Setari Cookie-uri

Iubesc un barbat insurat :(

Un barbat casatorit profita de naivitatea ta,se foloseste de tine dar, nu o sa divorteze niciodata, el doar isi urmareste interesele, ca in afaceri,,,am trait si vazut-cunoscut multe, barbatii mint ca sa obtina ceea ce vor.
kudika080410
Postat pe 18 Mai 2014 14:31
Un barbat insurat niciodata nu si va lasa sotia pt o amanta !
kudika_19693
Postat pe 18 Mai 2014 14:45
cata lume invidoasa...du'te fata cu iuby, nu te lasa influentata de lumea asta rea si ofticata pe tine si a ta mareata si divina dragoste! fugi cu el in...alabama, chiar!

P.S.: ESTI MULT PREA PROASTA CA SA NE PIERDEM VREMEA CU SFATURI INUTILE! SI O GASCA SI'AR FI DAT SEAMA DE ABERATIA CE O SPUI..."NE IUBIM ENORM, E INSURAT, FACE AFACERI CAM DUBIOSASE, E FRUMOS, ARE MASINA, BANI"....DACA NU TE DOR DINTII(SI MANUTELE CAND SCRII) SA ENUMERI CELE DE MAI SUS, CU CE TE (MAI) PUTEM AJUTA NOI, SAU ORICINE ALTCINEVA? ESTI TUTA RAU...SIGUR ESTI BLONDA(LA CREIER)...
lone_star
Postat pe 18 Mai 2014 14:54
Nu stiu ce este in capul tau, dar as vrea sa citesti cu atentie ce iti spun:Acum multi ani, cand eram de varsta ta am facut prostia sa cred un barbat ca cel care te minte frumos pe tine si eram pe ounctul de a-mi distruge viitorul. Spre norocul meu a aflat mama de povestea cu plecatul din tara si a intervenit subtil spunandu-mi ca ar vrea sa-l cunoasca si ea pe iubitul meu si sa vada ce vrea de la mine si ce are de gand sa faca(eu eram studenta in primul an). Cand i-am spus ca mama e deacord cu noi si ca vrea sa vb cu el si sa steabileasca o relatie cu el, ce crezi? A dat inapoi cu plecarea si la cateva luni a luat sfarsit acea minunata poveste de dragoste. Acum el se ocupa tot cu naivitatea fetelor, iar eu sunt o femeie fericita, implinita, (iar nevasta lui creste copii si nu iese din casa fara acordul lui, iar cand iese de multe ori isi acopera chipul).
Toate se fac la timpul lor,daca te iubeste te asteapta si face ce ar trebui facut:cunostinta cu parintii tai, divort si dupa ce termini scoala te mariti si pleci unde vrei.
kudikamadalina
Postat pe 18 Mai 2014 15:09
du te cu el in germania ca te mai intorci...............tu n-ai auzit cum isi racoleaza proxenetii curvele?nu stii cum le vind,le scot la produs spunindu-le ca trebuie sa faci asta ca sa va faceti o situatie,sa traiti bine etc...da cum se face ca din toti barbatii de pe lume doar pe el casatorit il iubesti asa de mult?nu te-ai gindit ca strici o familie,ramine 1 sau mai multi copii fara tata?da ce stiti voi de etica de morala de familie...........cum vedeti pe unul cu bani hop calare pe el,ce conteaza ca il asteapta cineva acasa care ii spala c.....l de pe izmene si freaca toata ziua la cratiti.daca te va vinde sau varianta iti meriti soarta.doar asa iti va demonstra ca te iubeste muuuuuult,pina in...... germania.bunul simt ma obliga sa-ti spun astea sa fii pregatita dar tu nu meriti nici macar mila .Spargatoare de case..........sa-ti lumineze DUMNEZEU mintile si drumurile.
