Setari Cookie-uri

intre dragostea a doi barbati

o tanara femeie iubeste doi barbati.unul ii ofera stabilitate din toate punctele iar celalalt nu o lasa sa doarma noaptea de iubirea ce i-o poarta.viata ei se deruleaza intre agonie si extaz.iubeste doi barbati.pe fiecare intr-un mod aparte.amandoi o scot din minti cu iubirea ce le-o poarta.

Postat pe 1 Iunie 2007 15:28
As vrea si eu sa discutam despre acest subiect.Ma aflu in aceasta situatie, si nu stiu ce sa fac.am hotarat chiar sa merg la un psihoterapeut.Astazi voi avea prima sedinta.Imi este foarte greu.Tin la amandoi..unul imi ofera totul din punct de vedere emotional,ma iubeste cum nimeni nu ma mai iubit..in familia lui ma simt ca la mine acasa.Ma iubeste si cand spun asta stiu ce spun,ma simt in sfarsit iubita..celalalt..avem o relatie de aproape 10 ani,iar de cand l-am intalnit pe al doilea,nu ma mai multumesc cu ceea ce-mi ofera,cu toate ca stiu ca ma iubeste..mai bine spus cred..Dar,pentru ca exista intotdeauna un "dar" nu pot lua nici o hotarare in privinta lor: unul este foarte gelos,si am ajuns sa cred ca are probleme psihice(acum merge si el la psihoterapeut)nu stiu de ce dar nu pot avea incredere in el,iar cel cu care sunt impreuna de 10 ani nu sunt convinsa de faptul ca relatia va avea si un final fericit,iar eu imi doresc foarte mult acest lucru,am 28 de ani,imi doresc o familie a mea.
Va multumesc.
Miky06
Postat pe 6 Septembrie 2007 14:26
As vrea si eu sa discutam despre acest subiect.Ma aflu in aceasta situatie, si nu stiu ce sa fac.am hotarat chiar sa merg la un psihoterapeut.Astazi voi avea prima sedinta.Imi este foarte greu.Tin la amandoi..unul imi ofera totul din punct de vedere emotional,ma iubeste cum nimeni nu ma mai iubit..in familia lui ma simt ca la mine acasa.Ma iubeste si cand spun asta stiu ce spun,ma simt in sfarsit iubita..celalalt..avem o relatie de aproape 10 ani,iar de cand l-am intalnit pe al doilea,nu ma mai multumesc cu ceea ce-mi ofera,cu toate ca stiu ca ma iubeste..mai bine spus cred..Dar,pentru ca exista intotdeauna un "dar" nu pot lua nici o hotarare in privinta lor: unul este foarte gelos,si am ajuns sa cred ca are probleme psihice(acum merge si el la psihoterapeut)nu stiu de ce dar nu pot avea incredere in el,iar cel cu care sunt impreuna de 10 ani nu sunt convinsa de faptul ca relatia va avea si un final fericit,iar eu imi doresc foarte mult acest lucru,am 28 de ani,imi doresc o familie a mea.
Va multumesc.
Miky06
Postat pe 6 Septembrie 2007 14:27
As vrea si eu sa discutam despre acest subiect.Ma aflu in aceasta situatie, si nu stiu ce sa fac.am hotarat chiar sa merg la un psihoterapeut.Astazi voi avea prima sedinta.Imi este foarte greu.Tin la amandoi..unul imi ofera totul din punct de vedere emotional,ma iubeste cum nimeni nu ma mai iubit..in familia lui ma simt ca la mine acasa.Ma iubeste si cand spun asta stiu ce spun,ma simt in sfarsit iubita..celalalt..avem o relatie de aproape 10 ani,iar de cand l-am intalnit pe al doilea,nu ma mai multumesc cu ceea ce-mi ofera,cu toate ca stiu ca ma iubeste..mai bine spus cred..Dar,pentru ca exista intotdeauna un "dar" nu pot lua nici o hotarare in privinta lor: unul este foarte gelos,si am ajuns sa cred ca are probleme psihice(acum merge si el la psihoterapeut)nu stiu de ce dar nu pot avea incredere in el,iar cel cu care sunt impreuna de 10 ani nu sunt convinsa de faptul ca relatia va avea si un final fericit,iar eu imi doresc foarte mult acest lucru,am 28 de ani,imi doresc o familie a mea.
