Setari Cookie-uri

Rochie neagra ..pantofi crem ...accesorii???

sper sa ma bagati si pe mine in seama:P...am un botez ..si deja am luat o rochitza negra scurta ....frumusica ..si m-am gandit ca o sa mearga cu niste pantofiori de ai mei crem ...dar ma gandeam ce accesorii sa imi iau si unghiile ce culoare sa mi le fac ..imi plac culorile tari si unghiile scurte .astept pareri
dalma
Postat pe 1 Februarie 2009 15:10
Daca rochia permite,pune-i o centura lata cu ceva auriu, si de aici incolo te axezi pe auriu, pt ca pantofii sunt crem. Cel mai bine ar fi fost sa porti un colier de perle lung, loop it twice si asorteaza-l cu o pereche de cercei din perla. Perlele nu sunt deloc old-fashioned, ci dimpotriva...revin in forta. Daca pantofii sunt un crem deschis, spre alb, poti sa cauti perle usor sidefate in nuanta dorita. Machiajul si coafura sunt punctul meu forte, si trebuie sa admit ca ele definesc orice tinuta. Concentreaza-te pe ele, si nu atat de mult pe accesorii.
mrskattousa
Postat pe 2 Februarie 2009 07:55
De ce sa nu iti faci si unghiile o nuantza de bej-crem-auriu? Am vazut tot felul de nuantze pe la magazin, si eventual poti sa adaugi modele negre pe unghiile bej-crem. Si daca rochia e baby doll, cred ca ar merge niste margele mari crem-bej, si cercei mici, gen bobitza. Parerea mea
Aladiah
Postat pe 2 Februarie 2009 15:04
multumesc fetelor pt sfaturi ....o sa caut sa vad ce gasesc
dalma
Postat pe 3 Februarie 2009 21:19
eu as asorta bijuterii finute rosii,mov sau verzi.
swt_andri
Postat pe 10 Februarie 2009 21:24
un colier din perle si o bratara la fel...bej sidefat, iar unghiile le poti face si negre, daca le ai scurte..o geanta plic cu aplicatii in culoarea untului s-ar potrivi de minune..in privinta machiajului...smoky eyes si buze nude, pometii nu foarte accentuati si o coafura simpla gen coc lejer sau chiar o coada de cal, daca ai parul lung..
breakme
Postat pe 26 Februarie 2009 22:48
De la: breakme, la data 2009-02-26 22:48:22un colier din perle si o bratara la fel...bej sidefat, iar unghiile le poti face si negre, daca le ai scurte..o geanta plic cu aplicatii in culoarea untului s-ar potrivi de minune..in privinta machiajului...smoky eyes si buze nude, pometii nu foarte accentuati si o coafura simpla gen coc lejer sau chiar o coada de cal, daca ai parul lung..



unghiile negre ti se par tie a fi elegante??? si potrivite pt o rochie de seara???
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Februarie 2009 22:52
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-26 22:52:31
De la: breakme, la data 2009-02-26 22:48:22un colier din perle si o bratara la fel...bej sidefat, iar unghiile le poti face si negre, daca le ai scurte..o geanta plic cu aplicatii in culoarea untului s-ar potrivi de minune..in privinta machiajului...smoky eyes si buze nude, pometii nu foarte accentuati si o coafura simpla gen coc lejer sau chiar o coada de cal, daca ai parul lung..



unghiile negre ti se par tie a fi elegante??? si potrivite pt o rochie de seara???



eu zic ca unghiile negre chiar merg la o rochie de seara,dar numai ca eu nu cred ca o sa mi-le fac asa pt ca am deja rochia neagra ....o sa caut o oja bej ....oricum ms pt sfaturi
dalma
Postat pe 27 Februarie 2009 19:20
De la: dalma, la data 2009-02-27 19:20:57
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-26 22:52:31
De la: breakme, la data 2009-02-26 22:48:22un colier din perle si o bratara la fel...bej sidefat, iar unghiile le poti face si negre, daca le ai scurte..o geanta plic cu aplicatii in culoarea untului s-ar potrivi de minune..in privinta machiajului...smoky eyes si buze nude, pometii nu foarte accentuati si o coafura simpla gen coc lejer sau chiar o coada de cal, daca ai parul lung..



