Setari Cookie-uri

cum sa scapi de cistita



amal2duman asta-i cel mai tare banc pe care l-am auzit vre-o data

Si apoi NU-i o ''raceala'' aceasta Cistita se pare ...

Dar treaba cu INFUZIA

E dureros
Simply_i
Postat pe 6 Februarie 2009 00:04
Pacat ca se RAPORTEAZA numai ABUZUL DE LIMBAJ, caci tampenia cu INFUZIA de apa cu sare era chiar de RAPORTAT

Oameni buni,
Din batrani sunt multe remedii BUNE lasate, precum si UNGUENTUL DE GALBENELE sau INFUZIA DE GALBENELE sau, sau, sau ............

Dar INFUZIA de care spune ''amal2duman'' este de ''rasul curcilor''

APA CU SARE este buna de baut, de facut baie in cada sau BAIE LA PICIOARE. Si numai atat! Nici decum pentru INFUZIE la ....
Simply_i
Postat pe 6 Februarie 2009 00:10
PT FETELE CU CISTITE CRONICE VA RECOMAND UN UROLOG FOARTE BUN IN CLUJ NAPOCA ESTE O CLINICA PRIVATA CE SE NUMESTE LUKMED.AR TREBUI SA VI SE FACA O CISTOSCOPIE SI DUPA ACEEA SA URMATI UN TRATAMENT.CE SA ZIC PT DURERI E BUN NOS PA ,CUMINOL CE SUNT ANTIINFLAMATORI SI URICLAR SAU URICOL.
iza_alisa
Postat pe 7 Februarie 2009 19:21
fetelor..in cazul in care nu scapati cu antibioticul recomandat de doctor..mergeti la institul cantacuzino..acolo va prepara un vaccin special pt tipul de infectie pe care il aveti..e cea mai sigura metoda!ani de zil am suferit din cauza asta si vaccinul a fost scaparea mea!
luiza_k
Postat pe 10 Februarie 2009 00:55
PT TOATE FETELE CARE SUFERA DE CISTITE CRONICE.AM PATITO SI EU 4 ANI LA RAND AM FACUT INFECTII URINARE.AM UMBLAT LA MEDICI IN TOATE PARTILE TOATA LUMEA IMI SPUNEA INFECTIE URINARA SI INTREBAREA MEA ERA DE CE ASA DES?RASPUNSU ERA ,,ESTI TU MAI SENSIBILA,,INCEPUSEM SA MA GANDESC CA E IN CAPUL MEU DUREREA.DAR NU A FOSTA ASA.AVEAM DURERI MARI LA URINARE IMI SIMTIAM MEREU VEZICA PLINA DUPA CARE IMI SIMTIAM SI UTERU SI NORMAL CA RELATIILE SEXUALE NUMAI ERAU CA SI INAINTE IMI VENEA MEREU SA URINEZ ASTA TOATE PANA AM MERS IN CLUJ NAPOCA LA O CLINICA PRIVATA PE NUME LUKMED LA UROLOGIE UNDE SE FACE SI TRANSPLANT RENAL AM AUZIT SI ASA SA ADEVERIT CA SUNT CEI MAI BUNI DIN ROMANIA.AM AJUNS ACOLO MI SA FACUT ECOGRAF NU SA VAZUT NIMIC DUPA CARE MI SA FACUT O CISTOSCOPIE CARE INSEAMNA MA FILMAT INAUNTRU