Setari Cookie-uri

de luni 23 06 08

1. Noi suntem oameni simpli !
2. Cateodata nu ma gandesc la tine... si asta nu este rau; obisnuieste-te te rog cu asta; nu ma intreba te rog la ce ma gandesc, intreaba-ma doar daca esti dispusa sa vorbim despre politica, filozofie, economie, fotbal, bautura, sex sau masini.
3. Nu are rost sa ma intrebi la ce ma gandesc. 96,5% din timp barbatii se gandesc la sex; nu, nu suntem obsedati, este pur si simplu ceea ce ne face cel mai mult placere.
4. Daca te rog sa-mi dai painea, nu doresc nimic altceva; nu este un repros ca painea nu s-ar afla deja pe masa; in exprimarea noastra nu se ascund nici reprosuri, nici aluzii subtile. Da, suntem doar niste oameni simpli.
5. Daca doresti ceva este suficient sa formulezi intrebarea; noi nu intelegem intrebari cu aluzii subtile si indirecte; deci intrebarile indirecte nu dau rezultatul scontat, chiar si cele evidente; spune te rog exact ceea ce doresti.
6. Daca pui o intrebare la care nu astepti raspuns, nu te mira ca vine un raspuns la care nu te asteptai.
7. A face cumparaturi nu face nimanui placere si eu n-o sa gasesc niciodata placere in asta, exceptand cazul cand alegerea o fac eu.
8. Cand mergem undeva in vizita, indiferent ce haine porti, iti stau minunat... o jur !
9. Daca crezi ca esti grasa, probabil asa si este. Nu ma intreba pe mine, o sa refuz categoric sa dau vreun raspuns.
10. Vineri, sambata, duminica inseamna: multa mancare, prieteni, fotbal la televizor, bere si maniere proaste; este ca fluxul si refluxul sau ca ciclul vostru, este inevitabil.
11. Ai destule rochii, bluze, fuste si pantofi, daca plangi in fata magazinului inseamna ca ma santajezi... sa ma aduci in pragul ruinii nu este nicidecum o dovada de dragoste.
12. Majoritatea barbatilor nu au decat 3 perechi de pantofi. Cum poate sa-ti vina idea ca as putea avea habar, care din cele 30 de perechi de pantofi ale tale iti stau mai bine sau se asorteaza cu noua rochie.
13. Raspunsuri simple ca: DA sau NU sunt absolut suficiente indiferent de cat de lunga sau complicata a fost intrebarea.
14. Cand ai o problema roaga-ma sa ti-o rezolv si atat; nu ma ruga sa te compatimesc asa cum o fac prietenele tale.
15. Dureri de cap sau migrene care dureaza 4 saptamani, nu mai sunt dureri de cap sau migrene. Du-te la doctor.
16. Daca spun ceva ce poate fi interpretat in doua feluri si unul din ele te nelinisteste sau te face nefericita, cu siguranta ma refeream la celalalt.
17. Berea ne place asa cum va plac voua gentile; voi nu intelegeti de ce si nici noi.
18. Daca te intreb "Ce ai?" si tu imi raspunzi "Nimic!", te voi crede si ma voi comporta asa ca si cum totul ar fi in cea mai perfecta ordine.
19. Nu ma intreba: "Ma iubesti?" Poti fi sigura ca daca n-ar fi asa, nu as fi cu tine.
20. Noi suntem cu adevarat oameni simpli. Va rog sa impartiti acest "Manifest" la cat mai multe femei, pentru ca in sfarsit acestea sa ne inteleaga o data pentru totdeauna!
marconi_rupa
Postat pe 23 Iunie 2008 12:17
Super scris...parca il si vad pe sotul meu....wow ai pus punctul pe I.Acuma am inteles de ce ii place berea si de azi innainte nu mai comentez nimic....ii cumpar chiar eu o bere poate imi cumpara si el mie o geanta(nu ca nu ar face-o)
butterflylili
Postat pe 23 Iunie 2008 13:12
am si dat copy-paste sa trimit prin tara!
butterflylili
Postat pe 23 Iunie 2008 13:12
STUPID DE ADEVARAT!!!!!!!!!

Postat pe 23 Iunie 2008 13:15
Vineri, sambata, duminica inseamna: multa mancare, prieteni, fotbal la televizor, bere si maniere proaste; este ca fluxul si refluxul sau ca ciclul vostru, este inevitabil
Raspuns: de acord, iubitule si eu plec in oras, a, cand ai chef sa faci curatenie, sa calci hinele curate si sa le intinzi pe cele din masina de spalat, da-mi un bip ca vin sa te ajut!!!!!!Pa si distractie placuta!
monica_moni
Postat pe 23 Iunie 2008 14:09
si am uitat gandeste-te ce vrei sa mancam la cina, ca sa-ti spun ce sa comanzi la restaurant.
monica_moni
Postat pe 23 Iunie 2008 14:11
si mie imi place berea. dar imi plac si posetele. dk eu pot sa inteleg, el de ce n-ar putea?
xtalida
Postat pe 23 Iunie 2008 15:09
pt ca e barbat :D
amme22
Postat pe 23 Iunie 2008 15:23
:)) si daca e barbat are ceva in plus?

