Setari Cookie-uri

a iubi o persoana casatorita

De la: thadoog, la data 2009-05-11 18:00:47dobycooooooooo zi ne yubim ori nu

bine ...fie...hai sa ne iubim
dobyca
Postat pe 11 Mai 2009 18:01
e ceva normal .
kudika001643
Postat pe 11 Mai 2009 18:05
De la: dobyca, la data 2009-05-11 18:01:51
De la: thadoog, la data 2009-05-11 18:00:47dobycooooooooo zi ne yubim ori nu

bine ...fie...hai sa ne iubim
cati ani aiiiiiiiiiiiiiiiiiii
thadoog
Postat pe 11 Mai 2009 18:06
kudika001643
Postat pe 11 Mai 2009 18:07
stai linistit...sunt majora...se vede la profil cati am
dobyca
Postat pe 11 Mai 2009 18:10
De la: kudika001643, la data 2009-05-11 18:05:09e ceva normal .
kudika001643
Postat pe 11 Mai 2009 18:11
De la: kudika001643, la data 2009-05-11 18:07:28
ce patisiiii bre
thadoog
Postat pe 11 Mai 2009 18:11
De la: thadoog, la data 2009-05-11 18:11:18
De la: kudika001643, la data 2009-05-11 18:07:28
ce patisiiii bre

iubi...eu cred ca ii e rau
dobyca
Postat pe 11 Mai 2009 18:14
dog tu vrei neaparat sa nu te mai primesc acasa??
iar stai la agatzat??
Diavolyta_
Postat pe 11 Mai 2009 18:21
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-11 18:21:09dog tu vrei neaparat sa nu te mai primesc acasa??
iar stai la agatzat??

tu esti sotia lui ?
yumy
Postat pe 11 Mai 2009 18:24
De la: yumalai, la data 2009-05-11 18:24:45
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-11 18:21:09dog tu vrei neaparat sa nu te mai primesc acasa??
iar stai la agatzat??

tu esti sotia lui ?


de ce intrebi?? vrei cumva sa mi'l furi si tu??
Diavolyta_
Postat pe 11 Mai 2009 18:28
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-11 18:28:16
De la: yumalai, la data 2009-05-11 18:24:45
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-11 18:21:09dog tu vrei neaparat sa nu te mai primesc acasa??
iar stai la agatzat??

tu esti sotia lui ?


de ce intrebi?? vrei cumva sa mi'l furi si tu??

si uite cum devi amanta (in general) fara sa stii
dobyca
Postat pe 11 Mai 2009 18:32
De la: kudika001643, la data 2009-05-11 18:07:28

ce ai nana...... te drogasi
ralu_zar
Postat pe 11 Mai 2009 19:06
si daca dureaza?
daca dureaza vreo 5 ani?

daca ea nu vrea sa-i desparta,ci doar sa fie iubita?
sunt multe intrebari si totodata multe raspunsuri si motive.
mirelucki
Postat pe 11 Mai 2009 19:14
Femeile sunt sexul slab si frumos. Pe cat de frumos, pe atat de complex. Nu incerca sa le intelegi, iubeste-le.
dobyca
Postat pe 11 Mai 2009 19:20
eu am ajuns la o concluzie: cand barbatul inseala...se intampla. asta e! se intoarce la nevasta si uita. si de cele mai multe ori nu e ea de vina...dar cand o femeie ajunge sa insele...e vinovat numai sotul, cmportamentul lui fata de ea. sa fim seriosi. toti trecem prin momente de plictiseala....
STEFYIO
Postat pe 11 Mai 2009 20:03
De la: Roco, la data 2009-05-11 11:50:53
De la: deea_20, la data 2009-05-11 11:41:18
De la: Roco, la data 2009-05-11 11:17:56Eu ti-am dat o sugestie... nu trebuie sa o urmezi acum..., o poti lasa si pe mai tarziu...
Unii nu se trezesc deloc...

Sa inteleg ca tu tii partea barbatiilor care inseala si a amantelor?

Aha !

