Furnicile

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Furnicile: (3 din 2 voturi)

m3rlinetza Avatarul lui m3rlinetza

129 mesaje
Oras: calarasi

Vara imi apar furnici in bucatarie si uneori si in baie. Ce as putea face sa le elimin? Cu spary din acela nu prea mai merge...suntem in renivare inca, dar ma gandeam sa le izolez intr-un fel cu silicon ceva. Asa este in tot blocul vara, e aproape un chin..
Raporteaza abuz de limbaj
y_spria Avatarul lui y_spria

11 mesaje

Asta cu furnicile ma intereseaza si pe mine. Stau la tara , si mai ales cand se apropie ploaia , furnicile isi fac carare in hol. Dar , decat gandaci , si alte vietuitoare cum sunt pe la blocuri in oras .... mai bine , ca furnica nu-i murdara ... Si eu vreau sa aflu cum se poate scapa de furnici .
Dumitrache_alina_healthy Avatarul lui Dumitrache_alina_healthy

7 mesaje

regentul omoara orice insecta nedorita!de furnici sa nu mai vorbim..

11 mesaje

Salut , si de unde cumpar "regentul"?
Acu .... ca nu stiu... Te rog ... Dar oricum , multam.
simona_niculescu Avatarul lui simona_niculescu

10 mesaje

la farmaciile veterinare se gaseste REGENT este o fiola o dizolvi in 2 litrii de apa ...succes

11 mesaje

multumesc
Radita_condo Avatarul lui Radita_condo

4 mesaje
Oras: bucuresti

SI EU AM FURNICI DAR AFARA IN GRADINA SI SUNT MULTE, DACA AVETI IDEE CUM SA SCAP DE ELE, VA MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU RASPUNS SI NU POT SA DAU CU REGENT PT.CA AM SI ALBINUTE!
iustin76 Avatarul lui iustin76

3 mesaje

Stau la parter si-mi apareau tot timpul furnici in balcon. Am luat Baygon -spuma activa pt. gandaci si furnici si de 3 luni nu au mai aparut.
kudika186861 Avatarul lui kudika186861

28 mesaje

impotriva furnicilor, cea mai buna solutie este sarea de bucatarie,presari sare pe jos sau poti sa faci o saramura cu care stropesti pe jos si o sa scapi de ele.
gigibrbr_condo Avatarul lui gigibrbr_condo

592 mesaje
Oras: braila

De la: FLORENTIA, la data 2009-05-26 15:54:41impotriva furnicilor, cea mai buna solutie este sarea de bucatarie,presari sare pe jos sau poti sa faci o saramura cu care stropesti pe jos si o sa scapi de ele.
oau ce interesant togmai cand ma pregateam sa inchid acest topic similar cu asta am gasit sfatul asta acum unde sa scriu pe ce topic furnici sau pe furnicile ca ambele sant trecute la acelasi subiect Probleme in casa zau dati si voi mai sus sa vedeti!!!!!
eu
condo001093 Avatarul lui condo001093

4 mesaje

este o mare problema,mai ales daca ai copii si nu vrei sa dai cu ceva toxic :poti sa faci amestes din 20 picaturi de ulei de menta si 10 picaturi de ulei de lavanda cu jumatate de litru de apa si se pulverizeaza de cateva ori lichidul pe tot traseul furnicilor.
eunescu09_condo Avatarul lui eunescu09_condo

115 mesaje

Asa cum se intampla mereu in tara asta, pentru ca avea rezultate foarte bune contra libarcilor (gandacul de bucatarie) si a furnicilor, Regentul nu se mai fabrica, iar daca a aparut un inlocuitor pe piata la fel de bun eu inca nu stiu.
Deci retineti, Regentul nu se mai fabrica.
Cu respect, ing. George Popescu (eunescu09)
Fosta membra Kudika.ro
Impotriva furnicilor sfatul meu ar fi de a presara praf de scortisoara, pe unde vin in locuinta.
octopus Avatarul lui octopus

118 mesaje

aaaa da regent nu se mai fabrica dragilor...deee muuult s-a desfiintat sediul laboratoarelor
condo003285 Avatarul lui condo003285

1 mesaj

E imposibil sa scapi de furnicile din gradina.. Ce intrebare.. cum pot sa scap de furnicile din gradina
MANU_ARGENTINA2000 Avatarul lui MANU_ARGENTINA2000

