Setari Cookie-uri

a iubi o persoana casatorita


Nu pot sa cred , ca tinerii se gandesc ca VOR AJUNGE SA INSELE INTR-O ZI!?
RASPUNSUL MEU ESTE:INsala, sii ...VEI FI INSELAT!!
SIDONIA69
Postat pe 10 Mai 2009 06:53
Inima are taine pe care nici o ratiune nu le patrunde!
Totul sta in voia inimii, pe care nici oamenii, nici cerul, nici chiar propiriile noastre interese nu o pot schimba vreodata.
mirelucki
Postat pe 10 Mai 2009 07:57
Tainele nu apartin inimii.Dar inima te poate ajuta la descifrarea lor.
kudika023770
Postat pe 10 Mai 2009 08:05
te inteleg perfect
traiesc si eu asta de 4 ani.
nu mai lua nimic in seama.
fii fericita :5 min ;o ora: o noapte.
ATAT CONTEAZA!
mirelucki
Postat pe 10 Mai 2009 08:05
Te multumesti cu foarte putin.Nu crezi ca meriti mai mult?
kudika023770
Postat pe 10 Mai 2009 08:07
simplu.....faci un dus rece...iti dai citeva palme....iti zici...tipul e insurat....case close.......move on......viatza e frumoasa.....
kudika016973
Postat pe 10 Mai 2009 12:05
Iubeste-te pe tine inainte sa iubesti,,o persoana casatorita"si poate atunci o sa iti dai seama ca meriti mai mult
ali_cia101
Postat pe 10 Mai 2009 13:27
nu sunt de acord.cu toate ca mi s-a intamplat si regret si astazi.de ce ?
pt ca mai mereu dau cu ochii de respectivul si nu e deloc placut.nu pt ca mi-e rusine sau cv de genu asta.e pur si simplu regret
kudika018999
Postat pe 10 Mai 2009 14:45
NICIODATA SA NU REGRETI CE AI FACUT,.....trebuie sa REGRETI CE NU AI FACUT!!!

