Setari Cookie-uri

Dupa 4 ani,face un copil cu alta

Bunã ziua doamnelor. Da barbații sunt așa și pe dincolo, bla, bla, bla. Bãrbații au fost cândva copii, bãieți, nãscuți de mame , adicã de femei , ca voi , mame , adicã voi, ce ia-ți educat și ce le-ați spus ;„Când ve-ți avea neveste , sã le bateți, sã nu sufle în fața voastrã, sã nu le aduceți flori , ce e aia sã le aduceți flori ce sunt capre” ....?!Uitând cã și ele sunt femei???!!! Bãrbații înșealã femeile cu alte femei ( cei normali, pe ceilalți sã îi bage în seamã doar bunul Dumnezeu) , așa dar femeile se fac cu..e între ele, dar bãrbații cum sã le mai deosebeascã, voi aveți vre-un reper? Spuneți-l public , sã se foloseascã de informație cele care au nevoie. Dacã toți bãrbații sunt la fel și îi blamați atât , atunci voi sfintelor cãsãtoriți-vã cu inelarul sau cu dildo-ul și încuiați-l în seif. Dacã aveți barbați proști, atunci voi sunteți și mai proaste pentru cã nu ați fost în atare sã descoperiți la timp, dacã sunt cu...ri, înseamnã cã v-a placut prima partidã de sex și pentru asta l-ați luat ,așa cã sã știți cã asta NU SE ÎNVAȚÃ LA FÃRÃ FRECVENȚÃ și cine se aseamãnã se adunã, Dacã v-a dat cu flit , înseamnã cã ați greșit undeva , înseamnã cã nu ați dat ceva și nu v-ați dat seama , așa cã s-a dus sã caute și a gãsit tot la o femeie ca voi , la o femeie pe care voi o numiți cu..ã. Bãrbatul are în bagajul sãu genetic puternicul simț , datoria procreerii , numai dragostea adevãratã, cãldura deosebitã a sufletului vostru de femeie poate face ca un barbat sã vã iubeascã constant și mereu. Ce faceți pentru asta? Nu trebuie nici sã faceți actorie, asta îl v-a scârbii pur și simplu . Fiți adevãrate, dați sã vi se dea , iubiți sã fiți iubite , ve-ți primi întotdeauna ce veți dãrui.Educați-vã copiii (fetițe sau bãieței) și în acest domeniu , educați-vã sã fiți niște viitoare soacre bune și numai așa viitoarele femei vor fi adorate de viitorii bãrbați. Așa cã speranța ca voi sã aveți bãrbați deosebiți acum este foarte micã, în schimb puteți sã vã faceți copiii voștri fericiți. Puteți începe de pe acum . Înainte de a încerca sã mã combateți, mai reflectați , mai lãsați sã treacã o zi și dupã aceea puteți srie ce vã dicteazã mintea , educația și cultura voastrã. „ DACÃ UN BÃRBAT IUBEȘTE DOUÃ FEMEI , CUM ÎL SFÃTUIȚI SÃ PROCEDEZE ÎN CAZUL ÎN CARE PRIMA DESCOPERÃ INFIDELITATEA ? RÃSPUNS - SÃ RÃMÂNÃ CU A DOUA PENTRU CA IUBIREA PENTRU PRIMA S-A SFÂRȘIT, ALTFEL NU AR MAI FI IUBIT PE A DOUA”. ÎN ASTFEL DE CAZURI RECONCILIEREA ESTE UN FALS, NUMAI VINOVÃȚIA BÃRBATULUI LAȘ ,ÎL MAI ȚINE LÂNGÃ PRIMA , IAR PROSTIA PRIMEI O FACE SÃ SE SIMTÃ VICTORIOASÃ ÎN ORGOLIUL PROSTESC, PENTRU CÃ IUBITÃ NU VA MAI FI NICI O DATÃ ȘI PIERDE ȘI OCAZIA DE A GÃSI O NOUÃ IUBIRE . REFLECTAȚI FEMEI COMPLICE...!
Anageorgia
Postat pe 11 Mai 2014 20:11
De la: kudika_963045, la data 2014-04-28 17:48:12Dupa 4 ani frumosi impreuna,barbatul pe care il iubesc,a lasat insarcinata o alta femeie...Am trecut prin multe impreuna,nu numai bune,aveam o relatie frumoasa,sau cel putin asa credeam eu,el era totul pentru mine si as fi facut orice sa il vad fericit... si el parea sa faca acelasi lucru pentru mine,pana acum cateva zile cand am aflat ca ma insala si mai rau, ca acea fameie e intr-o luna avansata de sarcina.El nici macar nu a recunoscut in prima faza...dupa mai multe discutii tot ce a putut sa spuna e ca nu a vrut sa imi faca rau,ca eu sunt viata lui si ca fara mine nu poate traii ,tot ce s a intamplat a fost o gresala si ca in ceea ce priveste copilul o sa-si asume responsabilitatea dar nu langa acea femeie...o gresala peste care el se pare ca poate trece,dar eu nu,eu nu pot uita ca asteapta un copil...Pana mai ieri el era sufletul meu pereche,acum nu stiu ce sa mai fac,nu stiu cum sa mai ies din asta...voi ce ati face in locul meu?Sa il iert si sa il sustin trecand cu vederea "mica lui gresala" ,sau sa incerc sa depasesc tot momentul asta de una singura ,departe de el?Imi cer scuze pentru greseli sau pentru modul de exprimare,efectiv sunt bulversata si tot ce imi doresc e un sfat prietenesc din partea voastra.
kudika_14907
Postat pe 11 Mai 2014 21:35
draga mea, din pacate ti s-a oferit ceva foarte urat. E greu de suportat, revolta si furia sunt imens; poti sa ierti pentru a-ti usura suferinta, dar traiul alaturi de acest barbat va fi mereu umbrit de obligatia lui de a se imparti intre cele doua dou familii, chiar daca o iubeste sau nu pe cea e care a lasat-o insarcinata.
Daca e adevarat ca este copilul lui (cere-i sa fac un test de paternitate, doar asa ca ghimpele indoielii sa fie si in inima lui, ca a fost luat de fraier), mai bine iti calci pe suflet acum si va despartiti si iti vezi de viata ta. Discutii patetice ca te iubesc numai pe tine, ca nu pot trai fara tine, etc sunt minciuni de imbrobodire spuse acum cand vede si el cat de nemernic a fost si incearca sa o dreaga; daca ar fi vrut sa fie un tata responsabil accepta sa faceti un copil impreuna, nu cariera si alte alea... Eu cred ca este speriat de responsabilitatea cresterii si asumarii unui copil, vrea sa ramana cu tine, nu o o iubeste pe mama, dar ce-a cautat la ea? de ce a ramas insarcinata? el unde era si ce facea? credea ca ulciorul merge de multe ori la apa? Este reactia unuia prins cu ocaua mica; este jalnic sa te uiti la asa o zdreanta de om; In final, decizia iti apartine, dar daca ramaneti impreuna va fi o agonie continua! ai datoria fata de tine sa fii bine tu in primul rand! Mult noroc!
kudika_14907
Postat pe 11 Mai 2014 21:47
Din punctul meu de vedere nu lua inca o decizie, e un hop destul de mare dar timpul iti va arata ce trebuie sa faci.Chiar daca despartirea este cea indicata si irevocabila, inca nu lua decizia asta. Sa faci ceea ce simti.:)
kudika067150
Postat pe 11 Mai 2014 22:34
De la: kudika_14907, la data 2014-05-11 21:47:28draga mea, din pacate ti s-a oferit ceva foarte urat. E greu de suportat, revolta si furia sunt imens; poti sa ierti pentru a-ti usura suferinta, dar traiul alaturi de acest barbat va fi mereu umbrit de obligatia lui de a se imparti intre cele doua dou familii, chiar daca o iubeste sau nu pe cea e care a lasat-o insarcinata.
Daca e adevarat ca este copilul lui (cere-i sa fac un test de paternitate, doar asa ca ghimpele indoielii sa fie si in inima lui, ca a fost luat de fraier), mai bine iti calci pe suflet acum si va despartiti si iti vezi de viata ta. Discutii patetice ca te iubesc numai pe tine, ca nu pot trai fara tine, etc sunt minciuni de imbrobodire spuse acum cand vede si el cat de nemernic a fost si incearca sa o dreaga; daca ar fi vrut sa fie un tata responsabil accepta sa faceti un copil impreuna, nu cariera si alte alea... Eu cred ca este speriat de responsabilitatea cresterii si asumarii unui copil, vrea sa ramana cu tine, nu o o iubeste pe mama, dar ce-a cautat la ea? de ce a ramas insarcinata? el unde era si ce facea? credea ca ulciorul merge de multe ori la apa? Este reactia unuia prins cu ocaua mica; este jalnic sa te uiti la asa o zdreanta de om; In final, decizia iti apartine, dar daca ramaneti impreuna va fi o agonie continua! ai datoria fata de tine sa fii bine tu in primul rand! Mult noroc!




