Setari Cookie-uri

Nu vreau sa ma judecati, vreau sa ma ajutati...

Hmmm vad ca se tot pune accent pe fatul ca e negru ... so what ! Putea sa fie si portocaliu din partea mea ca tot nu imi pasa ... cred ca inima este aceeasi la toti nu ?!
Asa ca sa nu existe indoieli ... faptul ca l-am cunoscut nu a influentat cu nimic sentimentele fata de sotul meu decizia de vedea ce se mai poate face sau nu a fost luata cu mult timp inainte, asta cred ca e de la sine inteles ...daca aveam o extraordinara poveste de dragoste cu sotul nu mai stateam eu noaptea pe net .
Bani ! Eu am banii, si vreau sa-i folosesc pentru a-i plati biletul : 1. pt ca imi doresc foarte mult sa vina; 2. pt. ca stiu ca a trecut printr-o perioada financiara foarte grea ; 3. pt. ca am facut un fel de intelegere de a imparti cheltuielile, asta in cazul in care nu are el toti banii.... poate ca el va plati biletul si eu cazarea ... nu stiu dar in nici un caz nu se pune problema ca eu sa-i trimit bani si gata sa astept la aeroport.
Eu acum vad lucrurile asa - daca vine este extraordinar , daca nu vine imi iau frumos banutii si ma duc sa ma distrez singura singurica .. ambele variante mi se par castigatoare :)

Luna asta este ziua lui as vrea sa-i trimit un tort ...hehehe
rain
Postat pe 15 Ianuarie 2009 11:19
Clar, traiesti in lumea ta!
O sa ii trimiti un tort pe care sa-l manance cu familia (care-o include si pe sotie)... bine asa!
Cat despre bani, nu, nu-i trimiti! Ii cumperi biletul de avion (apropo, trebuia sa ii faci rezervarea deja! cu cat e mai din timp, cu atat costa mai putin biletul) ... dar daca biletul nu se folosestee... atunci aerolinia iti returneaza doar o parte din bani. Asta daca anunti din timp... Depinzand de statusul biletului... s-ar putea sa pierzi mare parte din bani...
Cu cat biletul costa mai putin, termenii sunt proportional flexibili...
Dor_a
Postat pe 15 Ianuarie 2009 11:27
geo_32 , hai sa fim seriosi..nu da cioara din mana pe porumbelul de pe gard... nu e vina ei ca sotul o trateaza asa... ce rost are sa mai stea cu el?? daca aveau copii poate era altceva...ca ramaneau impreuna pentru ei. sincer eu daca as fii in locul ei as divorta..


