Setari Cookie-uri

cat de curata este apa de la robinet?

De la: ankutza20, la data 2008-07-13 14:49:08Prima asociere la cuvantul apa este curatenia, claritatea si izvor de apa. Calitatea apei reprezinta o problema serioasa pentru cetatenii multor state. Se pune inevitabila inrebarea: in ce masura este apa aceia curata si sanatoasa? Rezolvarea acestei probleme este: Hemel WaterDrop – unic, simplu si eficace!
Mini-filtrul de apa WaterDrop cu success purifica apa de nisip, calcar, mal, rugina, substante organice…. Termenul de folosire depinde inainte de toate de starea retelei de apa, cantitatea de apa trecuta prin sita si calitatii apei. Nu exista secrete – totul este vizibil in orice clipa asa ca veti sti singuri cand trebuie schimbata sita cristalina.
Folosirea acestui filtru nu exclude folosirea altor filter de apa! Dinpotriva, efectele se completeaza.
WaterDrop este absolut fara concurenta pe piata, potrivit pentru toate gospodariile si folosirea in masa.
WaterDrop are pretul accesibil pentru oricine.
WaterDrop este unic, ecologic perfect, un produs de inalta calitate pentru filtrarea apei.
WaterDrop nu are secrete – totul este vizibil in orice clipa!
WaterDrop pastreaza sanatatea dvs!
Descriere – caracteristici de baza:

- minifiltru mecanic de apa
- se foloseste pentru purificarea apei din retea de toate impuritatile
- functionare silentioasa
- nu stropeste, nu tasneste
- se monteaza simplu si usor
- folosire multipla
- ecologic este perfect
- are spectru larg de folosire





- Tu folosesti acel filtru?
- Il ai la tine acasa?
- Daca nu il ai ... atunci e clar ...
- Daca il ai ... intrebarea este daca vrei ce-i mai bun sau doar asa ... sa fie acolo un filtru oarecare ...
- Chiar crezi ca este cel mai bun? ...
- Cate ai verificat pana ai ajuns la concluzia asta?
- Cum le-ai verificat?
- De ce foruri este certificat?
- Daca tot esti constienta ca un filtru este bun ... necesar ... si tot tii la sanatatea ta, de ce nu ai folosi pe cel mai bun?
supermiki
Postat pe 31 Iulie 2008 23:08
Sunt de acord cu Miki chiar o folosesti sau vrei sa-ti faci doar reclama si eu stiu un filtru super ecologic filtreaza 99,99% din bacterii etc.dar nu vreau sa fac recl;ama.Acel filtru de care ai scris nu este chiar asa de bun precum se face publicitate a fost reclama la televizor si au fraieit chiar si pe cineva cunoscut de al meu sunt doar povesti.

Postat pe 1 August 2008 15:01
Daca eu o cumpar si nu sunt multumita mi se returneaza banii care am dat pe acest filtru?Pe care o stiu eu si o si am in propriu magazin daca nu esti multumita de calitate sau orice altceva si trimiti inapoi ti se returneaza toti banii.Am testat si chiar asa este insa nu are sa ne contrazicem insa ce ma deranjeaza ca sunt oameni care profita de naivitatea unor persoane si le inseala cu tot felu de minciuni.Sti parerea mea este ca daca nu poti face un bine cuiva nu fa nici rau,nu profita pt.ca nu este deloc frumos tia ti-ar convenii sa-ti vand ceva si cand primesti sa nu fi multumit de acel produs?Gandestete un pic nu totu se rezuma pe bani

Postat pe 1 August 2008 15:08
nU AM VRUT SA TE JIGNESC DAR VORBIM DE ACEEASI PRODUS SI SA FACUT PUBLICITATE LA W .D LA TELEVIZOR SI HAI SA FIM SERIOSI NU ARE ROST SA FRAIERIM OAMENII DACA ESTE CHIAR ASA BUN DE CE ARE NEVOIE DE PUBLICITATE PE NETT?dE EXEMPLU PRODUSELE CU CARE MA OCUP EU SUNT NR.1 IN TOATA LUMEA SI NU ARE NEVOIE DELOC DE PUB.DEOARECE SE VAND SINGURE AI AUZIT DE ESPRING?ASTAESTE NR.1

Postat pe 1 August 2008 18:39
este un sistem MLM asa?preturile sunt in euro inafara de acest WD pot sa-ti spun in amanuntit preturile la celelalte produse ca doar si la aceelea li sa facut publicitate la TV.

