Setari Cookie-uri

Nu vreau sa ma judecati, vreau sa ma ajutati...

In dictionar
micabis
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:24
De unde ati scos-o p-asta ca negri miros???? Iubitul meu miroase mai bine decat orice alb, galben, verde sau rosu
kitty_krieger
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:26
Pai daca foloseste Givenchi... normal ca miroase bine.
Lucia1971
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:28
De la: Lucia1971, la data 2009-01-11 20:23:35Da mai, da' poate in Timisoara se zice ceau. Ce-aveti cu fata?

EU? Nimic...I-am raspuns doar la lillix unde scrie ca se scrie ciao
IIn Timisoara intradevar se zice ciaU
Full_Metal_Jacket
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:30
De la: Lucia1971, la data 2009-01-11 20:28:09Pai daca foloseste Givenchi... normal ca miroase bine.

habar n-am ce parfum foloseste (am uitat )....dar se da cu lotiune de corp cu aroma de cirese
kitty_krieger
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:36
De la: iry24, la data 2009-01-11 20:26:57De unde ati scos-o p-asta ca negri miros???? Iubitul meu miroase mai bine decat orice alb, galben, verde sau rosu


Iry, mirosul - la toti, nu doar la negri sau vezi sau galbeni - e dat si de ceea ce mananca.
(cred ca si asta e motivul din care japonezii zic ca noi putim... ei mananca o mancare foarte simpla si... fara multe condimente)
Asta e problema si cu indienii (est, adica cei din Asia), din cauza mancarii, au miros specific. Nu pot sa nu o manance, in primul rand ca asta-i traditia, si in al doilea rand, pentru ca mancarea aceea foarte iute omoara bacteriile care se dezvolta intr-o clima atat de calda, si - in mare parte din India - fara iarna, deci ucigasul natural al bacteriilor...
Daca iubitul tau mananca exact ce mananci si tu, si nu cine stie ce mancaruri exotice (care nu's foarte bune... am mancat o data mancare indiana si am stat balonata toata ziua.... simteam ca am un vulcan in stomac.... Nu e rea la gust... doar ca nu suntem noi obisnuiti cu ea) , normal ca n-are cum sa miroasa
Dor_a
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:41
De la: iry24, la data 2009-01-11 20:36:53
De la: Lucia1971, la data 2009-01-11 20:28:09Pai daca foloseste Givenchi... normal ca miroase bine.

habar n-am ce parfum foloseste (am uitat )....dar se da cu lotiune de corp cu aroma de cirese
j

