Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa fac,cum sa trec peste?

Buna,dupa trei ani de relatie acum sa sfarsit.Ma simt vinonvata,si sunt in mare parte.Nu am cu cine vorbi si discuta asta,a fost totul pentru mine,l-am pus pe primul loc si acum am ramas singura.Imi vine sa mor.Nu stiu ce sa fac,cum sa trec peste pentru ca il iubesc neconditionat.I-am spus asta si a zis ca nu mai vrea ca sa saturat.Stau de doua zile,nici sa dorm nu mai pot.Am pierdut pe toate lumea din jur,a fost o greseala pe care l-am facut.M-am izolat de toti si acum am ramas singura.Am ganduri negre si chiar as avea nevoie cu cineva sa vorbesc.Va rog din suflet imi puteti da un sfat? Am 17 ani imediat impliesc 18 ,daca are importanta.El are 20.Am fost o copiloarsa si l-am enervat de multe ori din cauza asta,si am vrut sa indrept asta,chiar ma vrut dar nu mai vrea el.Si intr-o oarecare masura il inteleg.Dar ,nu pot sa ii dau drumul ,m-am rugat de el ore intregi si mi-am dat seama ca ii degeaba.Ce sa fac? Acum,cand toti prieteni pe care i-am avut nu mai sunt,si toate acestea din vina mea.Va rog ajutati-ma cumva,nu mai am lacrimi.Poate sunt o persoana slaba si lasa pentru ca am ganduri sinucigase.Va rog din suflet,ajutati-ma ca nu mai stiu incontro sa ma indrept si cum sa continui fara persoana care era langa mine si pe care-l iubeam si-l iubesc.Va multumesc mult ca ati citit si va multumesc daca imi acordati din timpul vostru..
Cherry-Blossom
Postat pe 1 August 2015 04:27
Va ro sa-mi scuzati greselile,ii ora patru dimineata,poate nu ii nevoie sa ma scuz dar nu vreau sa par proasta...va multumesc dinainte pentru cei care vor sa ma ajute cu ceva,un sfat,o conversatie, orice.
Cherry-Blossom
Postat pe 1 August 2015 04:34
Offf...puisorule...La varsta ta sunt normale asemenea suferinte. Tu crezi acum ca toata lumea se prabuseste , dar nu-i deloc asa. Incet , incet o sa treaca , o sa intalnesti alt baiat si viata merge inainte. Peste 20 de ani o sa-ti amintesti cu nostalgie si o sa zambesti. Crede-ma ca stiu ce zic. Nu te inchide in casa si nu mai bocii , ca-i pacat ca o sa ai ochii umflati si nu arata bine. Mai bine uite-te afara la vremea frumoasa , aduna-te si iesi la plaja sau la o plimbare.
Hai , capul sus si fa-ti o zi frumoasa. Nu a fost sa fie si gata.
Rotty_
Postat pe 1 August 2015 10:24
De la: Cherry-Blossom, la data 2015-08-01 04:27:31Buna,dupa trei ani de relatie acum sa sfarsit.Ma simt vinonvata,si sunt in mare parte.Nu am cu cine vorbi si discuta asta,a fost totul pentru mine,l-am pus pe primul loc si acum am ramas singura.Imi vine sa mor.Nu stiu ce sa fac,cum sa trec peste pentru ca il iubesc neconditionat.I-am spus asta si a zis ca nu mai vrea ca sa saturat.Stau de doua zile,nici sa dorm nu mai pot.Am pierdut pe toate lumea din jur,a fost o greseala pe care l-am facut.M-am izolat de toti si acum am ramas singura.Am ganduri negre si chiar as avea nevoie cu cineva sa vorbesc.Va rog din suflet imi puteti da un sfat? Am 17 ani imediat impliesc 18 ,daca are importanta.El are 20.Am fost o copiloarsa si l-am enervat de multe ori din cauza asta,si am vrut sa indrept asta,chiar ma vrut dar nu mai vrea el.Si intr-o oarecare masura il inteleg.Dar ,nu pot sa ii dau drumul ,m-am rugat de el ore intregi si mi-am dat seama ca ii degeaba.Ce sa fac? Acum,cand toti prieteni pe care i-am avut nu mai sunt,si toate acestea din vina mea.Va rog ajutati-ma cumva,nu mai am lacrimi.Poate sunt o persoana slaba si lasa pentru ca am ganduri sinucigase.Va rog din suflet,ajutati-ma ca nu mai stiu incontro sa ma indrept si cum sa continui fara persoana care era langa mine si pe care-l iubeam si-l iubesc.Va multumesc mult ca ati citit si va multumesc daca imi acordati din timpul vostru..


