Setari Cookie-uri

Nu vreau sa ma judecati, vreau sa ma ajutati...

De la: rain, la data 2009-08-15 11:08:37Uffff.... Luna August...
Poate ca multi dintre voi au si uitat de mine si povestea mea " telenovelistca" ( daca asta o fi cuvant ) dar dupa tot ce am trait in ultima saptamana simt nevoia de a povesti, de a spune ce si cum ...
A venit!
Am avut cea mai frumosa saptamana din viata mea! A fost mai mult de cat ma asteptam sa fie...
Trebuie sa recunosc ca in momentul in care am plecat de acasa aveam inima cat un purice si ma simteam atat de vinovata de ceea ce urma sa fac incat imi era frica sa ma uit la oamenii din jurul meu ... imi era frica sa nu cumva sa-mi citeasca gandurile si sa ma judece gresit sau corect...
Am ajuns in Bucuresti, la hotel ... va rog sa ma credeti ca imi era si frica sa ma gandesc la cum va fi , ce am sa spun cum am sa reactionez, ce va spune el.... imi era frica ca nu am sa-l recunosc L-am asteptat la aeroprt cu o frica imensa ca nu va veni chiar daca inainte ca el sa se urce in avion mi-a trimis un mesaj " See you soon my love ! ... for real " ... A venit si in secunda in care l-am vazut am avut senzatia ca il stiu de o viata! Era el, exact asa cum l-am vazut de atatea ori prin webcam, in poze in filmuletele cu el si famila lui... era el . Nici nu va pot descrie ce am simtit in momentul in care l-am luat in brate ... parca pana atunci nici nu am respirat si in secunda aceea am inceput sa traiesc. Nu ma astept sa intelegeti, nu ma astept sa primesc aplauze... Dar tot ce am trait in saptamana trecuta a fost ca un vis! Au fost cele mai frumoase zile din viata mea ! Stiu ca nu aveti cum sa va imaginati asa ceva trebuie sa traiesti ca sa intelegi cu adevarat. Probabil Geo va veni acum si va spune ceva legat de "cat de bun a fost ".... Ma credeti sau nu, asta e ultimul lucru la care ma gandesc . Nu atractia sexuala , nu cum am facut dragoste ... nu ma gandesc la asta... ceea ce ma face sa visez este felul in care se uita la mine, felul in care ma strangea in brate, in care imi vorbea, cum parca imi citea gandurile, cum ma tinea de mana, cum imi mangaia parul inainte ca eu sa adorm , cum ma trezeam si el era acolo parca incercand sa-mi citeasca visele, sarutul de " buna dimineata" Nu am mai simtit asa ceva ... Iar acum a plecat... a fost cel mai greu moment sa-l conduc la aeroport, sa-l vad cum pleaca. A plecat cu jumatate din mine , am ramas aici fara inima, fara suflet...
Nu, contrar asteptarilor nu ma simt vinovata! Ba chiar dupa tot ce am trait ma intreb cum de am reusit sa supravietuiesc fara sa stiu ce inseamna sa te stii iubita doar printr-o strangere de mana.

Ma felicit pentru cea mai buna decizie luata, aceea de a-l intalni... acum, pasul urmator va fi cand eu voi fi cea asteptata la aeroport sau poate nu... nu stiu ce urmeaza acum. Chiar daca el mi-a spus ca vrea sa fim impreuna, sa vin la el... astept acum ca el sa ajunga acasa si sa luam o decizie finala. Pot doar spune ca daca decizia va fi aceeasi, si daca inca imi va spune aceleasi cuvinte ca la aerort ... nu voi mai sta o secunda aici...
Pot spune cu inima deschisa ca il iubesc
Acum voi puteti sa radeti, sa ma condamnati, sa spuneti ce vreti voi... eu va doresc ca macar pentru o secunda sa simtiti iubirea asa cum am simtit eu si va doresc ca toata viata voastra sa fie macar pe jumate asa de fericita cum a fost saptamana trecuta pentru mine.
Tot binele din lume !



cat de bun a fost!!??

vorba cuiva de mai sus, si acum!!!??
geo_x
Postat pe 15 August 2009 23:19
De la: Mai_Mai, la data 2009-08-15 22:44:01Asa daaa,ne intelegem,cat despre vechimea ta "in munca",viata lunga iti urez!Ca e indragostita,visatoare,e o stare frumoasa si normala,la toate fiintele,nu stii desenele animate cu Bambi..cate animale nu se indragosteau acolo,primavara.E dulce fericirea asta,izvorata numai si numai din iubire!Divortul-nu cunosc asa de bine psihologia celor implicati in asa ceva ca sa-mi pot da cu parere 100%,dar cred..deci doar cred,ca o relatie poate lua nastere numai si numai cand sunt sentimente adevarate si very strong!Altfel..abia astepti a treaca liftul prin cele 7 etaje!(asta-i cu dedicatie!)


asa e...dedicatia. noi am iesit pe usa,sa ne intalnim,sa scapam de plictiseala nu sa cautam iubire vesnica....

iar la divorturi,si toate tampeniile din viata atsa ma pricep ca ai mei au divortat cand io aveam 2 ani,iar io am umblat din femeie in femeie toata viata,incepand de foarte tanar.

plus ca de 11 ani lucrez in coafura...vad,traiesc si aud cate nu reusesc unii in 3 vieti.