ACOLO JOS SA VADA DE UNDE VINE PROBLEMA...PROBLEMA ERA CA UAN DINTRE URETRE AVEA CA SI CUM O GAURA SI PE ACOLO URCA INAPOI URINA LA RINICHI CEA CE NU I NORMAL SI DE ACOLO IMI VENEA DUREREA.URINA VENIND DE LA RINICHI COBORAND PE URETRE SI AJUNSA IN VEZICA DA SENZATIA DE URINARE LA CARE NOI MERGE SA URINAM.MIE IN SCHIMB IMI MAI RAMANEA PUTINA URINA IN VEZICA CEA CARE IMI DADEA DUREREA ACEEA INSUPORTABILA CE IMI SIMTIAM UTERU.VEZICA FIIND PLINA SI GREA IMI APASA UTERU SI DE ACEEA MA DUREA IAR DURERILE LA URINARE ERAU CUM ACEEA URINA URCA INAPOI LA RINICHI.AM FACUT ZECE ZILE INSTILATII PLUS UN TRATAMENT CU MEDICAMENTE.AM INCEPUT SA MA SIMT MAI BINE...DUPA CATEVA LUNI MAM INTORS INAPOI LA CLINICA SI MI AM FACUT O INJECTIE CU SILICON NUMITA MACROPLASTIQUE CARE AJUTA SA NU MAI URCE URIAN LA RINICHI SA NU-MI AFECTEZE SI RINICHII...MA COSTAT INTRADEVAR CEVA BANI INJECTIA ASTA SI APOI AM LUAT UN TRATAMENT CU URICLAR, CUMINOL ,IAR NO-SPA DOAR LA NEVOIE SI SUNT BINE MULTA SANATATE IAR DACA VA POT AJUTA CU CEVA SAU AVETI ALTE INTREBARI VA ROG SA MA INTREBATI.
iza_alisa
Postat pe 18 Februarie 2009 19:02
AM si eu accesai problema cu cistita ,da nu reusesc sa scap am luat tratamente antibiotice si ovule si ceaiuri am incercat da nu a functionat nimic ce ma sfatuiti,mi e frica sa nu ajung in spital.
lavinia_pasca
Postat pe 19 Februarie 2009 17:15
iti recomand biorezonanta cu rezulatte ffff bune si definitive ,gemodeivatul de ienupar mai multe pe www.dermavital-med.ro
mcornelia19
Postat pe 20 Februarie 2009 17:10
lavinia eu cred ca ar trebui sa ti faci o cistoscopie
daca vrei sa vb lasa mi id tau de messenger.multa sanatate
iza_alisa
Postat pe 20 Februarie 2009 19:26
Intreaba doctorul si de gentamicina injectabil. Este un antibiotic ft bun desi prezinta destule reactii adverse. Dupa ce am incercat neoxazol, biseptrim, cistenal, uricol, urinal...tampenii de altfel intr-o situatie avansata. Sunt ok intr-o faza usoara, altfel in niciun caz. Ajunsesem sa-mi fac singura injectiile eram disperata. Acum mi se mai intampla insa ft rar si atunci cand intradevar fac lucruri care sa det o raceala. Sper sa rezolvi aceasta problema, desi eu nu cred ca se rezolva definitiv.