La varsta asta orice banalitate pare o tragedie,dar cu timpul o sa vezi ca o sa uiti. Asta este o experienta care contribuie la maturizarea ta. Nu mai plange, nu te mai gandi! Incearca sa faci tot posibilul ca sa uiti. Nu mai privi fotografii cu voi doi. Intr-o zi o sa te amuzi de situatia din prezent. Crede-ma! Si mie mi s-a intamplat la fel
Sasha_Criss
Postat pe 1 August 2015 20:45
Esti foarte tânãrã este foarte normal sã fi copilãroasã nu mai suferi. Nu se merita o sã mai ai suferinte de astea la varsta ta esti la inceputul dar cel mai important lucru este sã nu l mai suni sã mergi mai departe sã înveti ceva din asta fati prieteni noi viata nu se termina aici,abia incepe
kudika398204
Postat pe 9 August 2015 12:35
De la: Cherry-Blossom, la data 2015-08-01 04:27:31Buna,dupa trei ani de relatie acum sa sfarsit.Ma simt vinonvata,si sunt in mare parte.Nu am cu cine vorbi si discuta asta,a fost totul pentru mine,l-am pus pe primul loc si acum am ramas singura.Imi vine sa mor.Nu stiu ce sa fac,cum sa trec peste pentru ca il iubesc neconditionat.I-am spus asta si a zis ca nu mai vrea ca sa saturat.Stau de doua zile,nici sa dorm nu mai pot.Am pierdut pe toate lumea din jur,a fost o greseala pe care l-am facut.M-am izolat de toti si acum am ramas singura.Am ganduri negre si chiar as avea nevoie cu cineva sa vorbesc.Va rog din suflet imi puteti da un sfat? Am 17 ani imediat impliesc 18 ,daca are importanta.El are 20.Am fost o copiloarsa si l-am enervat de multe ori din cauza asta,si am vrut sa indrept asta,chiar ma vrut dar nu mai vrea el.Si intr-o oarecare masura il inteleg.Dar ,nu pot sa ii dau drumul ,m-am rugat de el ore intregi si mi-am dat seama ca ii degeaba.Ce sa fac? Acum,cand toti prieteni pe care i-am avut nu mai sunt,si toate acestea din vina mea.Va rog ajutati-ma cumva,nu mai am lacrimi.Poate sunt o persoana slaba si lasa pentru ca am ganduri sinucigase.Va rog din suflet,ajutati-ma ca nu mai stiu incontro sa ma indrept si cum sa continui fara persoana care era langa mine si pe care-l iubeam si-l iubesc.Va multumesc mult ca ati citit si va multumesc daca imi acordati din timpul vostru..



Te afli de-abia la inceput de drum!!! La varsta ta,ai impresia ca s-a prabusit Cerul si s-a scufundat Pamantul,dar nu este deloc astfel,ceea ce traiesti face parte din aceasta etapa a vietii, numita "Adolescenta"!!!Continua-ti viata,iti garantez ca este cu mult mai frumoasa,decat ce traiesti acum!!! Ai ganduri sinucigase????? Ai pe cineva apropiat,care sa iti dea cateva palme sanatoase,sa te dezmeticeasca??????????Fata draga,nu vorbi fara rost,caci ceea ce ti s-a intamplat nu este o tragedie,fii sigura de asta!!! Este o mare tampenie ceea ce spui aici!!!O intrebare esentiala:

Ai mama?????? De ce mai toti adolescentii fug de mama lor?????Mare greseala!!!
kudika_15804
Postat pe 10 August 2015 12:28
Poate sunt o persoana slaba si lasa pentru ca am ganduri sinucigase.???
Asta ai scris.Aoleu...ce inseamna asta???
Esti tanara.
Sa nu te mai aud asa !! :*
Ai toata viata inaite!! :*
Si ce daca nu te mai vrea.Nu este singurul barbat pe lumea asta.
Incearca sa te resemnezi frumos si intelligent.
Sunt atatea motive frumoase in viata asta.
Da-mi mesaj daca vrei sa vorbim mai mult
Te pup si viata merge inainte!! Nu uita !!
Capul sus!! :*