In cazul asta n-am ce sa-ti cer!As vrea sa-ti vad reactia cand te va insela nevasta-ta doar de amorul artei! Sa vedem atunci ce mai zici!
deea_20
Postat pe 11 Mai 2009 20:51
De la: mirelucki, la data 2009-05-11 19:14:18si daca dureaza?
daca dureaza vreo 5 ani?

daca ea nu vrea sa-i desparta,ci doar sa fie iubita?
sunt multe intrebari si totodata multe raspunsuri si motive.

Inseamna ca la capitolul respect de sine =0!!!Ce motive?Motive ca nu e capabila sa-si gaseasca un barbat fara obligatii,sa se iubeasca si sa-si intemeieze o familie?
deea_20
Postat pe 11 Mai 2009 20:54
eu inteleg f.f. bine aceasta situatie .Nimeni sa nu judece situatia data fiindca nu v-a sti niciodata ca ceea ce condamna si judeca s-ar putea intoarce impotriva ta .NU JUDECA CA SA NU FI JUDECAT spune chiar Iisus Cristos
marinela0506_yahoo_com
Postat pe 11 Mai 2009 21:31
De la: marinela0506_yahoo_com, la data 2009-05-11 21:31:03eu inteleg f.f. bine aceasta situatie .Nimeni sa nu judece situatia data fiindca nu v-a sti niciodata ca ceea ce condamna si judeca s-ar putea intoarce impotriva ta .NU JUDECA CA SA NU FI JUDECAT spune chiar Iisus Cristos


era casatorit, nu!?
ti-a spus dupa ce si-a implatat in tine, niste sentimente!
geo_x
Postat pe 11 Mai 2009 22:06
De la: marinela0506_yahoo_com, la data 2009-05-11 21:31:03eu inteleg f.f. bine aceasta situatie .Nimeni sa nu judece situatia data fiindca nu v-a sti niciodata ca ceea ce condamna si judeca s-ar putea intoarce impotriva ta .NU JUDECA CA SA NU FI JUDECAT spune chiar Iisus Cristos


si mai spune ca ceea ce a unit Domnul,omul sa nu desfaca!
deea_20
Postat pe 11 Mai 2009 22:18
Observ cum majoritatea mesajelor de pe forum sunt impotriva ta cind de fapt tu ai pus pur si simplu o problema de viata. II inteleg pe toti cei care arunca cu pietre in tine deoarece pina acum 9 luni si eu as fii fost unul dintre ei . Insa cum bine a zis cineva pe forum never say never . M_am casatorit cu ceva timp in urma dorindu_mi din toata inima sa am o casnicie fericita si implinita lucru pe care cred ca si_l doreste toata lumea.Dar din pacate m_am indreptat spre un dezastru total, o viata ratata cu o sotie obsedata de control si putere astfel incit toate sentimentele s_au transformat in amaraciune si dezamagire. De asemena toata casnicia presarata cu scandaluri si gelozii fara temei , cu acuzatii care decare mai grave si cu incercare permanenta de izolare de familie si prieteni . Si totuusi niciodata nu am crezut ca mi se poate intimpla ...In toata mocirla asta in care ma scald prin conjunctura sortii a aparut EA. Desi ne cunosteam mai demult deabia cind am avut ocazia sa dicutam mai mult am avut ocazia sa realizam cit demulte lucruri avem in comun si am ajuns sa ne indragostim.
Dar si ea este maritata.....si e foarte dificil sa traiesti o iubire peascuns.
E extrem de simplu sa arunci cu pietre in cineva mai ales daca esti din exterior si nu ai trait niciodata asa ceva.... Lucrurile sunt foarte dificile si din pacate nu toate au o rezolvare asa simple cum spun unele persoane pe forum... totusi nu poti calca pe cadavre pt afii fericit ...Uneori iti gasesti jumatatea poate preatirziu sau poate pur si simplu asa a vrut D-zeu.E simplu saspui....nu te gindesti la sotia sau la sotul ....Ba da ... ma gindesc ....insa uneori lucruril sunt peste puterea noastra.......Cum pot sa renunt cind ea e viata mea, e aerul pe care il respir in fiecarezi ....si credeti_ma nu e usor sa nu te gindesti ca poate in clipa in care te gindesti la ea ...poate e acasa in bratele sotulu ......Asa ca fratilor szi surorilor ....nu mai aruncati cu pietre ca viata nu e chiar asa simpla si cel care arunca cu pietre azi s_ar putea safie cel in care se da cu pietre miine......

