Setari Cookie-uri

DE CE IUBIM BARBATII.... d-lor, d-relor??

un model de iubire ....
Aceasta povestioara plina de intelepciune a facut inconjurul internetului si o regasim pe multe site-uri si bloguri, fara a i se cunoaste autorul cu exactitate sau fiind considerat anonim. Se pare insa ca povestioara ii apartine in realitate lui Lion Brand.

CUTIA DE PANTOFI

Un barbat si o femeie erau casatoriti de mai mult de 50 de ani.

Au impartasit totul impreuna. Au vorbit despre tot. Nu au pastrat niciun secret unul fata de celalalt cu exceptia faptului ca batranica avea o cutie de pantofi in dulapul ei, pe raftul cel mai de sus, si l-a rugat pe sotul ei sa nu o deschida niciodata si nici sa nu o intrebe despre ea.

In toti acesti ani, el nu s-a gandit niciodata la cutie. Insa intr-o zi batranica s-a imbolnavit rau si doctorul i-a spus ca va trece ceva timp pana cand se va vindeca. Incercand sa faca ordine in treburile lor, batranelul a coborat cutia de pantofi si a pus-o la capataiul patului sotiei sale. Ea a consimtit ca era timpul ca el sa stie ce era in cutie.

Cand batranelul a deschis cutia, a gasit inauntru 2 papusi crosetate si o gramada de bani insumand 95 000 de dolari. A intrebat-o despre ce era in cutie.

“Cand urma sa ne casatorim”, a spus ea, “bunica mea mi-a spus ca secretul unui mariaj fericit este sa nu ma cert niciodata. Mi-a spus ca daca vreodata o sa ma enervez pe tine, sa nu spun nimic si sa crosetez o papusa.”

Batranelul a fost atat de miscat... Se lupta cu el insusi ca sa-si stapaneasca lacrimile.
Doar 2 papusi pretioase mai erau in cutie. S-a enervat pe el doar de doua ori in toti acesti ani in care au trait impreuna si s-au iubit reciproc... Batranelul nu-si mai incapea in piele de fericire.

“Draga mea, a spus apoi “acest lucru explica cele doua papusi, insa ce este cu toti acesti bani? De unde vin?” “Ah, a spus ea, “acestia sunt banii pe care i-am obtinut vanzand restul papusilor”.

Autor: Lion Brand





kudika_956659
Postat pe 11 August 2014 20:46
De la: kudika_956659, la data 2014-08-11 20:46:24un model de iubire ....
Aceasta povestioara plina de intelepciune a facut inconjurul internetului si o regasim pe multe site-uri si bloguri, fara a i se cunoaste autorul cu exactitate sau fiind considerat anonim. Se pare insa ca povestioara ii apartine in realitate lui Lion Brand.

CUTIA DE PANTOFI



Da,frumoasa poveste!!!
kudika_15804
Postat pe 11 August 2014 20:49
De la: kudika_15804, la data 2014-08-11 20:49:09
De la: kudika_956659, la data 2014-08-11 20:46:24un model de iubire ....
Aceasta povestioara plina de intelepciune a facut inconjurul internetului si o regasim pe multe site-uri si bloguri, fara a i se cunoaste autorul cu exactitate sau fiind considerat anonim. Se pare insa ca povestioara ii apartine in realitate lui Lion Brand.

CUTIA DE PANTOFI



Da,frumoasa poveste!!!


ma bucur daca ti-a placut ....si eu am savurat-o cu gandul la cati bani as fi putut avea acum .... http://www.youtube.com/watch?v=y25stK5ymlA
kudika_956659
Postat pe 11 August 2014 20:57
De la: kudika_956659, la data 2014-08-11 20:57:00
De la: kudika_15804, la data 2014-08-11 20:49:09
De la: kudika_956659, la data 2014-08-11 20:46:24un model de iubire ....
Aceasta povestioara plina de intelepciune a facut inconjurul internetului si o regasim pe multe site-uri si bloguri, fara a i se cunoaste autorul cu exactitate sau fiind considerat anonim. Se pare insa ca povestioara ii apartine in realitate lui Lion Brand.

