-a zis sa am rabdare..Ca o vom face si pe asta..am acceptat..

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/58367/Sa-fie-ceva-trecator.html#ixzz2jZvYtMy9
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook EU ASTA AM INTELES
krizantema
Postat pe 3 Noiembrie 2013 12:49
De la: krizantema, la data 2013-11-03 12:49:18Ne doream din tot sufletul sa ne mutam amandoi insa stiam ca nu e posibil pentru moment(deoarece nu aveam nici unul un job) si mi-a zis sa am rabdare..Ca o vom face si pe asta..am acceptat..

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/58367/Sa-fie-ceva-trecator.html#ixzz2jZvYtMy9
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook EU ASTA AM INTELES
sti sa deosebesti aveam de avem?

krizantema de aur daca vorbesti mai ptn e mai bn
kudika_940065
Postat pe 3 Noiembrie 2013 12:52
De la: kudika_940065, la data 2013-11-03 12:52:58
De la: krizantema, la data 2013-11-03 12:49:18Ne doream din tot sufletul sa ne mutam amandoi insa stiam ca nu e posibil pentru moment(deoarece nu aveam nici unul un job) si mi-a zis sa am rabdare..Ca o vom face si pe asta..am acceptat..

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/58367/Sa-fie-ceva-trecator.html#ixzz2jZvYtMy9
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook EU ASTA AM INTELES
sti sa deosebesti aveam de avem?

krizantema de aur daca vorbesti mai ptn e mai bn
bn te las pe tn ca tu vad ca vb mai mult decat toata lumea.te tot bagi in seama ca chilotii
krizantema
Postat pe 3 Noiembrie 2013 12:58
De la: krizantema, la data 2013-11-03 12:58:27
De la: kudika_940065, la data 2013-11-03 12:52:58
De la: krizantema, la data 2013-11-03 12:49:18Ne doream din tot sufletul sa ne mutam amandoi insa stiam ca nu e posibil pentru moment(deoarece nu aveam nici unul un job) si mi-a zis sa am rabdare..Ca o vom face si pe asta..am acceptat..

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/58367/Sa-fie-ceva-trecator.html#ixzz2jZvYtMy9
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook EU ASTA AM INTELES
sti sa deosebesti aveam de avem?

krizantema de aur daca vorbesti mai ptn e mai bn
bn te las pe tn ca tu vad ca vb mai mult decat toata lumea.te tot bagi in seama ca chilotii
tu cum te bagi in seama
kudika_940065
Postat pe 3 Noiembrie 2013 13:05
De la: kudika_940065, la data 2013-11-03 13:05:11
De la: krizantema, la data 2013-11-03 12:58:27
De la: kudika_940065, la data 2013-11-03 12:52:58
De la: krizantema, la data 2013-11-03 12:49:18Ne doream din tot sufletul sa ne mutam amandoi insa stiam ca nu e posibil pentru moment(deoarece nu aveam nici unul un job) si mi-a zis sa am rabdare..Ca o vom face si pe asta..am acceptat..

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/58367/Sa-fie-ceva-trecator.html#ixzz2jZvYtMy9
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook EU ASTA AM INTELES
sti sa deosebesti aveam de avem?

