Setari Cookie-uri

Faceti compromisuri pentru frumusete?

Sunteti dispusi/se sa faceti compromisuri si sacrificii pentru frumusetea dumneavoastra?

Postat pe 28 Iunie 2008 20:03
adica?
ce ar trebui sa facem?
angie11
Postat pe 30 Iunie 2008 23:14
Fiecare persoana, nu neaparat femeie, care se respecta si vrea sa atraga complimentele celor din jur face compromisuri pt frumusete. suntem mult prea preocupati de greutatea noastra, de felul in care ne sta parul sau se intinde fondul de ten pe fata. asa ca sacrificam mult timp in fata oglinzii, in saloane de infrumusetare sau la shopping numai pt a avea o parere mai buna despre noi.
buburuza22
Postat pe 1 Iulie 2008 12:57
Cand spun compromis ma refer,de exemplu,la o operatie estetica sau la oricare alte trucuri pt a arata frumoasa....ma gandesc ca unele femei fac anumite sacrificii ca sa arate asa cum isi doresc.oare merita? sau ar trebui sa lasam frumusetea naturala si plus cateva retusuri?

Postat pe 6 Iulie 2008 21:25
nu mi se pare ca o operatie estetica este un compromis.. Cine alege aceasta cale este pt ca asa isi doreste, iar in momentul in care iti doresti acel lucru, nu mai poate fi numit compromis. Compromisuri fac eu, cand stau si ma uit lung la o prajitura dar decid sa mananc un mar, in schimb :).

Postat pe 6 Iulie 2008 22:21
Din punctul meu de vedere,orice femeie trebuie sa faca anumite sacrificii pentru a arata bine.E prea mult spus compromisuri.E placut sa fii admirata de cei din jur.E extraordinar daca tu te ingrijesti si pentru ceilalti dar in mod special,pentru tine.Eu as face orice pentru a arata bine mereu.
sophiaelena
Postat pe 23 Iulie 2008 15:27
operatii estetice nu as face dar daca nu-mi place ceva la mine cu siguranta as schimba. mentalitatea cu mama natura e veche si...fie vb intre noi fetele ca daca-s urata si pot schimba asta prin ...x metode de ce sa nu o fac? in prezent sunt f multumita de mine doar buzele le-as mai mari putin dar nu am timp pt asta asa ca...voi ramane cum sunt.
kattuka
Postat pe 12 August 2008 09:23
compromis..nu inseamna neaparat operatii estetice ci si acordarea unui timp mult mai mare pt frumusetea ta in saloane..,masti,liftinguri...etc. DA,femeia care se respecta si at cand se uita in oglinda e multumita de ea,de aspectul ei face aceste mici sacrificii. cel putin eu...nu pot iesi pe strada neingrijita..e de ajus inainte sa iesim pe usa sa ne dam putin cu o crema de fata, fard de obraz,un glos ne aranjam putin parul,parfum si...suntem gata de plimbare. NU e nevoie de ceva sofisticat pt a arata bine trebuie doar sa ne retusam putin...parerea mea
kattuka
Postat pe 12 August 2008 09:30
operatii estetice nu as face poate decat o operatie de ridicare a sanilor dupa o anumita varsta care sa ma faca sa ma simt bine dar mereu ma ingrijesc si nu pot spune ca fac sacrificii si compromisuri pt asta si nu as face niciodata...frumusetea este primul dar pe care natura ni-l ,primul pe care ni-l ia asa ca sa o lasam doar pe mama natura sa isi faca treaba nu-i o solutie atat de buna

Postat pe 24 August 2008 18:20
a investi in tine,este in primul rand o afacere...