Bravo 14907. Frumos , la obiect , matur și foarte pragmatic. Trebuie sã admitem doar cã în astfel de situații, vina nu o poartã unul singur....! Trbuie sã vedem cu ce greșim ...!
Anageorgia
Postat pe 11 Mai 2014 23:01
De la: kudika067150, la data 2014-05-11 22:34:53Din punctul meu de vedere nu lua inca o decizie, e un hop destul de mare dar timpul iti va arata ce trebuie sa faci.Chiar daca despartirea este cea indicata si irevocabila, inca nu lua decizia asta. Sa faci ceea ce simti.:)


...Aș ! Acum chiar nu știe ce simte , ce Dumnezeu , are nevoie de sfaturi realiste chiar dacã sunt brahmane , dure , este confuzã , deprimatã, simte urã , scârbã , rãzbunare , îi faci sarcina și mai grea. Cã nu poate lua acum o decizie , cã mai poate aștepta un pic , de acord dar decizia este una singurã pe care deja ai precizat-o.
Anageorgia
Postat pe 11 Mai 2014 23:24
fugi...si nu privi in urma.....parerea mea....
stmaria
Postat pe 12 Mai 2014 12:26
buna ziua ,sint noua , am citit subiectul si m-a facut sa ma sipt destul de rau pentru ca si eu urmeaza sa am cam aceeasi soarta ,doar ca la mine situatia este cu totul alta .sint casatorita de 15 ani si mi-am dorit mereu un copil ,mereu am sperat ca vine maine si asa in fiecare luna dar nu a venit ,am facut fertilizare vitro ,eu stiu sint problema . Sotu vrea copil si m-a anuntat ca daca nu se rezolva nici ci o donatoare atunci merge si face un copil cu o alta femeie ,oare cum a fost inima mea cind a spus aceste cuvinte ? El vrea sa fie cu mine chiar daca face un copil cu alta ,dar simpt ca lucrurile vor fi cu totul alfel , mie teama sa nul pierd pentru cal iubesc ,dar nu cred ca asi putea suporta gindul ca el sa fie cu o alta . Uneori vita este cruda , nu stiu daca voi putea merge mai departe , oare voi cum ati proceda in cazul meu ? multumesc Adelaida .
Adela_Serban_1
Postat pe 12 Mai 2014 15:35
f....complicat....trebuie sa mai fie o solutie pt voi....trateazate...fa ceva ...si poate D-zeu...exista....
stmaria
Postat pe 12 Mai 2014 15:44
Cand va apare copilul, va fi si mai greu de suportat pentru tine.Asa ca , ia taurul de coarne si parasestel inainte de a te parasi el pe tine
alisa_lacatus
Postat pe 12 Mai 2014 21:30
Probabil va trebui sa pui in balanta relatia voastra - care au fost motivele pentru care el a avut o relatie cu alta femeie, daca intru-adevar este copilul lui...sunt multe aspecte de care trebuie sa tii cont! nu in ultimul rand sa fiti suficient de deschisi unul cu celalalt si sa vorbiti despre ce va fi viata voastra in lunile care vor urma, care sunt asteptarile tale, ale lui. Daca nu-l vei putea ierta, nu merita sa te chinui, sa-l terorizezi si sa traiesti zi de zi cu indoiala. Atunci nu ar mai fi viata!
marimarl_o_l
Postat pe 13 Mai 2014 10:50
buna ziua , ma pregatesc luna iunie sa mai fac o incercare de a fece un copil ,sper sa reusec , in cazul in care nu merge ,voi apela la donatoare ,ultima sperata ,sper ca dumnezeu sa inplineasca dorinta mea ,sper ca dumnezeu sa asculte rugaciunea mea .
Adela_Serban_1
Postat pe 13 Mai 2014 15:33
883715
OK " Eu as spune ca sansele de pe net sunt dezumanizarea noastra,desensibilizarea ,toti stiu tot ,toti ajuta la comanda dar cand este vorba sa contribuie direct sunt struti.’’Capul in nisip’’ ". este doar o parere si-ti apartine, eu nu trebuie s-o accept sau sa fiu de acord cu ea, insa o respect. Nu ma cunosti si nu te cunosc. Nu iti place ce am postat? Nici nu trebuie, nici nu o cer insa nu bagi pumnul in gura nimanui sa scrie intr-un fel sau altul doar pentru ca tie nu-ti place sau nu-ti convine. Atata timp cat ma mentin intr-un registru civilizat si decent am sa scriu exact ce vreau si cum vreau si nu permit nimanui sa-mi dea peste bot doar pentru ca nu este de acord cu mine sau cu stilul meu. Si ca o paranteza : am cateva prietenii care tin de niste ani buni pe care le-am inceput in lumea virtula si s-au extins si in lumea reala. Te mai uiti in jur si la factorul uman ca de aia am primit inteligenta de la DD.
