Setari Cookie-uri

Daca o persoana a inselat cum poti afla

Mai Paula, eu insa-mi cand eram pustoaica, batuta in cap, aveam un frate de cruce, pe care l-am avertizat ca iubita il insela- a fost ultima oara cand am mai vorbit cu el, si ei sunt impreuna de 20 de ani. Asa ca, vezi de treaba, iar sa pui poza pe internet, mi se pare o mizerie fara margini.
Daca are omu' banuieli si nu-i convine, sa plece, care-i baiu',
care-i treaba ta, compatimeste-l daca vrei, lasa-l sa planga pe umarul tau, dar ce ai cu femeia ? mai oameni buni, chiar nu intelege-ti ca fiecare are viata lui si traieste cum vrea ? Cine dracu il tine langa o persoana care-l inseala, ce nu's si femei cuminti pe lumea asta. Eu zau daca inteleg, cum mai poti iubi un om care-si bate joc de tine.....si nu inteleg de ce trebuie sa fie cineva dator cu ceva celuilalt....daca nu vine fidelitatea si dragostea de la sine, ce valoare mai are?
schmarc
Postat pe 2 Octombrie 2008 17:04
De la: cuucu_baau, la data 2008-09-22 11:56:36mai bine ar apela la Tradati in dragoste..si gata......


onnyta.
..





adistefi1970
Postat pe 4 Octombrie 2008 12:02
De la: paula3mai, la data 2008-09-24 17:26:55ma opresc. multumesc "laurathegirl". esti singurul (baiat cred ca esti) care a raspuns, care mi-a raspuns calm. ceilalti se vede ca sunt aici doar de "bascalie". "onytha" draga nu-i iubitul meu, ar fi bine sa citesti mai bine: este sotul care e inselat si cu care eu sunt prietena neavand nici un interes ... fizic sa zicem. eu sunt casatorita draga papusa. inca o data felicitari "laurathegirl"



prietenul tau este prost sau chior,nu sti ca in asemenea cazuri nu trebuie sa te bagi la mijloc,s-ar putea sa ai chiar tu de suferit daca iti bagi nasul inde nu iti fierbe oala si ai grija de casnicia ta ca din prea multa grija pt a altora s-ar putea sa opierzi
adistefi1970
Postat pe 4 Octombrie 2008 12:08
aditza70.fato,nu ma oftic de mor insa chiar nu suport curvele,intelegi?ca imi tzin sau nu barbatul acasa,asta chiar nu e treaba ta,pt ca alta era tema decat sa fii tu de partea rapandulelor.
lasa hei fato sa aiba fiecare opinia lui iar eu cred ca locul tau este pe un cu totul alt forum.
matracucu
Postat pe 4 Octombrie 2008 15:54
ce limbaj!!!
googoodoll
Postat pe 4 Octombrie 2008 15:59
da,imi cer mii de scuze pt limbaj...insa ma enervasem de numa pe aditza70 care are ea raspuns la toate comentariile...ceva inteleapta ,sefa de trib,
inca odata scuze
matracucu
Postat pe 4 Octombrie 2008 16:07
paula3mai, nu crezi k din moment ce-l inseala, inseamna k problema nu e numai in ea? ar fi mai bine sa nu te bagi in tereburile altora... kiar dak il inseala, nu-i exclus dupa sa se impace, iar tu sa ramii fraiera...
si dak e barbat, el tre sa fie cel are descopera infidelitatea, nu tu... scuze, poate te-am suparat, dar asta e parerea mea. multa bafta.
Pinna
Postat pe 5 Octombrie 2008 13:34
eu zic k aditza70 are dreptate...
Pinna
Postat pe 5 Octombrie 2008 13:38
daca e sa-mi dau si eu cu parerea...eu zic asa, sa nu te bagi in casa omului, asa e cel mai bine.daca femeia nu e vinovata si el e paranoic?se poate si asta!!!si sa zicem ca e adev ca il inseala...trebuie sa isi rezolve singur aceasta problema...chiar daca tii la el si iti e prieten, vorba cuiva de pe aici, daca pana la urma se impaca si el te va uri dupa aceea?si daca nu te bagi, nu inseamna ca o incurajezi, poti sa ii sugerezi sa angajeze, de exemplu, un detectiv, sau s-o urmareasca discret, DAR SA NU FACI TU CHESTIA ASTA, ca nu e treaba ta.eu zic ca EL trebuie sa rezolve problema, iar tu, ca terta persoana, ii poti sugera anumite lucruri, poti sa ii dai un sfat, dar nu trebuie sa actionezi in locul lui.Iti spun din proprie experienta, nu e bine sa te bagi in casa omului, ca tot tu iesi prost pana la urma.
mkdisk
Postat pe 6 Octombrie 2008 09:04
Iar chestia aia pe care ai zis-o, ca sa ii pui poza pe net sa vezi daca o recunoaste cineva, cred ca nu esti in toate mintile.....doamne fereste!!!!!nu-mi vine sa cred ce am citit, spune-mi ca ai glumit, ca daca ai vb serios, iti lipseste o doaga, sau chiar mai multe.scuza-ma pentru expresie, dar asa simt.
mkdisk
Postat pe 6 Octombrie 2008 09:09
De la: paula3mai, la data 2008-09-23 16:16:59Draga .... "Onyta", ar fi bine ca atunci cand vrei sa faci comentarii intai sa vezi in profunzime problema. Am crezut ca aici pe acest site putem sa gasim ajutor, sa ne ajutam unii pe altii, sa incercam sa rezolvam problemele pe care le avem. Cand am cerut sfatul l-am cerut cu acordul prietenului meu. IN ce sens ma "bag" in viata femeii?! Ca ... a inselat? Ca el inca o iubeste si vrea sa fie cu ea? Se pare cred ca ar trebui un pic sa mai cresti si apoi sa intri pe site sa intri in vorba.