Postat pe 4 Septembrie 2008 14:06
Intotdeanuna se fac compromisuri pentru a fi frumoasa. Folosesc cuvantul compromis dar mi se pare mult prea mult spus.
Trebuie sa iti mentii o anumita greutate, tre sa petreci multe ore la cumparaturi si in saloanele de infrumusetare, tre sa frecventezi salile pentru fitness, trebuie sa faci masaje. Dar unele activitati enumerate mai sus sunt chiar f placute tre sa trecunoastem!!!!!!
dafffne
Postat pe 27 Septembrie 2008 00:38
Ca sa te simti bine in pielea ta faci orice compromis ,acuma k e mai mare sau mai mic depinde de persoana dar cu toatele ne place sa fim admirate k sa nu spun invidiate pt frumusetea noastra.lar obrazul frumos cu cheltuiala se tine
bestiuitza
Postat pe 27 Septembrie 2008 01:02
Buna fetelor.Postari noi pe www.hainutecool.blogspot.com....have a look and have fun..o zi buna sa aveti
_madalina_alexandra_
Postat pe 17 Noiembrie 2008 17:06
so ...pan la urma in ce ar trebui sa constea compromisurile?????
actiunile asupra corpului (din dotare) ca sa fie considerte compromisuri in scopul infrumusetarii....
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Noiembrie 2008 17:49
de ar mai scrie cate ceva cine a deschis topicul poate am intelege la ce se refera cand spune compromisuri?
dafffne
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:07
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 14:26
Un An Nou Fericit! La Multi Ani, tuturor!
Cassey_Tarot
Postat pe 1 Ianuarie 2009 17:41
Cum se zice frumusetea cere sacrificii..tre' sa ai o mare grija de cum arati deoarece asta spune multe despre o persoana ..in primul rind o faci pentru tine pentru a te simti tu bine apoi pentru cei din jur..intotdeauna tre' sa aratam bine caci looku' nostru e imaginea noastra..
aleera
Postat pe 11 Ianuarie 2009 06:26
Eu am facut o singura data un compromis: - la singurul CARNAVAL la care am participat intr-o tabara scolara.
M-am facut TIGANCA si am luat si PREMIU. Am alergat toata tabara, am luat o pereche de pantaloni de pijama galbeni cu desen, f. largi, cu elastic si in talie si pe glezne, 3 fuste f. largi una mai lunga ca alta si le-am pus peste pantaloni, o pereche de papuci de plastic, o bluza pe care am incheiat-o stramb, m-am ciufulit si m-am machiat strident si am inceput sa calc stramb, sa dau din fund si sa strig: "Cingo beetii, cingoo!" si "hai sa-ti ghicesc...etc!" Si am tot repetat. Si am luat premiul 2 , ca premiul 1 l-au luat fetele profesorului care conducea tabara si care s-au facut zane.
As vrea sa mai fac un compromis. Sa ma duc in America, sa ma imbrac in blugi, tricou, slapi, sa ma tund sport, sa ma bag in niste chestii f. imp. de studii si sa stau acolo si sambata si duminica pana la ore astronomice, oricat - si cateva sute de ani si sa nu mai am treaba cu frumusetea ca la moda, machiaje si altele etc de acest gen m-am specializat de cand m-am nascut si degeaba - ca nu s-a rezolvat nimic in ROMANIA.
ema_rice
Postat pe 12 Martie 2009 20:48
Orice femeie face compromisuri, daca asa trebuie sa le numim. Se numeste compromis pentru ca trebuie sa scoatem bani din buzunar? Se poate.
Voi merge mereu la o coafeza buna, la o cosmeticiana( o data la 2 luni) si la tratamente corporale. Nu foarte costisitoare.
Maria_H_
Postat pe 20 Martie 2009 14:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Melodii 48 De la: Matzza 4 Iunie 2012 23:23
de la om ... la om ... 5 De la: mafia_nrr1 4 Noiembrie 2008 23:07
Vand studio profesional manichiura 2 De la: Pudika416607 7 Septembrie 2011 14:46
Magazin virtual Oriflame 1 De la: sweet_mihaela 21 Martie 2011 22:12
perdele 2 De la: _oktober_ 25 Noiembrie 2009 16:36