kudika118005
Postat pe 18 Mai 2014 15:40
Nu te judec pt faptul ca esti naiva rau, ci pt faptul ca ai permis inimii sa se lege de un barbat insurat, povestile din telenovele de dragoste sunt minciuni prostii gogonele, trezeste-te daca nu a fost in stare sa fie fidel propriei sotii ..de ce ti-ar fi tie? fete sunt la toti pasii cu ce te crezi diferita? Fii practica ca altfel nu te mai intorci din Germania, daca te lasi prostita...auzi sa fiti fericiti peste hotare departe de nevasta-sa, cate gogosi..este insultator de stupid minciuna si scenariul in sine macar de era mai creativ...vezi atentie ca miroase a proxenet,
kudika_13371
Postat pe 18 Mai 2014 16:15
vrei sa-si mareasca contu din banca pe pielea ta? stii cate fete sunt vandute anual in strainatate? si odata intrata in cercu ala nu mai poti iesi! toate au fost mintite si amagite, chiar vrei sa devii una dintre ele? sa puna toti nespalatii mana pe tine, sa fii batuta si umilita? si pentru ce? pentru sperante false? sa iti ofere ceva aici in tara si cu acordul parintilor daca te iubeste asa de mult, nu sa te duca inafara de unde sa nu te mai gaseasca nimeni, tu deschide ochii si baga-ti mintile in cap, termina-ti scoala, si traieste-ti copilaria asa cum trebuie, e cea mai frumoasa perioada o sa iubesti de mai multe ori in viata, crede-ma, nu iti da viata peste cap, gandeste-te la binele tau, nu face pe plac nimanui, daca te lasa ca nu vrei sa ii faci pe plac asta inseamna ca nu te iubeste, nu crezi? nimeni nu te iubeste mai mult ca mama ta, crede-ma, stiu ca o sa iei cea mai buna decizie pentru tine
kudika_935284
Postat pe 18 Mai 2014 16:58
Se pare ca si tu ai intuit ceva, deci inconstientul tau iti tot da semnale ca ceva e in neregula si din moment ce ai si scris aici...eu zic sa iei aminte la sfaturile celorlalti (cele bune). Nu te lasa dusa de val si revino cu picoarele pe pamant! Analizeaza lucrurile mai in amanunt asta ca sa nu regreti mai tarziu. Toate cele bune!
Lorraine_Nicolle
Postat pe 18 Mai 2014 18:12
La o familie nu renunti asa usor, tinind cont ca relatia nu este publica cu ce curaj pleci tu cu el in Germania? Ce certitudine ai tu ca este adevarat ce iti spune? De unde sti tu ca nu stie sotia lui de tine si sunt de comun acord sa mearga el cu tine in Geamania si sa ajungi o prostituata sa faci bani pentru ei? Sfatul meu este sa iti vezi de scoala si sa lasi timpu sa decida. Ar fi bine sa discuti cu mama ta ca ea iti poate fi cea mai buna prietena.Scuze daca am fost cam dura dar asta e viata.
kudika095728
Postat pe 18 Mai 2014 19:18
ce sfat sa-ti dau? ce varsta ai tu? si daca i-ai dat pasarica ta la cucul lui,de buna voie si nesilita de nimeni, la ce mam dracului mai ceri sfaturi.
kudika_16425
Postat pe 18 Mai 2014 19:40
De la: Titanika, la data 2014-05-06 22:06:14
De la: simona1998, la data 2014-05-06 21:48:04Buna, pana nu cunoasteti pe cineva ar fi bine sa nu va faceti nici o parere despre nimeni! Sa va povestesc ce am patit pana sa ajung la parerea asta ;)

