Setari Cookie-uri

ce parere aveti de barbatii pesti?

familist convins,un suflet mare cu toate astea au vicii
nor_pufos
Postat pe 20 Decembrie 2008 16:02
De la: nor_pufos, la data 2008-12-20 16:02:06familist convins,un suflet mare cu toate astea au vicii


Aha, dar cine nu are vicii? Stii cum se spune ca suma viciilor este o constanta...
micabis
Postat pe 21 Decembrie 2008 19:16
Sunt cei mai MINCINOSI!
albastreaua
Postat pe 9 Ianuarie 2009 19:17
barbatul pesti este visator, egocentric si afemeiat dar partea buna este ca poate face o femeie sa se simta femeie, nu are doar o singura relatie decat atunci cand a decis ca vrea sa se casatoreasca. au o personalitate puternica si nu se lasa influentati dar sunt persoane care au o influenta destul de mare in raport cu ceilalti. eu am fost cu un barbat peste mai demult si a fost cel mai sexy barbat pe care l-am intalnit, cred ca si datorita "trofeelor" pe care le-a stans de-alungul timpului (avea o experienta destul de bogata cu femeile)....
clumy
Postat pe 26 Ianuarie 2009 11:58
Barbatul pesti este asa cum sunt eu, visator, iubitor, dornic sa cunosc noi persoane si asta nelimitandu-se doar la sex, noi vrem sa gasim ceva, urmarim ceva, nu prea stim ce, dar sunt sigur k este ceva cu adevarat maret, cautam dragostea absoluta, ne dedicam aproapelui, mai mult decat noua insine, suntem perversi in ceea ce priveste viata sexuala, fara vreun fel de retineri cand o facem, deosebit de intuitivi, stim cand cineva ne minte, stim cand cineva ne doreste, comunicarea noastra este mai mult telepatika, mai putin transmitem ce simtim prin cuvinte, putem fi foarte periculosi si asta pt k putem adopta oricand o alta personalitate, o alta masca, insa, toate ca toate, in adancul sufletului nostru suntem cei mai iubitori, cei mai sensibili, simtim foarte repede durerea celui de langa noi si suntem in stare sa facem orice k sa-i fie bine, FERICIREA ALTUIA ESTE SI FERICIREA MEA! Un peste stie sa se faca iubit, placut, se adapteaza la orice situatie! Atentie insa, k sunt doi pesti, unul este pervers, rau, ce a apucat pe un drum gresit cel ce innoata spre vest, iar celalalt este bun, bland, iubitor, aproape de Dumnezeu, aproape de nevoile oamenilor, acesta innoata spre est! Aveti mare grija pe care vreti sa-l urmati! Iubitiva mult, indiferent carei zodii apartine-ti, dragostea invinge totul, credeti in ea, k exista!
remus2all
Postat pe 26 Ianuarie 2009 23:47
caracterul unui barbat este intr-o foarte mica masura influentat de semnul zodiacal sub care este nascut. cred ca fiecare barbat poate avea sentimente, poate fi tandru, intelegator si sincer :) chiar daca zodia sa este pesti sau nu.
perluta
Postat pe 27 Ianuarie 2009 00:51
Sunt total de acord cu tine, toti suntem influentati de semnul zodiacal sub care ne-am nascut, tocmai de aceea imi doresc sa cunosc persoane din toate semnele,in urma caruia sa fac comparatii, sa adaug, sa scad din bogatia fiecaruia! Nimeni nu este perfect, insa este bine totusi sa incercam sa fim, sa luam de la celalalt ce nu avem noi si sa i daruim lui ce i lipseste!