krizantema de aur daca vorbesti mai ptn e mai bn
bn te las pe tn ca tu vad ca vb mai mult decat toata lumea.te tot bagi in seama ca chilotii
tu cum te bagi in seama
krizantema
Postat pe 3 Noiembrie 2013 13:06
Ziua 3 :) Nu vreau sa supar pe nimeni pe aici doar imi spun si eu pataniile in relatie (ptr cativa useri care m-au sprijinit)..Mi am propus inca de ieri sa nu ii dau nici un mesaj si nici un telefon azi..Insa cand s-a trezit mi-a dat ea un mesaj de buna dimineatza..Pe la 4 m-a sunat sa o duc si pe ea sa isi puna unghii..Nu am putut sa o refuz :) Pe la 7 m-a sunat sa o iau si am lasato acasa...Am mai stat putin de vorba si i-am zis ca i-am cumparat ceva dar nu i am spus ce si ca ii voi da saptamana viitoare (i am luat un lantisor cu pandantiv si un inel ) insa trebuie sa vina in 2-3 zile ! Pe langa asta i-am propus sa mergem la munte doar noi 2 saptamana viitoare (Sa nu faca vreo surpriza si sa fie si sambata la servici din acest mottiv am anuntato dinainte)..Vreau sa ii dau ce i am luat la munte in special inelul :)...Pot sa zic ca azi parca a fost mai vesela putin mai zambareata (da semne de revenire )..Pe urma m-a sarutat si a zis ca ma iubeste(pe urma a intorso a zis ca nu a vrut sa zica) dupa care a zambit si a fugit din masina direct in casa :)))) ! Ce zici titanika ? Suntem pe drumul bun ?
lucianalex
Postat pe 3 Noiembrie 2013 20:19
Si de ce nu ati fi pe drumul cel bun?Se joaca cu tine si-ti incearca sentimentele......sunt totusi curioasa daca te va suna care este data exacta cand trebuie sa plecati in mica excursie
Zici ca afugit imediat imediat in casa.....poate astepta sa o chemi si de aceea ti-a zis "ca nu a vrut sa zica".....de ce? pt ca din moment ce nu ai invitato la tine nu avea cum sa-ti dovedesca.....e doar un joc de cuvinte si o joaca din partea femeii care te iubeste!!!
Titanika
Postat pe 3 Noiembrie 2013 21:11
De la: Titanika, la data 2013-11-03 21:11:51Si de ce nu ati fi pe drumul cel bun?Se joaca cu tine si-ti incearca sentimentele......sunt totusi curioasa daca te va suna care este data exacta cand trebuie sa plecati in mica excursie
Zici ca afugit imediat imediat in casa.....poate astepta sa o chemi si de aceea ti-a zis "ca nu a vrut sa zica".....de ce? pt ca din moment ce nu ai invitato la tine nu avea cum sa-ti dovedesca.....e doar un joc de cuvinte si o joaca din partea femeii care te iubeste!!!


Nush o data exacta vreau sa fac o rezervare zilele astea sa gasesc undeva frumos ! In prealabil as vrea dupa data de 12 ca implica o cheltuiala si atunci dispun de ceva mai multe resurse :) Si in plus si acolo vreau sa fac cva mai frumos (o cina romantica cva de genu )..Sa inteleg ca e o joaca de genu "sa vad pana unde ar merge cu iubirea pentru mine"?..
lucianalex
Postat pe 3 Noiembrie 2013 21:34
Eu cred ca tu comunici prea putin cu ea.....sau poate esti genul de barbat care spune:-daca-i spun de prea multe ori ca o iubesc sau ca este frumoasa,ma tem sa nu-i creasca coarne!!!
Titanika
Postat pe 3 Noiembrie 2013 21:46
De la: Titanika, la data 2013-11-03 21:46:36Eu cred ca tu comunici prea putin cu ea.....sau poate esti genul de barbat care spune:-daca-i spun de prea multe ori ca o iubesc sau ca este frumoasa,ma tem sa nu-i creasca coarne!!!


Nush ce sa zic sincer...In legatura cu comunicarea pot sa zic ca o ascult si incerc chiar sa o ajut cand are nevoie..Problema e ca e o fire mai inchisa si ii place sa rezolve totul singura..De foarte multe ori eu sunt cel care o trage de limba si o roaga sa comunice sa ii spuna ce are pe suflet etc..Nu am fost si nu sunt genul acela sa nu o alint sau sa ii spun ca este frumoasa doar ca sa nu i se urce la cap..Te rog sa ma crezi ca nu as avea motive sa mint ( eu sunt cel care vrea sa comunice si ei nu prea ii place sa se exteriorizeze)
lucianalex
Postat pe 3 Noiembrie 2013 22:03
daaaa ..tu intruchipezi perfectiunea...ce om enervaant saraca fata ,eu sincer o inteleg de ce fuge de tine iar tu nu-i dai pace ...enervant om
kudika_933021
Postat pe 3 Noiembrie 2013 22:11
De la: lucianalex, la data 2013-11-03 22:03:26
De la: Titanika, la data 2013-11-03 21:46:36Eu cred ca tu comunici prea putin cu ea.....sau poate esti genul de barbat care spune:-daca-i spun de prea multe ori ca o iubesc sau ca este frumoasa,ma tem sa nu-i creasca coarne!!!