Miam-miam!
Dor_a
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:42
Buna seara si ma bucur ca ai avut curajul sa vorbesti! E primul pas pentru ce vei face mai departe!Se pare ca ai ajuns in momentul in care ai tras deja linie si faci un rezumat,al vietii tale!Ce ai avut de castigat in acesti ani cat ai stat si te-ai luptat sa salvezi o casnicie din care iarta-ma ca iti spun nu te-ai ales cu nimic ,nici macar cu liniste sufleteasca?Ce ai de pierdut daca te-ai hotarat sa spui stop acestei tentative de casnicii?Si eu ca si tine am crezut ca am sa ii devastez pe parintiimei daca vor afla prin ce trec si mai ales gandul ca va rade lumea de ei ca fata lor e divortata m-a facut sa indur ani grei,ani de nesupotat,dar am avut marele noroc ,ca nu am mai reusit sa joc teatru in fata lor.Eu am considerat ghinion ,ca au aflat,dar m-am inselat .Am descoperit in parintii mei adevarati prieteni in primul rand si pe urma cei mai buni sfatuitori!Sfatul meu e sa comunici cu ei si sa vorbesti asa cum poate niciodata nu ai facut-o!Un parinte tot timpul va fi fericit atata timp cat isi stie copilul fericit!Sunt divortata de 6 ani si niciodata nu mi-au reprosat nimic.Am o fetita de 8 ani pe care incerc sa o fac fericita sa nu simta ca tatal ei e un mare nesimtit care nici macar nu vrea sa o vada!Incerc si ma lupt sa nu duca lipsa de nimic.
Esti o femeie inteligenta si cred ca sti exact ce meriti si nu uita ca ai gasit un om care sa te aprecieze si sa te iubeasca,sa te respecte pt ceea ce esti!Nu esti singura si cred ca meriti sa fi fericita daca asta iti doresti cu adevarat!Iti doresc tot binele din lume si nu uita sa ai grija de tine si de sufletul tau!E pacat ca nu avem decat o viata si e frumos sa o traim asa cum vrem si cu cine vrem!
Crede-ma nu ai nimic de perdut!
gabriela13
Postat pe 11 Ianuarie 2009 23:51
NU AM VRUT SA MA BAG ...DAR NU AM REZISTAT LA CATE AM CITIT....OK DE ACORD SA-TI SALVEZI CASATORIA, INSA AM CITIT CA TU AI INCERCAT SI ASTA , PRIN MAI MULTE METODE ..SI NICI UN REZULTAT ...STITI CE MI-A TRECUT MIE PRIN MINTE .?...DACA SOTUL E CEL CARE SA SATURAT SI STIIND CA FATA NU VA BENEFICIA DE NIMIC LEGAL SAU {ILEGAL} IN CAZUL UNUI DIVORT ..POATE CA SI-A PROPUS SA O DETERMINE PE EA SA VREA ACEST DIVORT ...AR FI SI ASTA O VARIANTA. CEVA URAT
SI TU DACA CONSIDERI CA NU MAI POTI FACE NIMIC PENTRU VOI 2 ..SUNT DE ACORD CU CEI MAI MULTI , LASA-L E VIATA TA , CU SIGURANTA PARINTII TAI VOR ACCEPTA DECIZIA LUATA DE TINE IN CELE DIN URMA, INDIFERENT CE IMAGINE LE-AI CREAT ALTORA DESPRE EL . CU AMERICANUL...EU ZIC SA NU IEI NICI O DECIZIE PANA NU-L INTALNESTI IN CARNE SI OASE ......DACA VREI NEAPARAT SA-L VEZI ...DUPA, O SA HOTARASTI CU SIGURANTA ...S AR PUTEA SI EU SINCER IMI DORESC SA FIE DOAR O AVENTURA CU AMERICANUL ....CE-I AL TAU E PUS DEOPARTE INDIFERENT CE CULOARE E, SAU LA CE DISTANTA ,SAU CHIAR DAC ACUM NU EXISTA NICI O SEANSA ....DOAR NU TE GRABI SA IEI HOTARARI PANA NU-L CUOSTI...POATE NU E EL CEL PUS DEOPARTE PENTRU TINE .
MULTA BAFTA SI PASTREAZAZI SI PUTINA RATIUNE PRINTRE TOTI FLUTURASII. NUMAI BINE ITI DORESC.
ferero
Postat pe 12 Ianuarie 2009 04:32
SI STI CE MAI CRED? CA ESTI DESTUL DE INSTRE SA TE INTRETI SINGURA SI SA AI PRIETENI SI CUNOSTINE MULTE SI O VIATA FERICITA ...NU TE GRABI SA FI MEREU CU CINEVA ....POATE CA AI NEVOIE DE PUTINA LIBERTATE......ORIUM CRED CA TE-AI DESCURCA DESTUL DE BINE SINGURA IN CAZUL UNUI DIVORT ...... STI CE NU VREAU SA VAD ? CA DACA NU AI IESI CU NIMIC DIN CASNCIA ASTA , DECAT CA TE VEI MUTA CU CHIRIE CEEA CE AM ZIS ,CA SUNT SIGURA CA ESTI IN STRE DE ASTA ...NU VREAU SA MA GANDESC C AI MAI PLATI SI RATA LA CONTUL CARE L-AI FACE PENTRU O AVENTURA .....OFFFFFFFF....GANDESTE-TE BINE .......NU FA ACELEASI GRESELI , ATUNCI ERAI MICA SI AI LASAT TOTUL SA FIE PE NUMELE LUI ............... ACUM AI INVAT CEVA DIN TOATE ASTEA SI NU MAI INCERCA SA RAMAI CU GAURI SI DIN ALTE RELATII ..... SI MAI ZI-NE CE FACI .....CA SUNT CURIOASA IN CE STADIU ESTI ACASA......SPERAM SA SE REZOLVE ACOLO TOTUL. TE PUP.
ferero
Postat pe 12 Ianuarie 2009 04:40
Buna RAIN, am citit toate mesajele din ultimele luni.
Prima impresie este ca te consumi intr-o relatie nefericita, insa nu ai ales cea mai corecta cale de a rezolva situatia.
1. Nu exista sotie perfecta, sot perfect. Toate imaginile si scenele descrise de tine in care incerci sa fii perfecta si el este monstrul asta care s-a schimbat 180 de grade mi se par foarte imature. Intotdeauna sunt doi care impreuna creeaza dinamica unei relatii, si tu esti la fel de responsabila de schimbarile dintre voi doi ca si el. De exemplu, intr-un mesaj in Septembrie spui ca ai facut tot ce o sotie iubitoare poate face... iarta-ma ca ti-o spun asa pe blat, dar... NU pare asa. Ai incercat COMUNICAREA? Dar SINCERITATEA? Sunt semne de dragoste la fel de mari ca pasiunea, si nu prea reiese din ce spui tu.

