Setari Cookie-uri

Nu vreau sa ma judecati, vreau sa ma ajutati...

De la: nico1234, la data 2009-01-11 01:12:45..voi...unii sunteti rasisti......

Daps...si eu am simtit aceeasi "vibratie". Pacat, pentru ca pana nu explorezi un teren nu prea poti sa povestesti cum e pe acolo.
ablazancadar
Postat pe 11 Ianuarie 2009 01:16
Dur comentariului lui pussy. Acid sulfuric. Dur dar adevarat! Voi credeti ca i-au sters contul? Daca ar fi asa, i-ar fi delete comentariul! Cred mai degraba ca pussy a renuntat. Ea traieste acum intr-o tara civilizata si cam asa procedeaza in State toti albii decenti: ii lasa pe negrii in mocirla lor... Ne place sau nu dar ea s-a salvat, noi nu numai ca nu mai suntem pe marginea prapastiei, suntem in cadere libera...

Postat pe 11 Ianuarie 2009 06:27
cand femeia iubeste,iarta orice,chiar si crimele;cand nu mai iubeste nu iarta nimic,nici chiar virtutiile
northstar
Postat pe 11 Ianuarie 2009 06:31
Piper, draga, vorbeste pentru tine.
Nu prea inteleg eu de ce ne bagi si pe noi in aceeasi oala cu tine. Daca te simti "ne-salvat" si nu faci nimic pentru asta, atunci ai o problema.
Iar kudika, daca i-ar fi sters comentariul pleznitei aleia, ar fi dovedit ca e ca si ea. I-a sters insa contul pentru ca asemenea declaratii nu se fac. De unde stii tu cum sunt TOTI negrii? Or fi negrii in procentaj mai mare in puscarii, dar tinand seama ca sute de ani societatea i-a tinut la marginea ei, ce sanse au avut?
Ca au alta cultura si alte obiceiuri, treaba lor! Atat timp cat nu te afecteaza, nu ti-a cerut nimeni sa-i adopti, ci doar sa ii lasi in pace. Si... scuza-ma, dar ce aport asa absolut extraordinar ai adus tu lumii ca sa iti permiti sa judeci cateva milioane de oameni??
Dor_a
Postat pe 11 Ianuarie 2009 07:11
De la: northstar, la data 2009-01-11 06:31:09cand femeia iubeste,iarta orice,chiar si crimele;cand nu mai iubeste nu iarta nimic,nici chiar virtutiile


Northstar, bine zis!
Dor_a
Postat pe 11 Ianuarie 2009 07:12
Aici nu cred ca ar fi vorba de judecata. Fiecare gandeste diferit si de aceea tu ai nevoie de opiniile tuturor pentru ca sa poti trage o concluzie. Ai cazut in banal, nu te mai multumeste ceea ce ai acasa si de aceea cauti in alta parte ceea ce iti lipseste. Asta draga mea, este cea mai mare greseala, pentru ca tu in loc sa rezolvi problema, tu mai rau te afunzi. Din punctul meu de vedere, solutia ideala ar fi sa discuti cu sotul tau si sa ii spui ca deja te pierde iar daca nu va remedia situatia ...ADIO.
Crede-ma ca doar daca intr-adevar nu ii mai pasa de casnicia voastra nu va face nimic, pentru ca barbatii pun piciorul in prag doar cand se simt amenintati. Iar cu domnul din America, asa cum a inceput o discutie pe messenger asa se si poate destrama. Sa nu crezi in el, pentru ca te vei lovi singura cu capul de pereti. Stiu ca este frumos ce se intampla, tot ce vorbiti si ce mesaje frumoase iti trimite, dar gandeste te, merita sa iti ratezi viata pentru asa ceva? Ce te asigura pe tine ca in timp americanul nu fi exact cum este sotul tau acum? Este frumos sa risti pentru o cauza in care crezi, dar nu cred ca mai ai varsta adolescentei sa nu stii sa iei o decizie corecta pentru tine. Ideal pentru tine ar fi sa discuti cu sotul tau si daca dupa discutie chiar nu se mai poate face nimic, atunci sa mergi pe drumul tau, singura, sa iti refaci viata. Eu aveam o vorba: " O femeie implinita este implinita pentru ceea ce este ea nu pentru barbatul pe care il are alaturi" Deci daca vrei implinire sufleteasca, fii mai intai multumita de tine din toate punctele de vedere. si fii sigura ca iti vei gasi un barbat pe masura.
monik_nik22
Postat pe 11 Ianuarie 2009 08:18
Eu as divorta de sot, si as lasa timpul sa le rezolve pe toete. Iar despre parinti... E viata mea, nu a lor!
badaranzamihael
Postat pe 11 Ianuarie 2009 09:49
fa-ti o viata ptr u .sa fii dependenta .daca ai luptat atat ptr casnicia ta dc mai stai?in primul rand o viata ai si meriti sa fii fericita .cu america .....nu face greseala asta .e usor sa scrii intr-un msj te iubesc ,mai bine oferati o sansa si devino dependenta .Pe urma ai sa vezi ca iti vei gasi si sufletul pereche.bafta
anne_maggy
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:12
De la: pied_piper, la data 2009-01-11 06:27:45Dur comentariului lui pussy. Acid sulfuric. Dur dar adevarat! Voi credeti ca i-au sters contul? Daca ar fi asa, i-ar fi delete comentariul! Cred mai degraba ca pussy a renuntat. Ea traieste acum intr-o tara civilizata si cam asa procedeaza in State toti albii decenti: ii lasa pe negrii in mocirla lor... Ne place sau nu dar ea s-a salvat, noi nu numai ca nu mai suntem pe marginea prapastiei, suntem in cadere libera...