la reparat televizoare nu ma pricep dar la ce tine de vaiata da.si de multe ori chiar regret.regret ca nu ot fi mai aerian ,sa ma bucur si io de capacitatea de-a ma minti singur sau,sa nu inteleg cand sunt mintit......ce frumos e cand te arzi unu pe altu si te crezi cel mai frumos cuplu si e totul roz si frumos.

referitor la durata vietii mele pe forum,voi mai fi inca muult si bine ,ciar daca unora le stau in gat.

angelo_micnegrusiurat
Postat pe 15 August 2009 23:32
Rain, eu te felicit pentru curajul tau.Niciodata sa nu iti para rau.Vreau si eu sa intaresc afirmatia ta : atata timp cat nu va fi un om in situatia ta , nu te va intelege. Insa acesta este cea mai mica piedica !
Eu te inteleg perfect ! Singura diferenta la mine e ca el e in Bucuresti.....eu in NV. Si chiar daca cu altceva nu ne putem ajuta, cu o vorba buna , intotdeauna !
Te pup si sa ai grija de tine !
anonim12345
Postat pe 16 August 2009 00:03
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-15 23:32:55
de multe ori chiar regret.regret ca nu ot fi mai aerian ,sa ma bucur si io de capacitatea de-a ma minti singur sau,sa nu inteleg cand sunt mintit......ce frumos e cand te arzi unu pe altu si te crezi cel mai frumos cuplu si e totul roz si frumos.
iris_4_ever
Postat pe 16 August 2009 06:39
La naiba , scrisesem ditamai cearsaful de mesaj si nu a postat nimic
iris_4_ever
Postat pe 16 August 2009 06:43
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-15 19:29:12
De la: rain, la data 2009-08-15 11:08:37Uffff.... Luna August...
Poate ca multi dintre voi au si uitat de mine si povestea mea " telenovelistca" ( daca asta o fi cuvant ) dar dupa tot ce am trait in ultima saptamana simt nevoia de a povesti, de a spune ce si cum ...
A venit!
Am avut cea mai frumosa saptamana din viata mea! A fost mai mult de cat ma asteptam sa fie...
Trebuie sa recunosc ca in momentul in care am plecat de acasa aveam inima cat un purice si ma simteam atat de vinovata de ceea ce urma sa fac incat imi era frica sa ma uit la oamenii din jurul meu ... imi era frica sa nu cumva sa-mi citeasca gandurile si sa ma judece gresit sau corect...
Am ajuns in Bucuresti, la hotel ... va rog sa ma credeti ca imi era si frica sa ma gandesc la cum va fi , ce am sa spun cum am sa reactionez, ce va spune el.... imi era frica ca nu am sa-l recunosc L-am asteptat la aeroprt cu o frica imensa ca nu va veni chiar daca inainte ca el sa se urce in avion mi-a trimis un mesaj " See you soon my love ! ... for real " ... A venit si in secunda in care l-am vazut am avut senzatia ca il stiu de o viata! Era el, exact asa cum l-am vazut de atatea ori prin webcam, in poze in filmuletele cu el si famila lui... era el . Nici nu va pot descrie ce am simtit in momentul in care l-am luat in brate ... parca pana atunci nici nu am respirat si in secunda aceea am inceput sa traiesc. Nu ma astept sa intelegeti, nu ma astept sa primesc aplauze... Dar tot ce am trait in saptamana trecuta a fost ca un vis! Au fost cele mai frumoase zile din viata mea ! Stiu ca nu aveti cum sa va imaginati asa ceva trebuie sa traiesti ca sa intelegi cu adevarat. Probabil Geo va veni acum si va spune ceva legat de "cat de bun a fost ".... Ma credeti sau nu, asta e ultimul lucru la care ma gandesc . Nu atractia sexuala , nu cum am facut dragoste ... nu ma gandesc la asta... ceea ce ma face sa visez este felul in care se uita la mine, felul in care ma strangea in brate, in care imi vorbea, cum parca imi citea gandurile, cum ma tinea de mana, cum imi mangaia parul inainte ca eu sa adorm , cum ma trezeam si el era acolo parca incercand sa-mi citeasca visele, sarutul de " buna dimineata" Nu am mai simtit asa ceva ... Iar acum a plecat... a fost cel mai greu moment sa-l conduc la aeroport, sa-l vad cum pleaca. A plecat cu jumatate din mine , am ramas aici fara inima, fara suflet...
Nu, contrar asteptarilor nu ma simt vinovata! Ba chiar dupa tot ce am trait ma intreb cum de am reusit sa supravietuiesc fara sa stiu ce inseamna sa te stii iubita doar printr-o strangere de mana.