2. Eu locuiesc acuma in Canada, si pentru cei care discuta preturile la biletele de avion, pretul variaza in functie de aeroportul din care pleci. Cumperi din Romania, ai un pret, din Canada...alt pret. Ca sa-mi aduc bunica din Romania ma costa maxim 800 dolari. Ca sa ma duc eu acolo este peste 1800 cel putin, am avut si 2700 pe bilet.

3. Vad ca lumea il tot judeca pe el, ba ca-i negru ( e drept, inca n-am vazut negru pe aici care sa nu fie mai 'lenes; in miscari, cu 2-3 amante si copii din diferite casatorii, dar sunt constienta ca nu toti sunt asa), ba ca-i casatorit. Dar tu? Esti la fel ca si el, casatorita si iti inseli sotul emotional pe net. Cautand scuze sa prelungetsi o situatie gresita in loc sa-ti asumi responsabilitatea pentru rolul tau jucat in ea. Asa iti doreai sa fii tu ca femeie? Asta iti doresti sa-i oferi urmatoarei tale iubiri? Pe ce nivel de incredere vreti sa construiti iubirea voastra? Il acuzi de sotul tau ca i-ai 'trecut cu vederea' nu stiu ce esarfa... crezi ca e cazul sa faci acuzatii de infidelitate? Si ca fapt divers, in ce moment au inceput sa apara toate acestea? Inainte sau dupa ai inceput sa iubesti pe altul pe net?

Sfatul meu? Termina un capitol, daca nu vrei sa nu mai poti sa-l salvezi inainte de a incepe un altul.
Si incearca sa te gasesti pe tine, inainte de a te arunca intr-o alta relatie.
Anlao
Postat pe 12 Ianuarie 2009 07:55
WOW !!!! Nu ma asteptam sa se mai gandesca cineva la mine si sa gasesc atatea mesaje scrise ! Am sa le citesc pe toate si am sa raspund daca la fiecare in parte ... dar asa ca si idee de inceput ... totul este exact la fel , nimic nu s-a schimbat , nu mi-a venit mintea la cap
rain
Postat pe 12 Ianuarie 2009 08:11
esti o tipa slaba, dependenta de afectiunea celorlalti, incearca sa te cunosti mai bine, fericirea adevarata vine din interior, nu are nevoie de stimuli exteriori..........daca tii la sotul tau il ajuti, il schimbi, il transformi in omul pe care il doresti ,daca VREI poti, dar tind sa cred ca esti o lasa .........., nu da cu piciorul la un om poate "bolnav sufleteste", ajuta-l, insa cred ca esti cam egoista, apropo vb din experientza, eu lupt pt sotul meu , ce sa fac daca sunt inaintea lui cu 2 secunde.....o secunda i-o dau lui si suntem egali :)...........sa aud numai de bine
ela25
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:19
ioi Doamne ela.......ai spus neste chestiiiiiiiiiiiiii
fericirea vine din ambele parti, in primul rand, nu se poate interior fara exterior, mai ales in ceea ce priveste psihicul uman.
in al doilea rand, un om se schimba numai daca vrea el, nu-l poate schimba nimeni altcineva si cea mai mare greseala a femeii este ca incearca sa-si schimbe partenerul, in loc sa-l accepte asa cum e.

kitty_krieger
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:23
Rainule,
Ca principiu, ce preferi: un medicament amar sau o bomboana inutila?
Orice te va scoate in belea VA DUREA.
Ajungem in belele si pentru ca nu am suferit indeajuns in Tanti asta Viatza.