nu pentru cel din america ,ci pentru ea.isi face mai mult rau stand langa o persoana careia ii e indiferenta prezenta ei.. cat despre parinti,ar trebuii sa fie alaturi de ea ca pun pariu ca si ei stiu cum e sa fii tanar,incapatanat si naiv.ar trebui sa stie ca pana nu s-a lovit ea cu capul de pragul de sus nu a inteles ce implicatii au avut toate faptele sale. la urma urmei e copilul lor inca...orice varsta ar avea..
ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 15 Ianuarie 2009 13:21
-stii ceva,din pacate cunosc sentimentul(dute mai incolo ca esti prea calda sau prea rece si numai sforaie)
-la mine a tinut 18 ani si 2 copii,tu esti mult mai tanara si fara copii,eu stii ce am facut....am divortat
-ma simt eliberata,ma simt bine in pielea mea si fffoarte increzatoare cu toata ca nu am pe nimeni si din nou stam sub acelasi acoperis
-a fost ultima mea problema ce spun altii
-am si eu un statut social,respectata si cu functie,dar daca nu pot sa ma uit la un barbat in sus,nu ma intereseaza ce are in pantaloni
-tot singura sint,singuratate in doi,dar nu am renuntat la speranta de a gasi pe cineva la care sa ma uit in sus
-apropo cu mess.si eu vb cu tot felul de puleti,am chiar si exemple foarte concrete ca pot avea un final fericit relatiile legate pe mess...dar totusi...SUA?
-daca te hotaresti sa faci ceva,incearca nu pt.el,stiu cum este,trec si acum prin asta,dar pana nu-l cunosti...NU
-stii cum este stai 18 ani cu el si tot nu-l cunosti
-mie mi se pare ca noi evoluam si barbatii involuaza,parca tampesc
tyukodiana
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:01
draga Rain te inteleg perfect, da nu stiu daca faci cea mai buna alegere! asa cum ziceau si altii de pe forum ar fi bine sa te mai gandesti la asta. asteapta sa mai treaca timpul... sa-l cunosti mai bine si apoi sa va vedeti si in realitate. poate, cine stie, chiar va merge. ce daca el e de culoare si e de pe un alt continent?! au fost atatea cazuri asemanatoare... cat despre sotul tau... mai bine il lasi cat mai repede! am invatat pe propria piele ca "pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti"! asa ca traieste-ti viata si lasa ca gasesti tu pe cineva care sa te iubeasca si sa te respecte! o viata frumoasa iti doresc si mult noroc!
missalexandra
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:24
Ba poti, sa renasti din propria ta, cenusa si sa nu-ti mai plangi de mila uitandu-te in gura la ce zic altii. Ce vrei ptr. tine? Tine cont. Ce-ti dicteaza inima acel lucru sa-l faci dar rational nu sentimental. Sufletul ti-l linistesti la Icoana Maicii Domnului, acolo sa plangi si acolo vei gasi si raspunsul cu siguranta, crede si vei afla Nu-ti mai de mila si actioneaza si atunci te vei felicita singura; trebuie sa iti
Rolec2000
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:29
Acasa nu mai ai parte de afectiune si vrei sa te legi de primul barbat care iti da atentie. Ca el sunt destui pe net, care promit multe, dar nu se realizeaza nimic. Daca erai sigura ca vrei sa fii cul el si sa-ti parasesti sotul nu mai cautai sfaturi pe forum. Si tie ti se pare ciudata situatia. E viata ta ,tu decizi daca vrei sa mai faci inca o greseala pentru care vei mai pierde inca 6 ani din viata, poate si mai mult ,fara nici un rost, dar cu complicatii mult mai mari.
criss003
Postat pe 15 Ianuarie 2009 22:23
parerea mea e sa il chemi in romania sa stati macar cateva clipe impreuna si apoi dc simti ca el e jumatatea ta divorteaza
nu te mai gandi la fericirea altuia ci la tine fara suparare incearca tu sa fii pe locul 1.vorbeste si cu sotul tau dar nu despre celalalt ci despre ce vrei tu daca vezi ca intradevar nu aveti teluri imnpreuna urmeaza -ti calea ta buna rea e a ta. Bafta multa nu vreau sa trec prin ce treci tu stiu cum e sentimenul.o zi buna
cuky21
Postat pe 16 Ianuarie 2009 14:11
Draga mea.... e timpul sa te trezesti la realitate si sa uiti de povestile cu feti frumosi!! Esti tanara si poti sa-ti refaci viata......... asa ca profita de acest lucru. Nu mai astepta sa ti se spuna ce ai de facut sau sa faci ceva numai pt ca asa vor altii. In primul rand ar trebui sa sti ce vrei de la viata, profita de faptul ca ai o cariera, ca lumea te respecta si incearca sa te respecti si tu. Daca sotul tau nu este ceea ce-ti doresti nu mai astepta sa vina cineva sa-ti spuna: "divorteaza" !!! tu sti cel mai bine ce simti pt el. Iar in ceea ce-l priveste pe american s-ar putea sa te inseli, ..... cum ai facut prima data. un om nu ajungi sa-l cunosti numai atunci cand stai langa el si este perechea ta atunci cand poti sa-i suporti defectele. Sper sa dai dovada de maturitate si sa ai multa intelepciune.
linaolteanu
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:06
de ce tot timpul femeia trebuie sa salveze relatia sau sa se sacrifice ptr familie?nu as putea sa-ti spun ca iubirea este totul dar nici situatia financiara;cred k se completeaza una pe cealalta.Ti-as sugera sa privesti cu calm relatia cu sotul tau ;iar daca nu mai exista sentimente din partea ta,cred k ar fi timpul sa te indrepti in alta directie,privind faptul k nu ai copii nu ar trebui sa privesti in spate cu regret,iar dak americanul simte ceva ptr tine,atunci sa vina el la tine,macar ptr o perioada ptr ai vedea adevaratele fete.scuze ptr sinceritate.