CUTIA DE PANTOFI



Da,frumoasa poveste!!!


ma bucur daca ti-a placut ....si eu am savurat-o cu gandul la cati bani as fi putut avea acum .... http://www.youtube.com/watch?v=y25stK5ymlA



Cred ca eram miliardara!!!!!
kudika_15804
Postat pe 11 August 2014 21:07
De la: kudika_956659, la data 2014-08-11 20:46:24un model de iubire ....
Aceasta povestioara plina de intelepciune a facut inconjurul internetului si o regasim pe multe site-uri si bloguri, fara a i se cunoaste autorul cu exactitate sau fiind considerat anonim. Se pare insa ca povestioara ii apartine in realitate lui Lion Brand.

CUTIA DE PANTOFI

Un barbat si o femeie erau casatoriti de mai mult de 50 de ani.

Au impartasit totul impreuna. Au vorbit despre tot. Nu au pastrat niciun secret unul fata de celalalt cu exceptia faptului ca batranica avea o cutie de pantofi in dulapul ei, pe raftul cel mai de sus, si l-a rugat pe sotul ei sa nu o deschida niciodata si nici sa nu o intrebe despre ea.

In toti acesti ani, el nu s-a gandit niciodata la cutie. Insa intr-o zi batranica s-a imbolnavit rau si doctorul i-a spus ca va trece ceva timp pana cand se va vindeca. Incercand sa faca ordine in treburile lor, batranelul a coborat cutia de pantofi si a pus-o la capataiul patului sotiei sale. Ea a consimtit ca era timpul ca el sa stie ce era in cutie.

Cand batranelul a deschis cutia, a gasit inauntru 2 papusi crosetate si o gramada de bani insumand 95 000 de dolari. A intrebat-o despre ce era in cutie.

“Cand urma sa ne casatorim”, a spus ea, “bunica mea mi-a spus ca secretul unui mariaj fericit este sa nu ma cert niciodata. Mi-a spus ca daca vreodata o sa ma enervez pe tine, sa nu spun nimic si sa crosetez o papusa.”

Batranelul a fost atat de miscat... Se lupta cu el insusi ca sa-si stapaneasca lacrimile.
Doar 2 papusi pretioase mai erau in cutie. S-a enervat pe el doar de doua ori in toti acesti ani in care au trait impreuna si s-au iubit reciproc... Batranelul nu-si mai incapea in piele de fericire.

“Draga mea, a spus apoi “acest lucru explica cele doua papusi, insa ce este cu toti acesti bani? De unde vin?” “Ah, a spus ea, “acestia sunt banii pe care i-am obtinut vanzand restul papusilor”.

Autor: Lion Brand







Ma apuc de crosetat cea mai buna afacere
-Iulya
Postat pe 11 August 2014 21:22
De la: -Iulya, la data 2014-08-11 21:22:31
Ma apuc de crosetat cea mai buna afacere



Facem schimb de papusi ????
kudika_15804
Postat pe 11 August 2014 21:24
De la: kudika_15804, la data 2014-08-11 21:24:27
De la: -Iulya, la data 2014-08-11 21:22:31
Ma apuc de crosetat cea mai buna afacere



Facem schimb de papusi ????


NU cu sabia am cedat si am ramas cu teaca , hoato
-Iulya
Postat pe 11 August 2014 21:31
eu aduc cutiile pentru banii .....
kudika_956659
Postat pe 11 August 2014 21:55
http://www.youtube.com/watch?v=nJ1s4zMVLx0...o noapte placuta tuturor si ingerii aproape sa ii aveti !
kudika_956659
Postat pe 13 August 2014 23:08
Buna dimineata!!!

http://www.youtube.com/watch?v=XEEaLM6GrY8
kudika_15804
Postat pe 14 August 2014 07:35
De la: kudika_15804, la data 2014-08-14 07:35:44Buna dimineata!!!

http://www.youtube.com/watch?v=XEEaLM6GrY8



buna draga prietena , sper ca nu e prea tarziu sa te salut , cu mare drag
kudika_956659
Postat pe 14 August 2014 21:08
De la: -Iulya, la data 2014-08-11 21:22:31
De la: kudika_956659, la data 2014-08-11 20:46:24un model de iubire ....
Aceasta povestioara plina de intelepciune a facut inconjurul internetului si o regasim pe multe site-uri si bloguri, fara a i se cunoaste autorul cu exactitate sau fiind considerat anonim. Se pare insa ca povestioara ii apartine in realitate lui Lion Brand.