Pai, hai spre oile noastre!
"Pana acum 6 ani credeam ca sunt cea mai fericita femeie din lume, dupa, m-am maritat si castelul meu din povesti s-a transformat intr-o cocioaba... "
Pai erai fericita, dar erai in iluzie / evitai problemele dureroase...

"Am facut un pas mare convinsa fiind ca toti imi vor raul mai putin iubitul meu, actual sot."
Cred ca daca ai avut ghinionul unui asemenea trai (care te-a dus la acea dureroasa si reala concluzie), nu aveai cum sa nu-l percepi finalmente si pe sotz tot asha . Ba as spune ca ai ales exact tipul care iti era totusi familiar. Acela al agresorului.
Atita doar ca asupra lui, initial, a actionat betzia erotica (fara de care nu s-ar perpetua specia), cit si iluzia ca se va rezolva problema celor rai din jur.

Altminteri, iti doresc sa gasesti un psiholog cit mai omenos la pretz. Nu sta in ideea ca ce inger blind iti va lua sub ocrotire existenta. Miliarde dintre semenii nostri (inclusiv subsemnatul) s-au imbatat cu asta apa rece.
Mircea_O
Postat pe 12 Ianuarie 2009 13:11
Dor A sau dor B whatever............De unde am vz ca sunteti rasisti?Te-ai trezit acum, sau nici nu ai fost pe faza?Citeste toate comenturile, du-te apoi in dex cauta cuvantul rasism si apoi mai vb.
Scuza nesimtirii noastre in general vine de la frumoasa ''libera exprimare'' si daca esti membru Kudika vei vedea ca sunt o multime de comenturi ne la locul lor(jigniri. rassism samdp) nici de cum simple pareri cu argumentele de rigoare.

Daca vrei sa o faci pe ''breaza'' fa-o undeva unde poti primi si-un premiu nu aici ,ok?

jeanpierre
Postat pe 12 Ianuarie 2009 17:12
De unde ati scos-o p-asta ca negri miros???? Iubitul meu miroase mai bine decat orice alb, galben, verde sau rosu