Va multumesc.
Miky06
Postat pe 6 Septembrie 2007 14:27
Multmumesc pentru raspuns,br_ioana.lucrurile merg din ce in mai rau.Ma simt santajata din punct de vedere emotional de baiatul cu care am avut relatia de doua luni.Imi pare rau, dar instinctul imi spune sa nu ma incred in el.As vrea tare mult sa am o relatie de amicitie cu el,dar, de fiecare data cand mentionez acest lucru lui i se intampla cate ceva!!! Acum de exemplu spune ca e internat in spital...si nu pot verifica,el nu este in Romania..si asa mai departe..Iar cu celalalt...cred ca pana la urma voi renunta la amandoi..Cel mai bine ar fi sa-mi vad de viata mea , si s-o iau de la-nceput!!!
Miky06
Postat pe 15 Septembrie 2007 11:14
Multmumesc pentru raspuns,br_ioana.lucrurile merg din ce in mai rau.Ma simt santajata din punct de vedere emotional de baiatul cu care am avut relatia de doua luni.Imi pare rau, dar instinctul imi spune sa nu ma incred in el.As vrea tare mult sa am o relatie de amicitie cu el,dar, de fiecare data cand mentionez acest lucru lui i se intampla cate ceva!!! Acum de exemplu spune ca e internat in spital...si nu pot verifica,el nu este in Romania..si asa mai departe..Iar cu celalalt...cred ca pana la urma voi renunta la amandoi..Cel mai bine ar fi sa-mi vad de viata mea , si s-o iau de la-nceput!!!
Miky06
Postat pe 15 Septembrie 2007 11:14
Buna br_ioana..instinctul meu nu m-a inselat..ca de fiecare data de altfel..m-a mintit(cica pentru a-mi verifica interesul).ti se pare fireasca o operatie pe creier(o tumora)care de fapt era o mare minciuna???Sunt eu nebuna ca nu ma pot increde in el??M-am simtit iubita da..dar de cat sa fiu iubita in felul asta prefer mai bine sa nu!!!Cu prietenul meu..cel cu care sunt impreuna de un car de ani..merge,dar merge cum vrea el...El este mamos,eu nu ma inteleg cu mama lui..asa ca trage singura concluziile...Nu este in stare sa fie barbat..zice ca ma iubeste dar imi demonstreaza nu!!!!Eu , cum iti spuneam am 28 de ani si imi doresc o familie..cand o voi avea??L-am iubit mult si inca il mai iubesc,dar orgoliul meu unde il las??Stiu ca merit mai mult si ca pot avea mai mult!!!!
Miky06
Postat pe 18 Septembrie 2007 18:25
Draga br_ioana,iti multumesc pentru incurajari.O iau la drum incet incet.. :))Iti doresc succes si tie.Numai bine!!!!
Miky06
Postat pe 20 Septembrie 2007 15:25
Daca sunteti interesate...
Cassey_Tarot
Postat pe 11 Februarie 2009 19:29
De la: Cassey_Tarot, la data 2009-02-11 19:29:21Daca sunteti interesate...



sunt interesat cheisi.
te rog , conteacteaza-ma in privata!

Postat pe 11 Februarie 2009 19:34
De la: geo_sh, la data 2009-02-11 19:34:58
De la: Cassey_Tarot, la data 2009-02-11 19:29:21Daca sunteti interesate...



sunt interesat cheisi.
te rog , conteacteaza-ma in privata![/quote



ella_c
Postat pe 11 Februarie 2009 19:44
in dragoste,lucrurile se aseaza in timp.nu poti iubi doi barbati in acelasi timp .renunta la ei si gaseste pe cine te merita cu adevarat.cred ca esti o fata sensibila,nu te lasa cauta si vei gasi un suflet special.
pearl_cris
Postat pe 27 Iulie 2009 16:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:( 1 De la: hotlipstm 24 Mai 2007 12:40
......... 3 De la: PETRE.ELENA 24 Mai 2007 15:18
Lupta cu amintirile si realitatea 3 De la: 25 Ianuarie 2015 16:26
Povesti de dragoste 20 De la: alina13 23 Martie 2010 14:36
deprimata...:((:((:(( 16 De la: Andre_Ioana 20 August 2009 12:42