Postat pe 3 August 2008 16:54
sunt si cosmetice si vitamine si sistemul pt. ape etc.ba da vorbim de aceeasi produse poate ca acum sunt in roni dar la inceput erau in euro si eu am fost invitata odata la Hemel si cand mi-am zis parerea au fost cam socati asta a fost in urma cu vre-o doi ani cand am zis ca se face publicitate si la televizor au zis ca nu este asa dar apoi au recunoscut asa ca nu are rost sa mai vorbim despre asta asa ca fiecare face bani cum gandeste

Postat pe 8 August 2008 13:31
Hemel despre aceasta firma vorbesc eu si cred ca si tu i insa nu are rost sa continuam ceea ce ma deranjeaza este ca fraierest oamenii nu stiu cat de buna poate fi un filtru de apa care nu costa mai mult de 100 roni si deasupra si rugineste cam repede spor la fraierit oameni.

Postat pe 11 August 2008 13:54
dupa cat timp trebuie sa inlocuiesti sita respectiva.Banii se returneaza daca trimiti produsul inapoi in luna in curs .Eu am terminat acest subiect.O zi placuta

Postat pe 13 August 2008 18:53
Iti spun eu ca sunt studenta la protectia mediului chiar daca iti cumperi acel produs apa ramane la fel pt ca cantitatea de clor, magneziu, calciu etc nu dispare de tot intradevar se reduce cantitatea

Postat pe 12 Septembrie 2008 09:36
Mai bea cineva apa de la robinet?