remus2all
Postat pe 27 Ianuarie 2009 01:06
eu sunt balanta si numa de pesti sunt inconjurata...spre exemplu prietenul meu si prietena mea cea mai buna e tot in zodia pesti!adevarul e k pestii sunt niste persoane ff dificile , prea comozi si nepasatori in schimb sunt si iubareti dar numai cu persoanele care merita acest lucru!dak ai dezamagit un peste nu mai ai scapare ....iesi de tot din viatza lui si nu mai intri in gratile lui niciodata:(
selecta
Postat pe 29 Ianuarie 2009 21:03
Daca se vb de barbati sunt persoane foarte afectuoase ,foarte iubitoare, cel mai mult iubesc frumosul (pictura,natura,fotografii, femeile cu adevarat frumoase,florile) dar ..... pot deveni foarte usor dependenti de un anume lucru, de o persoana, de o activitate.In momentul in care au pierdut acel lucru ,persoana etc e ca si cum lumea lor s-ar narui.
Repet asta se aplica doar la barbatii din zodia pestilor,femeile sunt diverse,opusul chiar as putea spune
The_me
Postat pe 29 Ianuarie 2009 21:03
Barbatii din zodia pestilor sunt mai toleranti dar femeie peste chiar nu trebuie sa o calci pe coada
The_me
Postat pe 29 Ianuarie 2009 21:05
iti multumesc ca esti de acord cu mine, remus4all ! oricum poti sa crezi in continuare ca esti special, atat ca si zodie cat si ca si om, pentru ca fiecare suntem speciali in felul nostru!
perluta
Postat pe 29 Ianuarie 2009 23:51
prietenul meu (ma gandesc sa il numesc ex pt ca am plecat la facultate in alta tara si nu cred in rel la distanta) e in zodia pesti. nu ii place sa vorbeasca prea mult sau sa exprime ceea ce simte; sunt cu el de aproape 2 ani si desi el considera ca stiu in timpul asta despre el cat nu stiu ai lui in 19 ani, eu tot simt ca mai e ceva...inca mai sunt intrebari fara raspuns (si aici nu ma refer la inselat sau tampenii de genul)
dar cum in toate cazurile sunt exceptii nu ma grabesc sa generalizez!
scumpi_k
Postat pe 4 Februarie 2009 02:22
Pestii-barbati sau femei- sunt f.buni/e amanti/e ; orgoliosi, tacuti dar nu prosti ,toleranti dar iarasi nu prosti, calitati speciale au acesti nativi ( pozitive si negative) dar daca ai calcat un peste pe coada ..... fugi daca mai ai timp. Din cite stiu sunt cea mai controversata zodie .... Oricum NU ORICINE POATE TINE UN /O PESTE/PESTEOAICA linga sine. CE_I INTERESEAZA CEL MAI MULT ? LUXUL, BANII, SEXUL NUMAI DE CEA MAI BUNA CALITATE, LIBERTATEA . va spune asta o pesteoaica . PAAAAAAAAAA ! Apropo 1 UN PESTE POATE OTRAVI SI UCIDE UN SCORPION INVERS NICIODATA. CU RABDARE SI CONSTANT .
nocturnalia
Postat pe 10 Februarie 2009 12:24
De la: perluta, la data 2009-01-27 00:51:26caracterul unui barbat este intr-o foarte mica masura influentat de semnul zodiacal sub care este nascut. cred ca fiecare barbat poate avea sentimente, poate fi tandru, intelegator si sincer :) chiar daca zodia sa este pesti sau nu.

eu sunt pesti......si cu toate astea cu racii nu m-am inteles niciodata.......doar cu scorpionii........ultima relatie mi-a oferit totul si mi-a luat totul.......a fost cu un scorpion......a fost razboi si pace, a fost tot ce-mi puteam dori intr-o viata, au fost 5 ani de vis......a fost dragoste cu adevarat si sex si tot ce va puteti imagina........si totul s-a terminat cind ea a murit intr-un accident de masina.......de atunci, de doi ani nu mai pot iubi.......abia acum pot spune ca mi-am revenit la viata desi inca o iubesc tot pe ea, si in fiecare femeie pe care am intilnit-o am cautat ceva din ea.....eu zic ca dragostea adevarata, sufletul pereche apare doar o data in viata, rareori apare si a doua oara......trebuie sa fii extrem de norocos sa intilnesti acea jumatate care sa te completeze si impreuna sa devii un intreg......asta nu inteleg multi dintre cei care se arunca intr-o relatie bazindu-se pe sex sau de dragul horoscopului sau "n" alte motive.........aveti grija de voi si ........dar ma rog, fiecare face ce vrea si cit il taie capul!!!
