Setari Cookie-uri

VA ESTE FRICA DE MOARTE?

brrr!! nu vreau sa aud de asa ceva!!

Postat pe 8 Noiembrie 2008 04:12
asa ziceam si eu: nu mi-e frica de moarte!!!
pana cand mi s-a intamplat ceva si atunci mi-am dat seama ca mi-e frica de moarte-poate nu te moarte in sine, cat de faptul ca te napadeste un sentiment de neputinta, de regret cum ca nu ai facut suficient in viata, nu ti-ai atins scopul, mai ai asa multe de facut...
e nasol rau sentimentul..
daca vrei sa nu-ti fie frica de moarte, nu te gandi la ea si incearca sa-ti traiesti viata cat mai intens si sa te bucuri si de cele mai mici bucurii!!!
va pup
marinela23_1984
Postat pe 18 Noiembrie 2008 11:55
daca este vorba de o moarte nasoala, grea, da..mi-e frica. Daca este vorba de o moarte fulgeratoare, sa nu simt mare lucru...asta e. Am citit pe un site religios niste chestii referitoare la momentele inainte sa mori, cand vine un inger si un drac, ceva de genul asta...doamne fereste...daca este sa vad asa ceva, pai mi-e frica demor, fac pe mine de frica

Postat pe 18 Noiembrie 2008 11:58
mie una nu imi este frica de moarte ... mai degraba imi e frica de felul in care se moare..nu stiu...nu as vrea s simt prea tare...
Imi e frica de o moarte violenta si chinuita, imi e frica de o batranete lunga in care sa fiu o povara pentru viitorii mei copii, nepoti....
adutu01
Postat pe 18 Noiembrie 2008 12:54
mie nu mi-e frica de moarte......asa e dat sa se intample......dar as vrea sa nu mor chinuita......sa fie moarte spontana......toti ajungem pe calea asta......mai devreme sau mai tarziu..........doar asteptam momentul......dar ....pana atunci sa ne traim viata......ca e frumoasa.....

Postat pe 18 Noiembrie 2008 13:45
so, triasca infarctul ! ca tot vrem o moarte rapida

Postat pe 18 Noiembrie 2008 13:48
De la: , la data 2008-09-11 17:03:40pai cand am sa mor o sa ma trimita aia din iad sau din rai inapoi pe pamant ca la cat de nebuna sunt eu o sa se sperie si o sa ma trimita pe pamant!!
Si acum serios asa cum ne-am nascut asa trebuie sa si murim!!o viata avem si pe aia tb sa o traim din plin

---------------------------------------------------------------------
mi-a spus mama ca asa zicea strabunicu'- ca o sa inghete iadul, daca ajunge el acolo si o sa se debaraseze aia de el..........
de intors nu s-a intors, dar nici n-a putrezit in 40 de ani.
Acum 2 ani, cand a murit strabunica, omul era inca bine mersi.
Am intrebat-o pe mama cum naiba-i posibil sa nu putrezeasca, si ghiciti ce am aflat ? A murit in spital si l-au impaiat aia dupa ce
i-au scos organele, si cum toata viata lui a chefuit strajnic, putem spune ca alcoolul a avut o contributie majora.
Iata o reteta verificata, pentru domisoara care vroia sa nu putrezeasca.
si ca sa nu
, mi-e frica de modul in care ar alege moartea sa ma ia cu ea, si unicul meu regret ar fi acela, ca distractia va continua fara mine, iar eu as cadea in uitare...........
MARTHE
Postat pe 19 Noiembrie 2008 14:04
mie mi-e frica de moarte,ma ingrozesc cand ma gandesc la asta,sau mai ales sa ma gandesc ca persoanelor apropiate li s-ar putea intapla ceva rau nici nu vreau sa ma mai gandesc!!!

Postat pe 19 Noiembrie 2008 14:13
nu, atunci se termina aventura aici.