Ma felicit pentru cea mai buna decizie luata, aceea de a-l intalni... acum, pasul urmator va fi cand eu voi fi cea asteptata la aeroport sau poate nu... nu stiu ce urmeaza acum. Chiar daca el mi-a spus ca vrea sa fim impreuna, sa vin la el... astept acum ca el sa ajunga acasa si sa luam o decizie finala. Pot doar spune ca daca decizia va fi aceeasi, si daca inca imi va spune aceleasi cuvinte ca la aerort ... nu voi mai sta o secunda aici...
Pot spune cu inima deschisa ca il iubesc
Acum voi puteti sa radeti, sa ma condamnati, sa spuneti ce vreti voi... eu va doresc ca macar pentru o secunda sa simtiti iubirea asa cum am simtit eu si va doresc ca toata viata voastra sa fie macar pe jumate asa de fericita cum a fost saptamana trecuta pentru mine.
Tot binele din lume !



mdea.

cum ar spune un bun prieten al meu..."cand un barbat inseala,aduce in casa poate o cearta,farfurii sparte,panarama,sau mai stiu io ce.

cand femeia insala,aduce divortul"

daca io insel,ma duc exact ca la toaleta....(cer scuze pentru duritate) ,ma intorc acasa,spalat,schimb camasa daca e plina de ruj,aduc o floare,apreciez chiar mai bine femeiea de langa mine.

cand se duce o femeie, se alege praful.pierde capul,nu mai suporta barbatul de langa ea,i se pare ca nu a fost iubita niciodata,o ia razna,tranteste omleta dimineata,ibricu cu cafea....ar da cu bombe atomice ca ea e nefericita ca nu poate sa fuga cu ala care a spart stomacul in ea.

si atunci cand am fost io cel cu care o femeie a inselat,am simtit ca nu poate ramane detasata...in lift,coborand din bloul unde am fost, a venit sa ma sarute si sa ma tina in brate...acele 7 etaje parca nu se mai terminau drecu o data.
specific faptul ca,de la primul mesaj pe net pana in dormitorul unde a inselat sotul,a durat numai o oara jumate!!!!!!!!!!!! cum drecu sa ma ti in brate in lift dupa asta?

asta e dovada clara ca femeile,si atunci cand jura iesind pe usa ca e vba numai de o aventura,se insala. nu pot face diferenta intre aventura si cas,ultimul e cel mai bun mereu.

cu siguranta voi primi ceva genti in cap dupa asemenea postare,dar daca va uitati adanc in inimile voastre,veti intelege si de ce plangeti mereu cand dupa sex,se da o mu jos ,face dus si nci nu realizati cand e imbracat.
va doare pentru ca, automat va implicati oriunde e vorba de atingere. sunteti deja implicate inainte de atingere. e o chestie fantastica. dupa o noapte,dupa cateva ore,spuneti "te iubesc".

io acum nu generalizez neaparat ,dar e povestea multora dintre voi. noi inselam ca suntem martalogi,tantalai,slabi,prosti si ,personal chiar daca nu am inselat mai mult de 3 ori in viata mea,mereu am apreciat mai mult ce aveam acasa....din pacate dupa ce am gresit.

dar voi fetelor,inselati ca asa vreti,ca va ia dumnezeu mintea.

faptul ca nu puteti fi asa rele si crude ca noi,va face sa va chinuiti mai rau in asemenea situatii.

cer scuze pentru generalizari inca o data dar aceasta femeie ne arata ca in mare parte am dreptate.

si ,in final vreau sa spun autoarei ca daca nu divorteaza,va trai mizerabil de trista si neamplinita toata viata ei.

fac pariu ca nu mai simte nimic atunci cand merge spre casa,atingerle sotului o irita,o enerveaza,chiar o scarbesc dupa asa o saptamana. nu o condamn,dar viata ei ,fericirea ei ,sunt compromise.o enerveaza orice la el,vocea,hainele,prezenta,cum se stramba atunci cand mannanca,
nimic nu o mai poate face sa-si schimbe parerea fata de sot la ora asta. nimic nu va mai fi ca inainte.

ramane sau nu cu asta nou....sa divorteze ca va manca ficatii tuturor in acea casa a ei.



Ai drepate si nu prea

Ai dreptate in privinta faptului ca femeile se lasa luate de val la prima atingere a altui barbat decat partenerul lor si nu ai dreptate in privinta divortului sugerat autoarei topicului.

Daca femeile nu ar fi tute si ar stii exact ce-si doresc si ce trebuie sa faca sa capete acel lucru atunci am fi o societate de femei perfecte dar de ,tre sa existe unele care au nevoie de anumite imbolduri ca sa faca ceea ce trebuia facut demult .

Poate ca nu ar trebui sa generalizez acum si sa ma refer strict la rain dar din pacate stiu ca nu este singura femeie care nu stie cum sa-si faca viata frumoasa .

Rain , initial ne-a povestit despre sotul ei care nu o trata cum se cuvine motiv pentru care a ajuns in bratele altui barbat .
Am avut tendinta sa pun,, in bratele altui barbat ''in ghilimele dar dupa aia mi-am amintit ca e valabil atat la propriu cat si la figurat asa ca nu le-am mai pus

Ce anume a facut-o sa ia atitudine in fata sotului nu ne spune direct ,dar putem trage concluzia ca dragostea este cea care i-a dat aripioare si a indemanat-o sa-si impuna punctul de vedere ocazie cu care descoperim ca totusi , sotul nu este atat de netrebnic precum banuiam initial ci se poate schimba .

De unde putem trage o alta concluzie stiuta de toate femeile defapt dar nepusa in aplicare decat daca apare un alt barbat la orizont : barbatul te trateaza asa cum ii permiti tu !

Daca-i dai voie sa vina beat acasa de 5 ori pe saptamana si nu zici nimic atunci sa nu te miri ca incepe sa bea toata saptamana.


