Setari Cookie-uri

Daca o persoana a inselat cum poti afla

am vazut multi nesimtiti, in general si pe forumul asta in mod particular...
dar dintre toti esti cea mai persuasiva.

ai imbatranit degeaba, rapandula sau nu.....
simteai nevoia de avocat, sau de ce ma intrebasei?



Postat pe 10 Octombrie 2008 15:55
si vezi in ce context folosesti cuvantul "persuasiva" ca nu prea merge....oricat te-ai crede de inteligenta.
matracucu
Postat pe 10 Octombrie 2008 16:20
probabil din viteza a incurcat persuasiva cu perseverenta, ceea ce s-ar fi potrivit
googoodoll
Postat pe 10 Octombrie 2008 19:47
Nu e treaba ta sa te bagi in casa altora (desi... asta faci) Sotul tau stie cat de tare te doare pt suferinta si "neputinta" prietenului tau??? Nu prea cred!

Daca sotul tau te-ar banui k il inseli ti-ar conveni ca sotia prietenului tau sa te vb pe la spate? Sa angajeze EA o intreaga echipa sa te urmareasca??

Vai saracul sot "inselat" . El nu stie unde umbla doamna lui? De ce o banuieste? Pleaca de acasa fara sa ii spuna unde se duce? O suna si nu-i raspunde? Lipseste noptile de acasa...? Parerea mea e k este un LAS!!!! Ar trebuie sa vorbeasca deschis cu ea, sa-i spuna EI nu TIE ce are de spus, de asta se numeste FAMILIE.
roxypoxy
Postat pe 14 Octombrie 2008 00:34
Gandeste-te!!!! Daca el accepta sa traiasca in incertitudine ce te face sa crezi ca atunci cand va descoperi ca banuielile lui ar fi adevarate s-ar desparti de ea? O va ierta si o va accepta !!!!!! Si tu te vei da cu capul de pereti de oftica

Cunosc o "familie" care sunt casatoriti de 11 ani, nu au copii. Femeia il inseala pt k sotul NU ARE CU CE sa o satisfaca. El stie si accepta situatia.

De unde are prietenul banuiala ca este inselat??? Oare de la tine?? Oare s-a scapat prietena cu ceva la tine si tu te-ai dus in fuguta la bunul prietenul tau? FERESTE-MA DOAMNE DE PRIETENI!!!!

Cel mai corect ar fi ca prietenul tau sa-si faca un cont (cu alt nume k nu-l tine sa-si rezolve singur problemele) si sa ne spuna el care e situatia.
roxypoxy
Postat pe 14 Octombrie 2008 01:32
Eu cred ca nu este frumos sa jicnesti un om care a cerut un sfat,din contra nu asculta daca este jicnit.Fiecare om are gandirea lui,ideeile lui, il putem ajuta dandu-i idei noi dar nu jicnindu-l.Pt ca nu asculta pt ca fiecare om are mandria lui,dar cum oamenii au instincte de turma se iau unii dupa altii.
carina01
Postat pe 21 Octombrie 2008 17:21
Irina esti singura care a dat un raspuns inteligent (scuze si laurathegirl la fel). Pentru ceilalti care au scris ... imi pare rau sa o spun dar mai bine taceau si filozofi ramaneau. Se vede ca marea majoritate din cei care sunt inscrisi pe acest site sunt inscrisi doar pentru a face misto de ceilalti, da a rade de ei si in nici un caz sa vorbeasca serios si la obiect.
Inca o data felicitari Irina si Laurathegirl
paula3mai
Postat pe 22 Octombrie 2008 17:47
Draga mea Paula, o mica rugaminte am (nu sunt ironica si nici nu fac misto, nu e genu meu) uita-te la ceea ce am scris eu, la raspunsul meu si zi-mi unde am facut misto. Inainte sa te apuci sa blamezi pe toata lumea care s-a oprit sa iti raspunda, si a facut-o, mai bine ai intelege mesajul.
Iti multumesc :)
sheeva
Postat pe 23 Octombrie 2008 16:40
Si a nu se intelege gresit, pt ca am recitit ce am scris, ma refer aici la parerile tuturor celor care s-au obosita sa iti raspunda. Sorry de confuzia pe care era sa o creez.
sheeva
Postat pe 23 Octombrie 2008 23:38
eu cred ca toti oamenii sunt predispusi greselii,stiu ca este greu de acceptat dar daca un om greseste o data trebuie sa il pui la punct,sa te impui.Pt ca multi fac multe greseli,zic ei lasa a gresit o data il iert,normal ca omul greseste iarasi daca esti tolerant.Daca il pedepsesti,nu prin al insela si tu,ci prin ai demostra sa se simta vinovat sa nu faca 2 bani:Atunci poate omul nu mai face pt ca stie ce il asteapta.A fii prea tolerant nu este prea bine,sa sa i-o faci si tu la fel,e un fel de a va rani reciproc si unde ajunge-ti.Cel mai bun mod cred eu peste a trece peste greseala unui om,este de a te impune sa stie ce il asteapta.Chiar daca greseste pt prima data,este bine sa pui piciorul in prag dar tu sa nu il inseli.Pt ca eu cred ca pt a putea sa fii exigent si cu cealalta persoana trebuie sa fii exigent si cu propria ta persoana care sa il poti face sa te asculte si sa te respecte.
carina01
Postat pe 24 Octombrie 2008 22:32
(paula3mai) Imi lasi un mesaj pe privat si vorbim mai multe.Poate reusesc sa te ajut cumva...
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Octombrie 2008 16:54
De la: IRINA300, la data 2008-10-21 17:21:28Eu cred ca nu este frumos sa jicnesti un om care a cerut un sfat,din contra nu asculta daca este jicnit.Fiecare om are gandirea lui,ideeile lui, il putem ajuta dandu-i idei noi dar nu jicnindu-l.Pt ca nu asculta pt ca fiecare om are mandria lui,dar cum oamenii au instincte de turma se iau unii dupa altii.