special pentru tine si cei ca tine am un videoclip la mine in profil.....nu vrei sa-l vezi?
kitty_krieger
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:58
Cred ca trebuie sa te gandesti bine ce vrei.E posibil sa nu tina prea mult dragostea cu....America.Trebuie sa fii pregatita si pentru " a o lua de la capat".E destul de greu.
Parerea mea: nu mai sta casatorita daca nu merge.Divortezi si gata.Dar gandeste-te ca o perioada toti vor da vina pe tine si te vor judeca.Dar nu ai decat o viata.Si parintii vor intelege pana la urma.
vanettymanea
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:41
Buna Rain. E groaznic ce ti se intampla, nici nu vreau sa ma pun o secunda in locul tau, imi pare rau ca treci prin asa ceva. Ce pot sa spun.....si eu am crezut ca iubesc pe cineva online, era in alta tara iar eu il si cunosteam personal, pana sa plece. Avea si un baietel dintr-o casnicie incheiata si credeam k el este alesul....pentru un timp. Ulterior lucrurile au luat o intorsatura neasteptata, dintr-o discutie mi-am dat seama k el este acolo sa munceasca numai si numai pentru a face bani sa ii creeze un viitor copilului, care va ocupa intotdeauna rolul principal in viata lui, dupa care nu am mai vb mai deloc, s-a schimbat brusc, nu am inteles niciodata de ce, important este ca in timp mi-a trecut. Ideea este ca daca este sa fie pentru tine, va fi, lucrurile se vor aranja de la sine in directia care trebuie. Eu cred totusi k tu ai nevoie de cineva care sa te iubeasca si de aceea tinzi sa crezi k americanu este ceea ce trebuie, eu cred totusi k este destul de complicat....gandeste-te si la viitor, nu omite acest aspect. Plus de alta, incearca sa stai de vb cu sotul tau, spune-i k nu te simti implinita, k iti doresti un copil, dragoste si atentie si daca nu poate sa ti le ofere, va trebui sa gasiti o solutie. Nu te aventura pana nu sti cu siguranta k asta este ceea ce vrei, eu nu cred k sti inca.
Multa bafta!
mady22091980
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:49
atat de tanara si cu atatea probleme.....parerea mea e ca sotul nu merita sa mai stai cu el nicio secunda,eu nu am si nu cred k voi avea curaj sa ma casatoresc vreodata. ideea e ca daca nu merge cu americanul,sunt mii de barbati...imi place povestea ta de dragoste,am trait ceva asemanator,dar am fost dezamagita si a trecut. nu-ti inchide viata cu un sot care se comporta in halul ala.
bya_bya69
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:36
ceau , ma numesc cristina sant din timisoara si am 25 de ani .am facut si eu acelas lucru ca si tine ,.aveam 16 ani cand am inceput o relatie stabila cu un tip de 23 de ani .la fel ca si tine am trecut prin certuri cu parintii cu toata lumea pana cand am terminat scoala si m-am mutat la el . nu stiu daca am facut bine sau nu atata minte am avut la acea varsta.cred ca si in cazul meu tu ai vrut sa scapi mai mult din situatia in care erai cu parintii ,cu interzicerile .cu afelul in care vroiau ei sa-ti controleze viata .tin minte ca si eu eram tinuta din scurt de parinti si tot timpul aveam ora stabila de intrat in casa e.t.c.eu zic sa faci cea ce simti .mai tarziu o sa-ti parta rau .tineretea e doar una bucurate de ea .viata este prea grea .te pup
milea
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:55
Opinia mea:
1. Despre topic: Cred ca acea casatorie e un esec; Ca atare- trebuie sa faci ceva in sensul asta- sau, daca nu- du-te la biserica, aprinde o lumanare ( de sufletul tau) si ramai "fidela sotie - statua ingenua" pana la sfarsitul vietii;
Ori divortezi ( si-ti traiesti viata) ori...stai pe mess pana o sa-ti dai seama ca n-ai facut nimic toti anii astia ( cum spunea cineva- "m-am uitat in urma si 15 ani n-am facut nimic")
2. Ca o fi negru- ca o fi alb...asta are importanta doar daca gasesti chimia intre voi ( atentie ca tu ai mai avut o experienta cu "fugitul"- recidiva inseamna deja prostie!)
3. despre rasism: intotdeauna vor exista tabere pro si contra;
Depinde de mediul in care ai trait si ce experiente ai avut; De ex: tiganii: am gasit oameni care spun ca tiganii sunt "oameni la fel ca noi- doar ca discriminati" si ca iesirile lor in lume sunt marcate de asta.
Eu am avut experiente negative ( de fiecare data- inclusiv cu tigani care pretindeau ca au "staif" si ca nu se preteaza la "tiganii". De unde si vorba "tiganul- tot- tigan"
Negri: Cunsotintele mele despre sunt destul de limitate- daaaaar- prietenii pe care-i am peste ocean imi confirma ( mai mult sau mai putin -depinde de comunitate- repet) acelasi lucru: Ori tigani la noi- ori negri la ei- general vorbind- cam totuna ( uitati exemplele cu cantareti si jucatori de basket; Aici vorbim sociologic- depre mase)'