si, de curiozitate, la ce te astepti? sa apara vreounul sa zica: da, i-am pus-o, sau..? daca ar fi dupa unii barbati, sunt convinsa ca toti or s-o recunoasca!!!!

e cam magareata sa te bagi tu sa le rezovi problemele, mai ales in felu' asta. rufele se spala acasa. in plus, cum ramane cu dreptul femeii aleia la intimitate? ca e fraier ala si banuieste? problema lui. dar sa ii expui ei fotografia, infidela sau nu ... e magarie.

e problema ei. si dincolo de problema cu presupusul inselat, e aceea ca sta cu un asa inept, careia ii rezolva amicele binevoitoare problemele din mariaj/relatie.

ce bine ca barbata-miu nu are prietene femei, dar nici probleme de genu'. desi ar fi interesant sa isi trimita vreun amic sa mi le semnaleze .

Postat pe 8 Octombrie 2008 13:22
De la: geo32, la data 2008-09-23 16:28:00ia baga poza , poate mi-e cunosuta tipa.
la cate mi-au trecut prin ....!!


uite, vezi, ce ziceam ...
se pune de "deja-vous-uri" !!!!
si daca nu m-as teme sa ma intelege lumea aiurea, pana si eu as astepta cu interes poza cu pricina, ca sa o confrunt cu portofoliul .....

poate poate o cunosteam si eu....
shame......

Postat pe 8 Octombrie 2008 13:27
De la: laurathegirl, la data 2008-09-24 12:40:03paula,eu te inteleg perfect.vrei sa ajutzi si stiu ce inseamna asta....
da,e un fel de a spune ca te bagi in familia cuiva insa,atunci cand esti disperat si plin de suspiciuni iar consoarta iti rade in bot pt ca "te face"incontinuare cu zambetul pe buze,ei bine,prietenul care toarna iti este colacul de salvare.
ce ar trebui?rapandula sa il insele pe fraier ca doar e smechera
in opinia mea,daca iti este prieten adevarat,a nu te baga si a nu ajuta,e un fel de a aproba si incuraja cotzoharla.



draga mea, esti neinchipuit de patimasa. cu atat mai mult vorbind despre o femeie, tu la randul tau femeie. si ma intreb si eu gratuit: ce ai, frate, cu "cotoharla"? de prezumtia de nevinovatie ai auzit?

