Setari Cookie-uri

Daca o persoana a inselat cum poti afla

De ce sunt proasta, paula? Ca iti spun adevarul?
ursuletulmeu
Postat pe 7 Decembrie 2008 21:39
I-am lasat sa se descurce singuri, cu toate ca-mi pare rau pt el. NU merita asa ceva. Am vorbit si cu sotul meu si am hotarat sa-i lasam in pace.
Multumesc pt sfaturi
paula3mai
Postat pe 8 Decembrie 2008 17:12
PT URSULET: NU stiu de ce esti tu proasta, dar esti. NU SUNT AMANTA LUI !!! Sunt doar prietena lui (si eu si sotul meu). Ceea ce faceam stia si el, asa ca ... "ursulet" mai bine te-ai retrage in pestera si ai hiberna pana mai capeti ceva experienta de viata. Pana atunci, doar citeste si ... invata !!!
paula3mai
Postat pe 8 Decembrie 2008 17:17
Scumpa mea paula, se vede ca esti o persoana foarte inteligenta. Insa astfel de actiuni cu care te ocupi tu, cu tot respectul fata de tine, nu sunt bine vazute. Poate tocmai din cauza ca stiu cu ce se mananca viata asta, tind sa cred anumite lucruri vis-a-vis de ceea ce doresti tu sa faci. Esti prima persoana despre care eu am auzit sa se ocupe cu asa ceva. Tocmai pentru ca ai un sot, ar trebui sa iti vezi de treaba ta si sa-i lasi sa se descurce, pentru ca nu stiu daca stii, dar uneori chestia asta iti poate dauna DOAR tie. Afla, o iarta si tu esti pa. Ce ai castigat? Iti multumesc pentru cuvintele adresate. Au fost chiar frumoase. Poate ar trebui sa mai lucrezi putin la increderea de sine si sa inveti ca atunci cand ceri un sfat, s-ar putea sa nu auzi intotdeauna ceea ce iti convine. Tocmai de aia, lasa-l pe tipul ala in pace sa si-o rezolve cum crede el, ca doar e major si vaccinat. Te pup!
ursuletulmeu
Postat pe 9 Decembrie 2008 16:39
De la: ursuletulmeu, la data 2008-12-09 16:39:37Scumpa mea paula, se vede ca esti o persoana foarte inteligenta. Insa astfel de actiuni cu care te ocupi tu, cu tot respectul fata de tine, nu sunt bine vazute. Poate tocmai din cauza ca stiu cu ce se mananca viata asta, tind sa cred anumite lucruri vis-a-vis de ceea ce doresti tu sa faci. Esti prima persoana despre care eu am auzit sa se ocupe cu asa ceva. Tocmai pentru ca ai un sot, ar trebui sa iti vezi de treaba ta si sa-i lasi sa se descurce, pentru ca nu stiu daca stii, dar uneori chestia asta iti poate dauna DOAR tie. Afla, o iarta si tu esti pa. Ce ai castigat? Iti multumesc pentru cuvintele adresate. Au fost chiar frumoase. Poate ar trebui sa mai lucrezi putin la increderea de sine si sa inveti ca atunci cand ceri un sfat, s-ar putea sa nu auzi intotdeauna ceea ce iti convine. Tocmai de aia, lasa-l pe tipul ala in pace sa si-o rezolve cum crede el, ca doar e major si vaccinat. Te pup!
ursuletulmeu
Postat pe 9 Decembrie 2008 16:40
Am mai citit si am ajuns la concluzia ca daca tai un A...iese o chestie foarte misto din numele tau
ursuletulmeu
Postat pe 9 Decembrie 2008 16:42
De la: aditza70, la data 2008-10-04 12:02:09
De la: cuucu_baau, la data 2008-09-22 11:56:36mai bine ar apela la Tradati in dragoste..si gata......


onnyta.
..