Irina sunt de acord cu tine k nu e frumos sa jicnesti un om care a cerut un sfat dar nu mi se pare frumos atunci cand primesti un sfat sa-i raspunzi omului cu "dosul" doar pentru ca k nu ti-a placut raspunsul. Daca Paula era mai explicita poate nu s-ar fi ajuns aici, plus de asta mai avea de gand sa publice si niste poze, ceea ce nu mi se pare normal fie ca inseala fie ca nu (paula nu are acest drept, chiar daca are acceptul sotului). Eu cred k a primit si sfaturi bune: sa angajeze un detectiv, ca sotul sa-si ia nadragii in mana si sa vb cu ea, sa-l angajeze pe enrnest, sa nu se bage in casa altora (asta tb sa inteleaga ea, prietenul in cauza e majos, a avut curaj sa dea cu semnatura sa aiva curajul sa-si revolve problema), smd... Logic aceste raspunsuri nu-i plac, dar nici nu se face inteleasa!
roxypoxy
Postat pe 29 Octombrie 2008 00:36
De la: roxypoxy, la data 2008-10-29 00:36:29
De la: IRINA300, la data 2008-10-21 17:21:28Eu cred ca nu este frumos sa jicnesti un om care a cerut un sfat,din contra nu asculta daca este jicnit.Fiecare om are gandirea lui,ideeile lui, il putem ajuta dandu-i idei noi dar nu jicnindu-l.Pt ca nu asculta pt ca fiecare om are mandria lui,dar cum oamenii au instincte de turma se iau unii dupa altii.



Irina sunt de acord cu tine k nu e frumos sa jicnesti un om care a cerut un sfat dar nu mi se pare frumos atunci cand primesti un sfat sa-i raspunzi omului cu "dosul" doar pentru ca k nu ti-a placut raspunsul. Daca Paula era mai explicita poate nu s-ar fi ajuns aici, plus de asta mai avea de gand sa publice si niste poze, ceea ce nu mi se pare normal fie ca inseala fie ca nu (paula nu are acest drept, chiar daca are acceptul sotului). Eu cred k a primit si sfaturi bune: sa angajeze un detectiv, ca sotul sa-si ia nadragii in mana si sa vb cu ea, sa-l angajeze pe enrnest, sa nu se bage in casa altora (asta tb sa inteleaga ea, prietenul in cauza e majos, a avut curaj sa dea cu semnatura sa aiva curajul sa-si revolve problema), smd... Logic aceste raspunsuri nu-i plac, dar nici nu se face inteleasa!
paula3mai
Postat pe 29 Octombrie 2008 17:34
De la: paula3mai, la data 2008-10-29 17:34:06
De la: roxypoxy, la data 2008-10-29 00:36:29
De la: IRINA300, la data 2008-10-21 17:21:28Eu cred ca nu este frumos sa jicnesti un om care a cerut un sfat,din contra nu asculta daca este jicnit.Fiecare om are gandirea lui,ideeile lui, il putem ajuta dandu-i idei noi dar nu jicnindu-l.Pt ca nu asculta pt ca fiecare om are mandria lui,dar cum oamenii au instincte de turma se iau unii dupa altii.