unghiile negre ti se par tie a fi elegante??? si potrivite pt o rochie de seara???



eu zic ca unghiile negre chiar merg la o rochie de seara,dar numai ca eu nu cred ca o sa mi-le fac asa pt ca am deja rochia neagra ....o sa caut o oja bej ....oricum ms pt sfaturi


unghiile negre nu mi se par deloc potrivite pentru o rochie de seara...mi se par chiar oribile la orice tinuta.. o oja rosie ar fi cea mai indicata
SweetHappyButterfly
Postat pe 27 Februarie 2009 19:28
Eu m-as face pe unghii cu o oja albastru-marin si bijuterii de aceeasi culoare, dar doar cercei pentru a nu fii prea incarcat si eventual o bratara. Se potrineste si rosu, cu negru si crem, dar e prea comun, so albastrul marin nu numai ca se potriveste, dar e mai interesant si mai putina lume face aceasta combinatie. Cel mai important e sa te simti tu bine, indiferent ce port. Oricum, succes la priviri!
Marya__
Postat pe 1 Martie 2009 16:37
Daca tot iti doresti unghiile de culoare rosie, si iti mai place si negru incearca rouge noir de la chanel. Este o culoare foarte frumoasa. Si chiar ar trebui sa-ti placa;-) Daca te avantajeaza incearca si rujul potrivit ojei. Daca vrei un ton de bej, ar fi bine sa iei pantofi cu tine sa vezi daca se potriveste nuanta...
Consider f.foarte necesara si o poseta care sa fie de aceasi culoare, ideal ar fi si din acelasi material ca pantofi.
Eu personal as fi preferat la o rochie neagra pantofi si poseta la fel...Iar ca bijuterii, as fi ales opale, cercei,bratara si colier la fel. dar asta depinde acum de gust.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 1 Martie 2009 17:17
Asynia
Postat pe 1 Martie 2009 17:20
sunt poate mai clasica dar ma gandesc la niste accesorii dragute si finute din aur ceva si la unghii incearca nuanta pielii... ti-as sugera sa lasi pata de culoare pe buze...
Inyo
Postat pe 14 Mai 2009 17:16
bijuterii aurii
zzzumba
Postat pe 16 Mai 2009 17:46
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-26 22:52:31
De la: breakme, la data 2009-02-26 22:48:22un colier din perle si o bratara la fel...bej sidefat, iar unghiile le poti face si negre, daca le ai scurte..o geanta plic cu aplicatii in culoarea untului s-ar potrivi de minune..in privinta machiajului...smoky eyes si buze nude, pometii nu foarte accentuati si o coafura simpla gen coc lejer sau chiar o coada de cal, daca ai parul lung..



unghiile negre ti se par tie a fi elegante??? si potrivite pt o rochie de seara???
ayelinne
Postat pe 17 Mai 2009 22:53
va rog ajutati-ma si pe mn...spuneti-mi la o rochie neagra din dantela scurta un pic creata fusta,,, ce accesorii mi-ar trebui? e bine dak incep prin a-mi lua pantofi grii ff inalti sami pun niste perle la gat un mov ce bate spre griu si o geanta plic...
ayelinne
Postat pe 17 Mai 2009 22:57
de obicei la o rochie de dantela se poarta perle albe .......iar eu as alege niste pantofi negri cu platforma sau bej
zzzumba
Postat pe 18 Mai 2009 17:32
Cassey_
Postat pe 25 Mai 2009 08:14
se potrivesc la nebunie
yumy
Postat pe 25 Mai 2009 08:30
la fel ca tine am fost si eu!!

eu am avut eu: o rochie neagra simpla simpla si sandale f finute aurii cu strasuri din piele si legate pe glezna cu funda la spate, f desosebite s m-am gandit la fel ca tine ca-s prea neagra, pt o nunta..asadar m-am accesorizat cu o frumoasa funda aurie din organza cred ca i zice materialului.