P.s. Si Inst. Cantacuzino merita incercat. eu nu am facut-o desi azisem de varanta asta ca ar fi f buna.
Intrebare: Crizele astea repetate de cistita coincid cumva cu inceperea unei noi relatii???

Postat pe 27 Februarie 2009 18:47
Va multumesc pt indrumari adresa mea de mes lavinia_pasca@yahoo.com.
lavinia_pasca
Postat pe 1 Martie 2009 09:26
Am fost la control dupa ce am luat antibioticele prescrise de medic pt cistita si acum mi-a zis ca am chist ,nu mai stiu ce sa cred ,mi-a recomandat un tratament cu laser,a mai facut cineva un asemenea tratament?
lavinia_pasca
Postat pe 5 Martie 2009 17:38
Vreau sa mai intreb daca cineva a colaborat cu doctorul Hammad Ghazi din Cluj si ce parere aveti despre serviciile lui,cat si despre diagnosticul pus a fost real sau gresit?
lavinia_pasca
Postat pe 5 Martie 2009 17:42
http://video.google.com/videoplay?docid=1583247202509668294 .....asta poate fi remediul la foarte multe probleme de natura virala,bacteriologica sau poduse de diverse ciuperci....a alergiilor si chiar a cancerului.Cine doreste detalii in amanunt,ofer cu placere
irina4life
Postat pe 18 Martie 2009 18:57
Da , dar este cu 2 taisuri..la mine de exemplu a avut un efect mai ciudat (scrie si in prospect ca e posbil sa se intample asa ceva) ,adica dupa ce l-am luat (MONURAL) mai poti avea usturimi si iesiri dese la baie cateva zile,si abia apoi se calmeaza.
Sfatul meu este urmatorul : dupa ce ai luat acest Monural,fa o cura de aprox 3 luni de zile cu pauze de 10-12 zile intre, cu pliculete de URINEX/URICOL si ai sa vezi ce bine te simti.
Trebuie sa iei timp de 3 luni de zile pt ca acei microbi sa dispara, pt ca altfel nu da roade tratamentul.Acest Uricol este o cutie cu 6 pliculete care se dizolva in putina apa...iei 2 pe zi dimi si seara.
Ia 2 cutii (12 pliculete),apoi 12 zile pauza ,si tot asa timp de 3 luni .
Ah..si inca ceva...evita frigul la spate, jos si la picioare, e fff important!
Sanatate multa iti doresc !
healthy000464
Postat pe 20 Martie 2009 12:12
De la: healthy000464, la data 2009-03-20 12:12:51Da , dar este cu 2 taisuri..la mine de exemplu a avut un efect mai ciudat (scrie si in prospect ca e posbil sa se intample asa ceva) ,adica dupa ce l-am luat (MONURAL) mai poti avea usturimi si iesiri dese la baie cateva zile,si abia apoi se calmeaza.
Sfatul meu este urmatorul : dupa ce ai luat acest Monural,fa o cura de aprox 3 luni de zile cu pauze de 10-12 zile intre, cu pliculete de URINEX/URICOL si ai sa vezi ce bine te simti.
Trebuie sa iei timp de 3 luni de zile pt ca acei microbi sa dispara, pt ca altfel nu da roade tratamentul.Acest Uricol este o cutie cu 6 pliculete care se dizolva in putina apa...iei 2 pe zi dimi si seara.
Ia 2 cutii (12 pliculete),apoi 12 zile pauza ,si tot asa timp de 3 luni .
Ah..si inca ceva...evita frigul la spate, jos si la picioare, e fff important!
Sanatate multa iti doresc !
si intrebarea este...dupa aceasta cura de 3 luni,cum ai ficatul???ca deh,trebuie sa munceasca din greu sa elimine reziduurile relultate in urma consului de medicamente
irina4life
Postat pe 20 Martie 2009 20:02
Pana de ceva timp cumparam tampax de la Billa, insa acum nu am mai gasit. Unde pot gasi?
lilly_k
Postat pe 31 Martie 2009 11:54
Bunã fetelor! Nici nu ºtiþi cât mã bucur cã am descoperit acest forum. Sunt disperatã nu mai pot scãpa de blestemata asta de cistitã ºi credeþi-mã am fãcut tot felul de tratamente. La mine se agraveazã dacã îmi este frig. Acum urmez tratament cu Nolicin, Supozitoare cu Diclofenac ºi ovule preparate în farmacie pe bazã de acit boric. Sper din tot sufletul sã dea rezultate.Aº vrea sã vã întreb dacã ºtie cineva cum sã-mi întãresc sistemul imunitar ,aceasta cred eu cã este cauza cistitelor repetaTe ºi tot repetate
daria74
Postat pe 3 Aprilie 2009 17:02
Buna fetelor,

