Setari Cookie-uri

a iubi o persoana casatorita

De la: kudika021822, la data 2009-05-06 11:26:57
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-06 11:22:12
De la: kudika021822, la data 2009-05-06 11:17:22pui intrebari incuietoare inutile.
revino-ti!


asta inseamna ca nici tu nu stii ce vrei...


nu , asta inseamna ca pui intrebari in lipsa de altceva. de pilda argumente.


si io te'am intrebat ceva mai sus.. si tu te'ai cam dat lovit....
da' e o vorba: "Si tacerea e un raspuns"....
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 11:29
ca sa-ti raspund la intrebare, adica sa-ti satisfac setea de cunoastere si curiozitate avansata, catusi de putin nu sunt curios de ce-ai facut cu dejtu' de au aparut doua mesaje.
era intrebare retorica.
kudika021822
Postat pe 6 Mai 2009 11:33
se mai intampla..... nu sunt singura care o patit sa'i fie postat mesaju' de 2 ori...
nu faci asta intentionat.... se vede ca esti incepator
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 11:36
De la: smigal, la data 2009-05-06 11:16:06ba nene io ce ma fac i mi iubesc sotul si e casatorit ( cu mine)tot o pers casatorita iubesc nuuuuuuuu



ce chestie. si el iubeste o persoana casatorita!
kudika021822
Postat pe 6 Mai 2009 11:43
da tu de unde stii ca ea daca o sa se indragosteasca de un barbat insurat o sa faca la fel?o acuzi pe ea ca judeca pe altii dar tu generalizezi de mama focului.
cata vreme este dragoste si sentimentul ala de atractie fata de partener nu cred ca se va pune problema de inselat.numai cine nu simte astea 2 lucruri inseala.lamureste ma si pe mine cu ceva.ce ai vrut sa spui prin fraza"toata lumea inseala mai devreme sau mai tarziu cu atat mai mult daca e iubire la mijloc"...e cam aberant.daca e iubire la ce ti mai trecuie sa inseli?din dorinta de diversitate?schimbarea sangelui...hell....sau poate din prea multa iubire te gandesti ca e bine sa mai calci prin strachini ca sa te mai domolesti putin?!
de ce te iei de fata aia si i spui ca sigur a fost inselata?ce tu n ai fost?ca din cum scrii asa reiese.[/quote]

draga medeea01 :)...nu am de unde sa stiu ca se va indragosti vreodata....ziceam :,,poate''..nu acuz si nu judec pe nimeni...da vorbea foarte urat la adresa femeilor care se indragostesc de barbati insurati si cred ca m-am turat un pic. Poate nu m-am exprimat foarte corect cand am zis ca ...toata lumea inseala mai devreme sau mai tarziu mai ales daca e iubire la mijloc( nu era vorba de iubire de cuplu)...adica daca te indragostesti de altcineva cu siguranta vei sfrasi prin a insela( nu e o regula nici aici), femeile inseala in general doar in cazul in care iubesc. Da...am fost inselata cand imi era lumea mai draga, eram foarte tanara, asteptam un copil...mi-a distrus toata viata.
anapoprt
Postat pe 6 Mai 2009 15:44
De la: anapoprt, la data 2009-05-05 22:54:59
De la: lizzy74, la data 2009-04-20 09:10:23Salut tuturor..
Femeile astea nu numai ca nu au minte...dar nu sunt in stare sa-si caute barbati fara familie...sunt invidioase, vicleane si rele...de fapt nu vor un barbat...vor sa ia ceva de la cineva..pentru ca ele au reusit...distrug vieti ...dar copii impilcati????care raman cu rani o viata???cu ei ce se intampla?


Cum poti sa judeci cu atata usurinta si sa faci asemenea comentarii fara sa cunosti viata fiecaruia sau motivatia pentru care a facut-o, daca nu ai inselat sau nu ai fost inselata pana acum cu siguranta vei ajunge in una din situatii...poate vei ajunge sa te indragostesti de un barbat insurat si ce vei face?....la fel cum face toata lumea... Vei insela si tu draga mea ...stai linistita, viata ne rezerva fiecariua multe surprize...si vei fi inselata, sa nu crezi ca o sa poti sa iti tii sotul langa tine toata viata oricat te-ai stradui, ...dupa felul in care judeci as baga mana in foc ca ai fost deja inselata...toata lumea inseala mai devreme sau mai tarziu cu atat mai mult daca e iubire la mijloc.