4. Despre politica ( cu toate ca nu stiu de ce sciu eu depre politica pe un site de "femei usor ranite"

Obama nu-i decat un pretext;
Politic e nimeni; In spatele lui sunt lobby-urile care i-au platit candidatura si trasat traiectoria;
Este o imagine a "schimbarii" si a "revenirii sperantei de mai bine" pentru americanul de rand;
In rest: Bush- chiar daca tinea cartea- sau binoclul invers ( pentru cei ce stiu aceste anecdote)-
macar era reprezentantul majoritatii cultural- economice ( spuneti-mi cati negri investitori cunoasteti ? ; Care dintre ei a lucrat - nu in filme- la vreun priect stiintific? Cati afaceristi negri- care activeaza pe burse- stiti? Sau- ca sa nu "bat campii"- ca poate nu e toata lumea familiarizata cu lucrurile astea: Cati tigani de pe la noi ati vazut cu afaceri- mai putin sali de fitness, coafor, florarii, si "case de discuri" ? Hai si un hotel -doua - sau o afacere "imobiliara" ( adica am banii castigati "la negru" si-i bag intr-un imobil - "pe persoana" - apoi vand imobilul cu suprapret si gata afaceristu!)
5. Dragostea: dragostea e un fenomen care- stimata doamna "indragostita de la 15 ani" trece prin mai multe etape: Etapa "fluturi in stomac" de care spui este de fapt cea mai stravezie dintre toate: Este expresia mai educata a "mama ce -i-as face", ;
Este atractia bruta, animalica, ce se perimeaza dupa ce pofta e satisfacuta; apoi - daca exista si altceva- dragostea se transforma: devine: prietenie, respect, colaborare, ajutor, iubire neconditionata ( dar de fapt - motivata de cele anterioare), e.t.c;
Sa spui ca- l iubest pe acel om ( ce daca-i negru!) doar pentru ca vorbesti cu el pe Mess- e o prostie;
6. Chimia: intr-adevar- negri au alt miros fata de care noi- "caucazienii" deobicei avem un sentiment de respingere; TOTI!
7.Cristina Caras avea dreptate cand iti spunea ca primul pas e divortul; apoi- mai vezi;
Nu te arunca cu capul in jos- ca s-ar putea ca fantana sa nu aibe apa!; La fel si vanettimanea si alte/alti ca si ei;
Daca atitia iti spun ca esti beata- du-te sa te culci!
8. Altele discutii colaterale: Tipa din state ( spuneati ca ar fi fost "pussy"- nu o judecati prea rau; A avut probabil incidente foarte neplacute;
Faptul ca romanii sunt saraci , insa- nu-i treaba ei; Nici ea nu a plecat in vilegiatura ( si si-a luat o casa pe coasta Miami- doar ca sa nu mai stea printre romani)
E drept ca nu s-au prea remarcat romanii in State ( grupul meu de prieteni imi spunea ca- p[e continentul american sunt 2 grupuri de romani- care nu se vad unii cu ceilalti: grupul "realizat" - care au plecat din cauza ca nu se puteau realiza in tara la adevarata capactate, si grupul de "muncitori" care au scimbat sclavia din Romania pe cea din Canada sau State, sau insule. Cei din urma ii urasc pe primii pentru ca e o diferenta uriasa de educatie si atunci nu exista practic un pod de comunicare; Ce ( in afara de manele si fotbal + femei)- ai putea discuta cu un zidar? Despre ultima carte despre Warren Buffet? despre tinerea pe 0 a dobanzii de intreventei a Federal Reserve?
Asta-I!
Concluzie: E doar opinia mea: Femeie! Divorteaza!
Linisteste-te- o vreme ( adica- nu altul ca "ma mananca" )
Judeca un picut si cu creierul ( ca de-aia ajungem sa plangem pe la usa tribunalelor si a sectiilor de politie) si apoi vezi daca te duci in State sau nu;