Revenind la ceea ce vrei tu sa scoti in evidenta ( m-a valul , scuze ) cel mai bun exemplu ca sa-ti demonstrez cat de diferiti sunt barbatii de femei este unul legat de sex

Sunt femei care sunt casatorite sau implicate intr-o relatie de ani de zile si care nu au avut parte de un orgasm in viata lor cu toate astea , continua sa faca dragoste cu aceasi persoana .

Evident ca te intrebi de ce nu se duc sa caute in alta parte sau de ce se mai culca cu x de vreme ce nu ajunge la final ?
Raspunsul vine ca o bomba :pentru ca-l iubesc .Atat ..nimic mai mult

Pentru ca se multumesc cu ceea ce au as spune eu sau pentru ca pur si simplu nu stiu ce pierd .

Mai trebuie sa spun ce ar face un barbat daca ar avea nesansa sa dea peste una care nu-l poate satisface ?

Din partea mea nu primesti nici o geanta in cap pentru ca sunt de acord cu tine .
Femeile nu sunt in stare sa-si ascunda sentimentele pentru ,,celalalt'' asta pentru ca in general sentimentele apar atunci cand cel de langa ele nu le trateaza cum ar trebui .

Daca intrebi10 femei de ce si-au inselat partenerul vei primi 10 raspunsuri diferite .
Daca iei cele 10 raspunsuri diferite si tragi o concluzie,concluzia va fi ca partenerul este vinovat.
Nu le acorda atentie ,nu le intelege , nu le iubeste , nu le mai satisface s.a.m.d. motiv pentru care ,,celalat'' este mult mai bun decat ceea ce au deja .

De ce ? pentru simplul motiv ca le acorda atentie .E si normal sa le acorde atentie ca doar nu or sari in pat in primele 30 de sec nu ?

De aici si pana la a incepe sa aibe sentimente pentru el mai e doar un pas si in general multe femei fac pasul asta chiar daca nu au invatat sa mearga inca si exista riscul sa pice in bot la prima adiere de vant .

Cu toate astea ,consider ca e de preferat sa faca pasul decat sa ramana alaturi de cineva care nu-i mai trezeste niciun sentiment .Decat o femeie moarta pe dinauntru mai bine o femeie indragostita !

iris_4_ever
Postat pe 16 August 2009 07:30
rain parerea mea este sa divortzezi de sot pentru ca este clar ca intre voi nu mai este nimic. Incearca sa-ti recapeti echilibrul interior. Nu iti face sperantze cu ,,americanul" pana nu il vezi divortzat.
gya01
Postat pe 16 August 2009 09:56
buna ziua imi verificam mailul azi dimineata candi am dat peste acest topic si mi-a parut interesat asa ca am decis sa il citesc :) m-am regasit undeva in povestea ei cu ceva diferente..eu nu aveam pe nimeni cand l-am cunoscut,si el era singur ,si era roman ..dar plecat de multi ani acolo..n-am sa ma apuc sa povestesc doar sa spun ca stiu intr-o oarecare masura prin ce a trecut...e frumos..si e urat..ce cred eu pana la capat este ca atunci cand pentru cel de langa tine numai exista sentimente,trebuie sa renunti..fiecare sa plece pe drumul lui..indiferent daca esti casatorit,logodit etc etc..taraind o asemenea relatie in care sentimentele numai exista nu faci decat sa prelungesti agonia de dupa si cred ca nimeni nu ar trebui sa sufere mai mult decat trebuie!!multi raman agatati in astfel de relatii pentru ca nu au alta alternativa,pentru ca s-au obisnuit cu acel cineva langa ei zilnic..dar cand ai gasit pe altcineva,cel mai bine e sa te debarasezi de tot si sa incepi ceva nou!!asta am de spus pentru rain
ce m-a frapat insa cititnd postarile de la acest topic,este cu ce usurinta sunt judecati oamenii fara ca cei care ii judeca sa fi trait vreodata ceea ce traiesc cei care si-au deschis aici sufletul unor straini in speranta ca vor gasi poate un sfat,o vorba buna!!acesti indivizi care isi traiesc viata pe forumuri aruncand cu rahat in toata lumea care nu e pe gustul lor,pentru ca nu au o viata reala sau pentru ca frustrarile lor sunt prea mari si singurul loc unde pot refula este online,ascunsi dupa un nickname"!!!mi-e sila!!si de aceea ma voi opri aici!! o zi buna !!
pink_pill
Postat pe 16 August 2009 10:29
Cred ca in primul rand ar trebui sa te interesezi mai mult de viata lui de acolo,. Se poate dovedi a fi foarte diferit de cum este pe net. Poate ca ar trebui sa-i faci o vizita, sa-i cunosti prietenii.In legatura cu mutatul conteaza si pozitia lui sociala. Daca ai parasii tara si te-ai duce acolo, viata profesionala ,cred, ca ar avea de suferit. Mult noroc si nu uita ca cea mai importanta e fericirea ta!
adriana_dinca14_yahoo_com
Postat pe 16 August 2009 11:00
De la: KarasCristina, la data 2008-09-19 17:15:46Am fost si eu in locul tau. Mai putin cei drept...1 an. Ajunsesem sa inebunesc, eram isterica ca nu il mai suportam. Daca incerci sa divortezi o sa te sufoce si o sa te dispere nervos. Atunci se va trezi stentimentul de proprietate din el. "cat e a mea nu-mi trebuie, dar, daca incerca sa scape nu o las"
Nu cred ca i-ti poti inchipui ce bine este fara. Lasa imaginea aia sociala si nu te consuma de ce zice lumea. Parintii mei au avut o perioada dupa divort cand ma dezaprobau profund . Acum i-mi dau dreptate totala. Astia sunt barbatii CARPA. Nu mucesc sau muncesc decat la program, stau si se uita la tv , habar nu au sa faca sex nici macar invatati, nu citesc nimic alceva decat etichetele de pe ambalaje. Eu am avut un "tarantor" din rasa asta Din punctul lor de vedere e asa:
1 nevasta am
2 destepta e
3 arata bine si face si bani
4 am unde sa stau
5 ma suporta oricum as fi
6 nu trebuie sa fac nimic ca sa o am ca doar e nevasta mea
7 de ce sa ma duc la alta sa depun efort, sa cheltui banii mei si poate sa pierd ce am
Ce sunt prost.Lasa ca stau cu asta
concluzie: LUI II CONVINE CREDE-MA!!!!!
.Si acum i-mi da mesaje si sta prin fata blocului chiar daca au trecut ani de la divort. Cand am vazut pronuntat divortul am simtit ca renasac si am dat petrecere de divot. Mai bine i-mi iau un caine decat sa tine in casa un asemenea animal. SPER SA NU FIE CU SUPARARE