Sa judec...da judec...avand in vedere ca copilul meu a gasit corespondenta lor...a tacut...a suferit..pana a lesinet...stii ce...cunosc multi barbati insurati...nici prin cam nu-mia trecut sa ma-ncurc cu vreunul...nici cu unul fara cu familie...ma gandeam la familia mea..nu ai copii asai???
N-ai vazut suferind in tacere, cu durere..fara s-ti spuna sa nu te raneasca..suporta durerea..pentru copilul meu sunt in stare sa omor...e viata mea..
lizzy74
Postat pe 7 Mai 2009 10:18
Sa judec...da judec...avand in vedere ca copilul meu a gasit corespondenta lor...a tacut...a suferit..pana a lesinet...stii ce...cunosc multi barbati insurati...nici prin cam nu-mia trecut sa ma-ncurc cu vreunul...nici cu unul fara cu familie...ma gandeam la familia mea..nu ai copii asai???
N-ai vazut suferind in tacere, cu durere..fara s-ti spuna sa nu te raneasca..suporta durerea..pentru copilul meu sunt in stare sa omor...e viata mea..

Te inteleg foarte bine si iti inteleg supararea, si eu l-am prins in pat cu alta femeie imediat dupa ce ne-am casatorit si asteptam un copil, am suferit enorm...mi-a daramat toate visele si sperantele, dar nu am judecat-o pe ea...el a fost singurul vinovat...si au mai urmat si altele...vinovat tot el...
Sunt mama si eu...si la fel ca pentru tine copii sunt viata mea.
anapoprt
Postat pe 7 Mai 2009 13:13
Ana draga,primul vinovat e sotul,dar scuza-ma spui ca tu cunosti o multime de barbati casatoriti. chiar nu ti-a tresaltat inima la vreunul?dar ratiunea ta de femeie casatorita,mama,etc te-a oprit nu?vinovate sunt ele,pana nu-si ridica coada......
flor38T
Postat pe 7 Mai 2009 17:09
De la: flor38T, la data 2009-05-07 17:09:26Ana draga,primul vinovat e sotul,dar scuza-ma spui ca tu cunosti o multime de barbati casatoriti. chiar nu ti-a tresaltat inima la vreunul?dar ratiunea ta de femeie casatorita,mama,etc te-a oprit nu?vinovate sunt ele,pana nu-si ridica coada......



ai dreptate...dar degeaba ridica coada daca....intelegi ce vreau sa spun...si sunt cazuri si cazuri....nu putem generaliza ca putem discuta despre asta inca 2 ani...dar nici nu sunt in totalitate de vina femeile, eu, din punctul meu de vedere l-am invinovatit pe el, erau impreuna inca de dinainte de casatorie...de ce s-a mai insurat cu mine?...
anapoprt
Postat pe 7 Mai 2009 19:08
Se vorbeste despre amanta numind-o "curva, nenorocita"... de parca ar fi o alta specie de femeie. E la fel ca noi, ca oricare alta. Doar ca s-a indragostit de cel care a jurat credinta altei femei. Si care acum ii jura ei. Asa cum sotia l-a crezut candva, asa il crede acum si amanta. Cate dintre sotiile inselate au stat de vorba civilizat cu o amanta (fara a urla, scuipa, injura)? I se cere amantei sa il paraseasca, uitand de fapt ca cel care suna la usa ei e domnul in cauza.. pe care il reprimiti in patul conjugal in continuare.
Da cu el de pamant... daca e un gunoi! Degeaba vei cere celei ce iubeste s-o faca in locul tau.
rashela
Postat pe 8 Mai 2009 00:46
stai ca nu prea se leaga....el iti "raspunde iubirii"..:)...dar e insurat..si nu renunta la sotie?...:) pai de ce? daca va iubiti?.....of...de ce tot timpul ti se pare mai bun ce are altul?:))....mi se pare o tampenie...
ioanaeu20
Postat pe 8 Mai 2009 00:47
Unele fac pur si simplu din invidie...pentru ca ele n-au reusit, vor ce e altora...vietile distruse nu mai conteaza..dar e vorba si de viata lor..
lizzy74
Postat pe 8 Mai 2009 10:19
De la: smigal, la data 2009-05-06 11:16:06ba nene io ce ma fac i mi iubesc sotul si e casatorit ( cu mine)tot o pers casatorita iubesc nuuuuuuuu