CUTIA DE PANTOFI

Un barbat si o femeie erau casatoriti de mai mult de 50 de ani.

Au impartasit totul impreuna. Au vorbit despre tot. Nu au pastrat niciun secret unul fata de celalalt cu exceptia faptului ca batranica avea o cutie de pantofi in dulapul ei, pe raftul cel mai de sus, si l-a rugat pe sotul ei sa nu o deschida niciodata si nici sa nu o intrebe despre ea.

In toti acesti ani, el nu s-a gandit niciodata la cutie. Insa intr-o zi batranica s-a imbolnavit rau si doctorul i-a spus ca va trece ceva timp pana cand se va vindeca. Incercand sa faca ordine in treburile lor, batranelul a coborat cutia de pantofi si a pus-o la capataiul patului sotiei sale. Ea a consimtit ca era timpul ca el sa stie ce era in cutie.

Cand batranelul a deschis cutia, a gasit inauntru 2 papusi crosetate si o gramada de bani insumand 95 000 de dolari. A intrebat-o despre ce era in cutie.

“Cand urma sa ne casatorim”, a spus ea, “bunica mea mi-a spus ca secretul unui mariaj fericit este sa nu ma cert niciodata. Mi-a spus ca daca vreodata o sa ma enervez pe tine, sa nu spun nimic si sa crosetez o papusa.”

Batranelul a fost atat de miscat... Se lupta cu el insusi ca sa-si stapaneasca lacrimile.
Doar 2 papusi pretioase mai erau in cutie. S-a enervat pe el doar de doua ori in toti acesti ani in care au trait impreuna si s-au iubit reciproc... Batranelul nu-si mai incapea in piele de fericire.

“Draga mea, a spus apoi “acest lucru explica cele doua papusi, insa ce este cu toti acesti bani? De unde vin?” “Ah, a spus ea, “acestia sunt banii pe care i-am obtinut vanzand restul papusilor”.

Autor: Lion Brand







Ma apuc de crosetat cea mai buna afacere


Papusile pot fi si din altceva facute?
eu nu stiu sa crosetez!
Arno_28
Postat pe 15 August 2014 08:04
TE INVATAM ..... CU DRAG !http://www.youtube.com/watch?v=V5NeBmbqAUw
kudika_956659
Postat pe 15 August 2014 10:53
Buna dimineata si aici!!!

http://www.youtube.com/watch?v=wISGvZlCg9Y&feature=share
kudika_15804
Postat pe 15 August 2014 11:00
De la: Arno_28, la data 2014-08-15 08:04:44
De la: -Iulya, la data 2014-08-11 21:22:31
De la: kudika_956659, la data 2014-08-11 20:46:24un model de iubire ....
Aceasta povestioara plina de intelepciune a facut inconjurul internetului si o regasim pe multe site-uri si bloguri, fara a i se cunoaste autorul cu exactitate sau fiind considerat anonim. Se pare insa ca povestioara ii apartine in realitate lui Lion Brand.

CUTIA DE PANTOFI

Un barbat si o femeie erau casatoriti de mai mult de 50 de ani.

Au impartasit totul impreuna. Au vorbit despre tot. Nu au pastrat niciun secret unul fata de celalalt cu exceptia faptului ca batranica avea o cutie de pantofi in dulapul ei, pe raftul cel mai de sus, si l-a rugat pe sotul ei sa nu o deschida niciodata si nici sa nu o intrebe despre ea.

