Setari Cookie-uri

cine are amant si dc?

De la: ionutsk, la data 2008-11-24 20:23:57"....renunta cu demnitate ...mergi inainte ...cauta ...si nu renunta la cautare pina nu vei gasi ...acel ceva ..care sa te faca sa te simti implinit si fericit."

sã zicem cã la 20 de ani crezi cã l-ai gãsit. Totul e frumos ºi ai un copil, doi. Apoi la 30 dai peste jumãtatea "perfectã". Ce faci ? Arunci totul la gunoi, iei copii dupã tine ºi te muþi în noua relaþie, dupã ce, bineînþeles, în prealabil aþi dat ºi tu ºi respectivul divorþ, nu ? Mai faci un copil, cã de, relaþia trebuie fructificatã. Apoi, la 42, rutina îþi e zdruncinatã de o personalitate care-þi trezeºte din nou fiori. Ce faci ? Dacã ºi el vrea, iar baþi sãlile tribunalelor, iar partaje, copii îi împarþi dupã algoritmi complicaþi. La 50, jarul ce pãrea stins mai rãbufneºte o datã. Ce faci ? Sã-mi fie cu iertare, dar ori tragi definitiv cortina la primul "DA" ºi nu mai ai ochi decât pentru "cel ales", impus sau auto-impus, ori îþi faci viaþa ferfeniþã ºi îmbogãþeºti avocaþi. Mai e, evident, a treia cale. Recunosc, pentru o femeie, copii sunt ancore foarte solide, iar un bãrbat pare, prin comparaþie, liber ca pasãrea cerului... Suntem niºte bigoþi care prea-mãrim virtuþile iubirii, fãcând-o piatra de boltã a existenþei. Realul pare, de multe ori, prea fad, în comparaþie cu legenda iubirii perfecte ºi ne face sã cãutãm cu ochii ºi inima în continuare. Credem cã avem dreptul la iubire ! Aici e problema.



Nimeni si nimic nu ne da dreptul sa il ranim pe cel de linga noi.Si chiar nu inteleg de ce multi dintre noi isi rezerva acest drept.....probabil ...pt a nu "arunca totul la gunoi".Mda e mai corect sa ii spunem "te iubesc"(cunoaste cineva definitia?)cand de fapt tradam fara nerusinare.Cat despre bigotism ....nu cred ca tinerii ...se inscriu in aceasta categorie.Pot spune ca sunt la fel de visatori ....insa experimenteaza mult ....mult mai mult ca noi...si bravo lor ...poate intr-o zi vor reusi sa gaseasca acel ceva ce ii va face fericiti.....si sper sa aiba curajul " sa arunce totul la gunoi" in detrimentul tradarii.
ninushk
Postat pe 25 Noiembrie 2008 22:32
uau...cate femei in situatia mea....nu am citit tot,am sa citesc si am sa imi dau cu parerea,vreau sa zic doar ca de aia sunt doi sa fie mai palpitant si de aia e" amant"ca nu poate fi al tau si cel mai mult faci sex ,nu vb sau te certi,daca l-ai avea zi de zi eu nu cred ca ar mai fi la fel de frumos.
"Daca nu era cu tine ,il insela cu tine"
elgi
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:37
nu este sincer si se foloseste de tine,eu una nu as mai continua relatia cu el ,nu merita
adistefi1970
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:30
De la: papusica_u, la data 2008-09-21 18:51:56nu cred heaven..........tot cred ca ma iubeste si ca nu poate sta fara mine asa de ce m-ar cauta,ar putea gasi pe alta,oricum asa sunt eu mai naiva,chiar daca am o varsta dar il iubesc foarte mult


gandestete te cauta doar pt as rezolva problema sexuala,chiar nu iti dai seama?
adistefi1970
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:33
De la: papusica_u, la data 2008-09-23 14:32:59pot sa spun ca am sta de vb cu el ,mi-a dat numarul lui de telefon,vorbim doar cand poate el,sper sa se schimbe situatia,el asa spune,acum vom vedea,nu vreau sa fiu folosita,ca il iubesc ,va sarut,si multumesc pt aprecieri si critice