N aui de unde sa stii daca ceea ce ne spune paula este in primul rand adevarat. Nu avem de unde stii. Aici fiecare isi posteaza versiunea lui, ceea ce vrea sa creada, utopiile lui....cine stie ce e in casa alora...
ursuletulmeu
Postat pe 9 Decembrie 2008 23:47
De la: aditza70, la data 2008-10-04 12:02:09
De la: cuucu_baau, la data 2008-09-22 11:56:36mai bine ar apela la Tradati in dragoste..si gata......


onnyta.
..







N aui de unde sa stii daca ceea ce ne spune paula este in primul rand adevarat. Nu avem de unde stii. Aici fiecare isi posteaza versiunea lui, ceea ce vrea sa creada, utopiile lui....cine stie ce e in casa alora...
ursuletulmeu
Postat pe 9 Decembrie 2008 23:47
"Daca o persoana a inselat cum poti afla?"

Raspuns: Dupa kilometraj.

Postat pe 9 Decembrie 2008 23:53
De la: Roco, la data 2008-12-09 23:53:30"Daca o persoana a inselat cum poti afla?"

Raspuns: Dupa kilometraj.





Super tare
ursuletulmeu
Postat pe 10 Decembrie 2008 16:23
De la: ursuletulmeu, la data 2008-12-09 16:42:00Am mai citit si am ajuns la concluzia ca daca tai un A...iese o chestie foarte misto din numele tau


Se pare "dragul" meu ursulet ca nu esti numai PROASTA, esti si rautacioasa. Probabil ca ai si tu cativa anisori acolo si neavand ce face ce ti-ai zis tu, sa intri si tu pe Kudika si sa te dai mare. Mai invata.
Apropo, daca ai vazut o chestie misto taind un A din numele meu, atunci chestia aia misto sa-ti umple gura si sa taci sau poate-ti place ca chestia aia misto (care ti-e jena s-o pomenesti) sa-ti umple gura sau poate si celelalte gauri care le ai !
By the way: "ursuletulmeu"; daca pui un C in fata ID-ului tau si tai S din ID iti ramanea ID-ul = "curuletulmeu" si ti-l umplea chestia aia care iesea din ID-ul meu taind A-ul
paula3mai
Postat pe 11 Decembrie 2008 12:55
De la: Roco, la data 2008-12-09 23:53:30"Daca o persoana a inselat cum poti afla?"

Raspuns: Dupa kilometraj.
super dar acu si mai nou au aparut PULOMETRU un aparat ce iti indica identic ca si apometru sau PIZDOMETRUL un altul tot la fel de deosebit si de bu nu greseste niciodata
sarutama
Postat pe 11 Decembrie 2008 13:02
mama, paula, esti un adevarat geniu. Vezi numai sa nu fii prea distrusa ca nu ai reusit ca iti umpli tu gura cu acel ceva anume (despre care vad ca vorbesti cu foarte multa pasiune) acum ca te-ai decis sa nu mai pui poza pe internet
Ce sa-i faci? Viata e grea, stiu. dar ma bucur de viata mea cand vad ca altii sunt total distrusi. Eh, exista mereu o cale de scapare. Eventual iti bagi coada in alta familie si gasesti alt prost. E si asta o varianta. Si adevarul e, ca este intradevar o indeletnicire chiar interesanta pentru geniile ca tine, care stiu sa traiasaca si sa-i cladeasca fericirea pe nefericirea altora. Apropos, cand te-ai maritat? Dupa ce m-ai facut proasta? sau uitasei complet pana atunci ca esti casatorita
ursuletulmeu
Postat pe 11 Decembrie 2008 14:38
De la: ursuletulmeu, la data 2008-12-11 14:38:58mama, paula, esti un adevarat geniu. Vezi numai sa nu fii prea distrusa ca nu ai reusit ca iti umpli tu gura cu acel ceva anume (despre care vad ca vorbesti cu foarte multa pasiune) acum ca te-ai decis sa nu mai pui poza pe internet
Ce sa-i faci? Viata e grea, stiu. dar ma bucur de viata mea cand vad ca altii sunt total distrusi. Eh, exista mereu o cale de scapare. Eventual iti bagi coada in alta familie si gasesti alt prost. E si asta o varianta. Si adevarul e, ca este intradevar o indeletnicire chiar interesanta pentru geniile ca tine, care stiu sa traiasaca si sa-i cladeasca fericirea pe nefericirea altora. Apropos, cand te-ai maritat? Dupa ce m-ai facut proasta? sau uitasei complet pana atunci ca esti casatorita


