Setari Cookie-uri

Nu vreau sa ma judecati, vreau sa ma ajutati...

De la: kudika051407, la data 2009-08-16 21:17:45Rain avea aceasta problema undeva prin Septembrie anul trecut.Banuiesc ca de atunci s-au intamplat multe despre care noi nu mai stim.
Oricum ea poate divorta foarte bine si sa incerce sa-si refaca viata, dar e posibil sa se trezeasca ca marea majoritate a barbatilor buni sunt insurati (cum a fost si cazul meu).
Daca nu mai simte nimic pentru sotul ei ar trebui sa divorteze, sa nu se trezeasca mai tarziu ca a pierdut multi ani intr-o casnicie esuata demult.
Cat despre cel din America...sa fim seriosi... pe mess poti fi oricine vrei si poti spune multe...



tu citesti numai titlurile topicurilor!!?
geo_x
Postat pe 16 August 2009 21:26
desparteteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee de sotul tau ,asta in primul rind si apoi cu cel de pe net mai vezi..... spune i sa vina in romania sa l cunosti.numai bineeeee!!!!! ( nu esti singura in situatie,nici mie nu mi merge prea roz dar am un copil si de moment ma mai gindesc la el....nu stiu pina cind) sa speram ca va fi bine! da mi mail ul tau.
deliasucala
Postat pe 17 August 2009 00:11
De ce vrei sfaturi de la alte persoane care nu stiu si nu inteleg prin ce treci. Esti capabila sa iei singura o astfel de decizie, asigura-te intai k o sa-ti fie tie bine(cu americanu ma refer) si nu face prostia de a lasa de la tine, pentru ca ai facut-o deja si uite unde ai ajuns. Daca il vrei cu adevarat fa tot posibilul sa il ai si in ceea ce priveste viata pe care o ai acum, fugi si nu te mai uita inapoi pentru ca peste 10 ani o sa fie mult mai greu sa o iei de la capat.
Eu nu sustin ca stiu prin ce treci sa nu ma intelegi gresit, dar fi desteapta si punete macar odata pe tine pe primul loc si o sa vezi k viata merita traita.
cristinaniculae18
Postat pe 17 August 2009 00:42
Incearca sa observi daca il mai intereseaza ceva la tine pe sotul tau. Daca nu se mai simte atras de tine atunci cauta-ti fericirea in alta parte. NU gresi de doua ori s-ar putea si americanul sa fie la fel ca primul, sotul adica.
sorina1972
Postat pe 17 August 2009 10:58
Draga Rain,ca nu mai gasesti in sotul tau aceeasi persoana de la inceputul casatoriei,ca nu iti mai ofera linistea si comfortul sufletesc,astea toate le stii tu foarte bine si esti indreptatita sa iti cauti refugiul in vise si sperante,dar ca doresti cu atata inversunare sa il cunosti fizic pe ''american'',asta cred ca nu este cea mai reusita alegere a ta si am sa-ti explic de ce spun asta.In primul rand,daca el si-a asumat fata de tine faptul ca este casatorit si are si copil,poate fi o explicatie viitoare in fata unui esec,sentimental sau de orice alta natura(ma refer aici la faptul ca daca la un moment de timp viitor va dori sa dea inapoi ,iti va pune frumos si elegant in fata faptul ca tu deja stiai situatia lui familiala,iar tu nu vei avea decat sa inghiti in sec si sa accepti realitatea)