ce coincidentza ,si eu la fel
ETE_EU
Postat pe 8 Mai 2009 10:22
dk m-am indragostit de un barbat casatorit asta nu inseamna ca am vrut sa-i distrug viata
mereu am stat in umbra
ingerasul_noptii
Postat pe 8 Mai 2009 11:25
De la: sguby, la data 2009-05-03 17:07:36Dragelor casatorite un singur sfat am sa va dau:Nu credeti ca barbatii cei aveti langa voi vor fi toata viata numai ai vostri!Nu au fost, si nu vor fi niciodata ai unei singuri femei!Cat despre femeile ce umbla cu barbati casatoriti,nu spun ca sunt de acord cu asa ceva, dar cred ca gandesc mai mult decat cele cu care sunt ei casatoriti, sunt mai independente si stapane pe situatii!
Sunt singura ca unele dintre voi poate va veti simti lezate de comentul meu dar am trecut prin asa ceva...relatie cu barbat insurat ce a divortat...dar asta e problema lui..nu am avut nicio contributie...a zis de prima data ca nevasta i-au mancat sanatatea si banii.....si ca ea n-a vrut decat sa se marite...a vrut certificatul de casatorie atata tot.....asa ca ma intreb oare cate dintre voi inainte de a condamna pe femeile ce umbla cu sotii vostri va puneti intrebarea "Oare ce-am vrut eu de la el?" dar sa va raspundeti sincer.....multe veti spune ca ii iubiti, adorati........dar am eu alta intrebare "Ati fi in stare sa va dati inima pt sotul vostru daca ar fi intr-o situatie grava de sanatate?" reflectati la asa ceva.....poate amanta si-ar da-o.....si am cunostinta de asa ceva...nu e cazul meu (stati linistite, desi as face-o daca ar fi iubitul meu intr-o astfel de situatie).....la greu se va vedea totdeauna dragostea adevarata!
Sa fiti iubite....si imi cer scuze daca v-am jignit pe vreuna dintre voi.....nu am facut-o intentionat!