Vad ca dai cu limba bine .... De maritat m-am maritat cand avea-i tu 10 anisori si se pare ca ai ramas cu mintea de atunci. M-ai ai de supt pana o sa cresti si o sa se mai mareasca bucatica ai care ar trebui sa-ti umple tie craniu si care se pare ca la tine lipseste. Ce sa-i faci, degeaba au unii cap daca nu au creier.... Suge mai departe ....
paula3mai
Postat pe 11 Decembrie 2008 17:22
Uai, paula inseamna ca ai ceva ani, Pacat doar ca ai trait degeaba si nu ai fost in stare sa dobandesti macar un gramde intelepciune.
ursuletulmeu
Postat pe 13 Decembrie 2008 13:05
Di dupa felul in care vorbesti si stii sa te dai o lady, imi dau seama acum de ce te pretezi ca astfel de chestii. Foarte simplu. Uneori intelectul si educatia joaca un rol important in luarea anumitor decizii. dar cand lipseste, lipseste. N-ai ce-i face, de unde nu e, nici D-zeu nu cere.
ursuletulmeu
Postat pe 13 Decembrie 2008 13:07
Si da paula, uneori adevarul doare. Probabil de aia te ataci in halul asta. Pentru ca vad ca te precipiti bine de tot
ursuletulmeu
Postat pe 13 Decembrie 2008 13:09
De la: ursuletulmeu, la data 2008-12-13 13:05:25Uai, paula inseamna ca ai ceva ani, Pacat doar ca ai trait degeaba si nu ai fost in stare sa dobandesti macar un gramde intelepciune.


Cand am spus ca esti proasta nu m-am inselat; nici sa te exprimi corect nu poti...
paula3mai
Postat pe 15 Decembrie 2008 11:38
De la: ursuletulmeu, la data 2008-12-13 13:09:33Si da paula, uneori adevarul doare. Probabil de aia te ataci in halul asta. Pentru ca vad ca te precipiti bine de tot


Draga mea pipita, nu m-am atacat, m-a intrigat modul unora de a raspunde la o intrebare ... Credeam ca acest site este pentru femei ... inteligente, care pot fi prietene si se pot ajuta la nevoie (nu-i cazul tau).
Apropos, daca te uitai la profilul meu observai si cati ani am, dar este un lucru prea greu si care implica multi neuroni din partea ta, pe care tu nu-i ai.
paula3mai
Postat pe 15 Decembrie 2008 11:43
De la: ursuletulmeu, la data 2008-12-13 13:07:35Di dupa felul in care vorbesti si stii sa te dai o lady, imi dau seama acum de ce te pretezi ca astfel de chestii. Foarte simplu. Uneori intelectul si educatia joaca un rol important in luarea anumitor decizii. dar cand lipseste, lipseste. N-ai ce-i face, de unde nu e, nici D-zeu nu cere.


Sunt o lady! Si repet, invata sa scrii. Ce-ai facut pana la 25 de ani? Nici macar sa scrii n-ai invatat? Sau erai prea nervoasa? Si iarasi se vede cat esti de culta, citita ... Cuvintele "intelectul" si educatia" nu au ce cauta in gura ta (ea se umple cu ceea ce ai observat tu daca tai "A" din numele meu; cred ca tu cu asta te ocupi, sa-ti umpli gura!) Cele 2 cuvinte enumerate de tine (intelect si educatie) lipsesc cu desavarsire de la tine ...
paula3mai
Postat pe 15 Decembrie 2008 11:50
De la: paula3mai, la data 2008-12-15 11:50:35
De la: ursuletulmeu, la data 2008-12-13 13:07:35Di dupa felul in care vorbesti si stii sa te dai o lady, imi dau seama acum de ce te pretezi ca astfel de chestii. Foarte simplu. Uneori intelectul si educatia joaca un rol important in luarea anumitor decizii. dar cand lipseste, lipseste. N-ai ce-i face, de unde nu e, nici D-zeu nu cere.