iesirile de genu' asta ma fac sa cred ca unii sunt atinsi serios de experiente nefaste si cu prima ocazie ies la interval si improasca. bine a zis un EL ca cel mai mare dusman al femeii e tot o femeie.
nu fac apologia infidelitatii, nici macar banuite, dar pana mea. insala si tu daca vrei, da' de ce o numesti pe aia (pe seama careia se discuta aiurea fara sa se poata apara) cotoharla???

bine ca poate, bine ca are cu ce si cine......
what's your problem?
cu siguranta ea nu ti-ar raspunde asa de agresiv

Postat pe 8 Octombrie 2008 13:34
De la: joana_rise, la data 2008-09-25 00:54:22ce te face sa crezi ca sunt fericiti impreuna?
si unkimiu sta cu nevasta...copchii nu-s ai lui, se vede de la o poasta...si totusi sta. probabil crede ca nu gaseste altceva. plus cred ca sta naspa cu psihicu. ar fi prea tarz pt el s-o ia de la capat.
e naspa situatia.
eu as vrea sa mi se spuna. daca mi-ar ascunde asta o prietena...chiar si o cunostinta...nu mi-ar conveni.
in ultima vreme vreau adevarul ... oricat de urat ar fi.
si fac un efort:)) sa si dau adevarul! ... asta ne face mai puternici la urma urmei, nu credeti?


tu ai auzit de "nu dati cu pietre in mesager?" sau nu omorati mesageru', ceva de genu' asta.

pana la urma, e problema fiecaruia cu ce stie sau tolereaza la el in casa si de ce sta. asa, fiecare ar gasi imperfectiuni si anomalii in casa altuia, dar nu cred ca se face.

in plus, de ce am facut prima remarca: sunt situatii in care te infurii si porti dusmanie mai mult aluia de vine sa iti spuna un lucru, indiferent de care ar fi ala, decat aluia care efectiv iti cauzeaza problema. eu una m-as abtine, si nu pt ca sunt iuda.
dar am fost si "samariteanca" si a iesit o ......
nu era treaba mea, si asa trebuia sa ramana.
facerea de bine, in speta deconspiratul aici de fata, e fu.... de mama...

Postat pe 8 Octombrie 2008 13:42
De la: aditza70, la data 2008-10-04 12:08:21
De la: paula3mai, la data 2008-09-24 17:26:55ma opresc. multumesc "laurathegirl". esti singurul (baiat cred ca esti) care a raspuns, care mi-a raspuns calm. ceilalti se vede ca sunt aici doar de "bascalie". "onytha" draga nu-i iubitul meu, ar fi bine sa citesti mai bine: este sotul care e inselat si cu care eu sunt prietena neavand nici un interes ... fizic sa zicem. eu sunt casatorita draga papusa. inca o data felicitari "laurathegirl"



prietenul tau este prost sau chior,nu sti ca in asemenea cazuri nu trebuie sa te bagi la mijloc,s-ar putea sa ai chiar tu de suferit daca iti bagi nasul inde nu iti fierbe oala si ai grija de casnicia ta ca din prea multa grija pt a altora s-ar putea sa opierzi


aditza, nici eu nu puteam s-o spun mai bine, cu grija pt propria "caznicie".
mi-aduce aminte de un proces de divort de acum 20 de ani. la mijloc, oameni de treaba, doar ca surorile lui nu o puteau suferi pe ea. si colac peste pupaza, martori la proces.

"onorata instanta, asa si pe dincolo, dregea si facea aia si ailalta, nu facea nimic in casa, trebuia sa ii facem noi menajul si de cate ori veneam la ei, toate erau catastrofa .... si bla bla bla. de nimic nu era in stare parata!
la care judele, f calm: si daca dumneavoastra ii faceati menajul, dupa cum ati afirmat, pe al dumneavostra cine vi-l facea????

asa si stimata prietena a "reclamantului".
de "caznicia" ei s-o ocupa la fel de cu interes sau i le rezolva altii??
noroc ca nu se poate intenta si divort prin intermediar, ca parca as vedea-o facand o pustie de bine si divortand bietul suferind de "rapandu-la".