Nush ce sa zic sincer...In legatura cu comunicarea pot sa zic ca o ascult si incerc chiar sa o ajut cand are nevoie..Problema e ca e o fire mai inchisa si ii place sa rezolve totul singura..De foarte multe ori eu sunt cel care o trage de limba si o roaga sa comunice sa ii spuna ce are pe suflet etc..Nu am fost si nu sunt genul acela sa nu o alint sau sa ii spun ca este frumoasa doar ca sa nu i se urce la cap..Te rog sa ma crezi ca nu as avea motive sa mint ( eu sunt cel care vrea sa comunice si ei nu prea ii place sa se exteriorizeze)

I zimi ;-este cumva Capricorn?
Titanika
Postat pe 3 Noiembrie 2013 22:16
De la: kudika_933021, la data 2013-11-03 22:11:55daaaa ..tu intruchipezi perfectiunea...ce om enervaant saraca fata ,eu sincer o inteleg de ce fuge de tine iar tu nu-i dai pace ...enervant om


Tu deja incepi sa devii enervanta draga..In primul rand nu am zis ca reprezint perfectiunea..Am zis ca din noi doi eu sunt cel extrovertit care comunica mai mult (ti se pare ceva gresit?) ! De ce as minti? Crezi ca as castiga ceva aici pe forum..?
lucianalex
Postat pe 3 Noiembrie 2013 22:17
De la: Titanika, la data 2013-11-03 22:16:10
De la: lucianalex, la data 2013-11-03 22:03:26
De la: Titanika, la data 2013-11-03 21:46:36Eu cred ca tu comunici prea putin cu ea.....sau poate esti genul de barbat care spune:-daca-i spun de prea multe ori ca o iubesc sau ca este frumoasa,ma tem sa nu-i creasca coarne!!!


Nush ce sa zic sincer...In legatura cu comunicarea pot sa zic ca o ascult si incerc chiar sa o ajut cand are nevoie..Problema e ca e o fire mai inchisa si ii place sa rezolve totul singura..De foarte multe ori eu sunt cel care o trage de limba si o roaga sa comunice sa ii spuna ce are pe suflet etc..Nu am fost si nu sunt genul acela sa nu o alint sau sa ii spun ca este frumoasa doar ca sa nu i se urce la cap..Te rog sa ma crezi ca nu as avea motive sa mint ( eu sunt cel care vrea sa comunice si ei nu prea ii place sa se exteriorizeze)

I zimi ;-este cumva Capricorn?


Nu nu nu sunt leu :) iar iubita mea e gemeni..Daca are relevanta :))))
lucianalex
Postat pe 3 Noiembrie 2013 22:18
Ei bine...deci i-ai facut propunerea de se muta cu tine in garsoniera pe care zici ca o ai iar ea a refuzat categoric..mai apoi ti-a zis ca nu te iubeste si ca nu vrea sa mai fiti impreuna............dar tu esti atat de insistent incat saraca fata nu stie cum sa mai faca sa intelegi...ca sa nu te raneasca!Ti-a mai zis cineva aici acest lucru dar cu alte cuvinte!
kudika_933021
Postat pe 3 Noiembrie 2013 22:23
De la: kudika_933021, la data 2013-11-03 22:23:05Ei bine...deci i-ai facut propunerea de se muta cu tine in garsoniera pe care zici ca o ai iar ea a refuzat categoric..mai apoi ti-a zis ca nu te iubeste si ca nu vrea sa mai fiti impreuna............dar tu esti atat de insistent incat saraca fata nu stie cum sa mai faca sa intelegi...ca sa nu te raneasca!Ti-a mai zis cineva aici acest lucru dar cu alte cuvinte!