De asemenea,de multe ori,se intampla ca virtual se poate spune mult mai mult si uneori la cote paroxiste despre ceea ce simtim pentru cel din spatele ecranului si asta tocmai pentru ca nu se poate proba veridicitatea celor exprimate chiar daca lasa web-ul deschis pentru a-l putea vedea chiar si atunci cand doarme.Sunt multe aspecte pe care tb sa le iei in calcul inainte de a face pasul ''intalnirii''.Si inca un aspect ,pe care,poate doar cei care au trait sau traiesc in tari in care populatia de culoare este foarte frecventa:in general barbatii de culoare au obiceiul de a trai,si de a face copii cu diverse femei(se pare ca este o chestie de traditie a persoanelor de culoare)dupa care le abandoneaza ,fara ai mai interesa de existenta copiilor,ei fiind pana la batranete intr-o continua cautare si perpetuare a speciei lor,deci cu alte cuvinte,nu sunt constanti in relatii .Tu vei face ceea ce crezi ca te avantajeaza mai bine,dar nu uita un lucru,gandeste de 1000 de ori si fa o singura data .Numai bine si sa ai o viata frumoasa.
FANTASMA
Postat pe 17 August 2009 16:02
Oare chiar ar trebui sa fac si eu la fel?Cu prietenul meu.Parca nici nu exist in casa,cat despre dragoste...de 2 ori in 3 luni,nu stiu ce sa mai cred,aseara eram hotarata sa il intreb ce insemn ptr el,asa tam nesam,dar nu am avut curajul.
rain75
Postat pe 17 August 2009 16:11
De insemnat,cred ca insemni "ceva",dar,probabil,"te-ai pierdut" pe acolo,prin casa...esti in decor!!!Scuze ca zic asta,dar daca vorba frumoasa,nu..de facut dragoste/sex, nu..respectiv copii,proiecte de mare viitor,nu..deci..poate nu sunteti suflete pereche sau daca ati fost.."seria" voastra s-a incheiat.Trebuie sa admitem ca iubirea se consuma si asa si e!Orice inceput are un sfarsit,ptr unii iubirea e vesnica,ptr altii ea se termina pe neasteptate,subit,chiar.Vorbeste-i deschis..zi-i tot ce scrii tu pe aici,toate temerile si indoielile tale.Familia ta,daca e sa fie divort,va fi socata atunci 1 minut,cand le spui vestea,dar apoi..ce sa-ti faca..vor accepta,ca doar nu te-or lega in casa,langa el.Ai grija cu "americanul"..sa nu divotezi tu..iar el sa zica ca mai asteapta din..varii motive!!!
locked
Postat pe 18 August 2009 09:18
De la: rain75, la data 2009-08-17 16:11:46Oare chiar ar trebui sa fac si eu la fel?Cu prietenul meu.Parca nici nu exist in casa,cat despre dragoste...de 2 ori in 3 luni,nu stiu ce sa mai cred,aseara eram hotarata sa il intreb ce insemn ptr el,asa tam nesam,dar nu am avut curajul.