Postat pe 23 Iunie 2008 15:55
nuuu meeei e un om simplu..ufff o sa raspund cand ajung acasa la postul asta .ca merita
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Iunie 2008 15:57
pai are... 2 capuri
amme22
Postat pe 23 Iunie 2008 16:11
si cum ieri lumea asta s-a apucat de curatenie evident ca m-am enervat si am uita sa raspun...o sa raspund in seara asta ...cred
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Iunie 2008 17:18
:)) am mai citit regulile astea p undeva.
si am gasit si ceva pt barbati :

Cursuri pentru barbati

Curs special pentru barbati organizat de Ministerul Sanatatii in colaborare cu Ministerul Educatiei si Invatamantului

Tema: Dezvoltarea comportamentului si a functiunilor sexuale la barbatul modern.
Scop: Participantii vor fi confruntati cu o experienta fascinanta (dezvoltarea bunului simt)
Conditii: Vointa de a stapani propriile impulsuri (chiar daca se va dovedi a fi ceva greu)
Durata: 20-30 ani - 6 luni fiecare modul
31-40 ani - 3 luni fiecare modul
41-50 ani - 1,5 luni fiecare modul
51-90 ani - inutil sa mai urmeze cursul! Pentru ei e prea tarziu!

Cursul contine 4 module
Modulul I
1) Acceptarea soartei: pot atat cat pot! Restul e impotenta.
2) Cunoasterea locului de desfasurare a vietii: orice loc unde sunt tolerat.
3) Cum pastrez ordinea in dulap? (sub controlul EI)
4) Cum fac curat in casa in mai putin de 4 zile: notiuni elementare
5) Pastrarea limitelor: Cum, cand si pe cine injur.
6) Curs de electronica (toate categoriile): folosirea aspiratorului
7) Curs de indemanare: folosirea aragazului

Modulul II
1) Ecuatia cu o necunoscuta: Femeia
2) Exercitii de dinamica grupului: Ce trebuie sa fac cand NU stam in masina
3) Flirtul, ParteaI: Notiuni elementare
4) Flirtul, Partea II: Manevre
5) Provocarea: Cand si cum dezbrac o femeie (din priviri sau de haine)
6) Bucataria.Descriere completa
7) Notiuni elementare de anatomie: Punctul G exista! Cauta-l!
8) Adevaruri optice:identificarea culorilor gri, bej, kaki, lila, oranj, grena, turcuaz.
9) Curs special: Igiena personala nu e doar apanajul femeilor.
10) Ecuatia cu mai multe necunoscute: Nu intoarce capul dupa fiecare "fusta"
11) Curs de supravietuire I: Sa nu afle EA ca o insel
12) Curs de supravietuire II: Sa nu afle EA ca am vise erotice din care lipseste.
13) Curs de supravietuire III: Sa nu afle EA ca ma masturbez.
14) Curs de supravietuire IV: Sa nu afle EA!!… Nu conteaza ce, dar sa nu afle!

Modulul III
1) Notiuni elementare: Nici o cucerire… nu ma va putea ridica la nivelul barbatului ideal!
2) Vocabular I: Definitia expresiei "Te vreau!". Corectarea exercitiului "E gata…masa?"
3) Vocabular II: Definitia notiunii "Imediat".Nu e maine, nici pimaine…E ACUM!
4) Sociologie: A face dragoste nu este un sport ci o religie.
5) Drept cetatenesc si morala I: Discutiile femeilor despre barbati
6) Drept cetatenesc si morala II: A nu te ofensa nicicodata aceste discutii
7) Cum evit intrebarile inutile (de ex. "Mi-ai calcat camasa?", "Am facut putina burta, dar imi da prestanta, nu-i asa?")
8) Adevaruri zilnice: Si barbatii au migrene, exercitii in grup. Nu trebuie sa stie tot cartierul.
9) Adevaruri zilnice: Capacul de WC n-a fost inventat doar ca sa ai ce ridica!
10) Comportamentul la cumparaturi I: Cumpara ce trebuie, nu ce-ti vinde frumoasa vanzatoare.
11) Comportamentul la cumparaturi II: Si eu pot cara sacul cu cartofi.
12) De ce prietenii mei nu sunt bineveniti la meci? (pentru ca injura, scuipa seminte si varsa paharele)

Modulul IV
1) Telefonul: Cand o cauta un barbat, nu e (neaparat) amantul.
2) Chelia: Metamorfoza barbatului. Nu incerca s-o "acoperi" cu 3-4 fire rebele!
3) Terapie TV I: Si fara fotbal se poate trai!
4) Terapie TV II: Filmele cu ninja si kung-fu sant pura fictiune si nu realitate
5) Eu si corpul meu: Arat graznic si totusi insist "s-o fac" cu lumina aprinsa.
6) Oglinzile nu mint: Te accepta asa cum esti?…Aiurea!!
7) Curs practic de indemanare:O pereche de sosete inseamna doua sosete la fel.Incearca sa le porti impreuna!
buburuza22
Postat pe 10 Iulie 2008 14:59
multumesc ca ati avut rabdare sa cititi sa comentati
schimbati un pic termenii si veti gasi asemanari intre cele doua tabere
cei cu berea si cele cu posetele
suntem oameni si asta ne i-a toata viata
uneori nu stim sa apreciem omul de langa noi cu micile lui framantari
cu micile bucurii pe care le putem satisface doar cu o clipa de atentie
sa fim atenti cu cel de langa noi si vom castiga inzecit iubire si respect intelegere si masura lucrurilor pe masura a ceea ce oferim doar o secunda
marconi_rupa
Postat pe 14 Iulie 2008 01:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Defecte?Da ai! Le impartasesti?Hai s-o facem impreuna! 69 De la: IrisDenisse 21 Februarie 2014 12:23
Exista vampiri? 460 De la: 1 Martie 2015 23:56
Pisoi au nevoie de ajutor!! 9 De la: nicoleta1205 16 Iunie 2012 20:38
ascultarea telefoanelor... 14 De la: baiat_anonim 8 Septembrie 2009 22:44
cum sa faci bani usor.......pe criza 8 De la: mariachi 4 Septembrie 2011 12:37