kill bill kitty

Iubitul tau este negru?!... si nu miroase??!
Curios!....da.......sigur ca da.......
........daca se da cu parfum sau nu stiu ce lotiune de corp, s-ar putea sa nu mai miroasa!
Poate......si din aceasta cauza se da cu parfum in cantitati industriale...sau lotiuni de corp!
Lasa-l un timp fara parfum ,fara lotiuni si ai sa vezi mirosul natural!
......dar nu conteaza acest lucru ......atata timp cit il iubesti si te iubeste!
Acest lucru este f importatn...restul nu mai conteaza!
ella_688_2008
Postat pe 12 Ianuarie 2009 21:58
ce le stiti voi ca niste oameni mari
kitty_krieger
Postat pe 12 Ianuarie 2009 22:54
Eu consider ca daca forta necesara divortului este data de iluzia de mai bine creata de o persoana straina atunci esti pe un drum gresit.O asemenea hotarare se ia in perfecta luciditate si cu sufletul impacat.Nu in aburii unei eventuale noi iubiri si nici alimentandu-te cu atitudinea inerta a sotului.Eu cred ca atat tu cat si sotul v-ati refugiat intr-o lume falsa care nu va reprezinta.Tu in job,net si speranta iar el in job,tv si somn.Cineva dintre voi, cel mai probabil tu, trebuie sa zguduie relatia astfel incat sa reveniti fiecare din propriul univers si cine stie,poate va puteti regasi.Consider ca tu ai constientizat mai repede dezastrul si ai inceput sa duci o lupta inegala in care nu l-ai inclus si pe el.Poate ar fi bine sa va rupeti de rutina si sa mergeti in vacanta in strainatate,intr-un loc in care totul sa fie nou si doar fetele voastre sa va fie familiare.Conditia ar fi sa va priviti reciproc de parca abia v-ati cunoscut si nu cu bagajul de resentimente in spate.Mi-e greu sa cred ca el se simte bine in situatia actuala;poate are un orgoliu nemasurat si asteapta sa spargi tu gheata sa faci pasul spre impacare.
In fine,daca nu se observa nici o imbunatatire atunci purtati discutia finala si basta. Insa nu cred ca a existat vreo persoana care sa divorteze si sa ramana intacta dpdv emotional.E imposibil sa investeti atatea si atatea intr-o casnicie si apoi sa renunti la ea ca la o haina uzata.Orice ar fi trebuie sa fii constienta ca vor exista urme adanci in sufletul tau in urma divortului indiferent de ce natura(ura,furie,ciuda,neputinta,neincredere,razbunare,umilinta) si nu spun asta ca sa te sperii ci doar pt a realiza cat este de importanta perioada de refacere,de regasire a increderii pierdute.Nu cred ca o persoana divortata recent are valentele emotionale necesare pentru a cladi o relatie sanatoasa cu altcineva. De aceea trebuie sa te feresti pe cat posibil de influentele exterioare cat timp te afli in aceasta perioada vulnerabila.
Totul trece in viata iar timpul este un excelent tamaduitor.Fii blanda cu tine si cu ceilalti si acorda-ti sansa de a fi fericita neluand hotarari pripite.
Si nu uita ca americanul e doar reflexia dorintelor tale e doar scheletul pe care tu ai atasat tot ce ti-ai putut imagina mai frumos in momentele de fata.
Curaj in a te descoperi si mult succes pe viitor!!!
izya
Postat pe 13 Ianuarie 2009 01:45
Buna..In primul rand..cum ai vb cu el la tel si nu stiai ca e din America..??...iti dadeai seama ca este un nr din alta tzara...in al 2-lea rand.. dak ai trecut peste cuv parintilor ca sa fi cu el dc ai crede acum ca le frangi inima dak divortezi??..eu cred ca s-ar bucura ca iti este tie bine..si iti mai zic ceva..parintii mei sunt divortzati de 12 ani..tu ar trebuii sa faci lucrul asta acum cat nu ai copii..este mai putina suferintza ..este clar ca tu cu sotzul nu mai sunteti p acelasi drum..cu atat mai bine dak ai un job stabil si nu te intretzine el.. iar cel din america poate ca te-a ajutat doar sa vezi ca nu mai ai ce cauta langa sotzul tau dar nu este el solutia..prietenul meu a plecat sa munceasca in america iar eu de jumatate de an ma chinui sa iau viza..si nu cred ca il voi mai vedea noii inca suntem impreuna dar parca nu mai am nici o sperantza..cu sigurantza tie nu iti trebuie sa te chinui sa iei viza dupa ce treci peste un divortz..si acela mai este si insurat ..cu siguranta nici tie nu ti-ar placea sa iti ia cineva sotzul dak ai fi intr o casnicie ok... Si dak totusi vrei sa pleci dupa nenea din SUA sa iti dau un pont.. :D mai repede iei viza dak esti casatorita in tzara pt ca ai un motiv sa te intorci(asta in viziunea lor)..kiss kiss ..take care.. :*
lolyypoop
Postat pe 13 Ianuarie 2009 06:20
Dar, Crazy, in America n-a invitat-o nimeni...
Ideea (daca am inteles bine) e ca "el", celalalt "el" adica, sa vina in Romania...
Dor_a
Postat pe 13 Ianuarie 2009 06:56
Buna. Nu cred ca este o solutie sa pleci tu in america... pentru ca asa cum au spus mai multe perosne aici pe site, iti va fi foarte greu, insa o solutie e sa il chemi pe el aici daca iti doresti sa fii cu el. trebuie insa sa te gandesti la faptul ca el e insurat ,isi paraseste nevasta... si daca iti va face si tie la fel? una este sa il vezi pe webcam, si alta este sa fi fata in fata cu el. trebuie sa te gandesti foarte bine daca este asta cu adevarat ceea ce iti doresti. ar mai fi o solutie, sa incerci sa il atragi intrun fel pe sotul tau, cina romantica, o baie cu spuma, ca in filme de ce nu? vezi cum reactioneaza... daca reactia lui va fi una de " lasa-ma sa te las" atunci lasa-l :) sper ca vei face ceea ce te indeamna inima si iti va fi bine pana la urma. succes!
printesikaa
Postat pe 13 Ianuarie 2009 08:19