Rain, cea care a deschis acest topic nu este una si aceeasi cu rain75, nu?
valita76
Postat pe 18 August 2009 10:36
sincer nu te judec,pt k am patit cam la fel dar fara maritat....stii cand iubesti nu gandesti u,ci inima si nu prea ai ce face..........pooop ai grija
kudika003434
Postat pe 18 August 2009 11:06
De la: valita76, la data 2009-08-18 10:36:11
De la: rain75, la data 2009-08-17 16:11:46Oare chiar ar trebui sa fac si eu la fel?Cu prietenul meu.Parca nici nu exist in casa,cat despre dragoste...de 2 ori in 3 luni,nu stiu ce sa mai cred,aseara eram hotarata sa il intreb ce insemn ptr el,asa tam nesam,dar nu am avut curajul.


Rain, cea care a deschis acest topic nu este una si aceeasi cu rain75, nu?
Scuze,nu suntem una si aceeasi persoana,doar in probleme ne asemanam putin
rain75
Postat pe 18 August 2009 13:05
Ok,rain si rain75,daca va asemanati la poveste,e ok,raspunsul e ptr. ambele!
locked
Postat pe 18 August 2009 18:19
buna...parerea mea este sa divortezi...si sa faci un lucru bun dupa atata timp pentru tine fara sa te mai intereseze parerea celor din jur....sunt nenumarate femei divortate suntem in secolul 21 nu 18....iar persoanele dragi tie dak au acelesi sentimente si nu iubesc egoist o sa te intelega si o sa se bucure pentru tine( e viata ta si dak tu esti fericita divortata nu au de ce sa te judece)....cat despre tipul de pe internet.....nu stiu dak in viata de zi cu zi va veti intelege la fel de bine...dar nu ai de unde sa stii decat dupa ce il vei cunoaste personal,so...ce mai astepti??nu renunta la cariera si la tzara ta asa ca prima dovada ca iubirea lui este sincera ar fi sa paraseasca America si sa vina dupa tine...sper sa reusesti si sa fi fericita...bafta!
kudika026442
Postat pe 22 August 2009 09:57
Dipunctul meu de vedere tu si sotul tau suntetimintr-o relatie de prietenie..poate putin conditionata de obisnuinta. Americanul este o ispita ..insa pentru a face un pas trebuie sa-l cunosti mai bine. Ei au alta cultura relationala....Ce trebuie sa constientizezi este ca viata ta iti apartine ...pe pamant nu dureaza o vesnicie.....si stiu foarte bine ca femeile care nu sunt implinite in casnicie cauta cariera....Nimeni nu are dreptul sa te judece.....nimeni nu este in sufletul tau..in mintea ta...deci : responsabilizeaza-te, i_a decizii...chiar nu observi schimbarile naturii????
pacifista
Postat pe 22 August 2009 19:22
Poi stimata doamna ce va pot spune eu , suna cam asa:mai bine orientatziva catre lucruri mult mai importante decat sa vb pe mesenger si daca vb nu mai fiti asa naiva deoarece nu cred ca o sa ajungetzi f departe cu relatia aceeasta online si inca ceva ! nu l mai sufocati si ceretzi prea multa atentie sotului fiti mai creativa in legatura cu relatzia dnv cu sotul ca singur va veni la dnv precum vine un catelus atunci cand vrea un os. va doresc multa fericire si iubire nesfarsita alaturi de sotul
kudika056622
Postat pe 24 August 2009 09:24
ce super, pe mn cine ma ajuta ?
yumy
Postat pe 24 August 2009 09:27
Cre' c-a venit. Astept dezlegarea misterului.
Kathara
Postat pe 24 August 2009 09:33
De la: Kathara, la data 2009-08-24 09:33:39Cre' c-a venit. Astept dezlegarea misterului.


Chiar, chiar! Au venitara americanii au ba? Teama mi-e ca au venitara ca si prima oara Nu-i bai, la ei e "habit" - milioane de romani i-au asteptat zeci de ani... Deci, nu e ea prima dezamagita...
Dor_a
Postat pe 24 August 2009 11:13
cred ca sunt cea mai potrivita sa iti dau un sfat....DACA TU VEZI BN CA NUMAI MERGE CASNICIA LAS-O BALTA...nimic pe lumea asta ,nici pritenii ,nici parintii nu au dreptul sa te judece,fa ceea ce tu simnti.....nu neaparat acest barbat dinamerica este o solutie..de fapt nu cred ca ar fi bn sa fie cineva in momentul asta pt tine...dar mai ales daca nu ai copii cu sotul tau si nu il mai iubesti nu trebuie sa stai cu el de dragul nimanui...un pupik.....
kudika062155
Postat pe 24 August 2009 11:36
Da, americanii au venit inca de la pagina 15
northstar
Postat pe 24 August 2009 18:14
eu spun sa gusti putin din fructul interzis, stiu ca te ispiteste prea mult...... , problema ta e o criza de moralitate, o fi bine ?, nu o fi? ce spun altii? ai nevoie de confirmari, de tandrete, atentie, afectiune; dupa parerea mea e cam greu sa scapi de patima asta; ai trei variante:
1. conduci tu in familie, esti sefa si il dresezi;
2. te lasi ispitita si cauti in alta parte, dar continui si viata de familie;
3.suferi , traiesti iluzoriu si iti consumi viata amoroasa in mod utopic
varianta 4 ( sa divortezi ) nu cred ca ti se potriveste, deoarece fructul interzis si-ar pierde gustul.
Inclin sa cred ca varianta nr. 2 te caracterizeaza,
Multe salutari