eu si amantul meu ne intalnim si zilnic cand putem,uneori se mai intampla sa nu ne vedem o saptamana dar asat foarte rar iar atunci este f nervos ca nu ne-am vazut ,asta inseamna sa iubesti sa nu rezisti fara persoana iubita.
suntem impreuna de 8 ani si ne este f bine,problema este ca suntem implicati in alta relatie amandoi si din motive bine intemeiate nu putem fi impreuna pt totdeauna desi ne-o dorim f mult, ne multumim si cu mai putin decat deloc.
adistefi1970
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:38
De la: puzzle, la data 2008-11-25 20:28:59Am..si este foarte bine..de ce? ..pt ca iubitul meu imi ofera de toata mai putin o viata sexuala satisfacatoare...si credeti-ma am stat de vorba , am incercat n chestii, am fost si la terapeut, dar degeaba..asa ca am amant, iubitul meu clar nu stie, stiu cum sa fac sa nu simta ca mai exista cineva in viata mea ...si asa eu sunt satisfacuta, el linistit oarecum


el nu isi pune intrebari ?
cred ca au rumegus in cap uni barbati,la mine este la fel de 6 ani nu mai am rel intime cu sotul dar nu isi face probleme,nu stiu care este cauza pt care nu avem rel intime si nici nu ma mai intereseaza acum,
nici nu poti sa stai sa-l astepti pe el la infinit,ai nevoi tu iar organismul tau este o masina care nu functioneaza perfect atat timp cat nu are tot ce trebuie,
te pup si bafta in continuare
adistefi1970
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:43
waw..interesant.......dar dc mai stai cu actualul iubit?............nici eu nu am o viata sexuala buna dar am renuntata la el pur si simplu....am incercat sa ma implic cat mai mult si sa l inteleg dar toate au o limita.......
cosmy_ab
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:47
Sunt situatii si situatii...Eu cred ca si amantul poate deveni plictisitor la un moemnt dat.Zic asta din experienta,pentru ca in timpul unei relatii am reusit performanta de a avea nu mai mult nici mai putin de 5 amanti:)):))...Sau ca sa fiu si mai explicita..timp de trei ani am fost implicata in 6 relatii simultan...Acum..dupa ceva timp de al incheierea acestei povesti ambigue imi dau seama ca nu eram decat un copil prost care reusea sa`si distruga viata doar pentru ca niciodata nu se simtea implinit alaturi de cineva...Barbatii din viata mea...erau impreuna 1 barbat perfect...deci nu puteam renunta la niciunul ca sa ma simt bine...poate eventual sa mai adaug cate unul pe parcurs ca sa`mi mai condimentez relatia.Ciudat e ca timp de 3 ani am reusit sa duc aceste relatii paralele fara sa fiu descoperita...sincer imi doream la un moment dat sa se afle pt ca obosisem..si iar voiam ceva nou...Era autodistrugere ....
Apoi ca din senin a aparut un alt el....pentru care..m`am mutat in alt oras in cateva zile...m`am casatorit cu el in 4 luni....si`acum avem si un copil minunat...iar dorinta mea de nou,chiar si`n conditiile unei inevitabile rutine a vietii de familie,s`a anihilat.Acum nu`l mai vad decat pe el...mi`e suficient si ma face sa ma simt fericita. Ne intelegem minunat..avem o viata sexuala foarte satisfacatoare...ne alintam tanjim unul dupa celalalt chiar si dupa ani de la casatorie...Nu pot decat sa ma bucur pentru asta...si sa ma consider o norocoasa.De aceea cred...ca atunci cand un barbat te face fericita pe termen lung din toate punctele de vedere...nu ai nevoie de un altul.
Mony_ampera
Postat pe 27 Noiembrie 2008 16:10
personal nu te judec din nici un punct de vedere..e viata ta si ar trebui sa stii ce vrei de la ea.am si eu o prietena care are mai mult sau mai putin aceeasi problema si incerc mereu s-o inteleg. desi e greu pentru k eu personal am un temperament foarte puternic si nu accept idee de a sta cu 2 persoane, mai ales intr-o situatie asa. Ar trbui sa te gandesti foarte bine ce vrei de la viata ta.. poate ca persoana cu care esti isi face niste planuri cu tine, planuri de viitor care poate duc la intemeierea unei familii si nu cred k e cel mai bun lucru sa continui asa daca de acum spui k sa dus iubire.. iar cu celalalt poate ar trebui sa-i dai o sansa, desi risti sa ii pierzi pe amandoi.. sincer nu vreau sa fiu rea, dar asta cred..insa nu stiu ncii eu ce as face intr-o situatie asa..n-am fost niciodata si sper nici sa nu fiu.. eu ma bazez doar pe cum sunt si ce cred de aia spun k eu nu suport asa o persoana langa mine pt care sa nu simt nimic.. am incercat si pur si simplu ma sufoca, ma enerveaza, si nu mi se pare cea mai buna idee sa stai zi de zi sa cauti pretexte sa nu-l vezi sau sa nu stai cu el...de asta zic k pe de o parte te admir k ai rabdarea asta sa stai langa baiatul cu care esti de atatia ani desi nul mai iubesti si sa iubesti si o alta persoana... eu am incercat sa-ti impartasesc parerea mea..ai grija de tine si nu uita ca viata merita traita zi de zi la maxim..timpul trece repede.. pupici :*:*:*
rozeanne
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:48
....hi hi hi... prietena mea are o vorba:"cand ai unu'- n-ai niciunu', cand ai trei - abia ai unu'..."
verrushka
Postat pe 28 Noiembrie 2008 12:08
pana nu demult am avut si eu o relatie de 9 ani.a disparut iubirea, amant nu am avut nici atunci si nici acum cand actualul meu sot e marinar.asta e singuul lucru pe care nu-l apreciez la o femeie.nu te judec.........e pb ta, dar gandeste-te la tine , ai o viata pe care nu o poti duce asa.Decide odata ce vrei sa faci cu ea.Cautati un alt iubit, dar nicidecum amant.Asta e parerea mea.Eu pentru nimic in lume nu mi-as face amant.
ankaaaaaaaaaaaaaaa
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:46
De la: heaven_gate, la data 2008-09-16 02:53:56amantul nu te iubea?rock..to..love?..........mai sincer la inceput am crezut si eu ca nu ma iubeste dar acum sunt sigura si mie mi-a fost teama de el ...........un pic...........nu in sensu rau ci prin faptul ca ma indragosteam incet de el...............faza e ca poate nu a stiut ce simt pana acum............sper sa citeasca ...........sunt un pic mai dura sau rea nu am avut asa incredere in el.............dar crede-ma ca ,cu cl stabil nu mai am rel sexuale decat 1 data la 1 luna dar si atunci ca vrea el nu eu...............e rau dar am invatat sa continui................sper sa fie lumina si pe strada mea si sa am mai multa vointa sa nu mai fac compromisuri