Sunt o lady! Si repet, invata sa scrii. Ce-ai facut pana la 25 de ani? Nici macar sa scrii n-ai invatat? Sau erai prea nervoasa? Si iarasi se vede cat esti de culta, citita ... Cuvintele "intelectul" si educatia" nu au ce cauta in gura ta (ea se umple cu ceea ce ai observat tu daca tai "A" din numele meu; cred ca tu cu asta te ocupi, sa-ti umpli gura!) Cele 2 cuvinte enumerate de tine (intelect si educatie) lipsesc cu desavarsire de la tine ...


Te-ai intrebat cumva daca ma intereseaza macar persoana ta? Nu conteaza vastra ta biologica..... In ceea ce priveste varsta ta psihologica, eu ti-as da vreo -40 de ani..... Si apropos de scris...invata tu sa formulezi propozitii si sa respecti topica lor. In afara de asta :), intrebarea pusa de tine nu se potriveste acestui site pentru femei inteligente. Astfel de femei nu se preteaza la ceea ce faci tu. Oricum este evident ca nu stii sa primesti o parere. Nici nu stiu de ce le mai ceri. Du-te si fa de capul tau, ca si-asa esti cea mai desteapta si cea mai culta, si cea mai lady dintre noi toate. Iar una ca tine nu cred ca are nevoie de sfaturile altora, nu? Nu asta doresti tu de fapt sa demonstrezi? Ca le stii pe toate? Daca ti se ofera o parere care nu corespunde ideilor tale, incepi sa arunci cu noroi si sa te crizezi ca ultima amanta inselata :))). Ai numai de grija sa nu cumva sa iti plesneasca vena din frunte de prea multa tensiune.
ursuletulmeu
Postat pe 15 Decembrie 2008 16:49
De la: paula3mai, la data 2008-09-22 13:22:54Se pare ca din ceea ce citesc ... cei care scriu am impresia ca au inselat (la greu) si ei ai acum daca cineva vrea sa ajute sar aiurea. Mai bine ar sta in banca lor fara sa comenteze! CIneva a avut o idee buna cu un site unde sa se posteze poze cu cei banuiti de tradare. Chestia cu "Tradati din dragoste" ... e ca si "Surprize, surprize!", adica, regie si atat!


Uite-te la tine!!!!! Doamne, incuiata mai esti. Cred ca te doare rau de tot prostia cu care traiesti. Bine macar ca nu constientizezi, ca altfel ai fi moarta de foarte multa vreme. Ca si concluzie, in ochii mei esti ultimul jaf, ultima femeie. O femeie care nu e in stare sa isi cladeasca o relatie fara a-si baga coada in viata altei femei, este o....stii tu mai bine ce. Probabil de aceea esti asa nervoasa. Probabil ca viata de amanta e plina de frustrari si hormoni nereglati la timp. Acum imi explic care e treaba cu tine. Adios. Eu nu-mi mai pierd timpul cu piese slabe, ca am alte lucruri mai bune de facut.
ursuletulmeu
Postat pe 15 Decembrie 2008 16:56
dar tu stii sa scrii corect???
biaschmeterling
Postat pe 16 Decembrie 2008 18:43
apropo...asta cu scrisul era pt paula...
"M-ai ai de supt"
"avea-i"
draga lady..MAI bla bla si AVEAI
asta in cazul in care pe viitor mai vrei sa dai sfaturi de scris corect
salutari
biaschmeterling
Postat pe 16 Decembrie 2008 18:47
De la: ursuletulmeu, la data 2008-12-15 16:49:58
De la: paula3mai, la data 2008-12-15 11:50:35
De la: ursuletulmeu, la data 2008-12-13 13:07:35Di dupa felul in care vorbesti si stii sa te dai o lady, imi dau seama acum de ce te pretezi ca astfel de chestii. Foarte simplu. Uneori intelectul si educatia joaca un rol important in luarea anumitor decizii. dar cand lipseste, lipseste. N-ai ce-i face, de unde nu e, nici D-zeu nu cere.