PS: pentru cine avea parerea ca un bilet de avion din Washinton -dus-intors e 2000 usd: Gresit! E 600 ( daca-l iei la clasa Economy) ( adica mult mai ieftin decat daca te duci tu de aici - via Frankfurt si NY ); Prpblema e sa-l rezervi cu 2 luni inainte ( si sa contina un weekend intre dus si intors)
G_I_JOE
Postat pe 11 Ianuarie 2009 13:11
g i joe, nu ti-a scapat chiar nimic. ai dreptate in cele mai multe privinte, dar parca prea ai fost dur. poate e mai bine, cine mai stie. eu gresesc prin prea multa toleranta...
in fine, rain, cel mai bun lucru ar fi intai sa iesi dintr-o relatie, sa stai numai cu tine o vreme (nu e cel mai rau sa fii singura, crede-ma) si abia cand vei sti din nou cine esti cu adevarat sa intri intr-o alta relatie.
catalexis
Postat pe 11 Ianuarie 2009 13:37
G I Joe, total de acord cu tine la toate punctele.
Exista o imensa deosebire de cultura (si miros) intre rase (daca vi se pare ca un negru miroase, incercati sa stati alaturi de un est-indian sau un pakistanez - chiar proaspat dusat, si vorbim dupa... ce respirati adanc aer curat vreo 10 minute ... N-o spun cu rautate... Cred ca si japonezii spuneau despre noi, caucazienii ca putzim... si cred ca asa si era... Sa nu uitam ca baia ca si parte integranta a casei, a fost adoptata doar acum vreo o suta de ani de catre europeni... Apropo de asta, va propun un joculetz... cei care mergeti sa vizitati Versailles-ul... incercati sa gasiti o baie in imensitatea palatului ala... Asta o sa va spuna multe... )
Pe de alta parte, insa... detest sa judec o intreaga populatie dupa o mie, doua sau noua mii din reprezentantii ei...
Ar fi pacat, pentru ca eu sper ca la randul meu nu am fost judecata dupa impresia care au facut-o romanii care au pasit inaintea mea in alte tari... Eu stiu ca m-am straduit sa las o impresie cat de buna am putut, si sper ca asta sa fi facut o diferenta cat de mica, chiar si pentru o singura persoana de alta nationalitate.
Da, stim fazele cu binoclul si restul, au fost absolut bes-ti-ale!
E evident ca era momentul ca cineva ca el, cel nou, sa fie "ales", o sa vina momentul cand o sa fie lasat sa dea cu stangul in dreptul, ca sa nu vina nimeni cu pretentii ca ei sunt vreo rasa superioara si ce pot face ei ca presedinti, n-a vazut o lume... Ceea ce e normal... rasismul merge in ambele directii si stim cu totii ca e la moda rasismul invers acum...
Ceea ce vreau sa subliniez e ca nu ai cum sa "bati" rasismul cu rasism si raul cu rau.
Culmea, intr-o fraza mai elaborata (pe care nu mi-o amintesc) asta a zis-o unul dintre "mirositori" ... Gandhi...
Ontopic, i-am raspuns fetei de mult, si nu imi schimb parerea: dom'le, neegru, gri, verde sau in dungi, cand un barbat in toata firea asteapta de la mine sa ii platesc vacantza ca sa vina sa ma vada, cica, pentru ca el "nu are bani" pai eu i-as raspunde foarte romaneste: ba p'a ma- tii! ( ups! )
Dor_a
Postat pe 11 Ianuarie 2009 14:12
Eu nu inteleg de unde tot rasismul asta la adresa altor natii?Chiar as vrea sa ma lamuriti ca nu va inteleg deloc.Aici nu e vorba de ca-ti plac sau nu, unde dintre voi a-ti luat-o in serios si a-ti inceput sa aruncati cu vb fara sa aveti un pic de cultura.