Eu am aceasta problema de 5 ani, e cronica deja.Am incercat(la indicatia medicilor, pt ca am apelat la mai multi)diverse tratamente pe antibiotice-Norfloxacin, Cuminol,Urinex,Urinal cred ca vreo 5 tratamente dar infectia revenea mereu.Am incercat si cu tinctura de ienupar,rovatinex-picuri, ceaiuri de coada soricelului, ceai de matase de porumb, coada calului,si sincer nu au avut nici un efect.Toate acestea pe durata a 5 ani.Singurul tratament care ma ajutat si vreau sa vi-l spun si voua este Pastile de ghiara de mata-este o planta din Brasilia,Cat Glow-va zic sincer ca de un an de zile nu mai am nici o problema,nu mai am nici discomfortul vesnic prezent in cei 5 ani.Va rog atentie ca acest produs se gaseste pe piata romaneasca insa nu este eficient,deoarece contine prea putina substanta derivata din aceasta planta.Produsul pe care l-am cumparat eu-130lei se importa in Ungaria, direct din Brasilia, insa incercati sa contactati pe cineva care sa vi-l aduca.La cate tratamente si nopti nedormite am avut, va spun sincer ca doar acest produs m-a ajutat sunt si eu uimita inca.Acum, dupa un an de cand am luat tratamentul nu am fost nici racita iarna macar.Saptamana aceasta voi incepe al doilea tratament pe baza acestei plante.Multa sanatate va doresc-Loredana Oradea
LOREDANATERPAC
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:16
BUNA, TUTUROR!
Cistita de care se vorbeste ,pentru mine deja este istorie, imi aduc aminte de chinurile pe care le-am avut datorita acelei bacterii E.COLI care e o bacterie greu de extirpat si cu antibiotice e foarte greu de scapat de ea.Cred ca stiti care sunt efectele secundare ale antibioticelor?:iritatii stomacale,afte bucale,candidoza vaginala,sistem imunitar si mai slabit,toxicitatea ficatului,etc.Oare le doriti si pe acestea?
Cand medicul mi-a prescris antibioticele pe care trbuie sa le i-au ,am ignorat complet acel tratament prescris de el si pt.ca auzisem ca exista un tratament natural care te scapa de acea bacterie mi-am spus ce pierd daca il incerc (asta s-a intamplat acum 5 ani)? Am pierdut efectiv bacteria, s-a dus si dusa a fost.
Am urmat un tratament pe baza de plante naturale care m-a scapat de acele neplaceri si mi-a normalizat si sistemul imunitar.Cine este interesat ma poate contacta pe adresa:rodilantos@yahoo.com.
MULTA SANATATE SI SARBATORI FRUMOASE TUTUROR!!!
rodilantos
Postat pe 14 Aprilie 2009 11:22
De la: daria74, la data 2009-04-03 17:02:16Bunã fetelor! Nici nu ºtiþi cât mã bucur cã am descoperit acest forum. Sunt disperatã nu mai pot scãpa de blestemata asta de cistitã ºi credeþi-mã am fãcut tot felul de tratamente. La mine se agraveazã dacã îmi este frig. Acum urmez tratament cu Nolicin, Supozitoare cu Diclofenac ºi ovule preparate în farmacie pe bazã de acit boric. Sper din tot sufletul sã dea rezultate.Aº vrea sã vã întreb dacã ºtie cineva cum sã-mi întãresc sistemul imunitar ,aceasta cred eu cã este cauza cistitelor repetaTe ºi tot repetate
cistita este o inflamatie a vezicii urinare care poate fi asociata si cu inflamatia uretrei.de obicei este cauzata de o ifectie bacteriana.Un tratament eficient in infectiile bacteriene este cu TRANSFER FACTOR PLUS , un remediu 100% natural ce are in componenta urmatoarele ingrediente: extract cordyceps sinensis; extract de soia; extract de agaricus blazeii muril; extract de aloe vera; extract de frunze de maslin; extract de ciuperca shiitake si maitake; IP 6 (un extract din cereale);beta glucan si D-beta glucan; zinc; gelatina de origine vegetala si FACTOR DE TRANSFER extrasi din colostru bovin si din galbenus de ou de gaina. Acest produs poate stimula activitatea celulelor sistemului imunitar raspunzatoare de combaterea si eliminarea bacteriilor,virusurilor, ciupercilor parazite si a celulelor canceroase cu 437% mai mult decat in cazul in care nu consumam niciu produs pentru asta.Detalii despre ingrediente pot da la cerere sau puteti gasi pe net cu o simpla cautare pe google.
4Life
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:18
Bunã Loredana ,te rog frumos mai scrie odatã denumirea pastilei ºi a plantei aº vrea sã încerc ºi eu. Mulþumesc anticipat
daria74
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:25
De la: LOREDANATERPAC, la data 2009-04-14 09:16:10Buna fetelor,