Toata lumea a fost incantata si am atras priviri! Funda e huge. nu e o simpla fundita si da f bine si materialul si culoarea si tot pe negrul rochitei.

uite o poza:

http://www.kudika.ro/comunitate/cristinne83/poze/show/4/41994/la-o-nunta.html



cristinne83
Postat pe 13 Octombrie 2009 13:23
NU AM FOST, LA VIATA MEA, LA PREA MULTE BOTEZURI SI NICI LA NUNTI ! DAR, AM CITIT MULT, IAR DIN 2006 DE CAND "HALADUIESC" PE INTERNET, DESPRE TINUTE VESTIMENTARE IN DIFERITE PRILEJURI (OCAZII) . LA NUNTA NU ESTE INDICATA O ROCHIE NEAGRA CARE, DESI ESTE DEOSEBIT DE ELEGANTA PENTRU ORICE FEMEIE, AUSTERITATEA CULORII NEGRE NU SE POTRIVESTE CU ATMOSFERA INCARCATA DE BUCURIE SI VOIE BUNA A NUNTII . CU ATAT MAI MULT LA UN BOTEZ, UNDE, IN ROCHIE NEAGRA TE VEI SIMTI IZOLATA DE EVENIMENTUL INSASI . DACA TOT AVEAI PANTOFII BEJ - SI ESTE FOARTE IMPORTANT SA AI NISTE PANTOFI FOARTE COMOZI, CHIAR DACA NU SUNT NOI-NOUTI - PUTEAI ALEGE O ROCHIE HAVAN, UN VERDE STINS, DAR NU FOARTE INCHISA, O MATASE GREA IMPRIMATA IN ACESTE TONURI . AM CITIT CA NU MAI ESTE IN TREND TRIOUL DE ACEEASI CULOARE: POSETA-PANTOFI-CUREA, DECI, AVAND IN VEDERE CA INTR-O TINUTA ELEGANTA TREBUIE SA PREDOMINE MINIM TREI CULORI, LA PANTOFII CEI BEJ SI ROCHIA - DACA ESTI DE ACORD - DIN MATASE GREA IMPRIMATA - BEJ, VERDE INCHIS, HAVAN - POTI ASORTA O POSETA PLIC BEJ (DOAR PLIC), SI O CUREA LATA VERDE SAU HAVAN ! NU UITA CA SI BIJUTERIILE FAC PARTE DIN TINUTA SI TREBUIE SA SE ASORTEZE CU INTREGUL, ADICA LA CE AM INDICAT MAI SUS, NEAPARAT AUR ! PAREREA MEA ! NU DATI CU PARUL !
DRAGOBETE
Postat pe 13 Octombrie 2009 14:11
sorry, pozacu detliile aurii inventate de mine :D nu se vede cred la profilul mu, asadar o arat aici:

http://www5.snapfish.com/slideshow/AlbumID=458348025/PictureID=13455459025/a=780562025_780562025/

kisses
cristinne83
Postat pe 15 Octombrie 2009 11:06
sall.....imi trebuie si mie un sfat va rog frumos....am o rochie neagra din satin si cu dantela...pe corp....miam luat niste sandalute argintii dar nu stiu ce accesorii sar potrivi....imi dati si mie o idee va rog.....merg bijuterii cu strasuri???....si ce machij sar potrivi??
kittychrystine
Postat pe 17 Mai 2010 18:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Astept VOT si de la tine ! 5 De la: mitura 28 Ianuarie 2010 21:43
NOU!!! SUPER HAINUTE DE FETE!!! 1 De la: kudika482795 18 Decembrie 2011 10:27
implant mamar 126 De la: ioanamary1988 22 Mai 2015 12:16
Parfumuri Refan in sistem mlm 1 De la: boy2612 3 Mai 2010 01:04
Doresc sa aflu parerile voastre, legate de acest subiect! 70 De la: crysis 5 Octombrie 2010 16:34