bravo...te felicit!!!!...ai stiu ce ai vrut de la viata...
lili_r
Postat pe 16 August 2009 11:04
De la: rain, la data 2008-09-19 00:20:12Eu ma trezesc zilnic la 06:00 am pt a fi online cand ajunge el acasa de la munca ( 20:00pm) iar el se trezeste la 07:00am pt a fi online cand ajung eu acasa( 17:00pm). Asta inseamna ca avem aprox. 2 ore la dispozitie pt ca el pleaca la munca la 10:15am (ora lui)iar eu plec la munca aprox la 08:20am...
.......
faci ce iti spune inima...................
kudika041274
Postat pe 16 August 2009 11:05
pink pil
1. Nu poti repara o relatie iesind din ea
2. Din doua rele nu rezulta niciodata un lucru bun
3. Daca nu mai e nimic de reparat sau relatia e compromisa definitiv-iesi din aceasta relatie mai intai si dupa aceea poti sa experimentezi tot ce iti trece prin cap si sa faci absolut tot ce vrei fara sa sufere nimeni
4. Eu nu fac niciodata diferenta intre "femei" si "barbati"-crima trebuie pedepsita la fel si cand ucigasul e femeie si atunci cand e barbat, o lacrima are aceeasi valoare si in ochii unei femei si in ochii unui barbat
5. E adevarat ca nu poti stii ce e in sufletul cuiva decat dupa ce ai umblat 100 de mile in papucii lui-acelasi lucru se aplica si forumistilor de aici-nu stim ce au trait ei, ce le-a adus viata pana acum -poate unii au trecut deja prin ceva asemanator cu subiectul in cauza. Nu putem stii !
6. Chestia asta cu judecata ma sidereaza de fiecare data : Oameni buni! la judecata se da o sentinta, eventual o pedeapsa , noi nu dam asa ceva, doar pareri proprii si personale , fiecare dupa experienta, educatie si sensibilitatea lui ,
7. Intotdeauna in cazuri din astea nu stim tot adevarul , asa ca prefer sa cantaresc bine argumentele care m-ar face sa exclam : ce ticalos de sot, ce ticaloasa de sotie ai! go for it si simte-te bine! adevarul e intotdeauna undeva la mijloc :)
Eu personal am pozele MELE aici, orasul, numai adresa cu codul postal nu mi-am pus-o :)
SI , foarte important , orice sfat sau parere pe care le postez aici ar fi aceeasi pe care as folosi-o pentru sora mea sau prietenului meu cel mai bun
northstar
Postat pe 16 August 2009 11:13
rain eu zic sa divortezi de sot pentru ca este evident ca intre voi nu mai este nimic...Incearca sa-ti refaci echilibrul interior, stai si pune-ti gandurile in ordine...iar in ceea ce-l priveste pe amercian, nu te arunca cu capul inainte pana nu il vezi divortat...nu uita ca are si un copil...nu vreau sa te intristez insa eu cred ca nu va divortza... multa bafta iti doresc!
gya01
Postat pe 16 August 2009 11:16
Sunt de parere ca daca ai luptat atat pt aceasta casnicie, poti sa o mai faci o data, dar avand toate datele problemei. Trebuie sa stii sigur ca tipul din America vrea ceva serios, adica frate daca tot ma pui sa divortez ia-ma de nevasta. Iti spun astea pt ca o amica a avut o asa-zisa idila tot cu un tip din america, om cu nevasta si copil si....vecina de vizavi amanta. Mare grija la strini, mare,mare, iar daca il cheama radu pe individ, eu zic sa "fugi" cat te tin picioarele.
wind_dancer
Postat pe 16 August 2009 11:57
buna!cred ca e mai bine sa faci ceea ce-ti dicteaza inima ta!tu stii mai bine daca mai ai sentimente pt.acea persoana sau nu.numai bine!
geuta
Postat pe 16 August 2009 12:03
De la: geuta, la data 2009-08-16 12:03:16buna!cred ca e mai bine sa faci ceea ce-ti dicteaza inima ta!tu stii mai bine daca mai ai sentimente pt.acea persoana sau nu.numai bine!