ghiompirica
Postat pe 13 Mai 2014 15:33
Bueeeeeeeeeeey naspetelor...cand sa vin si io' cu sfaturile-mi pretioase, ati speriat fata si si-a sters contul kudicesk! Rusine sa va fie, nah...ca v-am zis-o!
rondina
Postat pe 13 Mai 2014 20:46
Eu zic sa faci si tu un copil cu alta pers. si sa vezi daca el trece cu vederea..........peste mica greseala. Uneori imi este jena ca sunt femeie, prea multe proaste intalnesc care se complac.
Iti merti soarta!!!!!!!!!!!!!!!
kudika_27448
Postat pe 15 Mai 2014 23:10
De la: Anageorgia, la data 2014-05-11 20:11:07Bunã ziua doamnelor. Da barbații sunt așa și pe dincolo, bla, bla, bla. Bãrbații au fost cândva copii, bãieți, nãscuți de mame , adicã de femei , ca voi , mame , adicã voi, ce ia-ți educat și ce le-ați spus ;„Când ve-ți avea neveste , sã le bateți, sã nu sufle în fața voastrã, sã nu le aduceți flori , ce e aia sã le aduceți flori ce sunt capre” ....?!Uitând cã și ele sunt femei???!!! Bãrbații înșealã femeile cu alte femei ( cei normali, pe ceilalți sã îi bage în seamã doar bunul Dumnezeu) , așa dar femeile se fac cu..e între ele, dar bãrbații cum sã le mai deosebeascã, voi aveți vre-un reper? Spuneți-l public , sã se foloseascã de informație cele care au nevoie. Dacã toți bãrbații sunt la fel și îi blamați atât , atunci voi sfintelor cãsãtoriți-vã cu inelarul sau cu dildo-ul și încuiați-l în seif. Dacã aveți barbați proști, atunci voi sunteți și mai proaste pentru cã nu ați fost în atare sã descoperiți la timp, dacã sunt cu...ri, înseamnã cã v-a placut prima partidã de sex și pentru asta l-ați luat ,așa cã sã știți cã asta NU SE ÎNVAȚÃ LA FÃRÃ FRECVENȚÃ și cine se aseamãnã se adunã, Dacã v-a dat cu flit , înseamnã cã ați greșit undeva , înseamnã cã nu ați dat ceva și nu v-ați dat seama , așa cã s-a dus sã caute și a gãsit tot la o femeie ca voi , la o femeie pe care voi o numiți cu..ã. Bãrbatul are în bagajul sãu genetic puternicul simț , datoria procreerii , numai dragostea adevãratã, cãldura deosebitã a sufletului vostru de femeie poate face ca un barbat sã vã iubeascã constant și mereu. Ce faceți pentru asta? Nu trebuie nici sã faceți actorie, asta îl v-a scârbii pur și simplu . Fiți adevãrate, dați sã vi se dea , iubiți sã fiți iubite , ve-ți primi întotdeauna ce veți dãrui.Educați-vã copiii (fetițe sau bãieței) și în acest domeniu , educați-vã sã fiți niște viitoare soacre bune și numai așa viitoarele femei vor fi adorate de viitorii bãrbați. Așa cã speranța ca voi sã aveți bãrbați deosebiți acum este foarte micã, în schimb puteți sã vã faceți copiii voștri fericiți. Puteți începe de pe acum . Înainte de a încerca sã mã combateți, mai reflectați , mai lãsați sã treacã o zi și dupã aceea puteți srie ce vã dicteazã mintea , educația și cultura voastrã. „ DACÃ UN BÃRBAT IUBEȘTE DOUÃ FEMEI , CUM ÎL SFÃTUIȚI SÃ PROCEDEZE ÎN CAZUL ÎN CARE PRIMA DESCOPERÃ INFIDELITATEA ? RÃSPUNS - SÃ RÃMÂNÃ CU A DOUA PENTRU CA IUBIREA PENTRU PRIMA S-A SFÂRȘIT, ALTFEL NU AR MAI FI IUBIT PE A DOUA”. ÎN ASTFEL DE CAZURI RECONCILIEREA ESTE UN FALS, NUMAI VINOVÃȚIA BÃRBATULUI LAȘ ,ÎL MAI ȚINE LÂNGÃ PRIMA , IAR PROSTIA PRIMEI O FACE SÃ SE SIMTÃ VICTORIOASÃ ÎN ORGOLIUL PROSTESC, PENTRU CÃ IUBITÃ NU VA MAI FI NICI O DATÃ ȘI PIERDE ȘI OCAZIA DE A GÃSI O NOUÃ IUBIRE . REFLECTAȚI FEMEI COMPLICE...!