Postat pe 27 Noiembrie 2008 17:23
Sincer cred ca tuturor ne e frica de moarte, dar daca mor asta e, se termina viata dar sunt convinsa ca atunci cand ceva se termina incepe altceva e un fel de continuitate:)
yumy
Postat pe 27 Noiembrie 2008 19:19
o profesoara de fizica..pasionata de acest subiect....si de evenimente paranormale..[puteri..vrajitorii..si co....spunea ca moartea e cea mai dulce senzatie...am vrut sa o intreb daca ea chiar a incercat-o..insa mai bn m-am abtinut,,,ca dupa credea ca imi bat joc de ea...
butterly
Postat pe 29 Noiembrie 2008 10:57
imi este frica sa mor inainte de a face ce mi-am propus pt ca ar fi ca si cum as fi trait degeaba...mai imi este frica de moartea celor dragi de aia mi-e cel mai frica de fapt,,,iar despre moartea mea as prefera sa fie cand dorm si varsta mortii sa fie cat de cat acceptabila:) ...
cmz
Postat pe 29 Noiembrie 2008 21:34
Cel putin teoretic, odata ce te nasti...se presupune ca trebuie odata si-odata sa treci si-n nefiinta.Nimeni nu stie cum,cand si-n ce mod,(doar n-am facut nici unul din noi contract ) .Nu vad de ce m-as teme...e un lucru ce se intampla tuturor,mai devreme sau mai tarziu,de vrem sau nu,de ne place de nu(preferam sa ne gandim deocamdata la nemurirea sufletului)...iar despre viata de apoi si reancarnare ehhee...aici sunt muuulte de spus,nu cred ca-i un subiect asa simplu.Dupa parerea mea nu se poate dezvolta pe Kudika.E mult prea vast.
magda_65
Postat pe 6 Decembrie 2008 22:10
Nu doresc sa comentez nimic,despre moarte si ce se intimpla dupa. Pentru o mai buna elucidare iti recomand sa citesti''Din Tainele Vietii si ale Uiversului'' de profesor Scarlat Demetrescu.
elenamanole_54
Postat pe 7 Decembrie 2008 00:52
Nu cred ca ar trebui sa ne fie frica, singurul lucru care as vrea sa`l fac inainte ar fi ca macar atunci sa reusesc sa`mi cer iertare fata de persoanele carora le`am gresit. Si chair daca as muri si n`as reusi sa fac ce mi`am propus,zis ca macar mi`am trait viata si nu regret nimic. Oricum as prefera o moarte fulgeratoare
FaKe_AnGeL
Postat pe 13 Decembrie 2008 20:39
in situatia in care ma aflu acum pot sa spunca mi-e frica, pentru ca nimic nu e sigur azi traim maine nu mai suntem omul pe pamant e ca o floare batuta de vant, murim cate putin in fiecare zi si nu ne dam seama, dar scriem vise in cartea vietii pe care le luam cu noi:)
visele sunt singurele care ne tin pe picioare:)
yumy
Postat pe 13 Decembrie 2008 21:12
De la: rosemery, la data 2008-12-13 21:12:05in situatia in care ma aflu acum pot sa spunca mi-e frica, pentru ca nimic nu e sigur azi traim maine nu mai suntem omul pe pamant e ca o floare batuta de vant, murim cate putin in fiecare zi si nu ne dam seama, dar scriem vise in cartea vietii pe care le luam cu noi:)
visele sunt singurele care ne tin pe picioare:)

de ce spui: "....in situatia in care ma aflu acum..."?
mariannecosette
Postat pe 13 Decembrie 2008 21:31
Sa ma incadrez in acest subiect ...cred ca mai frica mi`ar fi ca o persoana f draga sa moara,decat sa mor yo
FaKe_AnGeL
Postat pe 13 Decembrie 2008 21:35
De la: mariannecosette, la data 2008-12-13 21:31:24
De la: rosemery, la data 2008-12-13 21:12:05in situatia in care ma aflu acum pot sa spunca mi-e frica, pentru ca nimic nu e sigur azi traim maine nu mai suntem omul pe pamant e ca o floare batuta de vant, murim cate putin in fiecare zi si nu ne dam seama, dar scriem vise in cartea vietii pe care le luam cu noi:)
visele sunt singurele care ne tin pe picioare:)

de ce spui: "....in situatia in care ma aflu acum..."?