ela25
Postat pe 24 August 2009 21:27
URMEAZATI INIMA DAR CUNOASTEL BINE INAINTE NU PE NET CI FES TU FEIS :sml-h
kudika024067
Postat pe 24 August 2009 23:01
De la: kudika024067, la data 2009-08-24 23:01:03URMEAZATI INIMA DAR CUNOASTEL BINE INAINTE NU PE NET CI FES TU FEIS :sml-h



si tu ar trebuii sa citesti inainte sa postezi.
pentru informarea ta, si-a tras-o sanatos cu americanu', atat de bine incat mai vrea.
geo_x
Postat pe 24 August 2009 23:04
de telenovela asta sunt satul....

sa vedem ce mai e pe kudika
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 24 August 2009 23:08
De la: geo_x, la data 2009-08-24 23:04:44
De la: kudika024067, la data 2009-08-24 23:01:03URMEAZATI INIMA DAR CUNOASTEL BINE INAINTE NU PE NET CI FES TU FEIS :sml-h



si tu ar trebuii sa citesti inainte sa postezi.
pentru informarea ta, si-a tras-o sanatos cu americanu', atat de bine incat mai vrea.

geooooooo....esti tare..... dar e bine....ca mai vrea....deci, s-a simtit bine
anonim12345
Postat pe 25 August 2009 16:22

Au venit Americanii .... Nu stiu daca in pagina 15 sau nu dar cu siguranta era 10 augus 2009 ora 01:30 AM si au aterizat pe aeroportul OTP ...
Geo chiar esti super

So ... pentru cei care nu citesc doar titlurile si mai si stiu cate ceva din episoadele anterioare ... a venit americanul si dupa cum spunea Geo a fost mai bine de cat speram ata de bine ca mai vreau
Si pentru ca vreau atat de mult ... am fost la un domn avocat pentru a afla mai multe despre intunecatele cai ale divortului pe cale amiabila... daca o exista cale amiabila...
Si cum de ceva timp tot caut informatii cu privire la obtinerea vizelor spre taramul fermecat am luat legatura prin email si cu un domn avocat de prin NY ... pentru sfaturi despre ce si cum sa si sa nu ...
Printul meu american e in plin divort de viitoare ex doamna Williams care in lipsa lui a avut grija sa goleasca apartamentul de tot ce a putut cara de acum arata ca dupa razboi si cand vorbim se aude cu ecou ....
Divortul lui va dura cam 3 luni din cate am inteles ... iar la mine cica vreo 2 ( nu am inteles prea bine cum e treaba cu termenele de judecata )
Dupa ce suntem amandoi liberi de contract... incepe distractia
Viza!!!!! Am hotarat sa aplicam pentru viza K1 pentru logodnica .... dureaza, costa... dar avem rabdare

Va pup si aveti grija de voi
Geo, te rog sa nu uiti de telenovela mea :)
rain
Postat pe 25 August 2009 22:50
e printre putinele telenovele cu semi-happy-end, ca inca nu s-a terminat
ca o dovada ca uneori toata experienta si sfaturile nu-si regasesc ecoul in viata reala!
geo_x
Postat pe 25 August 2009 22:56
De la: rain, la data 2009-08-25 22:50:43
Au venit Americanii .... Nu stiu daca in pagina 15 sau nu dar cu siguranta era 10 augus 2009 ora 01:30 AM si au aterizat pe aeroportul OTP ...
Geo chiar esti super