Olimpia73
Postat pe 10 August 2015 12:42
Iata un sfat facut cu mult bun simt si pe care cred ca ar trebui sa-l unrmati cat mai de graba D-ra ... . La 17 - 18 ani sunteti , cu siguranta , o " incepatoare " in toate cele , ma refer la sentimentele de dragoste . Curaj ! .
kudika_952371
Postat pe 10 August 2015 23:55
Buna draga mea,
Esti inca o fetita si a venit momentul sa te maturizezi ,sa te gandesti ce vrei sa devi.
O femeie puternica ,stapana pe tine,respectata si nu in ultimul rand iubita.
Acum iti trebuie mult curaj sa te schimbi si sa vezi ca viata are momente bune si mai putin bune..in orice situatie trebuie sa fi puternica buna si cu credinta ca tot ce faci iti si asumi si vrei sa fi fericita si mai ales impacat cu tine. Ai sa intelegi usor usor ca viata e pretioasa si nu pierde timpul cu oameni care au ales sa stea departe de tine,cu forta nu se poate trai.
Mergi mai departe si stabilesteti ce si cum vrei sa traiesti,reevalueaza-ti valoriile si vezi ce ar fi cel mai bine sa faci cu viata ta.
Nu te lasa doborata de sentimente neimpartasite..cauta si gaseste persoana care sa te aprecieze sa te respecte pentru ceea ce-i oferi,fi cinstit si onesta si gandeste pozitiv...meriti sa fi iubita si respectata?
Atunci cere ceea ce ti se cuvine cu incredere sim curaj.
Lasa baiatul sa-si traiasca viata nu-l forta daca asta doreste caci langa el nu vei fi fericita..pierzi timp...timp pretios din viata ta in care ai putea gasi pe cineva care sa te faca sa fi fericita...fi tu ...poti..doar sa-ti doresti..curaj..punct si de la capat...oho..ai viata inainte ...furtuni vor mai fi...dar e indicat sa fi puternica si increzatoare ca vine soare si pe strada ta...tot rau e spre bine uneori...cu timpul vei intelege..
Toate cele bune si ai grija de tine si de sufletul tau...rugaciune e un bun remediu..incearca si vei vedea ca din iubire nu se moare!

Mira_Em_1
Postat pe 16 August 2015 07:31
Draga mea, curaj. Ai luat-o cu iubirea prea inainte. Pune mana pe carte si invata.Termina liceul si apuca-te si fa-ti o meserie.Apoi apuca-te de munca si vei constata ca ti-ai capatat independenta si poti sa facu ce vrei.Atunci vei constata ca umbla barbatii dupa tine.
Eu am terminat liceul la 17 ani.Apoi la 22 de ani eram inginer agronom (numai acolo am putut sa merg). M-am intors in satul meu,am stat de vorba cu mai multi oameni si m-am apucat de treaba:am strans oile din sat,am angajat doi ciobani,am inchiriat izlazul de la primarie si acum sunt intreprinzator.Mi-am facvut stana mea,umblu calare pe cal,am si un jeep "Volvo-Q7" si sunt o mare DOAMNA . Imi aleg barbatii si inca din lumea buna. Acum am 26 de ani si mi-am facut concediul in Cancun-Mexic. Daca vrei poti orice,daca miorlai...vaicarindu-te nu vei ajunge nicaieri. Succes....
Maria





doctorulion
Postat pe 16 August 2015 08:09
draga fetita,

Lumea nu se termina aici ! Sunt alti baieti mult mai frumosi, mult mai respectuosi si mai iubitori. Nu-ti fa griji ! Mergi la preot si te spovedeste ! Roaga-te ! Iesi in natura si observa gindacii, furnicile, gizele, pasarile ! Bucura-te ca esti vie ! Bucura-te ca traiesti ! Viata aceasta este marea noastra sansa, unica sansa de a ne intoarce cu inima la Dumnezeu ! De a ne intoarce in Rai ! Este un Dar extraordinar de la Dumnezeu ! Noi oamenii nu suntem constienti de acest mmare Dar si nu multumim lui Dumnezeu pentru El ! Mare pacat !!!