iubitul tau nu banuie ca il inseli daca faci sex doar o data pe luna cu el??tocmai dupa chestia asta ar trebui sa-si dea seama ca ceva nu e in ordine...daca si tu iti iubesti amantul si el pe tine de ce nu aveti curajul sa va lasati fiecare partenerul oficial si sa ramaneti impreuna?eu cred ca nu stii sigur pe cine iubesti cu adevarat din cauza asta nu stii ce sa alegi.

Postat pe 29 Noiembrie 2008 03:44
De la: missy_ingerash, la data 2008-11-24 20:24:25ms babbydoll, pana akm doar tu ma admiri,poate ca eram mult mai aprobata daca faceam p Maica Tereza...pe sistemul: eu nu fac,eu nu dreg:)))doar barbatii nenorocitii...fiecare traieste cum isi alege,doar k viata asta e asa de scurta incat nu merita sa nu fi fericit sau sa faci compromisuri.Si sunt convinsa ca toate ma aprobati la un moment dat,doar ca principiile nu va dau voie sa ganditi





problema e ca unele femei recunosc altele nu,unele vor sa insele dar se abtin,unele reusesc sa se abtina ,altele nu!mie nu mi se pare un capat de lume sa inseli,e ceva normal de exemplu daca partenerul nu te mai satisface,sau te-ai plictisit de sexul cu el,desi il iubesti nu poti simti aceasi pasiune ca si la inceput dupa o perioada mai lunga de relatie,asta e cert!dar ce se intampla de exemplu daca eu imi iubesc prietenul dar nu pot trai daca nu simt acea pasiune care o simteam pentru el la inceput?si daca exista altcineva care ma face sa simt asta?cum putem sa ne impacam cu gandul ca vom trai alaturi de cineva o viata intreaga in care pasiunea s-a dus pe apa sambetei?pe mine ma sperie gandul asta!!!!as vrea sa am tot timpul acea senzatie desi stiu ca nu e posibil....poate dupa o anumita varsta sa zicem 40 o sa am alte idei,dar pana atunci??o sa il insel tot timpul???sa-l parasesc si sa imi gasesc altii??nici asta nu vreau! cine poate sa imi raspunda la intrebarile astea??