11 mesaje

Draga mea,eu am aflat put intamplator ce nu le place.Dupa ce folosesti o bucata de lamaie,las-o la locul unde iti apar urnici mereu pentru 2-3-4 zile sa mucegaiasca si ai sa vezi ca furnicile nu mai apar.
Fosta membra Kudika.ro
Si eu am avut furnici anul trecut in bucatarie si in gradina urcau pe un pom. Am cerut la farmacia fitosanitara ceva pentru furnici si mi-au dat un praf special pentru furnici (imi pare rau nu am retinut cum se numeste). Am presarat praful acela pe langa colturi in bucatarie si la radacina copacului, de atunci nu au mai aparut. Ei stiu cel mai bine ce trebuie facut.
Phrentz Avatarul lui Phrentz

4 mesaje
Oras: timisoara

eu ak folosit FURNITEL si a fost foarte eficient.
se gaseste la magazinele specializate.
1483_condo Avatarul lui 1483_condo

6 mesaje

din pacate Regentul nu se ma gaseste pentru ca nu se mai fabrica....ala era bun nu numai pentru furnici dar si pentru gandaci.....
fiorelo Avatarul lui fiorelo

48 mesaje
Oras: curtea de arges

Daca se ara locul adanc dispar nu mai sunt musuroaiele eventual se mai refac dar prea putin.
FIORELO
krisla Avatarul lui krisla

46 mesaje

Of... mi-au mancat zilele! Am avut in casa niste furnicute mici si, ciudat este ca, intai mi-au aparut in dormitoare, intre haine curate. Mult mai tarziu au inceput sa apara si in bucatarie. Nu puteam sa las paine in cutia de paine de pe o zi pe alta. Ori o bagam in frigider, ori o aruncam direct. Am gasit o intreaga "armata" in fundul cafetierei, in radio. Gasisem o solutie care le facea sa dispara ptr o luna, dar apoi apareau iarasi. Vecinii mei se plang ca au furnicute de cand lumea. Deocamdata nu mai locuiesc in acea locuinta, decat ocazional. Am auzit de un aparat care se pune in priza si emite niste ultrasunete... nu stiu daca e bun. E cam scump... dar cred ca o sa incerc si varianta asta.
raduomat Avatarul lui raduomat

1 mesaj

Îngropați o felie de pâine cu zahăr umezit în pamântul din fața casei sau a blocului. Daca au hrană nu mai intră în casă și nici în bloc.
yldyko2004 Avatarul lui yldyko2004

1 mesaj

Am avut si eu problema asta. Stau la bloc, la parter. Avand copil mic nu am vrut sa ma risc sa dau cu substante toxice. Am tot auzit sfaturi cu infuzie de patrunjel, tinctura de menta, de marar etc. Pana la urma am scapat cu LAMAIA de ele. Am taiat o lamiie in doua, am frecat pe unde si-au facut furnicile traseu, si am mai si lasat rondele de lamiie in diverse locuri .Timp de cateva zile am tot repetat operatie, deoarece furnicile cand dadeau de zeama de lamiie isi alegeau alt traseu. Pana la urma au renuntat, eram prea "acrii" pentru ele, si am scapat. De doi ani nu au mai aparut.
budara Avatarul lui budara

9 mesaje
Oras: sinaia

daca ai albine aseaza un stup pe locul unde au ele musuroiul si sa-mi spui ce productie de miere ai obtinut,comparativ cu ceilalti stupi.Nu fac misto si nici nu vreau sa se intimple ceva cu stupii tai insa nu am acum,dar am sa caut si am sa-ti trimit un studiu in care se specifica expres ca albinele ,pisicile,stau sau isi fac cuib in nodurile de negativitate mare(noduri geopatogene) si transforma energia negativa in energie pozitiva cu o mare productivitate de miere.Ma poti contacta pe maseruph@gmail.com
costea_n2000 Avatarul lui costea_n2000

16 mesaje
Oras: timisoara

eu stau la casa si am avut probleme cu furnicile dar am gasit singur solutia CLORcel mai ieftin si care miroase tare si am scapat definitiv recomand si motorina am dat in jurul casei afara unde stiam ca au traseu ca nu le place uleiu de motorina asa ca variante ar fii dar sa dai periodic nu numai o singura data ca nai facut mare lucru si succes .
Highlander Avatarul lui Highlander

10 mesaje
Oras: piatra neamt

vorbeste frumos cu ele si ele vor pleca satisfacute de la tine
kudika_31367 Avatarul lui kudika_31367

39 mesaje

Iata cele mai bune metode pt a scapa de furnici rapid si eficient cumfacsa.ro/animale-companie/alte-animale/cum-sa-scapi-de-furnici