Jos palaria !



Respectele mele pentru aceasta postare !

Radu_Cristian_1
Postat pe 16 Mai 2014 19:41
De la: kudika_15804, la data 2014-05-10 21:19:31
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-05-04 16:18:10
De la: kudika_15804, la data 2014-05-04 13:57:13 Sunt ultima persoana agresiva in comportament si limbaj din aceasta lume,dar daca a fi direct si transparent in orice discutie inseamna agresivitate ,da-mi voie,te rog,sa fiu astfel!!!Nu pot "mangaia" atunci cand nu o pot face si nu trebuie sa o fac!!!Aceasta imi da aura negativa,la care faci aluzie spunand ca am jignit barbatii!!!!Prefer sa fiu ceea ce sunt,decat sa fac pe placul cuiva nespunand adevarul!!!Opinia mea legata de acest subiect delicat,numit"Adulter" mi-o mentin,nu ma schimb usor,cu atat mai putin daca s-ar pune in discutie viata-mi personala!!Okay!!!
Referitor la punctul "2",cred ca ai inteles gresit,exact la domnul in cauza si la multi asemenea lui am facut referire!!!Daca nu place opinia mea,asta este,nu am ce sa fac!!! Nu sunt suparata pe barbatii infideli,ci domniile lor ma dezgusta complet,ceea ce este definitiv in comparatie cu o stare de suparare, care poate fi temporara !!! Si balanta dintre femei si barbati inclina ,cu mult,in defavoarea barbatilor,trebuie sa recunoastem!<


Intrutotul de acord cu tine daca ai fi facut referire la "caracterul infect" al barbatului in cauza sau "caracterul infect" al barbatilor si femeilor care isi insala partenerul.
Din pacate a fost vorba de "caracterul infect al marii majoritati a barbatilor,..." si din acest motiv nu am rezistat tentatiei sa ma sesizez in aceasta privinta ca urmare a faptului ca fac parte din specia numita barbat si nu agreez generalizarile.
Nu au lipsit decat cateva cuvinte si acest schimb de opinii nu ar mai fi existat.

Referitor la procente nu cred ca in zilele noastre diferenta intre barbatii si femeile infidele este atat de mare. Principiile de azi sunt mult diferite de cele de acum 20 de ani. Nu contest ca barbati sunt in frunte in materie de asa ceva dar asta nu da dreptul nimanui sa-i bage pe marea majoritate in aceiasi oala.


De la: kudika_15804, la data 2014-05-04 13:57:13 Cristian,mi-ai pus o intrebare,iti raspund!!!De ce nu sunt intelegatoare in directia data de cazul prezentat aici???Este simplu,consider ca nicio femeie nu trebuie sa treaca printr-o astfel de experienta, indiferent de conjunctura sau motive!!!Sa ranesti sufletul unei femei este foarte usor,dar acele rani nu vor disparea niciodata,oricat fond de ten s-ar folosi in scopul ascunderii lor!!!Recunosc,sunt o feminista convinsa!!!
Si ca final de discutie,referitor la cazul de fata,doamna noastra trebuie sa se regaseasca in ea insasi,nimic mai mult,este femeie si trebuie sa se redescopere ca simbol al frumusetii si renasterii perpetue!!!
O Duminica speciala!!!


Aici sunt intrutotul de acord cu tine avand insa un singur amendament.
Si barbatii si femeile sufera cand sunt inselati, diferentele apar doar in modul in care este gestionata o astfel de situatie si in durata perioadei de convalescenta.
Este si firesc sa fie asa datorita diferentelor la nivel emotional dintre femei si barbati.
De fapt putem spune ca sunt diferente majore chiar de la femeie la femeie sau de la barbat la barbat.


Duminica frumoasa!