pt ca sunt momente in viata knd iti dai seama ca viata pe pamant nu e eterna si oricand se poate termina daca nu lupti pt ea:)
yumy
Postat pe 13 Decembrie 2008 21:35
Nici un om nu pleaca in nefiinta pana cand nu-si indeplineste misiunea pentru care a fost creat.....in mod sigur toti ati avut momente de fericire cand ati gandit:'da-mi Doamne zile sa traiesc' sau momente negative cu gandul:'vreau sa se termine odata'...traiti fiecare clipa ca si cum ar fi ultima..nu numai fiecare persoana traieste in nesiguranta, chiar Terra este in nesiguranta. Iubiti si ganditi pozitiv...Craciun fericit si sa va bucurati de prieteni!
mariannecosette
Postat pe 13 Decembrie 2008 21:48
De la: mariannecosette, la data 2008-12-13 21:48:16Nici un om nu pleaca in nefiinta pana cand nu-si indeplineste misiunea pentru care a fost creat.....in mod sigur toti ati avut momente de fericire cand ati gandit:'da-mi Doamne zile sa traiesc' sau momente negative cu gandul:'vreau sa se termine odata'...traiti fiecare clipa ca si cum ar fi ultima..nu numai fiecare persoana traieste in nesiguranta, chiar Terra este in nesiguranta. Iubiti si ganditi pozitiv...Craciun fericit si sa va bucurati de prieteni!



ia dezvolta subiectu' terra!!

Postat pe 13 Decembrie 2008 22:03
cred ca atunci cind murim plecam in nefiinta si atit.fiecare e sortit pieirii de aia nici nu ma tem sa mor caci mai devreme sau mai tirziu oricine dintre noi v'a muri.ma tem sa nu moara o persoana apropiata mie.
aleera
Postat pe 13 Decembrie 2008 22:08
De la: aleera, la data 2008-12-13 22:08:29cred ca atunci cind murim plecam in nefiinta si atit.fiecare e sortit pieirii de aia nici nu ma tem sa mor caci mai devreme sau mai tirziu oricine dintre noi v'a muri.ma tem sa nu moara o persoana apropiata mie.



vii mai tarziu la mine , sa stam pe intuneric!?

Postat pe 13 Decembrie 2008 22:11
nu sunt asa de desteapta..
mariannecosette
Postat pe 13 Decembrie 2008 22:14
apropo de :'ia dezvolta subiectu'Terra'...
mariannecosette
Postat pe 13 Decembrie 2008 22:15
De la: geo32, la data 2008-12-13 22:11:14
De la: aleera, la data 2008-12-13 22:08:29cred ca atunci cind murim plecam in nefiinta si atit.fiecare e sortit pieirii de aia nici nu ma tem sa mor caci mai devreme sau mai tirziu oricine dintre noi v'a muri.ma tem sa nu moara o persoana apropiata mie.



vii mai tarziu la mine , sa stam pe intuneric!?



:)))) poate ca este din alta retea

Postat pe 13 Decembrie 2008 22:16
De la: mariannecosette, la data 2008-12-13 22:14:33nu sunt asa de desteapta..


ce treaba are una cu alta!?
spui ca terra este in nesiguranta. dezvolta o tzarica subiectu'.

Postat pe 13 Decembrie 2008 22:16
De la: rosemery, la data 2008-12-13 21:12:05in situatia in care ma aflu acum pot sa spunca mi-e frica, pentru ca nimic nu e sigur azi traim maine nu mai suntem omul pe pamant e ca o floare batuta de vant, murim cate putin in fiecare zi si nu ne dam seama, dar scriem vise in cartea vietii pe care le luam cu noi:)
visele sunt singurele care ne tin pe picioare:)



trandafiras, mai stii cand ai intrat tu pe forum, si te laudai ? :)) :D atunci te-am cam luat toti la misto, dar pana la urma ne-ai facut sa te iubim 1 asa ca eu una iti tin pumnii si iti doresc toate cele bune, sa te faci bine, sanatoasa !

Postat pe 13 Decembrie 2008 22:17
Foarte pe scurt: zambeste azi, maine va fi si mai rau...
Lucia1971
Postat pe 13 Decembrie 2008 22:18
si mai pe scurt!
zambeste rau!

Postat pe 13 Decembrie 2008 22:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Internetul locul unde fiecare isi poate crea alta personalitate 33 De la: diana1981 2 Septembrie 2009 20:15
TOPIC.........PT TOATA LUMEA 49 De la: dakina 13 Septembrie 2009 21:45
si mandria de a fii femeie unde e? 19 De la: diana1981 2 Septembrie 2009 20:09
"Pestisorul auriu" 48 De la: Diavolyta_ 3 Mai 2009 02:28
infricosator!!! ati avut experiente similare? 339 De la: tzvetociki 14 Octombrie 2015 02:06