inima ei e PRAF acum....
corina981
Postat pe 16 August 2009 12:42
De la: pink_pill, la data 2009-08-16 10:29:40
ce m-a frapat insa cititnd postarile de la acest topic,este cu ce usurinta sunt judecati oamenii fara ca cei care ii judeca sa fi trait vreodata ceea ce traiesc cei care si-au deschis aici sufletul unor straini in speranta ca vor gasi poate un sfat,o vorba buna!!acesti indivizi care isi traiesc viata pe forumuri aruncand cu rahat in toata lumea care nu e pe gustul lor,pentru ca nu au o viata reala sau pentru ca frustrarile lor sunt prea mari si singurul loc unde pot refula este online,ascunsi dupa un nickname"!!!mi-e sila!!si de aceea ma voi opri aici!! o zi buna !!


incearca o lamaie. face minuni!
geo_x
Postat pe 16 August 2009 12:46
De la: geo_x, la data 2009-08-16 12:46:29
De la: pink_pill, la data 2009-08-16 10:29:40
ce m-a frapat insa cititnd postarile de la acest topic,este cu ce usurinta sunt judecati oamenii fara ca cei care ii judeca sa fi trait vreodata ceea ce traiesc cei care si-au deschis aici sufletul unor straini in speranta ca vor gasi poate un sfat,o vorba buna!!acesti indivizi care isi traiesc viata pe forumuri aruncand cu rahat in toata lumea care nu e pe gustul lor,pentru ca nu au o viata reala sau pentru ca frustrarile lor sunt prea mari si singurul loc unde pot refula este online,ascunsi dupa un nickname"!!!mi-e sila!!si de aceea ma voi opri aici!! o zi buna !!


incearca o lamaie. face minuni!



sau zeama de varza
corina981
Postat pe 16 August 2009 13:05
De la: Alexandra_Chentian, la data 2009-08-16 11:57:19Sunt de parere ca daca ai luptat atat pt aceasta casnicie, poti sa o mai faci o data, dar avand toate datele problemei. Trebuie sa stii sigur ca tipul din America vrea ceva serios, adica frate daca tot ma pui sa divortez ia-ma de nevasta. Iti spun astea pt ca o amica a avut o asa-zisa idila tot cu un tip din america, om cu nevasta si copil si....vecina de vizavi amanta. Mare grija la strini, mare,mare, iar daca il cheama radu pe individ, eu zic sa "fugi" cat te tin picioarele.


da da asa e

daca-l cheama gheorghe?
corina981
Postat pe 16 August 2009 13:08
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/27597/Dragoste-interzisa.html/#post-616383


a mai rasarit una
corina981
Postat pe 16 August 2009 13:28
De la: pink_pill, la data 2009-08-16 10:29:40buna ziua imi verificam mailul azi dimineata candi am dat peste acest topic si mi-a parut interesat asa ca am decis sa il citesc :) m-am regasit undeva in povestea ei cu ceva diferente..eu nu aveam pe nimeni cand l-am cunoscut,si el era singur ,si era roman ..dar plecat de multi ani acolo..n-am sa ma apuc sa povestesc doar sa spun ca stiu intr-o oarecare masura prin ce a trecut...e frumos..si e urat..ce cred eu pana la capat este ca atunci cand pentru cel de langa tine numai exista sentimente,trebuie sa renunti..fiecare sa plece pe drumul lui..indiferent daca esti casatorit,logodit etc etc..taraind o asemenea relatie in care sentimentele numai exista nu faci decat sa prelungesti agonia de dupa si cred ca nimeni nu ar trebui sa sufere mai mult decat trebuie!!multi raman agatati in astfel de relatii pentru ca nu au alta alternativa,pentru ca s-au obisnuit cu acel cineva langa ei zilnic..dar cand ai gasit pe altcineva,cel mai bine e sa te debarasezi de tot si sa incepi ceva nou!!asta am de spus pentru rain
ce m-a frapat insa cititnd postarile de la acest topic,este cu ce usurinta sunt judecati oamenii fara ca cei care ii judeca sa fi trait vreodata ceea ce traiesc cei care si-au deschis aici sufletul unor straini in speranta ca vor gasi poate un sfat,o vorba buna!!acesti indivizi care isi traiesc viata pe forumuri aruncand cu rahat in toata lumea care nu e pe gustul lor,pentru ca nu au o viata reala sau pentru ca frustrarile lor sunt prea mari si singurul loc unde pot refula este online,ascunsi dupa un nickname"!!!mi-e sila!!si de aceea ma voi opri aici!! o zi buna !!