sunt situatii si situatii in viata.dar eu ma intreb, acel barbat, daca a vazut ca nu e fericit cu sotia, de ce nu a divortat intai de ea si dupa aia sa isi caute pe alta....asta nu inteleg eu deloc.
mkdisk
Postat pe 8 Mai 2009 12:26
si se mai pune si problema incederii.....daca acel barbat si-a inselat sotia, pana la urma s-a casatorit cu amanta......daca o va insela si pe ea?cine inseala o data o va mai face si altadata......cineva care este duplicitar si schimba partenerii cu atata usurinta, ce incredere sa ii acorzi?
mkdisk
Postat pe 8 Mai 2009 12:30
cel mai bine ar fi o relatie onesta. sa fie de acord ambii parteneri sa isi caute si pe altii.sa se inteleaga. minciuna nu e buna si nu face cinste nimanui. sau, daca s-au hotarat sa nu insele cu altii, asa sa faca!!! nu imi plac aceste relatii amant/amanta pt ca se bazeaza in foarte multe cazuri pe minciuna, ascunzisuri si alte asemenea.
mkdisk
Postat pe 8 Mai 2009 12:35
Of intr o asemenea discutie e greu sa nu jignesti, chiar daca involuntar pe cineva dar am o parere, pentru unii gresita pentru altii corecta... insa e a mea.
Sguby cand ne alegem partenerii in viata se presupune ca trebuie sa i cunoastem, macar putin, nu ma marit cu un barbat care eu stiu... nu ma iubeste, sau vrea doar sa fiu de casa, sau m a luat de obligatie. Nu merge clar asa ceva!
Iar la intrebarile tale stiu raspunsul clar si sincer.. mi as da inima din piept pt sotul meu, daca ar ramane el orb i as da ochii mei sa vada el! Nu ai descoperit tu america sa vii sa ne spui ca " la greu se vede intotdeauna dragostea adevarata" stai linistita ca se stie treaba asta demult.
Tu ai prezentat aici o situatie, dar nu e general valabila, sunt femei, sotii care fac totul pt casa, care isi iubesc sotii etc, dar daca barbatului ii plac femeile, asta e deja alta ecuatie ce nu implica comportamentul nevestei, sa fie foarte clar! un curvar e un curvar sau afemeiat spui cum iti place!
Iubitul meu are 2 colegi la servici care au neveste acasa. Pe langa ele, au colege la munca, care se dau pe langa ei, le fac ochi dulci chiar daca stiu ca sunt insurati si cu copii acasa. Au 45 si respectiv 33 de ani acesti barbati. Ca sa scape de ele, le baga in cate un birou si dupa program ii da putin la ... intelegeti voi! Frumusele colegele astea n ai ce sa zici, unul dintre ei are relatia asta cu una din ele de vreo doi ani. DAR oamenii astia doi isi iubesc nevestele ca pe ochii din cap, spun asta pt ca ne cunoastem demu,t am fost la diverse petreceri impreuna, le cunosc sotiile copiii. Sunt barbati pentru care familia inseamna totul, acasa nevasta e nevasta! Pai unu dintre ei spune " eu imi iubesc nevasta ca ma suporta asa cum sunt, ca ma asculta cand ajung acasa, ca imi pune in fata o farfurie de mancare, ca plange cand ne certam, ca plange cand imi este greu e nevasta mea restu' sunt trecatoare, curve!" Pe cuvant de onoare ca nu am de ce sa mint!
In concluzie sunt doua categorii de barbati.
1. Casatoriti din dragoste cu o femeie pe care o iubesc mai sus de orice, dar se mai duc si ei din cand in cand la cate una.
2. barbati casatoriti, dar nefericiti langa nevasta, pt ca ori este o scorpie care tipa toata ziua, ori nu-l satisface, ori ii scoate ochii, ori, ori de o mie de ori si cam atatea motive. Si aici le dau dreptate sa isi caute alta femeie mai buna iar pe matraguna s o lase impace.
Asa ca depinde in ce categorie va aflati.
Daca aveti deafaca cu barbati din prima categorie, eu zic sa i lasati in pace ca nu sunteti altceva decat niste ... cum am zis mai sus.
Daca aveti deaface cu cei din a a doua categ, atunci iubiti l si oferiti i ce nu i a oferit nevasta matraguna, fiti o amanta buna dar nu pt mult timp trebuie sa se hotarasca ce face cu voi! Ca meritati sa fiti neveste iubite si respectate.
Iar cu..vele care destrama casnicii fericite merita ce e mai rau. Sunt rea dar le as bate cu capu' de zid!
pisi08
Postat pe 8 Mai 2009 13:19
Dar ce rost are sa stai lg un asemenea barbat?Pe deasupra si fraier,isi lasa corespondenta in casa...hello...suntem in mileniul 3..exista telefoane...internet...chiar pe papirus se iubeste cu amantele?eu zic sa cauti sa-i oferi copilului tau o viata echilibrata ..cine stie..poate sotul tau are o perioada mai vulnerabila...poate nu....poate ai curajul sa spui unu NU hotarat batjocurii...
gllossy
Postat pe 8 Mai 2009 15:04
Cate casatorii de doi bani au distrus amantele?Ele,amantele,isi orienteaza iubirea catre sotii cu mariaje fericite,cu situatii materiale bune pt capriciile lor,ca deh,un sex nu se face asa fara un parfum de firma,etc.Care amanta iubeste un 'pielea p...i'?si-si asteapta iubitul doar pt dragoste?haide-ti sa fim serioase,nu suntem niste pustoaice sa credem in printi...
flor38T
Postat pe 8 Mai 2009 17:53
De la: flor38T, la data 2009-05-08 17:53:43Cate casatorii de doi bani au distrus amantele?Ele,amantele,isi orienteaza iubirea catre sotii cu mariaje fericite,cu situatii materiale bune pt capriciile lor,ca deh,un sex nu se face asa fara un parfum de firma,etc.Care amanta iubeste un 'pielea p...i'?si-si asteapta iubitul doar pt dragoste?haide-ti sa fim serioase,nu suntem niste pustoaice sa credem in printi...