zuzuzuza
Postat pe 22 Februarie 2009 11:17
cunosc cativa si am aceeasi parere despre toti: o comoara la casa omului si o bijuterie de suflet. a, si sa nu uitam ca sunt extrem de spirituali.
ecce_cortex
Postat pe 4 Martie 2009 16:53
poate pestii sunt visatori, dar nu nepasatori, poate imprastiati uneori dar sunt niste suflete mari, fara de care noi ceilalti realisti si pesimisti, nu am avea decat nori si furtuna in viata noastra. Sotul meu, prietena cea mai buna si chiar copilul meu sunt in zodia pesti, dar asta nu conteaza asa mult ca prietenia si afectiunea care ne leaga. acest lucru nu ti-l gasesti in stele ci in relatia de zi cu zi si efortul facut impreuna. Nu mai fiti asa superstitiosi.
azalis
Postat pe 4 Martie 2009 16:59
hmm..eu cunosc unul.e sufletist,ii place sa ajute oamenii,nu bea,nu e violent,descurcaret dar pesimist din cale afara.mereu il roade ceva ,speculeaza,nonstop ii umbla mintea insa isi tine ideile pt el.in dragoste...off greu..chiar daca iubeste cu adevarat nu zice le tine pt el,e prea inchis.in pat?...nu prea...siiiii banii ii este pe primul loc.
gabi_kapa
Postat pe 6 Martie 2009 17:39
nu am cunoscut nici un barbat peste ... dar indiferent ce zodie ar fi tot barbat ramane
_dulcik_
Postat pe 13 Martie 2009 16:06
De la: marga_pisy, la data 2008-08-05 10:57:08Am citit parerile tuturor si vreau sa spun ca fanciulla83 are cea mai mare dreptate.Banuiesc ca a cunoscut destul de bine un barbat in zodia pesti.Spun asta pentru ca prietenul meu este in aceasta zodie si la descris foarte bine, dar totusi nu toti barbatii din z. pesti sunt la fel,tot ce se spune despre ei sunt doar generalitati.Dupa cum spune Valentina 23 ca se intelege bine cu un barbat in z. pesti,ea fiind fecioara, pot sa spun ca si eu sunt fecioara si ma inteleg f. bine cu prietenul meu(din z.pesti). Cine stie, poate femeia fecioara este destinata barbatului peste!



Zodiile Pesti si Fecioara se afla in relatie de complementaritate, cel din Pesti gaseste la cel din Fecioara ceea ce ii lipseste lui, si invers. Poate fi o relatie foarte buna si de durata.
milica_albulescu
Postat pe 13 Martie 2009 17:57
De la: gabriell82, la data 2008-07-27 19:31:17am vazut ca tot se pun astfel de intrebari... pun si eu una:D sa vad ce raspundeti ;;)



Pestii: sentimentali, visatori, misteriosi, intuitivi, sufletisti. Un pic cam nehotarati, cu tendinta de a amana. Se adapteaza usor. Datorita faptului ca reprezinta un semn dublu, "inoata" fie in sensul curentului, fie in contra curent, fara sa le pese de ceea ce spun altii. Ei fac asa cum simt. Predispusi la vicii. Zodia nasterii este intotdeauna completata de zodia Ascendentului, acesta fiind ca o haina pe care o imbraci si in care te infatisezi altora. De asemenea, personalitatea e data si de marcajele existente pe casele astrologice, altfel, ar insemna ca toti Pestii sa se comporte la fel.