Postat pe 17 Ianuarie 2009 00:14
Rain, eu una as vrea sa dau un sfat dar am ajuns sa nu stiu eu ce vreau ...si eu sunt cu iubitul meu de 3 ani e marea mea iubire, primul din viata mea, il iubesc si acum enorm dar parca se schimba ceva treptat si asta ma sperie se spune ca iubirea dureaza 2 sau 3 ani, ee la mine parca a inceput sa se consume si ma omoara acest lucru, sunt o fire foarte romantica, care ar traii doar din iubire, eu nu m-am racit dar el nu stiu nu il mai simt asa indragostit, trece aproape si o luna si nu facem dragoste si el habar nu are, nu ne mai sarutam asa, nu imi mai vorbeste asa frumos ca inainte, in plus ne certam asa des, e asa de irascibil, nu vrea sa ai spun nimic spune ca el nu e prostul meu si ma doare, s-a schimbat.Eu nu de mult am intalnit pe cineva dupa 3 ani am simtit iar ca poate sa imi bata inima dupa altcineva, era exact firea mea, vesel, romantic, dulce, cu o mare dorinta de viata, asa cum am foat si eu inainte ca iubitul meu sa ma transforme intr-o alta fata, sensibila, fricoasa, trista... ce sa zic nu a fost nimic intre mine si acel baiat doar vorbe nici macat un sarut, el spunea sa las timpul sA nu spun din prima NU, dar mereu l-am refuzat pentru ca am deja o stabilitate si nu vreau sa o stric, ceea ce este ciudat ca de cate ori il vedeam eram iar eu, radiam de fericire, ascultam muzica ca in trecut, aveam din nou chef de viata, dar mi-am bagat mintile in cap si-am zis sa las prostiile, desi nu il voi uita niciodata pe cel care m-a facut din nou sa simt ca traiesc.Asta este eu il iubesc pe iubitul meu foarte mult si atata timp cat nu il vad pe celalat baiat e ok nu il am in gand, dar ma doare cand iubitul nu mai e asa romantic ca la inceput nu mai e are acea scipire in ochi care eu o caut..
iubi7a_lui
Postat pe 17 Ianuarie 2009 02:00
Buna dimineata. E timpul sa inchei, acest, capitol din viata ta, N-are rost sa va m-ai ,,mintiti, de ,gura lumii. E fff. bine, ca ,nu aveti,copii. Dupa aceea ,ve-i vedea, ce v-a m-ai fi.Ce ve-i simti, cand cineva o sa fie langa tine,,, Am probleme in casnicie, de o viata,, am vrut si eu sa-ncerc,, cu o aventura,, i-mi scria poezii,nu era ,,internet,, era sentimental,, si,,,,cand ne-am cunoscut,, a fost,,, un ,,nimic, un badaran din ,,Bucuresti,,un ,,nimeni,, Eu dupa 37ni de casnicie,, i-ti zic, sa divortezi,,urgent,,apoi..timpul le v-a rezolva pe toate si-n calea ta ,,v-a rasari ,,iubirea,,,,Noroc,,
Rodri
Postat pe 17 Ianuarie 2009 08:18
Draga mea,
In primul rand as vrea sa iti spun ca nu sunt eu experta in ale datului din papagal cand vine vorba de un sfat dar poti sa-ti spun din experienta de viata care nici ea nu e foarte vasta.
Ce-am inteles eu de la viata asta, care numa usoara nu e, este ca atunci cand vrei sa-ti faci tie un bine gandeste cu capul, iar cand vrei sa le faci celorlati un bine gandeste cu inima.
Iubirea e frumoasa dar la timpul ei.Ca orice lucru frumos ea dispare in timp, ca vrem sa acceptam sau nu.Ea vine din frumos, pana la urma iar noi ne uratim pe zi ce trece, asa ca e normal ca si ea sa ne paraseasca.
Insa ce ne mai ramane este doar trecerea timpului si ......RESPECTUL DINTRE SOTI.Nu am sa inteleg niciodata de ce trebuie noi sa ne casatorim, se pare ca asa e dat de la Dumnezeu.Oricum nu pare logic deloc.
In ceea ce-l priveste pe sotul tau, ma bucur ca a fost iubire intre voi si fluturasi in stomac, dar.......a fost mult prea repede si nechibzuit. Dar din nou vorbeste "filozoafa"din mine: Iubirea deobicei si intotdeauna ne cam orbeste! REGULA!!!!!
Viata e viata si ne cam face ea pe noi si nu noi pe ea.Tocmai de aceea trebuie sa fim putin mai chibzuiti in deciziile pe care le luam.
"Americanul", posibil sa fie o solutie buna, posibil sa fie doar o solutie de moment.Posibil sa fie un esec total.Intrebarea care eu vreau sa ti-o pun tie este:Esti gata sa risti?
Parerea mea este ca nu este o solutie.
ce consider eu ca ar trebui este sa-i ridici un semnal de alrma sotului tau, sa-si reaminteasca ca langa el este o femeie si nu o papusa, o femeie care are nevoie de putina atentie asa cum avem nevoie toate dintre noi.Daca crede ca nu mai poate sa iti ofere aceasta tandrete sau cel putin atentie, atunci sa fie sincer cu el si sa-ti spuna.
In acelasi timp ai putea sa vii tu cu initiativa si sa incerci sa il introduci in lumea ta.
daca reusesti, atunci mai aveti o sansa.
Iar treaba cu copii trebuie discutata.Fiecare femeie isi doreste un copil, la fel si barbatii.Daca nici asta nu vrea consider ca esti libera sa iei decizii pentru binele viitorului tau.
Concluzia speech-ului meu este:
Comunicarea dintre soti duce la bunastarea familiei!
Toate cele bune!
Cu drag, Anca