Cristian:

1.Marea majoritate nu inseamna generalizare,dar este in regula,fiecare dintre noi are dreptul la opinie si eu respect acest lucru.

2.Normal ca exista diferente intre indivizi,actiunile lor,reactiile lor,de asemenea si consecintele faptelor lor!!!
Da,este corect,SI BARBATII sufera,dar cati oare sunt barbati??Este ,doar o intrebare,nu este obligatoriu sa imi raspunzi!!!!Si raportul de forte in materie de tradare,sa fim onesti si sa recunoastem adevarul,chiar daca acesta doare!!!!Problema este nu adulterul in sine sau orice fel de tradare,ci mecanismul,care declanseaza aceste actiuni,nu l-am inteles niciodata,caci nu pot pricepe cum de poti spune ca iubesti o persoana,si,in paralel,o inseli continuu!!!justificarile puerile nu ma intereseaza deloc si nu le iau in calcul,acelea tin de subclasarea oamenilor!!

In astfel de discutii este corect si echitabil sa fim echidistanti,si aceasta se impune intrucat vor exista divergente de opinie, oricat de mult s-ar mentine fluida discutia!!!

Multumesc pentru urare!!!


Cu placere !


In mod paradoxal de cele mai multe ori divergentele de opinie sunt cele care dau culoare conversatiei si contribuie la desfasurarea si dezvoltarea ei in sens pozitiv mai ales daca participantii sunt niste persoane ce pun pret pe respectul reciproc.

Radu_Cristian_1
Postat pe 16 Mai 2014 19:52
asa este cristian ai dreptate
kudika_950728
Postat pe 16 Mai 2014 19:55
De la: Adela_Serban_1, la data 2014-05-12 15:35:59buna ziua ,sint noua , am citit subiectul si m-a facut sa ma sipt destul de rau pentru ca si eu urmeaza sa am cam aceeasi soarta ,doar ca la mine situatia este cu totul alta .sint casatorita de 15 ani si mi-am dorit mereu un copil ,mereu am sperat ca vine maine si asa in fiecare luna dar nu a venit ,am facut fertilizare vitro ,eu stiu sint problema . Sotu vrea copil si m-a anuntat ca daca nu se rezolva nici ci o donatoare atunci merge si face un copil cu o alta femeie ,oare cum a fost inima mea cind a spus aceste cuvinte ? El vrea sa fie cu mine chiar daca face un copil cu alta ,dar simpt ca lucrurile vor fi cu totul alfel , mie teama sa nul pierd pentru cal iubesc ,dar nu cred ca asi putea suporta gindul ca el sa fie cu o alta . Uneori vita este cruda , nu stiu daca voi putea merge mai departe , oare voi cum ati proceda in cazul meu ? multumesc Adelaida .



Iubirea inseamna,pe langa respect,si acceptare a unei anumite stari disconfortante,caci viata nu inseamna numai giugiuleala si huzur,ea aduce si probleme,care,nu de putine ori,raman definitive si iremediabile,asa cum este cazul tau!!!Daca situatia ar fi fost inversa,cum s-ar fi simtit sotul tau in cazul in care l-ai fi anuntat ca vei procrea un copil cu un alt barbat???I-ai prezentat aceasta varianta???

Imi pare rau ca iti spun asta,dar sotul tau nu are cel mai mic respect fata de tine,nu mai amintesc despre iubire,in ciuda anilor petrecuti impreuna!!!Este cu tine si langa tine din cu totul alte motive,diferite de sentimentul numit "IUBIRE"!!!Poate esti o buna gospodina,caci barbatii au nevoie de o bucatareasa,este destul de complicat sa stai la coada cratitei,cand o poate face sotia,poate esti toleranta,caci barbatii nu suporta femeile cu personalitate marcanta,poate stii sa ii speli lenjeria intima foarte bine,barbatii indragesc curatenia hainelor,mai ales cand aceasta este suportata de altcineva,poate esti buna la pat,caci apelarea la serviciile prostituatelor implica sume de bani disponibile,si sotul tau o fi calculat in ceea ce privesc finantele!!!Si mai exista si alte motive...,dar nimic din toate acestea nu l-au oprit sa faca acea remarca nepoliticoasa si lipsita de bun simt!!!

Sa fie clar pentru tine,atunci cand iubesti o persoana,ii respecti si ii iubesti pana si gandurile acelei persoane,iubirea inseamna absolut in adevar!!

Ma intreb:Pana unde poate ajunge comportamentul incorect al unor barbati????

Cum as proceda????In niciun caz nu m-as mai considera sotia lui!!!!Cum poate un barbat sa ii spuna asa ceva sotiei lui??Cum???
kudika_15804
Postat pe 16 Mai 2014 20:04
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-05-16 19:52:07[quote name=
Cu placere !


In mod paradoxal de cele mai multe ori divergentele de opinie sunt cele care dau culoare conversatiei si contribuie la desfasurarea si dezvoltarea ei in sens pozitiv mai ales daca participantii sunt niste persoane ce pun pret pe respectul reciproc.




Nu este vorba de paradox,ci de intelegerea faptului ca, fiecare individ este unic in perceperea vietii si ca, fiecare persoana trebuie sa fie respectata,ca si punctele ei de vedere,chiar daca nu sunt corecte sau acceptate de catre ceilalti participanti la discutie!!!Facem referire la acea forma de respect,care este pe cale de disparitie!!!Atunci cand exista un dialog,public si in concordanta cu subiectul prezentat,trebuie ca fiecare dintre noi sa il accepte pe celalalt fara a aduce ofense,caci aceasta inseamna RESPECT,anume ,intelegere si acceptare!!!Respectul nu este dat de varsta,ci de masura in care o persoana poate urca sau cobori la nivelul interlocutorului,astfel incat sa proceseze opiniile si sa le eevalueze la reala valoare,fara a aduce prejudicii morale celui sau celei in cauza!!!
Respectul inseamna sa te autoapreciezi suficient de mult incat sa fii onest cu tine si sa porti un dialog decent si civilizat,cu atat mai mult in acest spatiu fara echivoc!!!!