Irina sunt de acord cu tine k nu e frumos sa jicnesti un om care a cerut un sfat dar nu mi se pare frumos atunci cand primesti un sfat sa-i raspunzi omului cu "dosul" doar pentru ca k nu ti-a placut raspunsul. Daca Paula era mai explicita poate nu s-ar fi ajuns aici, plus de asta mai avea de gand sa publice si niste poze, ceea ce nu mi se pare normal fie ca inseala fie ca nu (paula nu are acest drept, chiar daca are acceptul sotului). Eu cred k a primit si sfaturi bune: sa angajeze un detectiv, ca sotul sa-si ia nadragii in mana si sa vb cu ea, sa-l angajeze pe enrnest, sa nu se bage in casa altora (asta tb sa inteleaga ea, prietenul in cauza e majos, a avut curaj sa dea cu semnatura sa aiva curajul sa-si revolve problema), smd... Logic aceste raspunsuri nu-i plac, dar nici nu se face inteleasa!



Se pare ca nu am fost deloc inteleasa; draga mea n-am raspuns cu "dosul" celor care au dat un raspuns inteligent, corect si de urmat, ci doar celor care considera ca au experienta si care au vorbit la misto. Da, corect, era sa fac o greseala in a publica acele poze aici. NU am decat interesul sa zicem, de a ajuta un prieten si implicit familia sa (sotie si copil). Cei care au vorbit la misto s-o tina tot la misto si poate cand vor avea nevoie or sa gaseasca tot niste raspunsuri la misto. By the way, deja am vorbit cu un detectiv (multumesc si pentru acest sfat). O seara buna tuturor ... care sunt oameni si stiu sa vorbeasca.
paula3mai
Postat pe 29 Octombrie 2008 17:44
Cine a vorbit cu dectectivul? Tu sau prietenul tau? (sau impreuna? "am vorbit" ... nu mai conteaza). Stii vorba aia care a fost de zeci de mii de ori demonstrata? FACEREA DE BINE E FwTERE DE MAMA?

Multa sanatare si fericire copilului si sa stea cat mai departe de problemele parintilor. Iar pentru parinti... sa-si gaseasca fiecare linistea sufleteasca
roxypoxy
Postat pe 30 Octombrie 2008 01:27
Sa stii ca am fost intr-o situatie asemanatoare cu prietenul tau.N-am pus nici o poza si n-am facut sapaturi arheologice ci pur si simplu l-am intrebat deschis si cu un ton care stie ceva si a recunoscut ce a facut.Acum stii ce mai tine relatia?Gandul ca atunci cand crede ca e bine am sa-i platesc ce mi-a facut!Daca el o sa apeleze la o prietena care sa-mi mai zica si cotzoharla sau altfel cum ar fi sau eventual sa-mi vad poza pe internet. Stii ce v-a face PRIETENA? Se v-a muta in cosmos ca sa nu dea ochii cu mine!Gandeste-te daca e bine sa te bagi. Daca detii toate informatiile sau daca stii doar varianta lui atunci nu e adevarul gol golut afla si varianta ei si apoi vei sti tot adevarul.
anghelescuadriana
Postat pe 30 Octombrie 2008 13:14
da poate aveti dreptate,nu este bine sa te bagi in viata altora,apoi este mai bine sa vorbesti deschis decat sa lucrezi pe la spate.Pt ca toti oamenii sunt inclinati pt greseli,apoi inspitele sunt mari poate si sotul sa fii fost in situatia ei.Alimentandu-l nu face decat sa starneasca.mai bine ar fii fost sa vorbeasca deschis si sa clarifice situatia,pt ca daca ea nu umbla cu nici un barbat o sa simta foarte jicnita si poate o sa se ajunga la lucruri rele,
carina01
Postat pe 30 Octombrie 2008 13:51
da ai dreptate poate nici el nu este usa de biserica.Pt ca barbatii cred ca au voie sa mearga pe la alte femei,si femeile trebuie sa fie sfinte pt ca ei sunt barbatii si au dreptul la orice.Asa ca si femeile le-o platesc cu aceeasi moneda.Si apoi paula poate prietenul nu spune tot adevarul pt ca barbatii sunt foarte smecheri si mincinosi.Ei nu vad greselile lor,ci doar pe ale altora. asa cred ca nu este bine sa te bagi,pt ca vei iesi prost din treaba asta.
carina01
Postat pe 30 Octombrie 2008 22:34
Draga, sigur nu esti tu amanta lui si vrei sa ii demonstrezi ce fel de femeie e sotia lui, ca s-o lase?
ursuletulmeu
Postat pe 6 Noiembrie 2008 12:03

Postat pe 6 Noiembrie 2008 12:10
SALUTARE SINT NOUA PE AICI,CINE VREA SA VRB CU MINE?