La scoala la noi venea un baiat foarte bogat, insurat de cateva luni, cu o masina, bani ... etc iti atragea atentia cu alte cuvinte, insa eu cand il vedeam sau auzeam ceva despre el imi era teama ... auzisem chestii de genul ca are "afaceri" ilegale.

Am trait cateva luni bune cu teama, cu toate ca stiam ca el ma indrageste.

Sa nu mai intru in detalii, acum am o relatie de trei luni cu el ... relatie cu sentimente din partea amandurora ... si da ati vazut bine e insurat :( dar il iubesc enorm

Sa continui: dupa aceste trei luni de relatie mi-a propus sa mergem impreuna in Germania, sa ne facem viata noastra, sa renunte la sotie si sa fim fericiti impreuna. Pentru mine este o adevarata dovada ca ma iubeste ... DAR nu prea imi dau seama daca e sincer si mi-e frica sa nu patesc ceva :( ma puteti ajuta cu un sfat?

Apelez pe acest forum pt ca relatia noasta este inca secreta :( Sunt putin nehotarata ... UN SFAT?


poate s-a imbogatit cu finite asa naïve ca tine!

balbaitooooooo.. fiinte...imi permit sa te corectez ..e bogat cu duhul saracul...restul sant improvizatii pentru naive..
cat tine de initatoarea topicului ar face bine sa-l lase pe insuratel...saisi vada fiecare de viata lor,pentru ca..., cum a procedat cu prima v-a proceda si cu ea......!!!
Fulg-de-nea
Postat pe 18 Mai 2014 19:47
CASCA BINE OCHII! SA NU AI INCREDERE!!! INDIFERENT CAT IL IUBESTI, SA NU PLECI DIN ROMANIA!
kudika481090
Postat pe 18 Mai 2014 20:00
Draga mea ! Barbatii insurati nu se tin de cuvant, ca deobicei se intorc dupa un timp la prima dragoste. Can d secretul va fi descoperit iti va spune ca a fost doar o aventura, Ai grija !!!!
healthy017339
Postat pe 18 Mai 2014 20:15
:)) ...daca vrei sa fii vaduta, pleaca cu el!!
kudika_6744
Postat pe 18 Mai 2014 20:42
, ...esti tanara ai toata viata inainte nu te lasa pacalita , asta nu e iubire . Germania e plina de cluburi si femei sechestrate...poate sa te iubeasca si in romania , dc neaparat in germania?...Dumnezeu sa ti Lumineze calea nu te lasa influentata , altii sa -si bata joc de viata si sufletu tau!
kudika_931153
Postat pe 18 Mai 2014 20:49
Sper sa ai parte numai de "experiente" de viata din care sa tragi concluziile de rigoare.... si numai astfel sa poti deosebi binele de rau! Daca-ar fi dupa mine, te-as executa fara drept de apel!
rondina
Postat pe 18 Mai 2014 20:57
Draga mea, afacerile ilegale despre care vorbeai au legatura cu traficul de carne vie? Toti pestii si traficantii de carne vie incep prin a atrage fete, cat mai tinere, prin masini scumpe, bani, toale, fite etc. Toti devin, la inceput, "iubitii" fetelor racolate si, odata scoase din tara, greu mai pot scapa.
Ai mare grija ce faci!
Jaqueline_healthy
Postat pe 18 Mai 2014 21:19
