Setari Cookie-uri

Daca o persoana a inselat cum poti afla

Va urez un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 30 Decembrie 2008 12:40
multzumesc cassey,si tzie la fel.
si voua tuturor de pe forum.
matracucu
Postat pe 4 Ianuarie 2009 20:50
vb mai clar...unde a inselat virtual sau cum? pi virtualul este doar un *vant*

Postat pe 15 Ianuarie 2009 06:47
parerea mea este ca esti geloasa.parca e cusut cu ata alba,,

Postat pe 15 Ianuarie 2009 06:51
SA INSELE ,SA F**** ToT CE PRINDE ,O VIATA ARE OMUL,,pai voi traiti in 1700? sa fim seriosi, distracie ,iubire ,sex,ca poate maine nu mai esti!!!!!!! buahhh

Postat pe 15 Ianuarie 2009 06:52
poa asta e tacanita bine-))) pai vb pe tema asta 1 luna?

Postat pe 15 Ianuarie 2009 06:56
cand o persoana inseala,inseamna ca nu te mai iubeste,punct/ se mai plictiseste omu,,mi se pare normal,,sau daca ai si o partenera stresanta,cum draqu sa nu o inseli,,si eu sunt fem,,dar nu imi fac prob,,

Postat pe 15 Ianuarie 2009 06:58
Draga mea Paula!

De unde asi da seama cineva ca partenerul sau partenera o insala?Hai ca incerc sa-ti explic :in primul rind cel care insala se schimba prin comportament,ori devine foarte irascibil ori foarte bine dispus!Isi schimba lokk-ul,machiajul,daca e femeie,asi neglijeaza barbatul,copii,casa,ori devine foarte pedant din cauza nervozitatii care o bulverseaza mai mereu!
Isi schimba garderoba,lenjeriile intime,se leaga de toate,sau nu-i pasa deloc de nimic!Mereu este suspicios si are dubii fata de fidelitatea partenerului ca doar cea mai buna arma este atacul!
Viata sexuala devine monotona si se rareste,sau chiar devine absolut frigid la atingerea partenerului sau partenerei!Nu neaparat lipseste de acasa ,mai ales daca partenerul ei este la locul ei de munca!De obicei acesti dobitoci''doamne iarta-ma''care isi cauta amanti o cauta la locul lor de munca!Eu asi spune si asi propune ca domnul respectiv,fara sa zica ceva sa mearga mai des si sa o viziteze pe acesta de mai multe ori la locul ei de munca,si va avea surpriza sa no gaseasca pe acesta,ca doar va fi plecata in timpul programului ei de la serv,ori va fi acolo pe undeva in careva depozit sau de ce nu wc????? Pe cei aberanti le poti oprii?????Nu!!!Acesti oameni sunt condusi ca animalele doar de instincte,eu detest cei care nu pot trai cu cineva si atunci in loc sa-si dea libertatea sau sansa acestora de a gasii un altul sau alta,mai bine o calca in picioare si o foloseste ca si pe pragul ei,sau a lui!
Eu zic tuturori,daca nu va iubiti ,daca nu va simtiti bine impreuna,fiti corecti macar de a spune acest lucru celuilalt,si divortati-va astfel dadind sansa celuilalt precum si voua de a gasii persoana cea dorita de catre voi,si de catre cealalta!
raziela
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:50
De la: raziela, la data 2009-01-15 16:50:05Draga mea Paula!