Eu am aceasta problema de 5 ani, e cronica deja.Am incercat(la indicatia medicilor, pt ca am apelat la mai multi)diverse tratamente pe antibiotice-Norfloxacin, Cuminol,Urinex,Urinal cred ca vreo 5 tratamente dar infectia revenea mereu.Am incercat si cu tinctura de ienupar,rovatinex-picuri, ceaiuri de coada soricelului, ceai de matase de porumb, coada calului,si sincer nu au avut nici un efect.Toate acestea pe durata a 5 ani.Singurul tratament care ma ajutat si vreau sa vi-l spun si voua este Pastile de ghiara de mata-este o planta din Brasilia,Cat Glow-va zic sincer ca de un an de zile nu mai am nici o problema,nu mai am nici discomfortul vesnic prezent in cei 5 ani.Va rog atentie ca acest produs se gaseste pe piata romaneasca insa nu este eficient,deoarece contine prea putina substanta derivata din aceasta planta.Produsul pe care l-am cumparat eu-130lei se importa in Ungaria, direct din Brasilia, insa incercati sa contactati pe cineva care sa vi-l aduca.La cate tratamente si nopti nedormite am avut, va spun sincer ca doar acest produs m-a ajutat sunt si eu uimita inca.Acum, dupa un an de cand am luat tratamentul nu am fost nici racita iarna macar.Saptamana aceasta voi incepe al doilea tratament pe baza acestei plante.Multa sanatate va doresc-Loredana Oradea
Loredana te rog aº vrea mai multe informaþi despre aceastã plantã.Mulþumesc anticipat.Daria
daria74
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:30
Medicamentul se numeste Cat"s Glaw(ghiara de pisica,in traducere),neaparat te rog nu iti cumpara din Romania pt ca nu au nici un efect,poti sa iti cumperi din Ungaria, la care concentratia de substanta e mult mai mare.Uite revin maine cu o poza a ambalajului sa iti fie mai usor.Sper sa ma lase sa postez poza.Daca dai un search pe Google gasesti medicamentul din America, dar lasa ca revin maine cu detalii concrete adica furnizor, producator, ca sa nu te pacalesti cu produse necorespunzatoare.O zi buna, Loredana Oradea
LOREDANATERPAC
Postat pe 14 Aprilie 2009 15:59
Pentru Loredana: MULÞUMESC PENTRU RÃSPUNS.Crezi cã se poate sã mã pui în legãturã cu furnizorul de la care ai reuºit sã-l procuri tu sau ceva de acest gen?
daria74
Postat pe 15 Aprilie 2009 11:43
Pt Daria 74-iti las numarul de tel al doamnei care aduce din Ungaria,o cheama Piroska Szekely, e din Oradea,si va intelegeti voidoua cu modalitatea de livrare-plata.Substanta activa se numeste Cat;s Claw-denumirea farmaceutica a plantei este Uncaria tomentosa.Aceste capsule contin 300mg din acesta substanta derivata din planta mentionata.Atentie la produsele romanesti care contin ff putina substanta si nu au efectul scontat.Producatorul este:Vitamin World,Inc, Ronkonkoma, NY 11779, USA.www.vitaminworld.com.Cica se pot comanda si prin internet, nu am incercat si nu stiu costurile, insa poti incerca.Numarul de telefon al doamnei mai sus mentionate este:0359402024.Documenteaza-te sa vezi exact in ce consta tratamentul.Eu i-au capsulele in fiecare dimineata, cate doua, timp de o luna, apoi pauza 10 zile si incepe cea de-a doua luna de tratament.Rezultatele sunt vizibile abia dupa 3 luni aprox, vb de mine.E recomandat de 2 ori pe an un astfel de tratament.E un supliment nutritiv care pe langa faptul ca curata de bacterii tractul urinar, intareste si imunitatea.Te pup si sper sa iti fie de folos.Loredana

LOREDANATERPAC
Postat pe 15 Aprilie 2009 21:03
De la: LOREDANATERPAC, la data 2009-04-15 21:03:31Pt Daria 74-iti las numarul de tel al doamnei care aduce din Ungaria,o cheama Piroska Szekely, e din Oradea,si va intelegeti voidoua cu modalitatea de livrare-plata.Substanta activa se numeste Cat;s Claw-denumirea farmaceutica a plantei este Uncaria tomentosa.Aceste capsule contin 300mg din acesta substanta derivata din planta mentionata.Atentie la produsele romanesti care contin ff putina substanta si nu au efectul scontat.Producatorul este:Vitamin World,Inc, Ronkonkoma, NY 11779, USA.www.vitaminworld.com.Cica se pot comanda si prin internet, nu am incercat si nu stiu costurile, insa poti incerca.Numarul de telefon al doamnei mai sus mentionate este:0359402024.Documenteaza-te sa vezi exact in ce consta tratamentul.Eu i-au capsulele in fiecare dimineata, cate doua, timp de o luna, apoi pauza 10 zile si incepe cea de-a doua luna de tratament.Rezultatele sunt vizibile abia dupa 3 luni aprox, vb de mine.E recomandat de 2 ori pe an un astfel de tratament.E un supliment nutritiv care pe langa faptul ca curata de bacterii tractul urinar, intareste si imunitatea.Te pup si sper sa iti fie de folos.Loredana
Mulþumesc frumos LOREDANA.Îþi doresc PAªTE FERICIT cu multã sãnãtate ºi multe realizãrã.
daria74
Postat pe 16 Aprilie 2009 08:55
Multumesc pentru urari Daria, sper sa iti fie de folos,Paste Fericit si multa sanatate
LOREDANATERPAC
Postat pe 16 Aprilie 2009 10:30
De la: maria_maria, la data 2008-12-19 14:13:14teoretic ar trebui ca antibioticul la care germenii cu care esti infectata sunt sensibili sa fie un tratament bun.... mi-am afcut antibiograma, am luat perfect tratamentul, dar germenii au dev rezisteni si nu prea mai rasp la nici un tratament... a incercat cineva un tratament care a si dat rezultate?


