Setari Cookie-uri

grasime proprie sau acid hialuronic pentru cearcane?

am citit ca ceracnele pot fi remediate cu acid hialuronic sau cu grasime proprie. imi recomanda cineva un cabinet sau un medic?

care metoda este mai buna sau mai potrivita?
multumesc :)
kudika_16935
Postat pe 25 Septembrie 2012 13:44
grãsime proprie. dr Morad Iancu. eu am fost și e ok.
kudika030398
Postat pe 27 Septembrie 2012 15:03
Buna. Eu am incercat acidul hialuronic si efectul a fost... wow! Am facut interventia la clinica Vascularte, la d-na Doctor Natalia Stegarescu. Iti recomand sa incerci cu acid hialuronic prima data ca sa vezi daca esti multumita si apoi poti sa faci si cu grasime. La mine substanta a avut efect 1 an, neasteptat de mult. Si nu coasta foarte mult mai ales daca vanezi site-urile de reduceri unde poti gasi preturi rezonabile. Eu am incercat tot soiul de creme si leacuri babesti care nu fac mare lucru. Daca sunt genetice, cum e cazul meu, e practic imposibil sa scapi de ele. O sa fii uimita sa vezi cum e sa nu dormi doua zile si sa arati la fel de fresh, chiar si cand esti nemachiata.
Iti recomand acest doctor, un om care isi face meseria cu mult profesionalism.
kudika_11228
Postat pe 2 Octombrie 2012 11:25
buna,
depinde de ceea ce ti se potriveste.
cred ca ambele metode sunt bune, si eu sunt in aceeasi dilema cu buzele (am o asimetrie) si tot la dr iancu morad merg.
acum ca exista si tratamente cu rezultate mai indelungate, te-as sfatui sa alegi grasime proprie. am citit si eu pentru mama mea.
iti urez succes indiferent ce metoda alegi!
medeeadea
Postat pe 28 Octombrie 2012 11:38
Eu am fost la dr. El Shanti abdel in Timisoara. Mi-a injectat Acid hialuronic si rezultatul a fost ca am scapat de cearcane si mi-a mai facut si niste buze super. apelati cu incredere
kudika_20631
Postat pe 12 Noiembrie 2012 20:04
Mergi cu incredere la dr D. Mihai Stana de la clinica Efigia! Eu imi fac frecvent la dansul tratamentul cu acid hialuronic, si acum are in cabinet cea mai noua varianta, cea cu lidocaina, de la Juvederm Volbella. Efectul va tine pana la un an de data asta, abia astept sa-l incerc :)
kudika_29225
Postat pe 28 Aprilie 2013 21:11
Iti recomand Silvia Stanculescu Vasalos, acid hyaluronic. Efectele sunt garantate
kudika_957631
Postat pe 2 Aprilie 2014 16:03
Si eu sunt pacineta dr Iancu Moarad.
La doua luni fac o mezoterapie faciala, este 130 de euro si perfecta pentru hidratare.
elena_gheorghe
Postat pe 22 Februarie 2015 18:39
alina, in ce consta mezoterapia faciala?
cum arata tenul dupa ?
StefBella
Postat pe 23 Februarie 2015 14:37
Nu recomand nimanui proceduri ce implica injectarea in corp a unor substante straine acestuia . Metoda mezotarapiei este una depasita dpdv tehnic . Cea mai eficienta , noninvaziva si curata este Fotona 4D . Din pacate , datorita costurilor mari pentru instruire dar si a costurilor cu aparatura , sunt doar 3 astfel de clinici in Romania .
life_coaching
Postat pe 10 Martie 2015 17:30
dar acid hialuronic avem si noi in corp, la fel si vitamine..dc nu am aduce un plus? cu atat mai mult cu cat corpul nostru ne cere...se vad semnele k imbatranim..
indiferent ce se inventeaza/descopera atata timp cat nu este accesibil dpdv financiar ...degeaba!
StefBella
Postat pe 11 Martie 2015 15:28
Eu am mers foarte mult la cosmeticiana, iar dupa 30 de ani...trebuie sa hidratezi cu mult mai bine tenul.
Sunt multumita, serul de hidratare este format din vitamine, colagen si acid hialuronic.
Cred ca unul din avantaje il are si faptul ca nu ma expun foarte mult la soare.
Mezoterapia o fac atat pe fata, cat si pe gat si decolteu.
elena_gheorghe
Postat pe 24 Martie 2015 14:25
De la: StefBella, la data 2015-03-11 15:28:49dar acid hialuronic avem si noi in corp, la fel si vitamine..dc nu am aduce un plus? cu atat mai mult cu cat corpul nostru ne cere...se vad semnele k imbatranim..
indiferent ce se inventeaza/descopera atata timp cat nu este accesibil dpdv financiar ...degeaba!



am avut aparat dentar si dupa ce am scapat de el, am apelat la o augumentare a buzelor cu acid hialuronic.
nu doare! nu inteleg persoanele care isi fac anestezie ca la dentist, cand crema anestezica este foarte puternica.
la o saptamana am fost la retus (inclus in aceeasi bani).
plus ca imi plac schimbarile !
medeeadea
Postat pe 29 Martie 2015 12:52
mda...ce pot spune, fiecare cu gradul ei de sensibilitate, dar sa ti fc anestezie "k la dentist" pt buze mi se pare si mie exagerat!
probabil la tine chiar a fost nevoie de acid, a fost o corectie?
stiu ca dupa ce dintii se aseaza in poz normala aspectul e altul, important e sa fii tu multumita! ;)
cat despre retusul gratuit -mi se pare o chestie de bun simt! pacat k nu o practica mai multi doctori!
StefBella
Postat pe 29 Martie 2015 16:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cosmetice bio 1 De la: hereea 11 Martie 2009 08:52
Tema de reflexie!."'Depinde,de locul si de timpul in care te nasti!". 19 De la: kudika515182 3 Septembrie 2012 22:14
CLUB PAT LOUNGE CAUTA FATA PENTRU PR&MARKETING 3 De la: sarutama 5 Ianuarie 2009 17:43
intrebare. 7 De la: zazezg 4 Mai 2009 21:32
Haosul de azi... 71 De la: thegirlnextdoor 18 Martie 2011 07:43