Postat pe 12 Mai 2009 07:49
De la: evil67, la data 2009-05-12 07:49:19Observ cum majoritatea mesajelor de pe forum sunt impotriva ta cind de fapt tu ai pus pur si simplu o problema de viata. II inteleg pe toti cei care arunca cu pietre in tine deoarece pina acum 9 luni si eu as fii fost unul dintre ei . Insa cum bine a zis cineva pe forum never say never . M_am casatorit cu ceva timp in urma dorindu_mi din toata inima sa am o casnicie fericita si implinita lucru pe care cred ca si_l doreste toata lumea.Dar din pacate m_am indreptat spre un dezastru total, o viata ratata cu o sotie obsedata de control si putere astfel incit toate sentimentele s_au transformat in amaraciune si dezamagire. De asemena toata casnicia presarata cu scandaluri si gelozii fara temei , cu acuzatii care decare mai grave si cu incercare permanenta de izolare de familie si prieteni . Si totuusi niciodata nu am crezut ca mi se poate intimpla ...In toata mocirla asta in care ma scald prin conjunctura sortii a aparut EA. Desi ne cunosteam mai demult deabia cind am avut ocazia sa dicutam mai mult am avut ocazia sa realizam cit demulte lucruri avem in comun si am ajuns sa ne indragostim.
Dar si ea este maritata.....si e foarte dificil sa traiesti o iubire peascuns.
E extrem de simplu sa arunci cu pietre in cineva mai ales daca esti din exterior si nu ai trait niciodata asa ceva.... Lucrurile sunt foarte dificile si din pacate nu toate au o rezolvare asa simple cum spun unele persoane pe forum... totusi nu poti calca pe cadavre pt afii fericit ...Uneori iti gasesti jumatatea poate preatirziu sau poate pur si simplu asa a vrut D-zeu.E simplu saspui....nu te gindesti la sotia sau la sotul ....Ba da ... ma gindesc ....insa uneori lucruril sunt peste puterea noastra.......Cum pot sa renunt cind ea e viata mea, e aerul pe care il respir in fiecarezi ....si credeti_ma nu e usor sa nu te gindesti ca poate in clipa in care te gindesti la ea ...poate e acasa in bratele sotulu ......Asa ca fratilor szi surorilor ....nu mai aruncati cu pietre ca viata nu e chiar asa simpla si cel care arunca cu pietre azi s_ar putea safie cel in care se da cu pietre miine......