Eu cred ca ce spui tu este valabil pentru o anume categorie de amante. Cele care nu-si doresc batai de cap cu individul, care nu-si doresc complicatii cu nevestele si mai ales, nu-si doresc ca "domnul" sa vina la usa lor cu valiza alungat de nevasta. E mult mai complicata situatia cand el e chiar indragostit de ea, reciproca e valabila.. si incepe balamucul. Cine cu cine ramane si cum ne impartim timpul intre celelalte suflete implicate?
rashela
Postat pe 8 Mai 2009 20:44
De la: pisi08, la data 2009-05-08 13:19:05 Of intr o asemenea discutie e greu sa nu jignesti, chiar daca involuntar pe cineva dar am o parere, pentru unii gresita pentru altii corecta... insa e a mea.
Sguby cand ne alegem partenerii in viata se presupune ca trebuie sa i cunoastem, macar putin, nu ma marit cu un barbat care eu stiu... nu ma iubeste, sau vrea doar sa fiu de casa, sau m a luat de obligatie. Nu merge clar asa ceva!
Iar la intrebarile tale stiu raspunsul clar si sincer.. mi as da inima din piept pt sotul meu, daca ar ramane el orb i as da ochii mei sa vada el! Nu ai descoperit tu america sa vii sa ne spui ca " la greu se vede intotdeauna dragostea adevarata" stai linistita ca se stie treaba asta demult.
Tu ai prezentat aici o situatie, dar nu e general valabila, sunt femei, sotii care fac totul pt casa, care isi iubesc sotii etc, dar daca barbatului ii plac femeile, asta e deja alta ecuatie ce nu implica comportamentul nevestei, sa fie foarte clar! un curvar e un curvar sau afemeiat spui cum iti place!
Iubitul meu are 2 colegi la servici care au neveste acasa. Pe langa ele, au colege la munca, care se dau pe langa ei, le fac ochi dulci chiar daca stiu ca sunt insurati si cu copii acasa. Au 45 si respectiv 33 de ani acesti barbati. Ca sa scape de ele, le baga in cate un birou si dupa program ii da putin la ... intelegeti voi! Frumusele colegele astea n ai ce sa zici, unul dintre ei are relatia asta cu una din ele de vreo doi ani. DAR oamenii astia doi isi iubesc nevestele ca pe ochii din cap, spun asta pt ca ne cunoastem demu,t am fost la diverse petreceri impreuna, le cunosc sotiile copiii. Sunt barbati pentru care familia inseamna totul, acasa nevasta e nevasta! Pai unu dintre ei spune " eu imi iubesc nevasta ca ma suporta asa cum sunt, ca ma asculta cand ajung acasa, ca imi pune in fata o farfurie de mancare, ca plange cand ne certam, ca plange cand imi este greu e nevasta mea restu' sunt trecatoare, curve!" Pe cuvant de onoare ca nu am de ce sa mint!
In concluzie sunt doua categorii de barbati.
1. Casatoriti din dragoste cu o femeie pe care o iubesc mai sus de orice, dar se mai duc si ei din cand in cand la cate una.
2. barbati casatoriti, dar nefericiti langa nevasta, pt ca ori este o scorpie care tipa toata ziua, ori nu-l satisface, ori ii scoate ochii, ori, ori de o mie de ori si cam atatea motive. Si aici le dau dreptate sa isi caute alta femeie mai buna iar pe matraguna s o lase impace.
Asa ca depinde in ce categorie va aflati.
Daca aveti deafaca cu barbati din prima categorie, eu zic sa i lasati in pace ca nu sunteti altceva decat niste ... cum am zis mai sus.
Daca aveti deaface cu cei din a a doua categ, atunci iubiti l si oferiti i ce nu i a oferit nevasta matraguna, fiti o amanta buna dar nu pt mult timp trebuie sa se hotarasca ce face cu voi! Ca meritati sa fiti neveste iubite si respectate.
Iar cu..vele care destrama casnicii fericite merita ce e mai rau. Sunt rea dar le as bate cu capu' de zid!