De unde asi da seama cineva ca partenerul sau partenera o insala?Hai ca incerc sa-ti explic :in primul rind cel care insala se schimba prin comportament,ori devine foarte irascibil ori foarte bine dispus!Isi schimba lokk-ul,machiajul,daca e femeie,asi neglijeaza barbatul,copii,casa,ori devine foarte pedant din cauza nervozitatii care o bulverseaza mai mereu!
Isi schimba garderoba,lenjeriile intime,se leaga de toate,sau nu-i pasa deloc de nimic!Mereu este suspicios si are dubii fata de fidelitatea partenerului ca doar cea mai buna arma este atacul!
Viata sexuala devine monotona si se rareste,sau chiar devine absolut frigid la atingerea partenerului sau partenerei!Nu neaparat lipseste de acasa ,mai ales daca partenerul ei este la locul ei de munca!De obicei acesti dobitoci''doamne iarta-ma''care isi cauta amanti o cauta la locul lor de munca!Eu asi spune si asi propune ca domnul respectiv,fara sa zica ceva sa mearga mai des si sa o viziteze pe acesta de mai multe ori la locul ei de munca,si va avea surpriza sa no gaseasca pe acesta,ca doar va fi plecata in timpul programului ei de la serv,ori va fi acolo pe undeva in careva depozit sau de ce nu wc????? Pe cei aberanti le poti oprii?????Nu!!!Acesti oameni sunt condusi ca animalele doar de instincte,eu detest cei care nu pot trai cu cineva si atunci in loc sa-si dea libertatea sau sansa acestora de a gasii un altul sau alta,mai bine o calca in picioare si o foloseste ca si pe pragul ei,sau a lui!
Eu zic tuturori,daca nu va iubiti ,daca nu va simtiti bine impreuna,fiti corecti macar de a spune acest lucru celuilalt,si divortati-va astfel dadind sansa celuilalt precum si voua de a gasii persoana cea dorita de catre voi,si de catre cealalta!


Multumesc pentru descrierea facuta. O sa vorbesc cu prietenul meu impreuna cu sotul meu si poate isi va salva casnicia.
Multumesc
paula3mai
Postat pe 15 Ianuarie 2009 18:01
De la: raziela, la data 2009-01-15 16:50:05Draga mea Paula!

De unde asi da seama cineva ca partenerul sau partenera o insala?Hai ca incerc sa-ti explic :in primul rind cel care insala se schimba prin comportament,ori devine foarte irascibil ori foarte bine dispus!Isi schimba lokk-ul,machiajul,daca e femeie,asi neglijeaza barbatul,copii,casa,ori devine foarte pedant din cauza nervozitatii care o bulverseaza mai mereu!
Isi schimba garderoba,lenjeriile intime,se leaga de toate,sau nu-i pasa deloc de nimic!Mereu este suspicios si are dubii fata de fidelitatea partenerului ca doar cea mai buna arma este atacul!
Viata sexuala devine monotona si se rareste,sau chiar devine absolut frigid la atingerea partenerului sau partenerei!Nu neaparat lipseste de acasa ,mai ales daca partenerul ei este la locul ei de munca!De obicei acesti dobitoci''doamne iarta-ma''care isi cauta amanti o cauta la locul lor de munca!Eu asi spune si asi propune ca domnul respectiv,fara sa zica ceva sa mearga mai des si sa o viziteze pe acesta de mai multe ori la locul ei de munca,si va avea surpriza sa no gaseasca pe acesta,ca doar va fi plecata in timpul programului ei de la serv,ori va fi acolo pe undeva in careva depozit sau de ce nu wc????? Pe cei aberanti le poti oprii?????Nu!!!Acesti oameni sunt condusi ca animalele doar de instincte,eu detest cei care nu pot trai cu cineva si atunci in loc sa-si dea libertatea sau sansa acestora de a gasii un altul sau alta,mai bine o calca in picioare si o foloseste ca si pe pragul ei,sau a lui!
Eu zic tuturori,daca nu va iubiti ,daca nu va simtiti bine impreuna,fiti corecti macar de a spune acest lucru celuilalt,si divortati-va astfel dadind sansa celuilalt precum si voua de a gasii persoana cea dorita de catre voi,si de catre cealalta!


Vorbesti prostii.