ma face frappe ca tu judeci pe cei ce judeca pe cei ce nu trebuie judecati dar sunt judecati chiar daca nu trebuia judecati de cei ce-i judeci tu ca judeca
corina981
Postat pe 16 August 2009 13:30
scuze ca nu am avut rabdare sa citesc toate postarile, dar va scriu dupa o noapte jalnica, cu dureri de cap si tot tacamul.... halal Ziua Marinei ... in fine.
Nu stiu daca ti`a mai spus cineva asta, imi cer scuze daca copiez ideile altcuiva. In primul rand, incearca sa`tzi salvezi casnicia. Totul in viata se intampla cu un motiv, iar casnicia ta mai mult ca igur a avut unul serios. Fa tot posibilul sa iti intorci sotul cu fata la tine (la figurat), da`i un motiv pentru care sa vina acasa seara. e mai simplu sa spunem "El e vinovat, eu incerc sa`l iau in brate si el ma respinge", decat sa incercam sa descoperim motivele pentru care ne refuza. Meciuril sunt o scuza foarte slaba, traducerea acestui gest este de fapt "Lasa`ma in pace, mai degraba ma uit la niste nebuni care fugaresc o minge decat la tine" (scuzele mele microbistilor, asta mi`a spus`o un baiat total dezinteresat de fotbal, dar muuuuuuuuuuuult mai dezinteresat de prietena lui :P).
Asa. Acum lasand la o parte vorba multa, fa tot posibilul sa deii o femeie atragatoare si interesanta pentru el, starneste`i curiozitatea prin gesturi si vorbe si iti garantez ca n`o sa mai vrea el nici un meci. Esti femeie, esti sotia lui de atatia ani, deci stii ce`i place si ce nu. Surprinde`l cu lucruri mici, da`i permanent teme de gandire, pune`l sa se intrebe de ce brusc esti atat de interesata de el si de e iti pasa dintr`o data daca are tot c ii trebuie, etc.
Astea cer multa rabdare si nervi de otel, dar e mai sigur pentru tine decat sa fugi in bratele unui necunoscut. Asa cum s`a intamplat si cu sotul tau, sa nu mai ramana nimic din nebunia care te`a dus la el, asa se poate intampla si cu americanul Si tu, ca sotie, ai dreptul sa`ti distrugi casnicia ta, dar nu si pe a sotiei lui. Gandeste`te la asta. Daca te vei trezi in aceiasi situatie si dupa relatia cu el, gandeste`te ca ai distrus o familie in care nu aveai nici un drept sa te bagi.
Bun, asta a fost. In incheiere fac o scurta precizare: am doar 22 de ani, nu sunt ttrecuta printr`o casnicie, dar sfaturile pe care ti le`am dat aici sunt, cred eu, cele mai bune pentru situatia in care te afli. Daca ai nevoie de lamuriri sau explicatii, cere`le fara nici o jena. Sunt foarte pasionata de pshihlogia umana si iti stau la dispozitie. O zi buna. Sa auzim numai de bine. pupiciiiiiiiiii
Ralucutsa
Postat pe 16 August 2009 13:37
De la: ralukyyy, la data 2009-08-16 13:37:03scuze ca nu am avut rabdare sa citesc toate postarile, dar va scriu dupa o noapte jalnica, cu dureri de cap si tot tacamul.... halal Ziua Marinei ... in fine.
Nu stiu daca ti`a mai spus cineva asta, imi cer scuze daca copiez ideile altcuiva. In primul rand, incearca sa`tzi salvezi casnicia. Totul in viata se intampla cu un motiv, iar casnicia ta mai mult ca igur a avut unul serios. Fa tot posibilul sa iti intorci sotul cu fata la tine (la figurat), da`i un motiv pentru care sa vina acasa seara. e mai simplu sa spunem "El e vinovat, eu incerc sa`l iau in brate si el ma respinge", decat sa incercam sa descoperim motivele pentru care ne refuza. Meciuril sunt o scuza foarte slaba, traducerea acestui gest este de fapt "Lasa`ma in pace, mai degraba ma uit la niste nebuni care fugaresc o minge decat la tine" (scuzele mele microbistilor, asta mi`a spus`o un baiat total dezinteresat de fotbal, dar muuuuuuuuuuuult mai dezinteresat de prietena lui :P).
Asa. Acum lasand la o parte vorba multa, fa tot posibilul sa deii o femeie atragatoare si interesanta pentru el, starneste`i curiozitatea prin gesturi si vorbe si iti garantez ca n`o sa mai vrea el nici un meci. Esti femeie, esti sotia lui de atatia ani, deci stii ce`i place si ce nu. Surprinde`l cu lucruri mici, da`i permanent teme de gandire, pune`l sa se intrebe de ce brusc esti atat de interesata de el si de e iti pasa dintr`o data daca are tot c ii trebuie, etc.
Astea cer multa rabdare si nervi de otel, dar e mai sigur pentru tine decat sa fugi in bratele unui necunoscut. Asa cum s`a intamplat si cu sotul tau, sa nu mai ramana nimic din nebunia care te`a dus la el, asa se poate intampla si cu americanul Si tu, ca sotie, ai dreptul sa`ti distrugi casnicia ta, dar nu si pe a sotiei lui. Gandeste`te la asta. Daca te vei trezi in aceiasi situatie si dupa relatia cu el, gandeste`te ca ai distrus o familie in care nu aveai nici un drept sa te bagi.
Bun, asta a fost. In incheiere fac o scurta precizare: am doar 22 de ani, nu sunt ttrecuta printr`o casnicie, dar sfaturile pe care ti le`am dat aici sunt, cred eu, cele mai bune pentru situatia in care te afli. Daca ai nevoie de lamuriri sau explicatii, cere`le fara nici o jena. Sunt foarte pasionata de pshihlogia umana si iti stau la dispozitie. O zi buna. Sa auzim numai de bine. pupiciiiiiiiiii