Noi romanii ne dam ca fiind adeptii democractiei dar suntem tot niste comunisti facuti si priviti ca niste ''oi negre ale Europei''. Nici negrii , arabii,indienii, chinezi smadp nu sunt vazuti ca natie ca noi asa ca noi romanii so ........shut up
jeanpierre
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:03
Draguta mea, ce e cu tine? Esti ok?
Cate natii ai vazut tu la viata ta LA ELE ACASA, de unde ai scos-o ca suntem rasisti, si "shut up" sa-i spui mamicii tale care n-a fost in stare sa-ti explice ca un forum inseamna exact expunera parerilor, oricare ar fi ele (chiar si cele ale uneia ca pleznita de Pussy, cu care - ai sa fii uimita dar te asemeni cel mai mult) nu tacere.
Dor_a
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:22
Draga mea ,
fa ce ti spune inima ... urmeaza ti dragostea ! Ce este mai frumos in lumea asta decat s a iubesti si sa fii iubit ? Nu conteaza ce zice mamam , tata sau altii cu care oricum nu te poti intelege .... Ei nu sunt langa tine cand te intorci tu acasa si simti golul ala din sufletul tau . Faptul ca nu ai copiii este fff bine ... iti usureaza decizia . Deschide ochiii si fii ferictita . Cate femei nu sunt in situatia de a si da sema ca s au maritat si au decoperit alt barbat langa ele? E timpul sa faci ceva pentru sufletul tau .. Daca in el , urmeaza ti inima . Daca esti implinita sufleteste ... esti cea mai bpgata femeie din lume .. nu banii te tin in brate , iti spuen te iubesc , sau te face sa te simti femeie ci partenerul de langa tine. Ce daca zic neamurile " nu stiu ce " , ele cu ale lor si tu cu ale tale . Fa ti viata frumoasa pentru ca e numai una ... Tu singura esti cea care acum pote sa si schimbe viata . Fa ce trebuie facut : fii fericita de barbatul pe care l iubesti si te iubeste .Nu te uita in urma ca ai sa suferi !