nu ai motive sa iti fie rusine....viata merge inainte!!....fatul este consumat....fiecare calca strmb macar data in viata....si putini sunt cei care poate au curajul sa si recunoasca!!
k_mitza83
Postat pe 10 Mai 2009 14:55
cat de multa dreptate aveti fiecare!unii vorbesc de dragoste furata,altii doar de sex,altii de chimia trupului....dar stiti cat de multi oameni nu au parte de un minut de dragoste furata,ci doar sex....sau datorie...sau ,,asa secade!'''...Numai aruncati cu pietre,asta poate insemna si invidie....sotia pe amanta,amanta pe sotie...si anii trec,iar el ,,trece ''la alta...Sotia inselata care da vina pe amanta,ar trebui sa vada unde-i vina ei....si sa recunoasca.
Barbatul e doar un plugar ce trebuie sa semene samanta...pentru asta,face orice...chiar se poate si indragosti...asa am rezistat ca specie....asa ca nu mai visati,numai barbatii religiosi,complexati si fricosi ,nu inseala...asta a spus-o un barbat!pup
kudika018041
Postat pe 10 Mai 2009 15:28
Eu cred asa : dragostea nu are varsta si nu tine cont de stare civila , condtitii meteo , etc! Nu poti spune : sant casatorita , deci nu ma indragostesc ! eu stiu situatii in care cei implicati intr-o astfel de poveste au divortat ,si si-au reconstuit viata impeuna .de ce? pt ca sau iubit si se iubesc in continuare.Eu nu sant de acord cu cei care o fac de dragul sexului si atat.
Eli_30
Postat pe 10 Mai 2009 15:54
RUSINE, esti o persoana fara principii, ca atare si sistemul tau de valori ,este dat peste cap.Spui, mai si spui, ca ai o varsta, o ai degeaba, atata timp cat nu esti in stare sa ai ceva al tau, si astepti firimituri de la altii.DACA ai fii fost valoroasa cu adevarat , aveai un barbat al tau , cu care sa fii libera sa te iubesti , nu sa stai ascunsa si sa iesi seara ca liliecii.Coltii constiintei sunt atat de tociti la tine icat nu m-ar mira sa ti se para ceva normal ceea ce faci tu.Din cauza celor ca tine , sunt femei care sufera,dar nu uita ca intotdeauna va exista o plata pt. asta , si va venii vremea chiar el sa te insele pe tine cea mminunata,chipurile,si sa vedem ce vei mai spune atunci.NU vreau sa fiu dura cu tine, dar mai bine deschide ochii, si vezi-ti de drumul tau si lasa sa -si vada de viata lui, caci finalul nu va fii cu happy=end, pt tine .
kudika022141
Postat pe 10 Mai 2009 16:06
ptr. mirelucki.ESTI EXAGERAT DE SUPERFICIALA.Exemplare ca tine nu reusecc in viata si nu au bucurii decat cand iau tot ce nu este al lor,.PT. CA NU STIU EFECTIV, SINGURE SA CLADEASCA CEVA.Nu sunt in stare. Sunteti ca niste vampiri, fugiti de lumina., asteptati noaptea sa va scateti coltiii....si atat.
kudika022141
Postat pe 10 Mai 2009 16:16
ce dracu va apucati sa jigniti,nu avti alta treaba?
stiti voi ce e in sufletul acestei femeii?
mirelucki
Postat pe 10 Mai 2009 16:21
f bine faci.traieste prezentul si nu te gandi la viitor.te felicit pt ca eu nu am curajul necesar de a-l accepta pe cel dupa care suspin tocmai pt ca e casatorit.iti apreciez curajul si traieste clipa.
andreaandrea
Postat pe 10 Mai 2009 16:32
cine esti tu sa-ti permiti sa spui ca sunt superficiala?
eu nu te-am jignit.
mirelucki
Postat pe 10 Mai 2009 16:58
ti-am urmarit comentariile .
nu faci decat sa jignesti pe toata lumea.
RUSINE!
mirelucki
Postat pe 10 Mai 2009 17:02
De la: 9119, la data 2008-01-21 19:50:02ce este de facut atunci cand esti indragostita de un barbat casatorit dar nu mai esti foarte tanara? ce este de facut daca el iti raspunde iubirii cu o mare intensitate, te simti fericita, implinita, traiesti o poveste incredibil de frumoasa, dar toate acestea trebuiesc ascunse cu grija pentru a nu rani sotia care-si astepata increzatoare sotul acasa?



Draga mea, daca sotia isi asteapta increzatoare sotul acasa, iar voi, care chipurile va iubiti, trebuie sa va ascundeti, unde mai e fericirea? Daca te-ar fi iubit cu intensitate, cum spui, de ce se mai duce acasa la sotie? De ce nu isi face un viitor cu tine... Sa fii tu cea care il asteapta acasa... E discutabil subiectul, nu cunosc povestea, normal, dar nu inteleg de ce se mai supune unei conventii sociale, daca el te iubeste pe tine... Nu te blamez, caci a iubi, e cel mai frumos lucru, dar deschide ochii, poate adevarul nu este asa cum ti-l deseneaza el, in culori pastelate...
Kathhy
Postat pe 10 Mai 2009 17:08
Nu amanta sau amantul sunt cei care desfac o familie, sau o imping la divort, ci problemele care apar in cadrul cuplului.Persoanele respective, nu sunt decat solutiile acestor probleme nerezolvate satisfacator.
kudika023770
Postat pe 10 Mai 2009 17:13
parerea mea: toata lumea o face, mai devreme sau mai tarziu...
iar cei care nu inseala gandesc...chiar prea mult...

