Setari Cookie-uri

aratam extraordinar cu miscare, dieta si tratamente corporale

eu am tinut mai multe cure pana acum dar nici una nu a tinut :) dupa cura ma apucam si mancam tot cemi poftea inimioara in cantitati industriale :)
nu sunt grasa dar as arata mult mai bine fara vreo 5 kg..eu am probleme cu picioarele....sunt mari..asta e
momentan tin o cura...incep sa vad rezultate.miam fixat trei mese pe zi..dimineatza cand ma trezesc beau un pahar de apa...apoi mananc un iaurt simplu cu cereale si beau o cana de ceai...urmatoarea masa e in jur de ora 3..dar intre timp mai mananc niste fructe altfel nu cred k as putea sa stau..la 3 mananc o salata mare in care mai adaug un pic de carnita...50g-100g de pui sau niste branzica...iar seara pe la 7-8 mananc o salata de varza sau dak nu sunt acasa mananc fructe :)...pe parcursul zilei beau cel putin 2 litri de apa..mananc si o inghetata, doua...suc din comert nu mai beau..in cazul in care imi este pofta de suc imi cumpar portocale si imi fac un suc natural...miam cumparat si Leg Magic..fac in fiecare zi exercitii.il folosesc de vreo 2 sap..ceva rezultate am observat dar trebuie sa am rabdare..aaa sa nu uit...incerc sa merg cel putin 1 ora pe jos in fiecare zi...incercati si voi
melanya
Postat pe 12 Iulie 2008 17:05
pot sa va dau un sfat...dak vreti sa slabiti cu ajutorul pastilelor mai bine lasatio balta..va faceti foarte mult rau organismului..mai ales in cazul pastilelor regenon..la inceput se vad rez iar apoi scade puterea pastilei deoarece corpul se obisnuieste cu acea pastila...si sa nu uitam..este un drog
melanya
Postat pe 12 Iulie 2008 17:07
sunt pentru tratamente, miscare... mai ales dupa ce am vazut filmuletul asta :)))) http://www.youtube.com/watch?v=AHNAD30tJ3g merita vazut!
mihaelaapopescu
Postat pe 16 Iulie 2008 12:37
Stii legat de ce zici tu..eu intotdeuna am avut o greutate fluctuanta....am slabit in 3 luni 10 kg cu regimul cunoscut de toata lumea : cat mai putine dulciuri, deloc daca se poate, fara paine sau produse de panificatie(decat cand nu ai cum sa mananci alimentul respectiv fara paine), nu mai mancam dupa 18 si mancam totul la cuptor, fiert sau la gratar. NU M-AM INFOMETAT NICIODATA.
Cand am vazut ce rezultate spectaculoase am avut mi-am format un mod de viata din asta , mi-a placut ce am vazut in oglinda. DAr regimul atsa apoi l-am abondonat, mai mancam tarziu, mai mancam dulciuri, a venit si iarna si bine inteles k am pus 5 kg inapoi.
Disperata am incercat multeeeee pastile de slabit, de la Forever Living Products in special, ceaiuri, creme anticelulita, diete de e internet(dieta daneza..etc.etc),dar nu au avut in totdeauna efect si vb aia e acelasi organism, asa ca orice pastile ai lua si oricate ceaiuri ai bea....cel mai important tot sportul ramane.
Am facut si bazin 3 luni de 3 ori pe sapt cu profesor...costa doar50 lei lunar...a fost cel mai bun lucru din viata mea...am scazut din nou 7 kg...si am ramas asa 2 ani..dar apoi cand nu m-am mai dus deloc..am pus din nou...
Dei ideeea e k orice sport ai face..si orice pastile ai lua totul tine de o alimentatie corecta.PERMANENTA..SPORT CONSTANT.nu odata pe luna...si dorinta de a fi mereu frumoase..aranjate..si in forma...PT NOI ...in primul rand si apoi pt cei dragi sau cei care ne inconjoara...

DECI ..NU UITATI K NU EXISTA NICI O DIETA VALABILA PT TOATA LUMEA..TOTUL TINE DE VOINTA SI DE MOTIVATIEA INTERIOARA..K DE STIUT STIM TOTI CE AR TREBUI SA FACEM...TEORETIC VORBIND!!!!!
MUNCA TATA MUNCA..FRUMUSETEA CERE SACRIFICI..DAR CREDETI-MA K MERITA DIN PLIN SA TE SACRIFICI PT TINE SI SA INVESTESTI IN TINE K OM....