So ... pentru cei care nu citesc doar titlurile si mai si stiu cate ceva din episoadele anterioare ... a venit americanul si dupa cum spunea Geo a fost mai bine de cat speram ata de bine ca mai vreau
Si pentru ca vreau atat de mult ... am fost la un domn avocat pentru a afla mai multe despre intunecatele cai ale divortului pe cale amiabila... daca o exista cale amiabila...
Si cum de ceva timp tot caut informatii cu privire la obtinerea vizelor spre taramul fermecat am luat legatura prin email si cu un domn avocat de prin NY ... pentru sfaturi despre ce si cum sa si sa nu ...
Printul meu american e in plin divort de viitoare ex doamna Williams care in lipsa lui a avut grija sa goleasca apartamentul de tot ce a putut cara de acum arata ca dupa razboi si cand vorbim se aude cu ecou ....
Divortul lui va dura cam 3 luni din cate am inteles ... iar la mine cica vreo 2 ( nu am inteles prea bine cum e treaba cu termenele de judecata )
Dupa ce suntem amandoi liberi de contract... incepe distractia
Viza!!!!! Am hotarat sa aplicam pentru viza K1 pentru logodnica .... dureaza, costa... dar avem rabdare

Va pup si aveti grija de voi
Geo, te rog sa nu uiti de telenovela mea :)

raaaaaaain....te tzuc !
eu iti tin pumnii
nu uita ca dupa toate cele rele , vine ce e mai frumos !
anonim12345
Postat pe 26 August 2009 08:55
Rain,nu pot decat sa te felicit pentru ceea ce ai facut. Ma bucur din suflet ca esti fericita ca ai simtit cum e sa fii iubita cu adevarat. Da divort de actualul sot si fa ce-ti spune inima. O poveste de genul asta am trait si eu doar ca el este roman si nu pot sa-ti spun decat ca merita. Tu meriti sa fii fericita,iubita si implinita si iti doresc sa tina toata viata. Mult succes si tot binele din lume vi-l doresc la amandoi si sa fiti cei mai fericiti oameni de pe planeta asta.
Lill_Dy
Postat pe 15 Octombrie 2009 18:22
O fi divortat?Care o mai fi viata ei?
heaven2007
Postat pe 16 Octombrie 2009 10:14
De la: KarasCristina, la data 2008-09-19 17:15:46 Cam ai dreptate pe felia ta.
Am fost si eu in locul tau. Mai putin cei drept...1 an. Ajunsesem sa inebunesc, eram isterica ca nu il mai suportam. Daca incerci sa divortezi o sa te sufoce si o sa te dispere nervos. Atunci se va trezi stentimentul de proprietate din el. "cat e a mea nu-mi trebuie, dar, daca incerca sa scape nu o las"
Nu cred ca i-ti poti inchipui ce bine este fara. Lasa imaginea aia sociala si nu te consuma de ce zice lumea. Parintii mei au avut o perioada dupa divort cand ma dezaprobau profund . Acum i-mi dau dreptate totala. Astia sunt barbatii CARPA. Nu mucesc sau muncesc decat la program, stau si se uita la tv , habar nu au sa faca sex nici macar invatati, nu citesc nimic alceva decat etichetele de pe ambalaje. Eu am avut un "tarantor" din rasa asta Din punctul lor de vedere e asa:
1 nevasta am
2 destepta e
3 arata bine si face si bani
4 am unde sa stau
5 ma suporta oricum as fi
6 nu trebuie sa fac nimic ca sa o am ca doar e nevasta mea
7 de ce sa ma duc la alta sa depun efort, sa cheltui banii mei si poate sa pierd ce am
Ce sunt prost.Lasa ca stau cu asta
concluzie: LUI II CONVINE CREDE-MA!!!!!
.Si acum i-mi da mesaje si sta prin fata blocului chiar daca au trecut ani de la divort. Cand am vazut pronuntat divortul am simtit ca renasac si am dat petrecere de divot. Mai bine i-mi iau un caine decat sa tine in casa un asemenea animal. SPER SA NU FIE CU SUPARARE
marianil
Postat pe 17 Octombrie 2009 13:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire inposibila 11 De la: elfuletz5 9 Martie 2009 23:49
iubire imposibila 21 De la: MaraDonna 23 Septembrie 2009 23:17
ce ne facem cu parintii? 73 De la: STELLA_STAR 16 Mai 2010 01:20
Credeti in farmece? 217 De la: luoana13 1 Iulie 2018 03:10
UN SFAT 4 De la: kudika361175 30 Martie 2011 19:29