Traieste-ti viata pentru ca e doar una, iar daca nu vei face ce simti in acest moment vei regreta foarte mult mai tarziu...Daca nu mai simti nimic pentru actualul tau sot atunci convietuirea voastra va deveni o tortura...si nu merita...esti tanara, cu siguranta frumoasa si puternica...eu zic: traiasca Dragostea!!! Daca nu risti, nu castigi!
Ella_personal
Postat pe 13 Ianuarie 2009 08:58
Buna ,m-a impresionat mult povestea ta,si eu zic sa risti si de aceasta data,chiar nu ai ce pierde,oricum nu te simti femeie langa acest barbat,poate celalalt e sansa ta de a fi fericita,sau poate ca nu dar ce vei face,vei trai toata viata cu regretul ca nu ai incercat,eu personal asa as face,daca intr-o zi sotul meu ar inceta sa ma priveasca ca pe un om care are nevoie de dragoste. sa-mi dai de veste ce vei hotara,astept cu nerabdare decizia ta...pup.
_alinutza
Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:17
poate nu sunt in masura sa dau sfaturi pt ca nu sunt maritata, nici makr nu am prieten momentam. dar am o minte care m-a salvat de mullte ori din situatii care pareau disperate. poate daca as fi stiut sa-mi ascult mintea si nu sufletul nici nu ajungeam in acele situatii. dar asta e.. poat doar sa-ti spun cum vad eu lucrurile pt ca din exterior totdeauna e mai ushor. tu esti insa singura in masura sa hotarasti ce faci cu viatza ta.
in primul rand cred ca ar trebui sa te gandesti f f f f bine ce vrei de la viatza. cel mai bine ar fi, dak ai au job bun si banuiesc k un salariu pe masura, sa iti iei un concediu, makr o saptamana. singura. pleak undeva unde nu stii pe nimeni, unde nu ai nimic de facut decat sa te analizezi. daca iti permiti acum sa pleci undeva unde vara e stapana si sa stai la plaja mai bine, vii si bronzata si linistita.analizeaza bine fiecare aspect al vietii tale, vezi cine esti tu cu adevarat, ce iti place pana si sa mananci ca de multe ori avem impresia k un anumit lucru ne face fericite doar pt ca ii place persoanei pe care o iubim.
dar tu esti deasupra tuturor. fiecare actiune a ta trebuie sa inceapa cu EU VREAU, totul trebuie sa se raporteze la tine. suna egoist, dar viatza e mult prea grea ca sa renuntzam la noi. si cum ai zis si tu, dragostea trece.
nu cred neaparat ca dl din america ar fi o solutie, s-ar putea sau ai putea avea surprize. netul e o inventie minunata dar realitatea e de multe ori alta. si la distanta sunt toate bune si frumoase. trebuie sa vezi cum reactioneaza omul in fiecare zi, ce tabituri are, cum se poarta knd da de un hop...cum e knd ai intr-adevar nevoie de o vorba buna, de un ajutor , de un umar pe care sa plangi. stai cu el o perioada si vezi daca poti trai cu el in casa, daca este intr-adevar omul care te-ar oputea face fericita.
cat despre sotul tau...daca deja nu-ti mai vine sa te duci aksa pt ca te simti singura cu el langa..nu-i bn. gandeste-te daca il mai iubesti intr-adevar, dak il vrei. viatza trece, nu mai avem timp sa stam sa incercam. un an , doi, trei... e un cerc vicios.si banuiesc ca ai o varsta si ca ai vrea sa ai un copil, un sufletel al tau, un imbold sa lupti in viatza. si acum iar trebuie sa te gandesti bine daca pe sotul tau il si vezi tatal copiilor tai. incearca sa-l atragi intr-o discutie, sa-i spui ce te framanta, ca nu mai esti fericita, ca iti doresti sa iti reaminteasca din cand in cand ca te iubeste, ca simplul fapt ca il gasestiaksa cand te intorci de la serviciu sau k il simti in pat dormind noaptea nu este suficient. incercati sa va aduceti amandoi aminte ce v-a atras asa tare in tinerete, de unde a pornit acea pasiune si unde a murit. poate k el era asa si la inceput dar tu nu ai vazut. tu ai crescut, ai alt orizont, esti acum matura si stii ca viatza nu se rezuma doar la barbatul de langa tine. ai renuntzat la prea multe ca acum sa nici nu ai parte de un pic de fericire.
si daca iti dai seamak nu-l mai iubesti si vrei sa divortezi..divoarteaza. nu t mai gandi c o sa zica parintii. nu parintii conteaza, nu ei dorm cu el in fiecare noapte, nu ei simt ceea ce simti tu acum. si da., o sa fie dezamagiti, o sa le vina greu, o sa ii vezi plangand si incercand sa te faca sa te razgandesti dar discuta cu ei, spune-le ceea e ai scris aici pe forum, care este viatza ta zi de zi. n-o sa le fie ushor dar o sa accepte intr-un final. tu esti copilul lor si vor sa te vada fericita. si daca vei gasi fericirea cu altcineva..te vei bucura intr-un final de sprijinul lor si vor vedea ca a meritat. dar merita orice te face p tn sa fii fericita. incearca.
aura_m
Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:25
buna, dar exact cum au spus si ceilalti nu tre sa ai incredere prea mare, mai ales ca se mai duce acasa(o spun din propria experienta) nu crede in barbati!!!!!!!! din punctul meu de vedere ar tre sa incerci sa iti refaci viata departe de toate intrigile familiei tale si departe de sotul tau! daca e sa ramai cu tipul din america vei ramane! dar in primul rand tu tre sa divortezi, din moment ce nu mai ai un viitor alaturi! incearca sa iti gasesti linistea interioara si sa te ragasesti! mult noroc!!!!!
antoaneta84
Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:41
au cam trecut ceva luni de cand ai postat acest subiect si sunt taaaare curioasa ce s-a mai intamplat intre timp. v-ati mai intalnit fata in fata? ati divortat , inca va mai iubiti?