SPOR LA MOTIVATIE!
mihaimelania20042
Postat pe 15 August 2008 09:48
este foarte adevarat dar ...mereu exista un dar ......nu exagerati cu dietele si restu ........o prietena de a mea a patito si saraca era sa dea in leucemie pentru ca pur si simplu ajunsese atata de anemica ca abia mai putea sa se mai tina pe picioare aveti grija la ce faceti pooop
Flori1627
Postat pe 8 Septembrie 2008 14:55
fetelor... si eu am trecut prin asta cu timp in urma... eu beam ceaiuri in car epuneam foarte multa lamaie.. ca sa nu mai simt gustul...
ajutati-ma si pe mine cu o sala de fitness in zona Tineretului (in afara de infinity care este inchisa)... daca stioti si preturi... mi-ar fii de mare folos... a si sa aiba programa pana la 21.00-22.00 pentru ca ajung foarte tarziu de la serviciu....
Multumesc mult!
oprea_a_irina
Postat pe 30 Septembrie 2008 13:12
eu vreau sa va spun k am facut sport de cand ma shtiu..si un sport nu prea indicat pt fete..am facut si sala..greutati..alea alea..sunt mica de statura..1,57..am avut 49 de kg..si am o constructie destul de atletica..m-am ambitionat..si am slabit 6 kg..acum am 43..dar cum..m-am lasat de sport tin sa mentionez k atunci m-am ingrasat destul de bine..insa am renuntal total la paine o perioada..la prajeli..la dulciuri..imi mai faceam cateo placere o data la saptamana.. ..am incercat sa mananc mai sanatos..o rosie..un castravete..un ou fiert..3 felii de salam..(nu mai mult)..putina branza..si le faceam soldatzei..(bineinteles nu tot ce-am zis mancam la o masa).. ..k sa zic k mananc si eu mai mult..la un moment dat te saturi..carne facuta la gratar nu mai mare de o palma..(carne de pui sau vita)..spanac.. ..sunt multe mancaruri gustoase dar sanatoase..putina ambitie..rezultatele nu se vad intr-o luna..ci in timp..sincer..eu mananc de 2 ori in zi..si nu lipseste cafeaua..arat cum mi-am dorit..dar in schimb nu-mi mai vin hainele.. ..succes fetelor..ahh..sala asta nu e prea buna..dak te lasi de ea..risti sa te ingrasi..dar e sanatos
catty_x_girl_x
Postat pe 2 Noiembrie 2008 23:46
buna dimineata tuturor; absolut intamplator am citit ce ati scris; eu lucrez in domeniu si va pot da cateva sfaturi, mai ales ca stiu cu ce va confruntati, si eu eram la fel cu 5 ani in urma, mancam f dezordonat, saream peste masa de seara(ziceam ca asa mai slabesc), micul dejun era f subtire, miscarea extrem de putina (stateam la calculator 10-12 ore pe zi si beam peste 1l de cafea la filtru tare). Rezultatul a fost in scurt timp 10kg surplus de greutate, nenumarate probleme de sanatate, constipatie, oboseala si nervozitate permanente.

Salvarea mea a fost o dieta care m-a ajutat sa ma disciplinez si a devenit un mod de viata de atunci. Treziti-va, nu exista pastila minune, nu exista regimuri magice cu care sa slabesti si sa ramai asa toata viata, trebuie sa faceti eforturi sa adoptati un regim de viata sanatos, iar cateva din principiile acestuia pot fi:

1. 3 mese pe zi(nu sariti peste micul dejun si nici peste masa de seara), cele 3 mese trebuie sa fie echilibrate si sa respecte neaparat necesarul organismului vostru de calorii si mai ales proteine (regimul prezentat mai sus e per ansamblu ok pt o dieta de aprox 1200-1500kcal/zi, dar e f sarac dpdv al cantitatii de proteine, max 50g/zi, ceea ce duce la pierderea masei musculare, nu a tesutului adipos!!)
2. respectati prin orice metode vreti regimul hidric de 2,5l de apa plata pe zi( daca nu va place apa ca atare, puteti bea ceaiuri de plante, nu ceai negru sau verde)
3. faceti miscare cel putin 30-40 min de 3 ori pe saptamana ( aerobic, organizat, dans, plimbare, mers pe munte, orice, numai miscare sa fie)
4. renuntati cat mai repede la obiceiurile daunatoare (alcool, fumat, supraalimentare, etc)
5. diminuati stresul si odihniti-va suficient (cel putin 6-7 ore pe noapte)

Nu uitati, suntem ceea ce mancam, deci calitatea alimentelor e cruciala, consumati cu prioritate alimente propaspete, fructe si legume variate, din toate cele 7 grupe de culori, carne slaba, evitati prajelile, excesul de sare, zahar si grasimi. Din pacate alimentatia noastra e din ce in ce mai saraca in principii nutritive, iar nutritionistii recomanda suplimentarea alimentatiei cu ceea numim generic 'suplimenti de nutritie': multivitamine pt o nutritie completa si accelerarea metabolismului, acizi grasi Omega-3 pt protectia inimii si a sist cardiovascular, antioxidanti pt intarirea sist imunitar si protectia organismului impotriva poluarii si stresului, concentrate pe baza de fibre vegetale si aloe vera pt o buna digestie si evitarea constipatiei si lista poate continua.

