Setari Cookie-uri

Da sau Nu ?

Salutare, imi cer scuze pentru deranj, dar as vrea sa va rog sa ma ajutati cu o dilema. De 4 ani am tot prietenit cu un baiat cu care ne comportam de parca am fi intr-o relatie. In tot acest timp el imi zicea ca nu doreste nimic serios, iar acum o luna ne-am cuplat. Zilele astea am facut cunostinta cu o prietena a lui din copilarie, cu care este foarte apropiat, si i-am observat cum se privesc, el a zis ca mai demult a fost un pic de atractie intre ei, dar acum nu stie daca mai este asa ceva. Zilele astea am iesit de citeva ori cu el, prietena lui sus numita si alti prieteni, si de fiecare data m-am simtit in plus. Ei doi vorbeau doar despre aventurile lor, si isi atrageau atentie doar unul altuia, eu simtindu-ma in acel moment ca un nimeni. Cind am ramas singuri a inceput sa se comporte ca si cum si-a amintit ca iubita lui sint eu, si totul era bine. Problema mea este ca nu stiu daca aceasta relatie trebuie sa continue sau cel mai bine ar fi sa dispar din peisaj?
p.s: de fiecare data cind am vrut sa fug de el nu ma lasa, zicea ca o sa incerce sa faca totul bine si nicidecum nu ma lasa sa traiesc fara el, dar eu ma simt ca si cum as concura cu acea prietena a lui si am impresia ca relatia mea cu el niciodata nu va fi asa ca a lor doi. Va astept comentariile. Multumesc anticipat
mhlrsc
Postat pe 19 Aprilie 2014 11:15
eu sunt de parere ca trebuie sa-l lasi.... dupa cum spui si relatezi mie imi da impresia ca te vrea in viata lui pt ca are nevoie de tine nu pt ca te iubeste cu adevarat... esti persoana adecvada pt a umple golul sau necesitatea pe care o are...si nimic mai mult...aceasta este opinia mea...dar decizia este a ta...si numai a ta...TU DECIZI!! salutari!!
Emilia_Usurelu_1
Postat pe 19 Aprilie 2014 15:22
De la: mhlrsc, la data 2014-04-19 11:15:26Salutare, imi cer scuze pentru deranj, dar as vrea sa va rog sa ma ajutati cu o dilema. De 4 ani am tot prietenit cu un baiat cu care ne comportam de parca am fi intr-o relatie. In tot acest timp el imi zicea ca nu doreste nimic serios, iar acum o luna ne-am cuplat. Zilele astea am facut cunostinta cu o prietena a lui din copilarie, cu care este foarte apropiat, si i-am observat cum se privesc, el a zis ca mai demult a fost un pic de atractie intre ei, dar acum nu stie daca mai este asa ceva. Zilele astea am iesit de citeva ori cu el, prietena lui sus numita si alti prieteni, si de fiecare data m-am simtit in plus. Ei doi vorbeau doar despre aventurile lor, si isi atrageau atentie doar unul altuia, eu simtindu-ma in acel moment ca un nimeni. Cind am ramas singuri a inceput sa se comporte ca si cum si-a amintit ca iubita lui sint eu, si totul era bine. Problema mea este ca nu stiu daca aceasta relatie trebuie sa continue sau cel mai bine ar fi sa dispar din peisaj?
p.s: de fiecare data cind am vrut sa fug de el nu ma lasa, zicea ca o sa incerce sa faca totul bine si nicidecum nu ma lasa sa traiesc fara el, dar eu ma simt ca si cum as concura cu acea prietena a lui si am impresia ca relatia mea cu el niciodata nu va fi asa ca a lor doi. Va astept comentariile. Multumesc anticipat



NU!!Daca te respecta catusi de putin,nu apela la astfel de intalnire,impreuna cu diversi prieteni printre care se afla si acea domnisoara nedelicata si care i-a acceptat flirtul,spun ei nevinovat!!Nu fi naiva,esti in plus in aceasta ecuatie!!!Atunci cand te afli int-o relatie,nu cochetezi cu fosta sau fostele,este nedrept pentru tine!!!Nu crezi asta??Continua si ai sa obtii raspunsul,dar nu cel dorit de tine!!Barbatii sunt maestri in exprimarea cuvintelor frumoase,dar,nu uita,cuvintele neinsotite de fapte sunt nule!!!De ce accepti sa va intalniti in conditiile in care acea persoana este prezenta???Nu te lasa manipulata,folosita!!!Ori devii categorica,ori accepta compromisul generat de iubitul tu!!!

Nu exista relatii de iubire identice,caci oamenii sunt diferiti,deci,si reactiile si implicarea sunt in aceeasi masura!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Aprilie 2014 09:02
va multumesc!
mhlrsc
Postat pe 20 Aprilie 2014 12:35
spune i lui ce ai scris aici,si nu te lua dp altii ca nu au vazut scena decat din prisma cuvintelor tale iar tu probabil esti subiectiva
kudika_950728
Postat pe 20 Aprilie 2014 12:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
emotii inainte de nunta sau? 3 De la: grace009081 19 Ianuarie 2013 19:54
Tantra Chair 21 De la: Alecsu 18 Aprilie 2009 14:16
Ce parere aveti despre relatia dintre o studenta si un profesor? 67 De la: _oktober_ 16 Mai 2010 20:04
barbatii trec prin crize existentiale?vor sa fie liberi, cu una si cu alta? 48 De la: kudika181837 10 August 2010 17:09
Sotia mea s-a indragostit de un coleg de serviciu 173 De la: arm_mad 22 Ianuarie 2014 21:07