mama miaaaaaaaaaa

Postat pe 8 Octombrie 2008 14:03
de toata isprava "domnisorul acesta"adica isi banuieste sotia de infidelitati dar nu are curajul sa discute deschis cu ea despre asa problema grava in schimb da fuga la "prietena"ii povesteste tot,ii cere ajutorul si isi mai si da consimtamantul ca respectiva sa-i posteze poza sotiei pe internet.Doamne incurcate mai sunt caile tale.Si stiti care este culmea culmilor sunt convinsa ca tipul se da distrus si sustine ca o iubeste pana la disperare
donttouch
Postat pe 8 Octombrie 2008 14:47
hmmmmm....nu stiu ce fel de prietena ii esti tu acestui barbat de ti atat de tare sa il ajuti sa afle mai repede daca il inseala nevasta:)sincer kestia asta mi se cam pare ca o faci urmarind un anumit lucru..nu vreau sa fiu rautacioasa cu tine dar ar cam trebui sa iti vezi tu de ale tale si sa il lasi pe acel"prieten bun"sa isi rezolve singur problemele din casnicia lui,nimeni nu are dreptul sa se bage intre 2oameni,nici macar o "prietena buna"asa ca tine.....dar nu ai precizat,tu esti prietena doar cu DOMNUL nu si cu DOAMNA nu:)?........ei sunt2 in cuplu deci numai ei isi pot rezolva orice problema ivita intre ei,tu nu ai ce cauta acolo......este loc doar ptr ei2 nu are ce cauta un al3lea......sau poate ca tu il vrei in altfell langa tine pe "prietenul bun".....hmmmmm.....
brasoveank
Postat pe 9 Octombrie 2008 10:26
Multumesc Laura. Din ce am citit pana acum am vazut ca cei ce intra in discutie intra doar de a face bascalie. TU esti singura cu capul pe umeri si-ti multumesc inca o data. Ceilalti intra in vorba doar de a mai scrie si ei ceva si de a se baga in seama. De ajutat o sa il ajut pe prietenul meu cum o sa pot. O sa vad. Poza respectivei n-o s-o pun pe site. Am vorbit cu o agentie de detectivi. Pt ca ii vreau binele, iar ea daca vrea si alti masculi atunci sa-l lase in pace definitiv pe amicul meu. Multumesc Laura.
paula3mai
Postat pe 9 Octombrie 2008 14:48
iti spun eu cert ca uneori e mai bine sa nu stii.nu te lega la cap daca nu te doare,mai bine sa te minta frumos decat verde in fata.multe sunteti terminate de iubire dupa ei si daca stiti ca va inseala tot degeaba ca bociti si atata deci la ce folos sa faci pe detectivu'?

Postat pe 9 Octombrie 2008 14:55
Draga mea, sa stii ca nu am nici un interes vis-a-vis de prietenul meu. Apropo sunt prietena si cu ea! Eu am treaba cu familia mea!
paula3mai
Postat pe 9 Octombrie 2008 15:45
De la: paula3mai, la data 2008-10-09 15:45:40Draga mea, sa stii ca nu am nici un interes vis-a-vis de prietenul meu. Apropo sunt prietena si cu ea! Eu am treaba cu familia mea!

eu tot cred ca era mai bina daca prietenul tau se ducea la agentia aia de detectivi si nu tu.nu il cunosc, dar eu sa fiu in locul lui, mi-asi rezolva singura problema.inseamna ca e un om slab, nu il cunosc, dar asa pare.
mkdisk
Postat pe 9 Octombrie 2008 16:33
cica ernest a ramas fara subiecte!

Postat pe 9 Octombrie 2008 16:55
De la: paula3mai, la data 2008-10-09 14:48:02Multumesc Laura. Din ce am citit pana acum am vazut ca cei ce intra in discutie intra doar de a face bascalie. TU esti singura cu capul pe umeri si-ti multumesc inca o data. Ceilalti intra in vorba doar de a mai scrie si ei ceva si de a se baga in seama. De ajutat o sa il ajut pe prietenul meu cum o sa pot. O sa vad. Poza respectivei n-o s-o pun pe site. Am vorbit cu o agentie de detectivi. Pt ca ii vreau binele, iar ea daca vrea si alti masculi atunci sa-l lase in pace definitiv pe amicul meu. Multumesc Laura.