Postat pe 6 Noiembrie 2008 12:12
De la: CRINU, la data 2008-11-06 12:12:03SALUTARE SINT NOUA PE AICI,CINE VREA SA VRB CU MINE?



Vrem sa vb cu tine, dar deschide un topic cu ce ai tu pe sufletel, si iti vom raspunde, daca suntem competente .
Bun venit!!!
_iluzie_
Postat pe 6 Noiembrie 2008 12:48
De la: paula3mai, la data 2008-09-22 11:49:59As dori, daca se poate, sa primesc un sfat despre modul cum pot afla date concrete atunci cand cineva inseala. Daca o sa postez poza femeii respective imi poate cineva spune daca o cunoaste, daca a vazut-o cu cineva si daca da unde? Fac asta pentru un prieten bun pe care-l vad ca se macina de acest lucru si care mi s-a destainuit ca simte ca sotia il inseala! Aveti idee? Ma puteti ajuta?
Multumiri anticipate,
Paula

Cel mai bine este sa nu te implici in asa ceva. Nu cred ca avem dreptul sa ne bagam in familiile alyora. Lasa-i sa-si rezolve singuri problemele. Imi permit sa iti dau acest sfat pt ca si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare dar NU am de gand sa fiu eu cea care face "dezvaluiri" de genul asta. Plus ca i-ai putea face o atmosfera urata si la serviciu si in cercul de prieteni. Nu are rost sa iti incarci constiinta cu chestii de genul asta.

Postat pe 8 Noiembrie 2008 21:39
buna seara.ce mai faceti?

Postat pe 9 Noiembrie 2008 20:15
buna seara. bine!

Postat pe 9 Noiembrie 2008 20:53
De la: CRINU, la data 2008-11-09 20:15:38buna seara.ce mai faceti?

Seara buna. Eu fac bine. Si tu?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 9 Noiembrie 2008 20:57
Pentru "usuletulmeu": esti proasta!!! da' proasta rau !!!
paula3mai
Postat pe 10 Noiembrie 2008 10:17
Eu cred ca cel mai bine ar fi sa descopere el daca individa il inseala, sunt nenumarate indicii pe care le poti observa atunci cand cel de langa tine umbla cu fofirlica. Sincer sa fiu am trecut si eu prin asa ceva , toti prietenii mei cei mai buni stiau de relatia lor dar nici unul nu a avut curajul sa-mi spuna in fata, si nu numai prietenii chiar si fratii mei stiau si nu au zis nimik. Dupa ce am aflat eu a fost prea tarziu sa-mi spuna " si noi am stiut dar nu am vrut sa ne bagam in viata voastra" eu unul as aprecia gestul unui prieten care mi-ar spune despre asa ceva. Prietenii adevarati se vad in asemenea chestii
dancer
Postat pe 10 Noiembrie 2008 11:29
De la: paula3mai, la data 2008-09-22 11:49:59As dori, daca se poate, sa primesc un sfat despre modul cum pot afla date concrete atunci cand cineva inseala. Daca o sa postez poza femeii respective imi poate cineva spune daca o cunoaste, daca a vazut-o cu cineva si daca da unde? Fac asta pentru un prieten bun pe care-l vad ca se macina de acest lucru si care mi s-a destainuit ca simte ca sotia il inseala! Aveti idee? Ma puteti ajuta?


dar daca cineva ar posta poza ta, dorind sa afle cine te cunoaste, cu cine te-a vazut si unde, ti-ar place?
si nu ca ar avea ceva cu tine - doar asa, pt a ajuta pe altcineva...
sandra33
Postat pe 16 Noiembrie 2008 04:01
Ce ai facut pana la urma?

Postat pe 6 Decembrie 2008 21:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
limita suportabilitatii 30 De la: kudika138733 7 Iulie 2010 22:02
buna 3 De la: Barbie30 17 Septembrie 2010 19:57
Fabrica.. de oameni frumosi ! 18 De la: crysis 9 Martie 2011 17:13
buna vreau un sfat 58 De la: luchianramona 30 Noiembrie 2011 14:31
merita un barbat sa ii oferi totul? 159 De la: luckyyyLuke 14 Martie 2009 11:36