Buna seara!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Mai 2014 20:15
De la: Anageorgia, la data 2014-05-11 20:11:07Bunã ziua doamnelor.............

„ DACÃ UN BÃRBAT IUBETE DOUÃ FEMEI , CUM ÎL SFÃTUII SÃ PROCEDEZE ÎN CAZUL ÎN CARE PRIMA DESCOPERÃ INFIDELITATEA ? RÃSPUNS - SÃ RÃMÂNÃ CU A DOUA PENTRU CA IUBIREA PENTRU PRIMA S-A SFÂRIT, ALTFEL NU AR MAI FI IUBIT PE A DOUA”. ÎN ASTFEL DE CAZURI RECONCILIEREA ESTE UN FALS, NUMAI VINOVÃIA BÃRBATULUI LA ,ÎL MAI INE LÂNGÃ PRIMA , IAR PROSTIA PRIMEI O FACE SÃ SE SIMTÃ VICTORIOASÃ ÎN ORGOLIUL PROSTESC, PENTRU CÃ IUBITÃ NU VA MAI FI NICI O DATÃ I PIERDE I OCAZIA DE A GÃSI O NOUÃ IUBIRE . REFLECTAI FEMEI COMPLICE...!!


Corect!!!!!

In ceea ce priveste prima parte a postarii tale,nu sunt de acord in totalitate din simplul motiv ca am trait experienta acelei daruiri amintita de tine,al carei raspuns a fost o mare,mare dezamagire!!!!Ceea ce ai vrut sa exprimi este valabil,dar in putine cazuri,nu cred in generalizarea facuta de tine!!!Sunt femei si bunuri de larg consum,asa cum exista barbati si barbati!!!!Oare pentru toata suferinta existenta in sufletele multor femei,doar ele sunt vinovate,chiar numai ele nu au stiut cum sa daruiasca si sa iubeasca???NU CRED ACEASTA!!!

In alta ordine de idei,sunt o soacra perfecta pentru ginerii mei!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Mai 2014 20:32
Bunã 15.804. Mã bucurã reverberația creatã de postarea mea. Înseamnã cã un pic și-a atins scopul. S-a mai întâmplat un lucru bun, subiectul de la care s-a plecat a fost atins și în același timp extins creind printr-o tranziție ușoarã , un alt subiect ceea ce face sã se simtã de fapt spiritul și menirea acestei „ EMISIUNI ” ! Mã bucurã și înaltul nivel de culturã a discuțiilor și respectul fiacãruia pentru fiecare , chiar dacã uneori unele discuții au fost ușor fierbinți. Mulțumesc pentru aprecieri Cristian și tuturor. Fiecare avem de învãțat din aceste întâmplãri și discuții. Postarea mea nu a vizat nici o persoanã în mod special ci am filozofat la general , real , dur și trist dar trebuie sã facem totuși ceva , FELICITÃRI CELOR CE AU FÃCUT SÃ FIE BINE ȘI LE DORESC TOT BINELE DIN LUME !
Anageorgia
Postat pe 16 Mai 2014 21:27
De la: Anageorgia, la data 2014-05-16 21:27:03Bunã 15.804. Mã bucurã reverberația creatã de postarea mea. Înseamnã cã un pic și-a atins scopul. S-a mai întâmplat un lucru bun, subiectul de la care s-a plecat a fost atins și în același timp extins creind printr-o tranziție ușoarã , un alt subiect ceea ce face sã se simtã de fapt spiritul și menirea acestei „ EMISIUNI ” ! Mã bucurã și înaltul nivel de culturã a discuțiilor și respectul fiacãruia pentru fiecare , chiar dacã uneori unele discuții au fost ușor fierbinți. Mulțumesc pentru aprecieri Cristian și tuturor. Fiecare avem de învãțat din aceste întâmplãri și discuții. Postarea mea nu a vizat nici o persoanã în mod special ci am filozofat la general , real , dur și trist dar trebuie sã facem totuși ceva , FELICITÃRI CELOR CE AU FÃCUT SÃ FIE BINE ȘI LE DORESC TOT BINELE DIN LUME !


da ce ai scris tu draga ca n am inteles
kudika_950728
Postat pe 16 Mai 2014 22:12
De la: kudika_950728, la data 2014-05-16 22:12:09
De la: Anageorgia, la data 2014-05-16 21:27:03Bunã 15.804. Mã bucurã reverberația creatã de postarea mea. Înseamnã cã un pic și-a atins scopul. S-a mai întâmplat un lucru bun, subiectul de la care s-a plecat a fost atins și în același timp extins creind printr-o tranziție ușoarã , un alt subiect ceea ce face sã se simtã de fapt spiritul și menirea acestei „ EMISIUNI ” ! Mã bucurã și înaltul nivel de culturã a discuțiilor și respectul fiacãruia pentru fiecare , chiar dacã uneori unele discuții au fost ușor fierbinți. Mulțumesc pentru aprecieri Cristian și tuturor. Fiecare avem de învãțat din aceste întâmplãri și discuții. Postarea mea nu a vizat nici o persoanã în mod special ci am filozofat la general , real , dur și trist dar trebuie sã facem totuși ceva , FELICITÃRI CELOR CE AU FÃCUT SÃ FIE BINE ȘI LE DORESC TOT BINELE DIN LUME !