anckutza
Postat pe 17 Ianuarie 2009 12:32
de stau in cap, si-ar trebui sa judec pe cineva, as judeca dupa vremea de afara si timpurile prezente mi-e ca "ti-a inghetat mintea si apele ti-au stagnat la mal" ori vrei sa ne verifici psihoilogic pe toti?: Cert este ca nu ai nevoie de ajutor ci de parerile altora
Rolec2000
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:44
de stau in cap, si-ar trebui sa judec pe cineva, as judeca dupa vremea de afara si timpurile prezente mi-e ca "ti-a inghetat mintea si apele ti-au stagnat la mal" ori vrei sa ne verifici psihoilogic pe toti?: Cert este ca nu ai nevoie de ajutor ci de parerile altora
Rolec2000
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:47
fa cum te indeamna inima nu cum iti spun ceilalti dar cand ai luat o hotarare ia-o pentru tine si gandeste-te numai la tine si la fericirea ta............dar..................aceasta hotarare ia-o cu toata taria si nu te mai uita apoi inapoi. te pup si te inteleg.
pingui
Postat pe 17 Ianuarie 2009 18:17
Buna,

nu sunt casatorita si poate nu as putea sa dau eu sfaturi dar sunt de parere ca ar trebui sa fugii cat vezi cu doi ochi. Nu zic sa pleci la celalalt dar nici sa stai si sa vezi cum trece viata pe lana tine. Sper sa-ti gasesti puterea si echilibru sa simti ca ai pentru ce sa traiesti si sa fii fericita in scurtul popas in aceasta viata. Iti urez numai bine.
alexandracrys
Postat pe 17 Ianuarie 2009 19:17
Buna!
Nu trebuie nimeni sa te judece.DE CE?
Daca ar fi sa te judece cineva ,doar un om te poate judeca si acela e Dumnezeu.

