Setari Cookie-uri

Ce parfum f puternic si persistent stiti?

Omul e atat de complex incat toate parfumurile din lume, nu sunt in stare sa-l descrie in toata complexitatea sa.

Uneori, ne este greu noua insine sa ne intelegem pe noi, celor din jur ne este greu sa ne inteleaga uneori, si avem impresia ca un parfum ne poate descrie si intelege, in totalitate?

Pai atunci propun sa nu ne mai analizam trairile si sentimentele, propun nici sa nu mai mergem la psiholog atunci cand avem o problema pe care n-o putem depasi, ci inhalam o gura mare din parfumul preferat si totul a trecut, pentru ca ne-am adus aminte cine suntem si ce vrem.

Iar atunci cand interactionam cu altii, sa le spunem simplu, miroase-ma ca sa vezi cine sunt, iar la interviurile de prezentare pentru un nou job, le facem cadou celor din comisie, cate un flacon din parfumul preferat, si le spunem ca ne reprezinta. Ce naiba, sa dea interviul flaconul de parfum in locul nostru...

Cine, in puii mei, spune ca, daca o persoana miroase a parfum facut din licheni e mai puternica decat o persoana care miroase a fructe sau a flori sau mai stiu eu ce? De cand pana cand, esenta unui parfum arata ce fel de oameni suntem?

Si repet ceea ce spuneam in mesajele anterioare: daca o persoana vrea sa-si arate pozitia sociala sau gradul de putere in societate, nu are nevoie sa-si cumpere parfumuri pe care si le-ar putea cumpara oricine de la parfumeria din mall sau hypermarket, ci isi cumpara parfumuri exclusiviste, care costa o caruta de bani, de genul, de la 1000 de euro in sus...

Si mie imi plac parfumurile, insa intr-atat de superficiala incat sa spun ca x parfum ma defineste in toata complexitatea mea, inca n-am ajuns, slava Domnului.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Februarie 2014 09:26
*celor din jur le este greu
Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Februarie 2014 09:26
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-10 09:26:39*celor din jur le este greu



pãi...nu s-a stabilit cã pe tine te defineºte în toatã complexitatea ta mirosul de stãtut ?...se umplea de bani Suskind...de-i erai tu muzã
quid_pro_quo
Postat pe 10 Februarie 2014 09:45
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-10 09:26:07Omul e atat de complex incat toate parfumurile din lume, nu sunt in stare sa-l descrie in toata complexitatea sa.

Uneori, ne este greu noua insine sa ne intelegem pe noi, celor din jur ne este greu sa ne inteleaga uneori, si avem impresia ca un parfum ne poate descrie si intelege, in totalitate?

Pai atunci propun sa nu ne mai analizam trairile si sentimentele, propun nici sa nu mai mergem la psiholog atunci cand avem o problema pe care n-o putem depasi, ci inhalam o gura mare din parfumul preferat si totul a trecut, pentru ca ne-am adus aminte cine suntem si ce vrem.

Iar atunci cand interactionam cu altii, sa le spunem simplu, miroase-ma ca sa vezi cine sunt, iar la interviurile de prezentare pentru un nou job, le facem cadou celor din comisie, cate un flacon din parfumul preferat, si le spunem ca ne reprezinta. Ce naiba, sa dea interviul flaconul de parfum in locul nostru...

Cine, in puii mei, spune ca, daca o persoana miroase a parfum facut din licheni e mai puternica decat o persoana care miroase a fructe sau a flori sau mai stiu eu ce? De cand pana cand, esenta unui parfum arata ce fel de oameni suntem?

Si repet ceea ce spuneam in mesajele anterioare: daca o persoana vrea sa-si arate pozitia sociala sau gradul de putere in societate, nu are nevoie sa-si cumpere parfumuri pe care si le-ar putea cumpara oricine de la parfumeria din mall sau hypermarket, ci isi cumpara parfumuri exclusiviste, care costa o caruta de bani, de genul, de la 1000 de euro in sus...

Si mie imi plac parfumurile, insa intr-atat de superficiala incat sa spun ca x parfum ma defineste in toata complexitatea mea, inca n-am ajuns, slava Domnului.



Cei care vor sa-si arate situatia materiala si "gradul de putere" sunt parvenitii. Parfumurile exclusiviste si de nisa, le cumpara cei cu bani, dar discreti, valorosi ca persoane.
kudika226898
Postat pe 10 Februarie 2014 16:55
Viorica_Vio Avatarul lui Viorica_Vio

Vai tu, ne identificam cu un parfum...

Te identifici cu o iluzie, donsoara, iar cu asta am zis tot...
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



mesajul este pentru kudika 226898? sau cine...?
kudika_10328
Postat pe 10 Februarie 2014 17:31
De la: kudika_10328, la data 2014-02-10 17:31:03 Viorica_Vio Avatarul lui Viorica_Vio

Vai tu, ne identificam cu un parfum...

Te identifici cu o iluzie, donsoara, iar cu asta am zis tot...
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



mesajul este pentru kudika 226898? sau cine...?



Ai fi vrut tu....
kudika226898
Postat pe 11 Februarie 2014 21:16
Chance de la Chanel nu persista prea mult si nici nu e foarte tare. Mi-am cam luat teapa cu el.
Mihaela_Ferindino_1
Postat pe 25 Octombrie 2015 01:39
Recomand Inger si demon - Ange ou demon de la Givenchy!
Este bestial si persista foarte mult.
P.S.: eu vorbesc despre varianta clasica, aceea cu sticluta cu negru in partea de jos.
Ioana_S__Pavel_1
Postat pe 20 Noiembrie 2015 09:30
recomand ca parfum puternic Tom Ford Black Orchid variant tester
http://www.parfumela.ro/parfumuri-dama/tom-ford/black-orchid-tester-dama.html
kudika_1000536
Postat pe 29 Ianuarie 2016 16:28
In opinia mea Givenchy este un parfum excelent si persista destul de mult.
LadyGalina
Postat pe 17 Iulie 2016 19:34
Cred că cel mai puternic parfum pe care l-am întâlnit este YSL Opium. Îmi place foarte mult, dar nu îl pot suporta pe toată perioada anului, e un parfum extrem de greu. Te poartă el pe tine, nu tu pe el.

La preț ok îl găsiți aici: https://www.gootoc.com/cat/Parfumuri-33
kudika_1032400
Postat pe 8 Iunie 2018 12:42
Cred că cel mai puternic parfum pe care l-am întâlnit este YSL Opium. Îmi place foarte mult, dar nu îl pot suporta pe toată perioada anului, e un parfum extrem de greu. Te poartă el pe tine, nu tu pe el.

La preț ok îl găsiți aici: https://www.gootoc.com/cat/Parfumuri-33
kudika_1032400
Postat pe 8 Iunie 2018 12:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ATENTIE!!!premiile de pe kudika nu se dau! 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 13:50
Christian Dior....J`adore 7 De la: Ellyse_Georgiana_Botoroaga_1 26 Februarie 2014 21:34
parfumuri de calitate diferite pachete si oferte 10 De la: kudika003643 29 Ianuarie 2010 14:56
Parfumuri originale la pret de importator direct, www.parfumo.lx.ro 4 De la: chartreux 28 Februarie 2010 09:32
PARFUMURI, PRODUSE COSMETICE SI ACCESORII DE CALITATE LA PRETURI ACCESIBILE 4 De la: lady_trm 26 Februarie 2014 21:28