traiasca marina
corina981
Postat pe 16 August 2009 14:13
pfff....cate postari ...idei..judecatzi...etc...
Parerea mea e sa faci c e mai bine pentru tine,ce t face p tine fericita. Gandeshte te la binele tau sh atat..pana la urma nuj cat d mult se gandesc ceilaltzi (implicatzi direct in "povestea ta") la ce te face p TINE fericita.Foloseshte tzi mintea sh atat pana itzi pui gandurile in ordine. Din moment ce te ai gandit la divortz...inseamna k nu mai eshti multzumita, asha k..treci poeste sh mergi mai departe BAFTA!
pussyCat_
Postat pe 16 August 2009 17:12
De la: pussyCat_, la data 2009-08-16 17:12:57pfff....cate postari ...idei..judecatzi...etc...
Parerea mea e sa faci c e mai bine pentru tine,ce t face p tine fericita. Gandeshte te la binele tau sh atat..pana la urma nuj cat d mult se gandesc ceilaltzi (implicatzi direct in "povestea ta") la ce te face p TINE fericita.Foloseshte tzi mintea sh atat pana itzi pui gandurile in ordine. Din moment ce te ai gandit la divortz...inseamna k nu mai eshti multzumita, asha k..treci poeste sh mergi mai departe BAFTA!


Nu vreau sa te jignesc, orice om are o perioada in care gandeste asa. Eu zic ca asta e principalul motiv pt care lumea a ajuns atat de rea: toti se gandesc numai la fericirea lor. Stii ca viata mea s`a schimbat mult in bine de cand am inceput sa ma gandesc si la altii? Simplul fapt ca eviti sa faci rau cuiva te ajuta de multe ori. Eu am patit`o si am inceput sa o impartasesc si altora: Roata se intoarce intotdeauna, nu le face altora ce nu ai vrea sa ti se faca tie.
In concluzie, pussyCat, nu am vrut sa te jignesc sau sa te corectez, am dat doar o parere personala si un sfat pentru cine vrea sa`l vada.
Pupiciiiiiiiiiii
Ralucutsa
Postat pe 16 August 2009 17:50
De la: pussyCat_, la data 2009-08-16 17:12:57pfff....cate postari ...idei..judecatzi...etc...
Parerea mea e sa faci c e mai bine pentru tine,ce t face p tine fericita. Gandeshte te la binele tau sh atat..pana la urma nuj cat d mult se gandesc ceilaltzi (implicatzi direct in "povestea ta") la ce te face p TINE fericita.Foloseshte tzi mintea sh atat pana itzi pui gandurile in ordine. Din moment ce te ai gandit la divortz...inseamna k nu mai eshti multzumita, asha k..treci poeste sh mergi mai departe BAFTA!


de ce ne ofuscam de fiecare data cand cineva nu intra in grafic, cu sfaturile!!??
suntem oameni, gandim diferit, traim diferit, avem experiente diferite, trairi......... si e normal sa avem puncte de vedere diferite.
asta nu inseamna sa judeci!
geo_x
Postat pe 16 August 2009 18:28
Rain, as avea o curiozitate : omul a venit pe cheltuiala lui, sau a ta?
zic eu ca e esential detaliul .
googoodoll
Postat pe 16 August 2009 18:53
De la: deep_silence, la data 2009-08-16 13:08:55
De la: Alexandra_Chentian, la data 2009-08-16 11:57:19Sunt de parere ca daca ai luptat atat pt aceasta casnicie, poti sa o mai faci o data, dar avand toate datele problemei. Trebuie sa stii sigur ca tipul din America vrea ceva serios, adica frate daca tot ma pui sa divortez ia-ma de nevasta. Iti spun astea pt ca o amica a avut o asa-zisa idila tot cu un tip din america, om cu nevasta si copil si....vecina de vizavi amanta. Mare grija la strini, mare,mare, iar daca il cheama radu pe individ, eu zic sa "fugi" cat te tin picioarele.


da da asa e

daca-l cheama gheorghe?


daca e gheorghe nu e radu si deci nu-i chiar asa de mare primejdia ;)
wind_dancer
Postat pe 16 August 2009 20:10
Rain avea aceasta problema undeva prin Septembrie anul trecut.Banuiesc ca de atunci s-au intamplat multe despre care noi nu mai stim.
Oricum ea poate divorta foarte bine si sa incerce sa-si refaca viata, dar e posibil sa se trezeasca ca marea majoritate a barbatilor buni sunt insurati (cum a fost si cazul meu).
Daca nu mai simte nimic pentru sotul ei ar trebui sa divorteze, sa nu se trezeasca mai tarziu ca a pierdut multi ani intr-o casnicie esuata demult.
Cat despre cel din America...sa fim seriosi... pe mess poti fi oricine vrei si poti spune multe...
iuliate
Postat pe 16 August 2009 21:17
Cui stai in gat?Si de ce?N-am zis ca vorbim..discutam..de ce sa ne scuipam?Eu cred ceva,tu altceva..asta inseamna cunoasterea pana la urma!
locked
Postat pe 16 August 2009 21:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casatoria facuta prea devreme!! 18 De la: cantafabule 9 Octombrie 2009 18:43
Ritm de viata . 21 De la: kudika162205 8 Aprilie 2010 20:14
acelasi lucru in fiecare an 8 De la: bruneagra25 18 August 2009 11:26
iubita mea 4 De la: luchianramona 28 Octombrie 2010 17:08
Iubire imposibila din cauza parintiilor mei ! 46 De la: kudika326239 23 Iulie 2011 14:29