Nimeni nu are dreptul sa iti spuna ce sa faci,poate un sfat c-am ce ar face ei in situatia ta,Da.
Dar altceva nu.

Totul e sa te gandesti intai la tine.
Ce ai vrea de la viata?
Ce te poate multumi?
Nu trebuie sa divortezi,pentru nici un barbat.
Daca casnicia nu merge ,divorteaza pentru tine .
Viata asta este prea scurta ca sa stam intr-o casnicie unde nu ne simntim bine.
Viata trebuie sa o pretuim si sa o traim cum vrem noi.
Fara sa stam sa ne gandim ce ar zice familia, vecinul,colegul,prietenul etc.
Asta iti spun eu,nu ca un sfat .
Toti care va cunosc stiu din exterior poate,dar nimeni nu stie ceea ce e in casa voastra s-au in sufletul tau.
TE pup
bellaana
Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:27
Pai raspunsul deja il detii ! Ce crezi ca ar fi mai bine de facut decat sa-ti urmezi visul, ami ales ca esti o femeie puternica si realizata pe plan profesional Doar ca trebuie mai intai sa fii sigura ca nici asta nu va fi o alta greseala, d aceea asigura-te ca el mai intai va face pasul catre divortul de sotia sa, iar apoi vei raspunde si tu cuacelasi gest care demonstreaza hotarare si devotament catre noua ta relatie in care te implici serios, prin fapte, nu doa vorbe! In al doi-lea rand, iti recomand o carte foarte buna care te ajta sa iti recapeti increderea in tine, si nu doar asta, dar in cel mai adecvat mod iti vei face ordine in minte, in suflet si in viata prin decizii ferme si care sa te reprezinte in totalitate. Nu mai stiu autorul, dar este o carte maro, "Cei sase stalpi ai increderii in sine".Este un best seller si se gaseste mai in toate librariile.
In plus te-as sfatui sa acorzi intotdeauna persoanei tale din interior prima replica, iar apoi sa intrebi pertenerii ce ar dori ca ei sa faci pentru ei. Mai intai gandeste-te ca esti o femeie puternica, cu pretentii si formuleaza mai intai tu asteptari de la barbati!