Sunt o lady! Si repet, invata sa scrii. Ce-ai facut pana la 25 de ani? Nici macar sa scrii n-ai invatat? Sau erai prea nervoasa? Si iarasi se vede cat esti de culta, citita ... Cuvintele "intelectul" si educatia" nu au ce cauta in gura ta (ea se umple cu ceea ce ai observat tu daca tai "A" din numele meu; cred ca tu cu asta te ocupi, sa-ti umpli gura!) Cele 2 cuvinte enumerate de tine (intelect si educatie) lipsesc cu desavarsire de la tine ...


Te-ai intrebat cumva daca ma intereseaza macar persoana ta? Nu conteaza vastra ta biologica..... In ceea ce priveste varsta ta psihologica, eu ti-as da vreo -40 de ani..... Si apropos de scris...invata tu sa formulezi propozitii si sa respecti topica lor. In afara de asta :), intrebarea pusa de tine nu se potriveste acestui site pentru femei inteligente. Astfel de femei nu se preteaza la ceea ce faci tu. Oricum este evident ca nu stii sa primesti o parere. Nici nu stiu de ce le mai ceri. Du-te si fa de capul tau, ca si-asa esti cea mai desteapta si cea mai culta, si cea mai lady dintre noi toate. Iar una ca tine nu cred ca are nevoie de sfaturile altora, nu? Nu asta doresti tu de fapt sa demonstrezi? Ca le stii pe toate? Daca ti se ofera o parere care nu corespunde ideilor tale, incepi sa arunci cu noroi si sa te crizezi ca ultima amanta inselata :))). Ai numai de grija sa nu cumva sa iti plesneasca vena din frunte de prea multa tensiune.


Inca o data se demonstreaza ca esti proasta cu P mare!
1. nici nu m-am intrebat daca te intereseaza varsta mea; in ceea ce priveste varsta mea "psihologica"? una cu intelectul tau nici nu poate emite pretentii
2. corect! astfel de femei, ca tine ar trebui sa iasa pe centura si sa se distreze acolo, nu pe internet
3. celor care au raspuns frumos, fara sa jigneasca (cum ai facut tu, fiind de fapt o japita care-si cauta un loc) le-am multumit
4. nu le stiu pe toate, nici n-am pretins asta; de aceea am incercat sa gasesc o "solutie" la o problema cu care m-am confruntat pentru prima data in viata, cand un prieten sufera (la cum vorbesti habar n-ai ce inseamna prietenia, pentru tine prietenia = inselat! vezi iarasi demonstrezi cat esti de proasta!)
5. repet, ar trebui sa mai inveti, sa mai citesti si lasa tu sfaturile cu topicul propozitiei, etc, sunt lucruri, intelesuri prea grele pentru tine
6. ESTE ULTIMA DATA CAND ITI RASPUND PROASTO CE ESTI (cu prostul sa nu te pui ca are mintea odihnita, iar tu ai mintea super odihnita!)
paula3mai
Postat pe 16 Decembrie 2008 18:53
Fete, hai sariti peste, se poate, zau!

Postat pe 17 Decembrie 2008 18:27
asa se afla ..daca o pers a inselat?
prin.....mahalagism......si totusi cine a pirdut cizma?

Postat pe 17 Decembrie 2008 18:52
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:47
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:50
Nu mai fa spam!

Postat pe 29 Decembrie 2008 18:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Centura de castitate sotul meu 20 De la: kudika_1043596 5 Iulie 2022 10:07
hello 17 De la: JustAGrl 19 Mai 2010 16:23
Fosta iubita .. subiect inca 8 De la: kudika_595 16 Februarie 2016 11:55
o parere:) 10 De la: kudika_pudika 14 Octombrie 2011 17:57
grea decizie!!! 11 De la: Eva32 2 Iulie 2011 02:16