Bucura-te de viata asta, este sansa ta de Rai ! Bucura-te ca Dumnezeu te iubeste nespus de mult, asa cum esti, dar bate la usa inimii tale ca sa-i deschizi ! Tine minte un lucru: absolut tot ce ti se intimpla in viata asta, ceea ce tu nu poti controla, este bataia lui Hristos Dumnezeul cel Viu, la usa inimii tale !!!

DOAMNE AJUTA !!!

Mircea
Mircea63
Postat pe 16 August 2015 08:48
FELICITARI!!! FELICITARI!!! FELICITARI!!! CE N-AS DA SA TE BAGE IN SEAMA COPILA ASTA! SA FACA SCOALA...MULTA SCOALA,SI ABIA ATUNCI SA SE APUCE DE "IUBIRI"...OFFFF,DACA AR STI FETELE CE IDIOTENIE FAC,CIND PLING DUPA UN MASCUL...CIND E PLINA LUMEA DE EI...SI POTI ALEGE LA UN MOMENT DAT,ASA CUM SPUI TU.AI LUMEA PE MANA,CUM SE ZICE,AI LUMEA LA PICIOARE...AUUU...SI EU "AM AVUT LUMEA PE MANA,SI N-AM STIUT LA CE-I BUNA...ACUMA DE-O-AS AVEA,AS STI CE FACE CU EA..."HA...HA...HA...FELICITARI INCA O DATA!!! VORBESTE IN PRIVAT CU COPILA ASTA,AJUT-O CU UN SFAT BUN.PUNE-O PE UN DRUM BUN...
armiedi_19665
Postat pe 16 August 2015 11:35
Draga mea, acesta cred ca este al doilea raspuns pe care il dau cuiva pe acest forum. M-ai impresionat si m-am regasit, ca multi de aici. Nu te consoleaza asta, dar uite ca toti am supravietuit si iubim si suntem iubiti. Sa stii ca toti oamenii care iti spun ca este o chestie trecatoare si nu o tragedie, iar peste ani vei zambi privind inapoi, au dreptate. Dar tu nu ai cum sa vezi asta acum, e firesc. Cred insa ca ai plans destul si ai facut destul in relatia asta pentru care e nevoie de doi. „Nu plange ca s-a terminat, bucura-te ca s-a intamplat” - e o vorba pe care trebuie s-o aplici acum. Vorbeste cu mama ta, cu tata sau/si cu o prietena, dar iesi din cercul asta vicios, renunta la statutul de victima. Iesi in lume sa te bucuri de miile de daruri facute de Dumnezeu. Dragostea va veni din nou si va fi una impartasita. Nu va veni maine, dar va veni. Poate nu a doua, nici a treia relatie nu va fi cea pe viata, dar va veni la timpul potrivit, trebuie doar sa fii atenta si sa nu te inchizi.
Roaga-te, citeste, danseaza, plimba-te, vorbeste, bucura-te si ai grija de tine!
Liliana_Elena_Jighira_1
Postat pe 16 August 2015 12:50
la 17 ani toate suferintele din dragoste par a-si tripla intensitatea. parerea mea este ca la aceasta frumoasa varsta trebuie sa aloci maxima preocupare altor ocupatiii cum ar fi bacalaureatul care se apropie, scoala, iesirile cu prietenii....Esti la inceputul vietii , ai inca multa strada de parcurs asa ca, aduna-te, incearca sa iti contactezi prietenii pe care ,,i-ai neglijat" si de care ,,fe-ai izolat", iesiti impreuna, cauta activitati care sa te tina ocupata si lasa timpul sa isi spuna cuvantul. va trece, ai incredere>
maria_doina
Postat pe 16 August 2015 14:03
Bravo ai spus foarte bine " am îndepãrtat pe toatã lumea" uite o greșeala pe care nu ai sa o mai faci niciodatã pentru nimeni. A doua ar fi " sunt vinovata, eu am greșit" NU e adevãrat intr-o relație sunt doua persoane si întotdeauna greșesc amândoi, niciodatã sa nu iti ceri iertare pentru ce nu ai greșit. A treia ar fi cea mai importantã sa nu trãiești din regrete, din fiecare relație sau situație ai ceva de învãțat, fiecare moment din viața ta oricât de neplãcut ar fi el te ajuta sa te descoperi pe tine ca persoana. Motoul tãu ar trebui sa sune așa: Daca tu nu ești de-ajuns pentru el nici el nu e de-ajuns pentru tine! Viața e frumoasa... Trãiește, iubește, suferã si apoi iubește din nou... Trãiește!!! Te pup😘😘😘
beluta12
Postat pe 16 August 2015 16:01
Viața e frumoasa... Trãiește, iubește, suferã si apoi iubește din nou...