da ce ai scris tu draga ca n am inteles


Era vorba de postarea de la: Anageorgia, la data 2014-05-11 20:11:07 .
Radu_Cristian_1
Postat pe 16 Mai 2014 23:53
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-05-16 23:53:38
De la: kudika_950728, la data 2014-05-16 22:12:09
De la: Anageorgia, la data 2014-05-16 21:27:03Bunã 15.804. Mã bucurã reverberația creatã de postarea mea. Înseamnã cã un pic și-a atins scopul. S-a mai întâmplat un lucru bun, subiectul de la care s-a plecat a fost atins și în același timp extins creind printr-o tranziție ușoarã , un alt subiect ceea ce face sã se simtã de fapt spiritul și menirea acestei „ EMISIUNI ” ! Mã bucurã și înaltul nivel de culturã a discuțiilor și respectul fiacãruia pentru fiecare , chiar dacã uneori unele discuții au fost ușor fierbinți. Mulțumesc pentru aprecieri Cristian și tuturor. Fiecare avem de învãțat din aceste întâmplãri și discuții. Postarea mea nu a vizat nici o persoanã în mod special ci am filozofat la general , real , dur și trist dar trebuie sã facem totuși ceva , FELICITÃRI CELOR CE AU FÃCUT SÃ FIE BINE ȘI LE DORESC TOT BINELE DIN LUME !


da ce ai scris tu draga ca n am inteles


Era vorba de postarea de la: Anageorgia, la data 2014-05-11 20:11:07 .


si tu ce ai inteles?
kudika_950728
Postat pe 17 Mai 2014 00:24
De la: kudika_950728, la data 2014-05-17 00:24:48
si tu ce ai inteles?



Daca tu nu ai inteles inseamna ca nu ai rezonat cu mesajul ei.

In aceste conditii nu cred ca are vreo importanta ce am inteles eu.



Radu_Cristian_1
Postat pe 17 Mai 2014 18:28
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-05-16 19:41:01
De la: Anageorgia, la data 2014-05-11 20:11:07Bunã ziua doamnelor. Da barbații sunt așa și pe dincolo, bla, bla, bla. Bãrbații au fost cândva copii, bãieți, nãscuți de mame , adicã de femei , ca voi , mame , adicã voi, ce ia-ți educat și ce le-ați spus ;„Când ve-ți avea neveste , sã le bateți, sã nu sufle în fața voastrã, sã nu le aduceți flori , ce e aia sã le aduceți flori ce sunt capre” ....?!Uitând cã și ele sunt femei???!!! Bãrbații înșealã femeile cu alte femei ( cei normali, pe ceilalți sã îi bage în seamã doar bunul Dumnezeu) , așa dar femeile se fac cu..e între ele, dar bãrbații cum sã le mai deosebeascã, voi aveți vre-un reper? Spuneți-l public , sã se foloseascã de informație cele care au nevoie. Dacã toți bãrbații sunt la fel și îi blamați atât , atunci voi sfintelor cãsãtoriți-vã cu inelarul sau cu dildo-ul și încuiați-l în seif. Dacã aveți barbați proști, atunci voi sunteți și mai proaste pentru cã nu ați fost în atare sã descoperiți la timp, dacã sunt cu...ri, înseamnã cã v-a placut prima partidã de sex și pentru asta l-ați luat ,așa cã sã știți cã asta NU SE ÎNVAȚÃ LA FÃRÃ FRECVENȚÃ și cine se aseamãnã se adunã, Dacã v-a dat cu flit , înseamnã cã ați greșit undeva , înseamnã cã nu ați dat ceva și nu v-ați dat seama , așa cã s-a dus sã caute și a gãsit tot la o femeie ca voi , la o femeie pe care voi o numiți cu..ã. Bãrbatul are în bagajul sãu genetic puternicul simț , datoria procreerii , numai dragostea adevãratã, cãldura deosebitã a sufletului vostru de femeie poate face ca un barbat sã vã iubeascã constant și mereu. Ce faceți pentru asta? Nu trebuie nici sã faceți actorie, asta îl v-a scârbii pur și simplu . Fiți adevãrate, dați sã vi se dea , iubiți sã fiți iubite , ve-ți primi întotdeauna ce veți dãrui.Educați-vã copiii (fetițe sau bãieței) și în acest domeniu , educați-vã sã fiți niște viitoare soacre bune și numai așa viitoarele femei vor fi adorate de viitorii bãrbați. Așa cã speranța ca voi sã aveți bãrbați deosebiți acum este foarte micã, în schimb puteți sã vã faceți copiii voștri fericiți. Puteți începe de pe acum . Înainte de a încerca sã mã combateți, mai reflectați , mai lãsați sã treacã o zi și dupã aceea puteți srie ce vã dicteazã mintea , educația și cultura voastrã. „ DACÃ UN BÃRBAT IUBEȘTE DOUÃ FEMEI , CUM ÎL SFÃTUIȚI SÃ PROCEDEZE ÎN CAZUL ÎN CARE PRIMA DESCOPERÃ INFIDELITATEA ? RÃSPUNS - SÃ RÃMÂNÃ CU A DOUA PENTRU CA IUBIREA PENTRU PRIMA S-A SFÂRȘIT, ALTFEL NU AR MAI FI IUBIT PE A DOUA”. ÎN ASTFEL DE CAZURI RECONCILIEREA ESTE UN FALS, NUMAI VINOVÃȚIA BÃRBATULUI LAȘ ,ÎL MAI ȚINE LÂNGÃ PRIMA , IAR PROSTIA PRIMEI O FACE SÃ SE SIMTÃ VICTORIOASÃ ÎN ORGOLIUL PROSTESC, PENTRU CÃ IUBITÃ NU VA MAI FI NICI O DATÃ ȘI PIERDE ȘI OCAZIA DE A GÃSI O NOUÃ IUBIRE . REFLECTAȚI FEMEI COMPLICE...!