Iti doresc indeplinirea visului!
schraw2003
Postat pe 18 Ianuarie 2009 03:31
De la: googoodoll, la data 2008-09-18 23:57:30Sa te trezesti!!!
Nu o spun cu ironie, ci cu toata empatia .
Nu cred ca "americanu'" e o solutie. Daca mai e ceva de salvat, mobilizeaza-te si salveaza, ca nu poate nimeni altcineva sa faca asta, si aici il includ si pe sot.
Daca nu mai e, atunci departeaza-te , e timpul sa gasesti pe altcineva, chiar daca e foarte greu.
anyg2008
Postat pe 18 Ianuarie 2009 04:40
buna, nu stiu daca este important acum pentru tine dragostea ta cea noua..sau faptul ca nu "esti tu" in prezenta sotului tau...mai devreme sau mai tarziu..oricum ai sa realizezi ca nu se merita sa traiesti intr-o minciuna...sfatul meu este simplu...divorteaza ( indiferent de ce vor simti sau spune cei din jurul tau, oricum cei care te iubesc cu adevarat vor intelege)..si apoi cu siguranta vei sti ce sa faci..in legatura cu dragostea ta...faptul ca vei ramane singura, este un avantaj..iti spun asta din propria mea experienta..te vei regasi..gasind singura raspunsul ..la chemarea inimii tale...iti doresc..intelepciune...
anyg2008
Postat pe 18 Ianuarie 2009 04:48
in opinia mea, tu ai luat deja o hotarare. Chiar daca aici ai primi in unanimitate sfatul "divorteaza"... nu cred ca o vei face. Nu acum si nu datorita acestui forum. De ce? pentru simplu fapt ca mariajul tau e deja "firesc" pentru tine, tii foarte mult cont (cu sau fara vina) de parerea celorlalti, de "anatema" pe care o vei avea dupa un divort, esti oarecum constienta ca o despartire legala inseamna pierderea unui confort in care TU esti cea care ai investit timpul si banii castigati de TINE. Dar mai ales pentru ca mintind in jurul tau si in exteriorul intimitatii tale ca esti o femeie iubita si fericita... realizezi ca vei darama tot acest castel si vei deveni . "saraca de ea" sau, si mai rau.. "ce-i lipsea asteia?" Curios este ca la 15 ani ai avut puterea sa-ti infrunti (rebel) parintii iar acum, femeie independenta financiar.. nu o poti face.
Cat despre iubirea ta virtuala... din nou spun: te-ai hotarat deja!
Sfaturi? nu cred.. Poate ceva comentarii...
rashela
Postat pe 18 Ianuarie 2009 06:24
nu mai pierde timpul treci la actiune .la divort nu conteaza ce spun parintii ci ceea ce simti tu
tu sti ce este mai bine pentru tine
rassan
Postat pe 18 Ianuarie 2009 08:05
De poti sa nu-ti pierzi capul, cind toti in jurul tau
Si l-au pierdut pe-al lor, gasindu-ti tie vina;
De poti, atunci cind toti te cred nedemn si rau,
Sa nu-ti pierzi nici o clipa increderea in tine;
De poti s-atepti oricit, fara sa-ti pierzi rabdarea,
De rabzi sa fii mintit, fara ca tu sa minti,
Sau cind, hulit de oameni, tu nu cu razbunarea
Sa vrei a le raspunde, dar nici cu rugaminti;

De poti visa, dar fara sa te robesti visarii,
De poti gindi, dar fara sa-ti faci din asta un tel,
De poti sa nu cazi prada nicicind disperarii,
Succesul si dezastrul primindu-le la fel;
De rabzi s-auzi cuvintul rostit cindva de tine,
Rastalmacit de oameni, ciuntit si prefacut;
De poti sa-ti vezi idealul distrus, si din ruine
Sa-l recladesti cu-ardoarea fierbinte din trecut;

De poti risca pe-o carte intreaga ta avere,
Si tot ce-ai strins o viata sa pierzi intr-un minut,
Si-atunci, fara a scoate vorba de durere,
Sa-ncepi agoniseala cu calm de la-nceput;
Si daca corpul tau, uzat si obosit,
Il vei putea forta sa-ti mai slujeasca inca,
Numai cu strasnicia vointii tale, si-astfel
Sa steie peste vreme asa cum sta o stinca;

De poti vorbi multimii,fara sa minti, si daca
Te poti plimba cu regii, fara a te-nginfa,
De, nici amici, nici dusmani, nu pot vreun rau sa-ti faca,
Pentru ca doar dreptatea e calauza ta;
Si daca poti sa umpli minuta trecatoare,
Sa nu pierzi nici o fila din al vietii tom,
Al tau va fi pamintul, cu bunurile-i toate
Si, ceea ce-i mai mult chiar, sa stii, vei fi un OM!