In toti acesti ani, el nu s-a gandit niciodata la cutie. Insa intr-o zi batranica s-a imbolnavit rau si doctorul i-a spus ca va trece ceva timp pana cand se va vindeca. Incercand sa faca ordine in treburile lor, batranelul a coborat cutia de pantofi si a pus-o la capataiul patului sotiei sale. Ea a consimtit ca era timpul ca el sa stie ce era in cutie.

Cand batranelul a deschis cutia, a gasit inauntru 2 papusi crosetate si o gramada de bani insumand 95 000 de dolari. A intrebat-o despre ce era in cutie.

“Cand urma sa ne casatorim”, a spus ea, “bunica mea mi-a spus ca secretul unui mariaj fericit este sa nu ma cert niciodata. Mi-a spus ca daca vreodata o sa ma enervez pe tine, sa nu spun nimic si sa crosetez o papusa.”

Batranelul a fost atat de miscat... Se lupta cu el insusi ca sa-si stapaneasca lacrimile.
Doar 2 papusi pretioase mai erau in cutie. S-a enervat pe el doar de doua ori in toti acesti ani in care au trait impreuna si s-au iubit reciproc... Batranelul nu-si mai incapea in piele de fericire.

“Draga mea, a spus apoi “acest lucru explica cele doua papusi, insa ce este cu toti acesti bani? De unde vin?” “Ah, a spus ea, “acestia sunt banii pe care i-am obtinut vanzand restul papusilor”.

Autor: Lion Brand







Ma apuc de crosetat cea mai buna afacere


Papusile pot fi si din altceva facute?
eu nu stiu sa crosetez!

maaa eu stiu a croseta,dar zau ca am o lene de ma doare sa ma mai enervez
Titanika
Postat pe 15 August 2014 11:28
STAI CALMA CA E SARBATOARE azi nu ne certam si nici nu crosetam! azi bem ....http://www.smartdrinks.ro/produs/champagne-moet-chandon-imperial-rose
kudika_956659
Postat pe 15 August 2014 19:08
http://www.youtube.com/watch?v=V5NeBmbqAUw...un text minunat ce ar trebui recitit !
kudika_956659
Postat pe 15 August 2014 19:25
De la: kudika_956659, la data 2014-08-15 19:25:37http://www.youtube.com/watch?v=V5NeBmbqAUw...un text minunat ce ar trebui recitit !


Il rascult!!!! Pentru ca....!!
kudika_15804
Postat pe 15 August 2014 19:27
De la: kudika_956659, la data 2014-08-15 19:25:37http://www.youtube.com/watch?v=V5NeBmbqAUw...un text minunat ce ar trebui recitit !


eu cred ca a inceput cam ppenibil daca nu ai fund si tate belea nu mai esti buna de iubit si mai si ascultati asa ceva
kudika_950728
Postat pe 15 August 2014 19:31
De la: kudika_950728, la data 2014-08-15 19:31:00
De la: kudika_956659, la data 2014-08-15 19:25:37http://www.youtube.com/watch?v=V5NeBmbqAUw...un text minunat ce ar trebui recitit !


eu cred ca a inceput cam ppenibil daca nu ai fund si tate belea nu mai esti buna de iubit si mai si ascultati asa ceva



este doar parerea ta , banuiesc ca nu ai putut macar asculta tot materialul asa cum as putea sa jur ca nu ai citit nimic scris de el ... stii macar ca este unul dintre cei mai cunoscuti romancieri romani ...?A FOST NOMINALIZAT DOI ANI LA RAND PENTRU PREMIUL NOBEL !pentru literatura evident !??????
kudika_956659
Postat pe 15 August 2014 19:42
sa fie sanatos,,asa o fi,,din ppacate inceputul este prost chiar daca mai tarziu vb despre alte calitati ale femei,,femeia nu inseamna tate si fund
kudika_950728
Postat pe 15 August 2014 19:47
ADEVARAT nu asta inseamna o femeie iar faptul ca esti un barbat care spune asta este meritoriu pentru tine !
kudika_956659
Postat pe 15 August 2014 19:50
lasa ma pe mn,,meritoriu e sa nu mai asculti asa ceva,,,daca vb si altfel asculta ce vrei dar mai triaza le
kudika_950728
Postat pe 15 August 2014 19:53
De la: kudika_950728, la data 2014-08-15 19:53:20lasa ma pe mn,,meritoriu e sa nu mai asculti asa ceva,,,daca vb si altfel asculta ce vrei dar mai triaza le