E bine sa ai amant/amanta , dar sa nu se depaseasca acest stadiu, sa fie doar sex si atat . Nu trebuie sa te implici sentimental intr-o astfel de relatie. Eu prefer ca amanta mea sa fie casatorita (nu ma bate la cap aiurea cand nu trebuie). Amantele/amantii, vin si pleaca, persoana iubita ramane langa tine sau te paraaseste daca afla

Dar totusi, vine o varsta cand nu mai iti arde de inselat nu mai apar asa multe tentatii, dar pana atunci sa trecem la actiune

redshift
Postat pe 15 Ianuarie 2009 18:09
de ce sa-ti amarasti viata incercand sa afli ceva kre te doare? pana la urma o sa afli informatia respectiva fara prea mult efort...totul iasa la iveala mai devreme sau mai tarziu!eu una nu stau sa verific dak m a inselat sau nu...am si asa destule pe cap!dak te inseala...pacatul lui si atat!
angel_in_disguise
Postat pe 15 Ianuarie 2009 18:21
De la: paula3mai, la data 2008-09-22 11:49:59As dori, daca se poate, sa primesc un sfat despre modul cum pot afla date concrete atunci cand cineva inseala.

La ce ar folosi daca ai afla?!
Ti-ai face sange rau degeaba...

Postat pe 15 Ianuarie 2009 19:52
Eu nu cred ca se baga nimeni nicaieri.Nu e ca si cum ea ar face ceva fara stirea amicului ei.Daca el e destul de neajutorat in a gasi ceva a cerut ajutor.Care e probelema?De aia sunt prietenii nu numai sa ne vb de bine si sa ne pupe in posterior.

Daca prietenul tau vrea sa afle mai bine o urmareste el.........minciuna nu are cale lunga asa ca bafta!

jeanpierre
Postat pe 15 Ianuarie 2009 20:43
De la: onnyta, la data 2008-09-22 14:00:21
De la: paula3mai, la data 2008-09-22 13:22:54Se pare ca din ceea ce citesc ... cei care scriu am impresia ca au inselat (la greu) si ei ai acum daca cineva vrea sa ajute sar aiurea. Mai bine ar sta in banca lor fara sa comenteze! CIneva a avut o idee buna cu un site unde sa se posteze poze cu cei banuiti de tradare. Chestia cu "Tradati din dragoste" ... e ca si "Surprize, surprize!", adica, regie si atat!

nu draguta! tu, te inseli amarnic.daca tu ai fi in locul femeii cu pricina ti-ar placea sa se bage altcineva in casnicia ta?


Casnicie nu mai poate fi numita o chestie in care exista 3.... . Si eu zic ca daca el i-a povestit si are incredere nu cred ca se poate numi ca se baga...adica daca l-ar fi intrebat ea sau ar fi incercat cu tot dinadinsul sa afle era altceva...
BERBEACA
Postat pe 26 Februarie 2009 08:20
De la: Roco, la data 2009-01-15 19:52:45
De la: paula3mai, la data 2008-09-22 11:49:59As dori, daca se poate, sa primesc un sfat despre modul cum pot afla date concrete atunci cand cineva inseala.

La ce ar folosi daca ai afla?!
Ti-ai face sange rau degeaba...



Pai sa ziceam ca ar putea sa il ajute????Poate omul respectiv nu merita inselat si atunci...?
BERBEACA
Postat pe 26 Februarie 2009 08:22
Eu spun ca "mizerie" se numeste mentalitatea imorala a celor care inseala.
Doar cred ca prietena lui chiar sufera pentru el si il cunoaste indeajuns de bine sa stie ca el nu merita sa fie inselat.De aceea si actioneaza in acest fel...
Insa ...exista pe net destule persoane pline de imoralitate incat sa critice exact ceea ce chiar si ei poate fac....Eu ii numesc pe astia complet egoisti si lipsiti de scrupule...
lynx
Postat pe 1 Martie 2009 12:35
De la: lynx, la data 2009-03-01 12:35:16Eu spun ca "mizerie" se numeste mentalitatea imorala a celor care inseala.
Doar cred ca prietena lui chiar sufera pentru el si il cunoaste indeajuns de bine sa stie ca el nu merita sa fie inselat.De aceea si actioneaza in acest fel...
Insa ...exista pe net destule persoane pline de imoralitate incat sa critice exact ceea ce chiar si ei poate fac....Eu ii numesc pe astia complet egoisti si lipsiti de scrupule...