In final, nu uitati ca organismul are o putere uimitoare de a se regenera, trebuie doar sa ne asiguram ca primeste combustibil de cea mai buna calitate printr-o nutritie corecta.

Pentru cei interesati de materiale informative specifice si recomandari concrete, personalizate pt necesitatile fiecarui organism, in aceasta perioada organizam la cabinetele noastre din Bucuresti, Iasi, Constanta si Braila evaluari de sanatate (gratuit!)
Detalii puteti primi copletand formularul de contact pe site-ul www.e-wellness.ro

Multa sanatate va doresc!

Postat pe 4 Ianuarie 2009 11:18
.sal...e simplu...iei folie din aceea de impachetat mancarea...transparenta...si te impachetezi cu ea in zonele unde vrei sa dai jos...eu am facut asta pe abdomen si la coapse...aplici 3-4 straturi de folie in acelasi loc...dupa care bagi un pic de jogging...transpiri f rpd...curge efectiv apa si tesut adipos...dar dupa 2 ture de IOR... poti sa stai si cu ea in casa...sau sa iesi la shopping...dar ai grija ca fosnaie tare....si te dai de gol...
e super tare!
SELESMADA
Postat pe 11 Martie 2009 12:23
Hello every1 :D
eu acum tin o dieta...dieta de 90 de zile,dieta Rina. e super ok. e bazata p 4 zile: zi de proteine (multa carne),zi d amidonuri (cartofi sau orez),zi de carbohidrati (pizza,spaghete) si zi d vitamine (multe fructe,dar si sub forma de mancaruri,nu asa crude...). de cantarit nu m-am cantarit dar se vede cu ochiu liber ca am slabit :D eu oricum sunt subponderala,dar vreau sa dau jos putin de pe picioare si de pe abdomen. si am rezultate! fac minim 800 de abdomene pe zi si fac exercitii si cu leg magic. am mai renuntat la dulciuri,carne rosie,paine,etc. mananc multe fructe si legume... si carne de pui,vita sau curcan.. nu iau pastile sau alte chestii de genu,sunt foarte nocive. si cu sportul ma simt muult mai bine!
apropo de celulita,gama Cellulight de la elmiplant e foarte buna.eu dupa o luna am deja rezultate si am folosit-o o data p zi (chit k p ambalaj zice k se foloseste de 2 ori..).
succes cu slabitul! ;)
GreenBubbles
Postat pe 30 Martie 2009 19:50
Eu am slabit cel putin 3 kilograme intr-o luna cu miscare ocazionala,(mers pe jos , jogging , bicicleta) si am baut ceai antiadipos cu ginseng in fiecare seara timp de 3 saptamani. Rezultatele sunt vizibile , am dat jos de pe solduri si picioare. Ceaiul acesta este foarte bun pentru reglarea digestiei, combaterea obezitatii si celulitei , scaderea glicemiei. Are si efect tonic detoxifiant si antioxidant datorita ceaiului verde. Se gaseste la farmacii in jur de 10 lei cutia . Vi-l recomand atat eu cat si mama simtim efectele
GetBetter
Postat pe 12 Aprilie 2009 14:35
dar ceaiul antiadipos nu iti provoaca dereglari ?am auzit ca trebuie sa te duci f des la baie?
roxxana_soare
Postat pe 12 Aprilie 2009 19:57
De ce in prezent apropierea Craciunului si implicit masa de Craciun a devenit o sperietoare gastronomica pentru orice doamna si d-ra?Poate ca se gandesc ca se apropie o perioada in care delicatesele le fac sa fie mai pofticioase??Eu cred ca inca nu ati aflat ca va puteti face un mic cadou cumparand produsul pentru slabit DESERT PLANT.Pret 100lei/30caps/flacon (id messenger: PASSXBOOT ) p.s. Se poate comanda si pentru o perioada mai mica,o saptamana,2 saptamani
unni_ka
Postat pe 10 Decembrie 2009 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cea mai buna dieta este... 82 De la: Marina_Simona 22 Iunie 2016 16:06
fazan 7 De la: pryntzesyta 4 Iunie 2009 21:58
buna 7 De la: Shhh 23 August 2010 12:31
(A)Le(R)g... Magic! - Stepper lateral 1 De la: Cassey_Tarot 31 Ianuarie 2009 18:59
despre hamsteri 14 De la: yumalai 28 Iunie 2009 19:36