Se pare ca intelegi doar ce vrei draga ..Fara suparare...Nu i am facut nici o propunere momentatn..Am convenit amandoi ca nu ne mutam pana nu avem ceva stabil financiar...Garsoniera aia trebuie renovata in primul rand..Am vb destul de mult despre mutarea noastra si am convenit ca e cea mai buna solutie..Ne doream la inceput amandoi foarte mult dar ne chinuiam aiurea...De aici pana la a refuza categoric..e cale lunga..Mi a zis ca nu ma iubeste..Nu cred in vorbe..Faptele ei arata altceva..Nu m am convins ca nu ma iubeste deoarece mereu mi a aratat..Chiar si certati sau suparati fiind :P
lucianalex
Postat pe 3 Noiembrie 2013 22:32
nu are relevanta si nu cred in zodii,am vrut doar sami fac o imagine in ansamblu.....e o fata-femeie schimbatoare ,din spusele tale si daca ceva nu-I pica bine sar pute sa se schimbe la 180 de grade,deci trebuie sa ai mare grija ce scoti din gura....pt ca asa cum ti-am mai zis ,ea a mai trecut peste o casnicie si fiecare cuvant scos din gura ta e foarte bine cantarit!!!
Vrea sa fie sigura pe sentimentele tale ,acum totul depinde de tine....poate ca ea joaca "ultima carte",adica totul sau nimik!!!
Titanika
Postat pe 3 Noiembrie 2013 22:33
De la: lucianalex, la data 2013-11-03 22:32:06
De la: kudika_933021, la data 2013-11-03 22:23:05Ei bine...deci i-ai facut propunerea de se muta cu tine in garsoniera pe care zici ca o ai iar ea a refuzat categoric..mai apoi ti-a zis ca nu te iubeste si ca nu vrea sa mai fiti impreuna............dar tu esti atat de insistent incat saraca fata nu stie cum sa mai faca sa intelegi...ca sa nu te raneasca!Ti-a mai zis cineva aici acest lucru dar cu alte cuvinte!


Se pare ca intelegi doar ce vrei draga ..Fara suparare...Nu i am facut nici o propunere momentatn..Am convenit amandoi ca nu ne mutam pana nu avem ceva stabil financiar...Garsoniera aia trebuie renovata in primul rand..Am vb destul de mult despre mutarea noastra si am convenit ca e cea mai buna solutie..Ne doream la inceput amandoi foarte mult dar ne chinuiam aiurea...De aici pana la a refuza categoric..e cale lunga..Mi a zis ca nu ma iubeste..Nu cred in vorbe..Faptele ei arata altceva..Nu m am convins ca nu ma iubeste deoarece mereu mi a aratat..Chiar si certati sau suparati fiind :P
eu iti doresc sa fie asa cum zici tu
kudika_933021
Postat pe 3 Noiembrie 2013 22:38
De la: Titanika, la data 2013-11-03 22:33:21nu are relevanta si nu cred in zodii,am vrut doar sami fac o imagine in ansamblu.....e o fata-femeie schimbatoare ,din spusele tale si daca ceva nu-I pica bine sar pute sa se schimbe la 180 de grade,deci trebuie sa ai mare grija ce scoti din gura....pt ca asa cum ti-am mai zis ,ea a mai trecut peste o casnicie si fiecare cuvant scos din gura ta e foarte bine cantarit!!!
Vrea sa fie sigura pe sentimentele tale ,acum totul depinde de tine....poate ca ea joaca "ultima carte",adica totul sau nimik!!!


Am inteles si cred ca ai foarte multa dreptate aici :) ! Multumesc ca te ai implicat si m-ai ajutat cu niste sfaturi si pareri :D Sper ca nu ti ai facut o parere rea despre mine ! Chiar mi au prins bine sfaturile si parerile tale !
lucianalex
Postat pe 3 Noiembrie 2013 22:41
De la: kudika_933021, la data 2013-11-03 22:38:30
De la: lucianalex, la data 2013-11-03 22:32:06
De la: kudika_933021, la data 2013-11-03 22:23:05Ei bine...deci i-ai facut propunerea de se muta cu tine in garsoniera pe care zici ca o ai iar ea a refuzat categoric..mai apoi ti-a zis ca nu te iubeste si ca nu vrea sa mai fiti impreuna............dar tu esti atat de insistent incat saraca fata nu stie cum sa mai faca sa intelegi...ca sa nu te raneasca!Ti-a mai zis cineva aici acest lucru dar cu alte cuvinte!