FELICITARI !!!! Repet, am incercat sa gasesc un sfat util in a-mi ajuta prietenul (stie si sotul meu de asta). E doar prieten (daca cineva mai intelege ce insemna asta azi!). Cei/cele care vor distractie sa intre site-urile cu intalniri. Vor amanti/amante? Au telefoane acolo. De unde stiu? Imi place sa ma informez, nu sa utilizez. Am incercat impreuna cu sotul meu sa gasim o cale sa-l ajutam pe prietenul nostru. Nu trebuie sa sufere!!! Nu sunt de moda veche, ba din contra sunt convinsa ca as da clasa la multe "fete" care se considera maestre si scriu aici. Sa nu uite acele "fete" ca femeia trebuie sa fie: O DOAMNA IN ANTURAJ, O GOSPODINA IN BUCATARIE SI TARFA IN PAT !!! Sunt convinsa ca multe din cele care scriu aici nu vor decat ultima parte in schimbul unor bani frumosi, astfel incat sa "nu mai duca grija zilei de maine". Iar ei? Doar niste corpuri cu care sa-si satisfaca poftele carnale.
Pacat de voi, o sa va treceti repede !!! Pentru fetitele care cauta sfaturi vis-a-vis de fel de fel probleme ginecologice cu care se confrunta, sfaturi legate de anticonceptioale, va dau un singur sfat: apelati la un medic !!!
paula3mai
Postat pe 2 Martie 2009 12:42
este mai calma si vesela!!!
escobar
Postat pe 10 Martie 2009 18:08
cred ca faza cu poza nu tine.....mai ales k poate va iesi si mai urat dekt e....cel mai bun lukru care cred eu k il poti face pt prietenul tau este sa ii spui sa comunice cu ea....sa fie el sincer.....sa ii bata asa poate nijte apropouri nevinovate....la modul "daca se intampla ceva cu tine daca e ceva in neregula poti sa imi zici oriknd fara nici o problema etc" daca el ii arata sinceritate si siguranta ea isi va reveni....eu zik k totul depinde de el....si poate sa ii ofere si mai multa atentie.....o vorba buna.....si comunicare si intelegere ;) .ca atat. :*
just_me00
Postat pe 10 Martie 2009 19:40
De la: just_me00, la data 2009-03-10 19:40:18cred ca faza cu poza nu tine.....mai ales k poate va iesi si mai urat dekt e....cel mai bun lukru care cred eu k il poti face pt prietenul tau este sa ii spui sa comunice cu ea....sa fie el sincer.....sa ii bata asa poate nijte apropouri nevinovate....la modul "daca se intampla ceva cu tine daca e ceva in neregula poti sa imi zici oriknd fara nici o problema etc" daca el ii arata sinceritate si siguranta ea isi va reveni....eu zik k totul depinde de el....si poate sa ii ofere si mai multa atentie.....o vorba buna.....si comunicare si intelegere ;) .ca atat. :*


Multumesc, un sfat super OK. Asa a si facut prietenul nostru de familie. A stat de vorba cu ea, cu sotia sa si .... acum sunt o perioada separati. Cand ea a recunoscut ca asa a facut, l-a inselat el i-a spus ca e mai bine ca o perioada sa stea separati. Ea a ramas super mirata ca el se separa, nu-l credea in stare. Ei bine s-a inselat pt ca atata timp cat el a fost fair asa a si cerut din partea ea.

Multumesc celor care au reusit sa ofere sfaturi corecte si nu interpretari eronate la ajutorul solicitat.
O zi buna
paula3mai
Postat pe 12 Martie 2009 11:53
vai ce dragut din partea ta !asa vrei sa te bagi pe sub pieleea lui cumva?
eu cred k el o inseala si poate ar vrea si cu tn asa k vezi de viata ta draga!!!
mirey18
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:56
De la: paula3mai, la data 2008-09-22 11:49:59As dori, daca se poate, sa primesc un sfat despre modul cum pot afla date concrete atunci cand cineva inseala. Daca o sa postez poza femeii respective imi poate cineva spune daca o cunoaste, daca a vazut-o cu cineva si daca da unde? Fac asta pentru un prieten bun pe care-l vad ca se macina de acest lucru si care mi s-a destainuit ca simte ca sotia il inseala! Aveti idee? Ma puteti ajuta?
Multumiri anticipate,
Paula