Scumpa mea, gandeste-te ca poate nu s-a intamplat nimic, poate ea nu il inseala da afla ca a fost urmarita de un detectiv particular, pe care nu l-a angajat sotul ei ci tu. Poate in clipa aia casnicia lor se va rupe, vor divorta. Cine va iesi sifonata din toata povestea asta? TU! Si pentru ce? Pentru ca te-ai bagat unde nu iti fierbe oala. Si prietenul tau va suferi. Si pe cine va blama? Ghici pe cine? Pe tine.
Vrei sa iti ajuti prietenul, ok, asculta-l, vb cu el, da-i sfaturi daca e, dar nu te baga in casnicia lor. Asa ceva nu se face.

Parerea mea.
sheeva
Postat pe 9 Octombrie 2008 19:14
De la: paula3mai, la data 2008-10-09 15:45:40Draga mea, sa stii ca nu am nici un interes vis-a-vis de prietenul meu. Apropo sunt prietena si cu ea! Eu am treaba cu familia mea!


halal prietena!
nu degeaba e proverbul ala atat de relevant : Fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma apar singur!
e viata ei, trebuie sa vina neaparat "niste oameni de bine" sa isi bage intrigile in ea ?
mai bine ti-ai vedea de treaba , ca mai am un proverb (am multe :-P)
Cainele moare de drum lung, si prostul de grija altora!
googoodoll
Postat pe 9 Octombrie 2008 19:16
De la: geo32, la data 2008-09-24 23:41:04un caz.acu' vreo 'shpe ani.
o colega de munca, prietena cat de cat, traia o frumoasa poveste de dragoste cu nabadai cu seful meu, in acelasi timp si al ei. timp de 8-9 ani au fost amanti, amandoi casatoriti fiind. toata lumea , si nu eram putini, stiau de aceasta relatie da' nimeni nu a indraznit sa zica ceva. culmea,dupa un anumit timp, situatia a facut sa fim vecini de orasel de provincie. incepusem sa ne vizitam reciproc. il priveam pe sotul ei de fiecare data cu acea stare a omului care stie ceva si nu vrea sa zica. mi-era mila de el , de starea lui , ma manca limba sa-i zic cate ceva da' de fiecare data ceva ma oprea sa vorbesc. si totusi , ceva imi spunea ca si el stie , ca-si daduse seama de ceea ce facea sotia lui si...inghitea!
acum sunt bine mersi, ea a renuntat la amant din considerente de mutare in alta sectie, s-au mutat in alt orasel de provincie, copilul le-a crescut si sunt fericiti impreuna.
ce-ar fi insemnat sa-i spun atunci ce stiam!?


geo , cento per cento d'accordo !!!

am avut o relatie furtunoasa....in caer toti prietenii care mai de care isi dadea cu parerea ca ala umbla cu aia ca l-am vazut si cu ailalta ca e asa ca e pe dincolo... bla bla bla... si sti ceva... muuult prea putin mi-a pasat de ce imi spuneau prietenii tot pe a mea o tineam..... si am inceput sa evit specimenele alea de prieteni binevoitori care imi tocau nervii cu ce anume facea "trantorul" cu care fusesem... si am realizat ca prieteni nu imi erau cei care urmareau relatia mea prin tot orasul .... nici cei care au incercat sa ma consoleze cu vorbe de duh dupa ce ne-am despartit.... ci acei oameni care desi stiau ce se intampla.... niciodata nu mi-au vorbit urat sau frumos despre "el" au ignorat compolet subiectul pt ca stiau ca este dureros pt mine... mi-au fost alaturi exact atunci cand am avut nevoie de ei.... in alt fel , facandu-ma sa rad, distrandu-ma pe mine si facandu-ma sa imi dau seama cine sunt si cat valorez...
sincer iti spun ...i-am dat dracu pe toti care au barfit in perioada aia relatia mea... sunt ani buni de atunci... ne salutam si atata tot.....

asa ca.... cred ca in orice moment prefer sa nu ma bag in relatia unora, ascult...si tac... e cel mai bine....

dandanaua_reloaded
Postat pe 9 Octombrie 2008 20:30
De la: sheeva, la data 2008-10-09 19:14:59
De la: paula3mai, la data 2008-10-09 14:48:02Multumesc Laura. Din ce am citit pana acum am vazut ca cei ce intra in discutie intra doar de a face bascalie. TU esti singura cu capul pe umeri si-ti multumesc inca o data. Ceilalti intra in vorba doar de a mai scrie si ei ceva si de a se baga in seama. De ajutat o sa il ajut pe prietenul meu cum o sa pot. O sa vad. Poza respectivei n-o s-o pun pe site. Am vorbit cu o agentie de detectivi. Pt ca ii vreau binele, iar ea daca vrea si alti masculi atunci sa-l lase in pace definitiv pe amicul meu. Multumesc Laura.



