Setari Cookie-uri

VA ESTE FRICA DE MOARTE?

CU O MOARTE TOTI SUNTEM DATORI.....nu are nici un sens sa ne sperie chestia asta.........asta e..pana urma toti murim....pe sarite..nu pe rand cum am venit pe lume...............................................................P.S:nu-i tot una leu sa mori sau cane-nlantuit.......
butterly
Postat pe 11 Septembrie 2008 14:45
Nu vreau sa mor...da' pe moarte o cam doare undeva daca vreau sa mor sau nu
Shobby
Postat pe 11 Septembrie 2008 14:51
De la: Shobby, la data 2008-09-11 14:51:37Nu vreau sa mor...da' pe moarte o cam doare undeva daca vreau sa mor sau nu
.........asta o fost tare
butterly
Postat pe 11 Septembrie 2008 14:55
trebuie neaparat sa fac rost de numarul lu' dumnezeu sa am o discutie serioasa cu el, ca nu nu sunt de acord cu muritul asta
Las' sa nu mai murim atat!
Shobby
Postat pe 11 Septembrie 2008 15:07
mori o data, nu de mai multe ori!!

Postat pe 11 Septembrie 2008 15:22
o data, de doua ori de cate ori o fi... eu nu vreau sa ma duc ... REFUZ
Shobby
Postat pe 11 Septembrie 2008 15:27
pana cand se va descoprii elixiru' tineretii fara riduri si vietii nemuritoare, toti vom trece prin procesu' de putrefactie!

Postat pe 11 Septembrie 2008 15:39
Eu o sa cer sa ma impaieze dupa moarte, macar nu putrezesc

Shobby
Postat pe 11 Septembrie 2008 15:42
si vrei expusa la muzeu' antipa!?

Postat pe 11 Septembrie 2008 15:49

macar ajung celebra
putrezita in sicriu nu ma mai vede nimeni!
Shobby
Postat pe 11 Septembrie 2008 15:52
las' ca-ti comanzi d-ala de sticla :P

Postat pe 11 Septembrie 2008 15:55
pai asa sa ma puna in formol printr-un acvariu ceva
Shobby
Postat pe 11 Septembrie 2008 15:57
pai cand am sa mor o sa ma trimita aia din iad sau din rai inapoi pe pamant ca la cat de nebuna sunt eu o sa se sperie si o sa ma trimita pe pamant!!
Si acum serios asa cum ne-am nascut asa trebuie sa si murim!!o viata avem si pe aia tb sa o traim din plin

Postat pe 11 Septembrie 2008 17:03
Refuz sa mor
Shobby
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:22
Si daca vrem si daca nu vrem tot o sa murim mai devreme sau mai tarziu tot ne i-a al de sus sau al de jos

Postat pe 12 Septembrie 2008 17:25
pai dap... o sa ne ia, dar pana atunci sa facem o petitie pt shobby k uite nu vrea sa moara! poate reushim ceva... o negociere ceva....

de stiut stiu k nu vrei sa mori shi refuzi categoric sa nmori, dear shobby, dar ti-e frica de moarte?
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 12 Septembrie 2008 17:42
Mori pt ca asa ti-a fost scris ori mori acum ori mai tarziu dar de murit tot mori!!Daca am fi tarit vesnic iti imaginezi ca numai aveam loc pe pamant pana acum cu totii!!

Postat pe 14 Septembrie 2008 11:32
De moarte nu pot spune ca mi-e frica pentru ca e ceva firesc.Insa imi e frica de o moarte in chinuri sau si mai mult de ce va fi dupa moarte...
despinarose
Postat pe 16 Septembrie 2008 02:02
Ce poate sa fie dupa moarte?Nu avem dc sa ne speriem?Ce e acolo nu stie nimeni!!