da, am luat boabe de ienupar, crescand progresiv doza, de la 4 pana la 20, apoi scazand-o treptat pana am ajuns la 4. am baut mult ceai diuretc, iar in loc de antibiotic sintetic am inghitit ceva pe baza de usturoi, in asociere cu tinctura de propolis, vitamina a naturala, si ceva pt refacerea florei saprofite rau afectate de atatea antibiotice sintetice. a fost prima iarna in care nu am mai stat tot timpul cu farmacia dupa mine.
camiflorea
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:35
De la: Luminita30, la data 2009-02-27 18:47:34Intreaba doctorul si de gentamicina injectabil. Este un antibiotic ft bun desi prezinta destule reactii adverse. Dupa ce am incercat neoxazol, biseptrim, cistenal, uricol, urinal...tampenii de altfel intr-o situatie avansata. Sunt ok intr-o faza usoara, altfel in niciun caz. Ajunsesem sa-mi fac singura injectiile eram disperata. Acum mi se mai intampla insa ft rar si atunci cand intradevar fac lucruri care sa det o raceala. Sper sa rezolvi aceasta problema, desi eu nu cred ca se rezolva definitiv.

P.s. Si Inst. Cantacuzino merita incercat. eu nu am facut-o desi azisem de varanta asta ca ar fi f buna.
Intrebare: Crizele astea repetate de cistita coincid cumva cu inceperea unei noi relatii???


e ciudat sa recomanzi antibiotice efectiv dupa ureche, daca nu ai in fata rezultatul unei antibiograme, mai ales stiind ce efecte secundare devastatoare au,in special gentamicina.referitor la intrebarea de la sfarsit, nu contest ca o infectie a vezicii urinare se poate extinde si la vagin, sau invers, dar asta nu inseamna ca cistita apare sau recidiveaza la schimbarea partenerului. femeile care au zeci de ani acelasi partener de ce fac cistite recidivante?
camiflorea
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:46
De la: blis, la data 2009-01-18 10:58:58pai da, musetelul e dezinfectant, dar de o cantitatea asa de mare n-am auzit sa se bea niciodata intrucat poate distruge flora stomacala, asa am auzit eu !
si eu am facut forme foarte urate de cistita stiu despre ce vorbeste primul comentator, sa iei antibiotice si germenul sa fie rezistent ! eu ma duceam la institutul cantacuzino (bucuresti) si imi faceau acolo un autovaccin pe anticorpii mei. acest autovaccin se administreaza oral, am facut si injectabil. nu pot sa zic ca am scapat, dar cel putin la perioada respectiva cand faceam o criza la 2-3 luni, m-a ajutat.
in al doilea rand trebuie sa faci niste investigatii suplimentare sa vezi de unde vine germenul respectiv ! de obicei acesti germeni E.Coli, Enterobacter, vin din intestinul gros, asa ca daca ai probleme cu constipatia incearca sa rezolvi acest aspect.fa-ti un control sa vezi daca ai nisip sau pietre la rinichi.daca ai probleme genitale, infectii cu fungi, orice ar putea irita. poti sa consumi ceai de cozi de cirese chiar si 2 l/zi daca reusesti, scrie in prospect, ajuta in bolile aparatului urinar, chiar si ceai de galbenele, ceai din matase de porumb, cum a zis cineva mai sus, spalaturi cu ceai de coada soricelului, si alte tratamente pe baza de plante.
dupa care, poti gasi un homeopat care sa-ti prescrie un tratament. eu nu am scapat, dar macar am avut o perioada de 3 ani in care n-am facut nici o criza, iar in ultimul timp am facut cam una pe an ! dar eu nu fac ce am scris mai sus pt ca ma incapatanez sa nu-mi placa ceaiul ! insa cum simt ca am putina durere de burta, mai de sila, mai de frica, mai beau un ceai de cozi de cirese ! iti doresc succes si daca gasesti ceva sa ne anunti si pe noi !


se pot bea doi litri de ceai in doua ore, nu distruge florea gastrica, cel mult iti spala si intestinele, se rezolva si problema constipatiei.
camiflorea
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Forumurile publice-un pericol pentru sanatatea umana? 25 De la: tarot 11 Noiembrie 2009 17:57
Varsta...bat-o vina....... 25 De la: office_salinasusesi_ro 9 Mai 2010 10:05
cine vrea site ieftin? 1 De la: healthy005502 7 Mai 2010 13:49
miopie 20 De la: miki2009 27 Octombrie 2009 13:40
rrr 14 De la: _oktober_ 18 Februarie 2011 20:53