Jos palaria !



Respectele mele pentru aceasta postare !



Pentru ce respecte, Radule?
Pentru o parere generalizata aiurea si care mai direct sau indirect face femeile proaste ca se bat intre ele pe barbati si uita sa mai fie femei ca sa isi tina barbatii langa ele?
Mi se pare exagerat tabloul creat de aceasta utilizatoare , deformat si ireal.
Sunt multe femei adevarate care fac TOT pentru barbatul lor si totusi "porcul"tot calca stramb.
Si atunci mai e vorba de prostie sau de proasta formatie a barbatului respectiv?
Arno_28
Postat pe 17 Mai 2014 19:29
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-05-17 18:28:20
De la: kudika_950728, la data 2014-05-17 00:24:48
si tu ce ai inteles?



Daca tu nu ai inteles inseamna ca nu ai rezonat cu mesajul ei.

In aceste conditii nu cred ca are vreo importanta ce am inteles eu.




haa cu ce sa rezonezi ma voi nu pricepeti ca sa zici ca femeile sunt intr un fel si barbati n alt fel si invers este penibil,,asa cum in randul barbatilor sunt multi care gresesc asa se intampla si in randul femeilor,,plus ca se pare ca el e barbat
kudika_950728
Postat pe 17 Mai 2014 19:36
De la: Arno_28, la data 2014-05-17 19:29:09
Pentru ce respecte, Radule?
Pentru o parere generalizata aiurea si care mai direct sau indirect face femeile proaste ca se bat intre ele pe barbati si uita sa mai fie femei ca sa isi tina barbatii langa ele?
Mi se pare exagerat tabloul creat de aceasta utilizatoare , deformat si ireal.
Sunt multe femei adevarate care fac TOT pentru barbatul lor si totusi "porcul"tot calca stramb.
Si atunci mai e vorba de prostie sau de proasta formatie a barbatului respectiv?



Pentru ca in opinia mea a punctat corect anumite aspecte ale relatiilor dintre femei si barbati. Din punctul tau de vedere a generalizat aiurea , din punctul meu de vedere nu a generalizat ci doar a scos in evidenta anumite aspecte. Tu fiind femeie si fiind diferita de genul femeilor la care a facut referire Anageorgia te-ai simtit ofensata. Eu fiind barbat am privit altfel lucrurile.
De ce respecte?
Pentru ca a avut curajul sa afirme ca o parte din vina o poarta si femeile mame in "proasta formatie a barbatului respectiv".
Pentru ca sunt de acord cu ea in privinta faptului ca multi isi aleg partenerul plecand de la o relatie sexuala.
Pentru ca nu era vorba de femeile adevarate la care faci referire ci de celelalte.
Pentru ca in opinia mea , la fel ca si in cazul de la acest subiect exista femei care nu lasa in pace barbatii casatoriti si implicit acestia devin "porci" pentru simplul fapt ca nu au rezistat tentatiei la fel cum Adam nu i-a rezistat Evei. Dupa cum vezi problema nu este noua.
Pentru ca mi-a placut cand a spus : "Bãrbatul are în bagajul sãu genetic puternicul simț , datoria procreerii , numai dragostea adevãratã, cãldura deosebitã a sufletului vostru de femeie poate face ca un barbat sã vã iubeascã constant și mereu. Ce faceți pentru asta? Nu trebuie nici sã faceți actorie, asta îl v-a scârbii pur și simplu . Fiți adevãrate, dați sã vi se dea , iubiți sã fiți iubite , ve-ți primi întotdeauna ce veți dãrui." , iar aceasta imagine se apropie foarte mult de imaginea femeii adevarate la care faceai si tu referire.
Pentru ca a facut un indemn la educarea copiilor in sensul de a avea relatii de familie sanatoase.

Radu_Cristian_1
Postat pe 17 Mai 2014 20:11
De la: kudika_950728, la data 2014-05-17 19:36:27
haa cu ce sa rezonezi ma voi nu pricepeti ca sa zici ca femeile sunt intr un fel si barbati n alt fel si invers este penibil,,asa cum in randul barbatilor sunt multi care gresesc asa se intampla si in randul femeilor,,plus ca se pare ca el e barbat


Ma Nicule, chiar ca nu pricep.

Ce ai scris tu e ca si cum am spune :

- Cã ceea ce existã existã
Cã ceea ce existã nu existã
Cã ceea ce nu existã nu existã
Cã ceea ce nu existã existã.

In concluzie cred ca ai dreptate.
Radu_Cristian_1
Postat pe 17 Mai 2014 20:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INSIST!!!Barbatul BERBEC!!!!!!!!! 57 De la: dolceK 20 Iulie 2009 00:09
ce sa fac? 14 De la: denis_roxana 18 Februarie 2011 20:02
hello 12 De la: _oktober_ 3 August 2010 21:42
trairi 21 De la: albastrea14 22 Ianuarie 2015 13:14
am nevoie de un sfat...va rog 43 De la: kudika028076 6 Noiembrie 2010 17:05