milica_albulescu
Postat pe 13 Martie 2009 18:09
Niciodata sa nu generalizati cand vorbiti de zodia pesti! Dupa cum stiti, sau va puteti documenta si in marile predictii astrologice zice clar k fiecare peste este unic, deci nu poti gasi doi la fel! Este adevarat k au foarte multe lucruri in comun si bune si rele, calitati si defecte, probabil mai multe calitati decat defecte! Sunt creatori, foarte curiosi, vor sa stie ei tot, devotati la servici si in tot ceea ce fac! Aici, mari personalitati nascute sub semnul pesti: Albert Einstein, Ben Laden, Casanova, , Bruce Wilis, Elizabet Tilor, Gorbaciov, Don Juan, Michelangelo, Chopin, Victor Hugo, Eliade si multi altii! "În adâncul su­­fletului, bãrbatul Peºti poar­tã un ocean de sentimente. Un ocean, pentru cã iubirile lui par a nu cunoaºte limite, nici din punct de vedere calitativ, nici can­titativ. N-ar trebui sã ne mire faptul cã vestitul Ca­sanova era nãscut sub semnul Peºtilor. Folclorul astrologic susþine cã bãrbatul Peºti ar fi cel mai desãvârºit amant al zo­diacului. Iar asta nu se da­to­reazã cine ºtie cãrei tehnici savante. Secretul pare sã rezide nu numai în faptul cã bãrbatul Peºti îºi intuieºte perfect par­tenera, ci ºi în alchimia subtilã prin care îi transmite acesteia un univers de senzaþii nemai­trãite. Senzualitatea d-lui Peºti are forþa contagiunii, forþa ma­giei. În tinereþe, bãrbatul Peºti nu conºtientizeazã cã prin iu­bi­rile sale încearcã sã ia contact cu divinitatea, cã îl cautã pe Dumnezeu. Însã, aceastã tainã i se aratã mai devreme sau mai târziu în viaþã ºi nu e de mirare cã acest semn dãruieºte lumii atât de mulþi mistici".
remus2all
Postat pe 14 Martie 2009 10:47
cam asa este...vor sa controleze tot,sa isi domine partenera,doar ei sa hotareasca tot si D-ne fereste sa il contrazici ,chiar daca greseste nu recunoaste nici in ruptul capului.
gabi_kapa
Postat pe 14 Martie 2009 16:58
interesanta discutia..am zis sa ma alatur si eu avnd in vedere ca am de vreo 7 ani de zile un peste langa mine....si totusi am senzati ca nu il cunosc inca suficient de bine....deci nu stiu daca cineva vrodat va ajunge sa cunosaca cu adevart un peste...sunt persoane foarte dificile care oscileaza atat in comportament ca si in ganduri....deci concluzi e ca trebuie sa aveti foarte multa rabdare cu ei...intradevar sunt aventurieri insa sa stiti un lucru o fac din nevoie de cunosatere..si din nevoia de a se hotara.....insa atunci cand sau hotart si au inceput sa iubeasca cu adevarat...fiti siguri ca sunt cei mai fideli..si nu vor mai calca stramb niciodata...dar ca sa ii faci sa se hotarasca...trebuie sa le dovedesti ca esti in stare sa treci toate testele la cer te supun ei...pt ca au obiceiul de a test toate persoanele care ii inconjoara..pestii par arogant,i plini de ei,razbunatori,orgoliosi.....insa doar par...pt ca in adancul sufletului sunt painea lui dumnezeu sunt foarte sufletisti si familisti si poti fi sigur ca daca ai langa tine un prieten peste e capabil la nevoie sa se arunce si in foc ca sa te ajute la nevoie...pt ca sunt foarte devotati atunci cand leai castigat increderea...uff....d zis ar fi de zis multe f multe....masi intinde pe pg intregi dar nu are rostul...concluzie o balnata cum sunt eu...se poate intelege genial d bine cu un peste..asta daca ar rabdare cu el la inceput....pt ca inceputul cu el e foarte greu....insa daca iai furat inima si stii cum sa il ei si sa ii vorbesti...se transforma mult ...si ramaii uimit de ce lucruri marete poate