Draga mea, acea femeie este sotia prietenului tau, de care acesta nu se indura sa se desparta.
Iar tu, in speranta ca vei forta putintel lucrurile, vrei sa pui o poza de-a ei, macar de-ar cunoaste-o cineva si de-ar avea ceva rau de zis despre ea.....
Ma uit cum se degradeaza mintea umana ROMANEASCA si ma crucesc....
Pana acolo ati ajuns ????? Sa puneti pozete nevestelor pe NET si sa asteptati chestii compromitatoare despre ele ????
Fetelor, sunteti NE..... TUTE.... rau...!!!!
Exista magazine Sex-Shop si PSIHIATRIE pentru voi !!!!!

Mai bine pune o poza de-a ta...
FelixTomescu
Postat pe 17 Aprilie 2009 02:44
Si inca ceva draguta, acesta : nu este o pastila, deci se administreaza pe alta cale.....

FelixTomescu
Postat pe 17 Aprilie 2009 02:48
Interesant subiect Paula si, constat ca ai ceva anisori desi ceri sfaturi cu o "naivitate" debordanta......
Daca raspunsul celor de aici ar fi fost '' sa pui poza pe site'' tu ai fi facut-o din dorinta sincera de a ajuta un ' prieten foarte bun' care probabil doar pe tine te are sa se destainuie.
Consecintele acestei actiuni ,in cazul in care sunt negative, ti le asumi sau ?
Exista probabilitatea evidenta ca multi barbati sa spuna ca au fost cu ea doar pentru a se amuza, si acest lucrus a nu fie adevarat.....
Nu pot crede ca la varsta ta nu te-ai gandit la acest lucru?
Exista cel mai probabil varianta ca doamna in cauza sa fie o femeie serioasa si sa fie la treburile ei, in timp ce tu ca o pritena devotata in exclusivitate suferintei sotului"inselat" ii oblojesti ranile.
Daca femeia ar afla despre aceste demersuri ale sotului, probabil ar divorta?
Este cumva interesul tau sa se intample o ruptura intre ei?
Si daca "da" cam pe unde te situezi tu in aceasta poveste?
Am scris acum pentru prima data pe acest forum, baiatul meu de 14 ani a citit acest subiect si a fost intrigat.
Ceea ce am scris mai sus e parte din judecata lui.......tu crezi Paula in bunele tale intentii ?
Ti se pare moral si pertinent sa iti ajuti prietenul tau bun sa divorteze?
Sufera el sau suferi tu ca el nu se indoieste de sotia lui ?
Vrei sa-l ajuti sa aiba indoieli si sa mai ai si o multime de persoane sa certifice "bunele tale intentii".
Din cauza femeilor ca tine se despart cupluri, din cauza acestor josnicii bazate pe neputinte personale sufera suflete nevinovate ca parintii lor se despart.
Vezi de treaba ta, si incearca mai intai cu poza ta daca tot nu ai ce face.......dar lasa oamenii in pace si nu te mai baga in casa lor, ai mai bine grija de a ta......asta daca chiar ai asa ceva.....
ioana_drg
Postat pe 17 Aprilie 2009 10:22
De la: ioana_drg, la data 2009-04-17 10:22:06Interesant subiect Paula si, constat ca ai ceva anisori desi ceri sfaturi cu o "naivitate" debordanta......
Daca raspunsul celor de aici ar fi fost '' sa pui poza pe site'' tu ai fi facut-o din dorinta sincera de a ajuta un ' prieten foarte bun' care probabil doar pe tine te are sa se destainuie.
Consecintele acestei actiuni ,in cazul in care sunt negative, ti le asumi sau ?
Exista probabilitatea evidenta ca multi barbati sa spuna ca au fost cu ea doar pentru a se amuza, si acest lucrus a nu fie adevarat.....
Nu pot crede ca la varsta ta nu te-ai gandit la acest lucru?
Exista cel mai probabil varianta ca doamna in cauza sa fie o femeie serioasa si sa fie la treburile ei, in timp ce tu ca o pritena devotata in exclusivitate suferintei sotului"inselat" ii oblojesti ranile.
Daca femeia ar afla despre aceste demersuri ale sotului, probabil ar divorta?
Este cumva interesul tau sa se intample o ruptura intre ei?
Si daca "da" cam pe unde te situezi tu in aceasta poveste?
Am scris acum pentru prima data pe acest forum, baiatul meu de 14 ani a citit acest subiect si a fost intrigat.
Ceea ce am scris mai sus e parte din judecata lui.......tu crezi Paula in bunele tale intentii ?
Ti se pare moral si pertinent sa iti ajuti prietenul tau bun sa divorteze?
Sufera el sau suferi tu ca el nu se indoieste de sotia lui ?
Vrei sa-l ajuti sa aiba indoieli si sa mai ai si o multime de persoane sa certifice "bunele tale intentii".
Din cauza femeilor ca tine se despart cupluri, din cauza acestor josnicii bazate pe neputinte personale sufera suflete nevinovate ca parintii lor se despart.
Vezi de treaba ta, si incearca mai intai cu poza ta daca tot nu ai ce face.......dar lasa oamenii in pace si nu te mai baga in casa lor, ai mai bine grija de a ta......asta daca chiar ai asa ceva.....