Si n-o fi atat de toxica incat sa nu-mi pot spala vasele linistita, fara sa-mi mai apara vreo ureche pe ici pe colo.
Kathara
Postat pe 2 Octombrie 2008 19:26
nu inteleg de ce sunteti chiar asa...nu puteti accepta o discutie ca atare?...care e problema daca vrea sa le faca cunoscute?!e vreuna?e vreuna daca e in sitem MLM sau PIRAMIDA?influenteaza asta cu ceva?si ce daca vrea sa le faca cunoscute sau chiar sa le vanda?voi nu ati face la fel in locul ei?cine e interesat poate sa o intrebe detalii cine nu, nu!dar faptul ca ne informeaza nu cred ca e un lucru rau.pana la urma e dreptul ei sa faca toatea astea pentru ca e un forum liber, de la care toata lumea are de castigat(cel putin informatie)!!!daca ei ii plac sau ea le vinde pana la urma e normal sa le faca reclama...eu spre exemplu nu stiam de ele si am luat informatia ca atare!
pana la urma e dreptul ei si ai putea sa il respecti.pana la urma nu e singura care face acest lucru.
nu te supara pe mine krisztina, dar cred ca ai exagerat putin.
sau ar trebuii sa vorbesc si eu de numarul unu in lume in nutritia si sanatate!si numai blablauri ci cu rezultate si ce vrei tu!cu certificate, cu cele mai mari clinici si laboratoare...dar cred ca e topicul fetei si trebuie respectat ca atare.sau nu-mi spune ca nu ai intalnit oameni care au facut acelasi lucru ca tine...se numesc idei preconcepute care la omul modern...ar cam trebuii sa dispara!chiar e recomandat sa fi deschis la cat mai multa informatie casa poti selecta ce e bine si ce e rau.dar omul are o problema mare!mai ales romanul:are o idee si despre ce nu cunoaste!
biancorossi
Postat pe 27 Octombrie 2008 11:06
cat despre a nu bea apa de la robinet e cam clara situatia...chiar nu e buna!apa plata pentru baut cat cuprinde!
biancorossi
Postat pe 27 Octombrie 2008 11:07
Am auzit de curand la tv ca nu toata apa plata este buna , caci nu se respecta nu stiu ce norme.Din cei care au vazut emisiunea imi poate spune cineva care nu este buna si care este?
alindor
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:42
Eu am rezolvat problema cu filtrarea apei cumparandu-mi cana cu filtru de apa BRITA si sunt foarte multumita,deoarece baietelul meu facea cam la 6-8 luni pietricele la rinichi si ajungeam o data pe an la spital...acum problema s-a rezolvat...nu fac publicitate acestei cani,am luat-o de la selgros,dar va impartasesc si voua pentru ca mi s-a parut foarte buna...in ceea ce priveste publicitatea celor care vand produse in sistem MLM, am avut ocazia sa fiu "agresata" de asemenea indivizi si credeti-ma nu mi-a convenit deloc! dar omul pentru a face bani e in stare de orice! asta e socieatea in care traim!
Subliniez ca nu am chef sa intru in polemici cu careva,asa ca nu va obositi sa-mi dati vreo replica ( voi cei care sunteti angrenati in vreun MLM)
yyoana_62
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:59
io nu stiu cine si de ce intreaba dak e curata apa, dar am raspunsul: DA!!! Sigur ca e curata apa de la robinet! N-are in ea decat clor, calcar si multi microbi, cunoscuti si necunoscuti. Din rubrica STIATI CA... exista apa plata naturala ce e de fapt extrasa si imbuteliata de sub Bucuresti, de langa Chitila ??? Problema nu e de unde provine apa, ci ca pe eticheta scrie vreun nu stiu ce super izvor de munte... Solutie: apa de izvor real, de mare adancime, fierberea celei de robinet, folosirea unui filtru...
ebo
Postat pe 10 Februarie 2009 21:11
Mda... eu zic ca zilnic inghitim sau intram in contact cu mult mai multe milioane de microbi , substante toxice etc decat inghitim consumand apa de la robinet
Asa ca de ce sa facem tam-tam cu apa de la robinet (care intradevar nu e sanatoasa) si sa promovam apa imbuteliata in ambalaje plastice la fel de toxice care in drumul ei spre acel PET trece prin zeci de masinarii purtatoare de microbi
_dulcik_
Postat pe 15 Februarie 2009 22:21
si eu am acest filtru si este adevarat, e f bun, intr-o saptamana s-a colorat filtrul in maroniu
maria1989
Postat pe 15 Februarie 2009 22:23
NEXT
scorpyoW
Postat pe 21 Iunie 2009 00:37
nu stiu daca e bun sau nu filtrul ala, dar stiu ca apa de la robinet numai curata nu-i. are un miros si un gust destul de naspa, mie mi se face putin rau daca o beau...prefer sa beau apa plata. aaaaa...si acum mi-am amintit ca vazusem mai demult o poza cu ce se gaseste intr-o statie de epurare....si erau munai mizerii...sticle, pungi, chiar si niste papuci vechi :))....asa ca nu, eu beau apa de la robinet...
ralukutya
Postat pe 21 Iunie 2009 11:27
Daca fierbi apa , nu mor bacteriile din ea? Pina se raceste se depun inpuritatile iar calciu se lipeste pe oala. Nu-i mai sigur?
machiajtatuaj
Postat pe 21 Iunie 2009 11:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help, help ! 1 De la: Hefe_s_back 14 Mai 2009 11:07
ma poate cineva ajuta in legatura cu inscrierea la un master in psihologie? 2 De la: dandanaua_reloaded 3 Iulie 2009 21:58
Caut colega apartament - Dorobanti 2 De la: scorpyoW 21 Iunie 2009 00:42
TELEFON UD 1 De la: Alexandra04 9 Septembrie 2013 17:21
Dupa mine , potopul!!! 9 De la: arhanghel 15 Noiembrie 2009 21:08