Postat pe 10 Mai 2009 17:16
barbati dupa 40-50 inseala .pote dor tu iubesti in relatia asta?!
roz5blue6lila7
Postat pe 10 Mai 2009 17:51
In loc sa imi urmaresti comentariile mai bine ti-ai revizui sstemul de valori, si nu ai felicita pe nimeni pt. face ce faci tu. dimpotriva, ai incerca sa inveti pe cineva sa nu faca nimic din ceea ca sustii sus si tare ca e bine,si o mai si feliciti.Rusine nu are de ce sa imi fie, mai ales cand complimentul vine de la cineva ca tine, de la care nu am ce invata. Va vanii o vreme cand singurica te vei vaita pe forum ca cineva se baga in viata ta, si vei dorii sa fii sustinuta.,atunci sa te vedem.Am dreptul la opinie ca si tine , cu deosebirea ca nu pot sustine opinia celor ca tine , care nu cred in nimic, decat in ce nu e al lor.pt. mirelucki. Ps.gandeste-te-te mai bine, uita-te mai bine in interiorul tau si vei vedea , ca nimic din ce crezi tu nu e adevarat., totul e un surogat, in care crezi cu tarie, inmpingandu-i si pe altii sa creada in NIMIC.
kudika022141
Postat pe 10 Mai 2009 20:39
apropo, draga mirelucki, nu te=a jignit nimeni , singura te jignesti, prin ceea ce scrii,
kudika022141
Postat pe 10 Mai 2009 20:44
de ce daca nu este cineva de acord cu ceea ce fac , cele ca tne , gata , va simtiti ofensate.


kudika022141
Postat pe 10 Mai 2009 21:14
DRAGELE MELE,NU VA AMAGITI.LUMEA E PLINA DE RAUTATE.FITI VOI INSIVA SI URMATI CHEMAREA INIMII.VA PUP
kudika018999
Postat pe 10 Mai 2009 21:58
ia nu o mai blamati atat, ca nu stiti cand vi se poate intampla. probabil ati fost deja inselate, de aceea o condamnati atat. nu stiu de ce nu va cautati si voi un tip in loc sa o bateti la cap
crisss31
Postat pe 10 Mai 2009 23:04
vb aiurea si chiar te crezi grozavã de judeci pe toata lumea - ori nu te-a iubit nimeni, ori mai degrabã cântã invidia în tine. decât sã gândeºti, mai bine faci-pt tiãa care a scris-ruºine,nu mai are rost sa continui
crisss31
Postat pe 10 Mai 2009 23:10
Dragele mele, faptul nu sunteti de acord in ce priveste barbatii si respectiv amantele sau amantii, mi se pare normal.Dar sa va certati intre voi, devine de-a dreptul neobisnuit si hilar.Reveniti-va, pentru Dumnezeu.
kudika023770
Postat pe 11 Mai 2009 08:28
De la: mirelucki, la data 2009-05-10 07:57:38Inima are taine pe care nici o ratiune nu le patrunde!
Totul sta in voia inimii, pe care nici oamenii, nici cerul, nici chiar propiriile noastre interese nu o pot schimba vreodata.

da, ce sa zic....sa ne traim viata plutind in deriva....dupa fericiri aiuristice dictate de instincte.....inima si dragostea vin din ratiune! dragostea vine de la creier, nu de la inima Madam Bovary si-a meritat soarta! nu avea nici un pic de minte!!!!fara suparare.....poate parea dur, dar e realist. chiar daca IUBIM, ca sa zic asa, persoane nepotrivite, trebuie sa avem taria de a spuneNU! de asta sunt creierul si mintea date omului, numai ca unii nu le folosesc, in numele iubirii supreme....da....sigur....RESPECTA-TE PE TINE INSUTI, CACI DEMNITATEA PROPRIE E MAI IMPORTANTA!parerea mea.
mkdisk
Postat pe 11 Mai 2009 09:22
sigur ca depinde si de fiecare caz in particular. dar asta e reactia mea la tot felul de topicuri de pe aici, in care tot felul de oameni se gandesc numai cum sa minta, sa insele, sa isi satisfaca egoismul si vanitatea mai bine....totul in numele IUBIRII!!!!!
mkdisk
Postat pe 11 Mai 2009 09:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
il iubesc dar stiu ca este duplicitar... 35 De la: iubyta_D 9 Iunie 2013 16:24
a insela 24 De la: gb_byenkutza 7 Iunie 2010 18:58
ce sa fac? 14 De la: denis_roxana 18 Februarie 2011 20:02
Soție înșelatã 21 De la: kudika_998124 9 Ianuarie 2016 23:27
amanta 31 De la: schedis 3 Iulie 2013 12:14