sa sti ca niciodata nu poti cunoaste ce se afla in mintea unui om. Cei mai adevarati si snceri cu tine sunt parinti care ti-au dat viata. daca relatia ta cu el pana acum a fost una frumoasa...te cred, asa este in primele 3-4 luni, iesiti impreuna, va vedeti si tot asa, dar dupa ce sotia lui va incepe sa-si puna cateva semne de intrebare...vor incepe si probleme intre voi, vor aparea reprosurile, va incepe sa-ti interzica lucruri. Iar in ceea ce priveste plecatul inainte de ati termina studiile nu este cea mai buna varianta. Trebuie in primul rand sa te gandesti la tine, sa-ti fie bine tie. Poate pleca el primul sa faca pentru amandoi o situatie acolo si daca intradevar te iubeste te va astepta. Dar parerea mea este... si este un adevarata, bazata pe o experienta reala traita de mine, ca nu va renunta la sotie, tot va exista ceva intre ei si cel mai probabil in scurt timp te va inlocui si pe tine. Iar daca vrea sa plecati undeva...departe, unde sa nu va stie nimeni este pentru ca te reeaga. Tu esti tanara si ai toata viata inainte. Aceasta nu este acea iubire oarba despre care spui tu, despre aceasta poti vorbi cand te mei maturizezi putin si cand vei mai cunoaste oameni. NICIODATA SA NU AI INCREDERE IN NICO PERSOANA, NICI MACAR IN TINE. SINGURUL IN CARE POTI AVEA INCREDERE ESTE DUMNEZEU. poate reusesti sa intelegi ceva din acest cuvinte, eu ti-am vorbit sincer, deschis si din povestea pe care o traiesc. NU SE MERITA SA AI O RELATIE CU UN BARBAT INSURAT CARE ITI CERE SA PLECATI DEPARTE DOAR VOI, FARA SA VA STIE NIMENI
kudika924043
Postat pe 18 Mai 2014 23:03
si daca plecati nu te mai inlocuieste?.....
PISY_IRA
Postat pe 19 Mai 2014 00:53
lipsii si yo un pik de pe forum si aparu o gloata de inteligenti ...
athos_is_back
Postat pe 19 Mai 2014 02:55
vezi-ti de treaba... asta e parerea mea!
kudika_954637
Postat pe 19 Mai 2014 08:15
la 16 ani inca esti prea tanara ca sa te agati de un singur baiat, si mai ales unul insurat !!!!! ai toata viata inainte.. si fii sigura ca daca s-a insurat nici nu o sa divorteze prea curand !!!! vezi-ti de treaba ta si termina liceul ca e mai important decat o iubire trecatoare, care nu se anunta cu un final fericit !!!! ai grija de tine !!!
macariei
Postat pe 19 Mai 2014 09:02
Esti naiva, nu trebuie sa ai incredere intr un barbat insurat, asculata bine de parintii tai, la 16 ani nu trebuie sa gandesti ca viata ta fara el este un nimic, esti inca micuta si nu stii cate bucurii poate sa iti ofere viata. daca vrei sa nu ai de suferit toata viata din cauza unui barbat care vrea doar sa profite de naivitatea ta nu pleca cu el, din momentul in care iti zice ca totul se termina daca nu pleci cu el in germania insemna ca nu are ganduri bune cu tine acolo. asa cum sta cu sotia lui doar ptr bani asa o sa te folosesca si pe tine, sa i faci bani, imi pare rau ca iti zic asta.
nicoo
Postat pe 19 Mai 2014 09:53
De la: nicoo, la data 2014-05-19 09:53:14Esti naiva, nu trebuie sa ai incredere intr un barbat insurat, asculata bine de parintii tai, la 16 ani nu trebuie sa gandesti ca viata ta fara el este un nimic, esti inca micuta si nu stii cate bucurii poate sa iti ofere viata. daca vrei sa nu ai de suferit toata viata din cauza unui barbat care vrea doar sa profite de naivitatea ta nu pleca cu el, din momentul in care iti zice ca totul se termina daca nu pleci cu el in germania insemna ca nu are ganduri bune cu tine acolo. asa cum sta cu sotia lui doar ptr bani asa o sa te folosesca si pe tine, sa i faci bani, imi pare rau ca iti zic asta.