Hm..dar EA...ar lasa sotul pentru tine???sau esti doar aventura in casnicia ei....deci...iarasi ..o femeie..iar sotia ta geloasa are cumva motive???din cate am citit..da!
lizzy74
Postat pe 12 Mai 2009 09:09
De la: evil67, la data 2009-05-12 07:49:19Observ cum majoritatea mesajelor de pe forum sunt impotriva ta cind de fapt tu ai pus pur si simplu o problema de viata. II inteleg pe toti cei care arunca cu pietre in tine deoarece pina acum 9 luni si eu as fii fost unul dintre ei . Insa cum bine a zis cineva pe forum never say never . M_am casatorit cu ceva timp in urma dorindu_mi din toata inima sa am o casnicie fericita si implinita lucru pe care cred ca si_l doreste toata lumea.Dar din pacate m_am indreptat spre un dezastru total, o viata ratata cu o sotie obsedata de control si putere astfel incit toate sentimentele s_au transformat in amaraciune si dezamagire. De asemena toata casnicia presarata cu scandaluri si gelozii fara temei , cu acuzatii care decare mai grave si cu incercare permanenta de izolare de familie si prieteni . Si totuusi niciodata nu am crezut ca mi se poate intimpla ...In toata mocirla asta in care ma scald prin conjunctura sortii a aparut EA. Desi ne cunosteam mai demult deabia cind am avut ocazia sa dicutam mai mult am avut ocazia sa realizam cit demulte lucruri avem in comun si am ajuns sa ne indragostim.
Dar si ea este maritata.....si e foarte dificil sa traiesti o iubire peascuns.
E extrem de simplu sa arunci cu pietre in cineva mai ales daca esti din exterior si nu ai trait niciodata asa ceva.... Lucrurile sunt foarte dificile si din pacate nu toate au o rezolvare asa simple cum spun unele persoane pe forum... totusi nu poti calca pe cadavre pt afii fericit ...Uneori iti gasesti jumatatea poate preatirziu sau poate pur si simplu asa a vrut D-zeu.E simplu saspui....nu te gindesti la sotia sau la sotul ....Ba da ... ma gindesc ....insa uneori lucruril sunt peste puterea noastra.......Cum pot sa renunt cind ea e viata mea, e aerul pe care il respir in fiecarezi ....si credeti_ma nu e usor sa nu te gindesti ca poate in clipa in care te gindesti la ea ...poate e acasa in bratele sotulu ......Asa ca fratilor szi surorilor ....nu mai aruncati cu pietre ca viata nu e chiar asa simpla si cel care arunca cu pietre azi s_ar putea safie cel in care se da cu pietre miine......

si dak totusi iti merge asa rau cu sotia ta si te simti asa de minunat cu cealalta de ce nu divortezi?? de ce nu eliberezi alti 2 oameni de povara casnicei nefericite, traiesti o viata in minciuna si cred k mai mare pedeapsa decat asta nu poate avea nimeni!!!
bruneagra25
Postat pe 12 Mai 2009 09:21
De la: deea_20, la data 2009-05-11 22:18:35
De la: marinela0506_yahoo_com, la data 2009-05-11 21:31:03eu inteleg f.f. bine aceasta situatie .Nimeni sa nu judece situatia data fiindca nu v-a sti niciodata ca ceea ce condamna si judeca s-ar putea intoarce impotriva ta .NU JUDECA CA SA NU FI JUDECAT spune chiar Iisus Cristos


si mai spune ca ceea ce a unit Domnul,omul sa nu desfaca!



Hai ca esti absurda....

Postat pe 12 Mai 2009 10:03
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-12 10:03:49
De la: deea_20, la data 2009-05-11 22:18:35
De la: marinela0506_yahoo_com, la data 2009-05-11 21:31:03eu inteleg f.f. bine aceasta situatie .Nimeni sa nu judece situatia data fiindca nu v-a sti niciodata ca ceea ce condamna si judeca s-ar putea intoarce impotriva ta .NU JUDECA CA SA NU FI JUDECAT spune chiar Iisus Cristos


si mai spune ca ceea ce a unit Domnul,omul sa nu desfaca!



Hai ca esti absurda....

DE CE?
deea_20
Postat pe 12 Mai 2009 23:12
De la: deea_20, la data 2009-05-12 23:12:53
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-12 10:03:49
De la: deea_20, la data 2009-05-11 22:18:35
De la: marinela0506_yahoo_com, la data 2009-05-11 21:31:03eu inteleg f.f. bine aceasta situatie .Nimeni sa nu judece situatia data fiindca nu v-a sti niciodata ca ceea ce condamna si judeca s-ar putea intoarce impotriva ta .NU JUDECA CA SA NU FI JUDECAT spune chiar Iisus Cristos


si mai spune ca ceea ce a unit Domnul,omul sa nu desfaca!



Hai ca esti absurda....

DE CE?



Daca de exemplu tu te casatoresti iar casatoria ta scartaie dupa o anumita vreme, daca te inseala, daca se intampla ceva iremediabil si nu mai puteti continua, ce faci ? Nu desfaci ceea ce a unit Domnul ?