Marcela
marcela392000
Postat pe 18 Ianuarie 2009 08:06
Am sa va spun o mica poveste ... Sa nu radeti de mine ...
Vineri noapte am avut un vis tare ciudat pe care in prima secunda dupa ce m-am trezit l-am catalogat drept vis urat ... Eram in casa socrilor mei undeva la etaj si ma ascundeam intr-o camera cu americanul meu :) . Am iesit din camera respectiva pentru a verifica daca vine cineva si l-am vazut pe sotul meu care urca scarile si ma cauta. Atunci eu am inceput sa alerg pe scari spre camera din care iesisem dar sotul deja ma vazuse. In acel moment visul s-a mutat in bucatarie unde eu i-am spus sec sotului meu ceva de genul " Auzi !? Ia hai mai bina sa divortam noi si gata! " ... iar el a spus"da" fara nici o retinere...Nu mai stiu exact ce s-a intamplat dar cand m-am trezit eram asa speriata ... Urmarea?
Am zis ca daca in vis eram asa suparata ca el nu a avut nimic de obiectat la propunerea mea de adivorta, iar eu am fost atat de afecta, sa incerc mai incerc o data... poate totusi eu sunt aia care greseste asa ca am trecut la treaba. Peste faza cu mesaje si biletele cu subinteles am trecut de mult asa ca am zis sa fac ceva nou.... M-am pozat nud intr-o pozitie, am crezut eu, foarte sexi si am pus poza pe dektop-ul PC-ului. Im mintea mea, poza aia trebuia sa-l incite si sa vina sa ma ia in brate si sa facem dragoste ca doi nebuni... Rezultatul stiti care a fost ? " Cine te-a pozat in curul gol?" Astea au fost exact cuvintele lui ....
Acum nu cred ca mai are rost sa spun ce am simtit ....
Asta e ... ma oertati ca am scris asa mult si daca am facut greseli , ma iertati din graba si nu am timp sa recitesc

Va pup si va multumesc ca-mi sunteti alaturi
rain
Postat pe 18 Ianuarie 2009 09:00
buna iubita!te inteleg perfect as putea spune.o viata asemanatoare(aproximativ)duc si eu.si cu o relatie virtuala de care zici cu tipul din america ,eu as zice ca nu este vb de iubire dragoste si etc.este totusi o multumire sufleteasca si te simti iubita si apreciata in prezenta lui.te-ai agatat de un fir de ata si te simti minunata.te cred si te inteleg perfect.dar trebuie tot odata sa traiesti si cu proba contrarie cum ziceai si tu,,ca intr-o zi totul poate s-ar sfirsi,,si dezamagirea o sa fie mare.mai lasa loc in inima ta si de posibilitati de eroare.
,,dragostea te orbeste dar casatoria iti reda vederea,,
nufarul__alb
Postat pe 18 Ianuarie 2009 10:24
De la: rain, la data 2009-01-18 09:00:00Am sa va spun o mica poveste ... Sa nu radeti de mine ...
Vineri noapte am avut un vis tare ciudat pe care in prima secunda dupa ce m-am trezit l-am catalogat drept vis urat ... Eram in casa socrilor mei undeva la etaj si ma ascundeam intr-o camera cu americanul meu :) . Am iesit din camera respectiva pentru a verifica daca vine cineva si l-am vazut pe sotul meu care urca scarile si ma cauta. Atunci eu am inceput sa alerg pe scari spre camera din care iesisem dar sotul deja ma vazuse. In acel moment visul s-a mutat in bucatarie unde eu i-am spus sec sotului meu ceva de genul " Auzi !? Ia hai mai bina sa divortam noi si gata! " ... iar el a spus"da" fara nici o retinere...Nu mai stiu exact ce s-a intamplat dar cand m-am trezit eram asa speriata ... Urmarea?
Am zis ca daca in vis eram asa suparata ca el nu a avut nimic de obiectat la propunerea mea de adivorta, iar eu am fost atat de afecta, sa incerc mai incerc o data... poate totusi eu sunt aia care greseste asa ca am trecut la treaba. Peste faza cu mesaje si biletele cu subinteles am trecut de mult asa ca am zis sa fac ceva nou.... M-am pozat nud intr-o pozitie, am crezut eu, foarte sexi si am pus poza pe dektop-ul PC-ului. Im mintea mea, poza aia trebuia sa-l incite si sa vina sa ma ia in brate si sa facem dragoste ca doi nebuni... Rezultatul stiti care a fost ? " Cine te-a pozat in curul gol?" Astea au fost exact cuvintele lui ....
Acum nu cred ca mai are rost sa spun ce am simtit ....
Asta e ... ma oertati ca am scris asa mult si daca am facut greseli , ma iertati din graba si nu am timp sa recitesc