kudika_988778
Postat pe 16 August 2015 16:54
Draga mea,
Nu am timp sa scriu foarte mult insa te rgo sa ai incredere in Dumnezeu si, daca vrei sa vorbim, da-mi un semn!
Dana_maria_Morozan_1
Postat pe 24 August 2015 15:56
De la: Cherry-Blossom, la data 2015-08-01 04:27:31Buna,dupa trei ani de relatie acum sa sfarsit.Ma simt vinonvata,si sunt in mare parte.Nu am cu cine vorbi si discuta asta,a fost totul pentru mine,l-am pus pe primul loc si acum am ramas singura.Imi vine sa mor.Nu stiu ce sa fac,cum sa trec peste pentru ca il iubesc neconditionat.I-am spus asta si a zis ca nu mai vrea ca sa saturat.Stau de doua zile,nici sa dorm nu mai pot.Am pierdut pe toate lumea din jur,a fost o greseala pe care l-am facut.M-am izolat de toti si acum am ramas singura.Am ganduri negre si chiar as avea nevoie cu cineva sa vorbesc.Va rog din suflet imi puteti da un sfat? Am 17 ani imediat impliesc 18 ,daca are importanta.El are 20.Am fost o copiloarsa si l-am enervat de multe ori din cauza asta,si am vrut sa indrept asta,chiar ma vrut dar nu mai vrea el.Si intr-o oarecare masura il inteleg.Dar ,nu pot sa ii dau drumul ,m-am rugat de el ore intregi si mi-am dat seama ca ii degeaba.Ce sa fac? Acum,cand toti prieteni pe care i-am avut nu mai sunt,si toate acestea din vina mea.Va rog ajutati-ma cumva,nu mai am lacrimi.Poate sunt o persoana slaba si lasa pentru ca am ganduri sinucigase.Va rog din suflet,ajutati-ma ca nu mai stiu incontro sa ma indrept si cum sa continui fara persoana care era langa mine si pe care-l iubeam si-l iubesc.Va multumesc mult ca ati citit si va multumesc daca imi acordati din timpul vostru..



S-a incehiat o relatie de copil si o viata de adult abia incepe!
Nu a crapat nimeni daca s-a spulberat relatia asta, amandoi erati copii si relatia a fost una bazata pe joaca si razgaiala, nu un aserioasa si de durata. Toti am avut asemenea prietenii dar ne-a trecut.
Odata cu varsta se schimba preferintele si pretentiile!
Abia acum incepi s ate maturizezi, sa vezi viata cu alti ochi, sa cunosti lumea, sa vezi in sfarsit ce conteaza si sa aprecizei ce ai.
Nu ai pierdut inca nimic!
Nu trebuie decat sa te intoric la parinti, frati, surori, prieteni si sa le spui ca-ti pare rau ca ai fost un copil capricios, sa-ti ceri iertare si sa-ti continui viata!

Sa spui "iarta-ma" la momentul potrivit, inseamna mai mult decat sa orice altceva in viata.
Dar, vei intelege asta cu timpul, cand te vei mai maturiza.

Deci, viata merge inainte si fara prietenul tau din copilarie! A plecat, nu-i bai, abia ai timp acum de tine si de scoala! Trage tare, termina-ti liceul, bac-ul si dupa aceea o sa ai tot timpul din lume pentru baieti si iubit!
Intre timp, nu-ti neglija prietenii si rudele!

kudika_11495
Postat pe 26 August 2015 08:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietenii 12 De la: kudika088509 9 August 2010 22:38
Marturisire 55 De la: iacinta 3 Martie 2010 16:53
Inimile frante sa vina la mine 322 De la: Ame_ly 29 Iunie 2011 12:37
eu taur el berbec 3 De la: TIGRA 4 Ianuarie 2011 21:53
Vrei un sfat? 9 De la: miss_darine 17 Decembrie 2009 10:43