Scumpa mea, gandeste-te ca poate nu s-a intamplat nimic, poate ea nu il inseala da afla ca a fost urmarita de un detectiv particular, pe care nu l-a angajat sotul ei ci tu. Poate in clipa aia casnicia lor se va rupe, vor divorta. Cine va iesi sifonata din toata povestea asta? TU! Si pentru ce? Pentru ca te-ai bagat unde nu iti fierbe oala. Si prietenul tau va suferi. Si pe cine va blama? Ghici pe cine? Pe tine.
Vrei sa iti ajuti prietenul, ok, asculta-l, vb cu el, da-i sfaturi daca e, dar nu te baga in casnicia lor. Asa ceva nu se face.

Parerea mea.

sheeva, parerea ta este parerea oricarui om de bun-simt.ai dreptate.
mkdisk
Postat pe 10 Octombrie 2008 08:47
MEGAS MOI
nu am sa iti raspund pt ca asa cum spuneai si tu nu merita.Nu am facut decat sa imi dau cu parerea insa vad ca ai aparut tu "psiholoaga" topicului (mai degraba "pisaloaga" )care analizezi fiecare comment.
Nu m-a lasat sotul dragutzo daca asta te rodea pe tine,am o familie super-faina si gata,nu ma mai obosesc sa iti raspund.
matracucu
Postat pe 10 Octombrie 2008 11:18
draga mea...mie mi se pare ca te cam amagesti singura!!!stii expresia"cand toti iti spun ca esti beat du-te si te culca!!!!"
cam asa e si aici...faptul ca "NUMAI laura e cu capul pe umeri" inseamna ca majoritatea celor care ti-au raspuns aveau dreptate...si tu nu ai nici o treaba in toata povestea asta!!!
vezi-ti draga de treaba si omul tau...
chiar asa lipsita de ocupatie esti ca te delectezi cu rezolvarea problemelor altor cupluri???
biaschmeterling
Postat pe 10 Octombrie 2008 11:48
De la: laurathegirl, la data 2008-10-10 11:18:52MEGAS MOI
nu am sa iti raspund pt ca asa cum spuneai si tu nu merita.Nu am facut decat sa imi dau cu parerea insa vad ca ai aparut tu "psiholoaga" topicului (mai degraba "pisaloaga" )care analizezi fiecare comment.
Nu m-a lasat sotul dragutzo daca asta te rodea pe tine,am o familie super-faina si gata,nu ma mai obosesc sa iti raspund.


o sa imi fac un mea culpa si o sa dau un cap de perete. se pune?
am comentat fiecare afirmatie pt ca intamplator le-am citit, ce zici de asta?
stii, cititul, legat o litera de alta si pronuntat impreuna, articulat......
ma lasa rece ca nu te-a lasat sotu'. e de bine!!!
desi probabil ca mai are timp si poate mai mediteaza, daca si cu el perorezi la fel...
best wishes!!! bon week-end!!

Postat pe 10 Octombrie 2008 13:35
aaa,si vezi sa nu ramai rece.....
matracucu
Postat pe 10 Octombrie 2008 14:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
risti si castigi! dar daca pierd tot ? 5 De la: manumarius 18 Mai 2010 17:10
negi genitali 2 De la: botez 4 Iulie 2010 13:01
DRAGOSETE IN SCHIMBUL SUFERINTEI 5 De la: bestiutza_relouded 9 August 2009 15:22
va rog din suflet am nevoie de sfaturile voastre. 100 De la: scorpio67 12 Martie 2011 11:36
fidelitate sau loialitate 21 De la: Marian_Berta_1 10 Iulie 2013 14:29