Mai da' bine ai mai rezumat situatia..am citit cu mare interes ce-ai postat, si nu pentru ca as fi in postura de amanta, ci pt. ca mi s-a intimplat sa ma indragostesc de un barbat casatorit, dar am ales sa nu dau curs unei asemenea relatii, din simplul motiv ca nu mi-ar fi placut sa "impart" barbatul cu altcineva. Nu stiu in ce categorie de barbati se incarda, fericit sau nefericit in casnicie, si nu voi afla niciodata probabil, tot ce stiu e ca nu am avut crajul sau marog, ce ar fi trebuit sa am ca sa ma bag intr-o asemenea relatie.
Caramell
Postat pe 8 Mai 2009 21:16
Super tare, pisi08!!Ai mers exact pe idee,cine are urechi sa auda..cine nu...mie una mi-a placut cum a i gandit
gllossy
Postat pe 8 Mai 2009 21:59
aici nu e vb de "a te indragosti" si atat....se vorbeste de o casnicie si o amanta :)....
ioanaeu20
Postat pe 10 Mai 2009 03:32
De la: 9119, la data 2008-01-21 19:50:02ce este de facut atunci cand esti indragostita de un barbat casatorit dar nu mai esti foarte tanara? ce este de facut daca el iti raspunde iubirii cu o mare intensitate, te simti fericita, implinita, traiesti o poveste incredibil de frumoasa, dar toate acestea trebuiesc ascunse cu grija pentru a nu rani sotia care-si astepata increzatoare sotul acasa?
SIDONIA69
Postat pe 10 Mai 2009 06:29
PAREREA MEA ...personala. este ca trebuie SA STII, SAU SA INVETI SA IUBESTI , **IN TACERE!!
SIDONIA69
Postat pe 10 Mai 2009 06:30
buna si eu sant de 4 ani an aceasi situatie ca voi an acesti ani am avut parte doar de lacrimi durere si suferinta si ui te tot nu termin cu el pt al iubesc cutoate ca nu merita
kudika021022
Postat pe 10 Mai 2009 06:31
De la: kudika021822, la data 2009-05-06 10:35:02
De la: yozlika, la data 2009-05-04 12:39:06Daca barbatul de lg tine cauta alta femeie,inseamna ca TU,sotia lui,nu-i mai inspiri nimic.Si atunci?Ce preferi?Sa ai lg tine un barbat care doreste alta femeie?Sau sa ai un barbat care sa te faca sa te simti femeie?


si una si alta
dar barbati au o imensa capacitate de a iubi asa ca o imprastie in cele patru zari.
SIDONIA69
Postat pe 10 Mai 2009 06:42
De la: SIDONIA69, la data 2009-05-10 06:42:14
De la: kudika021822, la data 2009-05-06 10:35:02
De la: yozlika, la data 2009-05-04 12:39:06Daca barbatul de lg tine cauta alta femeie,inseamna ca TU,sotia lui,nu-i mai inspiri nimic.Si atunci?Ce preferi?Sa ai lg tine un barbat care doreste alta femeie?Sau sa ai un barbat care sa te faca sa te simti femeie?


si una si alta
dar barbati au o imensa capacitate de a iubi asa ca o imprastie in cele patru zari.
SIDONIA69
Postat pe 10 Mai 2009 06:43
Draga mea , infiferent de suferinta din noi, exista principii de viata, PE CARE TREBUIE SA LE RESPECTAM!!!
Femeia , este intotdeauna mai vinovata decat barbatul, in orice situatie, cand EA ESTE AMANTA , SI EL ESTE CASATORIT!!
SI , DACA , ACEL BARBAT , MAI ARE SI COPIII..IAR RELATIA AVANSEAZA, ATUNCI DUPA PAREREA MEA , SE INCADREAZA LA CAPITOLUL: CURVE!!

Imi pare rau , ca trebuie sa spun asta, este o parere personala, generala, SI UN PRINCIPIU DE VIATA!!

DAR, tot un principiu de viata al meu , este si ca FIECARE ARE DREPTUL SA FACE CEEA CE DORESTE, SI CEEA CE CONSIDERA NECESAR , CU VIATA LUI!! Atata timp , cat nu calca pe cadavre, si nu PRODUCE RANI , IN JURUL LUI!!
SIDONIA69
Postat pe 10 Mai 2009 06:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
le coeure tocat 32 De la: doinitza_healthy 21 Iunie 2013 11:13
sfaturi 10 De la: kiss_my_ass 6 August 2013 15:48
MA MARIT !!! CINE VINE LA NUNTA ? 22 De la: ecstasytm 6 Iulie 2009 10:03
buna... 10 De la: cristi_nne 30 Aprilie 2009 08:45
Un sfat...... 46 De la: Barbie30 3 Noiembrie 2010 11:01