bine spus. sunteti tare doamna. multi fac asta. multi se dau prieteni dar de fapt.....
peri
Postat pe 17 Aprilie 2009 15:32
Buna dimineata! Parerea mea este ca intre un barbat si o femeie casatoriti trebuie sa existe comunicare, sinceritate si ca nimeni din afara sa nu vina cu presupusul;da, si mie mi se pare ca ar putea fi si un altfel de interes din partea doamnei, poate neconstientizat,adica ii demonstrezi prietenului ca are o nasparlie de nevasta in comparatie cu tine care il intelegi , poate poti oferi multe; si eu cred ca ar fi bine sa-ti vezi de viata ta , de familia ta, am inteles ca esti casatorita Prietenul sa vorbeasca si cu nevasta , daca greseste, poate e gelos si vede iubiti peste tot?????si sa nu mai asculte de toti prietenii ca.... poate nu toti au intentii bune
alina02
Postat pe 18 Aprilie 2009 09:00
sotul si sotia...unul si acelasi drac, la impacare toti sunt vinovati mai putin ei doi. Nu consider o buna ideie sal ajuti.
spinosa
Postat pe 18 Aprilie 2009 10:17
Daca o persoana a inselat cum poti afla?

il mirosi la organul genital
Diavolyta_
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:52
NU CRED CA TREBUIE SA TE AMESTECI! EI SE POT IMPACA SI TU RAMII FARA PRIETENUL BUN.ASA CA SFATUL MEU E SA STAI LA DISTANTA DE PROBLEMELE DE GENUL ASTA.
ely0095
Postat pe 18 Aprilie 2009 22:57
Nu ar trebui sa te bagi in problemele altui cuplu pentru, ca desi ai bune intentii, totul poate fi interpretat altfel . Prietenul tau poate se inseala... poate nu....Chiar daca-l inseala si va afla adevarul poate ca trec peste acest moment si raman totusi impreuna. Tu insa o sa fi mereu banuita ca ai incercat sa-i desparti cu intentia de al cuceri pentru tine. Astfel se poate distruge o frumoasa prietenie si este pacat. Mai bine ramai neutra si ajuta-ti prietenul doar fiind alaturi de el in momentele grele(moral). Astfel el va stii ca esti alaturi de el in momente bune sau rele, ca o prietena adevarata.
sabine
Postat pe 18 Aprilie 2009 23:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aiurea......... 26 De la: ETE_EU 30 Aprilie 2009 15:05
Cosmetice Ladys 1 De la: kudika459482 25 Octombrie 2011 14:25
O decizie foarte grea... 28 De la: my_chocolat 15 Februarie 2009 14:31
Fundawear 79 De la: life_coaching 1 Mai 2013 17:51
Diferenta de varsta.....o problema? 54 De la: martie02 15 Septembrie 2009 19:27