Postat pe 12 Mai 2009 23:42
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-12 23:42:38
De la: deea_20, la data 2009-05-12 23:12:53
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-12 10:03:49
De la: deea_20, la data 2009-05-11 22:18:35
De la: marinela0506_yahoo_com, la data 2009-05-11 21:31:03eu inteleg f.f. bine aceasta situatie .Nimeni sa nu judece situatia data fiindca nu v-a sti niciodata ca ceea ce condamna si judeca s-ar putea intoarce impotriva ta .NU JUDECA CA SA NU FI JUDECAT spune chiar Iisus Cristos


si mai spune ca ceea ce a unit Domnul,omul sa nu desfaca!



Hai ca esti absurda....

DE CE?



Daca de exemplu tu te casatoresti iar casatoria ta scartaie dupa o anumita vreme, daca te inseala, daca se intampla ceva iremediabil si nu mai puteti continua, ce faci ? Nu desfaci ceea ce a unit Domnul ?


Nu prea ai inteles ceea ce vroiam eu sa spun.Si nici eu nu m-am exprimat prea corect. La ce ai zis tu ca a spus Iisus am adaugat si eu ce a zis Dumnezeu dar am uitat sa pun punctele de suspensie si nu se tine cont de nici una din aceste lucruri.
In momentul in care se decide o casatorie ambii parteneri trebuie sa-si asume responsabilitatile.Iar eu nu ma voi casatori cu unul pe care sa nu-l cunosc foarte bine din toate punctele de vedere.Tocmai pt ca nu vreau sa se ajunga la divort.Ca o casatorie sa mearga trebuie sa existe respect si comunicare.Iar acestea 2 sa stea la baza dragostei dintre parteneri.unt o multime de casatorii care merg struna dar sunt si altele care sunt de jale.Si nu este vorba de norocul fiecaruia,ci de cum stie fiecare sa faca lucrurile sa mearga.Am avut o relatie de 4 ani la care am renuntat pt ca fostul avea un viciu.S-a pus si problema casatoriei dar am refuzat pt ca nu eram sigura ca voi avea viata care mi-o doresc langa acel om.Acum am o alta relatie care pot spune ca este tot ce mi-am dorit,iar actualul mi-a demonstrat ca el este jumatatea mea si i-am acceptat cererea in casatorie si peste 2 ani vom avea nunta.Daca in tot timpul de cand suntem impreuna nu ne-am certat niciodata,iar cand au fost pareri diferite am ajuns la un compromis,nu cred ca se va ajunge la un divort.
Mai sunt absurda?
deea_20
Postat pe 12 Mai 2009 23:59
De la: evil67, la data 2009-05-12 07:49:19Observ cum majoritatea mesajelor de pe forum sunt impotriva ta cind de fapt tu ai pus pur si simplu o problema de viata. II inteleg pe toti cei care arunca cu pietre in tine deoarece pina acum 9 luni si eu as fii fost unul dintre ei . Insa cum bine a zis cineva pe forum never say never . M_am casatorit cu ceva timp in urma dorindu_mi din toata inima sa am o casnicie fericita si implinita lucru pe care cred ca si_l doreste toata lumea.Dar din pacate m_am indreptat spre un dezastru total, o viata ratata cu o sotie obsedata de control si putere astfel incit toate sentimentele s_au transformat in amaraciune si dezamagire. De asemena toata casnicia presarata cu scandaluri si gelozii fara temei , cu acuzatii care decare mai grave si cu incercare permanenta de izolare de familie si prieteni . Si totuusi niciodata nu am crezut ca mi se poate intimpla ...In toata mocirla asta in care ma scald prin conjunctura sortii a aparut EA. Desi ne cunosteam mai demult deabia cind am avut ocazia sa dicutam mai mult am avut ocazia sa realizam cit demulte lucruri avem in comun si am ajuns sa ne indragostim.
Dar si ea este maritata.....si e foarte dificil sa traiesti o iubire peascuns.
E extrem de simplu sa arunci cu pietre in cineva mai ales daca esti din exterior si nu ai trait niciodata asa ceva.... Lucrurile sunt foarte dificile si din pacate nu toate au o rezolvare asa simple cum spun unele persoane pe forum... totusi nu poti calca pe cadavre pt afii fericit ...Uneori iti gasesti jumatatea poate preatirziu sau poate pur si simplu asa a vrut D-zeu.E simplu saspui....nu te gindesti la sotia sau la sotul ....Ba da ... ma gindesc ....insa uneori lucruril sunt peste puterea noastra.......Cum pot sa renunt cind ea e viata mea, e aerul pe care il respir in fiecarezi ....si credeti_ma nu e usor sa nu te gindesti ca poate in clipa in care te gindesti la ea ...poate e acasa in bratele sotulu ......Asa ca fratilor szi surorilor ....nu mai aruncati cu pietre ca viata nu e chiar asa simpla si cel care arunca cu pietre azi s_ar putea safie cel in care se da cu pietre miine......