fi in stare...eu am ajuns unde nu am sperat vreodata...mam bazat pe libertate si sinecritate in relatie el a inteles ca e bine si pt el si pt mine...si iata ca otul e ok..in toamna avem nunta..si sunt convinsa ca vom avea o famile foarte ok..mai ales ca simt ca va fi un tata perfect...pt ca iubeste mult copii si la daruieste orice ....in legatura cu ambitiile si munca.....sunt cei mai muncitori oameni devotati si doritori de a face perfect tot ceea ce fac....si cand isi propun ceva si vor ceva d la viata sa fii sigur ca vor realiza accest lucru..stiu sa faca bani f multi bani..insa ii cheltuiesc foarte repede....pt ca au dendinta de asi face orice moft atat pt ei cat si pt persoanele iubite..insa eu stiu sa il temperez..asa ca e ok...si ar mai fi un lucru care trebuie sa il stiti la un peste...cand e nervos si tipa urla...ca are iesiri de gnul asta....lasatil sa se calmeze ...si veti vedea ca ii trece rapid si apoi puteti discuta cu el in liniste.....dar sa nu il lasati niciodata sa stea la infinit suparat...incercati sa vb cu el..incercati sa il luati cu binisorul si va invatat sa comunice extraordinar....ba chiar veti vedea ca in scurt timp va avea el initiativa sa discutati despre toate lucrurile care va supara ....asa ca sfatul meu d final...daca iubiti cu adevart un petse..cu rabdare si intelepciune o sa il transformatii si va deveni partenerul perfect..eu am facuto si nu imi pare rau deloc..pot spune ca sunt cea mai fericita femeie.....pt ca el stie cum si cand sa ma faca fericita.....
maddy_daineanu
Postat pe 16 Martie 2009 17:11
am mai citit ce ati mai scris pe aici....pare amuzant...nu isi recunosc in ruptul capului greselie.....le recunosc dar nu direct....trebuie sa stii tu cum procedeaza atunci cand se stie vinovat....sa iti zic eu..uite pestele meu rar zice am gresit iartama.....dar daca a inceput cu nimeni nui perfect,tu stii ca nu o fac intentionat sau stii cat de mult te iubesc..poti fi sigura ca recunoaste ca a gresit,iar atunci cand se simte foarte vinovat o sa zic ce vrei sa fac sa recunosc ca sunt un prost?,....sau te va lasa sa comentezi sa ii faci capu mare fara sa mai zica un cuvant..exact ca un catelus vinovat...asa ca adpteazate ca lucrurile astea inseamna ca recunosc greseala.....si daca il cicalesti mult sa stii ca in final va invata sa isi ceara si scuze..si o sa o faca si intrun mod foarte special...in ceea ce priveste ca le place sa controleze totul...aa....unori....dar sa stiii ca nu sunt foarte gelosi si nici foarte posesivi....si chiar asa zice ca se lasa si coordonati daca stii cum sa ii ei...si in plus pt un peste care te iubeste...parerea ta ca femeie e primordiala pt el....initaila nuti da dreptate..dar mai apoi face exact ce ai zis...au dendinta asta de a zice nu la toate variantele care li se da dar dupa ce analizeaza....jic un da categoric....dau senzatia ca is stapani pe ei si pe tot ce ii inconjoara dar e doar senzatia ca in realitate nu e asa....de dominat nu ma dominat niciodat....nu pot sa zic ca am vrut sa fac vrodata ceva si el a zis nu....chiar pot sa zic ca am avut libertate deplina din partea lui...din punc de vedere sexual.....le place sa fac dragoste si nu sex.....se implica foarte mult si fac multe nazdravanii in pat..asa putea zice ca sunt buni la capitolul asta....insa da nu se axeaza intro relatie pe sex....pt ei o relatie inseamna altceva....incerdere intelegere pace ajutor reciproc recunostinta apreciere comunicare stabilitatea si in primul rand