Se pare ca intelegi doar ce vrei draga ..Fara suparare...Nu i am facut nici o propunere momentatn..Am convenit amandoi ca nu ne mutam pana nu avem ceva stabil financiar...Garsoniera aia trebuie renovata in primul rand..Am vb destul de mult despre mutarea noastra si am convenit ca e cea mai buna solutie..Ne doream la inceput amandoi foarte mult dar ne chinuiam aiurea...De aici pana la a refuza categoric..e cale lunga..Mi a zis ca nu ma iubeste..Nu cred in vorbe..Faptele ei arata altceva..Nu m am convins ca nu ma iubeste deoarece mereu mi a aratat..Chiar si certati sau suparati fiind :P
eu iti doresc sa fie asa cum zici tu


Te tin la curent ! Iti promit ca voi posta cum au decurs lucrurile :)
lucianalex
Postat pe 3 Noiembrie 2013 22:48
..Au fost si certuri..pe bani (nu eram de acord sa ii dea toti banii care ea ii muncea mamei ei..Vroiam sa tina si pentru ea deoarce nu pot sa ma descurc singur pentru amandoi.. )..Nici nu a vrut sa auda..Defapt orice subiect care o implica pe mama ei ..Se schimba radical..Mi-a zis ca sa razgandit si ca daca vreau sa ma mut cu ea ne mutam cu mama ei..Normal ca nu am fost de acord..Iar ne am certat..Parca tot ce era frumos odata se intorcea impotriva mea..Cel mai mult timp il petrece la munca,sunt chiar si weekenduri in care e la munca..Cel mai mult timp am ajuns sa il petrecem la ea acasa la mama ei (desi eu am o garsoniera chiar daca nu e renovata inainte petreceam foarte mult timp acolo doar noi 2 )si chiar ne apucasem sa o renovam in limita posibilitatii.. ..In orice..Spune ca vrea sa stea la casa ei cu mama ei si nu cu mine...
Acum cateva zile am incercat sa am o discutie cu ea..In tot ce tine de munca de relatia ei cu maicasa..Insa sa enervat pe mine ! Nu vrea sa auda de nimic...Mi a zis ca vrea sa ne despartim ca se simte mai bine singura ca nu mai ma iubeste..Am rugato sa mai incercam odata......
kudika_933021
Postat pe 3 Noiembrie 2013 22:49
De la: lucianalex, la data 2013-11-03 22:41:20
De la: Titanika, la data 2013-11-03 22:33:21nu are relevanta si nu cred in zodii,am vrut doar sami fac o imagine in ansamblu.....e o fata-femeie schimbatoare ,din spusele tale si daca ceva nu-I pica bine sar pute sa se schimbe la 180 de grade,deci trebuie sa ai mare grija ce scoti din gura....pt ca asa cum ti-am mai zis ,ea a mai trecut peste o casnicie si fiecare cuvant scos din gura ta e foarte bine cantarit!!!
Vrea sa fie sigura pe sentimentele tale ,acum totul depinde de tine....poate ca ea joaca "ultima carte",adica totul sau nimik!!!


Am inteles si cred ca ai foarte multa dreptate aici :) ! Multumesc ca te ai implicat si m-ai ajutat cu niste sfaturi si pareri :D Sper ca nu ti ai facut o parere rea despre mine ! Chiar mi au prins bine sfaturile si parerile tale !

Nu stiu daca chiar ti-am fost de ajutor,totul depinde si de tine si asta pt ca ma gandesc ca ai doar 23 de ani si cred eu ca ai acea teama de a lua viata in serios si sa faci acel pas in vederea unei casnicii(probabil)....aici simte ea ca nu esti hotarat in viata....ea ar putea sa te astepte daca ai comunica mai mult cu ea si sa-i explicit si ceea ce simti tu in vederea acestui lucru......si credema ca eu una nu te vad sa fi in stare de acest lucru....adica nu esti omul sa-i promiti marea cu sarea si nici luna de pe cer....te simt inca tanar si crud.....nu vreau sa te sperii....dar daca tu crezi ca-i poti oferii increderea,dragostea si repectul,continua si daca nu,mai bine explicai de la inceput in ce consta iubrea voastra,ori e simpla ori este ceva serios!
Titanika
Postat pe 3 Noiembrie 2013 22:51
De la: lucianalex, la data 2013-11-03 22:32:06
De la: kudika_933021, la data 2013-11-03 22:23:05Ei bine...deci i-ai facut propunerea de se muta cu tine in garsoniera pe care zici ca o ai iar ea a refuzat categoric..mai apoi ti-a zis ca nu te iubeste si ca nu vrea sa mai fiti impreuna............dar tu esti atat de insistent incat saraca fata nu stie cum sa mai faca sa intelegi...ca sa nu te raneasca!Ti-a mai zis cineva aici acest lucru dar cu alte cuvinte!