Postat pe 29 Noiembrie 2008 03:54
buna dimineata ! ... nu ai inventat tu toate intrebarile astea ! nu esti nici prima nici ultima care si le pune ... sa-ti spun un lucru : oricate sfaturi ai primi si oricate pareri ai asculta , in final , tot ce te taie pe tine capul vei face , chiar daca doare al naibii ! pana cand n-o sa simti ca doare , n-o sa te opresti ! si poate nici atunci ... drama este ca uneori te opresti prea tarziu ... si atunci ? viata nu-i ca o cutie plina numai cu bomboane dulci , mai nimeresti si cate o agurida . este un mare joc de-a " ce dai ca sa poti si primi " . cel mai important lucru este sa fii sincer cu tine insuti ... imi aduc aminte de un proverb antic : un om inteligent invata mai ales din experientele si greselile altora , un om prost doar din propriile lui greseli ...
claudio
Postat pe 29 Noiembrie 2008 05:12
foarte tare citatul acela...mi se potriveste...doar ca...exact in sens invers :((

Postat pe 29 Noiembrie 2008 12:17
De la: claudio, la data 2008-11-29 05:12:34buna dimineata ! ... nu ai inventat tu toate intrebarile astea ! nu esti nici prima nici ultima care si le pune ... sa-ti spun un lucru : oricate sfaturi ai primi si oricate pareri ai asculta , in final , tot ce te taie pe tine capul vei face , chiar daca doare al naibii ! pana cand n-o sa simti ca doare , n-o sa te opresti ! si poate nici atunci ... drama este ca uneori te opresti prea tarziu ... si atunci ? viata nu-i ca o cutie plina numai cu bomboane dulci , mai nimeresti si cate o agurida . este un mare joc de-a " ce dai ca sa poti si primi " . cel mai important lucru este sa fii sincer cu tine insuti ... imi aduc aminte de un proverb antic : un om inteligent invata mai ales din experientele si greselile altora , un om prost doar din propriile lui greseli ...





eu cred ca pana nu inveti pe pielea ta nu are nici un farmec,chiar daca e mai dureros asa...

Postat pe 29 Noiembrie 2008 13:51
De la: claudio, la data 2008-11-29 05:12:34buna dimineata ! ... nu ai inventat tu toate intrebarile astea ! nu esti nici prima nici ultima care si le pune ... sa-ti spun un lucru : oricate sfaturi ai primi si oricate pareri ai asculta , in final , tot ce te taie pe tine capul vei face , chiar daca doare al naibii ! pana cand n-o sa simti ca doare , n-o sa te opresti ! si poate nici atunci ... drama este ca uneori te opresti prea tarziu ... si atunci ? viata nu-i ca o cutie plina numai cu bomboane dulci , mai nimeresti si cate o agurida . este un mare joc de-a " ce dai ca sa poti si primi " . cel mai important lucru este sa fii sincer cu tine insuti ... imi aduc aminte de un proverb antic : un om inteligent invata mai ales din experientele si greselile altora , un om prost doar din propriile lui greseli ...



din care categorie.....faci parte?.....ma refer la proverb....

Postat pe 29 Noiembrie 2008 15:40
chiar te intereseaza ? sincer ? mai da' curioasa mai esti ... cred ca asta ma priveste doar pe mine ... merci totusi de interes .
claudio
Postat pe 29 Noiembrie 2008 16:13
De la: claudio, la data 2008-11-29 16:13:16chiar te intereseaza ? sincer ? mai da' curioasa mai esti ... cred ca asta ma priveste doar pe mine ... merci totusi de interes .



vroiam sa vad din ce categorie faci parte........si e normal sa te priveasca doar pe tine.......dar cum te dai atat de pur.....neatins.....ingeras......si cu atatea sfaturi....care mai de care.......imi puneam si eu intrebarea......oare esti inteligent ?sau doar un om prost?....

Postat pe 2 Decembrie 2008 09:25
... cred ca va trebui sa te multumesti , in mod inteligent , cu lipsa unui raspuns la intrebarea asta existentiala profunda pur si simplu proasta ... doar proasta ... intrebarea , la ea ma refeream .
claudio
Postat pe 2 Decembrie 2008 17:27
cum spui tu......dar nu te mai balbai