Inainte sa te casatoresti te-ai gandit de 1000 de ori inainte daca viitoarea ta sotie este perfecta pt tine?De cat timp o cunosti?Sau ai crezut ca un act va face lucrurile sa mearga?Eu nu cred ca inainte de casatorie o persoana poate juca rolul femeii perfecte,iar dupa nunta sa-si dea arama pe fata.Daca s-a intamplat asa sa stii ca este si vina ta pt ca nu ti-ai dat seama ce fel de om este.
Aceea EA,daca este maritata de ce accepta o relatie cu tine?Nici in casnicia ei nu este totul roz?Sau nu am inteles eu bine problema?
deea_20
Postat pe 13 Mai 2009 00:03
da ai dreptate!!!!
De ce nu loati in considerare si faptul ca EI (barbatu-l insurat) mai si mint femeile,, ca nu sunt insurati defapt nici nu pronunta acest lucru si zic ca sunt singuri nu au pe nimeni in viata lor si etc
Dupa un timp observi ca se cam feresc sa mearga in unele locuri si nu raspunde la tel. MEREU si intr-un final te suna el si zice ca a uita tel in masina si etc. LOGIC CA TE FACE SA-L CREZI GASESTE EL O SCUZA CREDIBILA
LA MINE SA INTAMPLAT DUPA 5 LUNI SA AFLU Si cand crezi ca ai gasit pers potrivita si te intelegi de minune cu el AFLI CA ESTE INSURAT ! CE FACI !!!! CAND TOTUL SE SURPA IN JURUL TAU ......SI CULMEA CA TOT EL NU RENUNTA AMENINTAND-UL CA MA DUC LA NEVASTA-SA LA USA...Si tinand cont ca a facut cunostinta cu mama si multe chesti am facut impreuna ....il iubesc la nebunie........ mama cand a aflat a zis ca ma desmosteneste ....dar stiu ca nu va fi la nesfarsit situatia acesta.si stiu ca va veni si ziua cand sotia lui va afla nici nu vreau sa ma gandesc .... nici nu-mi convine sa isi lase nevasta din cauza mea....la noi nu este vb de bani ca bani avem amandoi ....in momentul de fata aproape am renuntat la el dar mai vb din cand in cand cam la 2 zile ma suna la disperare si stiu ca daca ar-fi sa raman cu el""" SI MIE LA FEL MI-AR FACE""""??????mar insela cu alta?????
vicioasa
Postat pe 13 Mai 2009 14:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum pot trece peste acest moment, m-am despartit de prietenul meu si sufar in continuare cum pot trece peste,? 10 De la: Max2 12 Ianuarie 2012 10:36
Ce doare mai tare: minciuna sau infidelitatea ??? 63 De la: kudika_20431 8 Noiembrie 2012 13:11
ce e de facut? 20 De la: queenm 15 Noiembrie 2009 18:31
Care e sensul vietii? De ce fugim...si spre ce ne indreptam?! 385 De la: JustAGrl 19 Mai 2010 16:36
Oare il iubesc prea mult? 9 De la: invain 13 Iulie 2010 02:16