eu stiu ce vrei tu sa spui dar daca ai avea rabdare sa asculti pana la capat poate ti se va schimba parerea !o seara placuta !
kudika_956659
Postat pe 15 August 2014 19:55
cred ca cunosc genul gavriela si nu ascult eu dintrastea,,,oricum femeia e mult mai mult decat tate si fund,,si nu trebui sa mi o zica un romancier sa fie sanatos el n am nici o treaba cu el
kudika_950728
Postat pe 15 August 2014 19:59
De la: kudika_956659, la data 2014-08-15 19:50:27ADEVARAT nu asta inseamna o femeie iar faptul ca esti un barbat care spune asta este meritoriu pentru tine !



Mihaela.......!!!! Nu trebuie sa iti confirme cineva ceea ce stii deja!!!

Referitor la textul respectiv,cu orice risc,vin si spun ca,pana si Cartarescu a fost si a ramas un barbat,punand fundul si sanii mari al loc de cinste in textul respectiv!!
Exemple sunt destule,chiar si aici,pe acest site,majoritatea barabtilor intra in sevraj cand se uita la pozele useri-lor de sex feminin,care isi etaleaza partile dorsale si sanii cat roata carului pe acest site!!!Este primitiv comportamentul,dar barbatii reactioneaza astfel la ceea ce li se ofera cu larghete:frivolitate,sex virtual in privat si decadere morala!!! Ca nu or fi toti barbatii asfel,nu contest,dar incearca sa vezi printre randurile paginilor useri-lor acestui site "KUDIKA" si ai as intelegi de ce pana si Cartarescu s-a exprimat total neinspirat,aici ii dau dreptate lui Dogu!!!!!!

FEMEIA ADEVARATA ESTE MULT SUPERIOARA CONDITIEI DE FEMEIE CU FUND EXCITANT ,APETISANT SI SANI ,CARE POCNESC IN SUTIENELE DECOLTATE,cat sa innebuneasca "armasarii"!!!
kudika_15804
Postat pe 15 August 2014 20:06
totusi curcubeu totusii,,,,,nimic despre femeile care zici ca si pun pozele alea ci doar despre barbati,,,cuecubeu incearca sa scapi de clasarea asta
kudika_950728
Postat pe 15 August 2014 20:14
De la: kudika_950728, la data 2014-08-15 20:14:08totusi curcubeu totusii,,,,,nimic despre femeile care zici ca si pun pozele alea ci doar despre barbati,,,cuecubeu incearca sa scapi de clasarea asta



Nu am facut nicio referire la acele femei pentru CA ELE NU SUNT FEMEI,eu,una,nu le consider femei,ele denigreaza sexul feminin intr-o nota cras discordanta!!SI PUNCT.
kudika_15804
Postat pe 15 August 2014 20:29
sigurr femeile alea nu s femeii,,barbatii aia sunt barbatii

inceteaza cu clasificarile astea curcubeu
kudika_950728
Postat pe 15 August 2014 20:31
Buna seara Maria , sa traiesti cu numele
-Iulya
Postat pe 15 August 2014 21:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VOT pentru BRÂNCUªI 3 De la: Dor_a 25 Martie 2009 14:30
un vechi si bun prieten....acum amant... 16 De la: maralupu 5 Martie 2009 21:35
Barbatul sau femeia? 17 De la: Lacramici 25 Iunie 2013 21:25
Albert Andrei-profesorul de fizica 3 De la: Soransky 28 Septembrie 2009 13:32
unde te vezi peste 10 ani? ce vise ai? ce realizari ai facut pana acum?ce iti doresti de la viata? in ce domeniu ti-ar place sa lucrezi? 21 De la: lilone 26 Iunie 2013 09:51