Va pup si va multumesc ca-mi sunteti alaturi


Un bou!
Dor_a
Postat pe 18 Ianuarie 2009 10:27
Parerea mea ar fi urmatoarea...gasindu-ma in situatia de a fi facut primul pas odata in viata pt iubire, si mai ales ca acum nu as sti cum sa ies din ea.....as lasa pe americanul de data asta sa faca primul pas. Dragostea e dragoste...si am face orice pt ea, dar fiindca ai trecut deja pe acolo si ai suferit pt ca ai dat tu mai mult decat celalalt, as fi mai precauta acum.
Cu toata increderea iti spun ca messenger-ul nu e cea mai sigura sursa, daca omul te vrea, sa vina in Romania sa te vada, si apoi sa discutati celelalte detalii despre un eventual divort si dealea dealea.
Nu poti fi nici prea optimista aici nici prea pesimista avand in vedere ca te gandesti ca ai deja ce poate fi mai rau, dar treb sa te gandesti si clar la riscuri si daca cumva totul e o tzeapa.
Succes iti doresc, si incearca de azi inainte sa nu te mai increzi asa mult in vorbele oamenilor, pt ca asa cum se zice, limba e ca o sabie cu 2 taisuri....u never know..
Hope the tips helped.
Take care and keep us updated.
catalina_obreja
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:11
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-19 00:44:36
De la: rain, la data 2008-09-19 00:31:011.Relatie pt mine inseamna sa nu simti ca locuiesti cu colegul de camera! Ca macar aparitia ta de dupa dus sa-l faca putin sa vibreze, nu sa tipe " am ratat reluarea golului!" Sa ai o dorinta extraordinara de a ajunge acasa si sa-ti tresara inima cand vezi persoana iubita nu garaielile din gat si aerele din...
2. Cred ca stiu care sunt diferentele culturale. Si te rog sa ma crezi ca sunt dispusa sa aflu mai multe daca asta inseamna sa fiu fericita
: si daca nu vei fi?!de ce neaparat in state?!eu zic sa te mai gindesti putin!te-a cam luat valul!


Prostii ! Ai o viata si fericirea ta e mai imp decat aberatii de genu chinuie-te sa repari relatia,daca nu merge si nu mai te simti iubita de el dai pas si risca ....vezi cum e si in America, poate o sa fie bine ,daca nu o faci o sa te gandesti toata viata la ce ai ratat...Succes eu te susutin!
vanessa_mary
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:30
De la: supy73, la data 2009-01-18 10:24:19buna iubita!te inteleg perfect as putea spune.o viata asemanatoare(aproximativ)duc si eu.si cu o relatie virtuala de care zici cu tipul din america ,eu as zice ca nu este vb de iubire dragoste si etc.este totusi o multumire sufleteasca si te simti iubita si apreciata in prezenta lui.te-ai agatat de un fir de ata si te simti minunata.te cred si te inteleg perfect.dar trebuie tot odata sa traiesti si cu proba contrarie cum ziceai si tu,,ca intr-o zi totul poate s-ar sfirsi,,si dezamagirea o sa fie mare.mai lasa loc in inima ta si de posibilitati de eroare.
,,dragostea te orbeste dar casatoria iti reda vederea,,

Rain, ce naiba mai astepti??! Divorteaza de idiot!! Indiferent ca va fi americanul sau nu, tu meriti mult mi mult! Ai o singura viata, doar una! Asa vrei sa ti-o traiesti?
amelia05
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat... 15 De la: marco918 29 Iulie 2010 01:12
E adevãrat oare....? 8 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:43
Iubire sau ratiune? Cum poti iubi si totusi sa pleci? 20 De la: sweety13 7 Iunie 2009 12:27
Cum supravietuiesti relatiei cu un alcoolic? 18 De la: coffeeta 26 Martie 2009 19:39
oare mai exista o sansa? 8 De la: anette2983 23 Mai 2009 14:26