Se pare ca intelegi doar ce vrei draga ..Fara suparare...Nu i am facut nici o propunere momentatn..Am convenit amandoi ca nu ne mutam pana nu avem ceva stabil financiar...Garsoniera aia trebuie renovata in primul rand..Am vb destul de mult despre mutarea noastra si am convenit ca e cea mai buna solutie..Ne doream la inceput amandoi foarte mult dar ne chinuiam aiurea...De aici pana la a refuza categoric..e cale lunga..Mi a zis ca nu ma iubeste..Nu cred in vorbe..Faptele ei arata altceva..Nu m am convins ca nu ma iubeste deoarece mereu mi a aratat..Chiar si certati sau suparati fiind :P
Ai 23 de ani? Scuze,imi cer scuze E frumoasa dragostea la varsta aceasta.
kudika_933021
Postat pe 3 Noiembrie 2013 23:01
De la: Titanika, la data 2013-11-03 22:51:22
De la: lucianalex, la data 2013-11-03 22:41:20
De la: Titanika, la data 2013-11-03 22:33:21nu are relevanta si nu cred in zodii,am vrut doar sami fac o imagine in ansamblu.....e o fata-femeie schimbatoare ,din spusele tale si daca ceva nu-I pica bine sar pute sa se schimbe la 180 de grade,deci trebuie sa ai mare grija ce scoti din gura....pt ca asa cum ti-am mai zis ,ea a mai trecut peste o casnicie si fiecare cuvant scos din gura ta e foarte bine cantarit!!!
Vrea sa fie sigura pe sentimentele tale ,acum totul depinde de tine....poate ca ea joaca "ultima carte",adica totul sau nimik!!!


Am inteles si cred ca ai foarte multa dreptate aici :) ! Multumesc ca te ai implicat si m-ai ajutat cu niste sfaturi si pareri :D Sper ca nu ti ai facut o parere rea despre mine ! Chiar mi au prins bine sfaturile si parerile tale !

Nu stiu daca chiar ti-am fost de ajutor,totul depinde si de tine si asta pt ca ma gandesc ca ai doar 23 de ani si cred eu ca ai acea teama de a lua viata in serios si sa faci acel pas in vederea unei casnicii(probabil)....aici simte ea ca nu esti hotarat in viata....ea ar putea sa te astepte daca ai comunica mai mult cu ea si sa-i explicit si ceea ce simti tu in vederea acestui lucru......si credema ca eu una nu te vad sa fi in stare de acest lucru....adica nu esti omul sa-i promiti marea cu sarea si nici luna de pe cer....te simt inca tanar si crud.....nu vreau sa te sperii....dar daca tu crezi ca-i poti oferii increderea,dragostea si repectul,continua si daca nu,mai bine explicai de la inceput in ce consta iubrea voastra,ori e simpla ori este ceva serios!


M-ai ajutat mai mult decat crezi ! Sunt foarte hotarat in ce priveste vitorul nostru ! Chiar imi doresc sa ducem mai departe relatia asta ! Chiar daca poate sunt tanar inca si nu am experienta necesara in spate niciodata nu am fost mai decis sa lupt si sa ii demonstrez ca sentimentele mele sunt sincere si de viitor !
lucianalex
Postat pe 3 Noiembrie 2013 23:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-a parasit. Sunt gravida, vreau sa fac avort! 15 De la: kudika355839 20 Ianuarie 2011 19:43
vreau sa ma impac cu ea...... 13 De la: pickard 30 Martie 2011 20:37
Probleme dupa 3 ani... 5 De la: Paraipan 9 Septembrie 2011 23:33
ajutati`ma cu sfaturi va rog mult! 8 De la: mara211978 12 Aprilie 2010 18:42
???Ce sa fac??? 46 De la: Anna29 19 Martie 2010 14:44