tie iti pare rau sa zici asta , dar ei ii pare bine ca are o viata tumultoasa si este in centrul atentiei.....atat o duce capul ... toate sfaturile bine intentionate si de bun simt primite trec pe langa urechile ei ...?
kudika_956659
Postat pe 19 Mai 2014 10:02
La scoala la noi venea un baiat foarte bogat, insurat de cateva luni, cu o masina, bani ... etc iti atragea atentia cu alte cuvinte, insa eu cand il vedeam sau auzeam ceva despre el imi era teama ... auzisem chestii de genul ca are "afaceri" ilegale.


Numai fraza asta :"la scoala venea un barbat insurat care atragea atentia tuturor",nu va da de banuit?ce ar cauta un barbat de 25 de ani,plin de bani printre pustoaice de liceu???
Marfa noua!!!Fete naive si prostite cu trei haine de firma daruite cadou si 2 iesiri in oras,la pizza si un pahar cu suc!
Treziti-va,fetelor!!!Barbatii insurati nu stau pe la licee toata ziua,nu se uita dupa minore!!!E mai mult decat evident ca doar cu asta se ocupa,din asta face banii aia multi cu care va atrage pe voi!!!
Ca tine mai sunt si alte fete,din alte licee probabil sau poate chiar din liceul unde inveti tu,asa ca gandeste-te la tine mai presus de orice!
Nu vrei sa fii sclava unor proxeneti,sunt sigura!!
alina_boolina2005_yahoo_com
Postat pe 19 Mai 2014 10:44
Draga mea, fugi si nu te uita in urma!Esti tanara si fara experienta. Nu e greu sa spui "te iubesc!". Mai greu e sa demonstrezi asta.Numai faptul ca e insurat si ca isi cauta fericirea in afara mariajului, ar trebui sa te puna pe ganduri.Crezi ca isi va lasa luxul pentru a fi fericit? Crezi ca in Germania umbla cainii cu covrigi in coada?
Sfatul meu este sa renunti la aceasta relatie care nu iti va aduce nimic bun.Termina-ti studiile! Sigur vei gasi pe cineva fara obligatii, cineva care sa te iubeasca asa cum meriti, in vazul lumii.
Ada_Padurescu_1
Postat pe 19 Mai 2014 11:18
SI EU AM AVUT GENUL ACESTA DE RELATIE SI TE SFATUIESC SA RAMAI ACASA CU PARINTII TAI, NU ESTE ASA CUM ITI SPUNE EL, DECIZIA ITI APARTINE DAR DACA PLECI CU EL O SA FACI O GRESALA.
kudika386604
Postat pe 19 Mai 2014 11:23
tu vrei un sfat sau o confirmare din partea noastra ,cred ca majoritetea de aici care ti-am raspuns suntem femei cu ceva experienta si toate am fost indragostie nebuneste de cineva fara de care ,credeam noi ,nu puteam trai ......un barbat care se casatoreste si la nici trei luni ii trebuie deja altcineva....nu este barbat acela care vb de urat femeia cu care locuieste si care il intretine sa poate avea el fantezii cu alte femei ....nu merita iubirea ta ...o sa iti dai seama ,o sa te doara ...dar o sa mergi mai departe ..si nu te ascunde de parintii tai ,nimeni nu iti vrea binele mai mult decat ei ...
kudika438590
Postat pe 19 Mai 2014 12:29
De la: kudika_956659, la data 2014-05-19 10:02:33
De la: nicoo, la data 2014-05-19 09:53:14Esti naiva, nu trebuie sa ai incredere intr un barbat insurat, asculata bine de parintii tai, la 16 ani nu trebuie sa gandesti ca viata ta fara el este un nimic, esti inca micuta si nu stii cate bucurii poate sa iti ofere viata. daca vrei sa nu ai de suferit toata viata din cauza unui barbat care vrea doar sa profite de naivitatea ta nu pleca cu el, din momentul in care iti zice ca totul se termina daca nu pleci cu el in germania insemna ca nu are ganduri bune cu tine acolo. asa cum sta cu sotia lui doar ptr bani asa o sa te folosesca si pe tine, sa i faci bani, imi pare rau ca iti zic asta.



tie iti pare rau sa zici asta , dar ei ii pare bine ca are o viata tumultoasa si este in centrul atentiei.....atat o duce capul ... toate sfaturile bine intentionate si de bun simt primite trec pe langa urechile ei ...?

sunt in asentimentul vostru
Titanika
Postat pe 19 Mai 2014 12:30
ma enervez cand cineva deschide un topic si vrea un ajutor de la noi si nu mai vrea sa-si assume raspunderea,la culme!!!
Si m-am uitat la ea pe profil si se pare ca din prima zi cand a deschis acest topic,a raspuns in acea noapte si cu stupoare vad ca nu a mai intrat oooof,copii astia,fara minte
Titanika
Postat pe 19 Mai 2014 12:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu vrea sa se casatoreasca? 21 De la: ksishy0805 5 Martie 2016 23:52
Soțul și parinţii 1 De la: kudika_1042018 15 Aprilie 2021 01:29
HELP!! SFATURI PTR CUNUNIE 12 De la: Diana_2187 4 Septembrie 2009 15:25
Traditii la nunta 15 De la: bursuka 28 Septembrie 2009 16:40
Munca la domiciliu chiar functioneaza mai ales pe vreme de criza este OKK 2 De la: nebuna94 24 Mai 2009 21:50