daca toata lumea isi da cu parerea, pot s-o fac si eu?

uite ce cred eu:
varianta 1- ia-i trimis banii pe bilet, dupa care s-a facut nevazut;

var. 2- a venit, v-ati iubit cu pasiune, dupa care s-a facut nevazut;

var.3 - orice ar fi facut el, tu tot cu ochi in soare ai ramas...

asteptam noutati.
crystinika2007
Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:42
Draga mea, ar fi cazul sa te gandesti si la tine
Ce te face pe tine fericita, ce iti doresti tu
Gandeste-te ca barbatul pe care tu il alegi o sa iti fie alaturi pana la moarte
Nu te mai gandi la altii si risca sa fii fericita
Daca nu risti, nu castigi
rebecca_mihai
Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:43
pot sa-ti spun ca ai avut mare rabdare sa stai langa un barbat ca cel descris de tine. Poate ca dragostea a fost mare, insa dragostea se hraneste, altfel se duce pe apa sambetei in tim... poate ca ai fost dependenta de el cumva..... in orice caz, ai irosit ani potential frumosi as spune eu, incercand sa salvezi o casnicie de una singura. Noi stim numai varianta ta de poveste, care, sigur, este dintre cele mai reale in vremurile noastre. Eu pot sa-ti spun ca atunci cand barbatul de langa tine nu te mai gaseste atragatoare decat pentru o noapte pe luna este mai mult decat limpede ca ii este alta in minte, sau altele.... Dar indiferent de realitatea povestii voatre a amandurora, in niciun caz nu merita sa te uiti la ani cum trec, sa fii plina de nemultumire si tristete si sa nu faci nimic. Sfatul meu este sa te hotarasti sa traiesti si, de ce nu, sa-ti schimbi viata. Scutura-te de frici sau de obisnuinta sau de mai stiu eu ce element ce te tine legata si da-ti o sansa sa simti ca traiesti. Viata e scurta, scurta.......
Si poate cine stie, daca al tau sot te vede ca te desprinzi de cuib poate ii si trezesti sentimente pe care nu credea ca le mai are pentru tine. Sau poate nu. Numai facand aflii! Succes!
craicu
Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:47
parintii in general tin sa se bage in viata copiilor, pt ca asa ei considera ca e cel mai bn! nimeni nu stie ce e mai bn pt cel din jur decat persoana respectiva in situatia respectiva! at cand cand vrei sa iei o decizie asculta de toti dar din minti sa nu iti iesi!!! :D
antoaneta84
Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare o sa mai am vreo sansa? 6 De la: Cristinakitty 20 Ianuarie 2010 14:30
Eu peste, ea capricorn dar... 5 De la: Sasha_maya 23 August 2009 17:01
Nu reusesc sa l inteleg 13 De la: printesaaaa_x 18 Ianuarie 2011 20:27
Eu Berbec - El Varsator 39 De la: therapsong2 10 Iulie 2009 09:37
o alta dilema in dragoste 36 De la: sirghea 7 Februarie 2010 12:27