iubirea..asta inseamna pt ei relatie....si da sunt foarte visatori..insa sa stiti ca nu viseaza aiurea niciodata....viseaza spre lucruri de care sunt siguri ca le pot atinge..si se gandesc la cum le pot atinge......de baut...le palce sa bea dar numai cu prietenii la chefuri..si atunci chiar te distrezi cu ei..in rest consuma f putin alcool..ca si un om normal....daca ai apucat sa incepi o cearta cu ei trebuie sa te tii tare sau sa renunti..pt ca la nervi zic cuvinte far sa gandeasca...le zic numai in scopul de a te rani.....cca sa simti cat de supoarati sunt....dar nu sunt exagerati....nu depasesc un taur sau o balanta....de credinciosi sunt foarte credinciosi..dumnezeu e singurul de care le ete frica...nu ai sa ii vezi prea des la biserica.....dar au o credinta a lor interioara mare....iar daca un peste iti zice in legatura cu ceva ca are curaj sa se duca sa jure in biserica credel pe cuvant ca zice adevarul....d mintit...da le place sa minta...cred ca mint din obisnuinta..dar min pana ii prinzi odata de doua ori si cand au vazut ca la tine nu tine cu minciuna..prefera sa zica cruntul adevar...si intradevar sa nuii minti ca nu suporta.....asta e ciudat dar cica le place sa stie adevarul....de fapt sunt foarte curiosi si nu le place sa le scape nik tre sa stie ei totul...
maddy_daineanu
Postat pe 16 Martie 2009 17:40
De la: gabriell82, la data 2008-07-27 19:31:17am vazut ca tot se pun astfel de intrebari... pun si eu una:D sa vad ce raspundeti ;;)
cristymona
Postat pe 10 Aprilie 2009 14:44
eu sunt feeie rac........si el pesti...suntem casatoriti ...e poveste lunga....ma simt superb sufletetste in preajma lui.........oare sa imi arat iubirea???/sau sa raman in carapacea mea.....singur trista ca de obicei?astept un sfat........iubitiva mult si sincer
cristymona
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:21
suntem casatoriti fiecare cu sotii nostri........deci r trebui sa devenim amanti,,,,,,,,nu imi place ideea.....sa fiu pe locul 2.Oricum am nevoie d e el ma simt bine cu el....nu stiu.........e greuuuuu offff,ma simt vinovata sa incep o reltie intima cu el cu toate ca imi doresc asta fff mult.........cum sa procedez oare?????
cristymona
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:24
De curand am cunoscut si eu un barbat in pesti , eu fiind aceeasi zodie si E SUPER.
E MAGNIFIC POT SPUNE
alexia30
Postat pe 30 Iunie 2009 10:55
pestii sunt barbatii aia care au prosti...tuaaa...teeee??? am o parere foarte buna despre ei
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 11:03
Pestii is cei mai mari KKATI care exista niste nerusinati in toata puterea cuvantului .Ala de l-am cunoscut eu se pricopsise pe seama lui nevasta_sa care era bogata si schizofrenica .O tinea langa el pentru bani si o narcotiza cu fel si fel de medicamente ca sa stea calma si sa se uite la el cum o inseala .Pur si simplu nu a vrut sa inteleaga ca nu-l vreau .L_am injurat l-am facut de tot kkatul dar o tinea tot pe-a lui Cred ca asta e o calitate a pestilor :sa nu inteleaga ca o femeie vomita atunci cand ii vede si sa nu mai insiste
kudika005416
Postat pe 30 Iunie 2009 16:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
capricorn vs varsator 8 De la: o_kudica 21 Septembrie 2009 09:07
Mostenire 15.000 euro 32 De la: Army96 10 August 2009 22:32
Aly 11 De la: _dulcik_ 3 Septembrie 2009 10:26
eu pesti ... el scorpion 8 De la: kudika333630 29 Noiembrie 2010 09:12
dragoste si bani 10 De la: kudika_948513 8 Ianuarie 2014 08:03