Postat pe 3 Decembrie 2008 08:01
M-am casatorit cu primul barbat din viata mea.
Ne iubim, e perfect, toate pritenele mele si rudele imi spun asta...ca sunt o norocoasa cu un asa sot.Face tot ce trebuie in casa, e f bun in pat, cand trebuie e serios cand trebuie glumeste.E prea perfect...Sunt adepta ideii femeii unui singur barbat.E ciudat, niciodata nu fac sau nu spun ceva care sa nu fi gandit , analizat si intors pe toate partile inainte...Mi-e groaza ca intr-o zi o sa ma trezesc din vis si o sa aflu ca zicala "toti barbatii inseala"- e valabila si in cazul meu.Si calculand asa...ma gandesc ca daca apare ocazia...o sa insel in mod preventiv...ca sa nu sufar mai apoi...ca am stat eu asa floricica mandra cuminte crezand in povesti...e totul prea roz , ceva nu e ok...E totul prea bine sa fie adevarat!!!! Ajutati-ma cu o parere, voi cei care iubiti, ati iubit si ati fost iubiti la randul vostru....cei care aveti experiente de tot felul...
psyluv
Postat pe 4 Decembrie 2008 14:01
nu toti barb inseala.........cine apreciaza femeia de langa el ...nu o face
cine iubeste si respecta....doar el cunoaste cuvantul fidelitate.....si am motive sa cred asta

Postat pe 4 Decembrie 2008 14:06
De la: psyluv, la data 2008-12-04 14:01:55 M-am casatorit cu primul barbat din viata mea.
Ne iubim, e perfect, toate pritenele mele si rudele imi spun asta...ca sunt o norocoasa cu un asa sot.Face tot ce trebuie in casa, e f bun in pat, cand trebuie e serios cand trebuie glumeste.E prea perfect...Sunt adepta ideii femeii unui singur barbat.E ciudat, niciodata nu fac sau nu spun ceva care sa nu fi gandit , analizat si intors pe toate partile inainte...Mi-e groaza ca intr-o zi o sa ma trezesc din vis si o sa aflu ca zicala "toti barbatii inseala"- e valabila si in cazul meu.Si calculand asa...ma gandesc ca daca apare ocazia...o sa insel in mod preventiv...ca sa nu sufar mai apoi...ca am stat eu asa floricica mandra cuminte crezand in povesti...e totul prea roz , ceva nu e ok...E totul prea bine sa fie adevarat!!!! Ajutati-ma cu o parere, voi cei care iubiti, ati iubit si ati fost iubiti la randul vostru....cei care aveti experiente de tot felul...

NU-TI FA PROBLEME.FII FERICITA SI-ATAT.BRAVO TIE CU ASA UN BARBAT.MAI SUNT EXCEPTII,CARE DE FAPT INTARESC REGULA.
ana_lili36
Postat pe 4 Decembrie 2008 14:56
c-asa-i in tenis ! cand este bine , de ce-i bine , este prea perfect , ceva-i putred , ce ar fi sa-l insel eu preventiv ... ca sa nu mai fie asa perfect ... cand este rau , de ce-i rau , ceva-i putred , vai cat sufar eu , etc. ... hotaraste-te odata , fii fericita , primeste darul ... dar nu uita : nemultumitului i se ia darul ! asa ca fii fericita si nu-i mai intreba pe altii ce-i de facut in propria ta viata si propria ta casnicie ! felicitari !
claudio
Postat pe 4 Decembrie 2008 15:14
curios ....nu stiam ca asa e in tenis..........

Postat pe 4 Decembrie 2008 15:49
la fel de curios ... nici eu ! da' am invatat-o de la toma caragiu , cand eram pionier si ma uitam la televizor , prin '76 ...
claudio
Postat pe 4 Decembrie 2008 15:58
si cred ca daca toma caragiu spunea apa are gust......il credeai?
a fost o remarca rautacioasa...........

Postat pe 4 Decembrie 2008 16:04
... daca as fi gustat intai apa de la sistemul orasenesc de apa potabila , pe onoarea mea ca l-as fi crezut ! ... chiar daca as fi fost dezgustat de gustul de-a dreptul de c...t ! ... dar cum eu nu beam asa ceva atunci ( din simplul motiv ca nu curgea deloc ) , nu puteam sa cred o asemenea teorie . in schimb il cred si acum ca "asa-i in tenis" pentru ca ... asa-i in tenis ... rautacioasa catre cine , catre toma caragiu ?
claudio
Postat pe 4 Decembrie 2008 16:18
rastalmacesti cuvintele......:)))
dar imi place ca ai explicatie pt orice.....
si nu e ca in tenis........

Postat pe 4 Decembrie 2008 16:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie online.... 21 De la: Cristinakitty 27 Ianuarie 2010 18:58
ce credeti despre...? 4 De la: ninushk 3 Februarie 2009 16:11
ziua sotului..surpriza... 30 De la: scorpio67 21 Mai 2010 15:24
Cine ii mai intelege pe barbati uneori? 15 De la: Suzi_diva 7 Iunie 2009 11:13
ce sa fac? 22 De la: hystria1 12 Octombrie 2010 18:28