Mult curaj si fericire !
maryeta
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:23
in ce oras stai? mi-ar placea sa vorbim mai multe....ai aici adresa mea:topmediacluj@yahoo.com(Sonia)
topmedia
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:01
poi uite eu is din bacau si mi se pare k ii un oras destul d interesant...dar plin d foarte multa lume..de toate culorile!!!!presupun k esti undeva cam d varsta mea din cele povestite...si dk ai vrea si dk tot ai zis k nu ai un fel de prietene poti s incerci...Adresa mea, si id d mess ii carina_nohiboke@yahoo.com....cand crezi k esti dispusa de povesti sau vrei doar sa spui ceva la un necunoscut ce poate sa te asculte si nu indrazneste sa te judeca poti sa ma gesesti acolo...+++k sunt din bacau si dk esti dispusa putem merge la o cafea...sa mai povestim face to face....u stii ce-i mai bn pt tine...+++Ca cineva a zis foarte bine k ESTI CEEA CE VREI SA FII.....asa ca .....hai capul sus...si paseste in continuare cu demnitate....k doar tu ai zis k esti o femeie de afaceri puternica si importanta i asa si treba sa fii si in viata personala ....Te pup si cand crezi k esti pregatite sa vb cu cine...astept un semn de viata de la tine..Pupik
__XXX__
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:46
stii ce cred eu ?indiferent ce se va intampla intre tine si tipul de pe net trebuie sa renunti la casnicia pe care o ai si sa incerci sa fii fericita.Nu se merita sa stai langa cineva,langa care te simti singura , mai singura decat daca ai fi in realitate singura.Ia o decizie pana nu va fi prea tarziu , pentru tine si pentru sufletul tau.Iar despre american cred ca l-ai intalnit pentru ca poate sa iti trimitra curajul de care ai nevoie sa renunti si increderea ca nu esti singura.Ai mare grija pentru ca nu stii niciodata cu cine ai de a face efectiv ...
Iti urez mult succes ! si sa ai grija de tine sa fii fericita si sa nu iti mai pese atat de GURA LUMIi ca nu traiesti cu lumea.
maravam
Postat pe 11 Ianuarie 2009 17:18
Acum sunt sigur ca pussy a renuntat. Initial, n-am vrut sa -ti raspund pentru ca mi-as pierde timpul. Lasa-ma sa-ti spun o vorba veche decit lumea: gunoi la gunoi trage si plevei ii place pleava! Si cu asta am incetat "polemicile" cu oameni mindrii ca sint gunoaie.

Postat pe 11 Ianuarie 2009 17:22
..nu te cunosc, nu stiu cine esti...dar un lucru ti-l pot spune, la fel ca si toti ceilalti de pe acest site: ...inceteaza sa te minti si fa ceva pentru tine. Se spune ca soarta este si cum ne-o facem, si este foarte adevarat. Te inteleg ca nu a fost ok dupa casatorie, dar ce te tine acum sa nu inceric sa traiesti viata ta si sa fi fericita? Trebuie sa fi si putin egoista, pentru ca daca tu nu vei face ceva pentru tine, nimeni nu va face. Iar legat de familia ta, ei tot te vor iubi, si daca pe moment nu ar intelege decizia ta, apoi oricum vor fericiti sa vada ca tu esti fericita.
Legat de sotul tau, nu conteaza acum care sunt motivele racelii lui, dar tu trebuie sa iti urmezi inima. Daca nu iei o hatarare, nu astepta ca viata singura sa faca ceva, nu suntem in povesti.
Si gandeste-te, k sotul tau daca ar fi pus in situatia ta, cel mai probabil nu l-ar oprii nimic sa faca ce-i dicteaza inima. Asa suntem noi oamenii, si asa o sa fie mereu, durerile sunt provocate in primul rand de cei apropiati...
Eu iti zic bafta si nu mai lasa timpul sa treaca, e prea pretios....
ragatza2007
Postat pe 11 Ianuarie 2009 19:25
gandeste.te f.f. bine inainte de toate sa nu dai din put in lac
niko8
Postat pe 11 Ianuarie 2009 19:53
felicitari pt bebelus
niko8
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:09
cristina din timisoara....se scrie ciao nu ciau ,ce naiba ai25 de anisori
niko8
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:16
De la: serena83ellianna, la data 2009-01-11 20:16:21cristina din timisoara....se scrie ciao nu ciau ,ce naiba ai25 de anisori


Unde scrie ca se scrie ciao?
Lillix
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:19
De la: Lillix, la data 2009-01-11 20:19:35
De la: serena83ellianna, la data 2009-01-11 20:16:21cristina din timisoara....se scrie ciao nu ciau ,ce naiba ai25 de anisori


Unde scrie ca se scrie ciao?

vezi: Dex ro
CIÁO interj. (fam.) la revedere! (< it. ciao)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:21
Da mai, da' poate in Timisoara se zice ceau. Ce-aveti cu fata?
Lucia1971
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o parere :( 9 De la: Lau_Jebs 11 August 2011 23:08
AJUTOOR!cred ca inebunesc 19 De la: adrienutzaaa 19 Octombrie 2009 17:12
Iubire imposibila 27 De la: bea79 29 Iulie 2011 23:52
De la iubire...soacra! HELP! 21 De la: arpydia 8 Septembrie 2010 19:44
un raspuns va rog.. 8 De la: kudika143709 14 Martie 2010 12:29