Postat pe 16 Septembrie 2008 16:41
buna....abia m-am inscris si eu pe kudika si am intrat pe forum...chiar mi se pare un subiect destul de interesant...adik poti filozofa pe subiectul acesta mult si bine...sincer mie mi-e frica de moarte pentru ca viata poate fi atat de frumoasa si a mea este pana acum...dar ma resemnez gandindu-ma ca orice inceput are si un sfarsit...si totodata se mai spune ca e atat de bine acolo unde ajungi dupa moarte si de aceea nimeni nu vine inapoi vorba din batrani:)
pufulik86
Postat pe 16 Septembrie 2008 20:58
Nici eu nu vreau sa moooor.. De moarte propriu zis nu mi-e frica, mi-e teama de modul in care as muri... daca e o moarte in somn, fara durere ar fi perfect.
Mai imi e teama sa nu fie o moarte clinica,... desi cam greu ca se face imbalsamare, iar daca sunt vie si nu ma pot misca atunci cand imi face imbalsamarea.. si mai naspa, dar daca nu mi se face si ma trezesc in sicriu sub pamant .... yach... naspa imagine.
Deci.. ideile mele sunt .. hmm
Mai departe.. daca nu exista viata dupa moarte? O sa raman foarte dezamagita, ca singurul lucru pt care m-as "bucura" ca am murit, ar fi ca nu as mai simti durere, foame, nu m-ar ai interesa de silueta ca as fi perfecta... poate in Rai.. dar daca nu e nimic din toate astea? Eu unde ma duc?????????
Deci.. m-am uitat la prea multe filme si am o imaginatie bogata...
sheeva
Postat pe 17 Septembrie 2008 11:47
parerea mea e ca pana murim.. mai avem...sau cine stie.....cand ne vine randu ne vine putem noi sa facem ce-om face....nu vedeti ca lumea e din ce in ce mai nebuna...se omoara oamenii pe capete.te ingrozesti.asa ca de ce sa ne stresam pentru ceva care nu stim cand vine...asa ca...pentru toata lumea "just enjoy this gift that is caled life"...
pufulik86
Postat pe 17 Septembrie 2008 17:26
dc sa ne gandim la moarte daca toti avem un chef asa nebun de viata.............bucurati-va de ea si ptr "d-na moarte" faceti-va griji mai tarziu..
butterly
Postat pe 18 Septembrie 2008 17:23
dc sa ne gandim la moarte daca toti avem un chef asa nebun de viata.............bucurati-va de ea si ptr "d-na moarte" faceti-va griji mai tarziu..
butterly
Postat pe 18 Septembrie 2008 17:23
nu mi-e frica de moartea naturala care trebuie sa vina de la sine, in schimb sunt ingrozita de inecuri, incendii si alte oribilitati din astea la care trebuie sa suferi pana te duci. oricum mai rau e daca chiar trebuie sa te confesezi cu ceea ce ai facut pe pamant ca asta inseamna ca toti o sa ajungem in iad......sau nu..daca se uita la sufletul omului nu numai la greseli...ca doar din greseli suntem facuti..nu?
mmodellino
Postat pe 25 Septembrie 2008 12:58
De la: alayna1, la data 2008-09-25 12:58:03nu mi-e frica de moartea naturala care trebuie sa vina de la sine, in schimb sunt ingrozita de inecuri, incendii si alte oribilitati din astea la care trebuie sa suferi pana te duci. oricum mai rau e daca chiar trebuie sa te confesezi cu ceea ce ai facut pe pamant ca asta inseamna ca toti o sa ajungem in iad......sau nu..daca se uita la sufletul omului nu numai la greseli...ca doar din greseli suntem facuti..nu? si pana una alta BUCURATI-VA DE VIATA
mmodellino
Postat pe 25 Septembrie 2008 12:58
fiecare cu ce crede... daca raanem sau nu dezamagiti, asta este....oricum o sa fim morti :P
intr-un fel imi este ...
morticia_adams
Postat pe 28 Septembrie 2008 10:08
De la: wolfy, la data 2008-05-20 12:10:12Mie imi este frica de moarte si probabil ca orice om normal gandeste asa.

inseamna k eu nu sunt un om normal :-s :-w ...mie nu-mi e frica de moarte ...maine dc mor nu imi pare rau de nik...ori mai devreme ori mai tarziu e inevitabil ...odata si o data fiecare tre sa si moara k deaia se naste :d
iancu
Postat pe 31 Octombrie 2008 11:35
nu mie frica de moarte.am trecut printr-un accident nasol(era sa-mi fie facuta coliva)m-am trezit dupa 4 zile la spital si credetima ca nu am vz nici o luminitza alba si alte aberatii care se spun,iar chestia cu judecata de apoi sau viatza de dupa fratilor nu a vn nimeni inapoi de acolo sa zica cum este iar ceea ce se spune ca ar fi ...bla bla pe acolo mi-se par niste prosti.nimeni nu stie cum este o data murim nu de mai multe ori asa ca LIVE STRONG atat cat mai avem
ETE_EU
Postat pe 3 Noiembrie 2008 14:54
"I am not afraid of death. I just ... don't want to be there when it happens..."
Frica de moarte e cauzata datorita fricii de a trece in neant,in necunoscut de a lasa in urma tot ce este famliar,drag..bla,bla...
A doua cauza e legata de chinurile ,durerea pricinuite de moarte...dar cine stie poate nu doare deloc.Cred ca instictul de conservare are si el un rol important.
Poate ca a muri neimpacat poate genera o stare de teama,asa ca e bine sa spuneti tot ce spus si sa faceti ce e de facut...cu cat mai putine regrete cu atat mai usoara trecerea.Moartea e inevitabila si de cele mai multe ori incerta ca data.Nu cred ca exista altceva dupa moarte e doar ultima etapa fireasca dintr-un ciclu biologic.


samsonics
Postat pe 8 Noiembrie 2008 01:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac ? 3 De la: kudika_956500 26 Februarie 2014 18:45
Pisica British Shortahir ! 2 De la: iulia069834 16 Octombrie 2009 17:37
geox :) 8 De la: George_Geo_1 11 Iulie 2013 09:43
loc munca fete Grecia 21 De la: kudika_952135 19 Ianuarie 2014 10:10
Ce stiti despre masterul la distanta? 3 De la: kudika_979116 10 Ianuarie 2015 11:19